Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) Alexios válasza Moleman (#30249) üzenetére


Alexios
veterán

Beírod google-be van róla több bejegyzés gsfanaticon, még arra sem képes, hogy más mailcímről próbálkozzon :)

(#30252) tori196


tori196
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Framus Diablo Pro gitárom, amit jópár év kihagyással most megint kézbe vettem és a hangszedő váltó kapcsolója mintha kontakt hibás lenne és nehezen ugrik be a megfelelő állásokban. Konkrétan bűvészkedni kell vele, hogy recsegés mentesen szóljon.
Tudok ajánlani Bp-en olyan helyet, ahol ilyen kapcsolót javítanak/cserélnek? Neten eddig a StageShop-ot találtam szimpatikusnak, de jó lenne egy korrekt hely ami esetleg közelebb van a IX. kerülethez.

(#30253) brickm válasza tori196 (#30252) üzenetére


brickm
őstag

Fognak ajánlani a többiek közelebbit az tuti, de amúgy a stage-et merem ajánlani, korektek minden tekintetben.

(#30254) Whit3Rav3n válasza Kobe (#30250) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Pedig sajnos en is rengeteg ilyen story-t olvastam, paypal-t sajnos nem nagyon erdekli hogy az elado karara megy ilyenkor az egesz. Az egyetlen amit tudsz csinalni hogy ha nincs penz a paypal acc-odon es unlink-eled a szamladat a paypalrol akkor legalabb nem tudjak behajtani rajtad, de a paypal accountodat is buktad ezzel.

(#30255) Humbucker


Humbucker
senior tag

Na meg is jött a futár a kulcskészlettel. Még azt vettem észre hogy rendesen súlya van ennek :D
Már várom hogy felöltöztessem vele a kis szépséget :)

(#30256) Plazmacucci válasza Humbucker (#30255) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Furatok luka azonos helyen van? Enyémet utána kellett fúrni .

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30257) Paarthurnax válasza Kobe (#30245) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

A linkelt oldalon megtalálod a csalás leírását a Package rerouting scam alatt.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#30258) kemotox


kemotox
addikt

Malcolm Young.. akurvaistenitmár :O

(#30259) Plazmacucci válasza kemotox (#30258) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:Y :(

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30260) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Nyugodjék békében.

(#30261) albert8


albert8
addikt

[link] RIP Malcolm

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#30262) Kobe


Kobe
veterán

Katanások akik szeretnének elpepecselni az FXFllorBoardos dolgokkal:

próbáljátok ki a Katana Editor for Androidot :) van githubon leírás róla, igaz kell hozzá madzag is, de elég pofás - sneaky ampsot szintén tudja

(#30263) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ha már R.I.P. akkor R.I.P Scott Weiland. Imádtam a hangját, nagyon jó számai voltak Slash-el. 🙁

(#30264) Humbucker


Humbucker
senior tag

Na ez elég ütős sound számomra. Nálam ez így nagyon bejön. Kíváncsi lennék az Epiben hogy szólna torzítottan, de ez még várhat még egyelőre. :)

(#30265) Kobe válasza Humbucker (#30264) üzenetére


Kobe
veterán

akkor képzeld hozzá, hogy milyen lehet ha egy "rendes" aktív emg vel csinálja, nem a legalja passzív low budget változatával :)

(#30266) bigrob válasza Kobe (#30265) üzenetére


bigrob
őstag

Továbbra is állítom, hogy a "száund" nagy részét az erősítő és az effektek adják.

Például

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30267) Ragnar_ válasza bigrob (#30266) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ez igaz, viszont az is, hogy azért valamennyire a pickup is számít. [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30268) Humbucker válasza Ragnar_ (#30267) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ez valami eszméletlen jó téma lett, aki meghallgatja annak az az első gondolata az, hogy ő is ugyanígy elakarja játszani. 😁 Rongyosra hallgattam. Remélem nekem is sikerül majd így elpengetnem. 😉

[ Szerkesztve ]

(#30269) Ragnar_ válasza Humbucker (#30268) üzenetére


Ragnar_
addikt

Igen, tetszetős téma, (de gyakorolni biztos kellene :DDD ) azért lehet hallani, hogy ugyanolyan erősítőbeállításnál a pickup kb. mennyit változtat a soundon. Így azért azt mondanám, hogy tudnék választani, ha kellene mondjuk 10 pickupból.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30270) arnyekxxx válasza Ragnar_ (#30269) üzenetére


arnyekxxx
veterán

van különbség de ennél nagyobb különbséget ér el a juzer ha a gain vagy a middle potit eltekeri jobbra-balra 1-2 értékkel. Ha az 5150-re bármit rádugunk amin van 6 húr és egy humbucker az így fog szólni.

