Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45551) m3ss válasza total90 (#45544) üzenetére


m3ss
veterán

ezek jok nagyon, nekem talan az elso kicsit tul vilagos.
End-ru, engem zavar itt a szerkesztes, nem tetszik annyira kozepen. de lehet a belogo szarak jobban zavarnak, meg en vhogy kozelebbrol lottem volna, hogy jobban kitoltse a kepet a noveny. kar, mert amugy a hatter,szinek, fenyek elso osztalyuak.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45552) cOxeR válasza m3ss (#45551) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azért nem lőtte közelebbről szerintem, mert az előtérben vannak a növények, és akkor fuccs ennek a színezetnek. ;)

(#45553) Larry303 válasza total90 (#45544) üzenetére


Larry303
addikt

nagyon jól van komponálva a második, igazán jó kép lett!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#45554) End-ru válasza cOxeR (#45552) üzenetére


End-ru
aktív tag

Igen, valóban előtér a lila színezet, nem háttér, valószínűleg mezei zsálya, bár a kis növényhatározó otthon maradt. :) Az önmagában nem túl mutatós növényt próbáltam feldobni egy kis fényjátékkal.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#45555) cOxeR válasza End-ru (#45554) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem átjött. :))
Biztosan az, most van a "szezonja", lépten-nyomon azt találsz... montázs jobb széle:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45556) Peethy válasza cOxeR (#45555) üzenetére


Peethy
őstag

A bal szélső nagyon jó!

(#45557) cOxeR válasza Peethy (#45556) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, vonalzóval szerkesztettem! :DDD
Hirtelen olyan érzésem lett, hogy skizó vagyok, na megint megpróbálom azt az egyedi avatárt... ;)

[ Szerkesztve ]

(#45558) Peethy válasza cOxeR (#45557) üzenetére


Peethy
őstag

Én is bepróbálkoztam, de valamiért egyéni elbírálás lett, pedig nem voltam figyelmeztetve :F Csak nehogy az is ugyanaz legyen :D Ha gondolod, addig válthatsz a barna zacskóra.. :P

(#45559) cOxeR válasza Peethy (#45558) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem hiszem, hogy nekem ne engednék... :)
Válts Te barna zacsira... ;]

(#45560) Peethy


Peethy
őstag

Ahogy ígértem, hosszú-hosszú szünet után itt egy ellenfényes esküvőfotó.


[link]

A többit is rakom majd, amikor meglesz :) Ne kíméljetek.
Ez a kép egyébként a vacsora alatt készült, nem volt betervezve, de a pár kiment levegőzni, én meg gondoltam, szánjunk rá pár percet...

(#45561) kiskornel


kiskornel
addikt

(#45560) Peethy: Ez jó. :K

(#45555) cOxeR: ez a kép nincs meg nagyban? Szerintem így nagyon kicsik a szereplők. Mivel nagy környezetet hagytál, akkor lenne élvezhető, ha nagyban lenne fent. 1920-as felbontás?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#45562) cOxeR válasza kiskornel (#45561) üzenetére


cOxeR
Ármester

Majd feltolom, de most asszony retusál és ott van a kép. :)
Egyik kedvencem amúgy az a kép, de még van pár favorit, első átnézésre is. ;)

Ezek nagyon jók lettek, főleg az első!

(#45560) Peethy
Szerintem ez jó, sokkal mutatósabb lenne, ha a jobb oldali második fény nem lenne a képen.

[ Szerkesztve ]

(#45563) Fejo válasza kiskornel (#45561) üzenetére


Fejo
őstag

Az első az waoooh! :C

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45564) Karima


Karima
őstag

Úgy látszik, hogy most hétvégén jó sok - gipsy apuka után szabadon - sovány hattyú volt :)

(#45565) total90 válasza Real_Necro (#45545) üzenetére


total90
veterán

Köszi... a nap direkt ilyen, vagy is így akartam. Itt készült: 48.169865,11.551593

(#45546) Peethy

Köszönöm. Az épületes képet megnézem a 45°-os dőléssel is.

