Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty: Modern Warfare 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:42:54

LOGOUT.hu

Idén ősszel hatodik részéhez érkezik a Call of Duty sorozat, mely a Modern Warfare 2 címet viseli. Az 5. rész II. világháborús kitérője után újra napjaink konfliktusai kerülnek előtérbe. Természetesen megint a multiplayeren lesz a hangsúly, de a single sem marad ki. A történet az első rész, azaz a Modern Warfare folytatása:
Zakhaev halott. Az első rész végén Sgt. Price és csapata keresztbe húzta az őrült hadúr világuralmi terveit, azonban Zakhaev jobb keze, Makarov még mindig szabadlábon van, és bosszút forral mentora meggyilkolásáért. Makarov valahonnan Oroszország belsejéből, egy volt szovjet támaszpontról irányítja zsoldosait, a konfliktus pedig csakhamar annyira elmérgesedik, hogy az amerikai kormány kénytelen ismét bevetni a különlegesen kiképzett katonákból álló Task Force 141 csapatát. A helyszínek között lesz Oroszország, Rio de Janeiro és Afganisztán.
Megjelenés mindhárom platformon egyszerre!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) feka007 válasza fpeter07 (#50) üzenetére


feka007
nagyúr

Csak nem süllyednek NFS szintre remélem. :U Szerintem kitaláltak vmit, hogy ne legyen ugyanolyan mint a 4, anno CoD2-re is mindeni azt mondta hogy CoD1 remake lesz, aztán mégis nagyon népszerű lett. :)

(#52) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Jól belehúztak. Sorban adják ki a COD-okat :D

(#53) BF_ÚrIsten válasza zsolt1129 (#52) üzenetére


BF_ÚrIsten
csendes tag

Adják is amíg jó :K

(#54) BalaNce87 válasza feka007 (#51) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hát lényegében cod1 remake lett a 2. ugyanazok a mapok stb, meg grafikai fejlődés. Lehet hogy itt is az lesz hogy ugyanazok a mapok csak vmivel szebb grafika és min. változtatás, bár a grafika nemhiszem hogy sokat fog fejlődni ezzel a motorral, mert szerintem a 2 is még ott van azért DX9-ben, igaz ott fizika még nem volt, bár cod4-5-be sincsen, ami van az is elég szarul lett megcsinálva.

fpeter: Hát engem is érdekel mit változtatnak, de szerintem a fegyverek kinézetén nemigen lehet, vagyis lehet de nem hiszem hogy fognak, azokat meghagyják, ha megnézed cod4-be az mp44-et, az teljesen ugyanolyan mint 2-be, a kéz is ugyanúgy fogja a fegyvert, magyarul teljesen átmodellezték a 4.-be, bár értelmét nem láttam, de ez már más téma.

[ Szerkesztve ]

(#55) Jakesz


Jakesz
őstag

Az Infinity Ward-ban nem kell csalódnunk! :C

(#56) henesa válasza Jakesz (#55) üzenetére


henesa
aktív tag

Hát naon remélem mert a Cod WaW hogyismondjam 'GAGYI' és még NAGYON finom voltam
minden bizodalmam a IW -ben

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#57) Ice!?


Ice!?
őstag

Ha ez sem fogja elérni azt a szintet, amit az emberek elvárnak, meg kéne fontolni a további részek kiadását.. :F
De azért bízunk benne, hogy az eddigi legjobb cod-ot fogjuk látni. :)

(#58) snataniel


snataniel
tag

Én csak azt remélem hogy ők-is összehoznak egy élményekkel teli CO-OP-mod ot Mint a "Left4Dead"-ben csak nem Zombie Style-ban! :DDD

Kárpátia!!!

(#59) Jakesz válasza henesa (#56) üzenetére


Jakesz
őstag

Nekem se tetszik, de ezt a "gyengébb" Treyarch csinálta. A páros részeket az IW, a páratlanokat a Treyarch csinálja. Elképzelhető, hogy azért csinálják így, hogy jobb játék születhessen. Tehát az IW-nek 2 éve lesz az MW 2-n rajta dolgozni (abból már több mint 1 év elment) :C

[ Szerkesztve ]

(#60) camillo válasza feka007 (#1) üzenetére


camillo
csendes tag

Arról van vmi hír hogy az IW kifejleszt egy új motort a MW 2-nek? :F
Ki lehetne
Ha írta már vki akkor bocs.

