Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46101) gab.m válasza Morgal (#46100) üzenetére


gab.m
senior tag

Ééértem... És igaz amit erről a szakról mondanak, hogy "túl sok értelme" nincs, olyan szempontból, hogy feleslegesen sokat foglalkozik filmes fotózással? Bár mivel a vizsgamunkád is ilyen elvetemült filmes fotózás volt, feltételezem :P

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46102) Peethy válasza Morgal (#46096) üzenetére


Peethy
őstag

Nagyon komolyan hangzik, grat hozzá! Az ilyenek után érzem azt, hogy nagyon kéne fotózást tanulnom, egyszerűen szükségem van az ilyesfajta tudattágításra...

(#46101) gab.m: szerintem olyan nem nagyon van, hogy feleslegesen sokat foglalkozik filmes fotózással, szerintem legalábbis kezdetnek akár egy csak filmes fotósuli is óriási löketet adhat a hobbifotósnak, de az autodidakta profinak is.

(#46103) gab.m: így már érthető :) Az ilyen művészeti képzések leginkább nyugaton korszerűek, Magyarországon én nagyon megválogatnám, hogy hova jelentkezek tanfolyamra, mert rengeteg a lehúzás. Fotós/modell téren főleg, olyan fiatal lányoktól kaptam fotózási felkéréseket, akiknek közük nincs a modellkedéshez, de rávették a szülőket, hogy 160ezret fizessenek 15darab képért, hogy utána soha ne hívják őket újra. (Hozzáteszem, utána nem hajlandóak 5ezret kiadni nekem egy sorozatért, ez benne a legviccesebb.)

[ Szerkesztve ]

(#46103) gab.m válasza Peethy (#46102) üzenetére


gab.m
senior tag

Az az igazság, hogy rengeteget olvastam különféle fórumokon arról, hogy elégedetlenek az emberek a képzéssel, de még a tanárok is kifejtették nemtetszésüket. Ezt arra értettem, hogy az elmondottak alapján túl sokat foglalkoznak ilyen-olyan filmes technikákkal, ahelyett, hogy mittudomén, portréfényképezést, vagy riportfotót tanítanának.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46104) Morgal válasza gab.m (#46101) üzenetére


Morgal
tag

Nem teljesen. 1:1 arányba volt a digitális és az analóg fotózás is, én magam részéről eléggé passzívan álltam hozzá, sőt majdnem meg is buktam elsőben, mert annyira nem érdekelt. Én is úgy voltam, mint sokak hogy ó minek ezt tanulni meg miért nem haladunk már a digitálissal. Aztán rájöttem, hogy ha végig akarom ezt csinálni, ezt is meg kell tanulni, kezembe vettem egy Zenit 12XP-t (később Nikon F801:) meg két tekercs a fekete-fehér filmet és csináltam a kiadott feladatokat. Idővel megszerettem, mert úgy éreztem fejlesztett vizuálisan is és magát a gondolkodás módomat is. Pl a vizsgamunkám elkészítése után változott a legjobban a szemléletem is (ott ugye ha elrontottam akkor megint biciklizhettem át a városon, néha várva a jó időre és kezdhettem előröl) mindig előre kitalálom, hogy mit fogok fotózni, hogyan fotózom azt és hogy miért fotózom, ha ez nincs meg be sem kapcsolom a gépet (kivéve ugye a munka meg a hétköznapi dolgok fotózásához). A filmes technikán kívül ráadásul még rajzból is volt vizsga :)) heti rendszerességgel kellett aktot is rajzolni és senkit nem érdekelt hogy kinek van kedve meg kinek nincs, a művészettörténetről, fotótörténetről nem is beszélve. Na ez volt a mi sulinkban, az hogy máshol mi van azt nem tudom. Aki nem fogékony a kreativitásra és a művészetekre annak szerintem nem való, az elég ha eljár workshop-okra, vagy magától tanul.

