Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46451) cOxeR válasza csakb (#46447) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi a véleményt! Itt még azért elég erős volt a fény, csak egy derítés van egy 110-es lappal, majd egy kicsit visszaveszek belőle, és megnézem úgy.

(#46452) cOxeR


cOxeR
Ármester

Nyomatok egy 100% nyers képet, mindenféle korrekció nélkül. ;)
Most úgy is sok volt már az emberes kép....

[link]

[ Szerkesztve ]

(#46453) hcs57 válasza cOxeR (#46452) üzenetére


hcs57
őstag

Belenéztem a képeidbe... tudnál jó fotókat csinálni, de ezek a színek.. mivel tudod így elrontani? Csak nem így tetszik neked?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46454) fattyu válasza hcs57 (#46453) üzenetére


fattyu
veterán

:D:D:D :W

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46455) cOxeR válasza hcs57 (#46453) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mutass példát, mi az a szín, ami jó... vagy pedig bocs, de maradj a kockás ingednél.

(#46456) cOxeR válasza fattyu (#46454) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mostanában kapom az ívet rendesen, legalább nem panaszkodhatom! :DDD

(#46457) hcs57 válasza cOxeR (#46455) üzenetére


hcs57
őstag

Sok fotód olyan, mintha a régi Orwo DDR filmre fotózták volna.
Miért személyeskedsz (sértegetsz)? Csak a véleményemet mondtam el, nem személyeskedtem veled.
A fiam lehetnél, már akkor fotóztam, amikor még tervben sem voltál, nem jó irányba indítottad a válaszodat.

Pl:

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46458) cOxeR válasza hcs57 (#46457) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jó-jó a személyeskedésben igazad van, a másikban annyira nem, de ezt nem is Veled szeretném megbeszélni. ;)
Szerencsére mindenkinek van egy ízlésvilága... és míg elég sok ember szereti azt amit én saját ízlésnek tekintek, addig nem lesz probléma...

Ide elkezdtem még írni valamit, de inkább foglalkozom azzal, aminek értelme is van. :)

(#46459) hcs57 válasza cOxeR (#46458) üzenetére


hcs57
őstag

Milyen másikban? Kíváncsivá tettél... talán nem jó a képem színvilága? Vagy te is fotózol immár 40 éve?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46460) Real_Necro válasza hcs57 (#46459) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mint olvasó, én is kíváncsi lettem. Nem kötekedésképpen, de Coxer kolléga képeiből már láttunk párat itt fórumon, szívesen látnánk párat egy 40 éve fotózó ember tárlatából is. Lehetne ez számunkra is egy kis segítség vagy iránymutatás. Előre is köszönjük. :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46461) hcs57 válasza Real_Necro (#46460) üzenetére


hcs57
őstag

A képeim javarészt magán jellegű fotók, sok fotó dián, illetve papíron van.
Egyet közülük betettem, a többi színvilága is hasonló.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46462) cOxeR válasza hcs57 (#46459) üzenetére


cOxeR
Ármester

Komolyan mondtam, hogy nem megyek bele végeláthatatlan vitába. Nem fogom értékelni a képed, majd megteszik mások.

(#46463) Balinov válasza cOxeR (#46456) üzenetére


Balinov
félisten

cOxeRzoli? ;]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#46464) hcs57 válasza cOxeR (#46462) üzenetére


hcs57
őstag

A képet nem mint kompozíciót tettem be, hanem mint helyes színvilág.
A vita - ha nem személyeskedő (kockás ing) - akkor itt a helye.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46465) Real_Necro válasza hcs57 (#46461) üzenetére


Real_Necro
veterán

Pedig egy albumnak vagy képsorozatnak akár 40 év távlatából, vagy a fejlődési szakaszt végigszemléltetve tényleg örülnénk. :U
Van itt sok tanulni és fejlődni vágyó kezdő vagy haladó fotós, akik nem az évek számával szeretnének "szakik" lenni. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46466) t_a_m_a_s válasza hcs57 (#46457) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

cOxeR-ék elég erősen rákattantak a vintage stílusra, azt hiszem ez mindent megmagyaráz (színvilág, kompozíció, smink, kellékek stb...), ne essetek már egyből egymás torkának, legyen már legalább itt egy kis nyugi! Ez van, ők ezt szeretik, és k*rva sok munkájuk van benne. Ezt mondjuk a hejnekkenes üveg fotójára nem lehet elmondani, ugye? Persze, szép zöld az is, de ennyi...

Holnap majd jól beletépünk...

(#46467) hcs57 válasza Real_Necro (#46465) üzenetére


hcs57
őstag

Real_Necro : A fotóidat megnézve nincs szükséged a fotóimra.

t_a_m_a_s : köszönöm, a felvilágosítást, magamtól nem csinálnék ilyen színeket. Örülök, hogy megszabadultam a régi technikától (Orwo), ami csak ezt tudta. Most újra ez a divat? Milyen menő lennék a régi fotóimmal...

