Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28651) Teasüti válasza .mf (#28648) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Érdekelne hol nyilvánítottam ki vmit olyan megmondóemberesen, ahogy most előadod.
Tényleg érdekel.
Visszanéztem a hozzászólásaim egészen odáig, hogy megkérdeztem az eskü fotózást.
Nagyrészt kérdeztem csak mindenhol.
Fogalmam sincs miről beszélsz.
Ez még azelőtt vagy azután volt, hogy Ropi idehozta az esküvőt egy méhecskés fotóhoz?
Ha azután akkor mindegy is, nem reagálok jól a basztatásra.
De azután is max annyit látok kinyilvánítva, hogy "amúgy én tartom, hogy nem a fókusszal van a probléma". Gondolom a véleményemhez jogom van. Elvégre ez egy fórum vagy mi a szösz. Azért jár ide az ember, hogy ütköztesse a véleményét. Ti elmondtátok, hogy szerintetek hol csúszott félre a dolog, ebből én levontam a következtetéseket. Engedtessék meg rágódni a kapott információn! Szerintem sehol nem tagadtam meg egy magyarázatot sem. :U

[ Szerkesztve ]

(#28652) robi212


robi212
tag

Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy zárszerkezet hibás dslr-el valahogy meg lehet-e oldani a fényképkészítést?
Asztrofotózásra használnám és érdekelne, hogy a zár hiánya vagy nem működése okozna-e bármi gondot?
Illetve, ha van mód úgy működtetni, az hogyan lehetséges?
Köszi :R

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#28653) vihartigris válasza robi212 (#28652) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem tudod megoldani hibás zárral a fényképezést.

bármi reciproka a semmi

(#28654) robi212 válasza vihartigris (#28653) üzenetére


robi212
tag

Mi az akadálya, kifejtenéd, légyszi?
Valamilyen külső vezérlést használnék, mondjuk egy PC-t. Én úgy képzelem el teljesen laikusan, hogy leegyszerűsítve nem a zár nyitás-zárásától készülne el a kép, hanem, kap-e áramot vagy sem.
Tükör, minden kikerülne a fény útjából.

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#28655) vihartigris válasza robi212 (#28654) üzenetére


vihartigris
őstag

Csak gondold végig józan, paraszt ésszel (a matematika, fizika tanárom mindig ezt javasolta), magad is rá fogsz jönni a lényegre.

bármi reciproka a semmi

(#28656) .mf válasza robi212 (#28654) üzenetére


.mf
veterán

Én úgy képzelem el teljesen laikusan, hogy leegyszerűsítve nem a zár nyitás-zárásától készülne el a kép, hanem, kap-e áramot vagy sem.
Tükör, minden kikerülne a fény útjából.

Nem. Csak az utóbbi ~5 év MILC gépei tudnak teljesen elektromos zárat; hogy van-e egyáltalán olyan tükrös is, ami igen, nem tudok róla, de most biztos nem ilyen gépről van szó. Exponáláskor a zár nyit és csuk - tehát zárhibásnál vagy már nem is nyit, vagy nem fut le rendesen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28657) .mf


.mf
veterán

Nem tudja valaki, hogyha valaki KATÁs egyéni vállalkozóvá válna, fő tevékenysége mellett microstock oldalakra fotókat is töltene fel, és ebből származó bevételét is KATA keretén belül számolná el, akkor
a.) a stockfotózáshoz is kell-e az OKJ-s papír, vagy azt lehet anélkül is csinálni?
b.) van-e lehetőség a microstock oldalaknak ÁFAs számlát kiállítani?
Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28658) _q válasza .mf (#28657) üzenetére


_q
addikt

Úgy tudom, hogy minden attól függ, hogy milyen tevékenységi kör kerül a vállalkozói papírra. Tehát itt a tevékenységet kell behatárolni, ami majd utána megszabja, hogy kell-e OKJ papír. Ez esetben a tevékenység nem tudom mi lehetne, mert kicsit internetes kereskedelem is, de közben meg saját fotókat adsz tovább.

