Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46801) gab.m válasza menin (#46799) üzenetére


gab.m
senior tag

Csak saját magadnak fotóztál, vagy munka volt?

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46802) menin válasza gab.m (#46801) üzenetére


menin
tag

Csak saját magamnak most nem is volt photo pass-om talán majd Soundon.

(#46803) *Ropi* válasza menin (#46799) üzenetére


*Ropi*
félisten

Költői kérdés, nem kell megválaszolni: ezen a képen hol van éles pont? :F

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46804) gab.m válasza menin (#46802) üzenetére


gab.m
senior tag

Értem. Jó képek, szép színek, élesek, stb. nagyon nem lehet mit hozzá fűzni. Nézd meg a mostani fotós csapat képeit a Voltról, elég komolyat alkottak.
Nem akarom elkiabálni, de ha jössz a soundra, valszeg össze fogunk futni :)) ye, ye, yeee, nagyon várom

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46805) gab.m válasza *Ropi* (#46803) üzenetére


gab.m
senior tag

Ja, ez nekem is szemet szúrt. :DDD

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46806) m3ss válasza menin (#46799) üzenetére


m3ss
veterán

kicsit szuknek talalom a kepeidet, nem csak ezeket, de a forma1-eseket foleg. amugy mostaniak kozul a mac miller@ volt tetszik. a faith no more allokep is jo lenne, csak fura alul a vagas, meg odlalt szuk nekem.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#46807) spanyoll válasza #31757056 (#46772) üzenetére


spanyoll
addikt

Ha nem egy castingfotózás keretein belül történt volna a képkészítés, akkor raknék fel, de így nem tehetem. Megaztán én nem tudok fotózni, nem villogok a szar képeimmel :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#46808) menin válasza *Ropi* (#46803) üzenetére


menin
tag

uupsz úgy tünik ez bennemaradt a kiválogatásban. Köszi az észrevételt.

m3ss: A legtöbbnél az az oka hogy nem ideálisak a szögek vagy csak belóg vmi a képbe pl. Monaco-ban ezért sokat kell vágni. Természetesen ha pálya mellett fotózhattam volna akkor szabadabban lehetett volna komponálni.

(#46809) End-ru válasza runner 125 (#46757) üzenetére


End-ru
aktív tag

Sátrat nem, egy leskunyhó van az itató előtt. Az obi 70-200 F4 L.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#46810) cOxeR válasza Morgal (#46797) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én a 8-adik oldaig bírtam, most bontok egy sört!

(#46811) cOxeR válasza menin (#46799) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én tudnék mit hozzáfűzni, de nincs most kedvem. :))

(#46812) Real_Necro válasza End-ru (#46809) üzenetére


Real_Necro
veterán

A gyíkot sikerült még esetleg lencsevégre kapni? Úgy értem van még a sorozatból valami jól sikerült? :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46813) gab.m válasza cOxeR (#46810) üzenetére


gab.m
senior tag

Én a 23. oldalig bírtam sör nélkül :DDD Azóta a 4.-et iszom.. :N

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46814) Sucuka válasza menin (#46802) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nekem 30k-ért akartak adni szakmai jegyet meg fotós passt, kell a lé másra, úgyhogy ennyit nekem ez nem ér meg...

(#46815) gab.m válasza Sucuka (#46814) üzenetére


gab.m
senior tag

:N Ez még pluszba jönne a belépő árához? Mert az úgy semmiképp nem lenne buli. Meg igazából nem is értem, hogy miért akarnál photo-passt.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46816) Sucuka válasza gab.m (#46815) üzenetére


Sucuka
senior tag

Én akartam fotózni nekik, felajánlottam, de közölték, hogy "bejáratott" fotós csapatuk van. Mondjuk szívesen tartoztam volna közéjük, de nem vették lapot... Pedig olcsón megúszták volna, még szállást sem kellet volna nekik fizetniük, mert itthonról is hallom a zenét olyan közel lakom (légvonalban 400 m :D )

(#46817) kiskornel


kiskornel
addikt

(#46758) Sir Riccio: hát ő nem az a kimondottan modell alkat. Szerintem az utolsó képen a legszebb, kibontott hajjal. Általában mindegyiken tetszik a látható, értelmezhető, de kellően mosott háttér. - A többi kérdést már feltették, te meg válaszoltál rá.

(#46756) End-ru: ne foglalkozz vele, hogy croppolni kell. Először én is azt hittem, hogy az az igazi, ha kitöltöm a képet. És amikor megtörtént, benne volt a sokkk munka és ott óbégattak a megjegyzések: túl szűk, kicsit több kellene jobbról, meg hasonlók. A madár fotózás amúgy is action fotózásnak minősül, és így javallott a középső, legérzékenyebb, legjobb fókuszpontot használni, és utólag kivágni a kellő részleteket.

