Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) binary válasza Macilaci457 (#2139) üzenetére


binary
csendes tag

Erre az AKG fülesre kiváncsi lennék azért.
[link] - itt kapható is, csak nem értem miért mérik 2x annyiért a fehéret :F

(K324P-CH Sztereó fülhallgató, króm színű 7 900
K324P-WH Sztereó fülhallgató, fehér színű 15 000)

[Szerkesztve]

(#2152) bwoay válasza vili13 (#2149) üzenetére


bwoay
nagyúr

kár, hogy ezen az apró képen semmi nem látszik belőle.
kerestem nagyobbat, de nem találtam.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2153) Simi-San


Simi-San
tag

Egy nagyobb felbontásu kép Az AKG K324P névre hallgató igen komoly üdvöskéről, nagyon kiváncsi leszek rá!Ápr. végén németországi utom során lehet h benevezek 1re!Ott olcsóbb ha mindenigaz. :)
[link]

ルーク、お前の父はわしだ!

(#2154) Macilaci457 válasza binary (#2151) üzenetére


Macilaci457
őstag

Mer' a fehér megy az ipodhoz, azoknak meg van rá pénzük! :DDD

(#2155) Macilaci457 válasza Simi-San (#2153) üzenetére


Macilaci457
őstag

Azért a különbségekre én is kiváncsi lennék. Nem tudom mit ért az AKG saját fejlesztés alatt, még az is lehet, hogy a hangszórókat maga csinálja bele.
Nekem a cx300 nagyon nem tetszett hangzásban, de lehet, hogy másképp hangolva más gyártótól jobban tetszene.

(#2156) Macilaci457


Macilaci457
őstag

legalább ők adnak hozzá hordtokot is a leírás szerint.

(#2157) vili13 válasza Macilaci457 (#2155) üzenetére


vili13
őstag

Szvsz a különbségek kimerülnek a színben és a logóban. Aki hangzásban is különbséget vél felfedezni (a gyári szórást leszámítva), legjobb ha felkeresi fül- vagy elmeorvosát.

(#2158) 3psilon válasza vili13 (#2157) üzenetére


3psilon
aktív tag

Tehát: a
Sennheiser cx300
AKG K324P
Creative EP630

Mind ugyanaz??
Úgyértem, vili, nem csak a műanyag váz, hanem maga a hangzóegység is??

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#2159) binary


binary
csendes tag

Anno többen panaszkodtak, hogy nem lehet kipróbálni az ear-in füleseket sehol. Azoknak ajánlom ha Bécsben járnak, menjenek be egy Fukarba mert ott sorban ki vannak lógatva... és nemcsak 3 fajta. ;)

(persze nem mondom hogy túl guszták voltak, és volt amelyikröl már elvitték a gumit :D )

(#2160) Simi-San válasza Macilaci457 (#2155) üzenetére


Simi-San
tag

Személy szerint én is inkább KOSS és AKG párti vagyok a sennheiser nálam leszerepelt a PX100-sal.Nem szoktam kímélni ezeket a füleseket de egy ilyen kategóriáju fülestől azért elvárná az ember hogy minimum 1 vagy fél évet bír ez még 1 hónapot sem bírt :((( .
Mióta megvettem az AKG K26P-t semmi probléma nem merült fel nincs szükségem másra de majd lehet hogy veszek e K28NC-t és ezt az öcsémnek adom.Azért vettem egy nyitott fülest is nem mást mint a verhetetlen KOSS PORTA PRO-t :D Minden whitefülünek kötelező vétel! :C :R

ルーク、お前の父はわしだ!

(#2161) ponti_ak válasza Simi-San (#2160) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia, arra nem gondoltál, hogy egyszerűen csak peches voltál, és pont kifogtál egy hibás darabot?

