Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) tboy93 válasza opeter70 (#52400) üzenetére


tboy93
nagyúr

Koszi a tippet. Jovo heten keritek valahonnan. Ha nem javul a helyzet, akkor megy Gombihoz...

(#52402) opeter70 válasza tboy93 (#52401) üzenetére


opeter70
senior tag

Egy próbát megér.
Anno én is már szinte úton voltam a szerelőhöz, amikor ezt javasolták.
Szerencsére nekem bejött, így megúsztam a javítást.

(#52403) balazska92 válasza balazska92 (#52393) üzenetére


balazska92
senior tag

Megvan, sikerült bekötnöm mindent, működik minden, figyeltem minden tanácsra, polaritás mindenhol rendben van, tápkábel bal oldalt, rca jobb oldalt megy, ha a jobboldalra adom a hangot akkor jobbon hallom ha balra balon, ha hatra akkor a nyomon, ha elore akkor elol, tehat elvileg minden jol mukodik. Ilyen fejem van: Clarion dxz 858 rmp, nem értek hozzá, de elvileg elég sokat tud, minden ki van kapcsolva, illetve le van nullázva rajta. A kérdés, hogy innen hogyan tovább? Hogy állítsak be az erőn mindent optimális állásba? Az erő: Axton c509, Az első komponens szett egy audio system 130mxc plus, a nyomó pedig axton ca 8308.

(#52404) kigoi válasza balazska92 (#52403) üzenetére


kigoi
senior tag

Azért nem csak ennyi.
Abban a fejben aktív váltó van ha jól tudom bár clarionokat nem ismerem de úgy rémlik.
Ha tévedek akkor is idő korrnak azért lenni kéne benne és akkor az a következő lépés,fázis forgatásokkal egybe kötve.

(#52405) balazska92 válasza kigoi (#52404) üzenetére


balazska92
senior tag

Persze tudom hogy így még nem tökéletes, azért kérdeztem hogy mit kellene még és hogy állítanom. Sajnos nem értek a hifihez, így nem tudom miket tud a fej, de anno itt ajánlották, és elég jókat mondtak róla, ugyanígy a többi dologgal is.

(#52406) kigoi válasza balazska92 (#52405) üzenetére


kigoi
senior tag

Azt pedig érdemes lenne kideríteni mert én spec akkor nem is pöcsölnék a passzívrésszel főleg hogy a szett ugyan nagyon jó a maga kategóriájában de mivel a váltója csak a magasat szűri így sokkal jobb lenne ha tudnál vágni mindet fejről.
Most onnét indul az alja amin a fejen áll vagy az erőn,nem tudom hol végezted a vágást,a teteje viszont nincs vágva,ott megkapja azt is amit a magas.
Azt pedig nem csak hogy nem tudja azzal a membránnal megszólaltatni de bele szólása van a teljes frekvencia menetbe. Minő véletlen ezt pont ma méregettem mint ahogy Tboy is megjegyezte hogy alja 40-80hz vágásnál eltérésnél is produkál a hangszóró más hangvitelt. Ha jól emlékszem doppler efektusnak nevezik mikor az alacsonyabb frekvencia bele szól a magasabb frekvenciába.
Nem véletlen hogy a 6020-is amit úgy terveztek hogy mélyre legyen engedve 2,5khz-nél már váltja is a váltó.
Szóval ha tud aktívot a fejed akkor bizony ahhoz a szetthez nagyon jól jönne.

Más,a fentebb linkelt képen az én reflex mélyládám van.
Érdekesség képpen raktam ki,EQ van sikerült ilyen egyenletesre kihozni sofőr ülésre.

[ Szerkesztve ]

(#52407) balazska92 válasza kigoi (#52406) üzenetére


balazska92
senior tag

CROSSOVER
Type active crossover
Low Pass Frequencies 120 Hz, 50 Hz, 80 Hz

EQUALIZER
Equalizer Yes
Equalizer Type parametric
Equalizer Band Qty 2 bands
Equalizer Center Frequencies 120 Hz, 12000 Hz, 50 Hz, 80 Hz, 8000 Hz

Sound Output Mode stereo
Sound Effects Magna Bass EX
Controls balance, bass, fader, subwoofer level, treble, volume

Ezeket találtam a leírásban amik érdekesek lehetnek. Ezek közül az active crossover lenne az, amire te gondolsz?

