Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28701) copass válasza .mf (#28699) üzenetére


copass
veterán

nem hiszek a ratingben, del vagy nem del! :D fast stone-al villámgyorsan átnyálazok 1000 képet. amiben bizonytalan vagyok azokat LR alatt összenézem feldolgozásnál.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28702) kovsol válasza copass (#28701) üzenetére


kovsol
titán

Valószínűleg ami nem 4 vagy 5 * az alapból del, szóval értelmetlen az alatt adni. Aztán a négyes képek is szépen kihullanak. :D

May the Force be with you!

(#28703) copass válasza kovsol (#28702) üzenetére


copass
veterán

ezért megyek én kétszer végig, elsőnek meghagyom azt is ami talán lehet jó, második körben már csak egy maradhat! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28704) *Ropi* válasza copass (#28703) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kb. így csinálom én is, a 3200 db kép Faststone-ban kb. 3 óra, ha nincs benne sok egyforma típuskép, amiből a legjobbakat kell kiválasztani.

Mellesleg ott vannak a "C" (Copy) és "M" (Move) gombok, amikkel már kapásból fizikailag másik könyvtárba szűrhetem, így nincs értelme a ratingnak.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28705) _q válasza .mf (#28699) üzenetére


_q
addikt

(#28706) vond


vond
MODERÁTOR

Én is a FastStone-t használom nézegetésre és válogatásra is. De ha már itt vagyunk, olyan lehetőség nincs benne, hogy egyként kezelje a JPG és RAW fájlokat? Arra gondolok, hogy ha nézegetem/válogatom őket, akkor csak a jépeget mutassa, meg ha pl. ki akarok törölni egy szar képet, akkor ne kelljen mindkettőt törölni, hanem automatikusan megcsinálja mindkettőnél.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28707) copass válasza vond (#28706) üzenetére


copass
veterán

totalcommanderrel csináltam ilyet régebben hogy rawot leválogattam, majd kijelölést elmentettem txt-be, ott cseréltem egy kiterjesztést, visszatöltöttem és töröltem.
de lehet olyat is hogy kijelölöd a rawokat, majd kijelölés- minden fájl kijelölése ugyanilyen névvel, majd numpad minusszal kiszeded a rawot és a jpeg marad ott.
azóta nem használok raw+jpeget! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28708) scarabaeus válasza .mf (#28699) üzenetére


scarabaeus
őstag

A másik még az, hogy a régi raw-hívó valószínűleg megeszi a dng-t, így elegendő lenne a raw-kat batchben dng-be vinni, aztán maradna minden a régi munkamenet szerint a megszokott programmal.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28709) vond válasza copass (#28707) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, tényleg, a jó öreg TC. Még mindig ezt használom én is, nap mint nap. Nem is értem, hogy nem jutott ez eszembe. :D

Mondjuk abban is van valami, hogy minek lövök RAW+JPG-ben, mikor évek óta nem nyúltam hozzá az eredeti jépegekhez, csak a RAW exportokhoz. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28710) t72killer válasza scarabaeus (#28708) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én közvetlen a photolab-ban (3.0) válogatok, de rating nélkül: ami nem tetszik ->kuka, pont.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28711) *Ropi* válasza copass (#28707) üzenetére


*Ropi*
félisten

Így, így. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28712) *Ropi* válasza vond (#28709) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gyorsulni fogsz, mert a váznak nem kell a jpg-t is felírnia, neked meg nem kell letörölnöd. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28713) vond válasza *Ropi* (#28712) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Abszolút jogos. A következő G9 bevetésen már nem is mentek jépegeket. :D

Köszi a lökést mindkettőtöknek! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28714) .mf válasza mikrofon (#28700) üzenetére


.mf
veterán

Elhiszem, hogy csúcsszuper, de sajnos messze ez a legdrágább a 350 EUR-jával, abból már 3 év Adobe CC Photo plan is kijön, ahol a LR-on felül PS is van.
Lehet, hogy 30 napig ingyen van, de úgy hallom elég meredek a learning curve, sokáig tart beletanulni és kiismerni - ha úgysem fogom használni, akkor inkább olyanba invesztálnám a tanulási időt, amit fogok is használni.