Konkrétan mi volt a probléma vele?
Szerinted nem szólt szépen, vagy meghibásodott? (fizikailag sérült, elsetleg elnémult, stb... :F)

Egy évig használtam px200-ast, és nem volt vele semmi bajom, pedig használtam 45 fokban strandon -bár meg kell hagyni, meleg volt mint az állat.. :D, és -15-ben is, utcán, otthon, nap-mint-nap...

(#2162) Simi-San válasza ponti_ak (#2161) üzenetére


Simi-San
tag

PErsze gondoltam ilyesmire,de mikor a haverom is vett 1t magának és 2 hónapon belül elkezdett recsegni a jobb hangszóró végképp lemondtam róla.Egyébként a Porta Pro után meg nem is hiányzik :R meg sem közelíti a Porta Pro-t :D

ルーク、お前の父はわしだ!

(#2163) ponti_ak válasza Simi-San (#2162) üzenetére


ponti_ak
addikt

Értem. :)
Örülök hogy sikerült megtalálnod a számodra ''ultimate'', legjobb, stb. fejhallgatót. Biztosan nagyon jó, de azért én nem hiszem hogy _annyival_ jobb lenne a px-nél, de mindegy, ez csak az én véleményem... s nem bár volt még a fülemen KOSS PP, de egyszer szívesen kipróbálnám.

üdv. :)

(#2164) vili13 válasza 3psilon (#2158) üzenetére


vili13
őstag

Nálam bővebb a lista:
AKG K324P
Creative EP-630
Razer Pro|Tone m100
Sennheiser CX300
Sharp MD33
Soundwise T4

Olvastam már olyat is, hogy ezeknek csak a hangszórója ugyanolyan (vagy csak a külseje), és kicsit másképp is szólnak (persze, nyilván szórnak valamennyit a paraméterek), de szerintem ez hülyeség. Túlságosan is egyformák, látható a közös eredet, és ha a külsőt egy az egyben megvette valamely gyártó, nyilván megvette hozzá a bele passzoló kész hangszórót is ahelyett, hogy saját egyedi fejlesztésre és gyártásra költött volna feleslegesen. Szvsz ugyanazok (a színkülönbséget leszámítva), illetve a kábel és dugó tekintetében lehetnek további különbségek. Ez utóbbi akár számíthat is valamit a tartósság szempontjából.

(#2165) Dare2Live válasza Simi-San (#2160) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

px100at használok több mint féléve. Semmi baja, áráért sztem bestbuy.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2166) Simi-San válasza Dare2Live (#2165) üzenetére


Simi-San
tag

Jó neked! :) De mint mondtam elöttem teljesen leszerepelt.És szerintem próbálj ki egy PP-t és azonnal váltani fogsz garantálom! :R

[Szerkesztve]

ルーク、お前の父はわしだ!

(#2167) 3psilon válasza vili13 (#2164) üzenetére


3psilon
aktív tag

:R minden elismerésem!

Most én jövök: ;]
1. [link] (elég szakszerűnek látszik, de akár elfogult is lehet)
2. [link](EP-630) vs. [link] (cx300, igaz, csak 1 értékelés)
3. [link], [link], [link]...

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#2168) _cirmos_


_cirmos_
őstag

sziasztok!
fülhallgatót keresek 2-3k között, mp3-lejátszóhoz. a ~2 éves mx400 megadta magát, most a gyárit gyűröm, de kéne valami más. jó lenne a szimmetrikus kábelezés, és a hangerőszabályozót is csak egy plusz hibalehetőségnek tartom... ezeket találtam eddig:
creative labs ep-180
sennheiser mx-350 (ez asszem asszim., de belefér)
sony mdr-e818/828 (mi a különbség?)
ti melyiket javasolnátok, ill. tudtok esetleg valami jobbat? előre is köszi!

(#2169) 3psilon válasza _cirmos_ (#2168) üzenetére


3psilon
aktív tag

Creative EP-480-at használok. Ajánlom. Jól szól. 1500-ért főleg :D

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#2170) _cirmos_ válasza 3psilon (#2169) üzenetére


_cirmos_
őstag

most nézem, hogy ez még olcsóbb is mint a 180-as. csak ez 32 ohm impedanciájú, félek hogy megfektetné a lejátszót hangerő terén... de azért felírom a listára!

