Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty: Modern Warfare 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:42:54

LOGOUT.hu

Idén ősszel hatodik részéhez érkezik a Call of Duty sorozat, mely a Modern Warfare 2 címet viseli. Az 5. rész II. világháborús kitérője után újra napjaink konfliktusai kerülnek előtérbe. Természetesen megint a multiplayeren lesz a hangsúly, de a single sem marad ki. A történet az első rész, azaz a Modern Warfare folytatása:
Zakhaev halott. Az első rész végén Sgt. Price és csapata keresztbe húzta az őrült hadúr világuralmi terveit, azonban Zakhaev jobb keze, Makarov még mindig szabadlábon van, és bosszút forral mentora meggyilkolásáért. Makarov valahonnan Oroszország belsejéből, egy volt szovjet támaszpontról irányítja zsoldosait, a konfliktus pedig csakhamar annyira elmérgesedik, hogy az amerikai kormány kénytelen ismét bevetni a különlegesen kiképzett katonákból álló Task Force 141 csapatát. A helyszínek között lesz Oroszország, Rio de Janeiro és Afganisztán.
Megjelenés mindhárom platformon egyszerre!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Rusher válasza fpeter07 (#250) üzenetére


Rusher
őstag

Anno én is ennyiért vettem a CoD 4-et :K Mondjuk valóban nem olcsó, de egyszer ki lehet bírni, ha a játék olyan.....nekem az az egy bajom van pillanatnyilg, hogy valószinüleg megveszem majd, de 13-14K-ért igazán lehetne Steelbook...

[ Szerkesztve ]

(#252) phanzetomox válasza engineeeer (#245) üzenetére


phanzetomox
őstag

IGEN megvettem! (cod pc, cod2 pc,cod3 psp ,cod4 pc ) cod5 -re még gyűjtök )én netről vettem 10 k-ért a cod4-et és te írtad az előbb hogy 14k :U

]és szerintem gondold át mit írtál, mert ez nem komolyság hanem pénz kérdése
a cs1.6-al komolyan játszok pénzdíjas lanokra járok ,viszont csak 2k,(megjelenéskor közép árban volt, tehát mint most ami 7,5k) nem mindegy :N
(ja és nem 'csak' 5éves játék és wcg-n is ott van)

[ Szerkesztve ]

(#253) BalaNce87 válasza phanzetomox (#252) üzenetére


BalaNce87
addikt

Teljesen igazad van a cod4 nagyon hamar ellesz felejtve, mivel évente jönnek az újjak. Cod2 az meg vmiért nagyon populáris játék lett, nyüzsögnek a 10 évesek rajta. A CS meg hosszabb életű, alkottak egy újat anno és azóta rengetegen játszák, a cod meg már elég régóta nem alkot újat, ennek ellenére még mindig veszik...bár mindenképpen a név adja el és a nem a belefektetett munka. És igen a valves játékok multijai szinte mindig jók újak és ötletesek, és ezzel ellentétben hozzájuk lehet jutni korrekt áron. Van képük azért, hogy ennyiért merik adni, 0 munkáért hova akarnak 13ezret, ugyanaz a helyzet mint a left4dead 2-nél. Nagyon durván erőltetik ezt a cod nevet. Én sokat toltam a cod2-vel de még azóta sincs elfogadható árban, szóval nem ultra fos a cod de túl sokszor játszák el ugyanazt és elvárják hogy pénzt adjak érte (nem is keveset).

