Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28201) copass válasza .mf (#28199) üzenetére


copass
veterán

olvasni való
végzettség kell ha bármilyen fotózásról akarsz számlát adni.
oktatáshoz: én találtam 2 éves (!) vasárnap és 1 éves szombat,vasárnap fél misi környékén...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28202) copass válasza copass (#28201) üzenetére


copass
veterán

van intenzív tanfolyam is fél év.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28203) .mf válasza Lassú Víz (#28200) üzenetére


.mf
veterán

Mint írtam, ez csak mellékszál lenne a főállásom mellett, nem ez lenne a kenyérkeresőm. Tartalék már megvan, már csak azért is, mert szerintem az állami ellátás is brutálisan éhenhalós lesz már, mire én megöregszek, de ez más tészta.

Copass: köszi, az előzmény-cikkét már láttam, ezt is elolvastam, tehát akkor mégiscsak tévedtek.
A féléves OKJ-k mind heti 2 munkanapot elvisznek, így munka mellett felejtős.
Időnként 1-2 hónapig huzamosan külföldön vagyok, nálam ez a fő gond.

A microstock a cikk alatti kommentekben is felmerült kérdésként, de nem jött rá válasz. Itt mi a helyzet? Számla egyáltalán készül, vagy csak van egy szerződés, és havonta utalgatják az összegyűlt pénzt? Vagy ezt lehet simán magánszemélyként is csinálni, csak adóbevallásban kell megjelölni, mint egyéb bevétel és leadózni?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28204) *Ropi* válasza .mf (#28203) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megváltoztatták az OKJ viszonyait: szeptembertől beiratkozóknak estin 2 év, nappalin 5 (!) év. A Magyar Közlönyt most nem tudom linkelni, de abban van.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28205) mikrofon válasza *Ropi* (#28204) üzenetére


mikrofon
veterán

:C
Zseniális húzás!
:W

Akkor most már a fotósok is SK rendszámmal fognak járni és euróban számláznak majd...

[ Szerkesztve ]

(#28206) kovsol válasza *Ropi* (#28204) üzenetére


kovsol
titán

5év? Annyi idő alatt egy egyetemet is ki lehet járni.

May the Force be with you!

(#28207) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Sziasztok
Sony rx100 m6 omban megjelent ez a hiba kód, e91:01 vaku problémát jelent, van rá valami mód, hogy eltüntessem?
Külföldi fórumokon azt vettem ki( fordítóval), hogy volt akinek sikerült megoldania a problémát, és a vaku is helyre jött ahogy a kódot kiiktatta.

Válaszokat előre is köszi..

[ Szerkesztve ]

S24 Ultra Titanium Grey

(#28208) .mf válasza *Ropi* (#28204) üzenetére


.mf
veterán

Mia****?
Ez biztos? Akkor nem írnák oda a képzésekhez, hogy még lehet csatlakozni.

Próbáltam rákeresni, ennyit találtam:
"Az immár "régi" képzési rendszer az előzetesen ígérethez képest gyakorlatilag egy évvel tovább működhet majd, mivel a kormányrendelet értelmében 2020. december 31-ig indíthatók (azzal a feltétellel, hogy a vizsgákat (beleértve a javító- és pótvizsgákat is legkésőbb 2022. december 31-ig befejezik)." (Napi.hu)
"2020. szeptember 1-jétől a legtöbb OKJ-s szakmát csak iskolai rendszerű képzésben, azon belül pedig csak nappali vagy esti tagozaton lehet majd megszerezni, minimum két év alatt. [...] A felnőttoktatással foglalkozó cégek 2020. december 31-ig indíthatnak a régi OKJ szerinti, iskolarendszeren kívüli képzéseket, ezek szakmai vizsgáját pedig 2022. december 31-ig kell lebonyolítani." (hrportal.hu)

Szóval úgy tűnik ez tényleg komoly (hogy rohadnának meg), de szerencsére még nem idén szeptembertől.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28209) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ha már szóba került. Tegyük fel MO-n akarnék hivatásszerűen fotózni. Egyéni megbízások és rendezvények elsősorban. Tegyük fel szarok rá van-e róla papírom, vagy nincs. Szóval ki fogja nekem azt mondani, hogy nem végezhetem ezt egyéni vállalkozásban? A esküvői párt szerintem rohadtul nem fogja érdekelni a portfóliómon kívül, h van-e róla képesítésem.

