Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27351) _csocso_ válasza modulus (#27344) üzenetére


_csocso_
senior tag

Az olcsó nedves szemüvegtörlőt én is próbáltam, én nem használom többet, maradt róla anyag az obin, és színezte a képet, valamint szép flarek lettek. ( Jól be is cartam, hogy a bevonat esetleg sérült, de lenspennel lejött a maradék. )

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#27352) Speeedfire válasza total90 (#27350) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Lehet állítani az idején? Nekem szerintem 1-2 perc lehet. Az elem friss, ha merülne akkor villogna a status led.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27353) total90 válasza Speeedfire (#27352) üzenetére


total90
veterán

Ami nekem van azon nem :(

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27354) Speeedfire válasza total90 (#27353) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

:O

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27355) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

3 lábú állványt (nem minit) kellene vásárolnom DSLR géphez. 10 000 Ft alatt lehet találni egy viszonylag stabilabbat? Nincs szükségem profi állványra, egyszer-egyszer mikor szükség lenne rá, akkor jó lenne azért, ha tartana. (Nikon D7100+Sigma 17-70mm)

(#27356) mazsi70 válasza acsati (#27355) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nincs . 25ezertől indulnak .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#27357) vihartigris válasza acsati (#27355) üzenetére


vihartigris
őstag

Gyűjtsél még, az a szett többet ér annál, mint hogy egy gyenge állvány miatt elboruljon, összetörjön.

bármi reciproka a semmi

(#27358) kelna91 válasza acsati (#27355) üzenetére


kelna91
senior tag

Én 6 ezer körül vettem a Hama állványomat sok éve, és a mai napig használom néha, jó szolgálatot tesz. Azóta persze vettem már drágábbat, de akkoriban nagyon jól jött ez is. Ha futja, vegyél drágábbat, de ha nem, akkor fotózáshoz szerintem ez is jó.

(#27359) acsati


acsati
aktív tag

Huh hát azt mondom, hogy több 10ezrekért én nem fogok állványt venni, mert tényleg felesleges lenne számomra, amennyit egy évben használnám.
Egy ilyet néztem ki, képek alapján nem tűnik annyira gagyinak, mint a jelenlegi pár ezer forintos állványom. Azzal sem borítottam a gépet, csak a tükörcsapódás már bemozdítja :U

(#27360) #73495296 válasza vihartigris (#27357) üzenetére


#73495296
törölt tag

Mi a helyzet az olcsó miniállványokkal? Ilyesmire gondolok:
https://fotoplus.hu/hu/termekeink/allvanyok-allvanyfejek/haromlabu-allvany/jjc-tp-mt1-silver-mini-allvany

Ezek is instabilak? Nyilván a megadott max. terhelés alatt (ami ez esetben 1.2 kg) kérdezem. Persze tudom, hogy egy miniállvány nem mindenre jó, amire a nagy.

(#27361) kelna91 válasza acsati (#27359) üzenetére


kelna91
senior tag

Az a baj az ebay-jel, hogy képről nem lehet megmondani a minőségét egy noname terméknek. Ezzel szemben be tudsz menni egy elektronikai szaküzletbe, és meg tudod nézegetni, ki tudod próbálni az ottani kínálatot. Majdnem biztos vagyok benne, hogy ugyanilyen árban egy Hama jobb lenne. De te tudod. Az biztos, hogy én több ezer forintot nem költenék olyasmire, amiről nem láttam legalább egy részletes beszámolót, márpedig a noname vackokról nem szoktak készíteni.

(#27362) randras_83 válasza acsati (#27359) üzenetére


randras_83
addikt

A Zomei meg a QZSD kb egy kutya, nekem kintről van ilyen inkább ilyesmit nézz, amit linkeltél a képek alapján kb a hama szintjén van el kell engedni, nem lesz jó, szívás vele az élet, plusz felraksz rá egy DX vázat + egy 70-300-at és a 300-as végén mászni fog lefelé.

