Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68301) JohnnyX válasza djdaniel (#68300) üzenetére


JohnnyX
senior tag

:C

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#68302) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hali,
Kaptam egy kékhalált APB Reloaded telepítése közben. Néztem HDD Sentinelt de hibátlannak látja mindkettőt. Az az érdekes hogy az elsőt nem töredezettségmentesíti már egy ideje rendesen tehát az első menet után leáll és ugyanúgy 6% marad. A másodiknak (Green) meg néha elég rendesen lehet hallani az olvasófejét ha csinálok valamit és ezt is kb egy hónapja kezdte. Mindkét hdd január óta van meg kb. Ez most mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#68303) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Ha veszek egy laptopot előre telepített winnel, és újra akarom telepíteni ezt később, a rendszerben kikeresett aktiváló kóddal újra tudom telepíteni? Azaz a microsoft oldaláról letöltött verziót aktiválni tudom vele?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#68304) anonymus89 válasza ViharVadász (#68297) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm a választ akkor neki is látok! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#68305) Milgram1 válasza JoolsNOS (#68303) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Igen, én is csináltam már úgy.

(#68306) JoolsNOS válasza Milgram1 (#68305) üzenetére


JoolsNOS
veterán

köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#68307) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok. Hogy tudom rávenni a tabletemen (droid) a böngészőmet(dolphin) hogy ne ezt a ssz... mobilnézetet tolja a képembe itt Phn, mert már kikúttú idegesít hogy nyomogatom az asztali nézetet, de nem történik semmi. (kukik bekapcsolva) Előre is köszi! szerk.:és nem továbbít auto

Megtaláltam: javascript ki volt kapcsolva...

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#68308) sanyek2


sanyek2
senior tag

Üdv!
Ha win 8.1 lemezkezelőben megváltoztatom a meghajtó betűjelét, attól még megmaradnak az adataim, ugye?
Ez számomra logikus, de most nem szeretnék kockáztatni :)

(#68309) Vakegérke válasza sanyek2 (#68308) üzenetére


Vakegérke
veterán

XP-Win7 alatt nem probléma. Csufika lenne, ha a 8.1 dózerolná az adataidat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#68310) sanyek2 válasza Vakegérke (#68309) üzenetére


sanyek2
senior tag

Bizony, de most fosok, mert költöztetem az adataimat.. :D
Összevonom a kettéosztott terásat, és amúgyis becsúfította a logikai maghajtókat a lista kellős közepére a rendszer.

(#68311) sanyek2 válasza Vakegérke (#68309) üzenetére


sanyek2
senior tag

Mit jelent, ha megjelölöm aktívként a partíciót?

(#68312) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Adódott egy kis problémám, talán van itt valaki, aki találkozott már ilyesmivel.

Van egy Kinston DataTraveler G2-es 16GB-os pendriveom. Felismeri a gép, a típusát is látom, a Sajátgépben meg is jelenik, viszont nem tudom megnézni a tartalmát. Ezt az üzenetet kapom: "H:\ is not accessible. Incorrect function." Formázni nem tudom, lemezkezelő sem látja.

Ezt találtam, mint lehetséges megoldás (remélem, nem "csúnya" tartalom :U ), de egyelőre nem álltam neki, hátha van egyszerűbb út is.

A pendrive már így került hozzám, előzőleg TV-hez használták, talán zenék voltak rajta, de nem tudom pontosan. Az adatok nem probléma, ha elvesznek, viszont az jó lenne, ha a meghajtó használható lenne.

Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#68313) Vakegérke válasza sanyek2 (#68311) üzenetére


Vakegérke
veterán

A tárolót inkább ne.
Igazából ez már nekem magas, biztos lesz olyan, aki ért hozzá, válaszol, és aranyat ér a tudása, szava. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#68314) sanyek2 válasza Vakegérke (#68313) üzenetére


sanyek2
senior tag

Csak azért, mert véletlenül rányomtam.. :/

(#68315) Vakegérke válasza sanyek2 (#68314) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hát akkor nem mindegy? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#68316) sanyek2 válasza Vakegérke (#68315) üzenetére


sanyek2
senior tag

Nem feltétlenül, ha vissza tudom csinálni meghajtó törlése nélkül. Meg jó lenne tudni, hogy mit művel a rendszer, ha aktívként van megjelölve?

(#68317) Aaron14


Aaron14
őstag

Telekomnál vásárolt Nokia telefont bevihetem a Nokia szervízébe vagy mindenféleképpen a Telekomhoz kell visszavinnem? Hol gyorsabb az ügyintézés?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#68318) csabyka666 válasza Aaron14 (#68317) üzenetére


csabyka666
addikt

Én a T-Mobile-os készüléket (garancia időn belül persze) egyből a Nokia Care-be vittem, ott 1 óra várakozás után visszakaptam megjavítva. Ha a szolgáltatón keresztül bonyolítottam volna le, szerintem 2 hétig is küldözgetik...

