Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28251) Lassú Víz válasza Darko_addict (#28250) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Állvány topik

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28252) KelemenUhr válasza Lassú Víz (#28249) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Megérdemelnék. :DDD De sajnos kikötés a jpg formátum is. :W

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#28253) Teasüti válasza KelemenUhr (#28252) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Skálázd fel a felbontást! Legyen mondjuk 30 MP 100% minőségben! ;]

(#28254) gorog00


gorog00
csendes tag

Sziasztok!

Speciális kérdésem lenne laikusként.
Létezik-e és ha igen hol tudok venni olyan szűrőlencsét ami NEM az IR fölötti tartományt szűri hanem az az alattit. Pl 820nm-től lefelé
Válaszokat előre is köszönöm!

(#28255) Teasüti válasza gorog00 (#28254) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mármint hőkamerát szeretnél?

(#28256) scarabaeus válasza Teasüti (#28255) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ha jól értem, akkor pl. infrafotózáshoz a hotmirror eltávolításával átalakított fényképezővel normál, az infratartományt nem tartalmazó képet készíteni.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28257) 1eske válasza 1eske (#28235) üzenetére


1eske
tag

Valaki? :F

(#28258) gorog00 válasza gorog00 (#28254) üzenetére


gorog00
csendes tag

Közel jársz Teasüti :-)

Éjjellátóhoz használt infravető lámpa által keltett (látható tartományba eső) forrásfényt/izzófényt szeretném elfedni, hogy csak az éjjellátó számára hasznos fény maradjon.
Bocsánat hogy fotós topikba keresem a megoldást, de erre a kérdésre itt találok szakértőket ;-)

[ Szerkesztve ]

(#28259) scarabaeus válasza gorog00 (#28258) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ja, dehát azok a sima infraszűrők, többféle van a közeli, 720 nm-estől a 850-en át 950-ig... Engem félrevezetett a fogalmazásod az alul-felüllel, az ezen a területen is használt terminológiában, pl. alul-és felüláteresztő szűrőknél az alul és felül frekvenciára vonatkozik, épp az ellenkező az irány.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28260) gorog00 válasza scarabaeus (#28259) üzenetére


gorog00
csendes tag

Látszik nem vagyok szakmabeli.. akkor konkrétizálva:
egy 850nm-en dolgozó infravető lámpa látható forrásfényét szeretném elrejteni. laikus elméletem szerint ha elé rakok egy 820-as szűrőt akkor az elrejti. Csak épp amiket látok lencséket pont az ellenkező irányban szűrnek.
Ha esetleg valaki tud ilyen lencsét linkelni azt megköszönném.

(#28261) t72killer válasza gorog00 (#28254) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy időben játszottam olcsó ebayes citiwide szűrőkkel, 720, 850 950nm-esek ha jól rémlik. A látható fényt egész jól blokkolják (ránézésre feketék).

Infra fotózás topik.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28262) gorog00 válasza t72killer (#28261) üzenetére


gorog00
csendes tag

(#28263) t72killer válasza gorog00 (#28262) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28264) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

El szeretnek kezdeni hobbi szinten fotozni es fototszerkeszteni.
Pontosabban jelenleg csak ki szeretnem probalni, hogy alkalmas vagyok e erre, vagy feleslegesen koltenek el nagy osszeget gepre, monitorra. Ezert i8+ kamerajaval, egy lg 29wk500 monitorral, es az ingyenes gimppel probalkozom.
Google youtube a baratom a gimp hasznalataban, de pl. arra hogy lehet raerezni, hogy fenyekkel milyen iranyba kell jatszadozni? Csuszkak tologatasaval latom h tortenik valami, de nem egyertelmu, hogy ezzel most jobb lenne a kep, vagy rosszabb.
Ez tanulhato kepesseg?

Mindenestre a szemelyek, targyak kivagasaval, masik kepre athelyezesevel jol elszorakozok :D

Esetleg tudtok ajanlani valami irodalmat, amibol megszerezhetnem az elmeleti tudast. Nem a gimp hasznalatara gondolok, hanem magara a fenykepezes es utomunka elmeletre.