[ Szerkesztve ]

(#28210) vond válasza Teasüti (#28209) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pontosan. Adsz nekik valami olyanról számlát, amiről tudsz. Persze, ügyeskedés, meg minden. De ide vezet ez a totál értelmetlen szabályozás, meg képzési rendszer. Őszintén, mit szívott az, aki pl. ezt az 5 év nappalint kitalálta? Meg fél milliókat elkérni ilyen oktatásokért? Nooormális?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28211) Teasüti válasza vond (#28210) üzenetére


Teasüti
nagyúr

5 év egy bsc + msc képzés egyetemen, ha emlékezetem nem csal és mindenen elsőre átmész. Mi a fenét tudnak egyáltalán kammerolni fényképezésből 5 évig? Kb fél év alatt kitanultam mindent, amire szükségem lehet technikailag. Youtube-ról, ingyen. A kreativitást meg nem suliban szerzi az ember.

(#28212) copass válasza Teasüti (#28209) üzenetére


copass
veterán

akkor van gond ha cégnek akarsz fotózni, ott alap hogy számlaképes legyél. márpedig idővel, ha jól megy a bót akkor legalizálni kell. nem mindenkinek fekszik az ügyeskedés.
az lenne a jó ha lenne olyan hogy csak vizsga képzés nélkül, odamegyek aztán nyertem! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28213) Rapid136 válasza Teasüti (#28209) üzenetére


Rapid136
őstag

Amikor bejelented a vállalkozásodat akkor esetleg kérni fogják a szolgáltatáshoz tartozó végzettséget igazoló papirokat...
Arról nem beszélve hogy amint elkezded reklámozni magad, esküvőket teszel fel a weboldaladra, facebookra már célponttá is váltál. Megkérdezik a házaspárt hogy milyen számlát adtál, megkérdeznek téged hogy milyet adtál és mivel igazolod...
Leleményesek a NAV-nál, mentek már be plasztikai sebészhez, rendeltek limuzint meg szerenádot, aztán fizetéskor bukta volt...
Meg kell érteni hogy ez azokat védi akik becsületesen próbálnak boldogulni, attól tekintsünk el hogy aki nem tud fényképezni az papirral sem fog jobban. Ezt a piacnak kellene helyretennie de ez egy másik téma...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#28214) .mf válasza Rapid136 (#28213) üzenetére


.mf
veterán

"Meg kell érteni hogy ez azokat védi akik becsületesen próbálnak boldogulni"

Nem, ez egy hülye bürokratikus rendszert betonoz be. Ahogy mondod: aki nem tud, az papírral sem fog tudni. Sok országban tőlünk nyugatabbra nem kérnek papírt hozzá. A vevő referenciát kér, a piac kirostálja a kóklereket.
Megérteném, ha lenne valami vizsga, amivel a szaktudást és képességeket vizsgálnák - de helyette egy tanfolyást kell végigülni, az anyag egy része irreleváns vagy elavult; külön csak vizsgára nem lehet menni. Tetejébe 2 évesre akarják felhúzni, pff. Őrület.

-----

Milyen raw-feldolgozót / lightroom alternatívát ajánlanátok? Próbáltam rákeresni, de csak régi bejegyzéseket dobott a gép.
DxO-t használom jópár éve; régi vázaimmal, és amire használtam, arra elég is volt, de a Z6-os képeit meg se nyitja, ahhoz a legújabb verziót akarja. Többen is leszólták már más topikokban, mi jobbat ajánlanátok? Ami nekem kellene:
- szokásos expo, WB, kontraszt, szaturáció, highlights-shadows, tone curve
- zaj, sharpening
- horizont, perspektíva-korrekció, crop
- obi-korrekciók
- hot-pixel és porszemcse eltávolítás
- elmenthető presetek
- nice to have: clone, heal, dodge&burn, bár ezekre ott a Gimp is.