Amit linkeltem az elfogadható szvsz, anno a D750+70-300at megtartotta, már csak 70-200-am van amin van állványtalp így a súlyeolsztás sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#27363) faki_ válasza kelna91 (#27361) üzenetére


faki_
senior tag

Az állványos topikban találsz pár véleményt a Weifeng WF-6662A állványról, bár ma már ez is 10e Ft felett van. Ha meg a hozzáadott fejet is cseréled pl. egy Beike BK-03-ra, akkor közelít a 20e Ft-hoz. Egyik sem Hama-kategória, a vázak, objektívek értékéhez képest szerintem még vállalható egy amatőrnek, akár csak ritka használathoz is. Kisebbekről is esett ott szó, egy típus több név alatt (Weifeng, Fancier, Beike, Zomei, QZSD, Andoer...) vagy márkanév nélkül, de képen, adatokban ugyanolyannak látszódóan is megtalálható sokszor.

(#27364) vihartigris válasza #73495296 (#27360) üzenetére


vihartigris
őstag

Nagy reményeket nem fűznék ezekhez a mini állványokhoz.
Kicsi a terpeszük, így egy nagyobb objektívvel hamar kikerülhet a gép+obi súlypontja az alátámasztási síkból és már borul is.
Kisméretű kompaktoknak elégséges lehet.

bármi reciproka a semmi

(#27365) #73495296 válasza vihartigris (#27364) üzenetére


#73495296
törölt tag

Nagyrészt feleségem használná Canon ef-s 18-55 kitobival, illetve ef-s 35 mm 1/2.8 macro obival, egyik sem túl nagydarab. Telével nyilván nem, de szerintem oda amúgy is nagy állvány kellene, mert földről elég nehéz lenne telézni.

(#27366) vihartigris válasza #73495296 (#27365) üzenetére


vihartigris
őstag

Ha van lehetőséged akkor a géppel együtt menj be egy fotós szaküzletbe és próbáld ki.

bármi reciproka a semmi

(#27367) acsati


acsati
aktív tag

Köszönöm mindenki tanácsát, ötletét mérlegelni fogok. :) Plusz ha nem is szeretem a mediamarkt-ot lehet benézek azért, hogy kipróbáljak egy-egy állványt.

(#27368) ivcsi86


ivcsi86
tag

Lehet blőd kérdés, nem akarok kikapni érte :D

Mobilokra nagyon mennek ezek a felcsiptethető plusz lencsék, pl wide angle. Jópofa megoldásnak tartom, legalábbis olyan szinten amire nekem kell.
De van itthon egy egész korrektnek mondható kompaktom (fujifilm finepix f550exr) és az jutott eszembe, hogy vajon ilyen fényképezőre nincs e hasonló megoldás, hogy plusz valahogy rögzithető lencsével szélesebb legyen a látószöge?

Őszintén nem szeretnék beruházni olyan gépbe, ami 20mm alatt tud, mert zsebbe nyúlós és aránytalanul sok lenne, ahhoz amihez lőnék pár képet.

[ Szerkesztve ]

(#27369) p_adam válasza ivcsi86 (#27368) üzenetére


p_adam
addikt

Hivatalosan nem létezik hozzá, wide-angle converter meg van rengeteg olcsón pl. ebay-en, de házilag rá kell barkácsolni és teljességgel bizonytalan a végeredmény. (én pl. egy halszem átalakítót találtam az egyik pakkban, egész érdekes akár még csak simán átnézni rajta, de jó minőségűnek nem mondanám)
A Ricoh kompakt gépeihez kapható GW átalakítók az egyik legjobbak, de nem olcsóak (és alapvetően a Ricoh GR szériához tervezték őket, nem más gépekhez)

Itt pl. valaki egy halszem átalakítót sikeresen ráapplikált arra a kompakt gépre, de valószínű a nem igazán éri meg vesződni vele kategória.

[ Szerkesztve ]

(#27370) ivcsi86 válasza p_adam (#27369) üzenetére


ivcsi86
tag

Igen, elég gányolásnak tünik.
Tényleg nem érdemes ilyesmibe belevágni.