[ Szerkesztve ]

(#30271) Ragnar_ válasza arnyekxxx (#30270) üzenetére


Ragnar_
addikt

Vájtfülűség kérdése gyakorlatilag, és ugye ilyen rögzített sávoknál a mikrofon/hangfal is elég sokmindent befolyásol. Élőben ugye a mikrofon nincs, valószínűleg nem lennének ennyire sem észrevehető különbségek sem.

Különben az erősítő/drive sound témára is van egy összehasonlító video Ola makes every amp sounds the same

(Nyilván itt csak metal erősítők vannak, de azt vehetjük alapnak, hogy egy blues erősítő máshogy szól, mint egy alapvetően metal/high gain erősítő..)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30272) Alexios válasza bigrob (#30266) üzenetére


Alexios
veterán

Nem értesz te hozzá, a fa a lényeg ;]

[ Szerkesztve ]

(#30273) Ragnar_ válasza Alexios (#30272) üzenetére


Ragnar_
addikt

Szerintem tuti vannak akik hangról 10/8 szor eltalálnák melyik gitár milyen fából van, végeredményben minden számít a végső soundban, csak nem azonos mértékben.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30274) Alexios válasza Ragnar_ (#30273) üzenetére


Alexios
veterán

Én nagyjából kizártnak tartom, vannak vaktesztek a neten ahogy modellezős/csöves erősítőt próbálnak eltalálni és az sem megy, nemhogy azt milyen fából van a gitár. Főleg mikor már a fogólap fájának a hangjáról van a vitatkozás :D

(#30275) Ragnar_ válasza Alexios (#30274) üzenetére


Ragnar_
addikt

Akkor módosítsuk a feltételeket. Fix erősítővel fix beállításokkal, egy LP-t egy Stratótól 10 ből 5-ször meg lehet különböztetni. :DDD Ez a biztos.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30276) Alexios válasza Ragnar_ (#30275) üzenetére


Alexios
veterán

Na jó, de ott messze nem csak a fa lesz a különbség :) Akkor már ha egy HSS stratba és egy LP-be mindkét helyen a hídba teszel mittudomén egy aktív emg-t, kérdés akkor hallanál-e különbséget pl. Illetve ha hallanál is, meg tudnád-e mondani melyik melyik

[ Szerkesztve ]

(#30277) Ragnar_ válasza Alexios (#30276) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én valószínűleg nem. :)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30278) Whit3Rav3n válasza Alexios (#30274) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Erröl egyebkent itt van egy eleg jo összehasonlitas.

(#30279) arnyekxxx válasza Ragnar_ (#30271) üzenetére


arnyekxxx
veterán

El tudom képzelni, hogy létezik a földön olyan vájtfülű ember aki valós szituációban (zenekar játszik) meg tudja mondani bekötött szemmel, hogy milyen pickup van a gitáros kezei alatt de most hazudtam

(#30280) Ragnar_ válasza arnyekxxx (#30279) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jaja, én is el tudom képzelni, meg azt is, hogy esetleg olyan hangszerkészítő, vagy teszter akinek a kezén többféle hangszer/pickup összeállítás is átmegy akár naponta szintén meghallja a különbséget, vagy akár föl is ismer bizonyos fa/pickup kombót.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30281) brickm válasza Alexios (#30274) üzenetére


brickm
őstag

Ott van a tele meg a strat. Mindkettő single coil, mégis egyértelműen észak és dél a hangjuk. Nyilván a fa miatt...

Ne az aktiv emg-vel példálozzatok, mivel az a magas kimenete miatt fa nélkül is hasonlóan szól, mint fával. Van teszz jutubon, légszerelt paf és társai mennyivel másabbak mintha a gitárban vannak. Plusz vannak paf in strat tesztek. Az is elég egyértelmű mitől olyan a hangja amilyen.

(#30282) Szten Márs válasza brickm (#30281) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Főleg, hogy a teléket, meg stratokat ugyanazokból a fafajtákból szokták faragni (éger, kőris)...

(#30283) brickm válasza Szten Márs (#30282) üzenetére


brickm
őstag

Jellemzőbb a tele kőris. Kőris strattal még nem találkoztam személyesen.

(#30284) Szten Márs válasza brickm (#30283) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mindkettő készül mindkettő fából, sőt, azonos kategóriában gyakran a tele is és a strat is éger, vagy épp mindkettő kőris.
Aligha van köze a faanyaguknak az eltérő hangzásukhoz. Sőt, személyes véleményem szerint az elektromos gitárok hangzásában úgy általánosságban is a faanyag szerepe igencsak marginális - legalábbis én így látom.

(#30285) brickm válasza Szten Márs (#30284) üzenetére


brickm
őstag

Ezt valószínűleg azért gondolod, mert a kezedbevett gitárok száma 5 és 10 közé tehető.

