Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) NSiS válasza Dealer95 (#18750) üzenetére


NSiS
csendes tag

Ebay-ről vagy hangszerbolt webshopjából rendelted?

(#18752) Dealer95 válasza NSiS (#18751) üzenetére


Dealer95
őstag

eBay

(#18753) toth_janika válasza BluEyes (#18747) üzenetére


toth_janika
őstag

Jó van na! Nem akartam én senkinek a lelkébe gázolni a squrier fik*zásával... Saját tapasztalatomat írtam le, ami hát, igen, semmit nem ér, hiszen én csak egy béna, sz@r, fakezű ember vagyok, és hiába van a kezemben egy millás gitár akkor is csak egy béna, sz@r, fakezű ember leszek... Ki vagyok én, hogy véleményt merjek formálni, ami amúgy is olyan mint a s*ggluk... Mindenkinek van, de senkit nem érdekel a másé...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#18754) sajtee válasza BluEyes (#18747) üzenetére


sajtee
senior tag

Nem tudom, olcsó Squier-ből valahogy még én sem fogtam jót.
Persze, játszani lehet rajta, mert a tudást nem a gitár, hanem a gitáros rejti.
Csak nem mindegy, mennyire szenvedés esetlegesen az alapokat megtanulni rajta.
Szerintem.

(#18755) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ez olyan mint, hogy a hárs szar fa, és még senki sem fogott jó hárs gitárt. Én meg igen. Na akkor mi az igazság? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18756) BluEyes válasza Plazmacucci (#18755) üzenetére


BluEyes
őstag

A hárs egy kiváló anyag gitártesthez, és olcsó is. Az a bűne - az olcsósága mellett - hogy a nagy tradicionál gyártók, mint a Gibson és a Fender, nem ebből készítették a hangszereket, így a hárs nem lett része a Nagy Vintage Sound Megfejtésnek. A butaság pedig azonnal elméleteket kezd gyártani ugyebár. ;)

A Squier témához annyit, hogy mivel ez egy rendkívül olcsó hangszer, a vásárlói néhány kivételtől eltekintve a nagyon kezdő, nagyon hozzánemértő emberkék, az ő általuk "beállított" példányoktól mentsen meg a Jóisten :N Aki már tudja, hogyan kell egy stratot harcképes állapotba hozni, az nem nyavajog a minőség miatt, és meg is szólal a kezében a gitár.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18757) Plazmacucci válasza BluEyes (#18756) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pont most rendeltem meg egy hárs Ibanezt egy olasz hangszerboltból ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18758) BluEyes válasza Plazmacucci (#18757) üzenetére


BluEyes
őstag

link vagy valami? :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18759) nesa válasza Plazmacucci (#18755) üzenetére


nesa
veterán

A legtobb fa jo, nem hiszem hogy van jobb vagy rosszabb ez mindig egyeni megiteles kerdese kinek mi tetszik, persze hangkitartasban lehetnek komoly kulonbsegek de ez is egyeni megiteles kerdese.

Szerintem a tolgy is kurva jol szol,megse tradicionalis hangszer fa.

(#18760) Plazmacucci válasza BluEyes (#18758) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd jövő héten. Képen nem olyan mint élőben :P

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18761) Eastman


Eastman
őstag

Faanyagnál - az alapos válogatás után - az is fontos kérdés, hogy mennyi ideig pihentetik mielőtt hangszer lesz belőle. nesa majd kijavít, de tudtommal nem ritka pl. az öt év. Ez alatt lényegében "megnyugszik" a fa szerkezete. A nagynevű gitárok jó eséllyel szelektált anyagból készülnek. A kicsik nem biztos.