Copass, Kovsol, Ropi: én sajnos túl sok vicik-vackot tartok meg :B Irigylem ezt a gyorsaságot tőletek, nálam napokig tart a rendszerezés-válogatás :DDD
A csillagok nálam:
5*, ami nagyon jó lett, éves best-of album-esélyes
4*, ami csak simán jó, de nem az a 100-ból-1 kimagasló
3*, amikor van több hasonló, amik közül még ki kell szűrnöm a legjobbat; vagy nem annyira jó a kép, de a téma érdekes és gondolkozok még rajta, hogy megtartsam
1*, ami első ránézésre kuka - nem törlöm egyből, mert lehet, hogy az első kör végeztével veszem észre, hogy adott dologról azon kívül nem készült másik vagy nála jobb kép, és ha beszélek róla előadáson, akkor egy nem-annyira-jó kép is jobb, mint a semmi. Úgyhogy második körben még lehet 3-as belőle

Mint írtam, FastStonet próbáltam: tetszett, gyorsan lehetett vele átnézni a képeket, csak pont a rating hiányzott belőle...

Scarabeus: "A másik még az, hogy a régi raw-hívó valószínűleg megeszi a dng-t, így elegendő lenne a raw-kat batchben dng-be vinni, aztán maradna minden a régi munkamenet szerint a megszokott programmal."

Ezzel mondjuk a lens correction profilok kiesnek, márpedig a Nikon Z 24-70 f4 úgy lett ilyen kompakt, hogy a nemkevés distortiont szoftverből javítják.

Vond: "Mondjuk abban is van valami, hogy minek lövök RAW+JPG-ben, mikor évek óta nem nyúltam hozzá az eredeti jépegekhez, csak a RAW exportokhoz."

Évek óta csakis raw-ban lövök, de most kivételesen raw+jpg-t állítottam be, azzal az elgondolással, hogy egy ideig csak a fgép és telefon lesz nálam, tehát ha menet közben az útról képeket akarok megosztani, akkor a fgépről a jpg-t át tudom tolni a telefonra és azt megoldani. A valóság: egyszer sem csináltam ezt, pár hét után ki is kapcsoltam és a jpg-ket töröltem, és csak a telefonnal készült képeket osztottam meg.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28715) Aciduzzu válasza 80hun (#28694) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Nem merem :)

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#28716) copass válasza .mf (#28714) üzenetére


copass
veterán

én már rawot se tartom meg! :D egyszer se vettem elő egy régi képemet hogy majd átdolgozom máshogy! :D
régen sok képem volt, most megyek visszafelé az archivumban és törlöm ki a búsba a hasonlóakat! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28717) mikrofon válasza .mf (#28714) üzenetére


mikrofon
veterán

A Sony és Fuji vázakhoz ingyenes az expressz változat. Az is elég jó... Ugyan ezekhez a vázakhoz a pro is kb harmad áron vehető. Ráadásul most volt nemrég kétszer is 20%-os akció...

A meredek tanulási görbe pedig azt jelenti hogy nagyon alacsony szintről indulsz és hamar a csúcsra érsz...

[ Szerkesztve ]

(#28718) t72killer válasza mikrofon (#28717) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"márpedig a Nikon Z 24-70 f4 úgy lett ilyen..." #28714

Ezt hogy applikálod sony vagy fuji vázra :F :P

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28719) 80hun válasza t72killer (#28718) üzenetére


80hun
addikt

Miért akarná arra aplikálni?

(#28720) .mf válasza copass (#28716) üzenetére


.mf
veterán

"én már rawot se tartom meg! :D egyszer se vettem elő egy régi képemet hogy majd átdolgozom máshogy! "

Hááát... nálam még vannak olyan raw-k, amik azóta is érintetlenül hevernek, várják azt, hogy majd egyszer valamikor sort kerítsek rájuk... :B
S volt már olyan is párszor , hogy előkerestem egy képet, és nem voltam elégedett azzal, amit anno kihoztam belőle, úgyhogy újra átdolgoztam.
Pedig jó lenne azt a rawk által foglalt párszáz GB-ot visszanyerni, kevesebbet kéne backupolni is...

Mikrofon: igen, Sony és Fuji vázakra kevesebb, mint féláron megy a Pro is - na de nekem a Sony mellett Nikon és Oly is van, és az adott utat Nikonnal toltam végig...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28721) 80hun válasza .mf (#28720) üzenetére


80hun
addikt

Ideje fujira váltani és csak joegben fotózni :D

Viccet félretéve a rawozás eszméletlen időt és tárhelyet megzabál sajnos.
Kérdés megéri e a rawal foglkozni

(#28722) mikrofon válasza 80hun (#28721) üzenetére


mikrofon
veterán

"Ideje fujira váltani és csak joegben fotózni"

Pont erre gondoltam ;)

Viccet félretéve, november végén 200€-ért lehetett megvenni a C1 v12pro teljes változatát, ingyen v20 upgrade-del. Szerintem ennyit megér hogy egyben lehet mindent és jól kezelni.....