Inkább néztem pár használt gépet. Nekem ami fontos lenne a nagy látószög (a jelenlegi 25mm-nél jobb), mert lakások belterét fotóznám ugy 80%. Nem kellenek profi fotók, de nem árt ha minél több látszik egy nappaliból és jók a fények.
Ezek közül melyiket ajánlanátok?
- Nikon d50 18-55 objival: 35e
- Samsung NX 1000 váz + 20-50mm: 29e
- Samsung NX300 + 18-55 OIS: 50e
- Panasonic Lumix G3 + 14-42mm obj: 55e
- Canon 350D E-FS 18-55mm: 28e

Mindegyikről néztem már tesztet pixinfón, de megmondom öszintén, hogy elveszek a sok számomra új dologban, nem látom át annyira, mert nem értek hozzá.... :(

(#27371) tvamos válasza ivcsi86 (#27370) üzenetére


tvamos
nagyúr

A te compact gepeden ekvivalens gyujtotavolsag van megadva, ami 24mm-en indul.
Ezek mind croppos vazak. DSLR-nel mindig a fizikai gyujtotavolsagot adjak meg.
Ha ossze akarod hasonlitani a gyujtotavolsagokat, akkor a DSLR-nel megadott ertekeket is meg kell szoroznod a crop faktorral. (Nikonnal 1.5, Canonnal 1.6, MFT-nel 2.)
Szoval ezekkel meg rosszabb lenne a helyzet.

Ha ilyen kicsi a koltsegvetes, lehet, hogy inkabb egy allvany kene, es panorama kepet osszerakni tobb kepbol.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#27372) Lassú Víz válasza ivcsi86 (#27370) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Egyiket sem, mert mind szűkebb mint a mostanid. Kifelejtetted a crop factort a képletből. Az APS-C szenzoros gépeknél 10 mm köröli indulót keress. Canonra, Nikonra biztosan van saját és 3rd party gyártótól is. Manuálisat tükrösre nem vennék, csak MILC-re, ahol van élőképes belenagyítás és/vagy focus peaking szolgáltatás.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27373) copass válasza ivcsi86 (#27370) üzenetére


copass
veterán

Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM vagy Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM. 10-22-őt jobban szeretik.
így ekv 16 mm lesz aps-c vázon, az elég kell hogy legyen beltérre.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27374) Rapid136 válasza ivcsi86 (#27370) üzenetére


Rapid136
őstag

Beleesel abba a hibába hogy azt hiszed a gyujtótávolság meghatároz látószöget. De ez nem igaz, csak egy adott érzékelőméreten hasonlitható össze.
Az adott gyártó objektiv adatlapján lehet általában a látószöget megtalálni, abból ki lehet indulni.
A Samsung kiszállt a cserélhető objektives versenyből, nem biztos hogy érdemes megvenni.
APS-C gépeknél 16-18mm-től indulnak a zoomok, alatta szokott lenni egy ultranagylátószög 11-18 körüli gyujtótávolsággal. De pl. manuálisban van egy 2/12mm-es Samyang fix obi elérhető áron.
Ugyanez a Samyang viszont kisebb látószöget ad Olympus/Panasonic gépeken mint mondjuk a Sony A6000-en ami APS-C méretű, m4/3-nál ugyanezt kb. 9mm-es gyujtótávolság mellett kapnád.

arról nem beszélve hogy a D50 meg a 350D 10 éves gépek vagy még régebbiek, azt se tudod hány expo van benne, javítani már nem érdemes ha elromlik...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#27375) ivcsi86 válasza Rapid136 (#27374) üzenetére


ivcsi86
tag

Huu köszönöm srácok. Sok hasznos info. Riszpekt nektek, hogy ennyire képben vagytok. Fura ez számomra, mert műszaki dolgokban eléggé képben vagyok, de ez a fotózás teljesen más tészta...

Reklám nélkül a hardveraprós kínálatból van olyan kínált gép(+obj) ami az én célomra ok lehet?Ugy 50-ig gondolkodok.
(Csak priviben, h nem legyen reklám meg sok off miattam)

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#27376) PuMbA válasza copass (#27373) üzenetére


PuMbA
titán

"10-22-őt jobban szeretik."

Miért? Jóval drágább és nem jobb képminőségű, néhol rosszabb, valamint IS sincs benne :)

[ Szerkesztve ]

(#27377) copass válasza PuMbA (#27376) üzenetére


copass
veterán

3,5-4,5 nem 4,5-5.6...stabi meg rohadtul felesleges egy nagylátón!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27378) p_adam válasza copass (#27377) üzenetére


p_adam
addikt

Már miért lenne felesleges (még videót kihagyva is), ha pl. valaki belteret akar kézből fotózni és mondjuk még rekeszel is hozzá, egyébként meg optikailag sem egyértelmű, hogy melyik a jobb, de nem véletlen hogy egy jó ideje a 10-22 háttérbe szorult, szvsz nem sok értelme van azt venni, talán ha szinte ugyanolyan áron van új állapotban, de még úgy se feltétlen. Akkor már inkább a Tamron, de az is sokkal drágább és hangos videó alatt...

