Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68601) KaiotEch válasza Vakegérke (#68600) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lehet azért nem fog neki menni, mert kitakartad a felhasználóneved és a jelszavadat :C

(#68602) De4d


De4d
őstag

Hali.
Ha ssd-re teszek egy oprendszert összeakadhat ha megtartom a belső winyón is?
Érdemes lenne legyalulni róla? Vagy akár az egész HDD-t?
Új gép vétel esedékes, de a belsó winyó maradna, és az ssd-n lenne az oprendszer.

Minden jó, ha a vége jó!

(#68603) KaiotEch válasza De4d (#68602) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem akad össze amennyiben úgy telepíted az SSD-t, hogy nincs rajta más vinyó.

(#68604) De4d válasza KaiotEch (#68603) üzenetére


De4d
őstag

Akkor utána a biosban, egy elsődleges ssd bootolást kell csak beállítani ?

Minden jó, ha a vége jó!

(#68605) KaiotEch válasza De4d (#68604) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen :K

(#68606) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok.

Segítségetekre lenne szükségem. Adott egy játék, jelen esetben Counter-Strike 1.6, tehát akkor nem kell egy nagy hardver, fps is megvan hozzá rendesen. A monitort átszereltem egy másik gépre és szerintem utána jelentkezett egy hiba amit lentebb le is írok.
Nos találtam pár videót, talán a mikroszaggatáshoz tudnám hasonlítani a legjobban, olyan 1 másodpercenként megakad avagy megáll a kép majd ugye megy tovább...
ez a jelenség meg is oldódik, HA "monitort ki-be kapcsolgatom, "Auto adjusting"-olok" Aztán, ha lerakom játékot a tálcára és vissza újból jelentkezik ez a hiba..
Monitorom lcd BENQ fajta

Esetleg valami megoldás? köszi

[ Szerkesztve ]

(#68607) kiszi07 válasza kornyiktamas (#68606) üzenetére


kiszi07
senior tag

Sajnos a hibám oka lehet. Magas a válaszidő. Neha 0-20 máskor felugrál 700-ra is (terhelés mentesen)
teszt alatt pedig +2000 korul..
3 % töredezettség sok ?

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#68608) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Nem teljesen ide való de hátha van olyan aki tud segíteni. Napszemüvegre lenne szükségem de nem nagyon szeretnék 8 ezernél többet kiadni érte, viszont jól jönne egy jobb lencse esetleg polarizált. Esetleg tudtok ajánlani valamilyen márkát ami még elfogadható termékeket gyárt? Esetleg valamilyen konkrét üzletet, vagy típust? Konkrétan Wayfarer formájút keresek, de igazából többféle forma is érdekel nem baj ha van miből választani.

Előre is köszönöm!

Daa-raa

Köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#68609) #65675776 válasza freelanced (#68608) üzenetére


#65675776
törölt tag

Itt lehet több sikerrel jársz.

(#68610) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Az Nvidia 335.23 Drivert érdemes letölteni vagy hagyjam 334.89-est?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#68611) mouzrr


mouzrr
őstag

Üdv. Miért lehet az, hogy a telefonom nem hajlandó torrenten letölteni semmit? Először elkezdi 1-2 mb/s-kel, majd lemegy nullára. Tárhely az van. Ötlet?

(#68612) VoidXs válasza mouzrr (#68611) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A szolgáltató lekapcsol, ha torrentezést észlel. Vannak ilyenek.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#68613) mouzrr válasza VoidXs (#68612) üzenetére


mouzrr
őstag

Wifin próbálom, gépen problémamentes.

(#68614) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egyre inkább olybá tűnik, hogy nem jól értettem eddig mi az az UEFI, és pontosan mire jó...
Ha jól értem tulajdonképpen a BIOS-t váltja fel, csak több mindent lehet állítani, szélesebb körű a hardvertámogatás és lerövidül a boot idő, valamint csicsásabb (lehet) a kezelőfelület.