(#52408) pengusz77 válasza kigoi (#52406) üzenetére


pengusz77
senior tag

A doppler effektus más. A mozgó hullámforrás (hang,fény) hullámhossza megváltozik.
Szerintem te a felharmonikusokra gondolsz. (elírtam)

[ Szerkesztve ]

(#52409) kigoi válasza balazska92 (#52407) üzenetére


kigoi
senior tag

Ha csak ilyen értékek vannak amiket írtál akkor nem.

(#52410) kigoi válasza pengusz77 (#52408) üzenetére


kigoi
senior tag

A felharmonikus az más tudomásom szerint.

Én arról beszélek hogy pl van egy hangszóró ami kap növekvő sinus jelet.
80hz-en van vágva és mondjuk produkál 500hz-nél kb 10hz szélesen 3dB-es hangerő zuhanást.
Ha átállítod a vágást 50hz-re és lejátszod ugyan azt a jelet akkor viszont átrajzolódik kicsit a krafikon és már lehet nem is lesz ott 500hz környékén az a zuhanás.
Tehát az hogy milyen szélesen szólaltatunk meg egy hangszórót főleg hogy milyen mélyfrekvenciát engedünk rá bele szól az egészbe nem csak az adott frekvencia környékére.

Megkerestem hol olvastam dopplert,itt olvastam doppler torzítást.

Egy csipogó átfogási tartománya nagy általánosságban 1 kHz-től 20-30-40 kHz-ig terjedhet, egy spéci mélysugárzó, amelyik hajlandó levánszorogni 20 Hz környékére, az bizony már nem hajlandó 1 kHz-nél csicseregni, jóval korábban abbahagyja, amelyik elmegy idáig, az hálából az alsó regisztereket nem hajlandó megkörnyékezni. Tehát vagy belenyugszunk, hogy Hádészt nem fogjuk felidegesíteni és megússzuk egy kétutas váltóval, vagy beletuszkolunk hiánypótlásként egy harmadik sugárzót is középre és akkor már rögtön három utas váltót gyárthatunk hozzá. Ha netán túl nagy tartomány lesugárzását akarnánk rábízni egy mélysugárzóra, akkor számolnunk kell egy nem túl szimpatikus jelenséggel, a Doppler-torzítással. Ha a sugárzó membránja egyidejűleg rezeg mély és magas frekvenciákon, ekkor az alacsony frekvencia megmodulálja a magasakat, ami szintén az eredeti hangképben nem szereplő frekvenciák megjelenéséhez vezet, ami, mint tudjuk, nemlineáris torzítás. Megvan tehát, hogy hány utas lesz a rendszerünk, ezzel az is, hogy hány utas váltó kell hozzá, no de hol váltsunk ? No akkor üssük fel Murphy törvénykönyvét, mert ha még nem jeleztem volna, nem azon a frekin fogunk váltani, ahol mi szeretnénk, hanem bizony ott, ahol a sugárzók hagyják magukat. Ha van akkora szerencsénk, hogy a mély sugárzó ott hagyja abba a dudorászást, ahol a csipogó elkezdi, akkor nyilvánvaló a keresztezési frekvencia helye, de ha van kellően nagy átfedett tartomány, akkor kellő segítséget jelenthet a két sugárzó egymásra vetített fázismenete.

(#52411) simi811118 válasza balazska92 (#52407) üzenetére


simi811118
aktív tag

A 858 -ban nincs aktív DSP, csak a 958-asban. Viszont passzív zenére nagyon jó. Három RCA kimenet miatt jól lehet bővíteni. Elvileg hátul aux bemenet is van rajta.

(#52412) simi811118 válasza opeter70 (#52402) üzenetére


simi811118
aktív tag

Így látatlanban kb 100hz nél vágnám a közép alját, és a subot is itt vágnám hozzá.
A magassugárzót és a subot is fordított polaritással kösd be.

