Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45851) Fejo válasza m3ss (#45850) üzenetére


Fejo
őstag

Koszonom! :DD

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45852) Fejo válasza kiskornel (#45847) üzenetére


Fejo
őstag

Koszonom! Orulok, hogy tetszik! :)

Nem gondoltam volna, hogy ilyen sikere lesz a kepeknek... :DDD

Ami a tobbi kepet illeti, ennyire nem veszes a helyzet, de igaz ami igaz, ha felho es nap egyut van az egen erdekesen sotet felhok tudnak osszejonni. Ezekre azert en is raerositettem a kepeken. ;)

Az altalad kiemelt kepnel alulrol (foldhoz kozelrol) lottem felfele (sot majdnem mindnel igyekeztem igy tenni), de utolag korigaltam a torzulast, illetve egy 2 meter magas kb 45 fokban dontott partfalrol lehetett fotozni. Lepcson lemehettem volna, de a kb1,5 meteres hullamok kozott nem volt kedvem... A levego kb 10 fok volt es a viz sem volt tobb, sot... :)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45853) Peetboy


Peetboy
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek partyfotózással kapcsolatban tapasztalata? Aki csinált már ilyet dobjon légyszi egy PÜ-t, vagy e-mailt! Köszi!

☎iPhone 5S☎  iMac 20"  ♛http://peetboy.uw.hu/♛ →http://www.flickr.com/photos/peetboy← Canon 450D

(#45854) gab.m válasza Peetboy (#45853) üzenetére


gab.m
senior tag

Lenne konkrét kérdés is? Szerintem ez az egyik legegyszerűbb műfaj, bár ezt is lehet bénán csinálni, és sok ilyen képet látni. Egy iso 1600at tudó gép kell szerintem hozzá, kb. egy tamron 17-50 2.8, és egy TTL vaku, és meg is vagy. Gépnek akár egy D3100 is bőven elég, az egészet kihozod 200 ezerből, és csak partifotóhoz ennél nem kell több sztem...

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#45855) Peethy válasza gab.m (#45854) üzenetére


Peethy
őstag

Tamron 17-50 helyett lehet esetleg egy erősebb AF-t tudó darab is, mondjuk egy Sigma 17-70, legtöbb esetben úgyis a wide végén fotózik, ott meg fényerős az is, és nem is drága.

(#45856) gab.m válasza Peethy (#45855) üzenetére


gab.m
senior tag

Középső fókuszponttal szerintem nem lenne baja, a 28-75 legalábbis azon használva az esetek 80%ban jó, amivel én elégedett vagyok. Nyilván ha a többi fókuszpont is cross-type lenne, jobban menne a dolog (D3100, ugyebár)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#45857) Peethy válasza gab.m (#45856) üzenetére


Peethy
őstag

Arra jó lehet, bár sötétben azért mégis lassabb, de igazából szerintem bármelyik jó lehet :)

(#45858) cOxeR


cOxeR
Ármester

Hol vannak a reggeli vénusz a nap előtt képek? ;)

(#45859) Karima válasza cOxeR (#45858) üzenetére


Karima
őstag

Például itt, de nem volt valami nagy fless:)

(#45860) cOxeR válasza Karima (#45859) üzenetére


cOxeR
Ármester

Már rátaláltam, pont miután rákérdeztem itt!! :))
Éreztem én, hogy nincs elég bugi a lábamban ehhez... távcső nélkül csak egy maszat. :N

(#45861) Sucuka válasza cOxeR (#45860) üzenetére


Sucuka
senior tag

"nincs elég bugi a lábamban" - Mekkora duma, Zoli! :D Jót derültem rajta.

[ Szerkesztve ]

(#45862) #31757056 válasza cOxeR (#45858) üzenetére


#31757056
törölt tag

Az 500px-en tegnap elvonalban voltak a Venusz fotok. Pl [link] [link]

(#45863) cOxeR válasza #31757056 (#45862) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi!
Igen, valamit bele kellett komponálni, mert különben semmi látvány nem lett volna benne.

