Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45951) spanyoll válasza Peethy (#45944) üzenetére


spanyoll
addikt

Először nem néztem, hogy melyik hszemre reagáltál, és már elbiggyedt a szám, hogy a képem rossz kép :( Aztán rájöttem, hogy másik hszre reagáltál, és így már mindjárt más :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#45952) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Voltam kicsit képezni, és szeretnék véleményeket. Úgy érzem, még mindíg keresem a stílusom, így most is többféle témáról, és stílusról mutatnék képeket.

Tornyok

Rózsaszín

Gyártelep

Rózsaablak

(#45953) End-ru


End-ru
aktív tag

Köszi az értékeléseket!

Peethy, runner 125: Akadnak érdekesebb témák is, de egyre inkább úgy érzem, hogy cserkeléshez kevés a 70-200-as, mert mindig így járok :))

Így maradnak a hangulatfotók :)

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#45954) Peethy válasza End-ru (#45953) üzenetére


Peethy
őstag

Meg a nyulak :D

(#45955) nesa válasza Peethy (#45947) üzenetére


nesa
veterán

:B Ezt nemtudom megbocsajtani magamnak, gyalog megyek mekkaba es 1 heten at napi hatszor imadkozom bunbocsanater..... :D

Lehet hogy az 1x.comot kellet volna linkelnem...

(#45956) rebugra


rebugra
aktív tag

Münchenből haza fele menet....egy kis szösszenetre megálltam!

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#45957) fattyu válasza nesa (#45955) üzenetére


fattyu
veterán

:W :(((
:))

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#45958) Chapel válasza nesa (#45955) üzenetére


Chapel
addikt

"Lehet hogy az 1x.comot kellet volna linkelnem..."

Ezen fél percig röhögtem :D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#45959) Peethy válasza rebugra (#45956) üzenetére


Peethy
őstag

Teljesen felesleges oda ez a "keret", nagyon elcsépelt már és semmit nem ad hozzá a képhez. Ez a FF polaroid hatást erősítheti, de itt erről szó sincs.

(#45955) nesa: helyes :D Nagyot nevettem, mikor megláttam azt a hsz-t... :))

[ Szerkesztve ]

(#45960) kiskornel válasza nesa (#45955) üzenetére


kiskornel
addikt

(#45955) nesa: Isten megbocsát. Mi nem! :))
Miközbe mész Mekkába, útközben korbácsold magad, és filózoli hsz-eiből készített hangoskönyvet hallgassál (de csak füllhallhagatón, mert különben zarándoklatod mentén megnő az öngyilkosságok száma...)

(#45950) Peethy: ötletes. Csúcsfényekre vigyázz. A kép rendben van.

(#45945) Sir Riccio: ez megfelelő az én ízlésemnek. Szép. Különösen a "mosott" búza. :)

(#45953) End-ru: nyuszihoz szerencse is kell. :) A 300/2,8 meg megfizethetetlen. Talán Sigmába.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#45961) Sucuka válasza cOxeR (#45899) üzenetére


Sucuka
senior tag

"Hála" az elfoglaltságaimnak, meg az egyéb "munka-restanciáimnak", lassan egy hete nem fogtam gépet... Viszont nem akarok sokáig read-only lenni ezért néhány reakciót "elengedek":

(#45876) Karima: Ez jó volt, ismét egy kis derű :)

(#45899) cOxeR: "Zoli bácsi", nekem ez egy kissé "erős" ha érted mire gondolok. Túl nagy világosság a képen, ez nekem most valahogy nem jön be. Viszont ami ez előtt van a flickr-en, az már igen!

(#45924) cOxeR: Hasonlóan ézem, csak keveset reagálok...
>system powered up...
>boot filózoli v 3.0...
>load settings from previous state...
>execute :D :W

(#45935) spanyoll: nekem tetszik, nem kár az autóért annyira, mozgalmasabbá teszi a képet. A színét viszont kicsit furának érzem...

(#45939) Sir Riccio: És ez mennyire igaz!

(#45950) Peethy: Szerintem jó ez a maga nemében, bár a hasonló elven kivitelezett őszi képkeretes az ifjú hölggyel jobban bejön...

(#45952) Clemi: Rózsaszín és Tornyok nekem tetszenek! A másik kettőt sötétnek érzem.

[ Szerkesztve ]

(#45962) Chapel válasza kiskornel (#45960) üzenetére


Chapel
addikt

"A 300/2,8 meg megfizethetetlen. Talán Sigmába."

