Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28751) A Zéé válasza FeniX- (#28750) üzenetére


A Zéé
addikt

Ezt a topicot keresed: [link] ;)

Just a simple Lineman...

(#28752) FeniX- válasza A Zéé (#28751) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Köszönöm!

(#28753) tick


tick
aktív tag

Sziasztok,
Háttértartó állvány és sima papír háttér mellé lesz még szükségem valami apró dologra amivel esetleg naiv fejjel nem számolok? Pl valamilyen csipesz szerűség hogy az egész ne tekeredjen le? Köszi a tippeket előre is :)

Everything that has a beginning... has an end

(#28754) r.levente75 válasza tick (#28753) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha adhatok egy tippet csipesz ügyben, nézz körül papírboltban, lehet kapni egy fajta többméretbeni fekete iratrögzítő csipeszt. Töredék áron a célnak kiváló

[ Szerkesztve ]

(#28755) PuMbA válasza copass (#28744) üzenetére


PuMbA
titán

5D Mark II már csak azért is rossz vétel, mert a sima 6D hasonló árban van és jobb, mind magas ISO-s teljesítményben, mind sok másban :)

[ Szerkesztve ]

(#28756) Simulacrum


Simulacrum
senior tag

Erre a jelenségre milyen keresőkifejezéssel tudok rákeresni akár angolul is? Hogyan nevezik ezt?
1/100-nál gyorsabb zársebességnél jött elő. Az adott fény frekvenciájától függ ez? Az objektív gyújtótávolságának milyen hatása van a jelenség erősségére? Úgy vettem észre minél nagyobb a látószög annál kevésbé jelentkezik.

(#28757) copass válasza PuMbA (#28755) üzenetére


copass
veterán

egyértelmű hogy jobb, de nem ez volt a kérdés...nagy szerencsével kifoghatsz egy kevés expós 6D-t, de az 200k, 150k körül megy a 150.000 expós 6D, 5Dm2-őt meg 100k körül megkapod és egész más az építési minősége. hiába elavult, de egy tank.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28758) copass válasza Simulacrum (#28756) üzenetére


copass
veterán

flicker,band?

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28759) Simulacrum válasza copass (#28758) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Köszönöm szépen, ez az!

(#28760) tvamos


tvamos
nagyúr

Tegnap megszopatott a kameram. Videoztam, es kb 10 perc utan kikapcsolt a gep. Gondolom fazott benne az aksi. Amikor bementem, par perc utan ujra be lehetett kapcsolni. Van erre valami jo praktika?
(Nikon 1 J5)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28761) PhilBrick válasza tvamos (#28760) üzenetére


PhilBrick
őstag

A belso zsebedben tartasz egy masikat es cserelgeted.

(#28762) *Ropi* válasza PhilBrick (#28761) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem kell cserélgetni, csak össze kell kábelezni a belső zsebében lévőt a vázzal, mintha külső tápról menne (dummy battery, 2 portos powerbankról is mehet).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28763) Myers


Myers
senior tag

Sziasztok!

Egy rokonom szeretne hirdetni nagy utcai hirdetőtáblán. A tábla mérete 5*2.5 m. A plakát szerkesztője ehhez kérni fog majd fényképeket. Maga a tárgy az kb. 1.5*2.2 méretű lenne a plakáton.
Ehhez legalább mekkora felbontású fényképet kell csinálni? 6MPx elég lenne?

http://www.muszaj.hu/

(#28764) A Zéé válasza Myers (#28763) üzenetére


A Zéé
addikt

Az a tuti, ha megkérdezitek a plakát szerkesztőjét.
50 DPI körül szokott lenni általában a plakát, így ki lehet számolni, hogy 1,5x2,2 méteres tárgyhoz nagyjából 3000x4400=13 mp felbontás kellene. Ha még kiadja a 30 dpi is, akkor 1800x2600=4,7 mp is elég.

Just a simple Lineman...

(#28765) vond válasza A Zéé (#28764) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én úgy tudom, 30 DPI a bevett szokás (10:1-es arány). ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28766) modulus válasza Myers (#28763) üzenetére


modulus
aktív tag

Nem tud valaki nektek egy jó felbontású fotót készíteni? 1 bármilyen mostani fényképezőgép röhögve tudja ezt a szintet, de már egy normális okostelefon is.

