Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45501) ballington válasza dabgergo (#45500) üzenetére


ballington
addikt

FB-re jó úgy is..nem?
Én személy szerint belinkelek egy képet a flickr-ről és azt osztom meg. FB-re töltögetést kerülöm.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45502) dabgergo válasza ballington (#45501) üzenetére


dabgergo
őstag

Végülis jó persze, csak néha összejön, h élesebb lesz ott is, és kíváncsi vok h lehet a legtöbbet kihozni belőle.

(#45503) cOxeR válasza dabgergo (#45500) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én "nagy" méretben, legjobb minőség pipát bekapcsolva, legalább 1280*1280 körül töltöm fel, 300 dpi-n mentve, kivéve a montage képeket, és nem találkozom ennyire problémás megjelenéssel...
Ezt meg pl teljes méretben töltöttem fel, nem az én tárhelyem, majd leméretezi a FB motor, arra amire akarja... pl.: [link]

(#45504) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

(#45489) kiskornel: Jól néz ki. Azok a buborékok a mocsár gázai?! Ezek szerint többet kellene a természetben járnom, simán a szeles időre gondoltam volna...

(#45488) cOxeR: Nagyon hangulatos kép, és engem a cipő sem zavar. Sőt, egy kis extra lazaságot visz a képbe. :)

(#45476) m3ss: Az első kép tökéletes, nagyon jól néz ki a téma, az ellenfény jól áll a képnek. És érdekesek a szögletes lamellák, egyre ritkábban látni már ilyen bokeh-t. Milyen objektívvel készült?

(#45453) total90: Tetszik ez a kép, jó a kompozíció. Nagyvárosi betondzsungel, mégis van egyfajta steril érzete is.

Jövök én is pár képpel. Két hete a környéken terep rallye volt, kicsit lassan haladtam a képek feldolgozásával, de mostanra nagyjából végeztem. Néhány kép:

További képek a photostreame-ben

(#45505) dabgergo válasza cOxeR (#45503) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Ez lesz a megoldás, rá kell hagyni a FB-ra...

(#45506) kiskornel válasza dabgergo (#45505) üzenetére


kiskornel
addikt

(#45504) szaby_gyerek: jaja, azok gázos buborékok...
A képeid rendben vannak, kreatívak, akciókat mutatnak... jók.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#45507) t_a_m_a_s válasza cOxeR (#45488) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Akárki akármit mond, a tornacipőért hatalmas respekt, hogy bevállalta a hölgy, akárki ötlete is legyen :C Nekem is megfordult a fejemben anno, hisz az öltöny-menyasszonyi ruha jól tükrözi az esemény komolyságát, a tornacsuka meg jól visszaadta volna a mi komolyságunkat, de az asszonykám hallani sem akart róla... :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#45508) Fejo


Fejo
őstag

Kálvin tér 1959-2012

Rákóczi út 1952-2012

Dob utca-Erzsébet krt sarok 1956-2012

Oktogon 1959-2012

Szabadság híd 1945-2012

További képek: [link]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45509) cOxeR válasza szaby_gyerek (#45504) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi! :)

(#45507) t_a_m_a_s
Nem is értem miért reagál mindenki így, az én feleségem is tornacipőben volt az esti buli során, ráadásul lila színű, fehér virágosban....
Múltkori esküvőn pedig fehér Martens bakancsban volt a menyasszony, nekünk az sem volt hajmeresztő, csakis a páron múlik, mi az ami az Ő ízlésüket takarja.
Sőt a tanu meg bordó acélbetétes bakancsban volt... :))

(#45510) ballington válasza cOxeR (#45509) üzenetére


ballington
addikt

Gondolom nem a techno hazai fun csapatainak tagjai

Egyébként szerintem senkit nem zavart, csak furcsállották. Ahol Én voltam életem során lagzikba vagy csak egy sima esküvőn, ott tűsarok volt a módi.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45511) fulton válasza cOxeR (#45509) üzenetére


fulton
addikt

nagyon tetszik ez a szinhőmérséklet "szinkeverés". Ezt milyen programmal utómunkáztad? Esküvői fotókon látok sok hasonló szinstilusu képet.

Részenként vannak alakívtgatva? Pl kijelölve csak a piros cipő és annak alakítása és így tovább..? Vagy hogy

[ Szerkesztve ]

(#45512) ballington válasza fulton (#45511) üzenetére


ballington
addikt

Gondolom LR

tényleg Zoli, ez a színvilág mennyire publikus?

