Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46501) SOAD19 válasza madgie (#46408) üzenetére


SOAD19
addikt

Örülök, hogy nem csak nekem fura, ez a szokás. Sose értettem, miért szoktatják rá egyesek a gyerekeket erre puszi helyett. :F

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#46502) Zozzant válasza BPY-097 (#46406) üzenetére


Zozzant
addikt

Komolyan? Szülői butaság és felelőtlenség "smárolni" a gyerekkel, a gyomrot meg hagyjuk akinek van annak sem kötelező.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#46503) runner 125 válasza Zozzant (#46502) üzenetére


runner 125
nagyúr

Atyaég, most látom csak.
Egyetértek. Nem vagyok konzervatív, de ez elég gáz...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#46504) Sylvie89 válasza cOxeR (#46497) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

Tetszik a képed, jól sikerült! :K

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#46505) #31757056 válasza hcs57 (#46457) üzenetére


#31757056
törölt tag

En abszolut nem tartom iranyadonak ennek a fotonak a szinvilagat sem, a magenta nagyon tulsulyban van ezenkivul hideg is. Rossz pelda.

(#46506) hcs57 válasza #31757056 (#46505) üzenetére


hcs57
őstag

Ez a kép csak fókusz teszt volt, akkor kaptam meg a Tamron 90/2,8-t, így jött ki a gépből. Módosítsd és tedd ide vissza, miként lett volna szerinted jobb?
Egy "sörös" kép inkább meleg legyen?

Ezekben meg a fekete sok?

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46507) gab.m válasza hcs57 (#46506) üzenetére


gab.m
senior tag

Az első nekem bejön, csak alexpós. (Sok a fekete, óóó, micsoda irónia :DDD )
A másodikat telibevakuztad, nemde?

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46508) hcs57 válasza gab.m (#46507) üzenetére


hcs57
őstag

Az első szándékosan alexpós (így illik az énekesnő bőrszínéhez), a másodikra kissé villantottam.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46509) gab.m válasza hcs57 (#46508) üzenetére


gab.m
senior tag

Az első, mint mondtam, tetszik. Az, hogy én még világosítanék rajta, végképp szubjektív.
A második a vaku miatt nem tetszik, meg a kompozíció is eléggé ingatag...

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46510) spanyoll


spanyoll
addikt

Csendes tanács a további offáradat megelőzésére: gondoljatok filozolira :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#46511) #31757056 válasza hcs57 (#46506) üzenetére


#31757056
törölt tag

De hiszen te magad irtad: "A képet nem mint kompozíciót tettem be, hanem mint helyes színvilág."
Most akkor mi is?

(#46512) gab.m válasza #31757056 (#46511) üzenetére


gab.m
senior tag

Hagyjad, nem értünk mi ehhez.. :P

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46513) hcs57 válasza #31757056 (#46511) üzenetére


hcs57
őstag

Igen, a színvilága miatt tettem be, mint nem "agyonphotoshopopozott" helyes színvilág.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46514) #31757056 válasza gab.m (#46512) üzenetére


#31757056
törölt tag

Igazad van... Inkabb beteszek egy kepet.

[link]

(#46515) Sir Riccio válasza hcs57 (#46506) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Az első alul van exponálva, szűkre van vágva. A másodiknál agyonvágta a vaku színeket, a fehéregyensúlyt, "hulla" színe van az alanynak és a kompozíció is gyenge.

Egyébként nem kell ennyire haragudni a Photoshopra, jó kezekben, baromi jó eszköz.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46516) #31757056 válasza hcs57 (#46513) üzenetére


#31757056
törölt tag

Mostmar csak azt nem ertem, hogy mibol gondolod, hogy az a helyes szinvilag amit a Pentax K10D-vel auto feheregyensullyal keszitettel?

(#46517) hcs57 válasza Sir Riccio (#46515) üzenetére


hcs57
őstag

OK, photoshoppolva visszatennéd, szerinted hogy jobb?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46518) Sir Riccio válasza hcs57 (#46517) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Kérlek nézd el nekem a vaskalaposságom, de elvből nem nyúlok más képéhez. Az elsőre 0,5-1 FÉ plussz expót húznék, a másodikon pedig melegítenék a színhőmérsékleten, úgy talán valamivel jobbak lennének.

(#46519) hcs57: Nehogymár a második csajszi ennyire hullaszínű legyen a valóságban.