Illetve van valahol osszegyujtve tanitasi celzattal osszegyujtve par szerkesztes elott es utan kep?

De szivesen kovetnek kezdo-felprofi fotosok altalal keszitett es retusalt kepeket valahol. Flickr?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#28265) szabonorbkk


szabonorbkk
csendes tag

Sziasztok!
Kezdő fotósnak mennyire ajánlott ez a szett: Nikon D3500

[ Szerkesztve ]

(#28266) PuMbA válasza szabonorbkk (#28265) üzenetére


PuMbA
titán

Semennyire. Kezdő fotósnak egy jó használt gép 2-3 objektívvel sokkal jobb vétel, mert 1 obival nem érsz semmit :) Meg kell tanulni az obik közötti különbséget, melyik mire jó és egy gép korlátait, hogy aztán normálisan tudj dönteni, hogy milyen gép és objektívek kellenek neked ténylegesen.

[ Szerkesztve ]

(#28267) PuMbA válasza anorche1 (#28264) üzenetére


PuMbA
titán

1. Monitor be van kalibrálva? Ha nincs, akkor kalibráltasd be pl. Oázissal.
2. YouTube: Lightroom tutorial, Histogram stb. A csúszkák tologatása szubjektív az extrém értékeken kívül. Pont ez a lényeg, mint bármilyen művészetben, hogy Te döntöd el, hogy mi tetszik, mi a stílusod.

[ Szerkesztve ]

(#28268) copass válasza szabonorbkk (#28265) üzenetére


copass
veterán

első gépnek ideális, alapokat meg tudod vele tanulni és tudod fejleszteni később használt obikkal. 3év gari meg nem elhanyagolandó tény. sokáig elég lesz mire eléred a korlátait.
de vehetsz komolyabb használt vázat is. de nem árt ha értesz is hozzá, mert könnyen rádsóznak egy lestrapált vázat és nulla garanciád van rá...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28269) PuMbA válasza copass (#28268) üzenetére


PuMbA
titán

"de vehetsz komolyabb használt vázat is. de nem árt ha értesz is hozzá, mert könnyen rádsóznak egy lestrapált vázat és nulla garanciád van rá..."

Ezért kell használt, de bevizsgált vázat venni (6 hónap garanciával is lehet), viszonylag kevés shutter count-tal, ami nem hal meg :) Én semmit sem értem a 3 év garanciával, mert tökéletesen működik a gépem 2 éve, inkább vettem volna olcsóbban gépet és +1 obi belefért volna. Utólag már könnyű okosnak lenni, de hogy új gépet nem vennék már, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#28270) szabonorbkk


szabonorbkk
csendes tag

köszönöm a válaszokat!
Mindenképpen új gépet szeretnék venni.
Barátom ajánlott egy jobb gépet D5600+objektív , ez már jobb lenne ?
Főként családi képek fotózása (ünnepségek, stb :), néha tájképek.

(#28271) PuMbA válasza szabonorbkk (#28270) üzenetére


PuMbA
titán

"Mindenképpen új gépet szeretnék venni."

Ok, de a plusz objektívekre is van pénzed? Az hogy megveszed a gépet még nem jelenti a kiadások végét. Objektívek, állvány, memóriakártya, szűrők stb. A gép másodlagos dolog, az elsődleges az objektívek, azokra érdemes több pénzt költeni.

[ Szerkesztve ]

(#28272) szabonorbkk válasza PuMbA (#28271) üzenetére


szabonorbkk
csendes tag

kezdésnek azt használnám, amit adnak a géphez. pár hónap múlva pedig vennék jobbat. A kérdésem hogy az 5600 megéri-e azt a plusz 60000 ft-ot a 3500-hoz képest

(#28273) copass válasza szabonorbkk (#28272) üzenetére


copass
veterán

igen

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28274) mikrofon válasza PuMbA (#28271) üzenetére


mikrofon
veterán

Gondolom azt akarod mondani, hogy a kit objektíven a beltéri fotók esetén szükség lesz egy fenyérős fixre is. Kültéren meg mondjuk egy tele objektívre. Azért egy kezdő családi élmények fotózása esetén ez a három objektív bőven elég, de talán még a tele nélkül is...
Emlékeim szerint a Nikon-nak van 18-140 kitt objektíve is. Pl ez (18-140) egy fényerős objektívvel is elég jó lehet családi eseményekre....