Akkor már sokkal inkább 100-400, de azt hiszem ezt Neked nem kell bemutatnom:)
Esetleg még 300 F4? Volt szerencsém tesztelni tavaly a Hungaroringen, na az tipikus szerelem első látásra, mint most nekem a 150--es Sigma.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#45963) #31757056 válasza kiskornel (#45960) üzenetére


#31757056
törölt tag

ezen beszartam :DDD :DDD :DDD

(#45964) Peethy válasza kiskornel (#45960) üzenetére


Peethy
őstag

:R Most eldöntöttem, hogy az "érzésre jó"-ból 0,5FÉ-t visszaveszek és akkor lesz jó. Lassan két éve fotózom, de mindig vannak aktuális hülyeségeim... :B

(#45965) Sucuka válasza Peethy (#45964) üzenetére


Sucuka
senior tag

Lehet, hogy egy helyesen bekalibrált monitor sokat segítene. Ha már kalibrált, akkor viszont igazad lehet :)

(#45966) cOxeR válasza kiskornel (#45930) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egy romos tákolt épület teteje, jobbra pedig hordók voltak.

(#45961) Sucuka
Érteni értem, max. nem értek vele egyet. :))
Szerintem egy ellenfényes képnek értelemszerűen túlhúzottnak kell lenni, még is csak a "napba" fotózol.

[ Szerkesztve ]

(#45967) Sucuka válasza cOxeR (#45966) üzenetére


Sucuka
senior tag

Jólvanna, csak megpróbálok tanulni :) Egyébként erről ez jut eszembe (nem sértésnek venni ám!):

Na de hogy ne csak dumáljak, hoztam két májusit a lánykámról:

Fújááás!

Kézzel könnyebb...

(#45968) cOxeR válasza Sucuka (#45967) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tök jogos, de nem sértődöm... :)

Jók lennének, de alapvetően gond van az élességükkel.

(#45969) fattyu


fattyu
veterán

Csak hogy lássatok szar fotót is. :B

Made in Austria...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#45970) Sucuka válasza cOxeR (#45968) üzenetére


Sucuka
senior tag

Igen tudom, sajnos későn vettem észre, de családi emlékalbumba tökéletes, és ebben szerintem egyetértünk. :)
Szépjóéjszakát, itt akkora vihar van, hogy mindent leállítok...

(#45971) nesa válasza fattyu (#45969) üzenetére


nesa
veterán

Szep, de nekem fent kicsit szuk, a 2048 as meretbe fent meg betolhatnal 30-40 sor pixelt.
Mikor feledesbe merul a 701 es akkor tuti valaki felzaklat vele,pazar minosegi darab.

(#45972) filózoli válasza fattyu (#45969) üzenetére


filózoli
senior tag

Tényleg gyenge... :DDD Iszonyúan szűk és a DOF is túl kicsi.

(#45973) Peethy válasza Sucuka (#45965) üzenetére


Peethy
őstag

Nem kalibrált, viszont egész jó, CRT-vel hasonlítottam össze, és majdnem teljesen megegyezik a képük. A szemem nincs kalibrálva, mert valahogy mindig tolerálja a beégést, sőt még szépnek is találja :D Szeretem a high key képeket, csak nem találom a módját, hogy hogy lehetne ízlésesen csinálni...

(#45969) fattyu: tényleg elég szűk, amúgy nem lenne rossz. Ezt a pisztolyos dolgot az elején sem értettem, mi a ráció abban, hogy minden mellé odapakolod? Szerintem 1-1 próbálkozás vele bőven elég lenne, de ha mindenáron valamit kezdeni akarsz vele, akkor miért nem csinálsz egy képet, aminek a címe lehetne: a gengszter íróasztala. Felülnézetből, 90fokból szépen elrendeznél mindent, fényeket is beállítanád. Ez csak egy ötlet, mert így nem látom értelmét a pisztolynak...

[ Szerkesztve ]

(#45974) spanyoll válasza Sucuka (#45961) üzenetére


spanyoll
addikt

Köszi! A színeket azért gyártottam ilyenre, mert a hűvös kékes kifejezte nekem a futás utáni álmos esti feelinget :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#45975) Throme válasza fattyu (#45969) üzenetére


Throme
veterán

Nagyon jó fotóalany az a fülhallgató, de nekem is a stukival van gondom. Nem passzol egyáltalán ehhez a képhez. Persze csak szerintem!!!

(#45976) ballington


ballington
addikt

Régóta tettem fel:

[link]

[link]

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Amit hozzátennék a járdáshoz, hogy azt megbántam, hogy nem vártam meg, amíg valaki nem halad el a háttérben.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45977) ballington


ballington
addikt

Olvasgattam a filózolis hsz-eket és a reagálásokat. Érdekes dolog ez a fotozz.hu, Én 2-3 hete vagyok fenn, gondoltam kipróbálom, ott is véleményezek - abból is sokat tanul az ember, pláne, ha azt írja le, amit tényleg lát a képen és nem sallangokkal tűzdeli tele, majd megnézi mások mit írtak. Amiket írtam, általában hasonlóak a többiekéhez, természetesen lehetnek olyan dolgok, amik szubjektívek és eltérhetnek.
A fent leírtakkal még személyesen nem találkoztam.
De ha valaki feltölt egy olyan képet, amin maga a téma se éles (ami alapból nem hiba) de odaírja, hogy lássatok egy jó fotót; mindezt azért, mert máshol agyon dicsérik...hogy valaki ennyire vak legyen...és nincs önkritikája. Ez elszomorító.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45978) Sucuka válasza ballington (#45977) üzenetére


Sucuka
senior tag

Szerinted miért van az, hogy én meg sem próbálom kifejteni a véleményemet? Süket fülekre találna... Ahogy ezt már többek megpróbálták feleslegesen...