[ Szerkesztve ]

(#28723) D-LAN|FuRioN válasza 80hun (#28721) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Attól függ mit fotózol. Csúnya lenne tájképeket jpg-ben lőni defaultban. :DDD Mindenesetre egy családi karácsonyt meg eszembe nem jutna szerkeszteni. Import-export kb és kész. Mondjuk .jpg-et sem lőttem sztem 4 éve. :N

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#28724) 80hun válasza D-LAN|FuRioN (#28723) üzenetére


80hun
addikt

Sima ügy tájképet is jpegben fotózni
jpeg beállítás van egy tucat a Vázakban amit kedved szerint áligathatsz majd menthetsz el

(#28725) D-LAN|FuRioN válasza 80hun (#28724) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Lehet persze, akár még az expot is belőheted jól és pontosan vagy a WB-t. Viszont a kisördög nem alszik, én úgy még nem jártam képemmel, hogy ne akartam volna hozzányúlni. Mindenesetre ez is ilyen ízlések és pofonok téma, kinek mennyi ideje/türelme van hozzá és mennyire ismeri önmagát. Harctéri idegbajt kapnék ha valamin húznom kéne és nem tudok normálisan belenyúlni, de ez csak én vagyok... :D Pl előszeretettel mászkálok ki este fotózgatni bármit IS. :D Ott muszáj. Nyilván nappali viszonyoknál egyszerűbb. :K

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#28726) Lassú Víz válasza .mf (#28699) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Adobe Bridge?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28727) copass válasza .mf (#28720) üzenetére


copass
veterán

pont ezért törlöm, már a jpeg is iszonyat sok helyet foglal nekem...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28728) Aciduzzu válasza 80hun (#28724) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

En is szoktam, szerintem nem ordogtol valo.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#28729) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Kosz problémám lenne. Most hogy visszanézem a képeimet majdnem mindegyik képen látok egy foltot a jobb felső sarokban, főleg homogén égnél. Objektív koszos vagy a szenzor? (Olympus M10-II). Én a szenzorra tippelek, mert megpróbáltam pumpával lefújni, de mintha a szenzor jobb alsó sarkában lenne valami kosz pötty ami ami nem akar lejönni. Mi lehet a megoldás? Lenspen Sensorclean? [kép] [kép]

Előre is köszi.

(#28730) 80hun válasza ZephX (#28729) üzenetére


80hun
addikt

Szenzorstabus szenzort ha nem értesz hozzá inkább szervizben takarítasd le mert kinyirhatod a stabit . :)

(#28731) ZephX


ZephX
senior tag

Hát ez remek. Ezt olympus szervizben kell intézni vagy 220volt megoldja? Csak azért kérdezem, mert Szegeden lakok. (Ez válasz akart lenni, csak mellé ment)

[ Szerkesztve ]

(#28732) 80hun válasza ZephX (#28731) üzenetére


80hun
addikt

Sztem 220volt is takarít .szenzort, rá kell kérdezni.

(#28733) ZephX válasza 80hun (#28732) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszi valószínűleg az lesz. A körte pumpás fujkodás az csak nem árt neki? Mármint ha jó erős megpumpálom hátha lefújja. Nyilván nem fizikai kontaktus mellett. Amúgy egy ilyen ragaszkodó kosz nem okoz gondot 30-40 perces Live composite képeknél (szenzor melegedés stb)

(#28734) kovsol válasza ZephX (#28733) üzenetére


kovsol
titán

Szenzor tisztító módja, majd körte pumpa. Szerintem ezzel kezdj, és soha ne fújj rá a száddal.

May the Force be with you!

(#28735) ZephX válasza kovsol (#28734) üzenetére


ZephX
senior tag

Az olympusnak van szenzor tisztító módja?

(#28736) Lassú Víz válasza ZephX (#28735) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nincs rá szükség, mert mindig nyitva van a zár. Lenspen Sensorklear nekem még mindig megoldotta a ragaszkodó porszemeket. Persze ésszel, óvatosan és saját felelősségre.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28737) kovsol válasza Lassú Víz (#28736) üzenetére


kovsol
titán

Nem zár nyitásra gondolok. Hanem amikor megrázza magát a szenzor, meg ultrahangos tisztítást is csinál némelyik váz. És az IBIS is fix állásba ugrik.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28738) Lassú Víz válasza kovsol (#28737) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Igen, az is van bekapcsoláskor, de van olyan ragacs pollen vagy hasonló, amit nem tud magáról lerázni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28739) ZephX válasza Lassú Víz (#28738) üzenetére


ZephX
senior tag

Igen, nekem is ez van, nagyon ragaszkodik. Pumpás fújkodás mehet nagy erővel? Attól csak nem lesz baja a szenzornak, hátha mégis lejön...

