Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46151) Clemi válasza Karima (#46149) üzenetére


Clemi
veterán

Nagyon jók! Áruld el a titkot, zársebesség, blende, fókusztáv, de legalább a folyadékot, és a távolságot ahonnan becsapódik, mert nekem sose jönnek ki ilyen alakzatok.

[ Szerkesztve ]

(#46152) Karima válasza Clemi (#46151) üzenetére


Karima
őstag

A zársebesség gyakorlatilag mindegy, mert ha sötét szobában csinálod, akkor úgyis csak a vaku villanási ideje fog számítani, amit érdemes minimumra tenni, hisz ekkor a legrövidebb (1/15-20000s körüli). Ezeknél a képeknél pl 1s volt a záridő, 20-22es rekesszel (a minél nagyobb mélységélesség miatt). A fókusztáv kb 60-70cm volt, és kb 50cm-ről csapódott be.
A folyadék: a lenti tálba, ahova becsapódott sima csapvíz volt, ami fentről csöpögött az pedig csapvíz + guargumi + ételfesték volt. A guargumi a nagyobb viszkozitás miatt kellett, hogy jobban "nyúljon" a víz.
Remélem tudtam segíteni valamit.

(#46153) j.bravo válasza Karima (#46152) üzenetére


j.bravo
addikt

Azt hittem a guargumi az szilárd... vagy por állapotban kapható és úgy oldottad fel? Vagy olyasmi mint a kaucsuk? (oké, kussolok, megyek guglizni)

Whatever.

(#46154) Karima válasza j.bravo (#46153) üzenetére


Karima
őstag

Por, olyan mint a heroin:)

(#46155) spanyoll válasza Karima (#46154) üzenetére


spanyoll
addikt

Szép hasonlat :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#46156) Karima válasza spanyoll (#46155) üzenetére


Karima
őstag

Nem élek vele, csak illusztrációként használtam:)

(#46157) Clemi válasza Karima (#46152) üzenetére


Clemi
veterán

Hogyne segítettél volna:) A guargumival árultad el a legnagyobb titkot:)

Más:

A sorozatból elkészültem egy újabb kép utómunkájával. Ezen próbáltam jobban viszahozni azt a kevés "élfény"-t amivel gazdálkodni tudtam. Kell szerintetek ezzel a képpel még valamit csinálni, hogy izgalmasabb legyen?

[ Szerkesztve ]

(#46158) hopehu válasza Clemi (#46157) üzenetére


hopehu
tag

Lenne ötletem, hogy lehetne még izgalmasabb :P :P :P

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#46159) Clemi válasza hopehu (#46158) üzenetére


Clemi
veterán

Van olyan is, de az már not public kategória :) :K

(#46160) hopehu válasza Karima (#46149) üzenetére


hopehu
tag

Lenyűgöző fotók. Ilyennel mindig is akartam próbálkozni
Állítólag a fényes, esetleg metálfestékek is megfelelnek a célra :) Mivel vízben nem oldódnak, elég könnyű velük ilyen hatást elérni... én még -sajnos- nem próbáltam.

Clemi: hát ez az :)

Az albumból a Rózsaszín, a Naplemente és a Gold and blue képek nekem bejönnek...

[ Szerkesztve ]

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#46161) gab.m


gab.m
senior tag

Kicsit off, de hátha itt tudtok segíteni: Zárcserélt gépet szabad megvenni? Úgy értem, hogy az új zárszerkezet valószínűleg bírni fogja továbbra is a strapát, de pl. mi az ami ezen kívül tönkremehet egy sokat használt gépnél? Valaki esetleg vett már így gépet?
Köszi előre is.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46162) m3ss


m3ss
veterán

nem voltam par napig gepkozelben, de most jovok 3 keppel.

utolso ketto sajnos szuk, de nem volt nalam mas csak az 50-es meg a raynox, ennyi volt a kepszelesseg crop nelkul.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#46163) Throme válasza m3ss (#46162) üzenetére


Throme
veterán

Ügyes képek, nekem bejönnek. Leginkább a méhes és a középső szitakötős (vagy mik azok).

(#46164) nesa válasza Fejo (#46150) üzenetére


nesa
veterán

Szepek!

(#46165) fsb1000 válasza Karima (#46149) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Klasz fotók! Grat!