[ Szerkesztve ]

(#28659) Rapid136 válasza .mf (#28657) üzenetére


Rapid136
őstag

Teljesen érdektelen hogy stock vagy nem, ha te készíted a képet...
ha nem vagy Áfás akkor nem adhatsz olyan számlát, külföldi cégekhez viszont szerintem kell majd EU-s adószám.
Meg itt is.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#28660) .mf válasza Rapid136 (#28659) üzenetére


.mf
veterán

+ _q, köszi a válaszokat!

Eh, mire is számítottam itt, a bürokrácia hazájában...
Neten keresgélve azt látom magánszemélyként lehet, adóbevallásban mint egyéb külföldről származó jövedelem + csatolni az igazolást a stockfotó ügynökségtől?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28661) Rapid136 válasza .mf (#28660) üzenetére


Rapid136
őstag

Annyiban megvédeném a rendszert hogy te se szeretnéd ha szakképesítés nélkül dolgozna mondjuk egy építész a házadon...
És most ugorjunk át azon hogy a van aki végzettséggel sem és van aki meg anélkül is tud.
A baj az hogy nincs céh/kamara aki felügyelné a rendszert, vagy a céhbe tartozás jelentene egy szintet. Szóval ha egy dilettáns tönkreteszi az esküvői fotókat akkor annak nincs semmi következménye. És sajnos itt is van az a megrendelői réteg aki sajnos nem észleli hogy az amit kapott az szemét.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#28662) .mf válasza Rapid136 (#28661) üzenetére


.mf
veterán

Az építész, de még az esküvő-fotózás is teljesen más téma, most stock-fotóról van szó. Itt nincs megrendelő, sem fotózási szolgáltatás. Itt ha valahogy át is jut a szűrésen egy rossz fotó, nincs semmi következménye, legfeljebb senki sem veszi meg.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28663) Teasüti válasza Rapid136 (#28661) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De ez valahol művészet, nem? Ugyan művészetet is lehet tanulni oktatásban, de a végső produktum egy olyan termék amit bárki meg tud ítélni bármilyen szakirányú ismeret nélkül is. Ezért ha a közönségnek tetszik az amit csinálsz - legyen az csak egy gyenge iparos munka -, akkor szerintem nincs miről beszélni.
A megrendelő meg vmi alapján meg kell hozza a döntését, ami általában egy tudatos választás szokott lenni portfolió/szimpátia/hírnév alapján (hagyjuk most a kevésbé tudatos döntéseket, ahol csak kényelemből voksolnak a szomszéd fia mellett, vagy mert láttak már kamerát az unokaöcsi kezében). Egy dilettánsnak talán nincs elsöprő portfoliója, vagy nem dilettáns. Ha meg a szinten aluli képei tetszenek az ő megrendelőinek, azzal sincs probléma. Az ő kínálatára is van kereslet ezek szerint. Ha nem lenne, akkor nem tudna működni.
Rosszul gondolom, ha a piacra bíznám a rosta szerepét?
Azokat a klienseket akik dilettánsokat bérelnek fel meg nem kell elsajnálni tőlük szerintem. "Ők nem a te klienseid." Akik sokallják az árát egy tehetséges fotósnak, ők bizonyára boldogak lesznek a tré képeikkel is.

(#28664) vond válasza Teasüti (#28663) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"De ez valahol művészet, nem?" - Köszönöm, hogy leírtad. ;) Ezért nem/sem annyira szerencsés építésszel, meg kőművessel hasonlítgatni egy fotóst, videóst.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28665) Rapid136 válasza vond (#28664) üzenetére


Rapid136
őstag

De ez valahol művészet, nem?" nem, ez egy szakma...
Ha pénzt kapsz a megrendelt munkádért akkor szolgáltatsz, mindegy hogy fotós, zenész, építész.
Az épitészet is művészet sok tekintetben, simán felháborodhatnának ők is. Van aki gyönyörű, időtálló villákat tervez, van aki meg Kádár kockát...
A fotózás/ videózás is tud kulimunka lenni, egy előadás rögzitése például. És a zenészek mit mondjanak? Aki vendéglátózik az nem művész? A Michelin csillagos szakács és a közétkeztetésé?