Gyorsba' kipróbáltam az ingyeneseket, de nemigazán...
- Nikon Capture-NX-D: lassú, sok a limitáció (pl. expó csak +-1 FÉ, shadows nem mehet negatívba, nem-Nikon obinál mintha nem korrigálna, stb)
- RawTherapee: régihez képest sokat javult, egész gyors, de a hotpixelnél felsült (fehér hotpixelt sötétkékre színezte középkék egen), dust removal és clone sincs
- Darktable: nem tetszett sem a kezelés, sem az eredmény (illetve ugyanazért az eredményért többet kell vele szöszölni, és néhány dolog kiszámíthatatlanul változtat a képen)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28215) vond válasza Rapid136 (#28213) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez mind szép és jó, de ettől még a képzési rendszer egy kalap szar marad. Sőt, pont ez hozza magával a kiskapuk keresgélését, meg azt, hogy a piac tele van papírral rendelkező, de abszolút tehetségtelen "szakemberekkel". :(((

Hidd el, én sem nyerészkedni akarnék rajta, de egyszerűen sem időm, sem pénzem nincs - munka mellett - éveket járni iskolába azért, hogy adjanak egy papírt arról, amivel már most is nagyjából tisztában vagyok, és amit - valljuk be - egy kicsit is szorgalmas és értelmes ember pár hét/hónap alatt el tud sajátítani könyvekből, videókból, jó fotósok tanácsaiból. Aztán meg csinálni, gyakorolni kell, és törekedni a fejlődésre.

Ne hülyéskedjünk már bazzeg, nem agysebészek, vagy űrutazók szeretnénk lenni. :(((

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28216) copass válasza vond (#28215) üzenetére


copass
veterán

idegsebész 12 év! :D
én olyat szeretnék hogy vizsgázhassak oktatás nélkül! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28217) kovsol válasza .mf (#28214) üzenetére


kovsol
titán

C1

May the Force be with you!

(#28218) PuMbA válasza vond (#28215) üzenetére


PuMbA
titán

Most kell megcsinálni az OKJ-t, amíg nem jön el az átalakítás :)

[ Szerkesztve ]

(#28219) rekid válasza copass (#28216) üzenetére


rekid
addikt

Ez eddig is megoldott volt, csak picit többe került.. ;)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#28220) .mf válasza kovsol (#28217) üzenetére


.mf
veterán

Ha valaki nem csak Sony vagy Fuji gépet használna, 349 EUR, ami hijnye...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28221) vond válasza PuMbA (#28218) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Amíg ez a fos rendszer van, én nem csinálom meg, az biztos. Se most, se évek múlva. Mondjuk nem mintha hetente kéne számlát adnom fotózásról. De ha esetleg lesz is ilyen időszakom, majd megoldnom máshogyan.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28222) updog válasza vond (#28215) üzenetére


updog
senior tag

"meg azt, hogy a piac tele van papírral rendelkező, de abszolút tehetségtelen "szakemberekkel". :((("
Tehát belátható, hogy az sem igaz kijelentés, hogy majd a piac szelektál... Nem is a fotósokat kéne oktatni, hanem az ügyfeleket ;]

A jelenlegi (és most aláírnám hogy a jövőbeni) rendszer sem jó, én nem vagyok egy tapasztalt, vagy épp ügyes fotós, de kb. csak kapcsolatépítésre tudtam használni az OKJ egy évét. Ha kicsit (nagyon) szigorúbban vennék azt, hogy ha a követelmény a papír, akkor anélkül nincs fotózás és punktum, ellenben van bünti, az is jobb lenne.
Ha eltörölnék a fenébe az egészet, az is segítene, mert egy (piacon) kezdő fotós egész biztosan jobban be tudja fektetni azt a ~fél millát, ami jó esetben az ügyfelek javára szolgálna. Ha aktualizálnák a tananyagot és szigorítanák a követelményrendszert, az is jobb lenne. Ebben egyetérthetünk.

"Ne hülyéskedjünk már bazzeg, nem agysebészek, vagy űrutazók szeretnénk lenni. :((("

Szerintem megegyezhetünk hogy van aki kókler papírral is, van aki zseni papír nélkül is, és van aki kókler is, és papírja sincs róla, de fotózik, méghozzá nem csak ímmel-ámmal hanem rendszeresen, pl. esküvőkön. (ha túlságosan részletesnek tűnik az utolsó leírás, az nem véletlen...) Én nagyon örülnék ha legalább az utolsó csoport meg lenne szüntetve nyom nélkül, mert a családban tett már tönkre esküvő( emléké)t ilyen. Az meg azzal jár, hogy akinek nincs papírja, azt szankcionálni kell(ene). Sorry attól aki igazi művész papír nélkül ;]

Amúgy lehet lobbizni a helyi képviselőnél hogy terjessze elő a rendszer megváltoztatását. :D Addig meg minden amit okosba' csinál akár jóskapista fotografi, akár Nánási, az nem legális.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#28223) mikrofon válasza updog (#28222) üzenetére


mikrofon
veterán

Szerintem nem a képzéssel és a papírral van a legnagyobb baj, hanem, hogy ehhez évek kellenek...
Simán lehetne olyan mint a nyelvvizsga...
Jogosítványt (még buszra is) olcsóbban és gyorsabban meglehet szerezni....

