Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45801) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Néhány kép a melki bencés apátságról, várom a véleményeket!


Kicsit jobbra dől, ennek az oka az, hogy mindig voltak látogatók, akik útban voltak. Sajnos kompromisszumot kellett kötnöm.


Az apátság melletti pavilon hátulról.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#45802) Peethy válasza D4rkm4n (#45801) üzenetére


Peethy
őstag

Az első jó lenne, de nem a dőlés a nagy gond, hanem hogy az égfelület 90%-a ki van égve. Ez tipikusan egy olyan helyzet, ahol érdemes lenne HDR-ezni, vagy az égből szelektíven visszahúzni, a LR4 eddigi tapasztalataim alapján rengeteget tud segíteni, többet mint a Camera Raw, vagy a LR3.

(#45803) nesa válasza nesa (#45797) üzenetére


nesa
veterán

Rossz kepet raktam fel itt a jo link.

#45801) D4rkm4n

A masodik nekem jobb tetszik, viszont valoban ahogy az elottem szolo is irta mar zavaroan kiegett az egbolt.

[ Szerkesztve ]

(#45804) Chapel


Chapel
addikt

Kis érdekesség, 30 millióért cserélt gazdát ez a kis szééépség:)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#45805) radi8tor válasza Chapel (#45804) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majdnem 1 hónapos hír. Én vettem meg. ;] :P

⭐ Stella

(#45806) Sucuka válasza Chapel (#45804) üzenetére


Sucuka
senior tag

Néhány napja olvastam róla a www.pto.hu-n, brutál egy obi :)

(#45807) dabgergo válasza Sucuka (#45790) üzenetére


dabgergo
őstag

Hol lehet beállítani ezt a "Copyright text"-et D90-en?

(#45808) Sucuka válasza dabgergo (#45807) üzenetére


Sucuka
senior tag

Beállítások menü (csavarkulcs) és azon belül "Image comment"-et keresd. A használati útmutató 205. oldalán van leírva.

[ Szerkesztve ]

(#45809) Sylvie89 válasza cOxeR (#45789) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

Hű de jó, ilyen majd kell nekem is! :K

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#45810) cOxeR válasza Sir Riccio (#45792) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nagyon mesterkélt lenne, a plusz világosítás, egy ellenfényes képen, igaz így csak nehézkesen lehet látni az arcát. :) Kompozícióban van olyan kép is, de most nem olyat akartam.

(#45797) nesa, (#45809) Sylvie89
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#45811) dabgergo válasza Sucuka (#45808) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, ezt nem is tudtam!

(#45812) Marky21


Marky21
aktív tag

Női portré egy modell több változat,vélemények jöhetnek nem vagyok nagy portrés :)

[link]

[link]

[link]

[link]

(#45813) Chapel válasza Marky21 (#45812) üzenetére


Chapel
addikt

Míg a másodikon kifejezetten jól áll neki a pólusok és tűéles bőr, addig az elsőnél (ami egész jó!) annál ráférne a retus, hogy szép bársonyos kellemes legyen az összhang.
Mondjuk ez úgy általában igaz, mert több olyan képed is van, ahol elkélne egy kis bőr szépítgetés. Nem atom ps-re gondolok, csak úgy szolídan ;)

(bennem van a kisördög, én leszedném azt a szemölcs/anyajegyet az arcáról ;] )

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#45814) Peethy válasza Marky21 (#45812) üzenetére


Peethy
őstag

Egyetértek az előttem szólóval, egyébként szerintem is az első kettő a legjobb. A másik kettőn mindenképpen vissza kell húzni a fényekből, mert nagyon világos.

(#45815) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Megint gyártottam egy portrét, kíváncsi lennék a véleményetekre:

(#45816) Peethy válasza Clemi (#45815) üzenetére


Peethy
őstag

Nagyon látszik a körbevágás, ahhoz hogy egy komplett és értelmes hátteret varázsolj mögé, eszméletlen sok meló kell utólag. Technikailag végülis rendben van, de a lány arca olyan sokat nem mond, retus egy kicsit elnagyolt, CGI-s feelingje van...