(#45547) priusz

Köszi.

(#45549) ballington

Fentebb adtam a kordinátát, hogy hol készült. Egyébként ha később lövöm, akkor a nap még feljebb jön. Ez napfelkelte és a tököm lefagyott fél 6-kor olyan magasba :DDD
A képet innét lehet letölteni, aki akarja háttérnek: [link] Eredeti méret, TIFF, mindenki vagdalja, ahogy kell neki háttérnek. Egyébként ja, használjátok nyugodtan... de ha kerestek vele, akkor licenc díj vazze :DDD

(#45550) kiskornel

Ilyen jelzőt még nem kaptam egyik képemre sem, köszönöm :R
Remélem a mai fotózásom eredményei is hasonlóan jók lesznek...
Az épületes kép... van egyenes verzió is belőle, több képet lőttem a témáról.

(#45551) m3ss

Köszi.

(#45553) Larry303

Neked is köszi.

(#45561) kiskornel

Jók ezek a természetfotók is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45566) cOxeR válasza kiskornel (#45561) üzenetére


cOxeR
Ármester

Íme:

[link]

(#45567) priusz válasza cOxeR (#45566) üzenetére


priusz
aktív tag

Király! :C

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#45568) Karima válasza cOxeR (#45566) üzenetére


Karima
őstag

Nagyon zsír lett :C

(#45569) Real_Necro válasza total90 (#45565) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszi. Itt még nem jártam sajnos, csak a múzeumukban és az Imax-ben 2000 novemberében. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45570) kiskornel válasza cOxeR (#45566) üzenetére


kiskornel
addikt

Hát így már nem két pontnak látszik a párocska, mint a arcoskönyvön. Meg hát ilyennek is szántad. Szupi. Köszönöm, hogy feltetted nagyban. Így már látszódnak az érzelmek is a képen.

Talán annyi, hogy a szőlőtőkék tetején beégett részekből (ha lehet) visszavéve talán jobb...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#45571) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#45567) priusz, (#45568) Karima, (#45570) kiskornel
Köszi!
Igen sajnos ilyen az amikor 1 napra van tömörítve minden, és délben vagy kénytelen kreatívot csinálni...

Ez is jó lett, szép harmonikus... remek az a sok kis vízcsepp ami a csőréből röppen ki, dinamikus lesz tőle a kép... picit oldalabbról még jobb lenne

Tolok még, had legyen kép:

[link]

(#45572) cOxeR


cOxeR
Ármester

Na még egyet, ez az egyik kedvencem:

[link]

(#45573) m3ss válasza kiskornel (#45561) üzenetére


m3ss
veterán

de jo az elso! jo pillanatot kaptal el nagyon.
Coxer: tenyleg nagyon jo kep az elso szolosoros a montazsbol.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45574) m3ss


m3ss
veterán

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45575) forceberg


forceberg
veterán

Ejj, de sok jó kép jött mostanság!

Tolok én is egyet, a 4 napos "pihenő" kiruccanásunkról. Később lehet, hogy lesz több is!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#45576) Peethy


Peethy
őstag

Jövök én is pár képpel még az esküvőről.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

(#45577) m3ss válasza Peethy (#45576) üzenetére


m3ss
veterán

jok, viszont nehol szetesett a hatter/bokeh, lehet utomunka miatt. pl a negyedik kepen engem zavar. nekem akkor szokott ilyen lenni, ha globalisan huzom a kontrasztot meg ilyen-olyan javitast a kepen, es nem maszkolva. bar lehet ezzel neked nem mondok ujat... :B
meg a ciposon a fu jobb oldalon, ott is mintha el lenne vmi maszatolva :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45578) cOxeR válasza Peethy (#45576) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem ezek a képek egy kicsit túl vannak szaturálva, alapvetően ez a gondom, főleg kalibrált monitoron szembetűnő. Picit szűk érzetem is van minden kép esetén, a pillanatok viszont szerintem jók. Kár azért a fókuszhibás képért, amit nem linkeltél be.