Szerk : balazska-nak akartam válaszolni, nem opeternek :)

[ Szerkesztve ]

(#52413) balazska92 válasza simi811118 (#52412) üzenetére


balazska92
senior tag

Köszi, csak ezt így nem értem :D Mármint a forditott polaritast ertem, a subnal egyszeruen ossze tudom hozni, a magasnal majd megprobalom valahogy, de miert kene igy?

[ Szerkesztve ]

(#52414) Thomyyyyy


Thomyyyyy
tag

Sziasztok!
A segitsegeteket szeretném kérni. Van egy skoda fabia sedanom, 2006-os. Szeretnék venni bele egy hifi rendszert, mert a gyári nagyon rossz. Ha jól tudom az első ajtóba 13as hangszórók férnek be. Egyelore nem akarok subot így a hatso hangszórók beépítése is jó lenne. Kerdeznem így milyen lehetőségeim vannak?(mindenképp komponensest szeretnék) Ha beleférne a keretbe erosito vásárlására is hajlok sub kimenettel, ha később mégis tennék bele. (Most egy jcv fejegysegem van) A keret első körben 60 000 Ft lenne, ha indokolttá válik utemezve többet is raforditanek. Disco, techno es max jazz zenet hallgatok. Mindemellett tudnatok-e ajánlani boltot szakembert Debrecenben, aki tudna segíteni a választásban. Autó hifi tapasztalatom kb nulla, hazimoziban vagyok inkább otthon így kell a segítség.
Koszonom a segitsegeteket!

[ Szerkesztve ]

Tamás

(#52415) pengusz77 válasza kigoi (#52410) üzenetére


pengusz77
senior tag

[Doppler effektus]
Elsőre effektust írtál.
[felhangsor]

[torzítás]

[ Szerkesztve ]

(#52416) footy válasza Thomyyyyy (#52414) üzenetére


footy
addikt

Vegyel egy normalis fejegyseget, mert a gyari nagyon hulladek. Aztan szigeteld ki az ajtot es rakd be az octavia 2 hangszoroit. Szerelot nem tudok ajanlani, mert en debrecenben csak koklerekkel talalkoztam.

(#52417) CJ3 válasza PiciPeti (#52311) üzenetére


CJ3
senior tag

A kábelezés gyönyörűen meg van csinálva az autóban, hangváltóktól kezdve mindennel.

Úgy menne be a magas :D :R

Crypto

(#52418) LógaGéza válasza simi811118 (#52412) üzenetére


LógaGéza
addikt

Na milyen a 92BT? :D Nekem is kéne már cserélni, valahogy nem igazi a DT-k magasa - na meg nem vagyok megbarátkozva Klári kezelésével...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52419) simi811118 válasza LógaGéza (#52418) üzenetére


simi811118
aktív tag

Elég jó az a Klári, sztem. Esetleg egy másik kábelt kellene betenni a DT elé, vagy egy zobel kört.

(#52420) simi811118 válasza balazska92 (#52413) üzenetére


simi811118
aktív tag

A komponens szettet felüláteresztő szűrővel (HPF) kell használni, hogy a mély frekvenciák, amiket már nem tud visszaadni, ne terheljék feleslegesen a hangszórót. Ezt állítsd be 90-100Hz körüli értékre.
Mélynyomót aluláteresztő szűrővel (LPF) használunk, hogy a magas frekvenciáktól mentesítsük a subot. Ezt szintén 90-100Hz körülire kell állítanod.
Fordított polaritással pedig azért kell őket bekötni, mert ha mindent egyenesen kötsz be, akkor a vágások / távolságok miatt nem lesznek fázisban. Ha nincsenek fázisban, akkor visítani fog a magasod/nem lesz hangja a mélyládádnak.

(#52421) kigoi válasza pengusz77 (#52415) üzenetére


kigoi
senior tag

Igen,rosszul emlékeztem az elnevezésre.

(#52422) LógaGéza válasza simi811118 (#52419) üzenetére


LógaGéza
addikt

Várjunk - ha jól rémlik zobelt pont nem szokás magas elé rakni. Meg mi értelme is lenne, ha amúgy is aktívként van hajtva?