(#45817) gab.m válasza Clemi (#45815) üzenetére


gab.m
senior tag

A fény elég "csúnya", valamint nekem nagyon nem tetszik ez a kamu DOF effekt a kép szélein. Ha ezeken változtatsz, akkor is szerintem tablókép jellege van, vagy ilyen önéletrajzhoz csatolt kép, szvsz semmi extra. Annak viszont elmegy, és van aki ezt csinálja szakmájaként... megél belőle, és még fotográfusnak is hívja magát... :N

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#45818) kiskornel


kiskornel
addikt

(#45812) Marky21: egyéni ízlés, de nekem nem tetszik, hogy láttatod az összes bőrpólust. Ezért se javasolják a macro obikat portréra, illetve akkor már utólag lágyítani kell a képén.
Mivel nem tetszik a koncepció, a "mi mást csinálnék rajta?"-ra a válasz se lesz jó.

(#45803) nesa: ez rendben van. Nem ideális a háttér...

(#45801) D4rkm4n: a téma megfelelően ki van exponálva, csak az ég kiégett. Szerintem a témát kellett volna alulexpoznod, és utómunka során felhúzni, úgy az égből maradt volna meg még némi részlet. Mind a kettőn ez a probléma.
Akkor szoktam igy fényképzeni, mikor tudom, hogy az eget utólag le fogom cserélni PS-ben.

(#45789) cOxeR: mindig a furcsa képeket rakod fel. Nézegettem és olyan, mintha nem igazi szuperszéleslátószögűobjektívvelkészült fotó lenne, hanem utólag tették volna bele a perspektívikus torzítást. Az szszlsz-eknél álló képnél van egy vonal, ahol nincs torzulás. Attól lefelé és felfelé is torzul. Ha ez a vonal nem jól felismerhető, akkor olyan, mintha simán döntött kép lenne.

(#45787) Fejo: szokatlan ábrázolás tőled. A vignyettát reméljük majd elnövöd. Olyasmi képek, ahol látszik, hogy a fotós nem érzi át a tájat, nem azonosul vele, nincs neki "Ez az! Ezt kell lekapnom!" pillanata. Kicsit dönthetnéd a fényképezőt lefelé, felfelé, próbálkozhatnál széleslátószöggel, stb...
Egyébként oda is költöztetek? (és bőven lesz alkalmad kísérletezni?)

(#45778) Sir Riccio: most a modelled pontosan tudta, hogy melyik fejtartás áll neki jól. A lefele néz, kissé oldalra. Ezt most te állítgattad be így, vagy ő intézte így?

(#45768) Chapel: :C Jó pillanat.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#45819) m3ss válasza kiskornel (#45818) üzenetére


m3ss
veterán

nekem meg a vignette is bejon Fejo kepein, de lehet akkor en vagyok az egyetlen :) amugy igy ranezesre nagylatoszog (12-18?mm) ezek kozul jo sok kep, nem?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45820) Marky21 válasza Chapel (#45813) üzenetére


Marky21
aktív tag

Köszönöm a válaszod ,az elsőnél nem akarom változtatni a többire ráfér egy kis lágyítás ,de nekem tetszett hogy ennyire részletes ,igaz divat újságba nem menne el :),csinálok egye olyat is amilyet ti mondtok,leszedjem az anyajegyet ......na jó legyen ;]

Peethy:Köszi hát próbáltam hófehérkésre venni a dolgot

kiskornel:csinálok egy lágyított verziosat is mostmár :),köszönöm válaszod

(#45821) cOxeR válasza kiskornel (#45818) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez egy megdöntött perspektívájú, 16mm-es kép, lencsekorrekcióval. ;)

(#45822) Sir Riccio válasza kiskornel (#45818) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Félig-meddig. Egyszer az elején láttam, hogy jól áll neki, és próbáltam rávenni erre, mosolyogni nem nagyon akart. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#45823) #31757056 válasza Stitch (#45776) üzenetére


#31757056
törölt tag

Olyasmi :)

(#45824) Clemi válasza gab.m (#45817) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi a reagálást, sajnos egy vakuval így sikerült, még tanulom a vakuzást. Igen valóban tablókép jellege van, direkt ilyet kért most a lányom.