(#45579) kiskornel válasza Peethy (#45576) üzenetére


kiskornel
addikt

Elég nehéz terepet választottál. A lombsátor még a nagyon-nagyon profikat is megfingatja. De ha már, akkor tág, tágabbnál is tágabb rekesszel köröket formálni a csúcsfényekből.
Ezek közül a 2. a legjobb, de a túl erős nap megbosszulta magát azon a képen is. Erős arckaraktert adott a hölgynek. Vaku, derítőlap? Fiú rózsája belelóg az állba, megtöri az ívet.
A nem teljesen kör alakú háttérfoltok alapján azt mondom, hogy mehetett volna tágabb rekesszel, nagyobb körökkel a háttérben.

Köszönöm az eddigi hszeket!!

(#45575) forceberg: most túl kontrasztos az ég. Sokkal jobb lájtosabban.

(#45574) m3ss: elsőnél nagyon jó a mélységélesség. A másodiknál sry a zavaró belógásokért.

(#45572) cOxeR: ez a tutti!

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#45580) cOxeR válasza m3ss (#45574) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem is az első tetszik ebből, a virágszirmok vonalai nagyon jól vezetik a középpontba a szemet, kusza a második, ezért élvezhetetlen.

(#45575) forceberg
Nekem tetszik ennél az erőteljesség, lehet picit sok, de ad a képhez, kevésbé erőteljesen nem mutatna.

(#45579) kiskornel
Kiköltöztél és építettél ki netet a tó/sás mellé? :)
Ezek is tetszetősek, a másodiknál sokkal ütősebb lenne, ha a tükörkép is belefért volna egészbe, de ettől függetlenül is tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#45581) m3ss


m3ss
veterán

hat ja, en is jobban orultem volna ha nem ilyen suru fube megy..:)
itt van meg1, bar inkabb csak erdekesseg, nyilvan kiegett minden kep amit rola lottem...asszem napos idoben alapbol -1 ev-vel fogok kattintgatni ha olyan a tema, hogy nincs ido probakepeket loni. hat ez olyan, ugyanis nem gyakran engednek 5 cm tavolsagra maguktol...amugy nagyon picik..
mar kb bent volt a mocsarban, gepet kb 1 m-re tartottam magamtol, liveview-kent hasznalva a keresot :DDD

(szerk: hmm lehet csinalhattam volna ebbol vmi high contrast ff kepet ha mar kiegett, fenycsik jol vezetne a szemet...bar amugy se vmi borotvaeles..)

kiskornel ezeket csonakbol lovod?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45582) Peethy


Peethy
őstag

m3ss és cOxeR: köszi a véleményeket, szerintem újra nekiesek az utómunkának, mert én sem vagyok elégedett vele. A háttérmosás, amit kiskornel is említett, valóban azért elég gagyi sok esetben, mert 2.8 körül lőttem, hogy nagyjából beleférjen a pár a DOF-ba, bár legközelebb ezt inkább komponálással kell csinálni, de abban most nem mertem kockáztatni. Azért a fókuszhibásért tényleg kár, nekem csak flickr-ben tűnt fel, hogy olyan... pedig azon a képen semmi nincs állítva, a becsillanás is eredeti.

(#45579) kiskornel: neked is köszi! A helyszínt nem én választottam, de tényleg nem volt egyszerű, ez hatványozottan igaz a lánykikérésre, ott nagyjából egybefüggő lombkorona sem volt. Volt vaku is, meg derítőlap is, de se a szabadtéri vakuzás, se a derítőlaphasználat nem erősségem, ezeket pótolnom kell. A háttérmosást írtam az előző bekezdésben :)

(#45583) kiskornel


kiskornel
addikt

(#45580) cOxeR: Kiköltöztél és építettél ki netet a tó/sás mellé? - Bence azt tette. De neeem... Ez még mindig a vasárnapi, csak bazi sok képet kattintottam, és most dolgozom fel őket. 1,5-2GB mindig van, megérem leválogatni őket.

