Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Azt jol latom h a cm n300 haz elejen az 1ik usb port az usb 3?

Battletag: hojszi#2983

(#69402) Deck


Deck
titán

Tudtok valami jó napló programot? Kedvet kaptam hozzá. Jelszóval legyen védhető.

PS5

(#69403) tikshow válasza mouzrr (#69397) üzenetére


tikshow
addikt

Másik mobillal is ezt csinálja? Én eddig fél / egy métertől távolabb a hangfalaktól sose halottam ilyet. Lehet a telód is ludas.

(#69402) dekrer: Notepad++, SecurePad pluginnal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69404) dvdbackuper válasza Potyka03 (#69399) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Van másik hangkari? Kiválasztottad elsődlegesnek? Nincs lenémítva? Be van kapcsolva a hangszóró? Nem vagy süket? :D

(#69405) bobooo válasza Intel fan11 (#69401) üzenetére


bobooo
addikt

Igen [link]

[ Szerkesztve ]

(#69406) Potyka03 válasza dvdbackuper (#69404) üzenetére


Potyka03
senior tag

LOL :D
Nem vagyok süket,nincs másik hangkari csak az alaplapi,de feltelepítve az se működik,ki lett választva igen,nincs lenémítva :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#69407) MacCaine válasza Potyka03 (#69406) üzenetére


MacCaine
őstag

Nem lehet, hogy van egy másik telefon is a hangfal közelében? :)

(#69408) dvdbackuper válasza Potyka03 (#69406) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Hmmm, ha az alaplapi sem szól, akkor lehet nem is a zöldbe dugod a hangot? Vagy a hangszóró nem jó? Több ötletem nincs :)

(#69409) Potyka03 válasza dvdbackuper (#69408) üzenetére


Potyka03
senior tag

zöldbe van dugva,és a hangszóró is jó,mert az előző gépemen is szólt :)
Mert még azon agyalok hogy nem érzékelné rendesen a hangkártyát? De ez hülyeség,hisz tövig beletettem az alaplapba :S

(#69407): másik telefon????

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#69410) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Hali mindenki ATI vgaval win7 alatt lehet beállítani olyan "hotkeyt hogy 2 megjelenítő között "váltson" (egyiket kikapcsolja másikat be)?
előre is köszi

(#69411) spgabor válasza dfdfdf (#69410) üzenetére


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

TeamViewer távoli nyomtatással kapcsolatban szeretnék kérdezni. Ha esetleg valaki egy ötlettel tudna segíteni, akkor hálás lennék.
Adott három gép, egyikről a másik kettőt lehet átvenni fix regisztrációval. Ezekre be volt állítva a távoli nyomtatás. Egyik irányba megy hiba nélkül a "kliens" gépen meg is jelenik a nyomtatók között az átvevő gép nyomtatója Teamviewer-en keresztül névvel.
A probléma a másik géppel van. Nemrég frissítve lett a 8-as a kilences verzióra. Ekkor ezen a gépen a távoli nyomtató eltűnt. A beállítás is automatikusan ki lett véve ezen a gépen a távoli nyomtatás elől. Ha be akarom pipálni a lehetőséget, nem történik semmi. Ha a beállításokban telepíteni akarom a távoli nyomtatás driver-ét, akkor csak ennyit ír ki a program, hogy hiba miatt nem sikerült. Semmi hibakód vagy egyéb, amiből kiindulhatnék. Ezen a kettes számú "kliens" gépen lezúztam az egész programot, mappákat, beállításokat, registry bejegyzést. Újraraktam, de most is ugyan ez a helyzet.

Van esetleg valakinek ötlete a hibával kapcsolatban? Vagy valaki találkozott már ilyennel?

Üdv:
spgabor

(#69412) genndy válasza dfdfdf (#69410) üzenetére


genndy
addikt

Windows+P megoldás nem jó?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#69413) dfdfdf válasza genndy (#69412) üzenetére


dfdfdf
őstag

:R :C
de tökéletes csak már arra kellene rájönnöm hogy a TV ami a 7870re van HDMIvel kötve miért nem hanglejátszó eszköz ebben tudna valaki segíteni?

(#69414) MacCaine válasza Potyka03 (#69409) üzenetére


MacCaine
őstag

Hopsz, rossz helyre ment a válasz :B, (#69397) mouzrr-nak szólt volna eredetileg.