Peethy Neked is köszi a reagálást! Igen, a vágás valóban nem a legjobb, mivel a háttér szinte ugyanolyan színű volt (mintás függöny) mint a hajszíne, és egyszerűen képtelen voltam rendesen elkülöníteni, de már megvan az ötlet a jobb háttérre. Mondhatni ez az első beltéri vakus portrém. A retussal igazából vagy 2 órát dolgoztam, és nem akartam porcelán arcot. A CGI feelinget mire érted?

Javítottam a képen, talán így jobb lett:

[ Szerkesztve ]

(#45825) Fejo válasza kiskornel (#45818) üzenetére


Fejo
őstag

Köszönöm a kommentet! :R

"Olyasmi képek, ahol látszik, hogy a fotós nem érzi át a tájat, nem azonosul vele, nincs neki "Ez az! Ezt kell lekapnom!" pillanata. Kicsit dönthetnéd a fényképezőt lefelé, felfelé, próbálkozhatnál széleslátószöggel, stb..."

Az elsőmondatod kifejtenéd, nem igazán értem... :DDD

10mm-nél szélesebbel? ;)

Szerk: Igen ide költöztem, juni 24.-én költözöm tovább Edinburgh-ba.

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45826) Fejo


Fejo
őstag

Csak, hogy tovább borzoljam a kedélyeket, jöjjön a mai adag és ezek is "elvontak"... :DDD

Btw Chapel barátom egyszer azt mondta, hogy a fórumon száz képből felismeri az enyémeket, én ebből azt szűrtem le, hogy már az unalomig megszokott stílusban utómunkázom a képeimet, így most váloztattam és nekem bejönnek... :B

A sorozat többi képe: [link]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45827) ballington válasza Fejo (#45826) üzenetére


ballington
addikt

Nekem bejönnek ezek is és a régiek is :R Szép vidék

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45828) runner 125 válasza Fejo (#45826) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hozod a színvonalat, a második tetszik a legjobban, de persze mind király.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45829) Chapel válasza Fejo (#45826) üzenetére


Chapel
addikt

Talán valóban picit sok a vignette, ez ízlés kérdése (Tehát nekünk van ;] :D ), de annyira nem vészes. Jó ez a 10mm perspektíva, mindegyiknek jól áll.

Még mindig a kerítéses a kedvenc, háttérkép lett belőle, így drága cégvezetőnk felé(aki mögöttem ül) folyamatosan promotállak :D

Bakker, na azt a kecót ott oldalt elfogadnám, tengerpart, üveg épület...ehhe :))
(Bár jobban megnézve az valami étterem vagy ilyesmi lehet, de akkor is kéne)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#45830) Fejo válasza Chapel (#45829) üzenetére


Fejo
őstag

Igen az egy étterem, tengeri kajákra szakosodva. :)

Te csak ne kritizálj, miattad váltottam stílust... :DDD Csak viccelek! ;)
Régi kerítéses vagy új kerítéses? :)

Runner, ballington: köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45831) j.bravo


j.bravo
addikt

(#45743) Peethy: nekem bejön az a becsillanós :) A másik tényleg kicsit zöld de kedves (nekemteccik) ahogy bebújik a vőlegény a fátyol alá.

(#45744) cOxeR: gratu! :R (#45789) is jó. Egyetlen képként bele lehet kötni, de nyilván egy sorozat egy képe, úgy pedig tök jó hogy nem szokványos.