A lényeg hogy a szabályok és törvények nem térhetnek ki minden apró részletre, aki fényképezőgépet fog a kezébe, akár el tudja adni a temékét, akár nem köteles papirral rendelkezni.
Bizonyos tekintetben meg a szakmákat védi a törvény, mi lenne ha mindenki papir nélkül csinálhatna bármit?
Aki meg jól fotóz az meg legyen szives szakképesítést szerezni, valószinűleg nem lesz sem nehéz, sem megerőltető neki.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#28666) Teasüti válasza Rapid136 (#28665) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem értek egyet. A természettudományon alapuló szakmáknál felelősség van rajtad. Konkrét biztonsági előírásoknak és ipari szabványoknak kell megfelelni, ha vmi praktikusat alkotsz. Nem lehet házat építeni szakismeretek nélkül.
"Művészkedni" viszont minden további nélkül lehet. És itt a hagyományos értelemben vett művészekre gondolok, mint festő, szobrász, zenész, író, fényképész, stb.
Igen, a szakács is végezheti a munkáját művészi szinten, de az is már szakirányú ismeretet feltételez, az ételkészítés technológiáját tudnia kell és be kell tartania mindenféle előírást. Ha elcseszi, akkor megmérgezi a vendégeit. Ha az építész elcsesz vmit, akkor rádől a ház a megrendelőre.
Ha a fényképész csesz el vmit, akkor max mérges lesz az ember.

Másrészt viszont jogos az érvelésed, egy gyors vizsga nem lenne ördögtől való gondolat. Viszont legutóbbi tudomásom szerint nem lehet csak úgy levizsgázni. Le kell ülni előtte az egy-két éves oktatást. :W

(#28667) vond válasza Rapid136 (#28665) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Aki meg jól fotóz az meg legyen szives szakképesítést szerezni, valószinűleg nem lesz sem nehéz, sem megerőltető neki." - Azt nem tudom, hogy jól fotózok-e, vagy sem, de engem mélységesen felháborít ez a böszme szabályozás, és képzési rendszer, ami a fotózás körül van Magyarországon. Nem írom le sokadszorra, mik a problémák, és hogyan lehetne sokkal értelmesebben felépíteni az egészet, rengetegszer volt már téma. De az biztos, hogy jelen helyzetben az én időmet és pénzemet nem fogják megkapni. Aztán ha emiatt nekem problémám lesz, akkor így jártam.

Teasüti: "egy gyors vizsga nem lenne ördögtől való gondolat" - Pontosan, de azt is értelmes áron. Én még egy minimális, pár hetes képzést is elviselnék, főleg, ha normális oktatást is kapnék, és esetleg tanulhatnék új dolgokat is tapasztalt, lelkes emberektől. De hogy ezért elcsesszek 2 évet, és többszáz ezer forintot, na azt aztán nem. :(((

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28668) t72killer válasza vond (#28667) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Alapvetően egyetértek valamiféle belépési korláttal (ld a sz.rér hugyér is munkát vállaló esküvőfotósok egymást evő versenye...), de valaki linkelt egy vizsgaanyagot, egy katasztrófa az egész.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28669) Teasüti válasza t72killer (#28668) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy ízben én is láttam azokat a tételeket. Vicces. :D
Mintha kisérettségi lenne. Még a művészettörténetre is azt mondanám, legyen! Bár a munkámhoz az ég adta világon semmit nem adna hozzá, de ha vki fotósnak hívja magát nem baj, ha icipicit képben van a fényképészet múltjával. Bár nem gondolom, hogy hasznos tudás, de ez most mindegy is... Viszont olyan dolgok voltak benne, aminek se a művészethez, se a fotózáshoz az ég adta világon semmi közük nem volt. :C

[ Szerkesztve ]

(#28670) *Ropi* válasza vond (#28664) üzenetére


*Ropi*
félisten

De ez valahol művészet, nem?