(#28740) .mf válasza .mf (#28720) üzenetére


.mf
veterán

Ápdét

Azt olvastam, hogy a RawTherapee rengeteget fejlődött réghez képest, úgyhogy letöltöttem a legújabbat és újra próbálgattam egy kicsit.

Igazuk van, tényleg nagyot lépett előre azóta, sok fícsör és eszköz került bele (pl vannak obi-korrekció profilok is, ahol még az is választható, hogy Lensfun vagy Adobe LCP vagy ezek módosított saját verziója vagy kézi; van dehaze; van contrast by detail levels; a tucatnyi demosaic mellé már van x-trans és pixel-shift támogatás is; L*a*b* tovább bővült; full és részleges preset, stb). Hiányzik még pár dolog, pl. dust removal (bár ezt flat field képpel kicsit körülményesebben, de meg lehet oldani), layer, local adjustments - ezekhez külső szerkesztő kell még (pl. gimp, ha már free & open-source).

Ennek a másik oldala, hogy a sok eszköz (főleg azok, amik alapvetően ugyanazt állítják) első ránézésre bőség zavara, a rengeteg féle aprólékos paraméterezhetősége és állíthatósága (túl nagy betekintést ad a motorháztető alá) egyenesen ijesztő; de szerencsére nem kell belemászni és mindent egyből állítgatni. Nem annyira intuitív, bele kell tanulni. Az utóbbi pár éjjelt a manual olvasgatásával töltöttem, így már tisztul a kép, hogy mi mit csinál, hogyan ajánlott használni, adott helyzetben melyik eszközt érdemesebb használni, melyeket nem.
Van azért, ami még mindig fapad (wb például ha camera helyett mást választok, a nagyon más default tint érték miatt ocsmány lesz) és nem olyan gyors, mint a többi (sem a működés, sem az export, sem a workflow). Másban viszont akár erősebb is, és ingyenes.

Az előbb szembejött a Humble Photography and photo filters bundle, Aurora HDR + Luminar 3 + tucat looks és lut és sky pack, 30 USD-ért. Ha valakit érdekel.
Ennyiért lehet, hogy be is nevezek rá, igaz Aurora HDR régebbi verziója megvolt és nem tetszett, Luminarból hiányzanak az obi-korrekció profilok, cserébe sok automatizálás, single-click beállítás, preset és look miatt biztos gyorsabb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28741) Aciduzzu válasza ZephX (#28739) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

A pumpas fújkodasnak is van fizikai korlátja, nekem nem sikerült mindent leszedem vele. Persze lehet, hogy csak türelem kérdése. :)

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#28742) gabyhun


gabyhun
csendes tag

Sziasztok!

Mivel azonnali kérdések, nekem pedig véleményekre lenne szükségem így gondoltam itt megfogalmazom a gondolataim.

Hobbi szinten fotózgatok, van is rá egy Canon 1100D-m, a gyári 18-55mm és egy fix 50mm f1.8 objektívekkel.

Jelenleg egy váltáson gondolkodom, melyre úgy 150-200 a keretem.
Ebben az árban mozogva 2 masina dobbantotta meg a szívem.
Az egyik egy használt Canon 5D MARKII... Ami ugyan öregecske masina, de azért na... :)
A másik pedig egy fiatalabb versenyző, a Canon soraiból szintén, az M50 személyében.

Mind a 2 gépet használtan venném, tehát ne nézzünk új árakat.
Mind a 2 masina képes elvileg használni a Canon foglalatos objektívek teljes skáláját, nyílván az M50 esetében ugye egy átalakítóval, de olyat vennék amihez az is van.
Nem tudom, hogy az 5D esetében az FF miatt az EF-S üvegek mennyire mennek jól, de az én jelenlegi Fix 50-es obim az tuti menne vele.

Na körbejártam, de a lényeg a lényeg.
Hobbi célra kell a gép, főként fotozók vele, videózás nem igazán érdekel. Ha mégis, akkor amit nyújt egy telefon az NEKEM elég.

A fotózás stílusa az egészen sokrétű, de főként tájképek és természetjárós fotók készülnének a masinával. (Nyilván nem az 50mm obi lenne a FŐ üveg a táskában, de annak a vásárlását későbbre hagynám).

Tehát, egy öregebb de egykoron "profi" gépet vegyek, vagy egy újabb, de nem felső kategóriás masinát?

Illetve ti a helyemben mit választanátok?

