Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty: Modern Warfare 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:42:54

LOGOUT.hu

Idén ősszel hatodik részéhez érkezik a Call of Duty sorozat, mely a Modern Warfare 2 címet viseli. Az 5. rész II. világháborús kitérője után újra napjaink konfliktusai kerülnek előtérbe. Természetesen megint a multiplayeren lesz a hangsúly, de a single sem marad ki. A történet az első rész, azaz a Modern Warfare folytatása:
Zakhaev halott. Az első rész végén Sgt. Price és csapata keresztbe húzta az őrült hadúr világuralmi terveit, azonban Zakhaev jobb keze, Makarov még mindig szabadlábon van, és bosszút forral mentora meggyilkolásáért. Makarov valahonnan Oroszország belsejéből, egy volt szovjet támaszpontról irányítja zsoldosait, a konfliktus pedig csakhamar annyira elmérgesedik, hogy az amerikai kormány kénytelen ismét bevetni a különlegesen kiképzett katonákból álló Task Force 141 csapatát. A helyszínek között lesz Oroszország, Rio de Janeiro és Afganisztán.
Megjelenés mindhárom platformon egyszerre!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) feka007


feka007
nagyúr

Idén ősszel hatodik részéhez érkezik a Call of Duty sorozat, mely a Modern Warfare 2 címet viseli. Az 5. rész II. világháborús kitérője után újra napjaink konfliktusai kerülnek előtérbe. Természetesen megint a multiplayeren lesz a hangsúly, de a single sem marad ki. A történet az első rész, azaz a Modern Warfare folytatása:
Zakhaev halott. Az első rész végén Sgt. Price és csapata keresztbe húzta az őrült hadúr világuralmi terveit, azonban Zakhaev jobb keze, Makarov még mindig szabadlábon van, és bosszút forral mentora meggyilkolásáért. Makarov valahonnan Oroszország belsejéből, egy volt szovjet támaszpontról irányítja zsoldosait, a konfliktus pedig csakhamar annyira elmérgesedik, hogy az amerikai kormány kénytelen ismét bevetni a különlegesen kiképzett katonákból álló Task Force 141 csapatát. A helyszínek között lesz Oroszország, Rio de Janeiro és Afganisztán.
Megjelenés mindhárom platformon egyszerre!

Hivatalos honlap: [link]
Képek: [link]
Videók: [link]

FAQ:

Ha újra rakom a gépet elvesznek a mentéseim?

A multiplayer mentéseket, a rangodat, megcsinált vagy elkezdtett challangeket a steam menti interneten, viszont
a Spec-Ops és Single mentések a Steam telepítési helyén belül (nálam C:\Program Files) Steam\SteamApps\common\call of duty modern warfare 2\players mappában tárolja, ezért ha oprendszert telepítesz, ezt elötte mindenképp másold ki valahova.

Prestige módba lépve resetelem az összes fegyvert és kihívást?

Igen, minden elkezdett challange törlődik. Viszont, prestige 1 szintbe lépés után megjelennek zölden villogó challangek is, ezek már nem fognak törlődni soha. A megszerzett emblémák és callsignok is megmaradnak.

Végigtoltam a a játékot mégsem mutat 100%-ot, ez miért van?

Ellenőrizd a Single Player menün belül a stat opciót. Ott mindent leír, ahhoz hogy a single 100% legyen, végig kell tolni a játékot
regular, hardened, veteran szinten is, valamint össze kell gyűjteni az "Intel Itemeket" (zöld laptopokat). Ehhez segítséget itt találsz [KATT].