Egyébként igazat adok neked kissé elvetemült ez a munka, szerintem nem sokan vállalkoznának erre, de én akkor ezt választottam, ugyanis kötetlen volt de 11-őnkből 4-en mégis analógot csináltak :)

(#46105) drkbl


drkbl
őstag

A testvértopikban ttoth linkelt egy cikket; az író egy másik cikkben érinti a képek átadását is:

"When my wife and I were engaged, we hired a professional photographer to shoot our engagements. The photos were beautiful (I have it hanging on my office wall), but we were too poor to purchase more than one photo, and now the other photos are gone forever. That once-in-a-lifetime photo shoot is gone forever, and I am MAD that I don’t have the pictures of it. It’s frustrating. Does that make me more likely to choose a newer photographer who would give me the digital files? Absolutely. This is one example of a practice by professionals that is driving away customers, even though it makes us money."

[link]

Ha ez kell nekik, biztosan rossz átadni?

[ Szerkesztve ]

(#46106) L4mie válasza drkbl (#46105) üzenetére


L4mie
veterán

hát itt srácok szerintem már minden nyalás nélkül 5 inkább 5 fölött,
vagytok, én ott is írtam talán 2 fölött 3 felé valahol :P
(ezért is csak ilyen offokat tudok ide írni :P )
(igazából nem tudok angolul, szöveget nem értettem,
nálam a szintek a képsorok alapján 1-5 ig)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46107) Peethy válasza drkbl (#46105) üzenetére


Peethy
őstag

Remélem látod a különbséget az "1 vs 100" és az "1000 vs 1600" kép között. A cikk egyébként érdekes, 3asra értékelném magam.

(#46108) L4mie válasza Peethy (#46107) üzenetére


L4mie
veterán

Akkor meg kell néznem egy fordítást -_-' valamit nagyon benéztem :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46109) Sylvie89 válasza cOxeR (#46027) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

Hűha, ez igen!
Az egyik kedvenc helyem! :K

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#46110) Fejo


Fejo
őstag

Négy új kép St Andrews-ról:

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46111) Sylvie89 válasza Fejo (#46110) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

Akár csak az előzőek, ezek is prímák! :)

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#46112) Morgal válasza Fejo (#46110) üzenetére


Morgal
tag

Jók nagyon, bár nekem kicsit szokatlan ez a kontraszterősség :)) A többi képedet is néztem Flickr-en, nagyon színvonalas munkák!

[ Szerkesztve ]

(#46113) cOxeR


cOxeR
Ármester

Nem tökéletes, de ettől én még szeretem:

[link]

(#46114) Fejo válasza Morgal (#46112) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi, késöbb jönnek majd hagyományos feldolgozással is. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46115) Chapel válasza Fejo (#46114) üzenetére


Chapel
addikt

Ez most már így lesz? Kijön minden képed Fejo default és Fejo Own's utómunkával? :D

Nekem ebből a sorozatból az erősebb verziók jönnek be, lehet hogy már én is "unom" a szokásost és most tetszik a változatosság miatt, fene tudja. ;)

Lehet én is majd neki állok kicsit erősebben utómunkázni, ki tudja.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#46116) Fejo válasza Chapel (#46115) üzenetére


Fejo
őstag

:D

Kiváncsian várom. :)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46117) ballington válasza cOxeR (#46113) üzenetére


ballington
addikt

Nekem nagyon bejön, már flickr-en is néztem.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#46118) ballington válasza Fejo (#46110) üzenetére


ballington
addikt

Jó ez a végtelenségbe nyúló híd szerűség, az utómunka is tetszik.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#46119) Fejo válasza cOxeR (#46113) üzenetére


Fejo
őstag

Szerintem nincs ezzel gond. ;)

ballington: Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46120) cOxeR válasza ballington (#46117) üzenetére


cOxeR
Ármester

(#46119) Fejo, (#46117) ballington
Köszi! :)

(#46121) Fejo


Fejo
őstag

Itt járt nálunk az Olimpiai láng... :) Semmi művészi értéke nincs, csak mint érdekesség linkelem. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46122) A Zéé


A Zéé
addikt

Bocsi a trollkodásért, de nem bírom ki... :W
Nap képe a fotozz.hu-n: [link]
Ehhez képest kedves filozofáló Zoltánunk képe valóban remekmű.

szerk: ehh közben már elvették tőle a címet :S

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#46123) fattyu válasza A Zéé (#46122) üzenetére


fattyu
veterán

Öszintén. Semmi baj a képpel.