Más; láttam nem egy csomós testű vagy !nyakú! Squiert, hát én nem adnék érte pénzt. Ismerek asztalost aki még ajtókeretet sem készít csomós fából.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18762) Plazmacucci válasza Eastman (#18761) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nyilván nem hagyják állni a fát, mert akkor nem csavarodna a nyakuk az olcsó szegmensben .D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18763) Eastman


Eastman
őstag

...van olyan nézet is miszerint a pácolt -lakkozott testű és nyakú gitárok a szebb és jobb, a szelektált darabok, és a B listásokat festik színre a gyárban, hiszen a rétegek alatt nem látszanak a csomók, hibák. Ezt nem tudom biztosan. A szakma szerint a hangzás a kézben van, aztán sokat számít a fa, végül az elektronika. Szerintem az a jó gitár ami kényelmes, mindig beleszeretsz mikor a szobában rá nézel, ezáltal játékra, dalszerzésre inspirál. Nem akarod letenni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18764) Plazmacucci válasza Eastman (#18763) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kézben hát! [link] !!!!!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18765) Eastman


Eastman
őstag

...és kényelmes alatt azt értem, hogy Neked kényelmes. (Ez nem feltétlenül drágát jelent.) Szerintem egy férfi életében sorban kb. a harmadik, negyedik gitár lesz a "kézreálló". Amikor már tudod, hogy mit akarsz egy hangszertől és mit nem. Addig kezdőként - belépő kategóriában - csak olyan gitárt szabad venni ami - ha szükséges - jól eladható.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18766) Eastman válasza Plazmacucci (#18764) üzenetére


Eastman
őstag

Komoly!

Olvasom a leírást is, srácnak jó napja volt. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18767) Plazmacucci válasza Eastman (#18766) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mádom azt az embert! Mármint Satch-t. :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18768) Eastman válasza Plazmacucci (#18767) üzenetére


Eastman
őstag

Dettó!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18769) #56474624 válasza Plazmacucci (#18764) üzenetére


#56474624
törölt tag

Erről van szó. Ezért "büntetem" én magam egy egyszerű ibanez grx40-essel; majd ha azt érzem, hogy nem én vagyok a szűk keresztmetszet, komolyabbra vált(hat)ok. :))

(#18770) Plazmacucci válasza #56474624 (#18769) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Két héten belül jön az Ibanezem. Nem tudok másra gondolni. Én leszek Szatrijani :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18771) #56474624 válasza Plazmacucci (#18770) üzenetére


#56474624
törölt tag

Melyik Ibanez-t veszed?
Remélem, nem GRX40-et. :DDD

(#18772) Plazmacucci válasza #56474624 (#18771) üzenetére


Plazmacucci
félisten

RG lesz. Majd mutatom.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18773) #56474624 válasza Plazmacucci (#18772) üzenetére


#56474624
törölt tag

Anno (tényleg nem tudom, hány éve, de 3-nál biztosan több) én az SZ320-asra voltam nagyon ráállva Ibanezből, már majdnem megvettem, de nem lehetett adott helyen kártyával fizetni. Aztán elmentem pénzt felvenni, de végül nem mentem vissza, mert rájöttem, hogy nem érdemlek meg egy olyan gitárt, tisztességesen játszani is tudni kéne rajta. :) Pedig milyen szép gitár, főleg a fekete színű. :))

(#18774) Plazmacucci válasza #56474624 (#18773) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem meg attól lesz kedvem gitározni, ha olyanon játszhatok ami igazán tetszik,.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18775) #56474624 válasza Plazmacucci (#18774) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kedvem az nekem mindenképp van, akármin, csak az idő szabhat gátat. :)

(#18776) brickm válasza Plazmacucci (#18762) üzenetére


brickm
őstag

Az a probléma, hogy a fát kivágják, és mikor feldolgozzák és összeszerelik még bőven van benne kötött víz.
Egy gitárra való fa anyaga, kb 4-5-6évig is képes száradni, mire kiadja magából az összes kötött anyagot.

Na onnantól nem kell bele nyakpálca.

Az első épített gitárom anyaga kivágva száradt egyenletes helyen tartva kb 15évet.(nem direkt, így alakult, a padon eldugva elfelejtve elvolt magának, a mad jó lesz valamire kategóriában.)
Majd megmunkálva vagy 7-8évet.