(#45791) Joeey: A másodikon tényleg túl kicsi az éles tartomány, kifolyik a szemünk :( Ha megvágnád szűkebbre, lehet hogy jobb lenne. A rózsaszirmos-vízcseppes viszont szép.

(#45787) Fejo: jók azok :) engem a vinyetta se zavar, bár lehet azért mert én is szoktam használni :F Egyfolytában vándorolni kényszerülsz odakint a munkából kifolyólag, vagy csak épp volt egy ideiglenes lakhely és most találtál állandóbbat?
Az az üvegfalú ház nekem is kéne :)

(#45803) nesa: nem rossz. Nagyon lelassítottak a kanyarban? (az éles háttér miatt)

(#45801) D4rkm4n: kár a kiégett égért, kicsit sok a fehér felület :(

(#45812) Marky21: leírták a többiek; annyit tennék hozzá hogy van ebben perspektíva. Mármint abban is hogy portrézz, és abban is hogy konkrétan őt. Úgy tűnik jó barátságban van az objektívvel. Az anyajegy mondjuk nagy kihívás: elvből nem szabadna leretusálni (már ha portré a cél, nem pedig divatfotó vagy más műfaj, ahol nem a konkrét személy bemutatása a lényeg). Kihívás úgy fotózni hogy ne zavaró hibácska, hanem dögös szépségpötty legyen.

(#45824) Clemi: az igazi tényleg más háttérrel lesz (vagy ezzel a háttérrel is újrafotózhatod, leválaszthatod pl. élfénnyel, ha van mivel világítani), de ez a második már jóval jobb.

Whatever.

(#45832) Sir Riccio válasza Fejo (#45826) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nekem sok a blacks de egyébként rendben van. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#45833) fulton


fulton
addikt

nincs valakinek tapasztalata a 150w-os fotóizzóval kapcsolatban(7700lux, 5500k)? .

(#45834) Fejo válasza j.bravo (#45831) üzenetére


Fejo
őstag

Juni 24.-ig vagyok Saint Andrews-ban, utána költözünk be Edinburgh-ba (akkortól béreltük ki a lakást), addig itt lakunk a barátomnál.

Ricsi: ízlések és pofonok, ez a sorozat most szándékosan lett ilyen sötét, kicsit talán nyomasztó feelingű. ;)

Ha van rá érdeklödés késöbb feltölthetem az eredeti verziókat is. :)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45835) Clemi válasza j.bravo (#45831) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi a reagálást... Ez nem az eredeti háttér, az egy randa függöny volt, hasonló színvilággal. ezt a hátteret én kreáltam annak a helyére. Már készülök az élfényes próbálkozással, de másik modellel.

(#45836) nesa válasza j.bravo (#45831) üzenetére


nesa
veterán

Koszi, ilyen volt az a szakasz.

#45818) kiskornel

Koszi, igen sajnos, viszont van kep a masik 037 esrol is.

(#45837) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

(#45801) D4rkm4n: Nagyon jó képek lennének, de tényleg az kiégett ég ami zavaró. Enyhe alexpo és sötét részek felhúzása megmentette volna, és nem is körülményes annyira.

(#45812) Marky21: Az első tetszik nagyon, többi is rendben van. Viszont nem tudom mennyire tudatos, de teljesen más stílusban készültek a képek, az egyiken szinte öregít a bőr látható felülete, textúrája, míg egy másik képen teljesen sterilnek hat a leányzó.

(#45818) kiskornel: Ismét hozod a profi minőséget, különösen tetszik a színvilág.

(#45826) Fejo: Elég határozott a retusálási stílus. Nagyon jó képek, és főleg jó sorozatot alkotnak! Nekem a img9482i.jpg a kedvencem közülük.