(#61) Sirandrish válasza camillo (#60) üzenetére


Sirandrish
legenda

örülnék egy UT3 motornak legalább...nagyon remélem hogy nem maradnak a Q3nál

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#62) athomi válasza Sirandrish (#61) üzenetére


athomi
veterán

Ha engine-t cserélnének, akkor az egész játék elvesztené CoD-os érzését. Megváltozna a fizika, a grafika, az irányítás, stb.
Egyébként nem fognak váltani. ;)

(#63) feka007 válasza camillo (#60) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem tudni, milyen motor lesz alatta, de ha ki tudnak még hozni annyit a jelenlegiből, akkor valószínűleg olyasmi változás lesz, mint a CoD2 esetén az UO-hoz képest, sztem írtak egy DX10-es motort hozzá. Szebb textúrák mostmár elkénének 2 évvel Crysis után, mert ebben sok helyen szebb volt a CoD2 is.

[ Szerkesztve ]

(#64) Sirandrish válasza athomi (#62) üzenetére


Sirandrish
legenda

attól hogy kevesebb bug lenne benne meg nem lenne olyan könnyü csalni még maradna cod...

Mondjuk a Grafikával nekem nincs bajom mert maxon elég szép..főleg ha árnyékok is lehetnének a mapon ugy a map is csodaszép :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#65) Corsa1 válasza Sirandrish (#64) üzenetére


Corsa1
tag

Sirandrish: én ugy tudom UT3 motorral ment a COD4 is. legalábbis gamestar vagy pc guru már nemtom melyik anno mikor tesztelte,leirta. de hogy nem Q3 az tuti. szerintemis UT3 és nincs vele semmi gond.

(#66) Sirandrish válasza Corsa1 (#65) üzenetére


Sirandrish
legenda

hát ha UT3 motor lenne alatta akkor a seggem a földhöz verném..főleg hogy szinte max grafon kiszedek belőle fix 125FPS-t:DDD

Jah és ugyanaz a motorja mint a COd2nek..ami tudtommal Q3as..
a másik..Gamestar +PC guru összesen nem ér 2forintot:)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#67) athomi válasza Corsa1 (#65) üzenetére


athomi
veterán

Semmi köze a játéknak az UT3-hoz, de ha játszottál volna CoD4-et, akkor ezt tudnád.

[ Szerkesztve ]

(#68) athomi válasza Corsa1 (#65) üzenetére


athomi
veterán

UT3 a játék, az UE3 meg az engine :)

[ Szerkesztve ]

(#69) Corsa1 válasza athomi (#68) üzenetére


Corsa1
tag

athomi: igaz. semmi köze az UT3hoz csak az UE3hoz.
merhogy nem Q3 engine megy alatta az tuti. mondom én UE3at olvastam és mondjuk látványvilágban is inkább ezt tudnám elképzelni. a gépigény miatt is lehet mert mondhatni alig van neki,mint az összes többi UE3as játéknak.legalábbis nálam. lsd: bioshock, stranglehold, gears of war...

(#70) alien_ válasza Corsa1 (#69) üzenetére


alien_
őstag

Legalább nézz utána, mielőtt elhiszel, vagy máshol terjeszteni kezdesz valamit...
Semmi köze az UE-hez, az ID Tech 3 (Q3) -hoz annyi, hogy az eredeti COD alatt futott ez a motor, amit a későbbi részekhez teljesen átírtak.

Swarm is coming.

(#71) feka007 válasza Corsa1 (#69) üzenetére


feka007
nagyúr

Sokkal több köze van a Q3-hoz, mint az UE3-hoz. Kb 15%-ban Q3 a CoD4 motorja.

(#72) alien_ válasza feka007 (#71) üzenetére


alien_
őstag

Elvileg a COD4 alatt már teljesen független engine dübörög, bár azért Carmack mester biztos találna ismerős részeket, ha nagyítóval nekiesne.. De a 15% azért erős túlzás.. Ez kb olyasmi lehet, mint a DNF meg az átírt UE 1.0 esete.

Swarm is coming.

(#73) feka007 válasza alien_ (#72) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem nem, tényleg Q3 alapokon van. Nem tudom hol olvastam, hogy kb 15%-ban az, de sok tipikus CoD1 bug megvan a 4-ben is, pl az fps-függő játék stb. ezeket csak egy teljesen új motorral tudnák eltüntetni.

(#74) athomi válasza Corsa1 (#69) üzenetére


athomi
veterán

Még mindig nincs köze a játéknak az UE3-hoz, de csak nem akarod felfogni. Sem látványban, sem fizikában nem hasonlít az UE3-hoz. Nem kell elhinni mindent, amit olvasol, de még a hülye gamer újságokban sem hiszem el, hogy ilyet állítottak volna, hogy a játék UE3-at használ.

