Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) stargazer


stargazer
senior tag

Háhh de jó topic!

haverok közt volt néhány arc, akik zenéltek. egyikük dobos, ketten gitároztak nehéz fém számokat nyomtak, a dobos öccse meg akusztikuson nyomta.

beindultak a jackson meg az eredeti japán ibanez gitárok a valvestate2000 kombókon a dead skin mask-kal és nekem végem volt annyira bejött.

az ibanezes srácnak a régi gitárját egy hohner rockwood-ot kaptam kölcsibe, amit először cleopatra erősítőn hallgattam, majd vettem hozzá egy zoom 505/II multieffektet.

mostmár egy ideje megvan az Ibanez Gio elektromos gitárom. nem volt drága, és sztem megéri minőségit venni már a kezdetek kezdetén. mondjuk ekkor még nem tudtam hogy mire figyeljek, csak azt hogy rózsafa nyaka legyen. ennek megfelelően megvettem a legolcsóbb rózsafa nyakú neves gitárt.
később megvettem a behringer kombómat, és azóta sem tettem le álmomról hogy egyszer még legyen nevem a köztudatban a zenélés révén.
most unokatesómat nyüstölöm hogy vegyen már ő is egy basszusgitárt, ibanezt, meg egy behringer basszuskombót. bakker annak a bx1200-esnek olyan hangja van...! egy fibenare gitárral próbáltuk... majdnem elolvadtunk.

most akartuk a napokban meghallgatni, kipróbálni ujra, de sajna épp nem volt egyik boltban sem.

mi csak saját számot játszunk, nem is szeretk másnak számait tanulni, mert nagyon szerettem volna mindig a Nothing Else Matters-t megtanulni, és mikor megtanultam, nagyon hülyén éreztem magam, valahogy olyan volt, mintha elvesztette volna a varázsát a szám, mintha a metallica összement volna a szememben, hogy nahát, ha ezt én is el tudom játszani akkor ezek mitől olyan nagy emberek (persze valójában az eszem tudja hogy attól hogy ők találták ezt ki ilyenre és nem attól hogy bonyolult vagy egyszerű eljátszani, de akkor is...)!

sztem a tökéletes hangzást és a tökéletes felállást 1 gitár, 1 basszusgitár, 1 dob, és 1 ének. sztem ez adja a legtisztább zenét ahol nem folyik össze semmi semmivel. legalábbis nekem ez a felállás tetszik a legjobban. nem tudnám megmondani milyen zenét játszunk. végtelenül egyszerűt.

nekem mindig mondogatták a haverok hogy először meg kéne tanulni zenélni...

én meg azt mondom, mindenki pont annyira kell hogy zenélni tudjon, amennyire tud. a nirvana is végetelül, pofátlanul primitív volt, mégis milliók őrültek meg érte. köztük én is.

ui.: ja és nem szeretem az akkordokat, ők se engem.

[Szerkesztve]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.