[ Szerkesztve ]

(#254) phanzetomox válasza BalaNce87 (#253) üzenetére


phanzetomox
őstag

lassan ott tart a cod mint az nfs, (na meg a sims :DDD pff)

szerintem sokkal jobb volna ha várnának pár évet és addig is fejlesztenék újítanák a játékot, hogy ne csak a név miatt vegyék meg az emberek, hanem azért, mert valami olyat tud amit az eddigiek nem :) Valve jó csinálta hogy várt, majd egyben kiadta a játékait(orangebox) hisz tökéletes singlet kaptunk (half life 2 ep1,ep2) szuper multit (team fortress2 ) és egy eddig sosem látott agytekerő játékmenetet (portal) mindezt 12k-ért :)

(#255) keIdor válasza fpeter07 (#240) üzenetére


keIdor
titán

Van értelme. Ami 7k-ért jön ki (CD Galaxisnál ha neten rendesz akkor 6k) azt szívesen meg is veszem.

engineeeer: Mert szarrá van hájpolva ez a játék, és ezt a hiénák ki is használják sajnos.:( Pedig ha 50%-al olcsóbb lenne biztosan sokkal többen megvennék, de ha nekik ez jó. :U Szeretem a CoD sorozatot, eddig a 2-4-5-t a megjelenéskor meg is vettem, ezt nem fogom. Alig van újítás már benne, nem hagyom magam lehúzni.

#245: Milyen öt éves játék? A CoD2? Novemberben lesz 4 éves, ne túlozzunk azért, mire 5 éves lesz kevesebben fogják játszani.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#256) fpeter07 válasza phanzetomox (#254) üzenetére


fpeter07
veterán

OB most 4000ft, én másfél éve vettem és úgy 800órát játszottam hl2+tf2+portallal összesen, hl2-t még mindig nem vittem végig :D epizódokhoz meg hozzá se nyultam

(#257) engineeeer válasza phanzetomox (#252) üzenetére


engineeeer
tag

A cs teljesen más kategória.Nem kell ezen mit átgondolni aki komolyan akar játszani az úgyis megveszi ha 20.000.be kerül akkor is.Ha más játékokkal akarsz példálózni akkor nézd meg a wowot.Mennyibe kerül?És hányan játsszák?Ezt pedig egyszer kifizeted és évekig elvagy vele + ugyanúgy jönnek új mapok stb.

Keldor papa:Én sem fogom ezt megvenni cod5volt az utolsó.

[ Szerkesztve ]

(#258) phanzetomox válasza engineeeer (#257) üzenetére


phanzetomox
őstag

ÉN IS akarnék komolyan játszani DE NINCS 20000ft -om játékra :( nyílván neked van
:) azért olyan önteltek a hsz-eid

de most már peace :R nem akarok egy péznyelő hülyeségen összeveszni :)

[ Szerkesztve ]

(#259) fpeter07 válasza phanzetomox (#258) üzenetére


fpeter07
veterán

2000ft elfogadható ár egy játéknak, max 4k ;)

(#260) engineeeer válasza phanzetomox (#258) üzenetére


engineeeer
tag

Nem 20ezer a játék,nem kötelező játszani elmehetsz amatőr csillagásznak és vehetsz távcsövet 5ezerért.Nekem van 20ezer forintom de ahogy az előbb is írtam nem fogom megvenni még 12ért sem.Nem érzem h öntelt lettem volna csak vázoltam az álláspontom,mindenki leszólta h milyen drága és nem éri meg én meg mondtam pár dolgot mellette ennyi.peace ;)

(#261) phanzetomox válasza engineeeer (#260) üzenetére


phanzetomox
őstag

tudom hogy nem 20ezer csak elötte te említettél egyet hogy ha 20 ezer lenne akkor is megvennék akik "komolyan" gondolják, hát ez egy nagy hülyeség :) ez nem komolyság hanem pénz kérdése (ezt nem győzöm ismételni de látom nem érted meg)
én az akvarisztikát is komolyan gondolom még sincs saját tropicáriumom, mint ahogy a csillagász szakon tanuló egyetemistának sincs saját csillagvizsgáló tornya, mert ez is pénz kérdése :)
pénz :K nem komolyság :N

[ Szerkesztve ]

(#262) N3ST1C


N3ST1C
tag

Vagy esetleg mindkettő. Mivel akinek van pénze és akarja úgyis megveszi. Akinek meg nincs és nagy fanatikus az meg gyűjt rá.