[ Szerkesztve ]

(#28275) bayarena


bayarena
aktív tag

van vkinek tapasztalata az E-infinity ill a Kacha online áruházakkal kapcs?
Rendeltetek már tőlük, alacsonyabbak az áraik.

(#28276) Rapid136 válasza bayarena (#28275) üzenetére


Rapid136
őstag

Annyit kell tudnod hogy ott ázsiai lokációs termékeket veszel, a fényképezőgépekben nem lesz magyar menü és garanciát sem tudsz itthon intézni, hozzájuk kell visszaküldeni.
A Sonynál európában vásárolhatsz kiegészítő garanciát több évre akár, ezt sem teheted meg. Objektívnél esetleg kaphatsz egy decenteres darabot aztán postázhatod vissza.
Amúgy meg sok Sonys vett már ott ezt-azt.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#28277) bayarena válasza Rapid136 (#28276) üzenetére


bayarena
aktív tag

Én egy Nikon dslr-t szeretnék meg egy objektívet hozzá. A magyar menü nem kéne, angolt használok. A garancia már inkább kérdéses, de ha korrektek és csak annyi a macera hogy postázni kell, akkor talán még beleférne.

Igazából az lenne lényeges kérdés, hogy ezeket a garanciális kérdéseket mennyire korrektek intézik...

(#28278) Byk01 válasza bayarena (#28277) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért azt ne felejtsd el, hogy Magyarországon hivatalos viszonteladótól vett gépre 3 év garancia van, míg külföldön csak 1 év.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#28279) Rapid136 válasza bayarena (#28277) üzenetére


Rapid136
őstag

Azért a cuccok igen nagy része nem romlik el, a kérdés elméleti. Viszont számold bele hogyha mégis akkor nem kevés ideig fogod nélkülözni a szettet :)
A másik hogy későbbi eladásnál számíthat hogy gari nélküli a gép és nincs magyar nyelv.
Eleve a DSLR piac szűkül, nagyon sok eladó gép van és egyre inkább a MILC-eket veszik.
Szóval lehet hogy most jól jársz de később kiegyenlítődik.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#28280) Teasüti válasza Rapid136 (#28276) üzenetére


Teasüti
nagyúr

XT3-at E-infinnél vettem. Van benne magyar menü. De a fordítás olyan szar, hogy mindegy is. Tele van rövidítésekkel és ki nem találod, hogy mi micsoda. Nem hiszem el, hogy ékes magyar nyelvünkön nem tudjuk egyszerűen kifejezni magunkat, mint angolban. Ami ott egy-két szó, az magyarul nem fér ki a képernyőre. :W

(#28281) bayarena válasza Rapid136 (#28279) üzenetére


bayarena
aktív tag

Szerencsére én nem cserélgetem sűrűn, most is a 40D-t fogja cserélni egy D850, szóval szeretném sokáig megtartani, és mondjuk 10 év múlva ha eladom, akkor úgyis alig lesz ára, illetve külföldön élek, szóval a magyar nyelv hiánya sem probléma, angol legyen rajta, aztán okés.
Azt mondjuk nem tudom, hogy itt hány év garit adnak, ha itteni boltba veszem, de simán lehet, hogy itt nincs 3 év gari alapból. Ennek utánanézek.
Még a nélkülözés sem olyan tragédia, csak csinálják korrektek a javítást.
De utánajárok a garinak, mert a 3 év vs 1 eléggé jelentős :)

(#28282) bayarena válasza Teasüti (#28280) üzenetére


bayarena
aktív tag

Meg sokszor vannak olyan angol szavak, amiknek nincs is igazán magyar megfelelője.
Menü nyelvben mindig angolt használok, viszont kezelési könyvre lehet szükségem lenne egy magyar változatra is. Azt meg csak találok vhol neten? :)
Tudtok ilyen honlapot, ahol a kezelési könyvek fent vannak magyarul?