(#46166) Morgal válasza m3ss (#46162) üzenetére


Morgal
tag

Nagyon jó képek, viszont az elsőről ezt a keretet elhagynám :)

(#46167) Throme válasza Morgal (#46166) üzenetére


Throme
veterán

Azt a keretet nem is néztem (valszeg a sötét háttérnek köszönhető), de nekem se jön be. Vagy mondjuk úgy a kép önmagában jó, nem kell hozzá semmi....

(#46168) salesman válasza Clemi (#46157) üzenetére


salesman
őstag

Pont szerdán álltam meg a Rózsák terén és gondoltam arra, hogy lekéne fotózni a tepmlomot!

Türűűűdrááá!

(#46169) Steve-0


Steve-0
őstag

Sziasztok, a héten jött meg a fisheyeom, sikerült már tesztelnem is :)

üdv. :R

[ Szerkesztve ]

(#46170) kiskornel


kiskornel
addikt

(#46162) m3ss: a harmadik. Tetszik a háttér, de egy kicsit még lejebb kellett volna menni az expoval.

(#46150) Fejo: a képek szépek. Szerintem erre a sziklás helyszínre (28) rá lehetne gyúrni még. Többet is ki lehet hozni belőle. Vagy az már messze van tőled, mint helyszín?
Sok képeden elférne még egy kis előtér. Nagylátós képekbe ajánlatos, ha van. Tipikus képed, aminek tényleg előtere van az a 21-es... mondjuk ott a téma is az lett...
Múltkor írtam, hogy fel-le fordítsd a géped. Én kb. 45°-ot értettem ez alatt.
Én is a régi feldolgozási módszered (meg logód) mellett voksolok. Tetszett a kereted is.

(#46149) Karima: :R Szépek.

(#46145) Sir Riccio: szép lány, szép ruha, szép helyszín, szép képek. Most este, itthon már nem jön be a script, ha rákattintok a képre, csak 1 kép jön be. Mindkét böngészőmmel ez van. :O (ie, chrome).

(#46113) cOxeR: ez rendben van.

(#46096) Morgal: egész jó képeid vannak. Tetszik a sörösdoboz torzítás. :DDD

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#46171) m3ss válasza kiskornel (#46170) üzenetére


m3ss
veterán

koszi mindenkinek. jah, kicsit kiegett, pedig -2/3 ev volt igy is...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#46172) nesa válasza m3ss (#46162) üzenetére


nesa
veterán

Az utolso a legjobb, a masodik kicsit zavaros nekem.

(#46173) gab.m válasza gab.m (#46161) üzenetére


gab.m
senior tag

Valaki erre??

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46174) Clemi


Clemi
veterán

Valaki légyszi nézze meg a két legfrissebb képem :K Nem akarok nagyon beégni....

Flickr

(#46175) priusz válasza Clemi (#46174) üzenetére


priusz
aktív tag

Nekem egyik sem jön be. Az ilyen jellegű tükröződés nem illik az ilyesfajta témához. A másik pedig szimplán nem előnyös.
Sokkal jobb ahol a tónusokkal játszottál!

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#46176) Clemi válasza priusz (#46175) üzenetére


Clemi
veterán

Valahogy sejtettem, még egy kicsit hagyom aztán törlöm őket.

(#46177) Clemi


Clemi
veterán

Módosítok: A két necc fotóról van szó, mert közben már nem az a két legfrissebb

(#46178) gbnbrd


gbnbrd
csendes tag

Jó reggelt!

Ezekről kérnék véleményeket:
https://www.facebook.com/weiszerikaphotography :R

(#46179) Clemi válasza gbnbrd (#46178) üzenetére


Clemi
veterán

Szerintem így nem fogsz.... egyesével, kettesével linkeld ide a képeket előnézeti képpel.

(#46180) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Hoztam egy jegyesfotót, reggelről:

Szerintetek? :U

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46181) gbnbrd válasza Clemi (#46179) üzenetére


gbnbrd
csendes tag

Mivel még "új" vagyok itt, segítenél ebben, hogy hogyan? (fórumozásban sem nagyon vagyok jártas)

(#46182) Clemi válasza gbnbrd (#46181) üzenetére


Clemi
veterán

Kiválasztod a képet amiről véleményt szeretnél, és a hsz ablakban a kattintható kódok közül kiválasztod a "kép" gombot, a felbukkanó ablakba bemásolod azt a linket amit a kiválasztott képen jobb egérgombbal kattintva "kép url-jének másolása" során kapsz ez jó ha egy kisebb méretű előnézeti kép. Ezután megnyitod a képet teljes méretben, és a böngésző címsorából lemásolod a címet, majd a hsz ablakban most a "Link" gombot választod, és a felbukkanó ablakba bemásolod azt amit az imént a kép megnyitásakor a böngésző címsorából kaptál.
Ezzel van a hsz-ben egy kisebb kép és alatta a teljes képre mutató link.

