Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46251) eastsider


eastsider
nagyúr

valaki kapott már ilyet?
Hi Máté,

We've noticed you’ve taken some beautiful images of the weather, such as: www.flickr.com/photos/mateeee/7372966462 (cloudy, day)

We would like to invite you to join Yahoo! Project Weather and submit your photography to our group (www.flickr.com/groups/projectweather/.) Project Weather is a new Flickr group where Yahoo! will feature your stunning photos on the Yahoo! Weather mobile app. Your photography will be showcased along with your Flickrscreen name and a link to each photo on Flickr, bringing a global audience to your photostream. For more info about Project Weather and our full image guidelines, please visit our FAQs page:
www.flickr.com/groups/projectweather/discuss/72157627899069783/.

If you would like to participate, please join our Project Weather group and submit your images
..
..
..
..
Thanks, and we hope to see you in Project Weather!

Christina
Photo Editor
Yahoo! Weather

(#46252) Clemi válasza eastsider (#46251) üzenetére


Clemi
veterán

Én már kaptam igen, csatlakoztam a csoporthoz, és napi 2-3 képet lehet megmutatni a csoportban.

(#46253) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Készült egy sorozat a Megyeri hídról. Az első adaggal elkészültem. Szeretném, ha véleményeznétek:

(#46254) j.bravo válasza madgie (#46235) üzenetére


j.bravo
addikt

Hova tegyék fel a középhaladók? :) A viccet félretéve, pár évvel ezelőtt jártam/írtam/töltöttem fel képet ide rendszeresen; azóta jelentősen emelkedett a topik színvonala, illetve talán a preferált stílus is változott, nem tudom; mindenesetre ide gyakran gyengének érzem a képeim, a kezdőtopikba viszont erősnek. Ezért inkább nem teszem sehova :D
Ilyenkor mi lenne a helyes topik? :)

Clemi: jó téma az a híd, szerintem rendben vannak ezek a képek. Legalábbis én bírom a geometriai "témájú" képeket.
Nem tudom mit toltál a csúszkákon, kissé sárgásnak érzem őket, de ez nem feltétlenül baj.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#46255) cOxeR válasza j.bravo (#46254) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az lenne a helyes, ha nem kéretnéd magad, és tennéd felfelé ide a haladóba a képeidet... de ízibe! ;]

(#46256) cOxeR


cOxeR
Ármester

Hétvégi kúszásmászásból egy kép:

[link]

(#46257) cOxeR válasza Clemi (#46253) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem teljesen jók lettek, kicsit még lehettél volna pontosabb, szimmetria terén.

(#46258) Real_Necro válasza cOxeR (#46256) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tihanyos levendulás? Nem zavartak a méhek? :)

j.bravo:

Szerintem indítványozzunk egy új topicot: "Se nem kezdők, se nem haladók fényképei" címmel. ;]

Egyébként a kezdő szerintem eléggé megtelt mindenféle "turistaképpel". :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46259) Karima válasza cOxeR (#46256) üzenetére


Karima
őstag

Nagyon jó lett, grat! :) Egyébként most hétvégén én is arra (Levendulás, Belső-tó, stb) felé bicikliztem (jól meg is izzadtam:)). Nem ti fotóztatok lent, a révhez vezető út mellett is vasárnap, közvetlen a parton? Arcokat nem láttam, csak 3-4 embert, az egyiknek külön vaku is volt a kezében.:)

Apropó rév! Én is csináltam egy ilyen "forceberg után szabadon" típusú képet, bár valamivel nyugodtabb körülmények között, mint anno forceberg:))
Quickstart

(#46260) j.bravo válasza cOxeR (#46255) üzenetére


j.bravo
addikt

Értem én, köszi a bizalmat :D de tényleg nem kéretem magam, hanem tudom hogy nem érik el azt a szintet amit hoztok (a teljesség igénye és bármilyen sorrendiség nélkül, aki eszembe jut: te, Ropi (ő mondjuk nem nagyon tesz fel), kiskornel, Fejo, eastsider, Peethy, Karima), szóval egy évfolyammal alattatok tartok még a ziskolában.
Majd még meglátom van-e olyan ami tényleg vállalható.
Lehet hogy pl. a füredi FF sorozatból párat, bár azok elég szürkék meg statikusak. Meglátom.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#46261) cOxeR válasza Real_Necro (#46258) üzenetére


cOxeR
Ármester

Milyen méhek? Fotózni mentünk... kit érdekelnek a méhek... :))
Amúgy viccet félretéve, nem voltak harapós kedvükben, pedig nem kétszer feküdtem hosszasan egy-egy bokor között, úgy, hogy a fülem mellett duruzsoltak a levendulavirágon...

(#46259) Karima
Köszi! Mi voltunk azok (négyen voltunk összesen), ott kezdtünk a csónakoknál a stégen... :)

(#46260) j.bravo
Szerintem meg tegyél... ezért van ekkora pangás, mert sokan nem képelnek, akik megtehetnék... és van hozzá kellő önkritikájuk....