(#28283) Rapid136 válasza Teasüti (#28280) üzenetére


Rapid136
őstag

Sonynál nincs, de amúgy én se használom a magyart :)
Viszont van kibővített garim az itthoni vázra...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#28284) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

Sziasztok, SOS, nagy a baj!

Nemrégiben telefont cseréltem. A régiről le is mentettem szépen mindent (fotókat és videókat is beleértve), viszont minden fájl a másolás dátumát kapta meg. Az újramásolás nem lehetséges, a telefon már resetelve lett és el lett adva. :O :O :O

Van rá valami lehetőség, mód, hogy egy programmal kötegelve kiolvassa az adott képeknek/videóknak az EXIF-jéből a készítés dátumát/időpontját és visszaállítsa azt? (~3600 fájlt érint a probléma.)
Az F-Stop galéria amit telefonon használok elsődleges galéria appnak ugyan tudja ezt, hogy exif szerint rendez, de képfeltöltésnél pl Facebookból vagy Instából a saját galériával egy hatalmas katyvasz minden. (De még az új készülék saját puritán galériája is amit néha nem lehet megkerülni...) :W :W :W

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#28285) B. Tamas válasza B. Tamas (#28284) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Meg is van a megoldás, az Irfan hálistennek tudja. :)

ITT a leírás, ha más is járt már úgy mint én.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#28286) copass válasza B. Tamas (#28284) üzenetére


copass
veterán

exiftool-al megoldható ha van a képben tárolva exif.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28287) B. Tamas válasza copass (#28286) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Igen, közben azt is megtaláltam, köszönöm, de végülis az Irfannal oldottam meg, egy 5 perces dolog volt. Előbb kérdeztem mint gugliztam. Viszont így hátha valaki még hasnát veszi az infómorzsának. :)

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#28288) Rapid136 válasza B. Tamas (#28284) üzenetére


Rapid136
őstag

Windows alatt mindig is különbözött a létrehozás és az utolsó módosítás dátuma, csak jobb gombbal ki kell pipálni hogy azt is mutassa

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#28289) B. Tamas válasza Rapid136 (#28288) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Köszönöm, de nem a Winnel volt a gond, hanem amikor visszamásoltam az új telefonra. Az listázta random össze-vissza őket és nem is azonnal tűnt fel, mert ahogy írtam az elsődlegesen használt fizetős galéria app simán megbirkózott vele, a gyári, a FB és az Insta viszont elhasalt.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#28290) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ti szoktatok csinálni vmit a géppel egy-egy esős nap után?
Vagy ne foglalkozzak ilyesmivel, ha nem indokolt?

Inkább úgy kérdezem, hogy van szükség vmi karbantartásra ilyenkor? Nem emlékszem, hogy a kézikönyv említett volna ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#28291) Dr.NX válasza Teasüti (#28290) üzenetére


Dr.NX
addikt

10 perc a hőlégkeveréses sütőben 50-60°C-on csodákra képes.

;]

Elfogadom a sütiket.

(#28292) Lassú Víz válasza Dr.NX (#28291) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem az igazi jó eredményhez egy kicsit melegebb kell, ugyanis az E-M1 speckójában 60 fok a tárolási hőmérséklet felső határa. ;]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28293) PuMbA válasza Teasüti (#28290) üzenetére


PuMbA
titán

Semmit. Pár órás szakadó esőben fotózás után benne hagytam a gépem a hátitáskában úgy, hogy volt rajta pár esőcsepp, de arról elfelejtkeztem, hogy a táska ázott valamennyit / párolgás / hőmérséklet különbség és másnap úgy szedtem ki a hátizsákból a gépet, hogy tiszta nedves volt az egész / a táska felső részéből is rácsorgott a víz a gépre, ami nálam alul van. Kivettem, hagytam egész nap száradni és ennyi. Nem vízálló váz.