(#18777) Gyick


Gyick
őstag

[link]

Ilyesféle muzsilkához milyen húr lenne a legmegfelelőbb?bár tudom a húr sokad rendű dolog,nem azon fog mulni.

Eddig Ernie Ball RPS-t használtam 10-est Les Paul-on. D#-re hangolva . Beprobáljak esetleg egy 11-est?Csak attol tartok hogy az ilyen Slash számokban elég sok a nyújtás 11-esen az meg nehezeben menne hiába van fél hanggal lehangolva.Esetleg egy hibridet? aminek az alsó három húrja 9-es húrkészletből való a felső három 10-esből..
Nem volt rossz ez a 10-es rps se sőt nagyon fasza húr az eddigi kevencem csak kicsit változtatni szeretnék már nagyon régota ezt használom

[ Szerkesztve ]

(#18778) Plazmacucci válasza Gyick (#18777) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ami jó azon minek változtatni? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18779) brickm válasza Gyick (#18777) üzenetére


brickm
őstag

"bár tudom a húr sokad rendű dolog,nem azon fog mulni."

Nem nyomtál még bluest bronz húrral...vagy rézzel... próbáld ki egyszer ha teheted :D

(#18780) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Két normál menzúrás gitáromat szeretném lehangolni Standard B-re. Tanuló szintű Stratocaster gitáromat és egy Fender CD-60CE BLK elektroakusztikus gitárt. Vastagabb húrokat vettem, hogy megfeszüljön lehangolva a húr, de még mindig nem lett jó. Az elektromos gitáron most egy Dean Markley Blue Steel D-tune 13-56, 6 húros készlet van. Az elektroakusztikuson D'Addario EJ18 Phosphor Bronze, 014-059, 6 húros készlet van. Mindkét gitáron lazák a húrok, nem lehet őket behangolni és emiatt teljesen hamis, hatalmas a kilengése a húroknak. Segítséget szeretnék kérni a probléma megoldásában.

Lehetséges e egyáltalán az, hogy normál menzúrás gitárokon működjön a standard B (bariton) hangolás?

(#18781) akela91 válasza nemethchek19 (#18780) üzenetére


akela91
addikt

Erre vannak kitalálva a 7 húros gitárok, én magam sem merészkedtem lejjebb C-nél anno, mert valóba lazák voltak a vastagabb húrjaim is. Én passzolom, de biztos van rá valami megoldás...

(#18782) nesa válasza brickm (#18776) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem akkor is kell bele palca, mivel a hurok huzzak a nyakat, es ma divatossan vekony nyakak konnyen deformalodhatnak, persze ezt anyaga is valogatja Pl egy tolgy nyakat nemigen tud megmozgatni mar, de palca akkor se baj ha ottvan.

Most epp 4 db test pihen mar majd 1 eve, hasonloan a nyakak felkeszen.

(#18783) atidzsiforc válasza nemethchek19 (#18780) üzenetére


atidzsiforc
őstag

59-13-as darido szettel drop A-n jatszottam es nem voltak lazak :F

inkabb azert hamisak, mert az oktavolas el van tolva. straton meg allitsd be ujra a tremolot, mar ha nincs blokkolva.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#18784) nemethchek19 válasza atidzsiforc (#18783) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Úgy értem, hogy a húr egy magában üresen megpengetve hamis. Kileng a hangoló a B hangközelébe 25 centet mély és magas irányba. Tehát nem pontos, így értem hogy hamis, odáig nem jutottam még el hogy az oktávot behangoljam hozzá,de az akusztikus gitárnál szerintem nem is lesz jó soha az oktáv mivel ott fix a húrláb. Te az alsó hangoknak jónak kéne lennie elméletileg.

(#18785) Plazmacucci válasza nemethchek19 (#18784) üzenetére


Plazmacucci
félisten

üresen pengetve minden húrnak van valamennyi túllengése rögtön pengetés után.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18786) nemethchek19 válasza Plazmacucci (#18785) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

De ez nem áll be a B-re és egyből el is hangolódik.