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45513) m3ss válasza szaby_gyerek (#45504) üzenetére


m3ss
veterán

jo lehet ez eloben. nekem az elso kep jon be, bar az egboltal csinalhattal volna vmit. meg a 14-es zold auto amikor landol..mit kaphat ott a jobb elso gatlo... :K
Kiskornel: na itt mar a hatter is szerencsesebb :C
Fejo: ezek sztem meg jobbak, mint multkor. jo helyekre "illesztetted" a regi kepeket.
dabgergo: hmm ez tenyleg teljesen eletlenne valt. en nem vettem soha eszre ekkora kulonbseget fb meg flickr kozott, lehet azert mert nem pro az accom, es flickr is eletlen? ;]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45514) Peethy


Peethy
őstag

Első hsz-be kellene valami összefoglalót írni a fotózásról, nem? Ha valakinek lenne 1-2linkje, amit megosztana, és szerinte segíthetné a kezdő vagy haladó fotósokat, akkor az dobjon egy püt :) Esetleg ha valami összefoglalót szeretne valaki írni egy-egy témáról, röviden, akkor az is megteheti, én szívesen összeállítom, meg írok néhány gondolatot én is.

(#45509) cOxeR: múlt szombaton nekem is megvolt az első esküvőfotózásom, majd dobok is képeket, a portrézáson nálunk is felvett a menyasszony tornacipőt, de csak a poén kedvéért :D

[ Szerkesztve ]

(#45515) spanyoll válasza Peethy (#45514) üzenetére


spanyoll
addikt

Ezt inkább az azonnali fotósba meg a nagy nikon dslr-be kéne szerintem. Ott van sok ismétlődő kérdés.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#45516) Peethy válasza spanyoll (#45515) üzenetére


Peethy
őstag

Előbbi egy gyűjtőtopik, utóbbi pedig nem a képekkel, hanem a technikai eszközökkel foglalkozik.

(#45517) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt


Kata

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#45518) fulton válasza Peethy (#45514) üzenetére


fulton
addikt

engem is érdekelnének majd a képek, ha esetleg feltöltenéd vhva, egy linket szivesen fogadnék:)

(#45519) cOxeR válasza Sir Riccio (#45517) üzenetére


cOxeR
Ármester

Őszintén bevallva, azok a képek sokkal jobban tetszenek, melyeknél van takarás, vagy az utómunkában rejlő sejtelmesség. Nagyon jó alakú nőnek kell lenni ahhoz, hogy ez a fajta kiteszem mindenem kifejezetten tetszetős legyen.

(#45520) m3ss válasza Sir Riccio (#45517) üzenetére


m3ss
veterán

klassz kepek. utolso ketton nagyon tetszenek a fenyek.

engem meg ismet korberohogtek a madarak, rovarokat nem talaltunk, ugyhogy csinaltunk egy ilyet. nem volt nagy fotozas, lottunk 10-15 kepet. rajottem, hogy arcportret meg csak-csak ellovok, de ha mar vmi poz kellene akkor jonnek a gondok.. :U
ez a ketto lett talan a legertelmesebb, bar elson korlat szerintem nem lett tul jo helyen, meg engem a fa is zavar. poz milyen? na meg iso 800-on felejtettem a kamerat...ugyhogy elmentem en is ilyen vintages iranyba...

kovetkezon a hatter meg a kompo jobban tetszik, talan a poz nem szerencses..szemek is eleg arnyekosak. hmm nem is tudom miert toltottem fel. zajos is..hattermosas tetszik lehet azert :DDD
lehet mindjart le is szedem..

szemest meg meg tegnap lottem szobaban iso1000-en, ma ujralottuk szabadban de egyik kep sem tetszett vmiert, ugyhogy maradt a szerenyebb minosegu tegnapi...szemoldokon gondolkodtam, vegul maradt. minoseg ellenere nekem tetszik, kicsiben foleg :B

szaby_gyerek: 50 1.8D + raynox 250

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45521) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#45512) ballington, (#45511) fulton
Igen LR alapvetően (ez csak az PS nincs is benne), és a színvilág meg semmi extra, addig állítgatom a csúszkákat (WB, telítettség, színcsatornák, kontraszt...), meg az átmenetes szűrőket, míg meg nem kapom azt, amit ránézésre "megálmodtam".

[ Szerkesztve ]

(#45522) cOxeR válasza Peethy (#45514) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez elég összetett feladat, nem hiszem, hogy máshonnan belinkelt tartalmat kellene beletenni... egy jól összerakott körvonalas írás jó lenne.

Jöhetnek a képek, akár privibe... :)

[ Szerkesztve ]

(#45523) Peethy válasza m3ss (#45520) üzenetére


Peethy
őstag

Az elsőnél számomra az a fehér átlátszó "keret" nagyon amatőr hatást kelt, ezen a képen szerintem egyáltalán nem áll jól, más kérdés, hogy szerintem az ilyet max FF-képeken érdemes alkalmazni, színes képen nem láttam még, hogy jó hatása lett volna. A másodikon szerintem nem túl jó a kompozíció, szerintem ekkora döntés nem áll jól neki, és érdemesebb lett volna kicsit feljebb tolni a lányt, hogy a testének a középvonala, ne a széle legyen a kép átlójának vonalában. A szemesnél az nem tetszik, hogy tükröződsz szemből.