[ Szerkesztve ]

(#28294) Teasüti válasza Dr.NX (#28291) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Röhögsz, de gyümölcs aszalógépen gondolkodtam meg egy marék szilika gélben.
Szabályzott hőmérsékletet csinál overshoot nélkül, nem úgy mint a sütő. 30 fokra gondoltam.
De nem strapálom magam, ha indokolatlan.

(#28293) PuMbA
Ilyen helyzetet elkerülendő nekem minden táskában és szerszámos dobozban van egy-egy tasak szilika gél. Amióta megrozsdásodtak a szerszámaim, csak így tárolok ilyesmit. Úgy tudom az objektívek is érzékenyek a párára, vagyis ha belül párásodik az ciki.

[ Szerkesztve ]

(#28295) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Látott már vki ehhez hasonló víz tükröződést?
Tudja vki hogy lehet ezt utánozni? Én készítettem tegnap, véletlenül egy kivilágított szökőkút szélén. Miután megigazítottam a gyűrűket, már nem találtam ugyanezt a hatást.
Azóta még ötletem sincs mit is látok pontosan a képen.

(#28296) scarabaeus válasza Teasüti (#28295) üzenetére


scarabaeus
őstag

(A kausztikára gondolsz?)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28297) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok! Canon G7X II-es kompakt gépemen szoktam este fényképezni. Most jöttem rá, hogy milyen klassz képeket lehet készíteni és próbálgattam a dolgot. Van rajta egy Scene menü, amiben van direkt Éjszakai égbolt mód. Ragyogó képeket csinál, szuper csini vele az égbolt. Én csak beállítom az állványt és elkészíti. Próbáltam manuálisan ugyanezt csinálni, néztem YT videókat, jobban megismerkedtem az éjszakai fotózást befolyásoló értékekkel, viszont a képeim Manuál módban nem élesek. Teljes érthető, hogy nincs mihez viszonytva fókuszáljon, de a gyári mód valahogy megoldja.

Ugyanez a problémám a Manuál makrofótozással. A napokban láttam egy kiba$$ott nagy pókot és le akartam fényképezni. Egyszerűen nem volt hajlandó a pókra fókuszálni, csak egy homályos folt volt. Annyira közel mentem, hogy beleértem a pókhálóba és sikítozva szaladtam el. :O :D Próbáltam messzebbről zoommal és közelebbről alap látószögnél is. Felmérgeltem magam, elővettem a telefont és 2 mp alatt csináltam egy kellemesen kielégítő képet, még a lábán a szőr is látszik. Az F-értékkel is babráltam, de csak a háttér mosódott el, az előtérben lévő tárgy (ezesetben pók) nem lett éles vagy "elválasztott". Valószínűleg én nem értem a dolgot, szóval segítenétek rájönni, hogy mit csinálok rosszul?

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#28298) Darko_addict válasza Darko_addict (#28297) üzenetére


Darko_addict
őstag

Fellapoztam a user manualt, hátha van benne valami hasznos. Úgy tűnik, van egy menü, amire eddig nem figyeltem fel. Manuális üzemmódban a Makrón belül is lehet egy bővebb manuális módot beállítani, amiben minden mellett a fókusztávolság is variálható. Holnap próbálom valamivel. Kár, hogy félautomatán nem ment. Ezeket idő beállítani, addig meg a pillangó meg a katica is elrepülhet! :B

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#28299) *Ropi* válasza Darko_addict (#28297) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

"Próbáltam manuálisan ugyanezt csinálni, néztem YT videókat, jobban megismerkedtem az éjszakai fotózást befolyásoló értékekkel, viszont a képeim Manuál módban nem élesek."

Csillagok fotózásához fixen végtelenre kell állítanod az élességet: ehhez a gép kézikönyvében találsz útmutatót.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28300) Teasüti válasza scarabaeus (#28296) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Igen, arra! :R
Ez ahogy látom a vízfelszín okozta fényjáték.
Viszont nem vízalatti a fenti kép, hanem ennek a szökőkútnak a peremén egyensúlyozva sikerült összehozni valahogy, a vízfelszínnel egy magasságban. De hogy... Mit láthatott a kamera? Az aláhulló vízcseppek alkothatták? Ahhoz meg túl hosszú a hullámforma, nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.