(#2171) _cirmos_ válasza _cirmos_ (#2170) üzenetére


_cirmos_
őstag

elkezdtem keresgéli, de a 480-as 5-6k körül van mindenhol. illetve az aqua-nál van 1.6k-s google találat, de a cég honlapj azt írja, hogy nem rendelhető. megkérdezhetem te hol vetted?

(#2172) rumos14 válasza _cirmos_ (#2168) üzenetére


rumos14
nagyúr

mdr 818 sztem nagyon megéri az árát.
a 828-hoz adnak egy feltekerős dobozt, ennyi a különbség.

(#2173) _cirmos_ válasza rumos14 (#2172) üzenetére


_cirmos_
őstag

áh, azt hittem van vmi komolyabb különbség... ilyet használsz? a kábelezés milyen, szimmetrikus?

(#2174) 3psilon válasza _cirmos_ (#2171) üzenetére


3psilon
aktív tag

Húha, bocsánat... én csak rápillantottam az árra, nem néztem meg :B
Amúgy a Zen V Plus-omhoz adták. 6000-ért semmiképpen ne vedd meg, inkább egy EP-630-at 7500 körül, az már ''agybadugós'', lentebb olvashatod, hogy ugyanolyan, mint a sennheiser cx300.

Vagy tényleg, olcsó sonyt vehetsz... occó níptermík :DDD

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#2175) _cirmos_ válasza 3psilon (#2174) üzenetére


_cirmos_
őstag

annyiért semmiképp, ahhoz én túl igénytelen vagyok :)
tehát (továbbra is) maradtak:
creative ep-180
sony mdr-e818
sennheiser mx350

(#2176) AmPeX válasza _cirmos_ (#2170) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Ezt a megfektetést hogy gondoltad? :)

(#2177) _cirmos_ válasza AmPeX (#2176) üzenetére


_cirmos_
őstag

hangerőügyileg, egy state-of-the-art bkv ikaruszon vagy egy rosszul megválasztott hév kocsiban (az éppen működő motorok mellett) elégtelennek bizonyulhat a hangerő 32 ohm-os fülesnél. vagy hülyeséget beszélek, és az impedancia nem befolyásolja a max. hangerőt?

(#2178) 3psilon válasza _cirmos_ (#2177) üzenetére


3psilon
aktív tag

Ha jól tudom, igen.... tényleg!!
Mert ugye az mx500 (32 Ohm) tényleg egy adaggal halkabb volt az mx550 után. De ez az ep-480 hangosabb! Észre se vettem, hogy 32 Ohmos, azt hittem, 16, ezzel nem lesz gond :B

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#2179) Macilaci457 válasza _cirmos_ (#2177) üzenetére


Macilaci457
őstag

Az impedancia annál a teljesítmény fontos, amivel meg kell hajtanod. A 600 óhm-os fejhallgatókat pl könnyű mert kis áram kell hozzá (ohm törvény) viszont nagyobb feszültség. A kis impedanciájúakat ''nehezebb'' meghajtani, mert nagyobb áram kell nekik. Viszont kisebb feszültségen. Ezért könnyebb meghajtania egy elemes MP3 lejátszónak.

De a hangerővel pl. nincs mindig egyértelmű össznagban, inkább az spl adatokat érdemes ezügyben nézni. Ld. egy 32 óhmos fejhallgató halkabban szól egy 32óhm-os füldugónál. Nagyobb a membránja... például.

(#2180) rumos14 válasza _cirmos_ (#2173) üzenetére


rumos14
nagyúr

ilyet használtam, évekig, most a zasszony használja, én cx300-ra váltottam egy bő éve.
a kábel szimmetrikus.