Ugyanakkor marad néhány kérdés ezzel kapcsolatban.
1) Ha az alaplapom támogatja, akkor be kell kapcsolnom "biosban" külön az UEFI bootot?
2) Rendszertelepítés után is lehet módosítani, vagy újra kell hozzá telepíteni mindent?
3) A windows 8-nál rendszeren belül kell valami speciális beállítás hozzá?
4) Egy átlagfelhasználó pontosan mit nyerhet vele?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#68615) dvdbackuper válasza pocokxx (#68614) üzenetére


dvdbackuper
őstag

[link]
Sztem itt mindenre választ kapsz :R

(#68616) Spet válasza Aaron14 (#68596) üzenetére


Spet
addikt

Ameddig garanciális addig is érdemes először a Nokiához vinni, hisz ha a T-hez viszed akkor csak egy felesleges kört tesz a mobil a T-től a legközelebbi Nokia szervizhez. Ha lejárt a garancia akkor meg csak a Nokiához viheted, de akkor már önköltséges lesz a javítás.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#68617) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Volna pár kérdésem hozzátok:

1. Hol lehet win 7 alatt megnézni, hogy a két winyóm közül melyiken van a win7, és melyiken van még XP? Több mint egy éve telepítettem őket újra, az óta már elfelejtettem

2. Jövőhéten megjön a win8. Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy mennyi szabad helyet kell majd neki hagyni, hogy se túl kevés, se túl sok szabad hely legyen utána? Pluszba max10-12 gigát akarok hagyni.

3. Win8-at mennyire jó ötlet kb 10 éves, ide-s winyóra telepíteni? Úgy értem nem fog emiatt lassú lenni pl a bootolás? A satás winyóm tele van, és nem akarom partícionálni, mert félek, hogy elvesznek róla az adatok!

4. Meg akarom hagyni az XP-t(net nem lesz rajta biztonsági okokból!), és a win7-et is a gépen. Az lenne még a kérdésem, ha a win8-at felteszem, nem fognak eltűnni az előző oprendszerek? Ha nem, akkor bottolásnál ki fogja nekem írni, a win8 mellé, hogy Win XP, Win7, vagy csak azt írja ki, hogy a windows korábbi verziója? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#68618) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, Mozilla Firefoxban hogyan vagy mivel lehet letiltani mindenféle reklámfelületet, felugrót és nem felugrót is? Előre is köszönöm a választ. : )

[ Szerkesztve ]

(#68619) Vakegérke válasza RedHarlow (#68618) üzenetére


Vakegérke
veterán

Javasolnám ezt a topicot, az ilyen kérdésekre van kihegyezve.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#68620) eami válasza Satyricon (#68617) üzenetére


eami
addikt

1. mindenféle varázslás mellőzésével és esetleges tévedés megelőzése végett, javaslom húzd le az egyik wincsit, aztán meglátod indul a windows vagy sem :D

2. 10-12GB szerintem kevés, ha már rögtön a legelején csak annyit hagysz. Javaslom 80-100GB különíts el a rendszernek.

3. Nyilván lassabb lesz. Másolj át cuccokat az IDEre. Nem feltétlenül kell újraparticionálni, pusztán a már meglévő partícióra felrakod a win8at és kész (nem számolva azzal hogy esetleg van már rajta vmi rendszer).

4. Win7 tök felesleges, mert ami megy Win7 alatt menni fog jórészt menni fog Win8 alatt is. Ha nem vagy benne biztos akkor keress rá neten az adott program oldalán / fórumán. Van esetleg valami nagyon XP specifikus dolgod?

(#68621) Stylerr


Stylerr
addikt

Üdv!
Olyan gondom lenne, hogy újraindítás után az asztalon lévő parancsikonok elmozdulnak. A képernyő két szélére vannak elrendezve, és újraindítás után a jobb oldali parancsikonsor bentebb csúszik. Mitől van? (Ikonok automatikus elrendezés kikapcsolva) Win7 professional 64bit.