[ Szerkesztve ]

(#27379) PuMbA válasza copass (#27377) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, de IS-sel viszont háromszor tovább tartod ki kézből, szóval a legtöbb esetben még jobb is az f/4.5, mert sokkal nagyobb záridőt állíthatsz be. Na meg a kromatikus aberráció jóval nagyobb a 10-22-ön, szóval majdnem dupla árat adni ezért...nem tűnik nagy üzletnek.

[ Szerkesztve ]

(#27380) #73495296 válasza PuMbA (#27379) üzenetére


#73495296
törölt tag

Kérdés, hogy azért fotózza a lakások belterét, mert ingatlanos, vagy mert embereket fotóz benne társaságban. Előbbi esetben hasznos az IS, utóbbi esetben széleslátószögben nem a keze lesz a szűk keresztmetszet.

Egyébként eddig úgy tudtam, a 10-18 népszerűbb. De hát ha olcsóbb, és amúgy is azt írta, nem szánna rá sokat.

(#27381) vihartigris válasza #73495296 (#27380) üzenetére


vihartigris
őstag

Ilyen objektívekkel közelről nem szerencsés embereket fotózni, főleg társaságot nem, mert a széle felé nagyon torz fejek lesznek.

bármi reciproka a semmi

(#27382) kelna91


kelna91
senior tag

Milyen márkájú UV és ND szűrők ajánlottak? Én Manfrottokat néztem ki, de ha lenne olcsóbb, ami jó, arra vevő lennék.

Egyébként érdemes UV-szűrőt tartani az objektíven akkor is, ha nem szabad ég alatt fotózunk, vagy akkor teljesen felesleges, esetleg ront a képminőségen?

(#27383) p_adam válasza kelna91 (#27382) üzenetére


p_adam
addikt

Digitális gépek ennek már semmi pozitív hatása nincs a képre, ha nem akarod védeni az objektívet a külső behatásoktól, akkor az UV-szűrő felesleges, ha olcsót veszel belőle, akkor érezhető negatív hatása, ha minőségit, akkor szinte észrevehetetlen.

(#27384) kelna91 válasza p_adam (#27383) üzenetére


kelna91
senior tag

Ezt jó tudni. Erős napsütésben tájképeknél sincs hatása?

Fizikai védelemre van értelme venni? Tapasztalt már valaki olyat, hogy az védte meg a lencsét, vagy ha lett volna, megvédte volna? Én úgy gondolom, hogy tudok eléggé vigyázni az obikra.

(#27385) p_adam válasza kelna91 (#27384) üzenetére


p_adam
addikt

Nincs semmi hatása, a becsillanást meg a szellemképet növeli, ha pont olyan szögben van.

Ha nem egy drága objektívről van szó és/vagy vigyázol rá, akkor szerintem bőven elég egy jobb ND-re költeni és napellenzővel védeni (a turisták kit optikáin néha szoktam látni, de ott viszont tényleg semmi értelme, meg mivel hasonlóan olcsó kaliberűt raknak rá, még rontja is a képet). Leejtésnél volt arra példa hogy megvédte, meg arra is hogy az összetört darabok a frontlencsét karcolták össze, szóval nehéz állást foglalni, hogy mennyire védi, avagy nem.

(#27386) copass válasza kelna91 (#27382) üzenetére


copass
veterán

érdemes megnézni, ~6 percnél van a lényeg. nem véd semmit az uv szűrő és roncssaajaképet!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27387) p_adam válasza copass (#27386) üzenetére


p_adam
addikt

meg a végén a másik lényeg, hogy azért vannak esetek, amikor jól jön...