Ha a képet akarod egyben linknek is, ahogy itt láthatod legtöbb hsz-nél akkor:
A második kódsorban a "[link]" szöveg helyére az első kódsort (amivel a kép előnézetét kaptad) áthelyezve, a végső hsz-ben csak egy kisebb kép lesz, amire kattintva lehet eljutni a megmutatni kívánt képhez.

(#46183) gbnbrd


gbnbrd
csendes tag

Első körben három darab:

[link]
[link]
[link]

(Clemi, köszönöm a segítséget :))

(#46184) fattyu válasza gbnbrd (#46183) üzenetére


fattyu
veterán

Nem bántás de van egy amatőr fotós topik.

1 zajtenger mi a téma? csokor? mér van körülötte gyerek? Ha meg a gyerek akkor nem lenne baj szemkontakt... vagy arc

2: olajfestménynek csak csak de fotónak nem az igazi. állvány alacsony iso mert a technikád ezt nem bírja.

3: tető. túlhúzott narancs nemjó vágás.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46185) fsb1000 válasza gbnbrd (#46183) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A 2. szerintem nem rossz.
Ami a legjobban zavar, hogy a fotóra ráírod a monogrammod.
Ezek még kezdő fotók.... a szignózás más szinteken is kérdőjeleket vet fel.

(#46186) Fejo válasza gbnbrd (#46183) üzenetére


Fejo
őstag

Portré, modell és amúgy ember fotózásban elég kezdő vagyok, azt majd nálam szakavatottabbak véleményezik. Nézzük a másik kettőt.
Előre leszögezem, nem bántásnak szánom amit írni fogok, pusztán a saját érzésem, véleményem, ami nem biztos, hogy egyezik másokéval is. Számomra a templom részlet turista fotónak sem az igazi. Belógó villámhárító, "levágott" homlokzat sarok... Ezekre ha legközelebb figyelsz, akkor már megérte billentyűzetet ragadni. ;) De, hogy jót is mondjak, a két kereszt szerkesztése jó, mindkettőt kb a függőleges harmadolókra szerkesztetted.
A Szabadság-hídassal az a problémám, hogy éjszakai fotót (legalább is ilyen jellegűt, ahol az ég is szerepet kap - ez alól egy kivétel van, ha tüzijátékot fotózol) a "kék órában" készítünk, utána nem szerencsés. A kevés fény miatt sok helyen bebukott, és sok helyen kiégett a híd. Szerkesztésileg nem rossz, a tükröződésből hagyhattál volna többet (esetleg legközelebb ki lehet próbálni egy ND szürőt és hosszabb záridőt, amin a víz "kisimul", csak mint érdekesség). Nekem fura a balra dőlés, de ez utólag is javítható.

Remélem nem vettem el a kedved - nem volt szándékom és talán tudtam írni valami hasznosíthatót is. ;)

Linkelj még képet/képeket, amiről úgy gondolod, hogy az/azok a legjobbak. Biztos fogsz kapni segítő szándékú tanácsokat a többiketől is. :K

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46187) Fejo válasza kiskornel (#46170) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi! A hely nincs messze, de nincs az a pénz amiért több előteret tennék arra a képre (sziklás), mert az már a saját testi épségem és a felszerelést kocáztató dolog lenne... :)
Ez a hely csak apály idején megközelíthető, egyébként (ahogy az az algákon is látszik) víz alatt van. Egy szűk kanyon szerű résen kell lemászni ide, majd innen egy majd függőleges és tiszta alga falon kéne még majd egy métert lemenni, ahol már csak tengervíz van (ahogy az az előtérben látszik is). Egyénként mögöttem is az volt. Már az a hely ahol álltam is roppant csúszós volt, nem volt egyszerű az állványnak helyet találni... :)
Nem nagyon van kedvem a 7 fokos vízben megmártózni, pláne nem, hogy a levegő nappal, szikrázó napsütésben sem volt még soha 15 foknál több... Gondolhatod milyen lehet este fél 11-kor. :D
Ha lesz még lehetőségem visszamenni az egy hét alatt, amíg még itt vagyok, megteszem, de ehhez este derült égnek és apálynak kell lennie, egyszerre... Az utóbbi elég rendszeres :), de az előbbi finoman szólva sem sürű esemény errefelé... :(