Egyébként meg miért lenne a fotográfia célja a teljesen realisztikus ábrázolás? Biztosan hallottál nemesített eljárásokról, szolarizációról és egyéb teljesen szürreális képi világot eredményező a valós megjelenítéstől teljesen elrugaszkodó technikákról az analóg korszakból is, nem hiszem, hogy ez rossz lenne amíg nem öncélú és fölösleges. Ha hozzáad egy fotóhoz az effekt, vagy az utómunka akkor igen is van létjogosultsága és valós a szükségessége - pont ezért csináljuk. Nyilván amikor egy képet csak az effekt ment meg az már más tészta.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46519) hcs57 válasza #31757056 (#46516) üzenetére


hcs57
őstag

Csak azért, mert a kép és a valóság ( amit ott láttam) színvilágában egyezik.
Megtaláltad az exif infót?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46520) #31757056 válasza hcs57 (#46519) üzenetére


#31757056
törölt tag

Jaja, kivancsi voltam ra, hogy egyaltalan tudod-e, hogy mirol beszelsz :)

(#46522) hcs57 válasza Sir Riccio (#46518) üzenetére


hcs57
őstag

Valahogy így gondolod?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46523) gab.m válasza hcs57 (#46522) üzenetére


gab.m
senior tag

Ugyan nem engem kérdeztél, de szerintem: jobb, igen, de a másodikból sose lesz jó fotó.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46524) Sir Riccio válasza hcs57 (#46522) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Az elsőn egy picit sok az expó, kéttizeddel kevesebb is elég lett volna szvsz, a második meg még kb. 100K-t szerintem elbírna pluszba, de ez egyéni ízlés kérdése egy határon belül, egyébként erre gondoltam, igen.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46526) hcs57 válasza gab.m (#46523) üzenetére


hcs57
őstag

A másodikban igazad van, azt a "fekete" miatt tettem be... :DDD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46527) ballington


ballington
addikt

Na akkor tolok egy képet, véleményetekre lennék kíváncsi:

[link]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#46528) cOxeR válasza #31757056 (#46514) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem bejön, talán ha agyonfotosoppoznád, és lekapnád azt a két kis táblát, akkor még tisztább és remekségesebb lenne!

[ Szerkesztve ]

(#46529) #31757056 válasza cOxeR (#46528) üzenetére


#31757056
törölt tag

Kiprobaltam, tenyleg jo otlet! :R

(#46530) cOxeR válasza ballington (#46527) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mozzanatra szuper, nekem elkéne rá még egy kis telítettség, elsősorban a virágra, valamint bal szélen van egy kis purple fringing, azt még megpróbálhatnád lehúzni, de nem annyira jelentős probléma...

(#46529) Cayman
;)

[ Szerkesztve ]

(#46531) kiskornel válasza ballington (#46527) üzenetére


kiskornel
addikt

(#46527) ballington Ez nagyon jó! Már évek óta gondolkodok rajt, hogy belekezdek a Marcro Eksön képek készítésébe... Faja...

(#46522) hcs57: Nagyon bezártad a fotóalanyt. Szine minden oldalról hiányzik egy kis hely, tér.
A második esetében nem hiszem, hogy tudnék jó megoldást ajánlani. Annyit talán, hogy a mai gépekkel magas ISO mellett be lehet fogni valamicskét a környezeti fényekből még az ilyen fényszegény eseményeken is, és akkor a vaku nem ad ennyire kemény kontúrt az árnyékoknak. A haján látszik, hogy volt egy kis surlófény, talán abból valamit lehetett volna még befogni, ha nem iso400-on van, hanem isoSokezren...
És ahhoz kell az agyonphotoshoppolás, hogy lecsökketsd a zajt. :DDD

(#46514) Cayman: nem ez lesz a legszebb képed, de ez rendben van! Átadja a hangulatot.

(#46497) cOxeR: mindig a vitatott képeket rakod be. Nagylátós feeling lényege, hogy ami közel van, azt baromi nagynak láttatja, ami távol, azt összezsugorítja. Ha mondjuk Zsuzsi és Zoli negyed vagy harmad akkora lenne a képen, mint a torony?
De a látószög, a dőlés az faintos. Erre nem tudtam rábeszélni Fejo-t.

(#46448) Fejo: a 37 és a 38-as! A 37-esen megjött az előtér. Letöltöttem őket, és kiraktam teljes képernyőre. Igaz a felbotás miatt úgy már zizis volt a kép, de érvényesült a nagylátós "belenézek a képbe". :K

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#46532) m3ss válasza #31757056 (#46514) üzenetére


m3ss
veterán

klassz kep :C bar alul egy kicsivel tobb utat elneznek meg.

coxer: ellenfenyes levendula :K
salamon torony is jo, modellek nelkul meg jobb lenne :) de amugy kiskornel velemenyet osztom, ha a logo bal sarkanal allna a par jobban latszodnanak.

(#46527) ballington jo kis mozzanat, ez crop 50mm-bol?