(#46754) End-ru: Bravó. :C

(#46744) Fejo: Faintos. :R A jobb oldali feketeségért kár... De nagyon szép-

(#46742) forceberg: Faintos. :R

(#46727) End-ru:
"Ezt nem igazán vágom. Akkor szerinted még tolhattam volna a színeken?" - mint a linkelt tájfotókon. Ha megnézném az eredeti képeket, a 95%-át olyan laposnak találnám, mint a sicc. Kiszínezte a felhőket, naplementét csinált a nem naplementés képből, némelyiknél kicserélte az eget, stb... (mondjuk ez az utobbi csak sejtés a részemről...). Valami hasonló a te képedet is sokkal jobbá tette volna. ;)

A gyíkos kép meg nagyon faint. Most én vagyok teljesen irigy!

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#46818) *Ropi* válasza kiskornel (#46817) üzenetére


*Ropi*
félisten

Boldog névnagyot kiáltok! :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46819) End-ru válasza kiskornel (#46817) üzenetére


End-ru
aktív tag

Köszi a kommenteket. Úgy csinálom, ahogy írtad, középső fókuszpont, aztán a vágással kerülnek helyére a dolgok.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#46820) Retro11


Retro11
senior tag

Üdvözletem a fórumozóknak!

Régóta figyelemmel követem ezt a topikot, más külföldi oldalakkal egyetemben. Azt kell mondjam, olyan fotókat találtam itt, amik simán szinten vannak a külföldi fórumokon megjelent profi képekkel, élvezet ábrándozni és töprengeni a képeken...

Én csak most kezdek el fotóz(gat)ni, célom, hogy később ne csak klikkelgetni tudjak, hanem képeket alkotni.

[link]

[link]

[link]

Minden kritikát örömmel fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#46821) Fandango válasza Retro11 (#46820) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem tetszetos kepek, kritizalni se jo se rossz ertelembe nem akarok, ugyanis nem vagyok azon a szinten, hogy megtegyem.
Szarvast hol sikerult lekapni?

(#46822) kiskornel


kiskornel
addikt

(#46820) Retro11: a szarvas tetszik. Ami jó benne, az a háttér... az "ablak" a fák közt. Ami nem igazán jó, az a vágás. Még vágni kellene belőle, hogy rendbe jöjjenek a dolgok. Kb ilyenre gondoltam:

Bal oldalon a fának hiányos a kérge. Azt a részt én kiretusálnám, klónozó ecsettel kérget varázsolnék rá. Nagyon vonzza a tekintetet...

(#46818) *Ropi*: thx.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#46823) runner 125 válasza kiskornel (#46822) üzenetére


runner 125
nagyúr

... én pont a másik felét vágnám. :))

mod.

A fának pont azért hiányos a kérge, meg oda dörgölőznek. Így természetesen, én nem bántanám - , ha így vágja.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#46824) atok666 válasza Retro11 (#46820) üzenetére


atok666
őstag

(#46825) #31757056 válasza Retro11 (#46820) üzenetére


#31757056
törölt tag

United Kingdom melyik teruleten laksz? (probalok valami fotos havert talalni, de mindenki akirol tudok also hangon 3-500km-re van :D )

szerk.: kozben megvan, te is 300 felett vagy

[ Szerkesztve ]

(#46826) Fandango válasza atok666 (#46824) üzenetére


Fandango
veterán

A kepekbol en nem gondolnam, hogy csak most kezd ismerkedni a fotozassal :))

(#46827) Fejo válasza runner 125 (#46823) üzenetére


Fejo
őstag

Vágást illetően én is a Kornél által javasoltat preferálom. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46828) Retro11


Retro11
senior tag

(#46822) kiskornel: A vágással gondoltam nem leszek nyerő, szerettem volna a szarvas középre helyezésével még inkább kiemelni, mint témát. Valóban vágni kell a képből, köszi. :-)

(#46823) runner 125: Ez pontosan így van, fák sokasága hiányos... :-)

(#46825) Cayman: Tucat kivándorló vagyok. (London)

(#46826) Fandango: Köszi szépen, de valóban nagyon kezdetlegesek a képeim. Maradjunk annyiban, tanulni szeretnék. :)

Köszi a reakciókat, nekem olyan kérdésem lenne, hogy ez a mértékű szaturáció zavaró már?

[ Szerkesztve ]

(#46829) kiskornel válasza runner 125 (#46823) üzenetére


kiskornel
addikt

Először én is úgy gondoltam, de én meg is néztem hogy néz az úgy ki. Sajnos a jobb oldala elég unalmas, és a bal oldalon, ha ketté vágod a fák keretezte "ablakot", elég unalmas lesz a kép. A "minden szabályt betartok" szerinti vágás most érdektelenséget hoz magával... ;) Check it!

