Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#620) fabula válasza poli27 (#614) üzenetére


fabula
őstag

Mindenképp a Noctuát tedd bele, a gyári hangos és elég hamar elromlik (zörögni kezd) az X1C-ben a fórumozók szerint.
Ez a legnépszerűbb terv jelenleg a P1P utólagos MCU hűtésére egy nagyobb Noctuával [link] . Én ezt tervezem beleépíteni. A nagyobb ventillátor több levegőt fúj és a Noctuák azért is csendesek, mert az ugyan olyan méretű ventillátoraik kevesebb levegőt tudnak szállítani. A kicsit nagyobb hallhatóan alig hangosabb a 4010-es Noctuától, viszont kb. úgy hűt mint a normál gyári 4010-es kisebb ventillátor az X1C-ben, amibe pont a zárt doboz miatt tették bele. Ezt érdemes megvenni, nem kell a 4 pines PWM [link] .

#619axlfsi Azért érdemes a P1P-be a ventillátort beépíteni az MCU-hoz, mivel nyitott házzal tervezték és az MCU hűtés kivezető nyílása a házon belülre kerül, ha bedobozolod. Márpedig én is bedobozplom a Vision házba, már kész vagyok a nyomtatott részekkel, fel is szereltem, csak a PC lemezeket várom. Aki bedobozolta, szinte mindenki telepít bele hűtőventilátort az MCU-ra, mert ha túlmelegednek a driverek, akkor az lépésvesztést okoz, és jobb az óvatosság :K .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.