A Modern Warfare 2 elég sok újítást hozott a játékosok számára. Rengeteg feladat van, amit ha teljesítünk az XP-k mellé címereket és emblémákat is kapunk. Vannak könnyű és nehéz feladatok, de ez mellett olyanokat is találhatunk, mely több szintre oszlik és csak a legutolsó szint után kapunk érte olyan jutalmat, amely más játékosok számára is látható. Ezek az emblémák és címerek elég meghatározóak lehetnek más játékosok számára, hogy mi milyen erősek vagyunk, milyen feladatokat tudunk véghezvinni. Persze nem minden ilyen jutalmat kapunk meg a sima 70-es szinthez, hanem elég sokhoz szükség van a 10 Prestige teljesítéshez. Modern Warfare 2-ben fellelhető összes emblémát ismertetem és azt is, hogy melyik feladat végrehajtása után szerezhetjük meg a különböző kitűzőket.

A rózsaszín háttérrel feltűntetett emblémák azt jelzik, hogy ezek megszerzéséhez muszáj belekezdenünk a Prestige-be.

forrás: [link]

Hasznos oldal:

[CODwiki]

[ Módosította: Thrawn ]

(#2) kavicssli válasza feka007 (#1) üzenetére


kavicssli
addikt

Unreal Tournament feeling Rulezz! :D

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3) feka007 válasza kavicssli (#2) üzenetére


feka007
nagyúr

BF-nek se lett UT feelingje, mikor áttért jövőbe. :) Sokaknak nem jött be, nekem nagyon tetszett.

(#4) Sirandrish válasza kavicssli (#2) üzenetére


Sirandrish
legenda

nekem az nem jön ba annyira szóval ne UT-zannak me szétvágom őket:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#5) athomi


athomi
veterán

Nem tudom milyen lesz, de az biztos, ha az Infinity csinálja, akkor csak jó lehet. Ők már sokszor bizonyítottak a FPS műfajában; Medal of Honor Allid Assault, Medal of Honor Allied Assault Spearhead, Call of Duty, Call of Duty: United Offensive, Call of Duty 2, Call of Duty 4. Azt hiszem egyik játékot sem kell bemutatni az FPS rajongóknak. :)

Kevés még az info a játékról és ez így is lesz még hónapokon át.

[ Szerkesztve ]

(#6) feka007 válasza athomi (#5) üzenetére


feka007
nagyúr

Az UO-t nem ők csinálták, hanem vmi kisebb csapat, akik mostmár a Treyarchba vannak, így az 5-ön is ők dolgoznak.
Ez mindig így van, de szerintem februárban már lesznek infók, meg trailer.

[ Szerkesztve ]

(#7) Gyusz válasza feka007 (#6) üzenetére


Gyusz
őstag

Az a Gray Matter Interactive volt, nekik köszönhetjük a Return to Castle Wolfenstein single részét. :R A Treyarch egyesülés óta már egy jó pár alkalmazott máshol dolgozik.

Sirandrish
Meg, csak elfelejtettem válaszolni. Tudomásul vettem az infót, ha megjött a pénz, akkor megy az ajánlás a megfelelő topikba ;) .

[ Szerkesztve ]

(#8) Sirandrish válasza Gyusz (#7) üzenetére


Sirandrish
legenda

megkaptad a pü.t? :U

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#9) feka007 válasza Gyusz (#7) üzenetére


feka007
nagyúr

Az nekem kimaradt. :)

Update: Kijött az 5! :D

[ Szerkesztve ]

(#10) kavicssli válasza Sirandrish (#4) üzenetére


kavicssli
addikt

én régen az UT legelső részével nyomtam sokat! :K mai napig fent van a gépen! :B :K
Kedvenc map Deck_16 :C :D

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#11) feka007 válasza kavicssli (#10) üzenetére


feka007
nagyúr

Én a 3-at megvettem, mert csak 8k volt mikor megjelent, de nem érte meg... 2k4 anno bejött, bár csak egyedül játszottam, de mostmár nem jön be a stílus sem.