(#45838) menin


menin
tag

Pár kép a monacói F1 GP-ről:

[link]

(#45839) Fejo válasza szaby_gyerek (#45837) üzenetére


Fejo
őstag

Köszönöm! :R

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45840) Fejo


Fejo
őstag

Fel vagyok rá készülve, hogy ezért a sorozatért kapok majd rendesen... :D Továbbra sem a tőlem megszokott stílus, de nekem bejön... ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45841) nesa válasza Fejo (#45840) üzenetére


nesa
veterán

Nekem a masodik tetszik, grat!

(#45842) Fejo válasza nesa (#45841) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi! :DD

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45843) L4mie válasza Fejo (#45840) üzenetére


L4mie
veterán

Röviden laikusként:
végre nem egy menyasszony a repcemezőn :C
állat.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#45844) Chapel válasza menin (#45838) üzenetére


Chapel
addikt

Végtelek között mozog ez a sorozat, vannak benne igen erős képek, és pár ami egyértelműen kuka, mert a bemozdulás meg úgy ált már sok.

De az a kép amit ide is beraktál borító képnek, nagyon jó! :K
Általában nem szeretem a szelektív színtelenítést, de ennek jól áll, a faágak(?) kitakarása miatt nagyon tetszik a kompozíció, pluszban jó hogy éppen csúszik az autó fara.

Fejo: továbbra is tartom magam, hogy nekem a háttal álló a jó, illetve még az oldalra nézős is. Hajára tovább, éljen a stíluskeresés! ;)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#45845) Fejo


Fejo
őstag

Feri, Furkoo: köszi! :)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45846) cOxeR válasza Fejo (#45840) üzenetére


cOxeR
Ármester

Most szedjük akkor tényleg szét cafatokra? :DDD
Nekem egyértelműen egy a kondom a képekkel, egy kicsit a repce túl lett szaturálva és clarytizve, legalább is nekem már sok, viszont a témához meg illik, egy kicsit így kettős az érzés bennem.
A tetkós nagyon jó lehetne, főleg ha kicsit feljebb emelkedett volna, és nyitva van a szeme, vagy ha amúgy nyitva volt akkor látszódna! :))

(#45847) kiskornel válasza Fejo (#45825) üzenetére


kiskornel
addikt

(#45840) Fejo: vazz. Dögöljek meg, de ez nekem nagyon tetszik. A képi elemek faszán rásegítenek az "őrület" megjelenítésére. Még a dőlés is rendben van ebből a szempontból.

(#45825) Fejo: Hehe... igaz. Azt akartam írni, hogy széles látószöggel kicsit fel / lefele döntve a fényképezőt. Ami az elejét illeti: ezek olyan belövős képek. Még1x körbemész, és sokkal jobbak születnek.
Már a (#45826)-ba már jobbak vannak. Csak 5let szinten: pl ennél a képednél az is jól mutatott volna, ha lejebb viszed a fényképezőt, és felfelé döntöd. De az is, ha lefele döntöd, és a horizont szorul a felső harmadba, és majdnem a cipőd is bele fér. Ilyenkor érvényesül a nagylátónak a közeli / távoli tárgyak közti torzítása.
Tényleg ennyire borús a táj hangulata, vagy csak el akarod velünk hitetni?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#45848) menin válasza Chapel (#45844) üzenetére


menin
tag

Köszi a véleményt, igen hagytam benne olyan képeket is amik technikailag nem teljesen jók mert megosztottam a képeket más F1 rajongókkal is :) A faágas kép egyébként nincs színtelenítve csak esős borult idő volt és telével fotózva az előtér ilyen sötét maradt.

(#45849) Chapel válasza menin (#45848) üzenetére


Chapel
addikt

Nos, akkor köszönet az időjárásnak ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#45850) m3ss válasza Fejo (#45840) üzenetére


m3ss
veterán

nekem nagyon bejon!! mind utomunka, mind modell mind szemfestekileg :) 1. meg a 4. foleg. :C

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.