Te vagy az első aki azt mondja rá, hogy jó :D

Kábelen gondolkodtam én is, de mégis milyet, ami nem szál el annyira árban?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52423) simi811118 válasza LógaGéza (#52422) üzenetére


simi811118
aktív tag

A 3-4khz kiemelés miatt érdemes elé tenni egy kis passziv szűrőt aktív hajtáskor is. (ha valahonnan lenne egy pontos értékekkel kiegészített gyári váltó rajz, na az kiindulásnak hálás lenne)
Elvileg a gyári váltón van 12/6dB váltás átkapcsolás mindkét útnak, tehát nem lenne idegen tőle egy magasabb, 6-8khz-es vágási pont sem.
Van 2 szál Klotz kábelem, próbára el tudom küldeni, ha gondolod. Azok nálam valahogy tompították a magassugárzókat (Rainbow), de DT -vel még nem próbáltam őket. (asszem 340 és 440cm-sek)
Azt tudom, hogy a kácsás LS kábel idegesítően kiemelte őket még jobban, az szolidabb magasokhoz való.

(#52424) footy válasza LógaGéza (#52418) üzenetére


footy
addikt

Nem eleg csilingelos? Nalam is tompak voltak kicsit, de miutan beraktam egy Cat6 IC-t minden a helyere kerult.

(#52425) Lite válasza lautnermark (#52377) üzenetére


Lite
őstag

Mivel szobai "hifiben" bakelit-párti vagyok, nálam minden nemű beavatkozás a hangban istenkáromlásnak számít, equalizer, loudness és hasonló rémségek használata pedig keresztre feszítéssel egyenértékű. :)
Mindent kikapcsoltam.

(#52426) Lite válasza footy (#52378) üzenetére


Lite
őstag

Most annyiban változik a helyzet, hogy itt egy kedves fórumtárs felhívta a figyelmemet egy kicsit erősebb Pio fejegységre (4x100 wattosnak írva a 4x45 helyett).

Bár bevallom, a hangerő szempontjából elég volt a JVC KD-G31 saját teljesítménye is.
Közben, ahogy nézegetem a kocsit, az első ajtók beépítési mélysége kezd aggasztani, de nem kicsit...

(#52427) Lite válasza simi811118 (#52381) üzenetére


Lite
őstag

Igen, köszönöm! A szigetelés eléggé elkerülhetetlennek látszik, de ez még a családbarát kategóriába esik. :)
Részben ezért is kérdeztem, hogy a lapos hangszórók hogyan viszonyulnak a normálokhoz, mert egyre nagyobb az esély, hogy olyat kell néznem.
Illetve, a hétvégén próbáltam bontogatni a rendszert... Hát... Egyre inkább az érzem, hogy kompletten egy műhellyel kell megcsináltatnom, mert ez nagyon furi kocsi... Sok a sérülésveszély és a speckó anyagigény...

(#52428) Lite válasza kacsa7 (#52383) üzenetére


Lite
őstag

Ez végre egy tök egyértelműen értelmezhető megfogalmazása volt a dolognak, egy kezdő autóhifisnek! :)

(#52429) footy válasza Lite (#52426) üzenetére


footy
addikt

A fejegysegrol nem jon le 4x100 de meg 4x45 se. 10A biztositek van teve minden fejhez, a szabvany nem enged meg tobbet.
A melyseget merd le, vagy nezz utana az autod forumaban hogy mennyi a beepitesi melyseg.
Milyen autorol van szo?

(#52430) lautnermark válasza footy (#52429) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Az új D-class Piókban 15 A-s bizti van, tehát egy külön tápkábelezés a fejhez szükséges.

(#52431) Joe fiú válasza LógaGéza (#52418) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ugyan nem engem kérdeztél, de hamarosan én is be tudok számolni róla. Berendeltem egyet. Biztonság okáért azért vettem mellé egy Alpine 9812RB-t.

(#52432) footy válasza lautnermark (#52430) üzenetére


footy
addikt

Ha mar kulon kabelezes kell akkor vegkepp erdemesebb egy erositot berakni. Szerintem.

