Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46701) *Ropi* válasza Karima (#46698) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha jót akarsz (én ilyeneket használok): Demb Flash Diffuser (DFD) Pro.

A Gary Fong Lightsphere klónod a jobb egyébként a te kettőd közül (csak nehéz: lebólint vele a vaku feje).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46702) kiskornel


kiskornel
addikt

(#46700) End-ru: PS, felhőszínezés, stb... ahogy azt itt ajánlották korábban az egyik hszben: [link]

(#46682) Peethy: ez szerintem nagyon előnytelen fejtartás. Ez a képed nekem nem tetszik. A háttérben a vonalak torzulnak, a leányzó arca telibe kapva (ílyen beállítás mellett kövérítetted a modellt és az arcát). A képen az egyensúly sincs rendben. Minden dolog jobbra összpontosul. Olyan, mintha nem is 80mm feletti obival készült volna. Ferde is, és a fényfolt se teremt hamóniát a képen. Felül is hiányzik egy kicsi...
(#46699) Peethy: ugye, hogy lehet róla nagyon szép képet is készíteni. Itt nagyon-nagyon jól eltalált a fejtartás, vékonynak, soványnak látszik a modell, egyensúlyban a kép. tényleg nagyon szép lett. Erre tovább... Ilyen beállás mellett a portré is rendben lenne.

(#46675) Fejo: a harmadik. :K

(#46665) Larry303: Nagyban megnézve jó. Ha a háttért 1,2 Fé-vel lejebb viszed, akkor előtűnnek a részletek. Kicsit besötétítéted, túlszaturálod a kékeket, és máris drámaibb a háttér. Fentről / lentről annyit vágni, hogy a hegyvonulat és a ködtisztás harmadolóban legyen...

(#46652) m3ss: mosd el a hátteret, bár lehet, hogy csak a képmegosztó zajosította fel.

(#46646) cOxeR: ez úgy ahogy van jó!!! Ha még egy kis régifilm effekt is lenne benne, elhinném, hogy az 50-es években készült! Hajrá, csak így tovább!

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#46703) Peethy válasza kiskornel (#46702) üzenetére


Peethy
őstag

Köszönöm a részletes leírást, sokat segített! :R Most ráállok a beltéri portrékra kicsit, mert abban bizony lenne hova fejlődnöm. A te képed pedig kegyetlenül jó, mivel csináltad? Van ultraszéleslátód? Ilyen képet még nem láttam tőled (vagy csak nem emlékszem). Olyan érzésem van, mint valami játékban, ahol összezáródik előttem az erdő, mert mozog :D

(#46700) End-ru: szép, hangulatos fotó, ha ilyen a melléktermék, akkor nagyon jó lehet a főtermék is :K

[ Szerkesztve ]

(#46704) Peethy válasza Peethy (#46703) üzenetére


Peethy
őstag

Közben rájöttem, hogy ott van a kép alján, hogy mivel készítetted... :W

(#46705) Sucuka válasza Peethy (#46699) üzenetére


Sucuka
senior tag

Ez szerintem nagyon "fain" lett, míg az előzőből egyedül az ellenfény tetszik, a többiben kiskornél véleményét osztom...
Mi a gyerkőcről szoktunk CEWE-könyvet készíteni, szerintem olcsóbb első lépésnek, mint egy komolyabb céggel Fine-art albumot csináltatni, de majd a "szakibbak" megmondják a frankót neked :)
Gratula a "mini-stúdióhoz".

(#46700) End-ru: Nekem ez tetszik, jók a színek, az előtér kicsit sötét lett, egy picit tolhattál volna még a shadows-on...

(#46702) kiskornel: Szűkebb rekesz kellett volna még (talán olyan 16 körüli), nekem így zavaró, hogy a képszéleg mosottak, ha viszont szándékos, akkor nem szóltam, végülis megállja a helyét. Crop-vázon azért ez a 17 mm se olyan rossz. Tegnap próbáltam egy Sigma 10-20-at, hát nem semmi volt!

(#46698) Karima : Amatőr színjátszó kör előadása volt nekem hasonló. Belmagasság ott is óriási, plusz a fekete meg bordó függönyök "nyelték" a fényt rendesen. A 2.8-as Sigmád, meg egy vaku + magas ISO az én véleményem is. Hajrá...