(#263) engineeeer válasza phanzetomox (#261) üzenetére


engineeeer
tag

Nem azt mondtam h legyen,de ha valakinek ez a hobbija akkor csak képes már kifizetni ennyi pénzt érte.Én már nem játszom versenyszerűen ergo nem veszem komolyan a játékot csak hülyülnék public szervereken ezért nem adok ki érte ennyi pénzt de ha komolyan szeretnék játszani tehát beleölöm az időmet,napi 4-5órát pubozok +nadeket tanulok,demokat nézek,taktikolunk mapokra,lanokra járok ahol visszanyerhetem az egészet kamatostul de ez csak akkor működik ha KOMOLYAN veszem amit csinálok.Nagy különbség van 1pc játék meg pl az akvarisztika mellett sztem ezt hagyjuk is mert elég hülye érv.Szeretem a forma1et még sincs ferrarim...

(#264) phanzetomox válasza engineeeer (#263) üzenetére


phanzetomox
őstag

eléggé összeolvadt a két érv úgyhogy felesleges veszekedni rajta
peace :R
én nem szeretem a forma1-et de vennék egy ferrarit ha lenne rá pénzem :DD (ha érted mire gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#265) N3ST1C


N3ST1C
tag

Akkor is azt mondom mindkettőben van igazság :D
A célzás pedig jó volt :)

(#266) engineeeer válasza phanzetomox (#264) üzenetére


engineeeer
tag

Aki akarja megveszi aki nem nem.Jót dumcsiztunk :DDD

(#267) phanzetomox válasza engineeeer (#266) üzenetére


phanzetomox
őstag

:D ja

(#268) OnSeT válasza feka007 (#214) üzenetére


OnSeT
őstag

40k a PRESTIGE EDITION :Y

PC-re csak a normál változat jön, de az is 15k ...... :((

(#269) fpeter07 válasza OnSeT (#268) üzenetére


fpeter07
veterán

ez a bolt szvsz nagyon drága

(#270) Jakesz


Jakesz
őstag

A CD Galaxisban "csak" 13 000 Ft. Nem mintha ez sem lenne sok, ahhoz képest, hogy a 4. rész megjelenéskor, 10 000 Ft-ba került.

(#271) luw2win


luw2win
őstag

Remélem jobban megcsinálják ezt a pb-t, mert cod4-be egyik napról a másikra 4-5 szeróról bannoltak, ugy hogy nem játszottam azon a héten, és késöbb kiderült nem is arról a 4-5ről hanem global bannom van a semmi miatt.
Remélem cod mw2-be nem lesz ilyen, mert nem veszek uj origit a pb f4szságai miatt...

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#272) Tituka


Tituka
senior tag

ennek valami nagyon állat lesz a multija

megjelenhetne már...

Skizofrén vagyok, és én is...

(#273) phanzetomox válasza Tituka (#272) üzenetére


phanzetomox
őstag

inkább jelenjen meg késöbb tökéletesen, mint korábban bénán

(#274) Jakesz válasza Tituka (#272) üzenetére


Jakesz
őstag

Nem csak a multija, hanem a single-je is

(#275) Prof01 válasza OnSeT (#268) üzenetére


Prof01
veterán

Hát nem tom mennyit tudnak ebből eladni. Nagy fannak kell lenni, h vki ilyet vegyen. :D

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#276) fpeter07 válasza Prof01 (#275) üzenetére


fpeter07
veterán

biztos lesz olyan aki megveszi :)

(#277) Jakesz válasza fpeter07 (#276) üzenetére


Jakesz
őstag

Hát biztos lesznek olyanok, köztük én is :)

(#278) lovag05 válasza keIdor (#255) üzenetére


lovag05
aktív tag

Szerintem meg ez már nem is az a CoD, ami régen volt... Az már a második résznél elveszett, amit az első, illetve a United Offensive felépített... Számomra a negyedik rész is hatalmas csalódás volt az egyjátékos kampányban, miután meg kipróbáltam a multiplayer részét, már semmi sem vonzott, hogy újra elindítsam a singleplayer-t... Ez persze csak az én véleményem a sorozatról, ebből is tucatjáték lesz, 'hisz minden évbe kell egy újabb CoD, mert a fanok úgyis megveszik, hiába rókabőr...Sőőőt...Lassan már inkább egy kiszipolyozott velős csont...