Csak azt nem mondanám rá hogy FOTÓ :(((

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46124) L4mie válasza fattyu (#46123) üzenetére


L4mie
veterán

Jaja tök jó grafika, valahogy átjön a MÁV hangulat :D

de nem sok köze van a fotózáshoz.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46125) Morgal válasza A Zéé (#46122) üzenetére


Morgal
tag

Fotónak nem fotó, digitális illusztrációnak meg nagyon-nagyon gyenge :) Bár az is kérdéses, hogy magával a témával megéri-e ennyit foglalkozni, mint amennyit ő foglalkozott ezzel a képpel.

(#46126) runner 125 válasza Morgal (#46125) üzenetére


runner 125
nagyúr

..szerintem nincs a fotozz.hu-n létjogosultsága ennek a kategóriának, de alapvetően egyetértek. Ennél mérföldekkel jobb - pláne minőséget tekintve - jobb illusztrációkat láttam már.
Ezt a képet amolyan fotómontázsnak tudnám be.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#46127) fsb1000 válasza A Zéé (#46122) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem csak a fotozz.hu-n, de komolyabb platformokon is át lett már értékelve a fotó fogalma.
Ez a folyamat nem most kezdődött... és lehet nem is kell ragaszkodni a régi dogmákhoz.
Az érték érték marad bárminek is nevezzük vagy próbáljuk korlátok közé szorítani (lásd természetfotózás és annak etikája)

(#46128) ttoth


ttoth
tag

Bocs, hogy nagy off vagyok, de törölt kommenteket nem lehet valahogy mégis megmutatni. Iszonyatosan kíváncsi vagyok, mi üti ki így a biztosítékot. Pár napig nem olvasom az oldalt, és lemaradok ilyenekről... :(

Hogy mégis mutassak valamit, ne csak trollkodjak, pár nem igazán haladó képem van itt: [link]

Űűű, de szép eketárcsa!

(#46129) radi8tor válasza ttoth (#46128) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt lehet látni miért kérték a törlését.
De a törölt HSZ-ek csak moderátorok számára elérhetőek.
Itt pedig a kitiltás okát láthatod.

⭐ Stella

(#46130) #31757056 válasza Fejo (#46121) üzenetére


#31757056
törölt tag

Temostakko itt laksz a szomszedba? :D

(#46131) ttoth válasza radi8tor (#46129) üzenetére


ttoth
tag

Köszi, így világosabb, olvasgattam én is a múltbéli pályafutását, de inkább ne emlegessük...

A képeimet [link] valaki látta? Akad közülük vállalható a topicban, illetve min tudnék javítani, fejlődni? Olvastam valahol, hogy akkor mutassunk egy-egy képet, ha kitennénk mundjuk 50x70-es méretben a falra otthon. Nem mindet, de párat fel mernék így vállalni. Vagy még ne érezzem magam ilyen szinten? :)

És előre is köszi, ha írtok tanácsokat! :R

Űűű, de szép eketárcsa!