[ Szerkesztve ]

(#69415) 5teve válasza Potyka03 (#69399) üzenetére


5teve
senior tag

tiltsd le biosban az alaplapit ha van, valamint nézd meg a vezérlőpultban, hogy valóban telepítve lett-e a driver.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#69416) fatallerror válasza Vertigo18 (#69394) üzenetére


fatallerror
addikt

nem tudok agp-s vga-t szerezni most. lehet ez is, gondoltam túlmelegedésre én is de nem pörögnek fel a ventik jobban meg azonnal visszakapcsolom és megy megint. lehet inkább lekéne már cserélni, nem jó az már netezni sem :D

don't tell me what i can't do!

(#69417) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy kis (gyors) segítség.

Vettem egy Kingston SSDnow V300 240gb-os SSD-t.
A 120-as ocz-t cserélem le (adatlapomon az adatok).
Azt szeretném megkísérelni, hogy a 240-esre caklli-pakkli átmásolom az összes rendszer adatot, hogy így az újratelepítést elkerüljem (ha így nem működik, akkor természetesen nincs más, mint az újrahúzás).

A problémám az, hogy mindkét ssd (120, és 240) be van dugva a gépemben, viszont az újat (240gb) csak 100m-nak látja.
Hiába állítom be a merevlemezkezelőbe, hiába törlöm teljesen a Kill Disk-kel (rease all, az ocz-nél ezt kellett csinálni, és utána tökéletesen működött, mert egyébként gyárilag partíciók voltak létrehozva rajta), nem tudok hozzáférni, és továbbra is mint méret 100M-át jelöl.

Mit tegyek, hogy lássam a meghajtót és szabadon tudjak rá másolni?
Fontos lenne a gyors segítség, mert ezt ma, most meg kellene oldanom.

A válaszokat, segítséget előre is köszi.

Üdv: Olaj

(#69418) spiritex válasza Olajka02 (#69417) üzenetére


spiritex
veterán

Eleve másolással nem lehet a rendszert átvinni, ehhez klónozó alkalmazás kell, mint a Macrium Reflect Free. Másrészt nem kell előkészíteni a 240GB-os SSD-t, inkább letörölni minden partíciót, hogy partícionálatlan legyen és Macrium-al átklónozni a C-t a 100 megás partícióval együtt.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#69419) Olajka02 válasza spiritex (#69418) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Köszönöm a gyors választ.
A bajom az, hogy nem tudom formázni és nem tudom törölni róla a partíciót.
Tehát nem tudok továbblépni, így klónozni sem.

Üdv: Olaj

(#69420) spiritex válasza Olajka02 (#69419) üzenetére


spiritex
veterán

Win7 lemezkezelője mit mond, ha jobb egér / partíció törlését nyomsz a partícióra?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#69421) Olajka02 válasza spiritex (#69420) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Ott látja az egészet 223 GB, de nem 100M-át.
Töröltem és semmi.

Most a lemezkezelőben feketén jelöli egy partícióként az egészet (223,57 GB)

Ezt újra formázom, ami sikeresen meg is történik és semmi a Win még mindig csak 100M-nak látja a sajátgépben.

(#69422) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok ciripel a videokarim tudok vele csinálni valamit? (felvettem diktafonnal)
Vettem aukciós oldalról ma mentem érte a postára, én szívem szerint küldeném vissza egyből.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#69423) spiritex válasza Olajka02 (#69421) üzenetére


spiritex
veterán

Nem kell megformázni! Hagyd feketén és klónozd rá a rendszered a 100 megás partíciójával együtt. Majd a Macrium létrehozza és megformázza neked a partíciókat.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#69424) Dtomka


Dtomka
veterán

Szerintetek mit fejlesszek? SSD vs RAM? SSD-m jelenleg nincs, memóriából 2x2 van jelenleg, és bővíteném 2x8 1600mhz-re?

(#69422) anonymus89
Általában a kondik ciripelnek. Sok mindent nem tudsz vele csinálni, próbaképpen vedd lejjebb az órajelet, esetleg kevesebb feszt állítsál be neki.

(#69425) Qru
Azt gondoltam, hogy a memória fontosabb, és játékok, programok jobban profitálnak a +12 GB ramból.

[ Szerkesztve ]

(#69425) Qru válasza Dtomka (#69424) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább ssd.

#nincsbennetarcsi

(#69426) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Van egy radeon 7850em, amivel videót szeretnék konvertálni, a CCC segytségével. Csakhogy, a video konverter nem bukkan elő a CCCben sehogy sem, telepítés alatt sem lehet kiválasztani. Hogy lehetne ezt a problémát megoldani?