[ Szerkesztve ]

So many demons, so little time...

(#279) feka007


feka007
nagyúr

Hát ez az ár tényleg nevetséges, ennyibe már a collector's szokott kerülni... :(( Nagy szemét lehúzás ez a 6. rész, nincs benne szinte semmi újítás, motor meg grafika ugyanaz, és akkor 13-14k... Hát a lóf.sz fogja megvenni ennyiért, majd szépen letöltöm. :K IW is csak egy pénzéhes csűrhe, ebből áll az egész játékvilág már, drágán ugyanazt kiadni megint és megint.. Nem hiába játszok már alig, szerintem már leáldozóban van ez az egész..

[ Szerkesztve ]

(#280) keIdor válasza feka007 (#279) üzenetére


keIdor
titán

Nagyon kevés jó játék van sajnos.:( De a CoD még a jobbak közé tartozik, ez a poén az egészben...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#281) Ice!? válasza phanzetomox (#273) üzenetére


Ice!?
őstag

Úgyis megjelenése után pár hétre jönnek majd ki sorra a patch-ek.

(#282) feka007 válasza keIdor (#280) üzenetére


feka007
nagyúr

Jah, és ezért is fogják így is rohadt sokan megvenni, mert úgysincs jobb.. Jövőre ugyanez lesz. :( Ez meg a DiRT 2 van azt kész, kifújt a választék idénre számomra..

(#283) lovag05 válasza Ice!? (#281) üzenetére


lovag05
aktív tag

Aztán meg egy újabb PAM4, vagy Promod és már is CoD2 -t is csináltak a vadi új játékból... - elnézést, ha esetleg durván fogalmaztam volna -

So many demons, so little time...

(#284) phanzetomox válasza lovag05 (#283) üzenetére


phanzetomox
őstag

jól fogalamztál :R egyetlen újítás a perkek voltak aa cod2 -höz képest ,azt meg kivették a promodban, így a cb is sz@r

(#285) keIdor válasza feka007 (#282) üzenetére


keIdor
titán

Nekem ez a listám:

Wolfenstein 2 - 2009. augusztus 17.
Need for Speed: Shift - 2009. szeptember 18.
Forza Motorsport 3 - 2009. október 23.
CoD: Modern Warfare 2 - 2009. november 10.
Assassin's Creed 2 - 2009. november
Left 4 Dead 2 - 2009. november
Dirt 2 - 2009. december

Bioshock 2 - 2010. január
Mass Effect 2 - 2010. január
Battlefield: Bad Company 2 - 2010. első negyedév
Splinter Cell: Conviction - 2010. első negyedév
Mafia 2 - 2010. tavasz
Alan Wake - 2010. tavasz
Aliens vs. Predator 3 - 2010. tavasz
Gran Tourismo 5 - 2010/2011
Crysis 2 - 2010/2011

De az 50%-a szerintem akkora csalódás lesz, hogy magamhoz se fogok térni 1 hétig... :(
Meg a játék is kevés, eddig 2009 nálam nagyon mélypont, ilyen szar és kevés játékfelhozatal szerintem még sose volt.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#286) feka007 válasza phanzetomox (#284) üzenetére


feka007
nagyúr

Mondjuk a perkek felét én is kivettem volna, de a pam módoknál nem kellett volna jobban lebutítani a játékot. Persze sok CS-n felnőtt kockafejnek már nem megy, ha van egy kis élet a játékban..

(#287) Ice!? válasza lovag05 (#283) üzenetére


Ice!?
őstag

Ami azt illeti, számomra a Call of Duty sorozatból a cod2 a best. Szerintem az sikerült a legjobban, már ha van is benne jó pár bug.

Remélem az mw2-ben már több lőszert kapnak a fegyverek, mint az elődjében..