Valahol, jó távol. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28671) vond válasza *Ropi* (#28670) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:DDD Hehe. Én 10 évesen csináltam ilyeneket, mikor nyaralás után maradt pár kocka a film végén. ;] Mekkora művész lehetnék már, ha komolyan veszem.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#28672) t72killer válasza *Ropi* (#28670) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Falra ragasztott banán - 120e dodóért.

Van az a szint, amikor a pénzhasználathoz is jogsit kéne kérni:W

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28673) copass válasza *Ropi* (#28670) üzenetére


copass
veterán

1misit ér...vajon miért nincs eskifotósösztöndíj...talán mert nyomokban se tartalmaz művészetet! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28674) Teasüti válasza *Ropi* (#28670) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És akkor ezt még tanítani is fogják? :C

(#28675) *Ropi* válasza t72killer (#28672) üzenetére


*Ropi*
félisten

Fullfölja ragasztószalag, kortárs művészeknek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28676) t72killer válasza *Ropi* (#28675) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha ilyen áron teríti a "művész" a készterméket, akkor EUR-ban kérek tőle ennyit, egy extra nullával a végén... A hozzáadott értékeket nézve még így is többet vinne:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28677) tvamos válasza Teasüti (#28666) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Ha a fényképész csesz el vmit, akkor max mérges lesz az ember."
Esetleg a sajat testi epseget veszelyezteti, ha elcseszi az eskuvoi fotokat... ;]

Azert, ha penzt kap erte, akkor az nem elsosorban a muveszetrol szol, hanem el kell vegezni a munkat. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28678) t72killer válasza tvamos (#28677) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Normális helyen gondolom szerződés van, adott feltételekkel egy esküvői fotózás esetén.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28679) pitagi


pitagi
tag

Sziasztok!
Tud valaki segíteni abban, hogy [ezzel] a képpel mi a gond? E-m1, pana 20 +metz 64, paraméterek az exifben, stabi bekapcsolva. (24-én kellene betlehemest fényképeznem, elmentem a próbára beállításokat tesztelni és a képeim egy része ilyen lett.) Viszonyításképpen egy jobban sikerült, azonos paraméterekkel: [link]
Előre is köszönök minden segítséget!

(#28680) t72killer válasza pitagi (#28679) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Manuálfókuszon felejtett objektív:F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28681) pitagi válasza t72killer (#28680) üzenetére


pitagi
tag

Nem, af volt, középső fókuszpont.

(#28682) *Ropi* válasza pitagi (#28681) üzenetére


*Ropi*
félisten

A középső AF pont a fehér (?) falra esik, amit nem csodálkozom, hogy nem fogott meg. Mellesleg a kép baloldalán, a sárga pulcsis kis srác (legalább) éles. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28683) pitagi válasza *Ropi* (#28682) üzenetére


pitagi
tag

Nem a falra fókuszáltam, már nem tudom, h főszereplőre, v oltárra, és utólag "komponáltam", ha lehet itt kompozícióról beszélni:) , más kérdés, hogy mi sikerült...

(#28684) Aciduzzu


Aciduzzu
aktív tag

Sziasztok! Lehet hulyeseget kerdezek, de letezik valami tesztprogi, ami egy adott objektiv esetleges hibait hivatott kimutatni?