(#75) athomi válasza alien_ (#72) üzenetére


athomi
veterán

Nem kell ám mindent elhinni, ott van még a Q3 alapja a játék alatt, nem véletlen az FPS bug a játékban. ;) Viszont rengeteg látványjavítót írtak a játékhoz, nyilván a csak Q3-ból a CoD4-es látványvilágot nem lehetne kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#76) sHafiii


sHafiii
tag

Semmi hír nincs a játékról? Nem 2009-ben jön nem?

♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦shafish♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦

(#77) alien_ válasza athomi (#75) üzenetére


alien_
őstag

Én azt hiszem, amit írtam korábban: a CoD4 alatt xarrá módosított ID Tech3-van...
DE hivatalosan új motort fejlesztettek, Proprietary néven (Persze a régi alapjain, de erre sehol nem lehet normális forrást találni), ezért írtam, hogy elvileg új engine.

Swarm is coming.

(#78) Gergello


Gergello
addikt

Nem hiszem, hogy motort cserélnének. Én inkább új mapokra számítok. Fegyverek terén meg bejön pár új talán.

(#79) feka007 válasza Gergello (#78) üzenetére


feka007
nagyúr

Fegyverekből bőven jöhetne pár extra a mostaniak mellé.

(#80) Gergello válasza feka007 (#79) üzenetére


Gergello
addikt

Jah, de olyan aminek értelme is van. Ne p90 meg g63c. Bár nem tudnék hirtelen olyat mondani, amit még belerakhatnának.

(#81) BalaNce87 válasza Gergello (#80) üzenetére


BalaNce87
addikt

Lehet beleraknak új fegyvereket, de remélem nem lesz megint only Ak-zás, így is rengeteg a fegyver, amiből kiszedtek párat, és ami megmaradt abból is alíg használnak, a sok pronak köszönhetően értelmetlenné tették a többi fegyvert, mert én állandóan azt látom ha promod szerveren játszok, hogy minden egyes ember Ak-zik, ez meg kurva gáz. Meglátom mit hoz majd a 6. rész, de már ez a call of duty név kezd lecsengni, szóval nagyobb, komolyabb változtatásokra nem igazán számítok.

Egyébként nem tudja vki hogy a Battlefield2-őt ugyanazok csinálták, mint a call of dutykat, csak mert láttam mp videót BF-ről és ott is ilyen X volt ha találat érte az ellenfelet, mert olvastam már itt, hogy pár EA-s kivált és így lett az IW.

(#82) Gergello válasza BalaNce87 (#81) üzenetére


Gergello
addikt

Kiegyensúlyozottabbá kellene tenni a fegyvereket, azért meg mindenki ak-val mert általánosságban az a legjobban használható. Promod 4 óta a mini ak is visszaszorult. Fene se akar kiszúrni magával, hogy elve rosszabb fegyverrel indul. Ha nem is kerül bele új, akkor legalább vmi balanceot csináljanak.

(#83) feka007 válasza BalaNce87 (#81) üzenetére


feka007
nagyúr

Az AK-val semmi baj nincs... BF fejlesztőinek semmi köze a CoD-hoz...

(#84) BalaNce87 válasza Gergello (#82) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hát általánossága az összeset elég egyszerű használni, csak azt mondják ak a legerősebb ez nem is meglepő mert tényleg erős, de ettől függetlenül simán lehetne használni mást is. Értem ami mondasz de akkor minek csinálják ezt, hogy a többi fegyver használhatatlan, és akkor legyen egy fegyver akivel mindenki van, ez iszonyat nagy hülyeség, promod=AK only :U
Egyébként mind1 hogy M4 vagy Ak, ha te látod meg előbb az ellent akkor neki kéne meghalnia, (mert eltalálni nem nagy kihívás) csak ez codba sajnos nem így van, olykor olyanokat élnek túl és utána még ő fut rám és öl meg, inkább bújnia kéne mert szénné lőttem. Szerintem inkább alapvetően a sebzés van elrontva és nem a fegyverek meg az hogy visszanő az élet, a játék előtt is nyilvánvaló volt hogy az Ak erősebb, mint egy M4.

feka: Senki nem mondta hogy baj van az Ak-val, csak az hogy azzal van mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#86) Gergello válasza BalaNce87 (#84) üzenetére


Gergello
addikt

promod=AK only :U
Már pam-ban is mindenki AK-t használt.

Hát általánossága az összeset elég egyszerű használni,
Jah egyszerű, nyomni kell a bal gombot, nem? :DDD

Persze lehetne használni más fegyvert is, meg lehet mondogatni azt is, "hogy ezt ak-val belőttem volna". Amúgy igazad van, mert a sebzés modell is lehetne részletesebb.