(#45864) Chapel válasza #31757056 (#45862) üzenetére


Chapel
addikt

Ilyenek ez a képek :Y

:)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#45865) Fejo


Fejo
őstag

Utolsó 4 kép a sorozatból:

:B

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45866) eeXaa


eeXaa
addikt

...sziasztok... legfőképpen emlékfotók , de azért szivesen fogadnék kritikákat...

(#45867) Chapel válasza Fejo (#45865) üzenetére


Chapel
addikt

3,4 nagyon jó!!! :C

Első kettővel sincs baj, de a másik kettő király nagyon!
Úgy látom nem lesz gond a portrézással sem, 3-4-dik sorozatnak korrektek. :)
A színei a 3.-nak nagyon bejövősek!

Sűrgősen le kell szerveznem valami portrézást ;]

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#45868) L4mie válasza eeXaa (#45866) üzenetére


L4mie
veterán

Szeméylszerint bejövős, a MTS-23, MTS-05 :C

Fejo: 3-4 :R

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#45869) Fejo válasza Chapel (#45867) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi! :DDD :R

Örülök a képek fogadtatásának, mert tudom, hogy ezek mennyire mások, mint amit eddig csináltam. :B

Hátha Ropi majd pár nap múlva újra megnézi őket, már neki is tetszeni fognak legalább egy kicsit... :DDD :DDD :DDD

Furkoo: Neked is köszönöm!

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45870) runner 125 válasza Fejo (#45865) üzenetére


runner 125
nagyúr

Részemről is a 3, de csak a szerkesztés miatt.
Nekem a statikus, tárgy, növény témáid jobban tetszenek.
Talán ezt az is okozza, h most a modell stílusa piszkosul távol áll tőlem, valahogy nem látom a rajta a 'szimpátiát'. :D
Egyénként h h új a fotókon lévő aláírásod?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45871) Fejo válasza runner 125 (#45870) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi. Igazándiból a képek jellege és hangulata miatt nem volt érdekes, hogy szimpátiát ébreszt-e vagy sem. :D
A következő sorozat már sokkal hagyományosabb, nőiesebb lesz vele, talán majd akkor. ;)

Ami az aláírást illeti, már nem annyira új. Meguntam a régit és egy minimál design-osabbat/letisztúltabbat akartam. Ennyi a prózai oka. :DDD

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45872) mandark94


mandark94
csendes tag

A Vénuszt ki fotózta? :)
Nekem így sikerült.
Werk :D

(#45873) #31757056 válasza Fejo (#45865) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nekem nem tetszik a hatter egyiken sem, lehetne sokkal lagyabb, igy nagyon elvonja a figyelmet a modellrol. Nagyon erosen valtjak egymast a fenyes es sotetbe buktatott reszek, ezert a lany nem valik le kellokeppen a kornyezeterol.

(#45874) radi8tor válasza mandark94 (#45872) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

* Nem Venus transition, hanem Venus transit. :K

⭐ Stella

(#45875) #31757056


#31757056
törölt tag

Van timelapse vidi is a Venuszrol, ha valakit erdekel. Ugyan nem amator de legalabb minosegi, a NASA csinalta :)

[link]

(#45876) Karima válasza #31757056 (#45875) üzenetére


Karima
őstag

Az ki? Nem láttam még itt a fórumon. Vagy az amatőr topikban szokott posztolni?:)

(#45877) radi8tor válasza Karima (#45876) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

National Aeronautics and Space Administration. Így már lehet dereng valami. :P

⭐ Stella

(#45878) Karima válasza radi8tor (#45877) üzenetére


Karima
őstag

Ja hogy ez egy ilyen alkotó-duó! Értem:)