(#18787) Plazmacucci válasza nemethchek19 (#18786) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát igazából egyik gitár sem alkalmas ilyesmire. Gondolom most lazák a húrok és a nyak görbülete is változott valamennyit. Vidd el valakihez aki mér csinált ilyet. B-re ráadásúl ilyen menzúrás gitárokon minimum 62-es végű húrt tennék.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18788) nemethchek19 válasza Plazmacucci (#18787) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Egy szervízes embertől azt hallottam, hogy bariton készlettel (Ernie ball 13-72, vagy a D'Addario 13-62 és 14-68-as bariton készlete) talán megoldható lenne, de nem mertem még ilyen vastag húrokat felrakni. Viszont olyan infót is hallottam egy ismerőstől, hogy 7 húros készletből kell felrakni az első 6 húrt és az tart és ott vékonyabb húrokkal elérhető a feszesség, azaz hogy egy 7 húrosból amelyik a legvastagabb húr ami a 0,56-os, ott már feszes a B, de magyarázatot nem kaptam rá, hogy miért így nem vagyok benne biztos, hogy igaz az állítás.

7 húros készlettel működhet?
Vagy operáljak inkább bariton készlettel?

(#18789) Plazmacucci válasza nemethchek19 (#18788) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem straton egy 72 húr nem működne. Már csak azért sem mert szét kell hozzá cseszni a nut-ot.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18790) #56474624 válasza Gyick (#18777) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pedig egyáltalán nem sokad rendű dolog a húr. Végülis "csak annyit" csinál, hogy az ő rezgése (hangszíne) adja úgymond az alapot. Ugyanígy a pengető is fontos része a kapott hangnak, sokat jelentenek ezek a végeredményben. :K

(#18791) nemethchek19 válasza Plazmacucci (#18789) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Ezt most találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18792) Enton válasza nemethchek19 (#18791) üzenetére


Enton
addikt

Nekem speciel jóideje csak így van a 6 húros ibanezem húrozva 7 húrossal.
Ernie ball 10-56-ig .10 húr nélkül, de annyira nem számottevő a hiánya, a mély hangokhoz képest amit az .56-os húrral kapsz.
A nut annyival nem lett vasatgabb az .56-os húrral, hogy ficegjen benne standard húrozással.
Persze nem árt utánállítgatni egy kicsit a gitárt, hogy minden klapoljon ahogy a linken is írják amit megosztottál.
Hangolás A, D, G, C, F, A, nem szokott elhangolódni jól bírja a kiképzést.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#18793) #56474624 válasza Enton (#18792) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha a standardhoz képest 3 és fél hang lefelé a hangolás, akkor A D G C E A. :R

(#18794) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Takamine olcsóbb, 35-40-45-50 rongyos akusztikusaival van valakinek tapasztalata?
Azt tudom hogy 80-100k körül a legjobb ár/érték arányú gitárokat gyártják, de milyenek az olcsóbb szegmensben?

(#18795) Zoli133


Zoli133
őstag

Az alábbi viedóban: [link]
Csak nekem tűnik úgy, hogy az első pár bundnak igen fura formája van?
Ennyit csak nem torzít a kép, de nem látom igazán az okot erre.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18796) BluEyes válasza Zoli133 (#18795) üzenetére


BluEyes
őstag

True temperament
[link]

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18797) sajtee


sajtee
senior tag

Esetleg a ma esti szekszárdi Tankcsapda koncerten ott lesz valaki innen? :U

(#18798) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok valaki, valamire való gitártanárt tudna ajánlani Győrben?

(#18799) Eastman


Eastman
őstag

Be tudtok lépni a GSFanaticra felhasználóként? Nekem nem megy ma / most.

(?)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18800) Zoli133 válasza BluEyes (#18796) üzenetére


Zoli133
őstag

Köszi. :R

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.