(#288) feka007 válasza keIdor (#285) üzenetére


feka007
nagyúr

Hát igen, még így a fosabbakat is beleszámolva se hosszú a lista. Nálam NFS nem szerepel már, ugyanúgy csalódás lesz, mint a Pro Street sztem, utolsó normális rész a Most Wanted volt, azóta szar az egész, kizárt hogy ezt most jól megcsinálták ugyanannyi idő alatt.
Wolfenstein 2, DiRT2, Mafia 2, BC2, AvP 3, Gran Turismo 5 meg talán AC2, Crysis 2. De ezekből is sok talán még jövőre se jelenik meg.

(#289) lovag05 válasza Ice!? (#287) üzenetére


lovag05
aktív tag

Bug-ok szinte minden játékban vannak, - tisztelet a kivételnek - de ezek nagy része a játékokhoz készült javításokkal orvosolható. Call of Duty 2-be én is beleöltem jó pár órát annó, élveztem a multiját, hangulat is megvolt... Csak számomra a "nagy" elődökhöz képest, valamilyen formában visszalépés volt, mégis még megvolt az a "cod-feeling", vagy mi. A mostani részeket már nem is említem, mert nem méltók számomra, hogy a Call of Duty nevet viseljék. Úgy gondolom, az a fő gond, hogy a legtöbben - casual gamerek - ilyen "interaktív mozit" várnak, a hangulat pedig ott marad, ahol. MW2 is gondolom ilyen lesz, hogy "nyomdagombotb*meg!" az ellen meg rohan eléd ész nélkül... Nem tudom, de én szeretem, ha egy játék megdolgoztat valamennyire, ha néha fedezéket is kell használni, nem csak a nulla AI-val megáldott katonákat.

[ Szerkesztve ]

So many demons, so little time...

(#290) dnelb válasza lovag05 (#289) üzenetére


dnelb
veterán

,,Nem tudom, de én szeretem, ha egy játék megdolgoztat valamennyire, ha néha fedezéket is kell használni, nem csak a nulla AI-val megáldott katonákat."
Eredj multizni...

(#291) lovag05 válasza dnelb (#290) üzenetére


lovag05
aktív tag

Képzeld el, multiztam... CB-ztünk is, nem voltunk olyan rosszak - bár, ma már vissza nem raknám, annyi biztos - ... De, itt nem erről van szó, nem ezt akartam megvilágítani. Hanem, hogy a régebbi részekben volt egy elfogadható singleplayer mód is, nem a multiplayer vitte el magán a játékot, mint a CoD4-ben / újabb részekben.

[ Szerkesztve ]

So many demons, so little time...

(#292) Jakesz válasza lovag05 (#291) üzenetére


Jakesz
őstag

Akkor nem tudom, hogy neked neked milyen ízlésed van, mivel a CoD 4 single-je egyszerűen isteni volt. De ezt nem csak én mondom... Meg talán nem kéne kritizálni az ellenfél AI-ját, amikor easy (esetleg normal) fokozaton játszol. Próbáldd ki Hardened vagy Veteran fokozaton, akkor nem ezt mondod majd. Nem csak 1-2 helyen olvastam, hogy "a CoD 4 multija már önmagában megérte volna, a játék egész árát" Szóval ez a játék 7-8 órás, kiváló single kampányt, majd hónapokig tartó multiplayer funkciót ad.

(#293) lovag05 válasza Jakesz (#292) üzenetére


lovag05
aktív tag

Nem csak az ellenfelekével volt gondom, hanem a csapattársakéval is. - hamár lehet annak nevezni őket - Veteran fokozaton kezdtem el, alapból. Asszem' a csernobilos / pripyatos pályán kellett csak újra visszatöltenem az előző checkpoint-ig / mentésig. Ott sem az ellenfelek okossága győzedelmeskedett, hanem az, hogy tizenöt orosz katona kerített be minket, majd eszetlenül, le is rohant... Egyetlen értékelhető rész számomra az volt, amikor SPOILER VESZÉLY! a nukleáris bomba hatására, gépünk lezuhant, majd tehettünk még pár lépést a romokból, és otthagytuk a fogunk. SPOILER VESZÉLY OFF! Az egyjátékos kampányt, pedig nem siettem el, mégsem volt több, mint 6 óra. - nem éppen egyszerű fokozaton - Bár, ezt nem vontam fel negatívumnak, sok mai játék közel sem éri el ezt a játékidőt, amit valljunk be, tényleg nem sok... Elhiszem, hogy nem csak Te mondod, lehet, sőt...A hiba biztos bennem van, hogy túl nagyok az elvárásaim.