[ Szerkesztve ]

(#68622) Satyricon válasza eami (#68620) üzenetére


Satyricon
addikt

Hello

Köszi

Am a winyó csati lehúzásos dolog nem fog működni, mert be van építve úgy a gépbe, hogy fél nap kínszenvedés lenne, mire lehúznám. Van valahol a win7-ben olyan, hogy megmutatja, mennyi szabad hely van a winyón, hány felé van particionálva, ill melyik winyón melyik oprendszer fut. Csak azt nem tudom, hol tudom et megnézni :F

Am kell az xp a régi játékoknak, és az olyan progiknak, amik kizárólag xp-n futnak rendesen!(pl: megvettem anno az Ulead Photo Express 8.0-t és az csak XP-n fut, win7 alatt mindig kiírta a kép betallózása közben, hogy a program nem válaszol. Ez a jobbik eset volt, hogy tallózás közben nem válaszolt! A rosszabbik, mikor már a program indításánál is kifagyott, hangsúlyozom, akármit csináltam vele, mindig ez volt!) A kompatibilitás meg ilyen baromságok sz..t sem érnek, elnézést a kifejezésért! Szóval akárki akármit mond, az XP a legjobb oprendszer, a kompatibilitás szempontjából! Soha nem volt vele gondom, ellentétben az újabb oprendszerekkel! (ezt leszámítva imádom a win7-et :K )

És azért akarok több oprendszert használni, mert ha az egyik vírusos lesz, vagy valami baja lesz, akkor ne kelljen paráznom, hogy úr Isten, most mindent le kell mentenem, meg újra kell telepítenem, stb stb..., Szóval ott van két oprendszer pluszban, amiről ki tudom javítani a sérült oprendszert, ráadásul szükség esetén a rendszer partíciójáról is le tudom menteni mindenféle nehézségek nélkül az ott található, számomra fontos dolgokat! Engem ez a megoldás többször is megóvott az idegbajtól! Jótékony hatással van rámnézve! :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#68623) eami válasza Satyricon (#68622) üzenetére


eami
addikt

nem kell kiszerelned a wincsit, elég ha alaplapról vagy a HDDről lehúzod az ide / sata kábelt.

a partició mutatós dologról pont nem rég írtam más kérdés kapcsán.

Nem akarlak meggyőzni hogy más használj, sőt pont erre nem is tudnék így hirtelen fejből mondani más alternatívát, de elég sok minőségi ingyenes program van már kint szerte a világban. Sőt még - amúgy elég borsos árú - fizetős programokat is meg lehet csípni néha ha feliratkozol a http://www.bitsdujour.com hírlevelére.

Vírus ellen amúgy pont nem sokat ér a módszer amit alkalmazol, sőt nagyobb esélye van hogy az szépen tovább hurcold magaddal későbbre. Ha van egy jó antivirus/firewall progid és a legfrissebb OSt használod, szépen feltelepítve a rendszeresen érkező frissítéseket, akkor elég minimális az esélye hogy olyan problémád legyen ami miatt újra kell telepíteni a rendszert.

(#68624) stopperos válasza Satyricon (#68622) üzenetére


stopperos
senior tag

Jobb kattintással a Sajátgép-re és ott Kezelés vagy Manage. A felugró ablakban pedig lesz egy Lemez kezelő valahol a bal oszlopban, talán Disk Management vagy hasonló. Ott van minden infó.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#68625) Satyricon válasza eami (#68623) üzenetére


Satyricon
addikt

Nem akarok kiszedni a winyót, hanem a winyóról való lehúzás műveletét nem tudom megoldani, mert el van rejtve úgy, hogy fél nap szerelésbe telne, mire eljutok odáig, hogy lehúzzam a winyóról a kábelt!(Az összes kábel el van tüntetve, nem lehet látni. A winyó is be van burkolva, ráadásul az előlap felé van a csatlakozója, ahonnan nem tudom lehúzni a csatlakozót. Csináltam egy winyótakaró keretet, vagyis burkolatot, ha azt ki akarnám szedni, előtte le kellene szednem a memória vizes blokkot hogy kiférjen a gépből a winyótakaró burkolat. De azt se nagyon lehet kiszedni, mert a vizes csövek nem túl hosszúak, és nem is igazán lehet tőlük férni. Szóval a fél gépet le kell bontani, hogy hozzáférjek a winyókhoz! Nem egyszerű mutatvány, de sajnos csak így tudtam megoldani ezt a kábel, és winyó elrejtést! Ember legyen a talpán, aki 3-4 óra alatt kiszedni! :DDD