(#46494) Sir Riccio ez annyira nem, holgyes gabonafoldes kepek jobbak sokkal ;) tenyleg latszodik a crop, nem tul eles.

en is csinaltam ma kettot, elso sajnos arnyekban volt es f7.1-re kellett rekeszelnem (iso 400, 1/80) dof lehetne nagyobb..masodikon meg nekem a hatter annyira nem jon be, de a lepke tetszett :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#46535) cOxeR válasza kiskornel (#46531) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mint mindig... ;)
Az aránybéli különbségek így jöttek ki rendesen, legalább is a számomra, ha meg közelebb mentem esetlennek éreztem az egészet, és már nagyon "bedőlt". Picit sok lett a lens flare, már már giccs... azt újralőném egy kicsit tágabb rekesszel, olyan 7,1 v 9 körül.
Azért egy nagyobb 1-1,5 méteres nyomatban megnézném mennyire mutat.

(#46532) m3ss
Azért nem állítottam ki őket, mert akkor a fejüket szelte volna végig a lensflare... az meg milyen már, hogy lefejezek vagy félbevágok egy párt? :N

(#46537) ballington


ballington
addikt

Köszi srácok a véleményeket, örülök, hogy nektek is tetszik.
m3ss: 50 mm croppolva, sajna muszály volt volt, nincs raynox-om, így ez lett belőle. Muszály lesz egyet beszerezni. A lepkés képeid királyak, még a középre komponálás sem ront rajtuk.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#46542) Chapel válasza Iomega (#46476) üzenetére


Chapel
addikt

Senki nem kérte hogy töröld. Én annyit írtam akkor, hogy úgy senki ne rakjon képet, hogy úgy kezdi, hogy háát szerintem sem jó kép, de berakom...számodra volt érzelmi töltete mert ott voltál.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#46544) m3ss válasza cOxeR (#46535) üzenetére


m3ss
veterán

ez igy akkor kerulendo? :B

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#46546) m3ss válasza Sir Riccio (#46545) üzenetére


m3ss
veterán

hat ezek eleg gyenge kepek..sokaig nem is birtam...
ellenben ezek nagyon tetszenek, nem tudom ki, mas forumban talaltam a linket.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#46547) Morgal válasza Sir Riccio (#46538) üzenetére


Morgal
tag

Úgy látom vannak itt tájékozott kollegák is :)

(#46549) Sir Riccio válasza m3ss (#46546) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Horváth Gábor munkáit egy jó ideje követem FB-on is, elég magas színvonalat képvisel, tetszik amit csinál.

Amúgy ha már idézgetünk:
"Célom a modellben meglátni és megmutatni – legyen az egy kő egy fa vagy ember – a hétköznapitól eltérő „csodát”, a különlegest.

Mindez lehet, hogy egy teljes naturális leképezése a valóságnak, a végeredmény azonban egy olyan „photographia”, ahogy talán még senki nem nézte a modellt, és mégis a belső lényegét adja vissza."

Na, most ez a Dalmata pl. valszeg épp pont átéli a fent leírtakat, de ha nincs beszívva, akkor én a biztonság kedvéért megmutatnám egy orvosnak, ez a "photograpia" pedig szerintem bőven kimeríti a giccsel való emberölési kísérlet fogalmát, még akkor is ha eltekintünk a sablon felhasználásától. Arról pedig, hogy mit keres egy ilyen idézet mint amint feljebb a fórumtárs bemásolt, egy olyan oldalon ahol főleg műtermi beállított képeket találni, még kutyákról is, őszintén mondom, hogy halvány lila fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46550) Morgal


Morgal
tag

Manapság három fő értékrend kategória van. A megrendelésre készült fotók (ez meríti ki többnyire az alkalmazott fotográfus fogalmát), az amatőr (fotózz.hu) értékrend és a képzőművészeti értékrend.

A fotóművészet elég szélsőséges manapság, Magyarországon két elfogadott irányzat van. Az egyik a hetvenes években már eljátszott konceptuális művészet, melynek az a lényege, hogy a gondolat a művészet és a fotó csak illusztráció (mint ahogy Sir Riccio is írta ezeket a bagatel ábrázolásokat - tök jó példája ennek), a másik irányzat a tiszta fotó (ezt szokták Ansel Adams és az F64 csoport útjának nevezni), ahol nincs digitális technika semmilyen szinten, filmre fotózás, lyukkamera, brómolaj-nyomatok, üvegnegatív és minden 19. századi technológia amit csak el lehet képzelni.

És hogy miért is írtam, hogy elfogadott irányzat :) azért mert ha mást csinálsz akkor Magyarországon soha nem leszel művész. Én annak idején foglalkoztam ezzel, de kiábrándultam ebből a világból. Igazából a művészettel nincs bajom csak azzal, hogy Magyarországon mindenki nagyon jól tudja, hogy mit kellene a másiknak csinálni és hogyan. Így inkább folyamatosan fejlesztem magam amennyire csak lehet és élvezem a fotózást.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.