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#28685) *Ropi* válasza Aciduzzu (#28684) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, az emberiagy.exe és kell még hozzá az emberiszem.plugin is. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28686) pitagi válasza *Ropi* (#28682) üzenetére


pitagi
tag

De akkor ezek szerint nyugodjak meg, user error és nem valami egyéb. Valami tanácsot tudsz adni, mire figyeljek, hogy több éles képem legyen? :B

(#28687) t72killer válasza pitagi (#28686) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kontrasztos témára tedd a fókuszpontot/amennyiben szem/arcfelismerős kamerád van, akkor érdemes ezeket aktiválni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28688) *Ropi* válasza pitagi (#28686) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ellenőrizd, hogy vízszintes vagy függőleges kontrasztélekre érzékeny az adott fókuszpont, mert nem mindegy!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28689) Aciduzzu válasza *Ropi* (#28685) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Sokkal beljebb vagyok. :)

Nem vagyok nagyon jartas a temaban, csak van egy olyan erzesem, hogy az okektivem nem rajzol szepen, a korabbi teljesitmenyehez kepest.

Az egyik opcio, hogy en vagyok ugyetlen, de ha a masikrol szeretnek valami objektiv modon :)) meggyozodni, mit kene tennem. Ebben probaltam segitseget kerni.

Amugy egy Sigma 70/300-asrol van szo.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#28690) Zozzant válasza Aciduzzu (#28689) üzenetére


Zozzant
addikt

Gondolkodj el azon is, hogy mit vársz attól az obitól. (én sokat nem várnék)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#28691) Aciduzzu válasza Zozzant (#28690) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Ezen szerintem lepjunk tul. Nem az volt a kerdes, hogy az objektiv mennyire rossz vagy jo (tisztaban vagyok a kepessegeivel) .

Valami hasznos tanacs? Tenyleg jaratlan vagyok ebben, orulnek valami segitsegnek. Azt hallottam itt jo a fotos forum, emiatt regisztraltam.

Az is valasz, ha nincs ilyen, csak az ember szeme es a jartassaga segit.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#28692) *Ropi* válasza Aciduzzu (#28691) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mi miatt gondolod azt, hogy rosszabbul teljesít? Ugyanazon a vázon?

Olvasnivaló.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28693) t72killer válasza Aciduzzu (#28691) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"csak az ember szeme es a jartassaga segit."

Ez mindenképp így van. Megnézed mit tud nyitva egy részletgazdag célponton, ahol a kép közepén és sarkán is van éles látnivaló, mennyire vakul meg ellenfényben - kb ennyi. Összehasonlítod egy már meglévő obiddal.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28694) 80hun válasza Aciduzzu (#28691) üzenetére


80hun
addikt

Pár képet megoszthatnál ami szted nem lett jó. :)

(#28695) .mf válasza Aciduzzu (#28691) üzenetére


.mf
veterán

Léteznek tesztprogramok, de nem tudom, van-e olyan, ami átlagjúzernek elérhető és a tesztelési körülmények is kezdő szinten megvalósíthatóak. Ahogy Ropi írta, ezt szemmel kell inkább csinálni, lőni képeket, majd gépen 100%-on ellenőrizni.

Keress valami nagy, sík falat, aminek van valami textúrája is (téglás vagy durvább vakolt előny). Telezoomnál menj távol, amennyire tudsz, de adott állásnál még kitöltse a képet (min 10, de inkább 25+ m). Süssön oda a nap, legyen elég fény a falon. Tedd a gépet állványra, a fallal merőlegesen, 10s önkioldó, ha van, mirror lockup, esetleg még EFCS. Lőjj pár képet a fontosabb gyútávokon különböző rekesz-értékekkel. Majd a képeket nézd meg 100%-on gépen, hogy a szélei, sarkai mennyire lágyak és mennyi rekeszelés kell, hogy élesebb legyen, vagy hogy decenteres-e (bal vs jobb, alul vs felül a kép egy fele láthatóan lágyabb, mint a másik).
Ha élességbeli vagy decenterességi tesztre gondoltál.
Aztán lehet még CA, flare, ghosting, coma, stb más optikai hibákra kihegyezett helyzeteket is nézni. Nézz meg pár obi-tesztet, hogy ott hogyan szokták csinálni. Ha csak pár perced van rá, akkor youtube-on keress rá Christopher Frost csatornájára, az obi-tesztjeiben általában gyorsan végigmutatja ezeket a helyzeteket.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28696) Peczek válasza Aciduzzu (#28684) üzenetére