[ Szerkesztve ]

(#46706) t_a_m_a_s válasza Peethy (#46692) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én a CEWE fotókönyvet - bár semmi bajom nincs vele - nem tartom "méltónak" esküvői albumnak. A másik véglet, amit Ropi szolgáltat, ám annak elég borsos ára van. Mi két éve, az osztálytalálkozóra csináltattunk valahol az 5.kerületben fotókönyvet, a CEWÉnél kicsit drágább, de jobb minőségű is. Most nem tudom előszedni, mert alszik a gyerek és az ő szobájában van, de ha érdekel, dobj egy privit hogy ne felejtsem el, és utánanézek neked, melyik cég.

Holnap majd jól beletépünk...

(#46707) Sucuka


Sucuka
senior tag

Hoztam kettőt tegnap estéről, először volt a gépen Sigma 10-20/3.5, és jött a "nekem kell egy ilyen" érzés (a második képről van szó természetesen) :DD

[ Szerkesztve ]

(#46708) Peethy válasza Sucuka (#46707) üzenetére


Peethy
őstag

Lájkoltam a másodikat, de szvsz teljesen felesleges volt a fickót belekomponálni, bőven elég lett volna, ha bal szélen mutatod kicsit a partot, harmadolóban a nap, amúgy meg a víztükör. Az biztosan nagyon-nagyot szólt volna, mert gyönyörű színvilága van.

(#46706) t_a_m_a_s: Köszi! Mindjárt dobok egy privit. Itt most a költséghatékonyság volt a szempont, de a legközelebbinél már a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#46709) spanyoll válasza Sucuka (#46707) üzenetére


spanyoll
addikt

Bújj el, mert ha meglátlak a parton, akkor elveszem tőled azt az obit :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#46710) Peethy válasza spanyoll (#46709) üzenetére


Peethy
őstag

Szerintem már nincs nála, legalábbis a leírása alapján :D

(#46711) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#46706) üzenetére


*Ropi*
félisten

IHB-sat csináltattatok. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46712) *Ropi* válasza Peethy (#46708) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gondolom a fickó azért lett belekompizva, mert ő is a naplementét fotózta, mintha ő lenne a fotós. :U Szerintem. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46713) Fejo


Fejo
őstag

8 új kép Edinburgh-ról:

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46714) *Ropi* válasza Fejo (#46713) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lesvenkelted a taxit? :D :C

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46715) Fejo válasza *Ropi* (#46714) üzenetére


Fejo
őstag

Le! 10mm-en... :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46716) *Ropi* válasza Fejo (#46715) üzenetére


*Ropi*
félisten

Durca. :K :R

Látom, az utas nézett is nagyon. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46717) Fejo válasza *Ropi* (#46716) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi! :R

Van még egy:

:D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46718) D4rkm4n válasza Fejo (#46713) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az emlékmű tornyai közt egy kicsit olyan, mintha be lenne égve, nem? :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#46719) Fejo válasza D4rkm4n (#46718) üzenetére


Fejo
őstag

Az utómunkánál alkalmazott "effekt" hatása. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46720) *Ropi* válasza Fejo (#46717) üzenetére


*Ropi*
félisten

Előző jobb: az olyan minimalista. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46721) Flashback válasza Fejo (#46713) üzenetére


Flashback
addikt

Likeoltalak :)
Lightroommal dolgozol?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#46722) Fejo válasza *Ropi* (#46720) üzenetére


Fejo
őstag

Azért az került fel, nem ez. ;)

Flashback: LR + PS

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46723) madgie válasza Fejo (#46722) üzenetére


madgie
titán

Hasznaltál már nik Viveza-t? Csodákra képes, akár a toronybeégős résznél is :K (a viveza és a silver efex pro a két kedvenc pluginom)

(#46724) m3ss válasza madgie (#46723) üzenetére


m3ss
veterán

en csak ezekkel utomunkazom, legjobb. mar zajszures is nik :) vivezat viszont nem nagyon hasznalom, color efex inkabb. mire jo a viveza? szinvilagra nem irtatok, pedig erdekelne mi van eastsider meg fejo kepei mogott...mintha a cross balancing colorefexben hasonlo lenne...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#46725) Sucuka válasza Fejo (#46713) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nagyon jók lettek, a színek, és a látványvilág s nagyon ott van. Az ajtók, a taxi, meg a buszok a fav nálam! :)