Ja, az alaplapról/ra se tudom lehúzni/rádugni se winyót se semmit, mert a takarólemeztől, ami a vezetékeket takarja el, nem férek hozzá.)

Am amit belinkeltél, pontosan arra gondoltam, méghozzá a lemezkezelőre! Köszi szépen! :R

Szerk.:

(#68624) stopperos: Köszi neked is! :R

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#68626) eami válasza Satyricon (#68625) üzenetére


eami
addikt

még az jutott eszembe hogy boot előtt BIOS/UEFI-ben elvileg meg tudod nézni hogy IDE vagy SATA wincsiről bootol és akár le is tilthatod teljesen (kb mintha lehúznád).

(#68627) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok

Van a postán arra lehetőség, hogy elküldjek egy egyszerű levelet valami egzotikus országba ahonnan azt visszaküldik ide? Nyílván pecséttel vagy valami bizonyítékkal arról hogy járt ott a levél?

üdv

Vagy az is jó nekem ha valaki aki olvassa ezt a topikot és pont valami egzotikus/távoli helyen van éppen (Kanári szigetek, Kuba, Ausztrália etc..) az vállalja hogy felad egy levelet a nevemben, nyílván a költségeket én állnám :)

[ Szerkesztve ]

(#68628) Deck


Deck
titán

Ez a webshop igazi? Nem kamu oldal? Rendelt már tőlük valaki?

http://www.adidaswebshop.eu/

PS5

(#68629) Ice&Lime válasza Deck (#68628) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Miért nem jók a népszerű-bevált hazai boltok?

(#68630) Deck válasza Ice&Lime (#68629) üzenetére


Deck
titán

Sportmarkt.hu jó?

PS5

(#68631) killer095


killer095
őstag

Sziasztok.
Van egy Dell Inspiron 15 laposom, vettem egy x7-es egeret egy steelseries qck mini egérpaddal.
Na most az egér kurzor játék illetve simán asztalon is ugrál ha kicsit megemelem :(
Havernak ugyanilyen egere van csak razer paddal és semmi:(
Sokan azt irják s touch pad miatt össze akad és az zavarja.
Valami tipp?+hol lehet a touchpadok offolni?
Előre is köszi

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#68632) eami válasza killer095 (#68631) üzenetére


eami
addikt

lmgify de fent kell hogy legyen a gyári driver hogy legyen ilyen opciód.

[ Szerkesztve ]

(#68633) Stylerr válasza Stylerr (#68621) üzenetére


Stylerr
addikt

Esetleg erre valaki?

(#68634) killer095 válasza eami (#68632) üzenetére


killer095
őstag

kikapcsoltam de ugyan ugy ugrál....valami tipp?
teljesen uj az egér kb 1 órája bontottam ki:(

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#68635) Ice&Lime válasza Deck (#68630) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezt előre leszögezem, nem vagyok boltos, ugyhogy nem azért mondom őket, hanem a felhasználók visszajelzései alapján, amiket lehet is olvasni prohardveren és saját tapasztalat.
Sőt ezt privátban.
Figyelj a garancia időre, mert vannak olyan termékek, amikhez eredetileg 5 év jár, de vannak boltok, amik csak 3-at adnak helyette.
Meg még érdemes arra odafigyelned, hogy ha garanciális ügyintézésre kerülne sor, akkor az a bolt mennyire alkalmas rá és milyen messze van.

[ Szerkesztve ]

(#68636) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

sziasztok.

telefonról szeretném a véletlen letörölt képeket visszahozni.. nos ez nekem sikerült is a getdataback programmal és meg is tudom nézni, viszont másolni nem, mivel nincs hozzá serial kódom esetleg valami segítség? köszi :( vagy mas program.