(#28767) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

ND szűrőt szeretnék venni és ahhoz kérnék tanácsot. 3 objektívem van 3 különböző szűrő menettel. Nem szeretnék 3-at, venni arra gondoltam, hogy a legnagyobbra veszek egyet és a másik kettőre szűrőmenet átalakítóval teszem fel, főleg hogy a kisebbekre nem is nagyon találtam megfelelő méretű szűrőt. Az objektív menetek a következőek: 37, 46, 58 mm. Megvenném az 58-asat és azt tenném a többire is. Nagyon bevignettálna?

(#28768) Balinov válasza ZephX (#28767) üzenetére


Balinov
félisten

jo gondolatmenet. Nekem m43-on asszem 62mm a legnagyobb szuromeret, de meg korrabban, Nikon DX-re vettem 67mm-es CPL-t es ND10-et, amit egy step-up ringgel hasznalok O12-40Pro-n.

Ritkan hasznalom, foleg a CPL-t, de vignettalast nem nagyon vettem eszre.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28769) Myers válasza A Zéé (#28764) üzenetére


Myers
senior tag

Igen, kézenfekvő lenne és a végén úgy is az lesz. Csak már sok emberen ment keresztül a kérdés (és ez nem a szerkesztőtől indult), és hozzám úgy jutott el, hogy "valami pixel ne legyen túl nagy". :D
Jelenleg vannak kb. 2800*2200-as képek

(#28766) modulus:
Van jobb felbontású teló, de csak részben tudnánk. Cserépkályhákról van szó, és ahhoz vissza kellene menni az építés helyszínére és bekopogni. Le lettek anno fényképezve a fenti felbontással, és így valószínűleg a 30DPI-hez elegek is lesznek.

Arra voltam kíváncsi, hogy nagyságrendileg mekkora felbontás kell ehhez, de nem vagyunk messze a kívánttól.

http://www.muszaj.hu/

(#28770) .mf válasza ZephX (#28767) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem mindenki így csinálja. Miért vignettálna, ha nagyobb?
Ha ND1000-t keresel jó ár-érték arányban, akkor ajánlom a Haidát. Volt előtte már másik kettő (noname és Zomei), azok vackok voltak, ez jó.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28771) ZephX


ZephX
senior tag

Balinov: köszi

Azért gondoltam, hogy bevignettálna mert 58 mm-ről 37-re elég sok közgyűrűt kell beiktatni és ott 14 mm-es nagy látószög van. De akkor úgy látom nem ez a tapasztalat. :)

(#28772) tvamos válasza PhilBrick (#28761) üzenetére


tvamos
nagyúr

*Ropi*

Koszi az otleteket! Izzitok egy dummy aksit, es minuszban majd kulso akurol hajtom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28773) anorche1


anorche1
őstag

Objektivek tisztitasara jo ez a 2 termek, amit kineztem?
Lenspen Original optikatisztító

Vagy van mas ajanlott termek, hasonlo aron?

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#28774) total90 válasza anorche1 (#28773) üzenetére


total90
veterán

Mindkét link ugyanoda mutat... de egyébként jó a Lenspen.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28775) flash-


flash-
veterán

sziasztok

lightroom-hoz mely youtube csatornát-tutorialt ajánlanátok ami a legjobb eredményt hozza? :)
kinek a tanácsait érdemes nézni?(élesítés, portré,stb..)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#28776) Balinov válasza flash- (#28775) üzenetére


Balinov
félisten

Szeva

en ezket kovetem eleg reg ota.

Anthony Morganti
Photos In Color (foleg a regebbi videoibol tanultam eleg sokat)
Serge Ramelli (ugy 1-2 eve mar nem nagyon kovetem, kicsit sokat nyomja magat, meg a fizetos PS/LR course-jait
Lonely Speck
Mark Denney
Julieanne Kost. Adobe Evangelist, kb beteve ismeri az LR/PS-t, nagyon sok hasznos video van tole, mar LR4.x ota kovetem
PixImperfect. Foleg PS orientalt de van csomo LR videoja is. Umesh fasza csavo, no bullshit, lenyegretoro es intuitiv
Robin Whalley, LR/PS mellett rengeteg videoja van Affinity-rol, C1, Nik pluginok

Jo csemegezest :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28777) anorche1 válasza total90 (#28774) üzenetére


anorche1
őstag

Koszi :R
A mosadik link egy fuvoka lett volna, de az biztos jo, meg is vettem.

