Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46401) forceberg


forceberg
veterán


?

Az azért túlzás, hogy Fejo képei élvezhetetlenek, a lényeg azért ekkora méretben is látszik.

Riccio: jó kis sorozat lett (ez is)!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#46402) Morgal válasza kiskornel (#46395) üzenetére


Morgal
tag

Köszi szépen, ránézek. Akarok egy jó naplementés képet csinálni, de a felhők sosem jók valahogy. Vagy teljesen eltakarja a napot vagy nincs egyáltalán :) Tegnap volt egy próbálkozásom majd feltöltöm.

(#46403) cOxeR válasza forceberg (#46401) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem bejön!

(#46404) cOxeR válasza Sir Riccio (#46398) üzenetére


cOxeR
Ármester

Sosem vettem a fáradtságot, hogy utánanézzek... de elhiszem. :) Majd én is így méretezek.

(#46405) Larry303 válasza forceberg (#46401) üzenetére


Larry303
addikt

szép atomvillanás :)
kalászból nekem kicsit több kéne alulról, illetve tán a negativ clarity ami kicsit zavar feltéve ha azt használtál

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#46406) BPY-097


BPY-097
csendes tag

[link]
Mi a véleményetek erről a gyerekportréról?

(#46407) Chapel válasza forceberg (#46401) üzenetére


Chapel
addikt

Nekem is tetszik, jó ötlet a dof, így kicsit extrább az unalomig ismert téma.
A kivitelezés még nem 100%, picit több téma kéne lentre, de jó az ötlet továbbra is:)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#46408) madgie válasza BPY-097 (#46406) üzenetére


madgie
titán

Bocs, de én már a szájrapuszitól is behányok.

(#46409) Morgal válasza BPY-097 (#46406) üzenetére


Morgal
tag

Hát ezeket a szájrapuszis dolgokat gyerekként sem szerettem :) viszont ez azért sokkal jobb kép.

(#46410) Morgal válasza forceberg (#46401) üzenetére


Morgal
tag

Jó maga az ötlet, ilyeket inkább nem is írok, hogy már láttam ilyet - mert már mindent lefotóztak úgyis. A kompozíció és a nap elhelyezkedése is jó viszont ennek a fotónak az a hibája, hogy csak egy kicsit kellett volna lentebbről fotóznod vagy máshova állítani az élességet, mert így nagyon a szélére esik a téma és olyan hatást kelt mintha belevágtál volna - ugye az agyunk alapból folytatja és kiegészíti az ilyen félbevágott dolgokat.

Ez nagyon jól sikerült!

[ Szerkesztve ]

(#46411) Chapel válasza BPY-097 (#46406) üzenetére


Chapel
addikt

Ez nem szájra puszi... biztos bennem van a hiba, de ez most beleégett a fejembe, és nem a jó értelemben :U

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#46412) #31757056 válasza forceberg (#46401) üzenetére


#31757056
törölt tag

Mi nem Fejo kepeit kritizaljuk hanem a facebook minoseget jo lenne ha ilyen szinten azert nem kavarnank meg a dolgokat... :)

(#46413) cOxeR válasza BPY-097 (#46406) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egyetértek, rühellem ezeket a dolgokat, és sosem értettem, ez nem a gyerek szeretet, ez emberi ferdeség...
visszatérve amúgy a képre, nem jó a fehéregyensúly, egyik képnél sem, és egyik sem elegendően éles...

[ Szerkesztve ]

(#46414) Fejo


Fejo
őstag

Közkivánatra a legutóbbi képek nem a FB-ról: ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46415) ballington válasza forceberg (#46401) üzenetére


ballington
addikt

Az elgondolás nagyon jó, de nekem jobban tetszene, ha nagyobb lenne a dof. Amúgy a kivitelezés tetszik.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#46416) ballington válasza Sir Riccio (#46394) üzenetére


ballington
addikt

Kicsit "Always Coca-Cola" érzésem támadt, amikor erre a képre néztem.
Jók lettek.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#46417) m3ss válasza forceberg (#46401) üzenetére


m3ss
veterán

Nekem bejön ilyen doffal, de talán jobb lett volna kicsit alacsonyabb perspektívából és/vagy alul többet mutatva az éles kalászokból.

(#46394) Sir Riccio :C bejön neked ez az ellenfény + gabonaföld kombo :DDD jok is lettek a kepek!

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#46418) Sucuka


Sucuka
senior tag

Hoztam egy állatost a házunk tájáról, még a múlt héten készült:

"Valami a szemedbe ment..."

"Valami a szemedbe ment..."

