Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Nemrég ,kb egy hete írtam,hogy elromlott a fejegységem.Sikerült a szerviznek megjavítania. 4000Ft bánta de nem kell másikat vennem.Ettől felbuzdulva gondoltam lecserélem az erősítőmet.Borzasztó sértő magas hangot produkál,igazi németes kemény, rideg hanggal.
30-35.e szánnék rá,természetesen használt árakra gondolok elsősorban(külföldi,német ebay,és egyéb oldalakon ajánlottak is jöhetnek).Mit tudnátok ajánlani az alábbi rendszerhez?
Fejegység a Kenwood bt61u, Hangfalak azok Focalok. Típusukra sajna nem emlékszem, használtan kb 30e volt.Szubládám nincs, és nem is tervezek.Tehát 2 csatornára lenne csak szükségem.Az ajtóm le van szigetelve ha esetleg ez fontos lenne.
Zenékből majdnem mindenevő vagyok.Kivéve a zúzós metál, és az opera amit nem vesz be a fülem.
Egy két típust nézegettem ebay-en,és olvasgattam a fórumot ami ajánlott lehet.De ugye a meghallgatás nem lehetséges így.

(#51302) tboy93 válasza tomic (#51301) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! 4 csatis erositoket nezz, azok altalaban jobbak a szettekhez mint a 2 csatisak. Hidalva ra tudod kotni az elso szettre, igy kihasznalod majd az osszes csatornat.

Ha kicsit visszaolvasol, vagy rakeresel a nevemre a topikban, akkor talalsz egy kisebb listat, hogy mik az ajanlottabb erositok. Utana jofogas, vatera, facebook hifi csoportokban erdekes nezelodni.

(#51303) Osynho válasza tomic (#51301) üzenetére


Osynho
addikt

BT60U-m volt, egész addig volt egy kis (számomra) zavaró ércessége a magasnak, amíg nem cseréltem 80PRS-re. Egy Mac Maximus szettem van, alap esetben nem túl harsány, selyem a magas. Persze lehet, hogy a Hifo erősítő, kábelezés, stb is közrejátszott (sőt biztos), csak azt akartam kifejteni, hogy a fej hangja is nagyon sokat számít, talán valami lágyabb hangú erősítőt keress hozzá.

(#51304) PiciPeti válasza Osynho (#51303) üzenetére


PiciPeti
őstag

Az újabb Hifo erők eléggé kiemelnek magas frekin sztem, anno tőlem is azért távozott a Nemesis NX880, valahogy nem volt természetes hangja. Ráadásul akkor még full passzívban voltam, szóval sokmindent kezdeni se tudtam vele. Aktív rendszernél ez akár előnyére is fordítható sztem... :K

(#51305) Osynho válasza PiciPeti (#51304) üzenetére


Osynho
addikt

TX880-am van. :) Akkor ezért hallottam ezt. Aktív lesz a cél, amint beköszönt a jó idő.

(#51306) tomic válasza Osynho (#51303) üzenetére


tomic
addikt

A 80PRScserét nem húzom meg. Annyit nekem nem ér meg jelenleg(házi-mozi sokat elvitt). 190euro lenne használtan de most nem szánok rá ennyit.Inkább eladnám a meglévő erősítőt ebay-en, és vennék egy másikat.
Mely típusok a lágyabb hangú erősítők?
Amiket találtam hirtelen és emlékeztem is a fórumból az ajánlott típusukra azok ezek voltak.
Pl:Helix HXA 400 , µ-Dimension. Bár ez csak 2 csatornás.

tboy93 Sehol nem találom a listát. Tudnál egy linket adni róla?