(#87) athomi válasza Gergello (#86) üzenetére


athomi
veterán

Szerkesztéshez a szerkesztés gombra kattints, ne az oldal visszaléptetésre, mert akkor új hsz-t fog kezdeni, viszont az előző hsz tartalma ugyanúgy a szövegmezőbe marad. :P

BalaNce87:
"...olykor olyanokat élnek túl és utána még ő fut rám és öl meg, inkább bújnia kéne mert szénné lőttem."

Talán el kellene lőni az első pár golyóval és akkor meghalna. ;)

[ Szerkesztve ]

(#88) BalaNce87 válasza Gergello (#86) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hát ezt már elmondtam hogy a fegyverek szórása finoman fogalmazva nincsen, lenyomom a bal klikket belövök vkit közbe jobbról elkezdenek lőni arra fordulok és lelövöm úgy hogy nem engedtem fel a gombot, meg különöbző ugrás poziciókból is pontos a fegyver, így értettem, szóval aki nemtud benne lőni az tényleg béna v nemtudom :) promodba meg mégkönnyebb.
Mind1 én azt mondom hogy mindenképp tenni kéne ez ellen hogy ne Ak-zon mindenki, aki Ak-val tud lőni az kb bármelyik automata fegyverrel tud olyan jó lenni, csak az Ak-ból kevesebb kell.

athomi: Hát ezt sima modra értettem nem promod nem HC, ott ez elég gyakran előfordul úgy hogy adja be folyton a találatot, nem lenne ilyen ha lenne hp, mindenképp jobb lenne a játék és akkor nem merne kifutkosni, ráfutni azok után hogy bekapott egy kisebb sorozatot, engem csak az zavar hogy meglövöm messziről elfut és semmit nem értem azzal hogy betalált, ugyanott vok. Meg mint már írtam nem kell tudás ahhoz hogy eltaláld, tehát ott inkább a sebzásben van a hiba, promodba már tényleg jobb sokkal a helyzet, viszont az egy golyós fejest nagyon hiányoltam/om

[ Szerkesztve ]

(#89) Gergello válasza athomi (#87) üzenetére


Gergello
addikt

nem a visszalépésre kattintottam, hanem a a stopra
amúgy illene már vmi csinálni ezzel a lassúsággal, vezető informatikai oldal :C

(#90) Gergello válasza BalaNce87 (#88) üzenetére


Gergello
addikt

Neked inkább cod1ezni kellene, ott megvannak azokat amikről írsz.

(#91) BalaNce87 válasza Gergello (#90) üzenetére


BalaNce87
addikt

Szerintem ettől sokkal jobb lenne a játékélmény. Én cod2-őztem sokat és utána próbáltam be az 1-et és az uo-t, tetsztett, mondjuk azt nem értem hogy abba mi a jó ha megkönnyítik a játékot, nem azt akarom hogy cod1 legyen az egész, de az élet meg a fegyverszórás elég alapnak kéne hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#92) athomi válasza BalaNce87 (#88) üzenetére


athomi
veterán

Kempeléshez és bunkerháborúhoz vezetne.

(#93) BalaNce87 válasza athomi (#92) üzenetére


BalaNce87
addikt

Miért tudtommal 1-ben is van élet mégis elég sokan játszották/játszák, hát de én ezzel azt mondom hogy ha lesebzem 20-ra a hp-ját akkor ne ő fusson már rám, mert egy láblövésbe belehalna, hanem óvatosabban kéne játszania akkor, warokon meg felőlem campelhet ha ő támad azzal csak önmagát szivatja. De ott van a CS is és a mai napig elég sikeres.

[ Szerkesztve ]

(#94) Corsa1


Corsa1
tag

jolvan srácok én hiszek nektek.csak eddig elhittem amit irtak,nem magamtol találtam ki...téma lezárva.várom a 2.részt.

üdv

(#95) kem válasza alien_ (#77) üzenetére


kem
addikt

nagykirály az "újságírás doktora" avatarod :C :R

Köszi!

(#98) snataniel


snataniel
tag

Sziasztok! Semmi új hír....? énmár nagyon játszanák vele! :DD

Kárpátia!!!

(#99) feka007 válasza snataniel (#98) üzenetére


feka007
nagyúr

Egyelőre semmi. De pár hét múlva biztos lesz.

(#100) snataniel válasza feka007 (#99) üzenetére


snataniel
tag

Ámen! :R

Kárpátia!!!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty: Modern Warfare 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.