[ Szerkesztve ]

(#46419) Sylvie89 válasza Fejo (#46414) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

Gyönyörű helyeken jártál úgy látom. :K

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#46420) ballington válasza Sucuka (#46418) üzenetére


ballington
addikt

Kitűnő pillanat, tetszik a színvilág is.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#46421) Morgal


Morgal
tag

Erről tudnátok véleményt mondani?

(#46422) radi8tor válasza Morgal (#46421) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szép szép szép, de szerintem hiányzik róla a horizont és valami látványosság a horizont körül (például egy hegy vagy egy fa...).

⭐ Stella

(#46423) Morgal válasza radi8tor (#46422) üzenetére


Morgal
tag

Tudom, hogy ide kész fotókat vártok, de ez valójában egy tesztfotó volt :) néha ott a kép alsó részén úgy alakul a nap, hogy ilyen fény-nyalábok jönnek létre, na majd azt szeretném lefotózni. Sajnos a horizont az baromi gagyi, ugyanis ezt egy 70-200 F4-el fotóztam egy 14. meleti panelből:) a horizontot is próbáltam belevenni, de eléggé rontottt a képen. Próbálom ezt a jó fényt majd elcsípni meg hát jobb felhők sem ártanának.

Bár azon is gondolkoztam, hogy kimozdulok a városból vagy a paneldzsungelt is beleveszem.

[ Szerkesztve ]

(#46424) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Köszi mindenkinek! Kicsit le kéne jönni erről a gabonaföld dologról, most már más környezet után kell majd néznem. :DDD

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46425) Karima válasza Sir Riccio (#46398) üzenetére


Karima
őstag

Feltettem fb-ra a képet az általad leírt paraméterekkel, de sajna így is elég gáz lett a minősége:( Hiába, az fb nem erre való:(

Főleg a nagy méretű képnél látszik a sávosodás.

[ Szerkesztve ]

(#46426) forceberg


forceberg
veterán

Köszönöm a hsz-eket!

Direkt raktam a kép legaljára az éles részt. A lentre több témával két gond van, vagy ugrik az ég egy része, vagy távolabbra kell a fókuszt állítani, akkor meg a DOF ugrik.
Ha meg lentebbről fotózol, akkor sokkal keskenyebb sáv lesz majd a búzatábla a képen.

Larry303: bőven pluszban volt a clarity.

(#46418) Sucuka: jó kis pillanat ez, talán a rács a zavaró, de ízlés kérdése, a színvilág is kiváló!
Nekem régebben így szerették egymást :D :
[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#46427) Sir Riccio válasza Karima (#46425) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nálam nincs vele különösebb gond. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46428) Sucuka válasza j.bravo (#46392) üzenetére


Sucuka
senior tag

Átolvastam az említett topikból néhány oldalnyi hsz-t, sajnos a legelső képek már nem elérhetőek, de én maximálisan támogatom, és benne lennék a folytatásban. Aki szerint szintén újra kéne éleszteni, az szerintem íron ebbe a topikba egy hszt, amiben egy "szavazatot" is lead a leendő új játékmester nevével... Én már írtam is.

(#46429) Sucuka válasza forceberg (#46426) üzenetére


Sucuka
senior tag

Kifutottam a szerkesztési időből.

Nagyon remek kép a tiéd is :) komoly "arcot" vág a macsek :)
A ráccsal nem tudtam mit kezdeni, egyfajta védelmi célt szolgál :) különben nem lenne kert... A színvilágot egy netről töltött free preset kicsit megpiszkált változata adja.

[ Szerkesztve ]

(#46430) VIPowER


VIPowER
senior tag

Chapel:
m3ss:
j.bravo:

Valóban nem vagyok nagy természetfotós.
Most is csak azért mentem ki mert napozott a szomszéd lányka.
Hogy rajta mi volt a téma, azt ti nem láthatjátok. :D
Viccet félretéve a virágot akartam fotózni, csak rátelepedett egy méh, és nem akartam megzavarni.
KB 1 év múlva jövök új fotóval (elvileg).
Köszönöm az észrevételeket. Asszimiláltam.

(#46431) ballington válasza j.bravo (#46392) üzenetére


ballington
addikt

Nem is értem, miért lett abbahagyva. Én nem voltam benne, de sokan igen. Én csak nézegettem, de ha olyan a témakör, akkor valszeg Én is benne lennék.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#46432) Balinov


Balinov
félisten

elnezest az off-ert, de segitene valaki annak az oldalnak a cimevel, ahol adott vaz es/vagy obi-val keszult kepekre lehet Flickr-en keresni? :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#46433) t_a_m_a_s válasza ballington (#46431) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nekem - és valószínűleg a többieknek is - kicsit elfogyott a hobbira szánható időm, elég sokszor csak az archívumomban turkáltam az adott, heti témának megfelelő kép után... De a topikot nagyon szerettem, kötelező volt értékelni, így mindig kaptam véleményt a képeimre, amit itt hiányolnak (hiányolunk) páran. Ha feléled csipkerózsika álmából, igyekszem újra részese lenni...