Miskolcon nem talaltam mediamarkt -ban nekem tetszo fotos taskat, itt eleg kicsi a kinalat :( Holnap viszont megyek pestre szetnezni. Hol van fotos taskabol nagy valasztek, ahol kezbe tudom oket venni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#28778) vihartigris válasza anorche1 (#28777) üzenetére


vihartigris
őstag

[fotoplus]

bármi reciproka a semmi

(#28779) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

A pirossal jelölt részt szeretném kivenni a képről, de nem sikerül. (Lightroom - Spot removal) Van esetleg valami trükk a Lightroom-ban amivel meg tudnám csinálni? Vagy mintha a Photoshop-ban lenne olyan funkció, hogy kijelölöm ezt a részt, majd egy másikat mellette, hogy onnan szedje a mintát, és akkor megcsinálja, de ahhoz nem igazán értek :B Valaki tudna esetleg segíteni ebben?
Ide feltöltöttem a nyers képet: [link]

Előre is köszönöm a segítséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#28780) copass válasza bugizozi (#28779) üzenetére


copass
veterán

ps content aware fill vagy mi
de LR spot removal heal-el is kilehet szedni szépen.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28781) bugizozi válasza copass (#28780) üzenetére


bugizozi
őstag

Content-Aware Fill - azaz, köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#28782) flash- válasza Balinov (#28776) üzenetére


flash-
veterán

köszi szépen!
ez nagy segitség! :)
magyar fronton esetleg van valami, vagy lr könyv? :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#28783) vihartigris válasza flash- (#28782) üzenetére


vihartigris
őstag

[Budai Peturnak] elég jó anyagai vannak

bármi reciproka a semmi

(#28784) Balinov válasza flash- (#28782) üzenetére


Balinov
félisten

Nagyon szivesen. Magyar fronton en csak Budai Petur-t ismerem, ahogy vihartigris is ajanlotta. Konyvben nem hiszem hogy talalsz, plane, hogy most az Adobe par LRCCC revizionkent tol egy-egy uj feature-t. Dr. Pétery Kristóf fele LR 4 konyvem megvan, az hasznos volt, de a 4.x foverzio lassan neandervolgyisen regi

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28785) sandokanaa válasza Balinov (#28784) üzenetére


sandokanaa
csendes tag

Talán Ő is segíthet: Mayer Miklós
[TisztaÉg, Tiszta Föld]

(#28786) anorche1


anorche1
őstag

Igy kep alapjan mit tudtok mondani errol a 2 foltrol? A lenspen sajnos nem hozza le :(

Belul lenne valami? Valahol ezt meg tudjak csinalni? Vagy ne foglalkozzak vele, annyira a lencse szelen van, hogy valoszinuleg kepen nem latszik?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#28787) Acula M.D. válasza anorche1 (#28786) üzenetére


Acula M.D.
tag

Pontosan nem látom mire gondolsz, csak a tükröződéseket látom. De ilyen kérdésnél mindig ez a sztori jut eszembe: [link]
„Takeaway message: if your dust spec is smaller than a fly (about 4mm by 1.5mm) it’s not showing up in your images.”

(#28788) *Ropi* válasza anorche1 (#28786) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sérült a lencse bevonat, nem tudsz mit kezdeni vele.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28789) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Olympus OMD EM10 II gépemre szeretnék rendszervakut.
A Godox TT350-et néztem ki, 30ezer FT-ba kerül.

Pár éve van már egy YN560-asom, de mivel manuális a vaku, így szinte alig használom, mert az örökös fényerőpróbálgatásba belefáradtam vele.
Ha minden igaz, egy ilyen TTL rendszerű Godox-szal simán point&shoot módon lövöldözhetnék innentől kezdve, ugye?

Ez 36-os kulcsszámot tud. Kell ettől erősebb, ha 99%-ban otthoni portrékhoz használnám a vakut, esetleg 1-2 templomi családi rendezvényen?

Köszönöm szépen előre is!

(#28790) r.levente75 válasza anorche1 (#28786) üzenetére


r.levente75
addikt

Sokan ellenzik, nem is ellenzik, nem látják értelmét, de ezért rakok rá uv szűrőt! A védelem miatt, ha az karcolódik picit olcsóbb a cseréje.