(#2181) _cirmos_ válasza Macilaci457 (#2179) üzenetére


_cirmos_
őstag

tehát ha van két füles, ami hasonló felépítésű, de eltérő impedanciájú, akkor mondhatjuk, hogy az alacsonyabb ellenállásúnál magasabb lesz a maximális hangerő, a nagyobb impedanciájú pedig valamivel teltebb, dinamikusabb hangzást ad. ez így korrekt?



rumos14 :
köszi, eddig a sony a befutó!

[Szerkesztve]

(#2182) Macilaci457 válasza _cirmos_ (#2181) üzenetére


Macilaci457
őstag

Oké, ha ezt akarod hallani, minél kisebb az impedancia (egy rendes, nem piaci vacak chauchun fülhallgató esetében) annál hangosabban fog szólni ugyan olyan körülmények között.

De ne vonjunk már le minőségi megkülömböztetést ebből, mint dinamikusabb hangzás, meg ilyenek...

Rá van írva minden dobozra, hogy adott bemenő teljesítményre milyen hangnyomást ad le.
Például: 108 dB/mW

Ezt nézd meg a dobozon.

Ha két fülesre ugyan ez van írva, akkor halál mindegy, hogy minek milyen az impedanciája, akkor is ezt fogja leadni.

(#2183) AmPeX


AmPeX
aktív tag

Akkor lesz a legnagyobb a teljesítmény a fülhallgatón, ha megegyezik az impedanciája a meghajtó fokozat kimeneti impedanciájával. Ha 16 akkor 16 ohmos fülessel nagyobb a fülesre jutó teljesítmény, ha 32 akkor meg 32 essel. Ezzel csak annyi a bibi h a gyártók nem adják meg a lejátszók kimeneti impedanciáját... Ja igen, az érzékenységtől nagyban függ, hogy mennyire hallod hangosnak ugyan azt a teljesítményszintet. Figyelgetni köll gyermekeim! :) ( Leginkább meghallgatás alapján lehet jól eldönteni, hogy mi, mivel, hogyan jobb.)

(#2184) _cirmos_


_cirmos_
őstag

köszönöm a kimerítő válaszokat! :R az mx400 amit eddig használtam, az is 32 ohmos, és mikor megvettem akkor tök jól szólt, a végére (~2 év múlva) meg elkezdett halkulni, de nagyon. nem tudtam, hogy a fülem ment-e tönkre, vagy a lejátszó. aztán próbaképp rádugtam a gyárit, azzal meg levitte a fejem. szóval a füles ment tönkre, hogy ebben közrejátszott-e magasabb ellenállás, arról fogalmam sincs...

(#2185) fasyrt


fasyrt
őstag

Beruháztam egy Sennheiser CX300-ba. :)
Nem olcsó. Inkább drága. De megvettem. Itthon előtte már volt 2 másik Sennheiser termék; egy PC150-es, meg egy HD201-es, mindkét darab fejhallgató, a 150-es 1,5 éves, a 201-es meg szűk 1 éves.
Mindennapi használat mellett semmi funkcionális hibájuk, a 150-esen a fejpánton a szivacs az egyik negyedénél nem ragad fel, eláll egy pár mm-t a pánttól, a 201-esnek meg a csatlakozójánál eltört a törésgátló... :D Nem tudom hogy történt, de szól rendesen azóta is.

Mindkettő nagyon kényelmes (bár a 201-es melegíti a fület egy kicsit, meg kell szokni), és nagyon szépen szól.

Naszóval, ott tartottam, hogy 300-as. :)
Kipróbáltam, hangja különösebben nem szebb, mint a Meizu gyári bogyója (igaz ez állítólag elég jó sikerült darab), de több részletet lehetett kivenni a zenéből. Ami igazán megfogó, hogy bkv-n eddig 25-27-es hangerőn (max:40) kellett használni (sőt, még lehett volna rátenni egy kicsit, csak nem akarok halláskárosult lenni), utcán 20-21-es kellett. Evvel a kis fülessel meg elég bkv-n a 10-es hangerő is, ami azért igen szép, és nem is kell több. Meglepően jól kiszűri a külső zajokat, nem is gondoltam volna.