[ Szerkesztve ]

(#28743) Aciduzzu válasza gabyhun (#28742) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

A gépek állapotától, és természetesen az exposzamtol is nagyon sok függ.

En amugy az újabb, de kevésbé jó gépet vennem, tekintettel arra, hogy hobbi célból lesz.

Pusztan attól, hogy 5D Mark II géped lenne, nem fogsz jobb fotókat készíteni.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#28744) copass válasza gabyhun (#28742) üzenetére


copass
veterán

szerintem 5Dm2 már ne vegyél, jövőre már nem lesz pótalkatrész hivatalosan. mivel lejár a szervizelhető élettartama. igaz a szenzora persze még mindig jóféle iso 5000-ig.
de természetjárásra nem feltétlenül jó választás, mert nehéz. majdnem 1 kiló (850gr).
lehet egy milcel jobban járnál, mert feltételezem hogy nem akarsz vele éjszaka rossz fényviszonyok között fotózni természetet állvány nélkül.
szerintem egy fullframe-nek akkor van értelme amikor iso 6400-en vagy sokat! :D
én 1100D-vel kezdtem, de csak azért váltottam ff-re mert kellett az erősebb szenzor mert szakosodtam koncert fotózásra...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28745) gabyhun válasza Aciduzzu (#28743) üzenetére


gabyhun
csendes tag

Igen, az állapot és a "használtság" egy befolyásoló tényező lenne a vásárlásnál.
Az egyértelmű nekem is, hogy nem attól lesz egy kép jó, hogy egy 5D-vel van fotózva :)
Végülis mindig az a legjobb kamera ami éppen nálunk van :D
A kérdésem inkább arra irányul, hogy melyik gépben van "több" amit akár ki is használhatnék.

Köszönöm szépen a véleményed/válaszod.

(#28746) gabyhun válasza copass (#28744) üzenetére


gabyhun
csendes tag

Az tripod használata nem gond, jelenleg is használok és cipelem magammal mindenoha :D
Nem tudtam, hogy ilyen van, hogy nem lesz már szervizelhető a gép... ez azért egy lényeges pont, amit mindenképpen számításba kell vennem. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem.

Az esti használat az éppen még be is figyelhet, mert nem csak természetjárós gép lenne, az 1100D-m is használom álványról este ha úgy van, hogy kimegyünk "hülyéskedni" kicsit egy parkba vagy bármi egyéb helyre.

Köszönöm szépen a véleményed/válaszod! Hálás vagyok érte.

(#28747) .mf válasza gabyhun (#28742) üzenetére


.mf
veterán

"(Nyilván nem az 50mm obi lenne a FŐ üveg a táskában, de annak a vásárlását későbbre hagynám)."

Szóval vennél egy 5Dm2-t egy szem olcsóhús 50 1.8-hoz?
Bármilyen jó gép rendes obi nélkül mit sem ér. És itt bukhat az egész dolog. FF-re sokkal drágábbak, nagyobbak és nehezebbek az objektívek, és azok nem vesztenek annyit az értékükből, mint egy váz. Ha vázra is ennyire szűkös a keret, akkor gondolom obira se lesz sok.

FF előnye a magas ISO-tűrés, nagyobb dinamika, háttérmosás (bár ez főleg tájfotónál kétélű, eléggé kell rekeszelni). Ha úgyis viszel állványt, és alap-isot használsz, akkor már ez sem szól a FF mellett.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28748) copass válasza gabyhun (#28746) üzenetére


copass
veterán

persze lesz még egy darabig hozzá cucc, csak most már nem tudják garantálni.
este bohóckodni egy kroppos váz is doszt elég, egy fényerős obival. 1.8/50 bőven jó erre.
persze jó egy fullframe mindenképpen előny, nagyobb dinamika, színek is jók lesznek magas iso-n ha nincs egy deka fényed se.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28749) Aciduzzu válasza gabyhun (#28745) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Ezt viszont csak te tudod eldonteni, mi a preferencia. En az ujabbat vennem.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#28750) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok,
érdeklődnék, hogy van-e itt valaki, akinek van tapasztalata a Canon xxxD + M42 objektíves témakörben? (industar, helios, stb. adapterrel.)
Főként olyan fotó témákat választok, amik nem igénylik a gyors reagálást (fókusz, állítgatási idő), és mindig full manuálisban használom a gépet.

Csak azért kérdezem, mert nagyon keveset olvasni ilyesmiről, és persze egy valamirevaló márkahű objektív elég drága. Itt viszont 10 ezer körüli összegekről van szó / objektív.
A minőséggel meg vagyok elégedve.

Másnak milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban?
Sziasztok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.