(#27388) Zozzant válasza kelna91 (#27382) üzenetére


Zozzant
addikt

Drágább obikra Hoya vagy Kenko "Protector" szűrőt vettem. Szeretem inkább ezeket pucolni mint az obi frontlencséjét, csak ezért.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#27389) #73495296


#73495296
törölt tag

Van egy kérdésem zajjal kapcsolatban. Ugye elvileg magasabb ISO értéken nagyobb a zaj, azonban valahol azt olvastam hogy nem is maga a magasabb ISO növeli a zajt, az csak kiemeli. Pl. hosszabb záridővel is nagyobb a zaj ennek értelmében. (Vagy a másik, hogy egy nagy dinamika tartományú képen ha a sötét részt utólag szerkesztővel kivilágosítom, az zajosabb lesz, mint a világos rész.)

Konkrétan ha rossz fényviszonyok között magasabb ISO-val fotózok, vagy helyette állványról hosszabb záridővel, alacsonyabb ISO-val, a rekesz és az expozíció azonos a két esetben, a zaj ugyanakkora lesz? Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#27390) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Levelezést folytatok a Magyar Nemzeti Vagyonkezelővel, az OPNI bejárása ügyében, hobbi fotózás céljából.
Sajnos még semmi bíztatót nem tudok mondani, de ha valakit érdekel a dolog és szívesen eljönne, privát üzenetben keressen meg!
Ha többen mennénk és minimális "belépőt" raáldoznánk, lehet gördülékenyebben menne a dolog.

(#27391) PuMbA válasza #73495296 (#27389) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, hiszen nagyobb záridővel sokkal több fényt kap a szenzor, tehát kisebb lesz a zaj és ezért tudsz alacsonyabb ISO-t használni. A zaj mindig attól függ, hogy mennyi fényt kap a szenzor, tehát elég egyszerű a képlet.

[ Szerkesztve ]

(#27392) Lassú Víz válasza PuMbA (#27391) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A zaj egyáltalán nem függ a fénytől. Helyette a használt félvezető anyagtól, annak hőmérsékletétől valamint az időtől függ, amíg van ideje halmozódni. Mindezek tetejébe még véletlenszerű is. Amire te gondoltál az a jel/zaj viszony. Nyilván minél kevesebb a hasznos jel az íly módon "állandó" zaj mellett, annál zajosabb lesz a kép.

(#27389) Zabalint: Egyértelműen állvány és alap ISO (ami nem feltétlenül a beállítható legkisebb), ha a téma megengedi a hosszú záridőt. Sőt több felvétel átlagolásával még kisebb képzaj érhető el. Ha tud a géped dark frame zajszűrést, azt is érdemes bekapcsolni. Nálam ez alapból 4 másodperces záridőnél aktiválódik. Oké, csillagjárás fotózásához pont nem lesz jó :) , de nem nevezted meg a témát.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27393) bigaatis


bigaatis
csendes tag

Panoráma kép készítéshez milyen program ajánlott, ami egyszerűen használható de jó minőséget eredményez?

Gondolkodtam egy ultra széles látószögű objektív vásárlásán, de az évi néhány ilyen fotoért fölösleges lenne szerintem venni ilyet

(#27394) faki_ válasza bigaatis (#27393) üzenetére


faki_
senior tag

(#27395) faki_ válasza kelna91 (#27382) üzenetére


faki_
senior tag

Haida Slim ND1000, nem túl drága, de használható. Ha komolyabbra van igény, találni teszteket a neten...

(#27396) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Godox vakuknál ttl módban, hogy lehet vissza venni belőle? Nem jövök rá. Helyette inkább az expo kompenzációval szórakoztam jelenleg. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27397) Abby Normal válasza Speeedfire (#27396) üzenetére


Abby Normal
csendes tag

Milyen géped van? A vázakon lehet általában állítani külön vaku expo kompenzációt is.

Lassú Víz: és a photon noise?

[ Szerkesztve ]

(#27398) Speeedfire válasza Abby Normal (#27397) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Olympus m5 ii.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27399) Lassú Víz válasza Abby Normal (#27397) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ma is tanultam valamit. :R Pedig a sörétzajra kellett volna emlékeznem korábbról. Ebből már jól nem tudok kijönni, de szerencsére ez a zajfajta a hosszabb záridővel (több fénnyel) csökkenthető, így legalább Zabalintnak nem írtam hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27400) gerenda110


gerenda110
aktív tag

sziasztok!
Szeretném lecserélni a Canon EOS 1200D-met vagy egy Sony A58-ra vagy egy 68-ra. szerintetek megérné?:) (csábít a vázba rakott stabilizátor) illetve hogy régebbi objektívekkel is passzol.

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.