Csak érdekességképpen:
"D" KATEGÓRIÁS JOGOSÍTVÁNY (AUTÓBUSZ)
Elmélet
tantermi (20 óra) / online kresz tanfolyam - 53.000 Ft
Gyakorlat (29+2 vizsgaóra) - 224.000 Ft
Gyakorlati óradíj / Pótóra díj - 7.000 Ft
Tandíj összesen: - 277.000 Ft
Közlekedési alapismeretek (KRESZ) - 4.600 Ft
Biztonsági ellenőrzés és üz. (BÜ)- 4.400 Ft
Rutin vizsga - 3.500 Ft
Forgalmi vizsga - 18.500 Ft
Vizsgadíjak - 31.000 Ft
Így a Busz jogosítvány ár: 308.000 Ft
Busz jogosítvány KIEMELT ÜGYINTÉZÉSSEL már 5 hét alatt, extra gyorsan is megszerezheted D jogosítványod.

Nah melyik a veszélyesebb és felelősségteljesebb munka?
és melyik a drágább és melyik a gyorsabban elvégezhető?

Nah ez Magyarország és ez a fejlődési irány is.....
Persze lehet lobbizni is, csak a sikerhez Pákót kell szeretni, meg a Yachtot...

[ Szerkesztve ]

(#28224) vond válasza mikrofon (#28223) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszönöm, hogy hoztál helyi, és hétköznapibb példát. ;) Erre próbáltam én is utalni. Bocs, ha esetleg nem így jött le.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28225) updog válasza mikrofon (#28223) üzenetére


updog
senior tag

Nyilván, nonszensz :R Fotósból fél év a minimum (most) de akkor heti 4 napod megy a levesbe.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#28226) Teasüti válasza updog (#28222) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én nagyon örülnék ha legalább az utolsó csoport meg lenne szüntetve nyom nélkül, mert a családban tett már tönkre esküvő( emléké)t ilyen.

Véletlenül nem ismerőst kértek fel? ;] :P
Egy igényes kliens referencia alapján dönt, nem kényelmi szempontokból választ fotóst.

[ Szerkesztve ]

(#28227) papaya válasza mikrofon (#28223) üzenetére


papaya
senior tag

Telibe... maximálisan egyetértek. :C :K

[ Szerkesztve ]

(#28228) copass


copass
veterán

2017-es okj tételsor...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28229) Teasüti válasza copass (#28228) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez vicc. Érettségit is adnak mellé?
Lennének kérdéseim az oktatási miniszterhez...

[ Szerkesztve ]

(#28230) vond válasza Teasüti (#28229) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az egész honi oktatást teljesen át kellene gondolni (mondjuk mást is).

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28231) Teasüti válasza Teasüti (#28229) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ahhoz, hogy fényképezzek nem kell tudnom az ég adta világon semmit se a képzőművészetről, a történelemről, közgazdaságtanról vagy a számítástechnikáról. Persze nyilván egy user szintű számítógépes ismeret azért kell, de ez a mai világban készségszintű dolog kb mindenkinél. Még ha nem is tudnak számolni kettes számrendszerben. :W
Ettől még simán előfordulhat, hogy a 8 általános cigány jobb képeket csinál mint az oktató.

De állítom még fotós technikákról is felesleges. Pl. mit ad hozzá az életemhez, ha meg tudom nevezni stúdió munkánál a háromszögű árnyékot adó Rembrandt megvilágítást? Vagy mivel lenne bárki is több az olyan lexikális tudástól, mint a Chiaroscuro stílus? Ezek ismerete nélkül is tudok fejlődni és dolgozni. Be tudom állítani a világítást, akkor is ha nem tudom megnevezni mit csinálok, de jó az eredmény és mindenkinek tetszik a kép.

Viszont ha szerepel a tananyagban hogyan kell vállalkozást vezetni, na azt az egy dolgot jogosnak tartom. Egészen amíg nem általános közgázt próbálnak lenyomni az ember torkán.
Az megint felesleges. Tudja elintézni az ügyeit, tudjon számlát kibocsátani, tudjon könyvelést vezetni és csá.