(#52433) Lite válasza footy (#52429) üzenetére


Lite
őstag

Azt tudom, hogy elméleti érték, a JVC is kb 4x14 wattot tudott leadni effektív, de azzal én már boldog voltam... :)
A kocsi a problémás: Chevrolet Epica 2008-as évjárat. A Chevy fórumban sem tudtak sokat hozzátenni, ez elég ritka madár, pláne, hogy nem taxinak, hanem sajátnak használják. 2 Din a fejegység (ez konkrétan elég fos benne, tuti cserés), és elöl-hátul 16.5-ös komponens szett van benne. De szétszedni még nem bírtam, mert elég érdekes megoldások vannak benne, ahogy figyeltem (pl. a magas meghajtása nem a mélyről megy, hanem még a rádió kivezetésinél indul, és egy kondenzátor van ráépítve a magasra, váltó gyanánt...)

Apropó: a Hifonics hangszórókról mi az általános vélemény? Az erősítőik jók, de sugárzókról nem sok szó esik...

(#52434) footy válasza Lite (#52433) üzenetére


footy
addikt

Akkor nem marad mas mint kiszedni a hangszorot es megmerni a melyseget. Aztan lehet tervezgetni.

A hifonics hangszorok kozott van jo, de sok a gagyi is.

(#52435) balazska92 válasza simi811118 (#52420) üzenetére


balazska92
senior tag

Ha jól értem, akkor a fejegységben semmit nem kell állítanom, minden marad nullán és offon. Az erősítőben kell átnyomni a kapcsolót hpf-re, és a hozzá tartozó hpf gombot kell tekergetni pl 95-ös értékre, és ezzel kész az első szett. Utána a másik kapcsolót kell átnyomni lpf-re, és az ehez tartozó lpf gombot tekerni 95-re, ezzel kész a nyomó. Most ez így hozzá nem értőként lett megfogalmazva, de remélem ígykell és érthető :D Már csak a gaineket kell beállítani. Arra egy egy egyszerű tipp?
A fordított polaritást pedig megcsinálom, a subnál egyszerű, a magasnál pedig ha jól gondolom csak annyi, hogy a hangváltó pozitivjából ami megy a magassugárzóba szál, az ne a pozitivhoz menjen ahogy most van, hanem a negativhoz, és a hangváltó negativjából a magas pozitivjaba menjen.

[ Szerkesztve ]

(#52436) Lite válasza footy (#52434) üzenetére


Lite
őstag

Konkrétan a Hifonics HFI-6.2C Industria-ra gondolok.

Illetve találtam egynéhány laposabb komponens rendszert, amikről még nem hallottam, nem tudom, milyenek.
Hátha van tapasztalatod / másnak tapasztalata vele:

Axton AE652C
Ampire SF165
ESX SIGNUM SL6.2C
Gladen M 165 Slim
Gladen RS 165 SLIM
Hertz Energy ESK-F165L.5
Hifonics HFI-6.2C Industria
RAINBOW IL-C6.2F

Megtaláltam az eredeti hangszórót, azért kezdek egyre inkább a laposabbak felé fordulni... :F

(#52437) akela91


akela91
addikt

Upsz, nem ide...

De ha már itt vagyok. Pénteken (vagyis a hétvégén, mert lesz vagy 15-20óra) megkapja a focus a komplett hifit, tűkön ülök.

[ Szerkesztve ]

(#52438) tboy93 válasza akela91 (#52437) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hajrá :D Én most szenvedek, nem szól semmi a kocsiban :(

(#52439) Joe fiú válasza tboy93 (#52438) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én szintén szenvedek. Múlt héten eladtam mindkét fejegységet, megrendeltem ugyan az UTE92BT-t, de országos hiány van, kb. egy hónap :((

(#52440) lautnermark válasza Joe fiú (#52439) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Mobildatának sincs?

(#52441) Joe fiú válasza lautnermark (#52440) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Náluk lehet, hogy van. Annyira nem foglalkoztam vele, mert drágább is valamivel+ szállítás is. Au outletnél azt mondták, nagykerben sincs, én meg hiszek nekik.