(#46712) *Ropi* : Bingo! És az övé volt a nagylátó is :) (Legutóbbi privát üzenet váltásunkban említettek lassan aktuálissá válnak ám :) )

[ Szerkesztve ]

(#46726) Sucuka válasza Sucuka (#46725) üzenetére


Sucuka
senior tag

(#46708) Peethy: Kifutottam a szerkesztésből: Van egy "fotós nélküli" változat is, de ez a változat szerintem így van rendben :) Majd lehet, hogy felteszem azt is.

[ Szerkesztve ]

(#46727) End-ru


End-ru
aktív tag

Köszönöm a naplementés értékelést.

(#46702) kiskornel: Ezt nem igazán vágom. Akkor szerinted még tolhattam volna a színeken?

(#46705) Sucuka: kipróbáltam világosabb előtérrel is, nem volt rossz úgy sem, de nekem attól már olyan HDR-s lett, úgyhogy maradt ez a verzió.

A hétvégén épült itatós les első látogatója:

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#46728) Fejo válasza Sucuka (#46725) üzenetére


Fejo
őstag

Köszönöm! :R Nekem is azok a kedvenceim. :)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46729) Sucuka válasza End-ru (#46727) üzenetére


Sucuka
senior tag

Bocs a szándékos off-ért: Az lenne a kérdésem, tudja-e valaki, LR-ben hogy lehet "képcsomagot" csinálni, ha lehet egyáltalán? Úgy értem, hogy egy adott "történésből" pl 4 képem van, és azt egyetlen képen egymás mellé rakva "el akarom mesélni" a dolgokat.
Köszi

(#46730) End-ru válasza Sucuka (#46729) üzenetére


End-ru
aktív tag

Ilyenre gondolsz? [link]

Ezt lehet LR-ben, a Printben lehet, csak a Print Job-ban át kell állítani a jpeg-be.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#46731) madgie válasza m3ss (#46724) üzenetére


madgie
titán

Szelektíven lehet mókolni a képeket. A color efex is tud hasonlót, én színesnél viveza-t használok, ff-nél silver efex-et. Régen szerettem a color efex-et is, de hónapok óta nem használom semmire. Nézz meg pár youtube videót a viveza-ról, akkor letisztul, mire való. iPad-re is a Snapseed-et használom (szintén nik program), ami szintén tud ilyen control point-os szelektív mókákat, kő egyszerű, mégis zseniális :)

(#46732) m3ss válasza madgie (#46731) üzenetére


m3ss
veterán

probalgattam amugy regen, de nem nagyon tetszett a viveza, color efex 4-ben is meg tudom csinalni ugyanazokat, nem? csak meg tobbet is. talan csak ez a structure/contrast/brightness alapu control pontozas nincs benne colorefexben, ami viszont silverben meg vivezaban igen. amugy nezd meg color efex-et, van benne par iszonyatosan jo feature (color contrast range, dark/lighten center, pro contrast, detail extractor, foliage...ezek mind hihetetlen jok)
hat igen, control pontok...maszkolasra "csoppet" egyszerubb mint lr/ps :) na meg define-ban meg output sharpenerben is lehet kulon szinre zajszurni/elesiteni, vagy ugyanugy control pont alapon...csoppet le van maradva lr ilyen teren. sztem fel oraig maszkolhatnek ps-ben ami itt 5 sec alatt megvan :DD lencse korrekcio bepipalasra hasznalom kb lr-ot :P
hdr efex-et probaltad? az is ilyen jo mint a tobbi?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#46733) *Ropi* válasza madgie (#46723) üzenetére


*Ropi*
félisten

+1 szavazat a Vivezára. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46734) *Ropi* válasza Sucuka (#46725) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mindjárt küldök mailt. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46735) madgie válasza m3ss (#46732) üzenetére


madgie
titán

A color efexet ismerem a legrégebb óta, de egyszerűen nincs már rá szükségem: lr-ban beállítom a színeket, viveza-ban control point, ha ff, akkor meg silver efex.