(#12) feka007


feka007
nagyúr

Érdekes, hogy ilyen hamar otthagyják a jelen kort, én azthittem, hogy még tuti lesz egy rész benne, de ezekszerint már nem láttak elég lehetőséget egy új részhez. :)

(#13) Sirandrish válasza feka007 (#12) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem csak szimplán nem akarták hogy ellaposodjon mert akárki akármit mond..a 2VH már kicsit uncsi...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#14) mindfreak válasza feka007 (#12) üzenetére


mindfreak
őstag

Pedig lenne még mit feldolgozni a jelenkorból is. Vietnám, öbölháború, Irak, stb. :) Ezek maradnak a későbbi részekre.

(#15) feka007 válasza Sirandrish (#13) üzenetére


feka007
nagyúr

a 2VH már kicsit uncsi
Sztem is. Pedig azt hittem kilehet még hozni vmit ebből a témából, de most CoD5-nél nagyon untam már, nagyon lejárt téma ez már.
mindfreak: Hát Vietnámból tuti nem fognak CoD-ot csinálni, mi volt ott a dzsungelen kívül, semmi... BF-ek közül is a Vietnam volt a leggyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#16) Sirandrish válasza feka007 (#15) üzenetére


Sirandrish
legenda

Sokan mondják hogy kimerithetetlen a téma...csak mi ezzel a seggünket kitörölhetjük amikor 10játékból 8 ugyanazokat a csatákat dolgozza fel a maradék 2 meg olyan ismeretlen hogy el se jut idáig...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#17) feka007 válasza Sirandrish (#16) üzenetére


feka007
nagyúr

CoD5-ben teljesen Pacific Assault érzésem volt, hiába volt az már 4 éve, szinte tök ugyanilyen volt, volt ugyanígy hajósüllyesztgetés repülőből, dzsungelharc, csak itt kibővítve egy kis Berlini csatával. Szóval már nem volt mit feldolgozni ebből a témából, de folytatást azért jó, hogy nem bíztak rájuk.

(#18) Sirandrish válasza feka007 (#17) üzenetére


Sirandrish
legenda

persze hogy nem...eredetileg amugyis ugy volt hogy az IW fejleszti PC-re a játékokat és 2évente adja ki a Treyarch meg csinálja konzolra mint a 3at...és a PC-sek csak a párosokat kapták volna meg...csak szerintem a TY látta még a cod2-ből hogy multiba mennyire sikeres és jó pénzt remélt az egész projectől...ezért is adták ki PC-re...de nem kelett volna szvsz...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19) mindfreak válasza feka007 (#15) üzenetére


mindfreak
őstag

Szerintem a realitáson alapulás volt a legjobb dolog a CoD-okban, nem tudom mennyire lesz az jó, ha lézerfegyverekkel kell majd rohangálni robotokra lövöldözve. :)

(#20) keIdor válasza athomi (#5) üzenetére


keIdor
titán

Medal of Honor Allied Assault Breakthrough is az övék, nem?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) Sirandrish válasza mindfreak (#19) üzenetére


Sirandrish
legenda

én ezt nem így látom...
mármint aki megveszi a CODot azoknak a 85%a tuti hogy a Multi miatt veszi meg...azzal a 6órás SP-vel ha végig is viszi az ember nem fog foglalkozni..max elmondja hogy ez szar ez így nem jó de ugyis megy multizni ahol már nem a fegyvert fogja nézni hogy 50éves,modernkori vagy lézerfegyber-e hanem a hangulatot..és valjuk be...az IW által kiadott részek multihangulatára nem lehet panasz..akár a 2. rész 2. VH-s mapjaira akár a 4 modernkori mapjaira gondolok...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22) Sirandrish válasza keIdor (#20) üzenetére


Sirandrish
legenda

nem...ha jól rémlik akkor az ő háorus palettája csak COD-ból áll.