Az egész legyen mondjuk két hét oktatás. A pénz már részletkérdés.

[ Szerkesztve ]

(#28232) WayneGace válasza copass (#28228) üzenetére


WayneGace
őstag

Ha, lenne olyan gyakorlat, hogy hogyan állítsuk be a fényeket vagy milyen fényképezőgép beállításokat használjunk adott helyzetben, esetleg photoshop használata, de a sok művészettörténeti kérdés gondolom arra utal, hogy azt oktatják. Ha már ki akarják tölteni az időt, akkor lehetne olyannal is, aminek tényleg hasznát vehetné egy fotós a jelenben és a jövőben.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#28233) updog válasza WayneGace (#28232) üzenetére


updog
senior tag

"a sok művészettörténeti kérdés gondolom arra utal, hogy azt oktatják." Hehe. Heheheeee. Oktatják? :DDD Fenét. Legalábbis nálunk annyira tróger tanár volt, hogy még félév közben elküldte az iskola, persze mi már sokat nem értünk vele mert a teljes művtörit nekünk kellett magunknak kidolgozni.

(#28231) Teasüti szerepelnek vállalkozási alapismeretek, ellenben ha nem lett volna arra is egy jó tanárunk, akkor nézhetnék ugyanúgy mint a művtörire, mert kb. itt is le van írva ugyanaz, amit googleban is megtalálsz (és ugyanúgy nem tudod értelmezni ha nem hoz valaki mellé való életből példát).

"mit ad hozzá az életemhez" nem tudok belekötni, hogy jelenleg semmit, és jogos a felvetés. Szoktam próbálkozni azzal magyarázkodni, hogy pl. a fotós felől ez egy elköteleződés, hogy képes végigszívni és kifizetni ezt a rengeteg hülyeséget, és így garantálja az ügyfelek felé a maximális megbízhatóságot stb.
De ez bullshit, semmit nem garantál (az ügyfelek meg buták/anyagilag korlátozottak, hogy értékeljék ezt). Pedig az a véleményem, hogy a tehetség "csak" egy konstans, tehát sok-sok tanulással és látásmód bővítéssel (amit pont megadhatna ez az egy év OKJ, műv. és fotótörténetestől) ugyanolyan jó fotós lehet valakiből, aki egyébként ügyesebb, de utána csak abból akar megélni, hogy ő tehetséges.

Volt olyan fotós, aki csak a papírért jött a csoportunkban, de a vizsgán nem tudta elmagyarázni a fehéregyensúlyt. Na ő ugyanúgy 4-est kapott mint én, aki végigülte az egy év 95%-át, munka után 17.00-20:00 között heti két nap, és a kisfiam születése utáni reggel csináltam a vizsgamunkám képeit és az utómunkát és a nyomtatást és a leadást, és így nem volt annyi időm rá, amennyit szerettem volna. Szóval volnának ötleteim, hogy lehetne javítani a rendszeren (pl. kötelező mentorprogram stb.) mert nem hülyeség az, hogy valamihez kötni azt, hogy szolgáltatást nyújthass. De ez így most sz*r, nem kérdés.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#28234) PuMbA válasza updog (#28233) üzenetére


PuMbA
titán

Nálunk jól oktatják a művészettörténetet, mert a tanár is nagyon szereti :) Lehet jegyzetelni is közben, aki akar.

[ Szerkesztve ]

(#28235) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Rendelkezem egy Panasonic DMC-LX-100-as kamerával amelynek a jobb oldalon található tárcsája amivel a menüben lehet navigálni kontaktos lett. Ez abban nyilvánul meg, hogy mikor tekerem a tárcsát néha az ellenkező irányba ugrik.
Interneten kerestem ilyen hibára a géppel kapcsolatban, de nem találta semmit.
Szerintetek ez javítható? Van valakinek tippje mitől lehet?

Köszönöm! :R

(#28237) vond válasza mikrofon (#28236) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Túró. Ha még motoron ült volna. :P :D Ennél még az is veszélyesebb, amikor elsétálok a Hali tábor előtt, kockáztatva, hogy egy gólnál sörrel a nyakamban végzem. :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28238) gerenda110 válasza *Ropi* (#28000) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Sziasztok!
Ismét gép csere előtt állok.
Egyszerűen az A68 zajos képeket lő...:S
Így megválok tőle, és a Sima A7 felé fogok hajlni. Illetve, Ha kellene váltani FF-re akkor canon 7D, 5D, 5D MK2 Sony A7 Illetve Nikonból nem tudom mi az amit itt H.Apron megkapok viszonylag jó árban.
Esetleg ötleteket tudnátok adni?? ISmerősöm az A68-cal az esküvőmön lövöldözött, sajnos alacsony fénnyel, Fix 50-es minolta 1.7es obival. sima fényben nincs probléma vele, annyira de ott is olyan mint ha zajos lenne. ill vettem vakut, ttl módban egyszerűen tök erősset villant, és nem tudok rendes képet lőni vele.