(#45879) mandark94 válasza radi8tor (#45874) üzenetére


mandark94
csendes tag

de égő, nem is értem miért azt írtam, köszi :DDD

(#45880) runner 125 válasza Karima (#45878) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ne csináld, h nem ugrott be mijjaz' a NASA. :Y

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45881) imibogyo válasza runner 125 (#45880) üzenetére


imibogyo
veterán

Lehet valahonnan nesa rémlett neki, csak már nem tudta honnan. :P
Ezért asszociált fórum társra. Mondjuk ez sem mentség. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45882) Karima válasza runner 125 (#45880) üzenetére


Karima
őstag

Hogyne ismerném a NASA-t. Csak poénkodtam, de akkor ezek szerint kevés volt az 1 smiley/hozzászólás :)

(#45883) Fejo válasza #31757056 (#45873) üzenetére


Fejo
őstag

Köszönöm és elfogadom a véleményed, hisz ez a szép a fotózásban, hogy mindenkinek más tetszik vagy mást gondol egy képről. ;)

Ez esetben annyit azért hozzátennék, hogy a tervezett és megvalósított képi hatáshoz nem menne egy lágy, mesébe illő háttér (szerintem), ennek ellenére a háttér mosott, hisz az összes kép 2.8-3.5 között készült.
Nyilván azzal, hogy a képek egy ilyen színvilágot kaptak, kisebb lett az eltérés a képi elemek között, de ez számomra nem zavaró, sőt, csak erősíti az "örület" érzését. ;)
Biztos voltam benne, hogy a képeket vagy szeretni vagy "utálni" fogják (előzetesen arra számítottam, hogy ez utóbbi lesz a több, de nem így lett... Vagy csak ők nem írták meg a véleményüket... :D ), de a többség nem lesz közömbös, és én ennek örülök. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45884) #31757056 válasza Fejo (#45883) üzenetére


#31757056
törölt tag

Lehet inkabb arrol van szo,hogy en napi szinten csiszolom az izlesem a portre-modellfotozas iranyzatban,mert ha nagy leszek es vegre idom is lesz egyszer akkor ezzel szeretnek foglalkozni komolyabban ezert veszem komolyabban a velemenyezest is ebben a temaban. Annyit meg hozzatennek,hogy ha mar orulet a tema ami a modell szemen szetkent festek akar szimbolizalni akkor lehet jobb lenne masik helyszinen is megprobalni. Az alkalmazott hatter inkabb a lagyabb noi portreknak ill. aktoknak jobban kedvez. Esetleg utobbival is kiserletezhetsz, szetkent festek nelkul,kevesebb ruhaval. Ha a modell is eleg bevallalos :-)

Szerintem ennyire nem vegletes a dolog,hogy szeretik-e vagy utaljak-e a sorozatot,utalni en sem utalom. Csak gondoltam megirom ahogy en latom,hatha lesz valami haszna.

Karima a fiuk nem kicsit vannak lemaradva :DDD

(#45885) Fejo válasza #31757056 (#45884) üzenetére


Fejo
őstag

Az utálat idézőjelben volt. ;)

Én nagyon kezdő vagyok a témában, így minden tanácsot meghallgatok és köszönettel veszek. :) :R
Ettől még persze gyakran megyek a saját fejem után, mint ez esetben is. Meg volt az oka, hogy miért ezzeel a sorozattal kezdtünk, de lesznek majd (ha az idő egyszer megint napos lesz itt... :O ) nőiesebb képek is.

Én arra gondoltam, hogy ez a helyszín pont az ellentétével jó lehet (ahogy valaki írta is itt a fórumon, hogy végre nem egy menyasszony van a repcemezőn :D), de lehet csak én érzem így. :)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#45886) filózoli


filózoli
senior tag

Csak, hogy lássatok egy jó képet is: :D

[ Módosította: philoxenia ]

(#45888) Sylvie89 válasza Fejo (#45826) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

A jobb felső kép csúcs! :R

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#45899) cOxeR


cOxeR
Ármester

Helyrebillentem a topikot:

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.