So many demons, so little time...

(#294) Jakesz válasza lovag05 (#293) üzenetére


Jakesz
őstag

Néha-néha tényleg előfordul apróbb gond a csapattársak viselkedésével, de ez annak köszönhető, hogy a játék erősen szkriptelt, vagyis a filmszerűségre törekszik. De az a furcsa, hogy ez a régebbi CoD-okban is így volt, de azokról maximálisan jól vélekedtél. A 6 órás játékidő kitolható még azzal, hogy a laptopokat is gyűjtöd a játékban (ami nem olyan egyszerű), illetve a single végigvitele után elérhetővé válik, egy ún. Arcade Mode.

(#295) lovag05 válasza Jakesz (#294) üzenetére


lovag05
aktív tag

Előbb is írhattam volna, de sajnos "szakadozik" a "drága" "jó" netem... Témához visszatérve, igen, pontosan erről van szó. Mégis, nekem valahogy ez már nem az CoD, nem az a "cod feeling", ami volt...Remélem érthető.

[ Szerkesztve ]

So many demons, so little time...

(#296) feka007 válasza lovag05 (#293) üzenetére


feka007
nagyúr

Szerintem meg elejétől a végéig jó volt a CoD4 singleje, simán adta egy jó háborús filmnek az élményét. A CoD4 teljesen megérte azt a 9-10k-t.

(#297) Kecuhun válasza keIdor (#285) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Keldor, szerintem az Operation Flashpoint 2-t (2009. október 6.) kihagytad! :D

(#298) phanzetomox válasza feka007 (#296) üzenetére


phanzetomox
őstag

sztem is jó a single, de én azt a repülős pályát kihagytam volna amikor az égből kell fekete pöttyökre lőni . igaz ez a lényege a modern harctérnek de sztem ez uncsi volt :)

(#299) BalaNce87 válasza lovag05 (#293) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hát igazad van, inkább a multiplayer miatt vették meg a játékot mert a singlejei azok hát nem a legjobbak, lényegében unalmasak, egy két küldetés kivételével amibe vittek valami színt. A veteran fokozatba meg semmi nem változik nem lesz okosabb az ellenfél csak 100 helyet 200-an jönnek és többet sebeznek, meg a semmiből több gránát jelenik meg. Szóval mondhatni kihívás az nuku benne, meg amúgy is monoton a játékmenete. Bár én nem foglalkozok már a coddal túl sokba kerül még a régebbi codok is ahhoz képest hogy rókabőr, egy helyben áll az egész játék már évek óta, valószínűleg a 4. rész is azért lett év játéka mert nem Világhbáorús volt, de ettől még maradt tipik cod. Azt nem értem hogy amióta elkezdődött a cod azóta visszafejlődik a játék és inkább arra mennek hogy sokan vegyék nem az ötletekre újításokra fektetik be a munkát, gyakorlatilag semmi fejlesztésért kérnek el annyi pénzt mintha új játékot csináltak volna. Szóval lefele süllyed ez az egész. Egyértelműen nem éri meg az árát. Az egekbe vannak az áraik ezek után tényleg nemtudom ki az aki ezért pénzt ad, de mint tudjuk ellehet adni egy játékot a neve miatt. Nem veszik észre az emberek hogy lehúzzák őket, bár nekem tényleg mind1 ki veszi meg, bár megjegyzem a többségük biztos 10 éves vagy profi játékos és azoknak meg megveszik.

(#300) phanzetomox válasza BalaNce87 (#299) üzenetére


phanzetomox
őstag

teljesen egyetértek :R

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty: Modern Warfare 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.