(#45979) Fejo


Fejo
őstag

Ahogy igértem itt vannak a tőlem megszokott útómunkával készült képek St Andrews-ról:

Összehasonlításként az "eredeti" sorozat: [link]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45980) Sir Riccio válasza Fejo (#45979) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ezek sokkal jobbak szerintem! :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#45981) Clemi válasza Sucuka (#45961) üzenetére


Clemi
veterán

Sucuka: Köszi a reagálást, örülök, hogy legalább két képem tetszik. Az, hogy sötét a másik kettő, elfogadom, bár direkt szerkesztettem ilyenre, az egyiket a hangulata, a másikat az előtérben lévő téma miatt.

Ami elszomorít viszont az, hogy most vagy ennyire rosszak a képeim, vagy ennyire semmit mondóak, vagy ennyire jók úgy ahogy vannak, mert mást nem igazán mozgattak meg. Ilyenkor vagy elkeseredek, hogy hiába minden próbálkozásom, nem sikerül jó képet összehoznom, vagy növesszek jó nagy arcot, hogy hahhh senki nem húzta le, tök jók a képeim.

(#45982) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

(#45979) Fejo: Gyönyörűek a "szokásos" utómunkával készült képeid is, de mindenképpen érdemes volt először a merészebb sorozatot is megcsinálni. Nem jobbak azok, csak másik, és határozottan nézésre érdemesek. :) Sőt, akár egy kiállítást is el tudnék képzelni, ahol a különböző képszerkesztési megoldásaid kontrasztja adná az ívét a képeknek.

(#45976) ballington: Az első nagyon tetszik. A kompozíció rendben van, a színvilág pedig nagyon kellemes.

(#45953) End-ru: Nagyon kár ezért a képért, mert a színek és a háttér tökéletes lenne. Kár, hogy éppen elfut a nyúl. Gondolom egy telekonverter eleget segítene ahhoz , hogy jobban menjen a cserkelés. Vagy egy kevésbé félős állatot kellene találni. :)

(#45983) fattyu válasza Peethy (#45973) üzenetére


fattyu
veterán

Hónapok óta nem lőttem egyet se fegyverről :D Most adta magát mert Ausztriában készült mindkettő :D Ennyi történt. Szűkség sajna ennyi magasságban semmi krop széltében lenne mit hozzátenni.

Nesa: Egen eléggé odaver... Iszonyuan élvezem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#45984) forceberg válasza Fejo (#45979) üzenetére


forceberg
veterán

Grat!
Ezek a szebbek, csak ezekre az emberek többsége nem kapja fel a fejét, mert nincsenek szét LR-ozva.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#45985) nesa válasza Fejo (#45979) üzenetére


nesa
veterán

Jok lettek, foleg az 1,3,4,5 :C

(#45986) madgie válasza forceberg (#45984) üzenetére


madgie
titán

Olyan ez, mint a hdr. A könnyebb út a "túlzás", a nehezebbik az, amikor az átlag ember (nem fotós) nem szúrja ki, hogy utómunkázva van, csak azt, hogy szép. Adsz neki egy kis karaktert, de nem hagyod, hogy az uralkodjon el a képen.

Ilyen tekintetben sokszor bűnbe esek a silver efex pro-ban, hajlamos ott is túlzásba esni az ember (pici mentség, hogy a fekete-fehér szvsz "többet bír")

(#45987) Fejo válasza madgie (#45986) üzenetére


Fejo
őstag

Ezzel nem ertek most egyet. Szerintem mindkettonek van letjogosultsaga, egesz mas erzeseket lehet kifejezni egy kontrasztosabb (altalad konnyebb utnak nevezet) keppel, mint egy hagyomanyos modon utomunkazottal.

Koszonom mindenkinek, aki velemenyezte! :R

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45988) End-ru


End-ru
aktív tag

Megköszönöm, ha mondtok véleményt erről a képemről

szaby_gyerek: egy telekonverter tényleg nem lenne rossz, bár az 1,4X-vel talán nem lennék sokkal előrébb, a 2x meg már nem erre az obira való.

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#45996) forceberg


forceberg
veterán

A zongorista és a zenekar!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.