Viszont néztem. Brutál megdrágultak a Gladen cuccok. Ha ezt tudom nem adtam volna el. Amit anno újonnan vettem 28ezerért RS12-t most ~50ezer forint :Y

[ Szerkesztve ]

(#52442) LógaGéza válasza tboy93 (#52438) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem még az autóm se üzemképes, nemhogy szólna benne valami :D

simi811118

Tuti rövid lenne, de azért köszi a felajánlást :R Egyszer elmegyek már egyszer talira, és akkor lehet szerelni, próbálkozni :)

footy
Igen, pontosan, mintha nem lenne teteje. Magashoz most KCE-205-ösök az IC-k, és Cat5-ös UTP-k mennek - nem tudom előrébb lennék-e CAT6-os IC-vel. Ráadásul azt se tudom azt hogyan kéne bekötni :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52443) footy válasza LógaGéza (#52442) üzenetére


footy
addikt

Én IC-nek is azt raknám. 4pár kábel fut a Cat5/6 kabelekben. 2-2 párat kötsz csatornánként.
Én így kötöttem be:
zöld+zöldfehér bal -
kék+kékfehér bal+
narancs+narancsfehér jobb-
barna+barnafehér jobb+

ui.: A CAt6-nak nagyobb réztartalma. (Ha Cat5e kábeled van akkor nincs nagy különbség.)

[ Szerkesztve ]

(#52444) LógaGéza válasza footy (#52443) üzenetére


LógaGéza
addikt

Van valahol úgyis egy adag CAT6-om, majd levegőben elhúzom és ráfülelek. Már csak csatit kéne szereznem.

Van pár méter DLD hszkábelem (2x1,3mm2) kimaradva, gondoltam csinálok belőle fejegységnek tápot akksiról - legalább nem áll le minden indításkor. Két kérdés:
- Elég lesz egy szál, vagy húzzak egy párat inkább (utóbbit preferálnám)?
- Biztosíték kellhet rá?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52445) tboy93 válasza LógaGéza (#52444) üzenetére


tboy93
nagyúr

Direkt táphoz kell bizti, az akksihoz közel, 10A jó lesz egy 2-es kábellel kb.

[ Szerkesztve ]

(#52446) Thomyyyyy válasza footy (#52416) üzenetére


Thomyyyyy
tag

Szia!
Köszönöm a véleményedet, de minden tisztelettel kérdezem, hogy ennyi? :(
Ha jobbat szeretnék milyen irányba induljak? Esetleg Debrecen környéki hifist sem tudsz ajánlani, vagy nem is javaslod a jobb cuccokat? A JVC nem gyári, én vettem bele, tudom nem egy alpine, de állítólag már ezeket is a Kenwood gyártja. A pontos típusa: JVC KD-X320BT

Octavia 2-es hangszórót hol találnék egyébként?

Köszi!

Tamás

(#52447) Meghivott válasza Meghivott (#52364) üzenetére


Meghivott
addikt

Erre senkinek semmi javaslata?

(#52448) MunezXBK válasza Meghivott (#52447) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egy összeg sokat lendítene a dolgon.

(#52449) KRISSTUS válasza Thomyyyyy (#52446) üzenetére


KRISSTUS
tag

Bontó, Vatera, Jófogás - gyári hangszórót itt keress. Bár emlékeim szerint az Octavia II-ben 16-os hangszórók voltak, gyári kiemelővel "egybeöntve" ami nem tudom, hogy felszerelhető a Fabia ajtajára. Méret és a felfogatás miatt. Ez kb 5-7eFt volna ha lehetséges a beépítés, de ha többet is rászánsz akkor el lehet indulni más irányban is. Közben olvasta, hogy 60eFt szánnál rá.
Egy normális első szett + ajtószgetelés, erősítő, kábelek. Esetleg majd egy láda.
De én ajánlani nem tudok, azt majd itt a srácok fognak.

[ Szerkesztve ]

(#52450) Meghivott válasza MunezXBK (#52448) üzenetére


Meghivott
addikt

50-60.000

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.