(#46132) Fejo válasza #31757056 (#46130) üzenetére


Fejo
őstag

Igen. :)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46133) priusz válasza ttoth (#46131) üzenetére


priusz
aktív tag

Mindegyik vállalható és mindig van hova fejlődni. Bár van pár kép ami inkább olyan mintha tesztelted volna az obit autófókuszát, a technikát tudod használni szerintem a témakeresésben kell fejlődni.
Mondjuk én a saját fotóimmal is úgy vagyok, hogy amire két éve azt mondtam: ez elég jó lett és vállalnám a "nagyközönség" előtt, azt ma maximum a családi albumba tenném be.
Nem a fotós tudásom fejlődött, csak az ízlésem. Ezen szerintem mindenki átmegy akinek ez a hobbija.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#46134) hopehu válasza ttoth (#46131) üzenetére


hopehu
tag

Virágfotóknál érdemes érdekes fényekre várni, különösen, ha maguk a virágok egyszerűek. Ami persze önmagában még nem baj. A legtöbbnél a háttér jó (egynél elég zavaró volt, azt fel sem töltöttem volna), de pl egy sima bimbó ( :) virágról beszélünk) nem túl izgalmas - nekem.
A Mr Hair c. képnél nekem hiányzik a szeme, de így is talán még ez az a kép, amiben igazán jó ötlet van.
A ring version 43 -bár a téma nem ütős- mégis érdekes lett a kép.
A többi, ahogy előttem priusz kollega kifejtette. gyakran tűnik obi-próbálgatásnak.
Mintha körülnéztél és azt kerested volna, hogy Na, mit fotózzak? Ááááá, a könyvek.... stb..
Szóval egyetértek: TÉMA kiválasztása fontos nagyon. Ezen felül pedig FÉNYEK. Legyen érdekes, tegyen hozzá valamit a fotóhoz... :)
De alapvetően egyáltalán nem rosszak. Fejlődni pedig úgyis folyamatosan fejlődik az ember - na és persze kritizálni mindig könnyebb ;)

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#46135) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Elkészült a második sorozatom, immáron beltérben, a kicsit szegényes stúdió felszerelésemmel, ami annyit tesz, hogy 1 vaku ernyővel, és két kisebb halogén lámpa élfényeknek.

Itt az első kép, így elsőre ennyit hoztam ki belőle. Kíváncsi vagyok a véleményetekre:

(#46136) gab.m válasza Clemi (#46135) üzenetére


gab.m
senior tag

Túl sok a lágyítás, de ettől eltekintve szerintem ez nagyon rendben van!

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46137) ttoth válasza hopehu (#46134) üzenetére


ttoth
tag

(#46134) hopehu, (#46133) priusz Köszönöm a véleményeket. Mindig jó más nézőpontból is megnézni a képeket, ebben segítettetek. A fények kreatív használata úgy tűnik még magasabb szinten van, mint ahol tartok, remélem, sem sokáig :) Köszönöm a biztatást!

Űűű, de szép eketárcsa!

(#46138) priusz válasza Clemi (#46135) üzenetére


priusz
aktív tag

Kifejezetten jó lett! A lágyítás meg ízlés kérdése, nekem az is bejön. :C

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#46139) j.bravo válasza Clemi (#46135) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha ilyet tudsz akkor miért ugratsz itt minket az eddigiekkel? :)
Mérföldekkel jobb mint az eddigiek!
Tényleg a lágyítás lehetne kevesebb (bár ez ízlés dolga), de ügyesen pózol a párod (akár saját kútfőből, akár a te instrukcióid alapján), jó a világítás is, kihoz némi textúrát (hasizom pl.) csábos is a póz de nem túl direkt, szóval rendben van.
Apró dolog de ha az írisze nem került volna teljesen a szeme sarkába, lehet hogy még jobb lenne, illetve kár hogy a jobb szeméből csak a szempilla látszik (jobb volna ha vagy az egész szem, vagy semmi); de ezek részemről már kötözködés- illetve találgatásszámba mennek - hozzáértőbbek megmondják, fontos-e ez. Emellett, talán az élfényből lehetett volna picit több, de vaku mellett a halogénlámpák nem tudom mennyit érnek (persze a vaku teljesítményét nyilván vissza lehet venni).