(#45581) m3ss: nem csónak, lessátor.
Általába bejön a vaku villantós trükk. Messzebbről rávillantasz, majd kicsit közelebbről, majd közel mehetsz hozzá.
Ez a régi képem így készült.

Szemérmetlenül közel engedett magához... sztem azért, mert nem látott. Szóval villantani kell.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#45584) cOxeR válasza kiskornel (#45583) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tudom, ezért is kérdeztem. :)
Viszont akkor termékeny vasárnap volt.

(#45585) m3ss válasza kiskornel (#45583) üzenetére


m3ss
veterán

megvakitod szerencsetlent :P majd kiprobalom...
amugy fotozz.hu-n az mondta egy srac, hogy hajnalban/napfelkeltekor menjek szitakotot fotozni, akkor barmilyen kozelre odaenged, sot meg locsolast/pakolgatast is turik...biztos alszanak meg vagy nem tudom :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45586) schawo válasza m3ss (#45585) üzenetére


schawo
titán

Fáznak ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45587) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

kiskornel, m3ss köszi!

(#45581) m3ss: Nagy kár, hogy életlen és kicsit ki van égve, mert egyébként az ív tényleg egy nagyon jó képet eredményez.

cOxeR, Peethy: Látszik, hogy teljesen más stílusban fényképeztek, ez főleg kijött most, mivel mindketten egymás alá linkeltétek szinte felváltva az esküvői képeket. Nagyon szépek mind! Lehet csak én vagyok kicsapongó, de megnéznék egy albumot, amiben a képeitek vegyesen vannak, ahogy keverednek a látásmódok. :)

(#45588) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Bemutatnám az első portré próbálkozásom:

(#45589) schawo válasza Clemi (#45588) üzenetére


schawo
titán

A harmadik képen az előtérből belógó gaz, ami az arc felét takarja, elég zavaró

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45590) m3ss válasza Clemi (#45588) üzenetére


m3ss
veterán

nem vagyok nagy portres, de szakertek azert... :DDD
elso eloszor nagyon nem jott be, aztan nagyobban nezve egesz jo lenne ha levagnad a feketeseget mindenhonnan. sztem nem kell ezt harmadoloba rakni, nincs sehol semmi. 3:2 alloban csak a holgy meg a beszurodo fenyek. jo ez az arany feny/szin a hajanal!
masodik harmadiknal jobb lenne vmi fenyerosebb obival love azert. nekem hianyzik a hattermosas, na meg jobb napszakban, mint riccio 1-2 gabonas kepe. na meg akkor mar inkabb vmi szep gabonaban ne gazban :)
masodik kepen annyira nem illik a holgyhoz ez a poz, bar ez lehet szubjektiv.

latva a sok eskuvoi montazsos kepet en is csinaltam egyet a multkori ballagasi kepekbol. nem vmi vilagmegvalto kep de mind1...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45591) schawo válasza schawo (#45589) üzenetére


schawo
titán

Meg egy kis retus is elfért volna :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45592) j.bravo válasza Clemi (#45588) üzenetére


j.bravo
addikt

Az elsőben van ötlet, csak tényleg vághatod bátran szűkebbre.Esetleg ha az eredeti engedi, egy kevés részletet talán visszahozhatnál az arcból, hogy ne csak sziluett legyen.
A másik kettőn tényleg nem annyira előnyösek a pózok, illetve a fűszálakat is lehetett volna előnyösebben pozicionálni.
Nem lehet hogy csak rosszul válogatsz, és vannak ott a többi között jobb képek is? :)

Whatever.