(#28791) vond válasza HagaNRG (#28789) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Otthonra bőven elég lesz a TT350 is. Nagyon jó kis vaku. :K

Esetleg valami diffúzort, fényterelőt vegyél hozzá. Én többek közt egy ilyet rendeltem hozzá Kínából. Egészen szép, finom fényt lehet vele csinálni, főleg méretéhez képest. Kb. 10 centisre össze lehet hajtani (mint egy derítőlapot), és simán elfér egy nadrágzsebben. :) Kicsit nagyobb vakukhoz tervezték, de rá lehet applikálni erre is.

De ha csak a plafonra villantgatnál, akkor felesleges.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28792) HagaNRG válasza vond (#28791) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm szépen!

Ez esetben magától értetődő kérdés, hogy a komolyabb, 70-100 ezres rendszervakuval, mint pl. Godox V1 körfejű vaku, miben lennék előrébb?
Hol és milyen fotózásnál jön ki az előnye a V1 körfejűnek pl?

(#28793) vond válasza HagaNRG (#28792) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem vagyok egy vaku szaki, de gondolom elsősorban teljesítményben. Meg ilyenek, hogy gyorsabb újratöltés, plusz funkciók, ilyesmi. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28794) flash- válasza Balinov (#28784) üzenetére


flash-
veterán

valami rapid tippetek lr élesítésre portré esetén van?
én alapból minden fotót felhúzok 35-40es sharpeningre.. méllyebben nem tudtam még belemerülni a témába de esetleg ha van valami instant ötlet :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#28795) vond válasza flash- (#28794) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az újabb verziókban már 40-en van alapból. De valószínűleg ez géptől is függ. Én is ennyin szoktam hagyni, esetleg kicsit lejjebb húzom. De amit általában mindig meg szoktam csinálni, az a leméretezés utáni élesítés (már ha nem teljes méretben van szükség a képekre). De nem az automata módon, az exportnál, hanem visszahúzva a leméretezett fotókat, a detail panelen, használva a maszkolást.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28796) mikrofon válasza HagaNRG (#28792) üzenetére


mikrofon
veterán

A godox v1 vaku előnye a godox ak-r1 szettel jön ki igazán .
Előnyei
- teljesítmény
- fény minősége
- fény eloszlása
- újra töltési idő
- villanási szám egy aksival
-. kezelhetőség, beállítás

[ Szerkesztve ]

(#28797) kovsol válasza flash- (#28794) üzenetére


kovsol
titán

Egy hasznos tipp amit úgy vettem észre nem használ mindenki, hogy a masking csúszkát is érdemes használni.
Ha lenyomod az alt billentyűt és a Sharpening alatt a maskingot elkezded mozgatni, akkor látni fogod, hogy melyik területre nyomja rá.
A háttérre, ég, elmosott részek teljesen fölösleges, és ha arra is rárakod akkor csak növeli a zajt a képen.
[kép]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28798) vond válasza kovsol (#28797) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pontosan. :K Így használom én is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28799) HagaNRG válasza mikrofon (#28796) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm szépen!

Beszéltem a bolttal, megrendeltem volna a 3350-et, de sajnos az egyelőre nincs készleten, csak a drágábbik, TT6850-es. Az 43ezer lenne. Nem tudom, érdemes-e azt erőltetnem, vagy elég a 350-es.
Ezek a Li-on akksis vakuk sokkal profibbak a ceruzaelemes társaikhoz viszonyítva?
Ez esetben kb. 30ezer ft lenne az akksis verzió felára.
Annyit meg már pláne nem hiszem, hogy megér nekem a dolog.
Túl sokat végülis úgysem villogtatok, bár azért 200vs 600 az elemes és az akkus verzió közötti villanásszám, nem elenyésző. De ha egy zsebbe rakott elemszettel kiváltható az egész, akkor tényleg lehet, hogy fölöslegs az akkus verziót erőltetnem...

Mi a véleményetek?
Esetleg más alternatíva 30-40 ezer körül TTL-ben?

(#28800) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mennyi különbség van képminőség, zajosodás meg ilyesmi téren 1/1.7" vs 1/2" a két szenzor méret között?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.