Peczek
aktív tag

Létezik a Reikanfocal nevű program, amit alapvetően a back/front focus problémák korrigálására készítették, de (főleg a Pro verzió) elég szépen végigméri az objektívet, tehát elég sok mindent ki lehet vele deríteni. Szerintem még a Sigma USB dokkoló mellé is jó lehet, pedig annak van saját progija. Mondjuk nem olcsó, az alap £39.95, a Pro £69.95.

(#28697) *Ropi* válasza Peczek (#28696) üzenetére


*Ropi*
félisten

A FoCAL csak arra jó, hogy elvigyen a málnásba és még abban se legyél biztos, amit előtte biztosan tudtál. ;] Megvettem a Pro-t, de kb. ablakon kidobott pénz volt, mert szemre gyorsabban kalibrálok.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28698) Peczek válasza *Ropi* (#28697) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi, meggyőztél

(#28699) .mf


.mf
veterán

Halp plíz :B

Közel 2 hónapos utazás ~3200 képe várja, hogy átválogassam őket, és ötödére-tizedére leszűrjem.
Régen úgy csináltam, hogy a raw-hívó libraryben osztályzom a képeket, majd szűrök.
Nehezítés: új fgép, a régi raw-hívóm nem támogatja, éppen új raw-hívókat próbálgatok; kell az osztályzat mert ez alapján kerül top / rövid / hosszabb listába, és az 1-essel jelölt képeket szeretném gyorsan-hatékonyan végleg törölni (intézőben rászűrve shift-del, nem pedig még a kukában kutakodni, bár ez már csak egy kisebb gond).

Van-e olyan program, ahol nagyméretben látom a képet (bele is tudok könnyen nagyítani), mellette thumbnail-méretben a könyvtár többi képét (hogy lássam, van-e még másik kép ebben a témában, beállításban), a képet gyorsan tudom 0-tól 5-ig osztályozni, és ez a rating benne marad az exifben, amit a raw-hívó sw-ek is be tudnak olvasni és az alapján szűrni?

Proof of conceptként, hogy ez működik-e, próbáltam nagyon fapadosan: windows intézőben nyomtam egy képnek egy ratinget - DxO-ban ez ugyan nem jelent meg, de RawTherapee és Nikon C-NX-D is mutatta (most épp ezek vannak fent), és lehetett szűrni is rá. Az intéző próbának jó volt, de ott vagy nagyban látom a képet (belenagyítani viszont ott sem), vagy "könnyebben" (2 klikk, jobb lenne csak 1 vagy inkább hotkey) tudok ratingelni, egyszerre a kettőt nem.
Próbáltam ezekkel visszafelé is, de RT sem és C-NXD sem az exifbe, hanem külön fájlba írja a ratinget... Így a törlendő képekre nem tudok intézőben szűrni, hogy egy shift-dellel egyből töröljem őket. Amit próbáltam még: Irfan, Faststone.
A másik gond pedig az, hogy ezt csak a Dxo nem olvassa be, vagy más raw-hívók is így vannak ezzel?

Vagy van valami jobb ötlet is a munkamenetre?

A helyes megfejtők között a majd feltöltendő képekhez megtekintési linket sorsolunk ki, valamint ingyenes meghívót nyernek az előadásra. Ami amúgyis ingyenes lesz, de így jobban hangzik.

Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28700) mikrofon válasza .mf (#28699) üzenetére


mikrofon
veterán

Capture One 20 pro.
A válogatás, rendszerezés és a kidolgozás is gyors és egyszerű. nah meg igen jó eredményt ad.....

Próbáld ki a 30 napos ingyenes változatot

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.