(#68638) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Hali!
Ha Molex-8 pin átalakítót veszek, az mindegy, hogy milyen? Vagy azért ne a legolcsóbbat vegyem, tehát van ezek között valami minőségbeli különbség?

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#68639) Pttypang válasza DokiBaxxi (#68638) üzenetére


Pttypang
veterán

Egy darab műanyag pár dróttal, akkora különbségek nincsenek, mindegyiket knából hozzák :)

[szóval igen]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#68640) Rico83


Rico83
tag

Hogy tudnám beállítani a 19 colos monitoromat (tft) arra, hogy a játékok ne 16:9-ben menjenek hanem teljes képernyőn(4:3)?
Powerstrippel próbálkozom, de a speciális időzítési beállításokat nem tudom használni.
Ötlet?

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#68641) MasterMark válasza Rico83 (#68640) üzenetére


MasterMark
titán

Tedd 4:3-as felbontásra. Amúgy nem 5:4-es az a monitor? Mi a felbontása?

Switch Tax

(#68642) Rico83 válasza MasterMark (#68641) üzenetére


Rico83
tag

Sima 4:3-as Fuji... Siemens monitor, Windows alatt 1280x1024(max) felbontáson, játék alatt nekem bőven elég az 1024x768.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#68643) eami válasza Rico83 (#68640) üzenetére


eami
addikt

játékon belül 4:3ra állítod?

(#68644) #65675776 válasza Rico83 (#68642) üzenetére


#65675776
törölt tag

1280x1024 az 5:4-es képarány.

Talán a játékokban kellene beállítani a megfelelő felbontást.

(#68645) DokiBaxxi válasza Pttypang (#68639) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Köszönöm! :R

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#68646) Rico83 válasza eami (#68643) üzenetére


Rico83
tag

Játékon belül(most épp G.R.Future Soldier) nem tudok képarányt váloztatni, csak felbontást.
Valami külső program kellene...asszem...

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#68647) #65675776 válasza Rico83 (#68646) üzenetére


#65675776
törölt tag

És a felbontások között nincs 1280x1024? Esetleg olyan kapcsoló, hogy Widescreen?

(#68648) Rico83 válasza #65675776 (#68647) üzenetére


Rico83
tag

Felbontáskor semmi nem változik, wildescreen kapcsoló nincs.
Egyre valószínűbbnek tartom hogy a konzol átirat miatt a grafikus motor nem támogatja az általam hőn szeretett képarányt, ezért gondolkodom külső programban.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#68649) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,

egy kis segítséget kérnék. Egy gépet akar venni ismerősöm, a cél az, hogy folyton menjen, mert wireless infrakamerák használatára kellene. Ide befutnak a jelek, és a gépen bármikor rá tud nézni. Ehhez ezt ajánlották neki:
G3320 Pentium 3ghz
ASrock h81M-dgs
4gb ddr3
wd 500gb sata2
koolink táp 450w
68k-ért.
Szerintem a kooling táp az nem éppen 0-24-es használatra van tervezve, ha videót is kell rögzíteni lehet kevés az 500gb, integrált videokártya van benne ez nem tudom, hogy mennyire kultiválja a kamerákat, hogy milyen erőforrás kell ezeknek a képeknek a kezelésére... illetve ez így nem tudom, hogy megér-e 68k-t?
Ti mit gondoltok?
Köszi!

(#68650) Pttypang válasza -conrad- (#68649) üzenetére


Pttypang
veterán

A tápból érdemes valami normálisat venni, igen.
A háttértár kérdésnél jó lenne tudni, hogy mennyi ideig tárolnák és milyen felvételeket, mert azért erős eltérés lehet tárhelyigény terén.
Valamint ha mozgásérzékelős rendszerrel van párosítva, az megint egy dolog..
[A kamerák nem vesznek folyamatosan, csak ha az érzékelő mozgást érzékel]

Everybody lies.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.