Halk helyen (könyvtár, olvasóterem) mindkettő fülesnél elég az 5-ös állás, tehát nem hangosabb a cucc.

Nagyon tetszik, hogy nem kell üvöltetni a zenét a bkv-n, és nem szivacsos.
Onnan van, ahol vettem az előző 2 fülesem is, a 150-eshez még a Basys garit adták, a 201-eshez meg ehhez már nem, de sztem ezek is onnan vannak. Mindháromra 2 év gari van. Remélem sokáig meglesz! :)

Köszönöm a tanácsot a topiklakóknak. :)

(#2186) xcsab


xcsab
aktív tag

vettem egy Koss Sparkplugot mert cx300ra nem volt penzem ... de az amiket iartak itt paran h keves a magas es sok a mely meg h dobozhangja van .... aahhhhh dehogy:) ... egy kis szarakodas EQban es olyan gyonyoruen szol hogy beszarok tole :DDD .... kenyelmesnek kenyelmes es nagyon jol szigetel! Nagyon jo vasar volt!(mondjuk az elettartam gari nemtom h mit fed de ... strapabironak tunik:) )

Just do it!

(#2187) AmPeX válasza xcsab (#2186) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Kíváncsi leszek, hogy bírja e az a füldugó szerű anyag. A Plug-on meghalt olyan max 3-4 hónap után. (nem lehetett eléggé összenyomni a végét, így nem tudtam betenni a fülembe)

(#2188) vazzz válasza xcsab (#2186) üzenetére


vazzz
őstag

Mennyi volt?

(#2189) bwoay válasza xcsab (#2186) üzenetére


bwoay
nagyúr

arra nem gondoltál, hogy akik ilyesmiket írtak a plugról,
azoknál talán egy kicsivel magasabban van a mérce, mint nálad?
amúgy ebben a témában Vili írásait bírom a legjobban,
elvégre ő használt korábban plugot, aztán tért át a cx300-ra,
ezáltal előbbit renkívül odaadóan (és nem utolsó sorban hitelesen) tudja szapulni.
nekem pont a cx300 az első füldugóm (volt már rengeteg),
aminél végre nem kell az EQ-val varázsolni, egyszerűen jól szól úgy,
ahogy a gyárból kijön. Vagy a plughoz gyárilag mellékelnek EQ-t is? ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2190) Macilaci457 válasza bwoay (#2189) üzenetére


Macilaci457
őstag

Cx300 szapulásra itt vagyok én :D
Mondhatnám, hogy ahhoz miért nincs EQ, no meg hogy úgy tökéletes, ahogy a gyárból kijön.... bocs. :DDD

(#2191) rumos14 válasza bwoay (#2189) üzenetére


rumos14
nagyúr

énisénis! mármint használtam plug-ot, arról tértem át cx300-ra. megérte. ahogy 100x leírtam már, a plug scak az iAudio BBE effektjének felnyomásával produkál megfelelő hangzást. a cx300-nl a magasokon emelten egy kevéskét, a mélyeken csak egy gyüszünyit, és tökéletesen szól.

(#2192) xcsab válasza AmPeX (#2187) üzenetére


xcsab
aktív tag

marmint 3 4 honap utan nem tudtad osszenyomni a veget vagy mar az elejetol fogva nem sikerult?

Just do it!

(#2193) xcsab válasza vazzz (#2188) üzenetére


xcsab
aktív tag

5000 ft

Just do it!

(#2194) xcsab válasza bwoay (#2189) üzenetére


xcsab
aktív tag

valoszinuleg nalam alacsonyabban van a merce:)...meg az is beleszolhat a dologba h milyen zenet halgat az ember. (meg sztem jobban megeri fel percet szarakodni az EQ-ban mint 3 4 ezerrel tobbet fizetni:) )

Just do it!