Amit az első kettőhöz még hozzátennék, hogy érdemes lenne a fotóalany szemét utólag szelektíven világosítani, mert mind a kettőnél be van bukva. A bokeh kifejezetten szép a másodiknál, mivel csináltad? :)

(#45522) cOxeR: nem arra gondoltam, hogy onnen bemásolni, hanem egyszerűen odaírni azokat a linkeket, amiket érdemes átnéznie a kezdő fotósnak. Kvázi linkgyűjtemény :) Cikkek, tanulmányok. Esetleg a topiklakók galériája is fenn lehetne, flickr mindenképp, mert annak amúgy sincs olyan reklámszaga.

Majd átdobok néhányat holnap, még csak válogattam őket, érettségi volt, nemrég laptopot vettem, most rakom fel rá a programokat :)

[ Szerkesztve ]

(#45524) m3ss válasza Peethy (#45523) üzenetére


m3ss
veterán

koszi! nekem a feher vignette tetszik amugy az ilyen vintage szeru kepeken, lehet mondjuk kevesebb eleg lett volna. ferdeseg mar nekem is fura volt, nagyon probaltam belekomponalni a korlatot a kepbe :DDD
szem utomunkaval igazad van, szoktam is ezt csinalni, elson csinaltam is. masodik kepen meg ugy latom az utomunkam aldozata lett a szem, mert meg az eredeti kepen is jobb volt :( valojaban a masodik keppel sokat nem is foglalkoztam...
amugy f/2.2 50 1.8D.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45525) Peethy válasza m3ss (#45524) üzenetére


Peethy
őstag

Valóban szubjektív, nálam ilyen hatást kelt, lehet hogy másban nem :) Ez az 50-es obi nagyon jó, lehet hogy a 85-ös mellé is veszek majd egyet, 25-26ezer körül nem pénz érte... egyszer már volt, akkor is szerettem. Ha lenne alternatíva 20mm körül értelmes Nikon fixre, akkor olyat is vennék...

[ Szerkesztve ]

(#45526) radi8tor válasza Sir Riccio (#45517) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Not found az oldalad.

⭐ Stella

(#45527) Sir Riccio válasza radi8tor (#45526) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nálam megy.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#45528) cOxeR válasza radi8tor (#45526) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nálam is.

(#45523) Peethy
Értem, hát installáld fel gyorsan azt a nótást! :))

[ Szerkesztve ]

(#45529) fulton válasza m3ss (#45520) üzenetére


fulton
addikt

Ezek nagyon jó képek, néztem az albumod, szépen ki is dolgoztad "őket".

Milyen géppel obival készültek?

[ Szerkesztve ]

(#45530) m3ss válasza fulton (#45529) üzenetére


m3ss
veterán

koszi. portrekra gondolsz? d70+50mm 1.8d. nemelyik macro fuji6500+raynox 250.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45531) End-ru


End-ru
aktív tag

Egy ilyen lett ma délutánról. Középre szerkesztett, remélem nem túl zavaró.

kiskornel: esz a penész :R

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#45532) Fejo válasza kiskornel (#45506) üzenetére


Fejo
őstag

Klassz lett, gratulélok! (csak nekem kicsit "alexpós"? :F ) :C

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45533) #31757056 válasza cOxeR (#45503) üzenetére


#31757056
törölt tag

A dpi-vel mit varialtok facebook-ra? Annak csak a nyomtatasnal van jelentosege... Vagy nem?

dabgergo @45500: a facebook lejjebb tomoriti a feltoltott kepeket, hogy sporoljon a savszellel, nem tudsz ellene mit csinalni.

[ Szerkesztve ]

(#45534) cOxeR válasza End-ru (#45531) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ügyes! Nagyon jó ez a színkavalkád... :)

(#45533) Cayman
Minél magasabb minőségben töltesz fel képet, annál több részleted marad meg FB butítás után...

[ Szerkesztve ]

(#45535) cOxeR


cOxeR
Ármester

Mindjárt jön Karima is a képével! :))

(#45536) Novics válasza Fejo (#45508) üzenetére


Novics
senior tag

Jófélék. Már az előző sorozat is tetszett. :K
Csak annyit kötözködnék, kukacoskodni. akkor lehetne olyan képeket is, ahol a járművek, járókelők belelógnak a "másik korba". Pl az Oktogonnál az autó első része már 59-ben lenne. Szerintem nagyon sokat dobna a képeken.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#45537) #31757056 válasza cOxeR (#45534) üzenetére


#31757056
törölt tag

Az oke, csak azt nem ertem, hogy ennek mi koze a dpi-hez :) azt a nyomtatonak kell megadni tudtommal, hogy egy inch hosszusagon hany pixelt nyomtasson. Monitoron tokmindegy, mert ott akkora egy pixel amekkora, papiron meg akar lehet 1 negyzetcentimeteres is. Csak azert filozok ezen ennyit, mert en is akartam facebook oldalt csinalni, de a kegyetlen rossz minoseg miatt tettem le rola vegul, de ha lehet rajta segiteni, akkor talan nekifutnek megegyszer. Az exportjaim nekem is csak 100%-os jpeg-ek vagy 8 illetve 16 bit-es tiff-ek (attol fugg hova kell), de eddig barhogy toltottem a facebook-ra mindig ugyanarra a rusnya minosegre butitotta vissza a fotomat.