Fejo: azt hiszem hozzászóltam már a skóciai képekhez, de még mindig tetszenek, bármelyik utómunkával (bár a "new style" lehet hogy közelebb áll eastsider stílusához mint a tiédhez :) ) Mindenesetre komoly fegyvertény hogy felismerhető képi stílusod van, remélem egyszer nekem is lesz.

cOxeR: powerzoom (esetleg minimális svenk is)? Jó lett ám. Gondolom nem sétakerékpároztak, szóval sanszos hogy ez valahol az élességi maximum közelében van ezzel a technikával, vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#46140) cOxeR válasza j.bravo (#46139) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nincs benne zoom, ez "csak" svenk, f16 körüli rekesszel, hogy legalább valami benne legyen abba a minimális élességi tartományban! :)) Olyan 50-55km/h-ás tempóval jöhettek, mert emelkedős szakasz volt a cél előtt, ha minden igaz, akkor ez a 40km-es szakasz egyik beérkező raja.

(#46141) Fejo válasza j.bravo (#46139) üzenetére


Fejo
őstag

"Mindenesetre komoly fegyvertény hogy felismerhető képi stílusod van, remélem egyszer nekem is lesz."

Ez az egyik legnagyobb dícséret (legalább is számomra)! :R

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46142) hopehu válasza Clemi (#46135) üzenetére


hopehu
tag

+1 a lágyításra, azzal nekem sincs bajom. :)
Egy icipicit zavaró az orr és a jobb szem találkozása - összemosódása.
De ettől még jó, szép fotó. :)

Utólag olvastam j.bravo hozzászólását: ezek szerint nem csak engem zavart a jobb szem kérdése... Akkor arra is +1

[ Szerkesztve ]

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#46143) Clemi


Clemi
veterán

Huhhh :K

Bocsi, hogy nem sorolok fel mindenkit, de örülök, hogy tetszik az első beltéri portrém. Teljesen jogos, hogy sok a lágyítás, mert a bőrhibák miatt kicsit el kellett túloznom, de sajnos a flickr még rátett egy lapáttal.
A jobb szem és az orr találkozása is teljesen jogos, de sajna azt exponáláskor benéztem. Így utólag már tudom, hogy csak néhány centit kellett volna jobbra mozdulnom, de mentségemre legyen mondva, a kedvesem folyamatos mozgásban volt jó szokásához híven, és a következő képen már nem így állt, és az arckifejezés sem ilyen jó. Több mint 200 képből áll a sorozat, és alig van benne néhány, amivel tudok valamit kezdeni, de így utólag elemezve a sorozatot, legközelebb már megint több tapasztalattal felvértezve állok neki.

Köszönöm a véleményeket, sokat jelent! :R

(#46144) #31757056 válasza Clemi (#46143) üzenetére


#31757056
törölt tag

En is lagyitasellenes vagyok, ezert borhibak ellen inkabb aprolekos retus. Nemegyszer fordult elo, hogy akar meg 50-nel is tobb retuspontot gyartottam egy egyszeru portren is akar, 8:1 aranyu belenagyitassal... :)

(#46145) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt


Lottiról bejegyzés is készült. Mit szóltok? :U

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46146) priusz válasza Sir Riccio (#46145) üzenetére


priusz
aktív tag

A képek nagyon jók és a lány nagyon fotogén. Ez a sorozat nagyon egyben van! :R

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#46147) cOxeR válasza Sir Riccio (#46145) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez a 110-es a legeslegjobb, és az anyukád, néha besegíthetne nálunk is! :DDD

(#46148) Morgal válasza Sir Riccio (#46145) üzenetére


Morgal
tag

Nagyon szép fényeket fogtál ki, meg a derítés is jól sikerült :)

(#46149) Karima


Karima
őstag

Hoztam egy pár cseppet:)

(#46150) Fejo


Fejo
őstag

Újabb 4 képpel bővül a St Andrews albumom:

Érdekesség, hogy a képek tegnap - Magyar idő szerint - 23.15 és éjfél között készültek... Itt éjszaka soha nincs korom sötét...

Szerkesztés: Ricsi, ez is nagyon szép, imádom ezt a sorozatodat! :C

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.