Holnap majd jól beletépünk...

(#46434) #31757056 válasza j.bravo (#46392) üzenetére


#31757056
törölt tag

En nem tudnam megigerni a rendszeres reszvetelt, mert abszolut nem tudok mostanaban fotozni. A fotostali ota nem is fenykepeztem, annyira :) Lehet, hogy hebe-hoba be tudnek szallni egy-egy temaba, de most semmi tobb sajnos.

(#46435) csakb válasza Balinov (#46432) üzenetére


csakb
őstag

(#46436) Balinov válasza csakb (#46435) üzenetére


Balinov
félisten

:R nagyonszepen koszonom

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#46437) ballington válasza t_a_m_a_s (#46433) üzenetére


ballington
addikt

Ha nem is kötelező, mert büntetés tudtommal nem járt érte, de mindenképp elvárt volt.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#46438) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

(#46421) Morgal: A színek szépek, viszont nem igazán van téma. Olvastam, hogy ez egy tesztfotó. Rendben lesz ez, csak rendes horizont kell és egy kivehető, érdekes sziluett. :)

(#46418) Sucuka: Szép pillanat, szép színekkel. Sokan elcsépeltnek tartják a kisállatos képeket, de ahogy látjuk, lehet ezt jól csinálni.

(#46394) Sir Riccio: Nagyon jó képek, gyönyörű mindegyik. A személyes kedvencem a második. Viszont kezdem úgy érezni, hogy te bújtatottan a mezőgazdaságot akarod reklámozni. Hirtelen három sorozat is eszembe jut, amin hölgyek és mezők vannak, és persze azért ugrottak be, mert kiemelkedően szép sorozatok. :)

(#46439) m3ss válasza Morgal (#46421) üzenetére


m3ss
veterán

valamit en is hianyolok rola, horizontot foleg. amugy nagyon klassz az egbolt, elesseg es utomunka.

(#46418) Sucuka szinek tenyleg jok, korlat nyilvan nem hianyzik de aranyos pillanat nagyon

bejott nagyon nekem is most a kutyas kepek szinvilaga, ugyhogy eloturtam egy hasznalhato regebbi kepet utomunkazni. sajnos levelek elesseget hazavagta a tomorites...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#46440) #31757056 válasza Karima (#46425) üzenetére


#31757056
törölt tag

En is megprobaltam a teljes merettel es a 2048 pixeles hosszu oldallal is. Mindket esetben 40 akarhany kbyte korulire nyomta ossze az eredetileg 1.95 es 1.57 megabyte-os kepeket... :( Annak idejen pedig elkezdtem szerkeszteni egy facebook-os oldalt en is mert ugyebar ez a divat, de a csapnivalo minoseg miatt vegul feladtam...

(#46441) Karima


Karima
őstag

Reggeli helyzetjelentés:

[link]

(#46442) radi8tor válasza Karima (#46441) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Látom volt térerő a cellában :DD :C

⭐ Stella

(#46443) Karima válasza radi8tor (#46442) üzenetére


Karima
őstag

Akadt egy kevés:)

(#46444) cOxeR


cOxeR
Ármester

FB linkelek egyet, és már rohanás is van melózni! :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#46445) D4rkm4n válasza cOxeR (#46444) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ezt a képet te lőtted?

Nagyon jó színvilágú, éles és úgy általában rendben van, bár az alsó vágás nekem egy kicsit sok. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#46446) cOxeR válasza D4rkm4n (#46445) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem más képét mutogatom! :U

(#46447) csakb válasza cOxeR (#46444) üzenetére


csakb
őstag

Nem értek hozzá, de nekem lehet, hogy jobban tetszene, ha kicsit kevesebb, és kicsit melegebb fénnyel lenne megvilágítva a párocska. Így egy kicsit atomvillanás-jellegű. Az asztal talán túl sokat kapott, nekem mindig a csetreszekre vándorol a tekintetem. Amúgy tetszik a koncepció. :)

[ Szerkesztve ]

(#46448) Fejo


Fejo
őstag

Utolsó St Andrews-ban töltött napom, reggel elmentem a kedvenc sziklámhoz fotózni, az apály általam itt még nem látott alacsony szinten volt. Sajnos az idő szokás szerint felhős volt... :(
Végül 3 kép készült: (kiskornél kérésére más szemszögből is) ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46449) madgie válasza Fejo (#46448) üzenetére


madgie
titán

Hijjnye, jók! :K

(#46450) Fejo válasza madgie (#46449) üzenetére


Fejo
őstag

Köszönöm! :R

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.