(#46262) Karima válasza cOxeR (#46261) üzenetére


Karima
őstag

Na akkor várjuk azokat is!:)

(#46263) Chapel válasza j.bravo (#46260) üzenetére


Chapel
addikt

Szerintem is nyugodtan rakd ide.
(cserébe nem kezdek el hisztizni és csapkodni magam hogy engem nem írtál a listába... ;] :P :D )

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#46264) Morgal válasza Clemi (#46253) üzenetére


Morgal
tag

Ezek nagyon jók! Csak úgy árad benne a dinamika, jól bontod fel a 3D-s látványt 2D-sre.

(#46265) cOxeR válasza Karima (#46262) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az kicsit odébb lesz, meglehetősen túl vagyunk zsúfolva. ;)
3-4 képsorozat van még előtte...a héten pedig még 3 fotózás

(#46266) cOxeR


cOxeR
Ármester

Segítséget szeretnék kérni:
Karitatív jeligére keresnék most héten péntekre egy segéderőt 14 órától Budapestre, aki kellően rugalmas, ámde határozott, tud emberekkel bánni (több nőről van szó), és segítene derítésben/vakuzásban vaku megfelelő pozícionálásában, a felszerelés felügyeletében... fotózásra nincs most lehetőség. :B Élményben viszont biztos jó lesz! :)) (felesleges kört nem akarok futni, csak olyan írjon, aki 100%-ra tudja magát ígérni, korábbi személyes találkozás egyértelmű előnyt jelent, lutrizni nem akarok)
Köszkösz! :)

(#46267) madgie válasza j.bravo (#46254) üzenetére


madgie
titán

Én se rakok ide képet gyakran, ez van :D Ott a gép/géptípus topikja, inkább oda szoktam képeket tolni :)

(#46268) Karima válasza cOxeR (#46266) üzenetére


Karima
őstag

Sajna dolgozok, pedig szívesen mennék.

(#46269) spanyoll válasza j.bravo (#46254) üzenetére


spanyoll
addikt

Én is csak ritkán rakok fel és akkor is a jobbnak vélt képeimet, de tudom mit érzel :D
A kezdőbe benézve néha oda nem igen szeretnék rakni, ide meg gyakran kevésnek érzem érezném magam, de próba cseresznye alapon, a legjobb képei az embernek csak elférnek itt :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#46270) madgie válasza spanyoll (#46269) üzenetére


madgie
titán

Na igen, ez a másik. Mostanában keveset fotózok, a legutóbbi képem sem úgy sikerült, ahogy kéne, így eszem ágában sem volt ide feltenni (most is csak off-ban linkelem). Se normális kompozíció, sem normális megvalósítás, jellemző amatőrkép, amit max a csillagok tesznek emészhetővé.

Ez ugyanaz a téma, mégis látszik, hogy ez tervezett valami, nem ahogy esik úgy puffan megvalósítás (mint az első).

[ Szerkesztve ]

(#46271) Peethy


Peethy
őstag

Módszer lopott képek felkutatására. Vagytok páran a fórumban, akiknek érdemes lenne körbenézniük.

(#46272) fattyu válasza Peethy (#46271) üzenetére


fattyu
veterán

:D Vazzeg még én is találtam :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46273) Real_Necro válasza cOxeR (#46261) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezek szerint nem egy lezárt területről van szó. Egyszer elmennék oda is virágzáskor, bár páromnak a Jeli arborétumot is beígértem már. :)

Képekkel kapcsolatban bátorkodtam belinkelni a napokban kettőt ide is, mert kezdő topicban sem kaptam túl sok értékelést rájuk. Ha jól emlékszem Larry és Freddy fórumtársak alkottak csak véleményt róluk. Megtisztelő lenne, ha kapnék még rá kritikát. Ne kíméljetek. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46274) cOxeR válasza Real_Necro (#46273) üzenetére


cOxeR
Ármester

Lezárt magánterület, viszont a tulajdonos nagyon rendes pasas! ;)

(#46275) Chapel válasza Peethy (#46271) üzenetére


Chapel
addikt

Hmm, nekem otthon internet explorer van (az igazi férfiak mind azt használják, kaland,veszély,kockázat... ;] ) de itt, a melóban kipróbáltam egy olyan képemmel ami natgeo-tól kezdve megjárt pár oldalt, de egyiket sem adta ki :F

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#46276) cOxeR válasza Chapel (#46275) üzenetére


cOxeR
Ármester

Biztos azért, mert csak álmodtad... ;]
u.i amúgy emlékszem a képedre... ;)

(#46277) j.bravo válasza cOxeR (#46266) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem dolgozom, de sajna/szerencsére Bp-nél épp épp kellemesebb helyen leszek (Rovinjban), pedig mennék szívesen :)

Srácok (Chapel, Riccio, és még aki kimaradt), bocs akit kihagytam a listából, természetesen rátok is vonatkozik :C

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#46278) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#46268) Karima, (#46277) j.bravo
Ezek ellenére is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#46279) Chapel válasza cOxeR (#46276) üzenetére


Chapel
addikt

Most akkor vagy a kollektív tudatba került be és mindketten álmodtuk, vagy nem jó a kereső és/vagy rosszul keresek. Na majd holnap melóban eljátszok vele :)

(#46277)j.bravo: Vicceltem ám természetesen :B

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#46280) cOxeR válasza Chapel (#46279) üzenetére


cOxeR
Ármester

:))

(#46281) Peethy válasza Chapel (#46275) üzenetére


Peethy
őstag

Nem tudom garantálni a működését, nekem megtalálta, igaz Chrome-mal :)

Esküvői fotók készítését vállalom, Profi géppel dolgozom. ( Nikon D3100 + 18-55 MM VR Kit ) :W

Bocs, többet nem linkelek, de apróhirdetési oldalakon annyi okosságot találni, hogy csak na...