Cod - United Offensive
Cod2 - Big red one
Cod3
Cod5

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23) feka007 válasza Sirandrish (#22) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem, mert az Allied Assaultot is ők csinálták, csak aztán kiváltak az EA-től, és 2003 óta IW a nevük.
Mod: ja, hogy a Treyarchról beszélsz, akkor semmi... :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Sirandrish válasza feka007 (#23) üzenetére


Sirandrish
legenda

3szor olvastam el az első mondatot és nem értettem...hamarabb kelett volna továbbolvasni:DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#25) feka007 válasza Sirandrish (#24) üzenetére


feka007
nagyúr

Ok, csak ugye IW-ről volt szó. :)

(#26) Sirandrish válasza feka007 (#25) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor én néztem el valamit...mindegy..tény hogy én a Treyarch-ról beszéltem:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27) mindfreak válasza Sirandrish (#21) üzenetére


mindfreak
őstag

Mint írtam a történelmi/valós környezet, helyszínek adták meg a játék igazi hangulatát. Lézerfegyveres játékból van már elég...

(#28) Sirandrish válasza mindfreak (#27) üzenetére


Sirandrish
legenda

hát szerintem világháborusból is van elég:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#29) mindfreak válasza Sirandrish (#28) üzenetére


mindfreak
őstag

Ez is igaz. :D

(#30) athomi válasza Sirandrish (#22) üzenetére


athomi
veterán

Fentebb írtam, hogy a Medal of Honor Allied Assault is hozzájuk fűződik. Ott mutatták meg először, hogy nagyon jó háborús FPS-t tudnak összehozni, a játék nagyon népszerű volt multiplayer módban (még ma is vannak szép számmal Allied Assault szerverek :) ). Aztán valószínűleg nem egyeztek az jövőbeli elképzeléseik az EA-jével és otthagyták őket. Ők megalkották a CoD sorozatot, ami mai napig is egy igazi sikersorozat, míg az EA játéka, a Medal of Honor sorozat lesüllyedt.

(#31) Sirandrish válasza athomi (#30) üzenetére


Sirandrish
legenda

de én abban a hsz-ben a Treyeach-ról beszéltem...nem az IW-ről..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#32) feka007


feka007
nagyúr

Kíváncsi vagyok mennyit fog előremenni a jövőbe. Sztem max ilyen 10-20 évet, mert lézerfegyókat nehezen tudnék CoD-ban elképzelni... Na de majd meglátjuk. :R

(#33) fpeter07 válasza feka007 (#32) üzenetére


fpeter07
veterán

Sci-fi elég tág.. :) lehet pár évvel vagy egy évszázaddal később játszódik :)

(#34) Kiskokó válasza feka007 (#32) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ha megnézed azt a Totalcod oldalt vagy mit ottvan egy Cod 6-os kép amint ez áll :
2142
Call of Duty
Extra modern warfare

szerk : bocs borító

szerk 2: most el is olvastam az oldat nem csak a képet néztem. az egyszerkesztett kép szóval hülyeséget beszéltem. szal nemtudni mikro is fog játszódni.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#35) feka007 válasza Kiskokó (#34) üzenetére


feka007
nagyúr

És egy Totalcodos fórumozó paint munkájából mi derül ki? :)
Szerk.: nah, már azthittem nemtudunk olvasni... :D

[ Szerkesztve ]

(#36) mad1 válasza feka007 (#35) üzenetére


mad1
veterán

Scifi fps rulezz :DD ,Addigra a wars t meg is unom :))

Ne szemetelj ! = Steam

(#37) feka007 válasza mad1 (#36) üzenetére


feka007
nagyúr

Remélem azért annyira nem lesz scifi... Csak történetben.
Vhogy lézerpisztolyok nem izgatnak fel. :)

(#38) feka007


feka007
nagyúr

Jó lenne már vmi infó a játékról, de azzal még várhatunk sztem pár hónapot...