(#30286) Szten Márs válasza brickm (#30285) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elektromosban igen, valóban. Egyébként enyhén több, csak épp az elektromos gitárok nem érdekelnek.

De nem ezért gondolom így amúgy. Leginkább azért, mert nem létezik fizikai háttér, ami indokolná, magyarázná, hogy minimálisnál nagyobb hatása legyen a fának az elektromos gitár hangzására. Persze, minimális van, mert nem mindegy, mire feszíted ki a húrokat és az hogy rezeg maga is és hogy alakítja a húrok rezgését, de ez eltörpül egy elektromos gitár hangzását alakító n+1 tényező mellett, és mikroszkopikusan kicsi ahhoz képest, amennyire akusztikus hangzását meghatározza, ahol a rezgő faanyag maga hozza létre a hangot. Mindez persze valóban nem a saját, empirikus megfigyelésem, kézbevett elektromos gitárokról, elismerem - hangsúlyoztam is, hogy ez nem egy szakirodalomból vett okosság, csak saját vélemény. Saját megfigyelésem a jövőben sem valószínű, hogy lesz, ugyanis aligha fogok kézbe venni az életem hátralevő részében akár csak még egy elektromost gitárt is. Evvan.

(#30287) Plazmacucci válasza Szten Márs (#30286) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ne kezd pls.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30288) BluEyes


BluEyes
őstag

Lesz egy ilyen a Mikula bácsim zsákjába

[link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#30289) Humbucker


Humbucker
senior tag

Én nyilván még bőven zöldfülű vagyok itt meg a gitár összehasonlítgatásokban, de legutóbb kipróbáltam vagy 6-7 gitárt, Ibanezeket, Ltd-t, Cort-ot, Squiert, Epiphoneokat, és arra jutottam, hogy a ragasztott és csavarozott konstrukciós gitárok hangzásilag elég észrevehetően eltérőek. Hiába a 100.000 körüli Ibanez gitárok, nekem vmiért sokkal jobban imponáltak a ragasztott mahagónis humbis gitárok. Persze az is meglehet hogy pont valami gagyibbakat voltak, de én annyit nem adtam volna azokért a csavarozott gitárokért.

(#30290) BluEyes válasza Humbucker (#30289) üzenetére


BluEyes
őstag

Placebo, de köszi azért. Mármint a ragasztott-csavarozott difi. Azt ugyanis pont nem hallod, hanem valami mást, pickup-okat főleg.
Ha döntően jobb lenne a ragacs, mért használna bárki csavarost? #17462

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#30291) Humbucker válasza BluEyes (#30290) üzenetére


Humbucker
senior tag

Kinek mi jön be

(#30292) Szten Márs válasza Plazmacucci (#30287) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugyan mit?

(#30293) Szten Márs válasza BluEyes (#30288) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez egy elképesztően szép gitár, gratu előre is! :C

(#30294) BluEyes válasza Szten Márs (#30293) üzenetére


BluEyes
őstag

Köszi! :R Remélem jó is lesz.
Most pár napig ez jön:

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#30295) Plazmacucci válasza Szten Márs (#30292) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt a fa nem szól bele a hangba, meg vécédeszka is ugyan úgy szól EMG-vel mint egy Les Paulba építve teóriát. Bicskanyitogató.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30296) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Blind Test Guitar Challenge!

A heavy torzitáson kivül simán összecserélgettek még a single c gitárokat is a humbuckerekkel.

Arra a következtetésre jutottam, hogy a villanygitár hangzására legjelentősebb hatással a látványa van.

[ Szerkesztve ]

(#30297) Szten Márs válasza Plazmacucci (#30295) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugyan kérlek, ne legyél ilyen érzékeny :)

Van egy sokkal jobb ötletem: oszd meg velem/velünk a tapasztalataidat, meglátásaidat, azt, hogy te hogyan látod ezt a kérdést. Persze, csak ha van kedved, és akkor épülhet ez a topic. ;)

(#30298) Ouie válasza arnyekxxx (#30182) üzenetére


Ouie
csendes tag

:) Nekem az Első egy Gracioso Jolana volt és az álmom egy Tornado.
A Gracioso gyönyörűen szólt halkan, de vadul pengetve sokkal kevésbé...

Tudta? Ötterckvart után az egyszext MINDIG terckettőzött!

(#30299) consono válasza Ouie (#30298) üzenetére


consono
nagyúr

[Én egy Iris-szel kezdtem :)], meg is maradt a vonzalom a Tele iránt.

"In God we trust. All others must bring data"

(#30300) Plazmacucci válasza Szten Márs (#30297) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:N
Én nem akarok megtéríteni senkit, csak a hülyeséget se terjesszük.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.