(#2195) xcsab válasza rumos14 (#2191) üzenetére


xcsab
aktív tag

huha .... ez kicsit megutott.... Honnan tudod hogy 'a plug scak az iAudio BBE effektjének felnyomásával produkál megfelelő hangzást'... ezt ugy mondod mintha 1 2 mp3 lejatszo lenne a foldon:)

Just do it!

(#2196) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Segítsetek nekem pls!
Sony EX71-es fülesem van már 2 éve, nagyon meg vagyok vele elégedve, az én kábelemnek semmi baja pedig nap mint nap használva van, tudom sokan erre panaszkodnak.
De a problémám most az, hogy elveszett a végéről az a kis zajszűrő szilikon. A közepes méretűt használtam, de a jobboldaliról a napokban vhogy elhagytam, a metrón vettem észre :/
Próbáltam a kisebb és a nagyobb méretet is, de meg kellett állapítanom, hogy a kis méret szóba sem jöhet, a nagynál pedig elveszik a mélyek jórésze.
Kérdés, hogy ezt lehet-e pótoltatni vhogyan, esetleg ha vkinek van feleslegben közepes méret, megkaphatnám-e?

Előre is köszi a választ, nem szeretnék emiatt új fülest venni, nagyon szeretem!! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2197) rumos14 válasza xcsab (#2195) üzenetére


rumos14
nagyúr

igazad van, az lemaradt, hogy ''véleményem szerint''. nekem ez a tapasztalatom, a kb. 5 különböző márkájú mp3 lejátszó alapján, amivel a Plug-ot próbáltam.
a kijelentésem pedig nem az iAudio-t dicsőíti, hanem a Plug hangzáslépletének torz mivoltára (ejj, micsoda szavak) világít rá. de hangsúlyozom, iAudio-val használva nekem végülis bejött a Plug, de a cx300-at nem éri el. megintcsak szerintem.

(#2198) vili13 válasza xcsab (#2195) üzenetére


vili13
őstag

Persze van rengeteg fajta mp3 lejátszónak csúfolt valami, amit tök mindegy mivel hallgatsz, mert hangminőséget sehogy nem szedsz ki belőle. Ezekhez akár remek választás is lehet a plug, hiszen komoly basszusa van, elég érzékeny és jól szigetel, minőségét és megjelenését tekintve egyaránt tökéletesen illik bármely hulladék lejátszóhoz.
Az iAudio lejátszók viszont nemcsak, hogy kategóriájukban kiemelkedő hangminőséget produkálnak, de a hangzás testreszabhatóságának tekintetében talán a piac jelenlegi legjobbjai. Ezt az is mutatja, hogy egy - amúgy elég borzalmas - plugot is szinte hallgathatóra lehet rajtuk idomítani, bár igazán jó hangja szvsz még ettől sem lesz.
De szerintem nem igazán érdemes az EQ-val elcseszni a hangminőséget, meg győzködnie magát az embernek, hogy nem is olyan rossz az, ha nem is olyan sokkal drágábban már normális fülhallgatót is vehet az ember...

(#2199) bwoay válasza Macilaci457 (#2190) üzenetére


bwoay
nagyúr

akkor inkább egy plug? ugye-ugye...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2200) bwoay válasza xcsab (#2194) üzenetére


bwoay
nagyúr

ugyan messze nem hi-fi kategória a hordozható lejátszók világa,
de amikor erősítesz egy adott frekvenciasávot,
az korántsem ugyanaz, mint amikor az már eleve ''ott van''.
nekem ez nemhogy 3-4 rugót, de annak többszörösét is megéri
(bár egyelőre nagyon jól megvagyok a cx300-al, csak nem hiszem azt,
hogy innen már nincs tovább :) )
mondjuk volt olyan (Fülöpsz) füldugóm, amin az EQ sem segített,
más meg etalonként tartotta számot, itt érhető tetten,
mennyire szubjektív dolog a hallás, pontosabban a hangzás megítélése

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.