Mindig eszembe jutsz, amikor nagylátós képeket csinálok (mostanában gyakran... :D) és csinálok is "döntött" verziókat, de valamiért nekem ezek végül jobban tetszenek. :B

Ha lesz időm, akkor ma feltolom a "régi" feldolgozással megcsinált verziókat. ;)

Ami a logót illeti, nekem ez minimal designosabb, letisztultabb. Lehet, hogy csak nekem... :DDD

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46188) cOxeR válasza gbnbrd (#46183) üzenetére


cOxeR
Ármester

A képekről szerintem bőven megírták a többiek a dolgokat, viszont amit én javaslok, hogy elsősorban a képeket itt célszerű nagyban megmutatni. Ezek a kisméretű, részletet így egyáltalán nem tartalmazó képek, nem túlzottan élvezhetőek, és értékelhetőek.
Fehéregyensúly és szerkesztési problémák tucatjával küzdesz, szinte a legtöbb képeden, érdemes lenne picit belekóstolnod, hogy mi mindent lehet egy nyers képből kihozni.
Próbálj meg itt visszaolvasni, sőt az amatőr szekcióban is tudsz nézelődni, ott is vannak hasznos dolgok.
Viszont örömmel várjuk a további képeidet! :)
Logózás meg mindig is vitatéma lesz, alapvetően nincs semmi értelme... és mégis van. ;)

(#46189) cOxeR válasza Sir Riccio (#46180) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem tetszik, egy a gondom, egy kicsit furcsa a pár elhelyezése, nem tudom megondani miért, de fura. Rövidnadrág és könyök alá lógó ing, eltérő színben, nem jegyes fotóra való, de ez nem egészen a te dolgod... :)

(#46190) cOxeR válasza Steve-0 (#46169) üzenetére


cOxeR
Ármester

A kép maga jó lenne, de a belépő bemozdult emberalak nekem nagyon romboló hatást kelt.
Egyszer ha megnövök, nekem is lesz fisheye-om. :)

(#46191) cOxeR válasza m3ss (#46162) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem egészen jók lettek, az elsőt viszont nagyon túlélesítetted, viszont színvilágra és kompozícióra jó lenne. Másik kettőnél kellene még egy kis mélységélesség, és teljesen jók lennének.

(#46192) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok! Akkor a necces képeket töröljem? Tényleg ennyire gázosak?

(#46193) MÓni120


MÓni120
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeiteket:)

Köszönöm

[link]

[ Szerkesztve ]

(#46194) Sir Riccio válasza MÓni120 (#46193) üzenetére


Sir Riccio
addikt

A kompozíció jó, bár lehetne picit tágabb, a színek sem rosszak, viszont a virág életlen és alexpós. Próbálj egy szelektív ecsettel adni neki + 0,7FÉ-t, illetve legközelebb lődd élesre. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46195) MÓni120


MÓni120
csendes tag

[link]

Ilyen jellegű képek készítésénél mit kell figyelembe venni?

(#46196) MÓni120


MÓni120
csendes tag

[link]

Ilyen jellegű képek készítésénél mit kell figyelembe venni?

(#46197) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Tiltottak már ki valakit Modellonlineról? :(((

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46198) gbnbrd válasza Sir Riccio (#46197) üzenetére


gbnbrd
csendes tag

Nekem még az e-mailem sem igazolták vissza... Két hete várok...

(#46199) Fejo


Fejo
őstag

A tőlem eddig megszokott utómunkával: :DDD

Ha valaki szeretné összehasonlítani az "új" útómunkával a képek: [link]

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46200) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

(#46199) Fejo: A második, az utolsó előtti és az utolsó a kedvencem közülük. Kicsit örülök, hogy visszatértél a szokásos utómunkádhoz. Az új egy kicsit túlzó, kicsit sok. Olyan amivel a közepes képeket szokás felhúzni, de nálad erre nincsen szükség.

(#46195) MÓni120: Kicsit zavarosnak érzem. Szép amit találtál, jók a színek, és ezeket az erős kontrasztokat is szeretem a megfelelő helyeken, de ez a kép zavaros nekem. Nagyon belelóg az előtér, de a téma mégsem látszódik rendesen. Talán más nézőpont kellett volna. De egyébként a szép színek+természet+tükröződés számomra is kellemes téma. :) Csak kicsit legyen letisztultabb, hozok pár saját példát:

Továbbá, ajánlom Fejó képeit vagy kiskornel-nek voltak lenyűgöző természet képei, mielőtt elkezdett madarászni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.