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46468) cOxeR válasza t_a_m_a_s (#46466) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én trollkodtam, vállalom, ezért is haraptam el a nyelvem. ;)

(#46469) Real_Necro válasza hcs57 (#46467) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm a bókot, de én még eléggé amatőr szinten vagyok. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46470) Freddy76


Freddy76
addikt

Hmmm, valahogy hirtelen az jutott eszembe, amikor a tárgyalóterem előtt egy 60+ éves ügyvéd nekem esett, hogy mekkora tiszteletlenség, hogy megnyertem a pert, holott ő az apám lehetne :W

Amúgy ebben a sörösüvegben mi a pláne? Most a meccs alatt vagy húsz ilyet láttam.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#46471) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv Urak, Mi korrekt piaci ára 40db jpg feltuningolásának, ahol kb 1óra/kép PS a hozzáadott érték?

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#46472) hcs57 válasza Freddy76 (#46470) üzenetére


hcs57
őstag

Olvass vissza.. :R

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46473) Iomega válasza hcs57 (#46472) üzenetére


Iomega
őstag

Én egy fotót illesztettem be ide, nem lett sikere. :U :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#46474) hcs57 válasza Iomega (#46473) üzenetére


hcs57
őstag

Nem találom a fotódat..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46475) Freddy76 válasza hcs57 (#46472) üzenetére


Freddy76
addikt

Visszaolvastam, éppen azért kérdeztem... Nem tudom coxer hány éve fényképez (biztos kevesebb, mint te, mert összesen nincs 40, bár bizonyos szögből simán kinéz annyinak), de azért "elrontott" színvilágnak titulálni a képeit, hát, nos, izé, hogyismondjamcsak, különös.

Persze én nagyon amatőr vagyok, nem értek hozzá, ebből a szempontból a véleményem nem számít. De ha onnan nézem, hogy hozzám forduló házasuló ifjú pároknak jó szívvel ajánlom a fotóit, és őt magát is, nos, akkor számít. Ha onnan nézem, hogy fogyasztó vagyok, és pl. szeretnék fotókat készíttetni a gyermekemről, és sanszos, hogy ők lesznek a kiszemeltek, és szívesen fizetek is érte, nos, akkor is számít.

Azt viszont nem értem, mi a fenéért védem meg, amikor nem is a haverom :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#46476) Iomega válasza hcs57 (#46474) üzenetére


Iomega
őstag

Töröltettem, hogy ne szúrja senki szemét. Egy madárfészekről készült, miközben a fióka , meg az anya ült benne. A fióka , éppen a kajáért pitizett. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#46477) Karima válasza hcs57 (#46457) üzenetére


Karima
őstag

"A fiam lehetnél, már akkor fotóztam, amikor még tervben sem voltál." - nem jó irányba indítottad a válaszodat. Az, hogy 40 éve fotózol még nem jelent semmit. Vannak olyan fotósok, akik bármennyire is hihetetlen, pár év szakmai múlttal is kenterbe verik azokat, akik évtizedek óta fotóznak. A fotózás pont nem egy olyan műfaj, ahol az évek és a rutin számítanak, sokkal inkább a kreativitás és a meglátás. Szóval itt az éveiddel dobálózni a legnagyobb sületlenség. Az, hogy egy képnek a "helyes" színvilágát vissza tudod adni, az nem nagy szám (bár szerintem ennél az üveges képednél sem sikerült), viszont ha egy képhez többet tudsz azzal adni, ha a jó irányba változtatod a színvilágát, ahhoz már kell a kreatív meglátás. Szóval attól, hogy egy fotó nem a helyes színvilágot adja vissza, attól még lehet jó, sőt jobb mint az eredeti. (Ja és bocs, én is lehetnék az unokád.)

[ Szerkesztve ]

(#46478) csakb válasza cOxeR (#46451) üzenetére


csakb
őstag

Komolyan nem lehúzni akartam, csak a partvonalról kibicelek. :B
Nekem tetszenek a fotóid, meg a kialakult stílusod (a sok vignettálás ellenére :) ).

Mostanában lapozgatom újra McNally Kapd el a pillanatot c. könyvét, és mindig ledöbbenek, hogy mennyi apró trükkje van a világítástechnikának.

(#46479) cOxeR válasza Freddy76 (#46475) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DDD :DDD

(#46480) cOxeR válasza csakb (#46478) üzenetére


cOxeR
Ármester

Volt alapja amit írtál... bele is túrtam azóta abba a képbe.

"mennyi apró trükkje van a világítástechnikának"
Hajjajjj... rengeteg a potenciál a világításban, amit nem, vagy csak korlátozottan használunk ki... jó részét, mert fel sem merül, többi részét, mert nem két forint, a még többi részét, mert keveseknek fizetik meg a temérdek mókolást vele, míg egy képhez összeállsz.