HDR efex-et csak próbáltam, de nem annyira jött be. Ha szökőévente szükség van hdr-re, akkor van jobb program tőle (nem jut eszembe a neve, annyira ritkán használom :D)

(#46736) Fejo válasza madgie (#46723) üzenetére


Fejo
őstag

Igen, meg is vannak, de az alap képen nincs kiégés, ez az effekt hatása. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46737) madgie válasza Fejo (#46736) üzenetére


madgie
titán

Ok, de az effektre is lehet szelektíven használni, sőt, pont az a lényege :)

(#46738) Sucuka válasza End-ru (#46730) üzenetére


Sucuka
senior tag

Igen, pont ilyenre gondoltam, akkor elvileg a nyomtatóbeállításoknál egyéni papírméretet kell megadni pl A4 helyett, ugye jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#46739) Real_Necro válasza End-ru (#46727) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem ez a kép nagyon tetszik, talán egy kicsit nagyobb DOF-al jobban tetszene. :K Tegnap mutatta leendő apósom, hogy náluk egy kis farakásban tavasz óta él egy fürgegyík pár. Elég jól megszokták az ember közelségét, fél méteres távolságról nyugodtan megfigyelhetők, szinte egész nap kint voltak. Naplementekor pedig teljesen felmásztak a fák tetejére. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46740) m3ss


m3ss
veterán

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#46741) Sucuka válasza m3ss (#46740) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nagyon tetszik a kék háttér, jól mutat a sárga virággal, jól eltaláltad. A második már nem annyira, az kicsit sötét.

Hoztam egy cicásat (split toning van benne, főként azt próbálgatom.):

Cilike lustul...

(#46742) forceberg


forceberg
veterán

Én meg egy svenkeset hoztam tegnapról :)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#46743) Sucuka válasza forceberg (#46742) üzenetére


Sucuka
senior tag

Ez tényleg Huaaa! Nagyon jó! Ezekkel a beállításokkal helyes expó lett, vagy kellett rajta húzni?

(#46744) Fejo


Fejo
őstag

Azoknak akik szeretnek elveszni a részletekben... :D (Eredeti méretű panoráma 12 állóképből Edinburgh-ról. Tömörítenem kellett, mert az eredti méret 18MB, de a tárhely csak max 5MB-ig enged... :( )

[link]

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46745) forceberg válasza Fejo (#46744) üzenetére


forceberg
veterán

Faxa, hány mm-en lőtted?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#46746) Fandango válasza Fejo (#46744) üzenetére


Fandango
veterán

Nem kotekedes, de bal szelen latszik az illesztes helye, egyebkent jo kis latkep. :R

(#46747) cOxeR válasza forceberg (#46742) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tetszetős, de nekem nagyon zizis a fák miatt. Ez nem a fotó hibája... :)

(#46741) Sucuka
Ez jellemzően macskafotó... a lusta mindenségit nekije... :)
Bal oldala szűk lett.

(#46740) m3ss
Egy kis plusz mélységélesség hiányzik nekem. Színvilágra jó, talán egy kicsit mű már ez a kék, de ezt pont én nem róhatom fel... :))

(#46727) End-ru
Határozottan szép lett, látszik, hogy van benne idő, meg ötletelés rendesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#46748) m3ss


m3ss
veterán

koszi. kek amugy zold lett volna, wb autora ezt adta, nekem is megtetszett a sargaval egyutt es maradt.
(#46707) Sucuka masodikon nagyon jo a kompo!
(#46742) forceberg klassz!
(#46744) Fejo nekem itt az arnyek tul hangsulyos, nagyon vonza a tekintetem.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#46749) Fejo válasza forceberg (#46745) üzenetére


Fejo
őstag

14 mm-en.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#46750) #31757056 válasza Fejo (#46713) üzenetére


#31757056
törölt tag

A buszos, taxis azok tetszenek, de a tobbin nem tudom ezt az uj utomunkat megszokni... :) Ilyen buszos kepem amugy nekem is van meg 2011-bol Manchester-bol. A skot az szebb, jobban tetszik a festese. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.