Elkeseredtem teljesen most :(

Bocsi, nem választ akartam nyomni:S

[ Szerkesztve ]

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#28239) kovsol válasza gerenda110 (#28238) üzenetére


kovsol
titán

7D az APS-C szenzoros. A 6D az FF.

May the Force be with you!

(#28240) gerenda110 válasza kovsol (#28239) üzenetére


gerenda110
aktív tag

elv. a 7d ki tudja hozni az FF tulajdonságat bizonyos objektívvel,(lehet rosszul olvastam) de viszont akkor az kilőve :)

[ Szerkesztve ]

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#28241) Rapid136 válasza gerenda110 (#28238) üzenetére


Rapid136
őstag

RAW-ból utómunkával maradt zajos? Milyen ISO-val?
Amúgy a féligáteresztő tükör miatt van kevesebb mint egy fényérték veszteség, bár az nem annyira sokat számit.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#28242) PuMbA válasza gerenda110 (#28240) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen nincs. 5D Mk 2 helyett pedig hasonló árban egy 6D sokkal jobb választás egyébként :) Sima A7 kezelése meg úgy a dolgai meg elég kezdetlegesek, mert a Sony még nem volt a toppon.

" ttl módban egyszerűen tök erősset villant,"

Akkor használj vaku expozíció kompenzációt, hogy mindig kisebbet villanjon, mint amit a gép kimér. Egy kicsit a fényképező tudásáról, kezeléséről kéne tanulnod, hogy jobban ki tudd használni, amid van. Egy teljes gép vagy vaku leírás elolvasása, például jó kezdés.

[ Szerkesztve ]

(#28243) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Sziasztok! Lehet hülyén hangzik, de lehetséges jpg méretét növelni? Felbontás meg minden tök jó lenne, de egy idióta rendszer csak 5 mb fölötti fájlokat fogad el. Köszi!

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#28244) PuMbA válasza KelemenUhr (#28243) üzenetére


PuMbA
titán

Lehet. Képszerkesztő programban mentésnél a JPEG minőség csúszkát felnyomod :)

[ Szerkesztve ]

(#28245) KelemenUhr válasza PuMbA (#28244) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

PS-ban esetleg hol? A minőség 100%, annál föntebb nem tudom. :B

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#28246) Rapid136 válasza PuMbA (#28242) üzenetére


Rapid136
őstag

"Sima A7 kezelése meg úgy a dolgai meg elég kezdetlegesek"
na végre már tudom hogy 4 évig mi bajom volt... :))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#28247) scarabaeus válasza KelemenUhr (#28245) üzenetére


scarabaeus
őstag

Milyen felbontású képről van szó?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28248) KelemenUhr válasza scarabaeus (#28247) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

4200x2300 kb. az összes +6- pár pixel. Fogalmam sincs mi alapján alakul amúgy a fájlméret, van hogy tizen mb, van, hogy 2 és nem feltétlen látok összefüggést a tartalmával. Van egy pályázat, elektronikusan megy és a rendszer csak 5 mb-tól fogadja el, hiába megfelelő a felbontás...

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#28249) Lassú Víz válasza KelemenUhr (#28248) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mentsd el tiffben. Hadd örüljenek :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28250) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Egy kis kompakt géphez (Canon G7X II) keresek állványt, mert a mostani egyik lába eltört, ill. nem volt 180 fokban felfordítható (az ég felé). Megtetszett, hogy a gép mennyit lát az égből éjjel és kéthetente 1x kimegyek készíteni pár esti képet. 10e Ft alatt keresek valami használt cuccot és hirdetnek jópárat. A mostanit nem találtam stabilnak, ezért olyat nézek, aminek a terpesze nagyobb. Ezen felül bármi tipp, amire érdemes figyelni? Nem nagy érték, inkább a csalódás, amit el akarok kerülni. Köszi, ha van bármi meglátásotok. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.