(#39) _Orbi_ válasza Sirandrish (#21) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Ezzel 1-et tudok érteni.
Nagyon, de nagyon nemtetszik a COD5 Single-ben. Egy nagy kapal kaki (és most finom voltam)
Multizni viszont biztosan jó vele (hozzáteszem, nekünk a mai napig nem sikerült összehozni és fogalmunk sincs, hogy miért).
Az a Co-operative mód az igen frankó lenne, ha működne, akkor talán a singleplayer rész is élvezhető lenne (tehát a haverokkal LAN-on, csapatban viszed végig a single player pályáit)
Cod4 pont fordított, mert végre nem hagyományos világháborús unalom, hanem végre vannak normális fegyverek, viszont a multija nem az igazi (katasztrófális a sebzés, és lapos a hangulat, akárhányan is vagytok....)
a Cod2-őt viszont nem lehet utánozni :-) Messze ver mindent.

Alig várom a 6-ot...

(#40) feka007 válasza _Orbi_ (#39) üzenetére


feka007
nagyúr

Nekem a singleben az tetszett, hogy lehetett ölni a csíkszeműeket. :D Egyénként mégegyszer nem vinném végig, mégha 4-5 óra is az egész hardon... Se története, se hangulata nincsen, gány lett...
Én a coopban is csalódtam, nincs benne minden pálya, a repülőst meg a kútból lövöldözést is kihagyták. A multi is elég fos lett...

(#41) feka007


feka007
nagyúr

Ennek most sokan örülni fognak, ugyanis kiderült, hogy a 6. rész Modern Warfare 2 néven jön, így az eddigi hírek hülyeségnek bizonyulnak, miszerint a jövőben kapott volna helyet. :C Én nem bánom 1általán :R
Megerősítés

[ Szerkesztve ]

(#42) crysis18 válasza feka007 (#41) üzenetére


crysis18
tag

nagyon jó lessz
alig várom már a 4is nagyon tetszett

(#43) messias2


messias2
tag

de jó végre újra lehet majd élvezni a modern fegyvereket :R

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#44) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

kellet vmi ez az 5. tré(járcs) fejlesztés lett.

(#45) snataniel válasza ADAM1337 (#44) üzenetére


snataniel
tag

Ezazz! :DD Attól féltem hogy valami FUTURISMO-cucc lessz de NEM !
Sőtt nekem pont a CoD4 tetszett a legjobban! :)) :DDD

Kárpátia!!!

(#46) Honda Power válasza snataniel (#45) üzenetére


Honda Power
tag

CoD4 topicba is vki írta, nem lett valami fantáziadús neve. No, mind1, remélem az sp-je is jó lesz :D

Honda 4 Life. The Power Of Dreams...

(#47) keIdor


keIdor
titán

Remélem ebben nem lesz ilyen Online Profile, mert a CoD5 is ezzel lett elbaszva. :W Megvettem, erre most olvasom a neten, hogy a mai napig nem működik a szerver és nem lehet létrehozni/bejelentkezni Online Profile-ba, így szervert se tudok keresni... pedig már 1 hónapja kint a játék. Kész vicc, hogy ma ezt, meg a GTA4-hez hasonló szarokat kapunk a pénzünkért. :W

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#48) feka007 válasza keIdor (#47) üzenetére


feka007
nagyúr

Én inkább meg se vettem, pedig bétakor még úgy voltam vele, hogy meg fogom venni, de fullban első 1 óra multis benyomás alapján láttam, hogy ezzel nem fogok egy hétnél tovább szenvedni... Treyarchnak ezekután mobilos fejlesztést adnék max a kezébe nem CoD-ot, ha nincs meg az IW által nyújtott technika amire felhúzták a maguk cuccát, akkor egy olyan szerencsétlen gém lett volna amit mindenki 1 hét alatt elfelejt... És képesek 12k-t elkérni a pc-s verzióért, mikor a 4 9990 volt megjelenéskor... :U

(#49) BF_ÚrIsten


BF_ÚrIsten
csendes tag

Várom már nagyon :C

(#50) fpeter07


fpeter07
veterán

Kíváncsi vagyok mit fognak változtatni, csak nem adják ki ugyanazt más pályákkal :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty: Modern Warfare 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.