(#45593) Clemi


Clemi
veterán

m3ss és j.bravo Köszi a reagálásokat, kicserélem a képeket egy kis retus és fűszál nélküli verzióra, ha találok a sorozatban. Igazából ez volt az első ilyen jellegű "próbálkozásom" és direkt a naplementét választottam, hogy a vakum manuál módját próbálgassam, és a vadiúj softboxom. Mindenre próbáltam figyelni, de a fűszálak kimaradtak, főleg hogy szinte egy szót sem kellett szólnom mit csináljon a nejem, mert tekergett, izgett mozgott, pózolt, és elég hamar elkezdte a ruhákat ledobálni:) Gondolhatjátok mennyire érdekeltek a fűszálak ezek után. A teljes sorozat mindössze 10% a publikus :)

(#45594) m3ss válasza Clemi (#45593) üzenetére


m3ss
veterán

:DD en is csinaltam vmelyik nap hirtelen felindulasbol par aktot, jo kis f1.8, highcontrast ff.modell haton fekve, lab felemelve. jobb also harmadoloban mell, labak szepen vezetik a szemet...kepzeljetek el, lol :DD eleg epic lett, kar hogy nem publikus.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45595) Clemi


Clemi
veterán

Kicseréltem a képeket.... retusáltam, és vágtam amennyire gondoltam, hogy jó lesz, és tettem fel pár újabbat.

Ezek a kicserélt képek retus, illetve vágás után:

(#45596) m3ss válasza Clemi (#45595) üzenetére


m3ss
veterán

nagyoncsinos ;) elso kepen nem szerencses a poz, meg a hatterben a hazak is zavarnak. masodik kepen viszont tetszik ez a poz, de a belogo dolgok furak. a negyedik kepen nekem bejon az a kompo, ferdeseg. de kicsit alexpos, de lehet direkt.
szerintem menjetek ki hasonlo idopontban vmi gabonafoldre ahol nincs semmi zavaro hatterelem aztan johet meg egy sorozat :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45597) Clemi válasza m3ss (#45596) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi:) Igen direkt ilyenre vettem a fényerőt, mintha a nap utolsó sugarai világítanának rá a fák közül.

(#45598) Karima válasza Clemi (#45595) üzenetére


Karima
őstag

A legjobb a világítása a másodiknak, az elsőnél egy kicsit sötétebbre vettem volna a hátteret (és a modellt jobban megvilágítottam volna). A negyedik nekem nagyon alexpos, pontosabban a háttér jó lenne így, de a modellnek adtam volna egy kis fényt.
A 3. és az 5. képnél az a gondom, hogy túl sejtelmes, azaz a kép nagyrésze szinte teljesen sötét. Mindkettőnél adtam volna rá élvényt úgy, hogy az egész testén (oldalról) végigfusson. Így az alakja kivehető lett volna, de mégis takarásban marad az, amit takarni akart, és csak a körvonalai látszódtak volna, viszont azok tisztán (kb úgy, ahogy a vállánál).
Hát kb ennyi:)

(#45599) j.bravo válasza Clemi (#45595) üzenetére


j.bravo
addikt

A második jó, itt a fűszálak is inkább hozzáadnak a képhez, nem zavaróak.
Az elsőnél engem nem zavarnak a házak, de ahogy Karima mondja, ha kimaszkolnád a párod, és a háttéren sötétítenél, tényleg jót tenne.
A sejtelmeseknél nem tudom hirtelen hogy a fura átmenetek a fáknál az utómunka miatt vannak vagy a bokeh jelenik meg így :F
A többit Karima elmondta. Eleve ilyen sötétek a képek vagy így húzgáltad a csúszkákat?
Mindenesetre már ezek is sokkal jobbak mint az azóta törölt éjfekete változat!

Whatever.

(#45600) Clemi


Clemi
veterán

Köszi srácok a véleményeket, igyekszem még javítani a képeken. A sejtelmes képekre csak annyit, hogy azoknál a képeknél épphogy volt már környezeti fény, és a vaku kezdett merülni, és időnként nem villant. Azokból hoztam ki ennyit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.