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#46830) Sir Riccio válasza Retro11 (#46820) üzenetére


Sir Riccio
addikt

A szarvasos milyen objektívvel készült, ez vadonélő?
Amúgy nagyon pöpec fotó, talán egy kis vágás beleférne, ahogy előttem is írták. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46831) Retro11 válasza Sir Riccio (#46830) üzenetére


Retro11
senior tag

Köszi : - ). Ez egy 5D Mark II + Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM páros alkotta kép, nem erre való, de más nem volt kéznél...

Ja és igen, ezek vadonélő szarvasok. (Richmond Park)

[ Szerkesztve ]

(#46832) End-ru válasza Retro11 (#46831) üzenetére


End-ru
aktív tag

A főváros közepén kóborló állatokat azért nem nevezném vadon élőknek :)

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#46833) Retro11 válasza End-ru (#46832) üzenetére


Retro11
senior tag

Ha lehetőséged adódik, látogass ki. Nem nevezném ezt a pár száz őzet nem vadon élőnek, főleg ha figyelembe vesszük, hogy nem csak a park területén tartózkodnak... : - )

[ Szerkesztve ]

(#46834) End-ru válasza Retro11 (#46833) üzenetére


End-ru
aktív tag

Mindenképp megteszem, ha lesz lehetőségem. Láttam ismerős képeit, rá is nagyon irigy voltam :) De ezek a gímszarvasok nem a természetes környezetükben laknak (gyakorlatilag háziasítottak), hanem egy parkban, amit az ember hozott létre. Gondolom nem kevés turistát vonz a hely. Az vitathatatlan, hogy máshol is élnek gímszarvasok.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#46835) Retro11 válasza End-ru (#46834) üzenetére


Retro11
senior tag

Igazad van, nem lehet összehasonlítani az otthoni erdőségekben élőkkel. Túl közel nem lehet menni ezekhez sem, de legalább láthatóak. Látogató meg van bőven a parkban... :)

(#46836) Mészike


Mészike
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék :)
Van pár kép, amit 2 hete csináltam egy rendezvényen. Lányomék táncoltak, és róluk. Saját célra, tehát én nem voltam "profi, megfizetett fotós" :) Viszont pár kép életlen lett. Hogyha valaki felvenné velem a kapcsolatot privátba, elküldenék neki egy képet, hogy lehet-e vele valamit kezdeni (Photoshop, akármi).
Előre is köszi :)

Balázs

(#46837) cOxeR válasza Mészike (#46836) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szia!

Látatlanban is mondom, hogy életlen képpel nem lehet mit kezdeni. :)
Sajnos ez a fotózás ilyen.

Üdv.
cOxeR

(#46838) End-ru válasza cOxeR (#46837) üzenetére


End-ru
aktív tag

Látszik, hogy nem nézel elég amerikai filmet ;]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#46839) cOxeR válasza End-ru (#46838) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DDD Szóval akkor Te most azt mondod, hogy Te meg túl sokat nézel?

Küldök pü-t, este ráérsz? :))

(#46840) Fejo válasza m3ss (#46678) üzenetére


Fejo
őstag

"szinvilag nekem is begyere, szabad tudni szineken mit allitotok az ilyen eredmenyhez? hidegebbnek tunik, de gondolom azert nvan meg benne vmi..."

Ne haragudj, ez a kérdésed eddig elkerülte a figyelmemet... :B

Erre egy általam feltett hasonló kérdésre kapott klasszikust idéznék... [link] :DDD

Küldtem pü-t... ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46841) cOxeR válasza Fejo (#46840) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szenya! :DDD

(#46842) *Ropi* válasza cOxeR (#46841) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Szenya! :DDD" = Szendvics? ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46843) cOxeR válasza *Ropi* (#46842) üzenetére


cOxeR
Ármester

Vigyázz, mert tényleg rád eresztem valamelyik fenevadat! :DD

(#46844) Real_Necro válasza cOxeR (#46843) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nono, Ropi most a védelmem alatt áll, egészben van rá szükségünk az elkövetkezendő időszakban. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46845) cOxeR válasza Real_Necro (#46844) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DDD megy már a para?

(#46846) *Ropi* válasza cOxeR (#46843) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak nehogy túl jól süljön el. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46847) Real_Necro válasza cOxeR (#46845) üzenetére


Real_Necro
veterán

Para? Nem, még nincs, nem tudom, hogy lesz e. Bár kollégám azt mondta ma reggel: "Te tudod..." :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46848) t_a_m_a_s válasza Real_Necro (#46847) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Közeleg a nagy nap?

Holnap majd jól beletépünk...

(#46849) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#46848) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szombathoz 5 hétre. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46850) t_a_m_a_s válasza Real_Necro (#46849) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ó, az még rengeteg idő...;)

Holnap majd jól beletépünk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.