(#69427) Qru válasza anonymus89 (#69422) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semmit. Áthúz egy tekercsnél az áram. Működés béli gondot nem okoz csak zavaró.

Dtomka: Attól függ, hogy a rendszert akarod gyorsítani vagy a játékokat. Ha hardcore gémer vagy akkor is 8GB ram bőven elég. Add el a 2x2-es kitet vegyél egy 2x4-eset meg mellé egy ssd-t.

#nincsbennetarcsi

(#69428) dvdbackuper válasza Dtomka (#69424) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Tekercs, nem kondi :)

(#69429) anonymus89 válasza Qru (#69427) üzenetére


anonymus89
addikt

Ez igaz, hogy működik de ez nem állt a hirdetésben, hogy ciripel akárcsak egy tücsök....
Ebben az esetben meg sem vettem volna.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#69430) Qru válasza anonymus89 (#69429) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyilván nem reklámozza az eladó. Nekem az előző lapom ciripelt, az se volt egy leányálom szóval tudom miről beszélsz.

Igazából működésbéli gondot nem okoz ezért nem számít hibásnak a termék. Csak zavaró, a vga gyártók se cserélik ilyen miatt a kártyáikat gariban.

Minden (vga is) tekercs ciripel, csak ha rajtuk lévő szigetelés/lakkozás nem zár tökéletesen a tekercs által keltett rezgás az emberi fül/agy számára is érzékelhető tartományba esik.

#nincsbennetarcsi

(#69431) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

A TV-be dugható, jellemzően Androidos kütyüknek mi a gyűjtőneve? TV Box? Van ezeknek általános fóruma, itt a PH- lapcsalád valamelyikén, ahol utána tudnék érdeklődni, hogy melyik a nekem való?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#69432) Olajka02 válasza spiritex (#69423) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Okesz.
Most töltöm a progit.
Kíváncsian várom, hogy így műkszik-e.
Rövidesen visszajelzek, hogy sikerült-e vagy sem

(#69433) anonymus89 válasza Qru (#69430) üzenetére


anonymus89
addikt

Ebben igazad van és nem vitát szeretnél folytatni de akinek már több mint 400 értékelése van az ne éljen már vissza ilyen dolgokkal. Nekem egy 9600gt-m van ez ügye aktív hűtéses de nem ciripel.
"A termékleírásban mindenképp fel kell tüntetni a termékkel kapcsolatos lényeges információkat, amelyek alapján az érdeklődők teljes képet kaphatnak licit előtt a meghirdetett termékről."
Azon nyomban visszaküldeném a postára csak félek nem fogja átvenni. :(

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#69434) genndy válasza dfdfdf (#69413) üzenetére


genndy
addikt

Hangbeállítások között kell kiválasztanod hogy a HDMI-n küldje ki a hangot, meg ott a Tulajdonságok között a formátumot, csatornaszámot, stb.
Bár nem vagyok biztos benne, hogy a TV HDMI bemenete jó hangbemenetnek is... :F

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#69435) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Mi a kulonbseg a d-sub es a display port kozott?

Battletag: hojszi#2983

(#69436) dvdbackuper válasza anonymus89 (#69433) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Én anno egy sapphire x1650pro-t vettem zsír újan, ráadásul passzív volt, vizezni akartam, de úgy ciripelt, h vissza is vittem és hoztam inkább egy x1950pro-t, na az nem ciripelt... Sajnos semmit nem tudsz vele csinálni...

(#69437) Qru válasza Intel fan11 (#69435) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Más a tűkiosztás/csatlakozó
Analóg vs Digitális
Egyirányú vs kétirányú kommunikációra képes
csak képet vs képet és hangot is továbbít

mod:

Bővebben itt olvashatsz a DP-ről: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#69438) anonymus89 válasza dvdbackuper (#69436) üzenetére


anonymus89
addikt

Nagyon jó, volt 1950 pro-m is de az sem ciripelt. :(

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#69439) Olajka02 válasza spiritex (#69423) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséget.
Most sikerült létrehozni egy nagy partíciót, egyben, amire klónozta is a 120gb-ost.
Már csak az lenne a kérdésem, hogy így maradt egy 100M partíció, azzel mit lehet kezdeni, hogy az teljesen eltűnjön?

Az eddigi segítséget még egyszer köszi.