Szóval az biztos, hogy jogilag megoldható, ha oda viszed egyből, és szerintem időben is jobban jársz.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#68319) Vakegérke válasza sanyek2 (#68316) üzenetére


Vakegérke
veterán

Működik? Ha igen, akkor nincs gond.

Nézd, ilyen mélységében nem látom át a rendszer működését. Ezért jeleztem, hogy a nálam avatottabbak segítsége a mérvadó.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#68320) Zolaash válasza Qru (#68199) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Köszi, közben megoldódott. Vettem egy mélynyomót a kocsiba, és az volt az asztal alá beállítva, (nem) túl közel a géphez. Mióta elvettem onnan, nem jelentkezik a hiba. :Y

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#68321) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok..
Lenne egy olyan problémám, hogy nem tudom formázni a pendrivomat, ezáltal használni sem tudom mert kiírja hogy formáznom kell a pendriveot.
Viszont formázni sem tudja, hanem ezt írja ki: "A Windows nem tudta befejezni a formázást"
Humoros ez a Windows, csak kicsit idegesítő. (Ennél már csak a "Billentyűzet nincs bedugva, folytatáshoz nyomjon meg egy billentyűt" a viccesebb)
Akárhogy próbáltam nem sikerült.
1.gyorsformázás nem segített
2.nem gyorsformázás sem
3.Fájlrendszer NTS,FAT32 mindkettővel próbáltam.
4.Sajátgép/Számítógép-->Kezelés-->Lemezkezelés--> és ott sem sikerült
5.Martik USB Disk Formatter nevezetű programmal sem tudtam..
Mit tegyek? Ilyen pendriveról lenne szó.
Segítséget köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#68322) Spet válasza Tompo92 (#68321) üzenetére


Spet
addikt

A Billentyűzet nincs bedugva, folytatáshoz nyomjon meg egy billentyű klasszikus :DDD .

Viccet félretéve más gépben próbáltad formatálni a pendrive-t? Ha nem akkor próbáld meg, ha igen és ugyanezeket a hibákat csinálja, akkor a pendrive nagy valószínűséggel kuka.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#68323) Tompo92 válasza Spet (#68322) üzenetére


Tompo92
senior tag

De ma még használtam és jó volt, csak tettem rá egy bootolható win8 at ami megszakadt felmásoláskor.
Aztán próbáltam formázni de esélytelen volt..
az a baj hogy nem az enyém a pendrive szóval nem szeretném hazavágni szegénynek :D
Valami megolds csak létezik..

(#68324) anonymus89 válasza anonymus89 (#68304) üzenetére


anonymus89
addikt

Még egy kérdés az mitől van, hogy ha beírom a kulcsszót akkor az első oldalon nincs fent a vidi?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#68325) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Lenne egy kérdésem.Miért van az,hogy amikor kikapcsolom a számítógépem majd ezt követően kikapcsolom a Genius hangafalamat [link]az erősítőn lévő kapcsolóval, akkor a billentyűzetemen felvillan a NUM-Lock ledje egy pillanatra pedig a számítógép már korábban leállt, és a billentyűzeten is elaludt minden led,de pont akkor amikor a hangafalat kikapcsolom felvillan a NUM Lock led a billentyűn a gép kikapcsolt állapotában...Mi okozhatja ezt vajon.A4tech KD-800L [link]billentyűzetről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#68326) ViharVadász válasza anonymus89 (#68324) üzenetére


ViharVadász
őstag

Lehet nézettséget kell növelni ahhoz, hogy minél előrébb legyen az adott videó. :) Legalábbis így emlékszem. Vagy a YouTube még dolgozza fel a videót.

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#68327) dfdfdf válasza Tompo92 (#68321) üzenetére


dfdfdf
őstag

Próbáld meg ezzel : HP usb format tool

(#68328) anonymus89 válasza ViharVadász (#68326) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi, valószínűleg az lehet... :K

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#68329) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

valaki meg tudja mondnai hogy az mitől lehet hogy kiterjesztett képernyőnél ha egy streamet megnyitok teljes képernyőbe és az elsődleges képernyőn kattintok egyet az visszaveszi kis képernyőbe?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#68330) Intel fan11


Intel fan11
őstag

összekötöttem a gépem és a tv-m hdmi kábellel csak a kép megy át a hangot hogy viszem át tvre?