[ Szerkesztve ]

(#46481) hcs57 válasza Freddy76 (#46475) üzenetére


hcs57
őstag

Nos itt világosult meg előttem, hogy ez egy irányzat, elrontani az eredeti színvilágot, mintha régi fotó lenne. Ha ezt keresik, akkor bocs, nem tájékozódtam.
Az első megjegyzésemben nem a kompozíciót bíráltam, hanem ezt a "vintage" színvilágot. A régi saját fotóimon is sajnálom, hogy ilyen, nem hogy még a mostanit tegyem ilyenné.
A rajztanárom (Fábián Béla) is fotózott, ő mondta 40 évvel ezelőtt el a giccs fogalmát számomra. Az akkor megmaradt bennem. Nos most valahogy visszagondoltam a tanárom gondolataira.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46482) cOxeR válasza hcs57 (#46481) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez pont olyan, hogy Te sem és én sem fogok egy pláza mosdójában mobiltelefonnal készített pózer képet naponta ötször feltölteni a facebookra. Ebben biztos vagyok.
Viszont megvannak a korosztályok, és azok az emberek, akiknek van egy adott ízlésviláguk.
Na ez utóbbi az egyik ami nem egyezik kettőnkben.

(#46483) Mhamster


Mhamster
tag

Azt szokták mondani, hogy "van egy kis fénykép az effekteidben".
Minden képnek megvan a saját stílusa, és sok témához egyedi, különleges stílus illik. Nem szabad azonban azért elmenni abba az irányba, hogy 100 kép közül 100-nak 0 köze van a valósághoz.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#46484) hcs57 válasza cOxeR (#46482) üzenetére


hcs57
őstag

Az ízlésvilágunk biztosan eltér.
Ajánlom a figyelmedbe ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46485) fattyu válasza hcs57 (#46484) üzenetére


fattyu
veterán

Én meg EZT a tiedbe ha már giccs a téma.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46486) cOxeR válasza hcs57 (#46484) üzenetére


cOxeR
Ármester

Kérlek fejezzük már be, ennek itt semmi értelme... vagy tegyél fel képet, vagy ne offold szét a topikot. Írd meg privátban a gondodat bajodat, véleményedet, szívesen meghallgatlak, és beszélgetek veled, de szerintem senki nem kíváncsi ezekre a hozzászólásokra.

[ Szerkesztve ]

(#46487) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Az itt lefolytatott beszélgetésről az egyik esküvői ipar szereplőinek közreműködésével készült, az ipar milyenségét, a szolgáltatók egymásról alkotott véleményét firtató felmérésben leírtak jutottak eszembe. :DDD

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46488) hcs57 válasza fattyu (#46485) üzenetére


hcs57
őstag

Ez most hogy jött ide? A képemet csak kicsinyítettem, honnan ez a HDR?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46489) cOxeR válasza Sir Riccio (#46487) üzenetére


cOxeR
Ármester

:)) amúgy ma senki sem dolgozik, vagy mindenki hazaért? (én ez utóbbi) Online esküvőfotós hegyek vannak!!?!?

(#46490) Sir Riccio válasza cOxeR (#46489) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Én ma nem dolgoztam. :N

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46491) #31757056 válasza hcs57 (#46488) üzenetére


#31757056
törölt tag

Fattyu valamiért haragszik a hdr-re,ez minden :DDD

(#46492) Sir Riccio válasza #31757056 (#46491) üzenetére


Sir Riccio
addikt

:D katt

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46493) #31757056 válasza Sir Riccio (#46492) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem új,már régebben is volt,lájkoltam is :D

(#46494) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt


Sajnos csak ekv. 200mm, erős crop, de mégis csak vadonélők, szépek voltak. :)

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46495) gab.m


gab.m
senior tag

Hozok egy képet, hátha engem is szétszedtek! :))
[link]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46496) cOxeR válasza gab.m (#46495) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ha az arca nem lenne elmosódva, akkor még jól is állna neki a bemozdultság, de ez nekem sok. Igazából azt nem értem, mit is szerettél volna kifejezni. :) Mert gondolom a cím sem véletlen.... meg a bemozdulás sem.

(#46497) cOxeR


cOxeR
Ármester

Valamint mivel ez egy képmegosztó fórum, én is teszek egy mai tegnapi képet:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#46498) Real_Necro válasza cOxeR (#46497) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem kicsit pindúr lett a pár, alig vettem észre. (vagy kicsi a monitorom :D )

Azt gondoltam Diósgyőri vár, de mégsem annak tűnik. Hol készült?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46499) Morgal válasza Sir Riccio (#46492) üzenetére


Morgal
tag

Pár éve linkelte ezt ismerősöm (vagy lehet ennek egy változatát) és azóta keresem, köszi szépen :)

(#46500) cOxeR válasza Real_Necro (#46498) üzenetére


cOxeR
Ármester

Pedig direkt "aláhúztam", hogy megtaláld... ;)
Ez a Salamon torony Visegrádon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.