Üdv: Olaj

(#69440) pjen válasza Olajka02 (#69439) üzenetére


pjen
félisten

Azzal a 100Mb vel ne foglalkozz. :) Azt a telepítő csinálja.

anonymus89:ha már így jártál(mondjuk ez nem rendeltetés szerű működés,végülis becsaptak,hacsak nem adták nagyon mélyen ár alatt)vidd el szervízbe,biztos javítható. :((

[ Szerkesztve ]

(#69441) Olajka02 válasza pjen (#69440) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Szia!

Oké rendben, de engem zavar, hogy eddig 3 ssd-s rendszernél sem jelent meg ez így, ennél meg igen.
Így lesz egy plusz partíció, egy jelöléssel, és lehet hogy összekuszálja a gépen (ha vissza teszem az eredeti gépbe a 120-as helyére) a meghajtó jelöléseket.
Meg sajnos nekem böki egy kicsit a szememet...

És tuti, hogy az asszony reflexből oda akar menteni majd mindent. :)

Üdv: Olaj

(#69442) pjen válasza Olajka02 (#69441) üzenetére


pjen
félisten

Ott volt az,csak nem figyelted.Legalábbis a win 7 telepítő létre hozza a "8"at nem ismerem.Lehet valahogy el lehet rejteni.Ha rámész jobb klikk:tulajdonságok:system et ír.

(#69443) Satyricon válasza Potyka03 (#69409) üzenetére


Satyricon
addikt

Hello

Ezek az Audigyk nagyon kényesek, alig akarnak megszólalni! Tegnap én ugyanígy voltam az aranycsatis Audigy 1-gyel.

Először is töröld le a drivert!Vedd ki a hangkarit, fújogasd meg az alaplapi slotot, és a hangkari érintkezőjét is megtörölheted. Utána be a hangkarit, szedjél le PAX drivert a Hardwareheaven.com-ról. Ha lejött a driver pack, és feltelepítés után sincs hang, akkor belemész a driver mappába, és keresel olyat, hogy drivers.7z, vagy drivers.rar. Ezt kicsomagolod ugyan oda, és úgy indítod a telepítést! Nekem így sikerült életre kelteni tegnap, igaz win7-en.

Írj, ha sikerült.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#69444) genndy válasza Olajka02 (#69441) üzenetére


genndy
addikt

Nem ad neki betűjelet, nem kuszál össze semmit (sőt asszem nem is lehet adni neki, talán Windows alól már szándékosan nem is látszik). De azért kell a rendszernek, ne töröld le.
Akkor csinál csak ilyet, ha egy darab partícionálatlan meghajtó van a gépben Win telepítéskor.

HollyBoni: Dohány utcai Aquában csodálkoznék ha nem lenne (de inkább csekkold az oldalukon előbb).

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#69445) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Nem tudja valaki BP-n belváros környékén hol lehet venni 8 pin PCIe adaptert? Eddig csak olyat találtam ami alaplapba megy. :(

(#69446) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok..
Windows 8.1 en hol tudom beállítani azt hogy ha bekapcsolom a gépet akkor ne az asztal jelenjen meg hanem a kezdőképernyő?
Most jött egy frissítés amit feltelepítettem és azóta az asztal jön be, (ja és a beléptetett fiókom mellé került a kikapcsoló gomb is) <--ezt csak azért írtam le hátha van valami jelentősége ennek a frissítésnek.

(#69447) Intel fan11 válasza Qru (#69437) üzenetére


Intel fan11
őstag

vmit akkor nem értek! Én arra gondoltam ami a DVI előtt volt kék színű monitor csatlakozó és ami ugyanúgy nézki csak a kék része szűrke! :) a között mi a különbség?

Battletag: hojszi#2983

(#69448) HollyBoni válasza genndy (#69444) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sajnos csak alaplapi van náluk is. 8 pin átalakító VGA kifejezésre már több találatot kapok, de általában a boltok messze vannak, vagy egy hetet kell várni a cuccra mert nincs raktáron.

(#69449) pjen válasza Potyka03 (#69409) üzenetére


pjen
félisten

Eszköz kezelőben nézted,nincs mellette sárga felkiáltó jel?

(#69450) Olajka02 válasza pjen (#69449) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!

Megoldódott minden.
Eltűnt magától.
3 ssd volt feltolva a gépben és miután az egyiket (120gb) formatáltam, ez a 100Mb-os partíció magától eltűnt.
Remélem, ha otthon berakom a gépbe, ott sem fog megjelenni.
Köszönöm a jó tanácsokat és észrevételeket mindenkinek.
Sikerült megoldani a dolgot (úgy tűnik).

Üdv: Olaj

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.