[ Szerkesztve ]

(#46282) Balinov válasza Peethy (#46281) üzenetére


Balinov
félisten

jo fogas, tenyleg

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#46283) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt


Csillagok

Valamiért sokkal zajosabbak lettek mint az máskor, egyelőre nincs túl sok ötletem, hogy miért. Többek szerint magas volt a páratartalom és meleg is volt.:(

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46284) Peethy válasza Sir Riccio (#46283) üzenetére


Peethy
őstag

Gondolom mert meleg van :) Amúgy tetszik, facebookon is lájkoltam egyet a sorozatból. Mivel készült?

(#46285) VIPowER


VIPowER
senior tag

(#46286) Sir Riccio válasza Peethy (#46284) üzenetére


Sir Riccio
addikt

20/2.8, ISO 4000 körül mászkáltam, 30sec.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46287) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Köszi az eddigi véleményeket a Megyeri-hídról készült képekről. Annyit fűznék hozzá, este naplemente előtt mentem ki a hídra, hogy a nap utolsó sugarai adjanak sárgás élfényt, és megvártam a kék órát a hídon, hogy legyen róla néhány éjszakai képem is.

Elkészültem egy újabb adaggal, ami a budai oldal felhajtójáról készül:

Remélem nem baj, ha ennyi képet linkelek... mára nem lesz több, de a véleményeket szívesen várom.

(#46288) radi8tor válasza Clemi (#46287) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A 4-es kép (flickr-en a kép neve) szerintem szebb lenne másik szögből/helyről fotózva, mert a fák pont belelógnak a pilonjába a hídnak.
A többi is tetszik. :K

⭐ Stella

(#46289) madgie válasza Sir Riccio (#46283) üzenetére


madgie
titán

A meleg miatt. Jó két (!) fényértéknyivel rosszabbak zaj szempontjából a képeim, mint télen (a Pana GF1 esetében)

(#46290) Clemi válasza radi8tor (#46288) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, de sajna bármerre is helyezkedünk, azok mindig belógnak a túloldalon meg nem ilyen az ív, és itt az ívet akartam hangsúlyozni.

(#46291) Sir Riccio válasza madgie (#46289) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Igen, esélyes, főleg hogy vagy ötven (!!) harmincmásodperces expó készült tegnap, nyilván ez sem hűtötte le a szenzort, nincs más megoldás, ki kell találni valamit arra, hogy lehűtsem a vázat és közben ne csapódjon ki benne a pára.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46292) gab.m


gab.m
senior tag

Szeretnék egy kicsit dicsekedni, ha nem haragszotok! Még áprilisban jártam a Csángóknál, és most került komolyabb nézőközönség elé az album.
[link]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#46293) madgie válasza Sir Riccio (#46291) üzenetére


madgie
titán

Nekem 100 expó felett van egy-egy csillaghùzós kép (startrails progival összefűzve) neked az ilyen fajta egyexpóshoz nagy segítség volna, ha bekapcsolnád a hosszú expòs zajszűrésr (vagy be volt?)

(#46294) radi8tor válasza Sir Riccio (#46291) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem véletlenül hűtik a csillagászati célra való CCD kamerák chipjét hátulról peltier hűtéssel. :K

⭐ Stella

(#46295) Sir Riccio válasza madgie (#46293) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nem volt, de asszem legközelebb be lesz, meg valamilyen módon kitalálom, hogyan tarthatnám viszonylag hűvösen a gépet.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#46296) Real_Necro válasza gab.m (#46292) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gratula hozzá! :C ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46297) madgie válasza Sir Riccio (#46295) üzenetére


madgie
titán

Nagyon sokat ér ilyen esetben, ha bekapcsolod. No meg esetleg csinálhatsz mellé pár letakart obisapkás darkframe-et, amit bizonyos programoknál felhasználhatsz a hotpixel-szerű zaj mérséklésére.

(#46298) nesa válasza Sir Riccio (#46283) üzenetére


nesa
veterán

Szep lett!

#46287) Clemi
Nekem a 3. tetszik leginkabb de lehet jobb lett volna ha harmadolora fut ki a hid.

(#46299) eastsider válasza gab.m (#46292) üzenetére


eastsider
nagyúr

grat! nagyon jó képek! és az utómunka is! :R

(#46300) Karima válasza gab.m (#46292) üzenetére


Karima
őstag

Gratulálok! Szépek lettek. Én már egyébként ezt (vagy 1-2 darabját) láttam valahol. De lehet, hogy itt:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.