(#45538) Karima válasza cOxeR (#45535) üzenetére


Karima
őstag

:) Hát ha már így beharangoztál, akkor jöjjön egy "kiskornélra hajazós" kép. (persze lower quality:))

(#45539) total90 válasza End-ru (#45531) üzenetére


total90
veterán

Ez de tetszik... abszolút nem zavaró, hogy középen van, nagyon jó :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45540) Fejo válasza Novics (#45536) üzenetére


Fejo
őstag

Ennyi van a régi képből...

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45541) Novics válasza Fejo (#45540) üzenetére


Novics
senior tag

Óóóó... tehát akkor "köréjük" fotóztál. :) Ettől persze még mindig tetszenek a képeid. :K

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#45542) dabgergo válasza #31757056 (#45537) üzenetére


dabgergo
őstag

Na én most kipróbáltam és nagyobban töltöttem fel (1500px széles) és unsharp maskkal kicsit túl is élesítettem és 100%ba menttem ki és most eléggé éles lett FB-on is! Le is cseréltem a korábbiakat.

(#45543) total90


total90
veterán

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45544) total90


total90
veterán

Még 2:

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45545) Real_Necro válasza total90 (#45544) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ebből a második nekem nagyon bejön. :) Talán a Nap van kicsit "magasan". Hol készült?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45546) Peethy válasza total90 (#45544) üzenetére


Peethy
őstag

Az első nagyon tetszik! Ideális háttérkép lenne belőle :)

(#45543) total90: ezen a képen a dőléssel inkább egy nagyon szerencsétlen kompozícióba állítottad a képet, mintsem dinamikát vittél volna bele. Szerintem jobban meg kellett volna döntened (~ 45°), hogy az elképzelés jó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#45547) priusz válasza total90 (#45544) üzenetére


priusz
aktív tag

Mind a kettő jó lett, bár az első inkább csak hangulat fotó. A második viszont nagyon ütősre sikeredett!

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#45548) #24334592 válasza Fejo (#45508) üzenetére


#24334592
törölt tag

nekem is nagyon bejönnek ezek az "akkorésmost" képeid :R

(#45549) ballington válasza total90 (#45544) üzenetére


ballington
addikt

Ezek nagyon tetszenek, az első tényleg háttérkép gyanús. 1600x900-ast nem lehetne belőle? Mert akkor fel is használnám, ha beleegyeznél.
A második is nagyon jó lett, bár kicsit később lőtted volna, lehet h jobb lett volna, így nagyon fényes. Hol készült?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45550) kiskornel


kiskornel
addikt

(#45544) total90: a 2. eszméletlen jó. Emléxem, korábban mindig azt írogattam, hgoy téma, téma, téma. Na ez jó téma.

(#45543) total90: ez mintha egyenes lett volna még tegnap. Sokszor jártam már ilyen helyeken, és az elhagyatott gyár feeling, mikor körülötted / alattad betondzsungel, fémszerkezetek... a képen egy eldugott, sötét sarok jobban visszaadja ezt az érzést. kevesebb ég.

(#45538) Karima: :C Jó pillanat. Nálam még csak férgeket ettek. Halat nem.

(#45532) Fejo: alexpos... ebben igazad van, de sajna ennek annak is kell lennie. Valóságban sokkal sötétebb volt, mint a képen. Ha feltornászom az expo értéket a normál expora, a fehér madár úgy kiég, mint a pinty a tavi tükröződésekkel együtt. Jelen állapota szerint a madár fehérje +1FÉ felett van, míg a környezet zöld csatornája valamivel (talán fél FÉ) lejebb van, mint a normál expo beállítás. Ha tovább növelem, a madár kiégés közeli, részletszegény lesz.
Majd meglátjuk a következő eresztésnél, mert ott némelynél direkt sötétebbre lőttem (tervszerűen). Este rakok fel.

(#45531) End-ru: mi az a lila a háttérben? Sajátos hangulata van.

(#45517) Sir Riccio: végignéztem, és nekem is azok a képek tetszenek, ahol kreatívkodtál.

(#45508) Fejo: a tőled megszokott minőség. :R

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.