Battletag: hojszi#2983

(#68331) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Az mitől lehet,hogy:
adott egy asztali számítógép,egymás mellett levő két USB aljzattal.
Az egyik USB-n bedugott eszköz mindig rendesen működik.
A másik USB-n bedugott pendrive-hoz azt írja ki,hogy nem tudott hozzá illesztőprogramot telepíteni(előtte ugyanez a pendrive a másik USB aljzaton gond nélkül működött.)
Egy WD My Passport gond nélkül működik mindkét USB aljzaton.

(#68332) Jarod1 válasza Kezdő vagyok (#68331) üzenetére


Jarod1
addikt

win7 ed van? fogadjunk (KB2800095) frissítést nem tudta feltenni, ugyanezzel problémával küzdök.

(#68333) shadow1901 válasza Intel fan11 (#68330) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Óra mellett hangszóró ikonra jobb gomb lejátszás menüben kiválasztod a HDMI-s eszközt alapértelmezettnek.
Sajnos váltogatni kell.

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#68334) Bodin


Bodin
aktív tag

Sziasztok.
Adott egy 3 szintes 600négyzetméteres ház, méretes kerttel. A cél, hogy a legfelső szinten lévő cucc stabilan eljuttassa a netet a pincébe, és a kertben bárhova. A 3 routeres megoldásomat szeretném lecserélni, 1 db, valami combos adóra. Mit ajánlotok? Köszönöm!

(#68335) dfdfdf válasza Bodin (#68334) üzenetére


dfdfdf
őstag

talán egy combos UBI :)

(#68336) Bodin válasza dfdfdf (#68335) üzenetére


Bodin
aktív tag

Ezt kifejtenéd bővebben? :)

(#68337) dfdfdf válasza Bodin (#68336) üzenetére


dfdfdf
őstag

ilyennel pl lenne szerintem reális esély

(#68338) Bodin válasza dfdfdf (#68337) üzenetére


Bodin
aktív tag

Ezeket nem párban kell használni, hídként? Működhet 1db sima routerként, brutál hatótávval?

(#68339) VoidXs válasza Bodin (#68338) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én úgy tudom, hogy ha brutál hatótávot akarsz, akkor az eszöz vételét kell fejleszteni, nem az elosztót. Vannak ezek az antennával turbózott stickek, a Gadget Show-ban be is mutatták, egy híd másik végéről tudtak netezni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#68340) dfdfdf válasza Bodin (#68338) üzenetére


dfdfdf
őstag

igen mehet sima routerként is.

(#68341) Intel fan11 válasza shadow1901 (#68333) üzenetére


Intel fan11
őstag

megvan köszi! És az miért van h nem találom elég szépnek az átvitt képet?

Battletag: hojszi#2983

(#68342) _Csaba_ válasza Intel fan11 (#68341) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Felbontást lehet torzítja? Állítsd be a tv felbontására.

(#68343) Intel fan11 válasza _Csaba_ (#68342) üzenetére


Intel fan11
őstag

lehetséges! Nem igazán csináltam ilyet még, a felbontásban van annyiféle állítási lehetőség. Nem lehetett volna ezt 1szerűbbre?

Battletag: hojszi#2983

(#68344) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Na szóval az a baj, hogy a tv-m 1920*1080-as felbontású. a monitorom meg csak 1680*1050. Ha másolom a képet akk a tv-n is csak 1680x1050es a felbontás! Ha a tv-t beállítom alapértelmezettnek akk full hd a felbontás de nem látom az ikonokat meg a tálcát mert kiesik a képből :D Mi a megoldás erre?

Battletag: hojszi#2983

(#68345) _Csaba_ válasza Intel fan11 (#68343) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Lehet más a géped felbontása mint a TV-dé.

(#68346) _Csaba_ válasza Intel fan11 (#68344) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Még azt is megpróbálhatod hogy átrakod a TV-re a képet, hogy ott látszódjon csak, és akkor állítasz egy felbontást.

(#68347) Intel fan11 válasza _Csaba_ (#68346) üzenetére


Intel fan11
őstag

igen más a tv-m meg a monitorom felbontása. Próbáltam úgyis h csak tvre rakom! Magától 1920x1080ra rakja felbontást de nem látszik a tálca meg az ikonok 1 része! Vmit a tv-n kéne álítanom a menüjében?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#68348) _Csaba_ válasza Intel fan11 (#68347) üzenetére


_Csaba_
senior tag

A TV-d nem csak sima HD felbontású? Szerintem a vga driveren kéne állítanod.. Más ötletem nem igazán van.

(#68349) Intel fan11 válasza _Csaba_ (#68348) üzenetére


Intel fan11
őstag

nem! samsung ue32f5300 a tv-m. Ez full HD-s

Battletag: hojszi#2983

(#68350) _Csaba_ válasza Intel fan11 (#68349) üzenetére


_Csaba_
senior tag

De akkor ha FULL HD-ra kiteszed a tv-re ott látnod kéne mindent, max a monitorodon nem.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.