Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3882) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Sziasztok!

Gitárvásárlás előtt állok és kéne némi help. :)

Amit fontos leszögezni: kezdő BALkezes vagyok...elején próbáltam jobbal, ballal, ballal jobbzekesen de egyik sem vált be, így áthúroztam a húgom jobbkezes akusztikusát, most viszont szeretnék egy elektromosat.

Leginkább metált szeretnék majd játszani rajta, kinéztem pár típust, íme:

Cort X2LH-BK [link]
Vorson V-182 LH [link]
Ibanez GRG170DXL [link]

Cort-tal a híd a bajom, ahogy nézegettem más gitárokon ez kissé elemelkedik és az állítólag annyira nem jó. A floyd rose-t ajánlották, ez található a Vorson-on. Vorson-t mint céget nem találtam meg neten!!! Ez hogy lehet? Utána akartam járni kicsit jobban és szinte semmi infó nincs a V-182-ről. Cort-tal, illetve Vorson-nal kapcsolatban olvastam jó pár negatív véleményt, hogy elhajlik a nyak, sokat kell rákölteni stbstb. Ibanez-ről mi a vélemény? Fat 10 tremolo híd? :)

Olvastam még olyanokat, hogy a floyd rose híddal sok baj lehet, illetve nehéz szerelni. Mennyiben más mint egy tremoló nélküli tune o matic?

Árkeretem az sajnos ennyi, elvileg max 50k, de ha az Ibanez jobban megéri, inkább gyűjtök még. Hosszabb távra szeretnék gitárt venni, nem játszom (és nem is fogok) együttesben, szóval otthoni felhasználásra kéne, magam szórakoztatására. Fontos viszont, hogy szép hangja legyen, meg lehetőleg ne búgjon. Szóval a tartósság és a minőség szempont azért.

Erősítéssel kapcsolatban: Van egy Logitech Z4i hangfalcuccom, az nekem igazából bőven elég lenne rá, kérdés viszont: megéri külön venni egy effektpedált, vagy inkább egy kisebb erősítőt?

Előre is köszi a válaszokat! :)

(Hangmester fórumot olvasgattam, de elég szar maga az oldal, nem igazán lehet normálisan használni a fórumot...)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.