[ Szerkesztve ]

(#51307) tboy93 válasza tomic (#51306) üzenetére


tboy93
nagyúr

hifonics, phoenix gold, steg, emphaser, carpower, signat, alpine, JL audio, audio system, rainbow, rodek, kenwood, soundstream, dls, esx, audison, sinus live, helix, rockford, gladen, jbl

(#51308) pengusz77 válasza tboy93 (#51034) üzenetére


pengusz77
senior tag

Az enyém nem lett olyan szép, mint a tiéd :)
Meg még nincs kész, az első szerelőnyílásba megy a hangszóró, a hátsót addig nyitva hagyom, hogy könnyebb legyen szerelni :)
Még ki kell találnom, hogyan legyen a kiemelő keret

(#51309) lautnermark válasza tboy93 (#51302) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Szia tboy93
Ne haragudj, de nem tudlak követni. Máskor, amikor a kérdező 4 csatornást akar venni, akkor lebeszéled róla, hogy inkább 2db. 2 csatornást vegyen. Most meg ne vegyen 2 csatornást, mert azok nem előnyösek a szettekhez.

(#51310) tboy93 válasza lautnermark (#51309) üzenetére


tboy93
nagyúr

Soha nem ajanlottam 2db 2 csatornasat :F Amit ajanlani szoktam, az egy 4 csatis a szettnek es egy 2 csatis a ladanak. Ezt meg lehet spekelni egy kicsi 2 csatissal kulon a magas hangszoroknak.

(#51311) tboy93 válasza pengusz77 (#51308) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindenkepp fedd le az osszes szerelonyilast, kulonben nem er semmit az egesz. Kell egy zart "doboz" a hangszoronak.

(#51312) lautnermark válasza tboy93 (#51310) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Egy szetthez és egy ládához, ha valaki 4 csatist akar venni, akkor lebeszéled/lebeszélitek, hogy inkább 2 x 2 csatist vegyen. Ha akkor jó egy szetthez a 2 csatis, akkor most miért nem jó?

(#51313) pengusz77 válasza tboy93 (#51311) üzenetére


pengusz77
senior tag

Persze, csak még a beépítőn gondolkodom, mert az első nyílásnál (csak oda tudom rakni a hangszórót) majdnem szintben van a kárpit, előtte meg egy műanyag tároló rekesz van. Kénytelen leszek azt is kifűrészelni.
Meg azért megpróbálok majd valami pofásabbat csinálni, nem csak egy körgyűrűt. És ha bent van, akkor leszigetelem ami kimaradt :)

(#51314) simi811118 válasza tomic (#51306) üzenetére


simi811118
aktív tag

Esetleg ez?
Audio System

Vagy ez?
Impact

Focal lenne jó a szettednek, ha találsz, akkor az legyen, vagy egy Signat RAM. Vagy a fenti kettő közül vmelyik.
Helix sztem nem illene a Focalhoz, a UDim meg még kevésbé, bár hallani kellene őket....

(#51315) tboy93 válasza lautnermark (#51312) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nono. Ha valaki egy szetthez es egy ladahoz 4 csatist akar venni, akkor nem szoktam 2db 2 csatist ajanlani :N Azt szoktam mondani, hogy ha kesobb lesz zseton, akkor lehetoleg ne egy 4 csatisrol menjen a szett es a lada, hanem rakjon be a 4 csatis melle egy 2 csatist kulon a ladanak, igy a lada nem fogja behuzni a szett erositojet egy-egy combosabb melynel.

Pengusz, ha a vegen lezarod akkor fasza :K

[ Szerkesztve ]

(#51316) lautnermark válasza simi811118 (#51314) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Jaj istenem, mi lesz ebből.

(#51317) tboy93 válasza lautnermark (#51316) üzenetére


tboy93
nagyúr

Figyelj, tolem rakhat be 2 csatist is szettre, mit banom en :) Lehet en is beraknek egy signat ram3-at kickre, ha a magasat valami masrol hajtanam.

(#51318) tomic válasza simi811118 (#51314) üzenetére


tomic
addikt

Szia!

Hallani kellene őket.
Egyébként egy kedves kolegával arra jutottunk,hogy inkább egy melegebb hangú erősítő kellene nekem.Valami Olasz típusú. Találtam is egy Audison Lrx.2 elfogadható áron.
Focalon a meglévő erősítőm előtt gondolkodtam de akkor nem volt elérhető.Most találtam ilyet [link]

(#51319) bnc0


bnc0
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 2001-es Ford Mondeo MK3. A gyári rádió megadta magát, helyette szeretnék egy fejegységet. Nem nagyon akarok rákölteni, max 20e Ft-ig, a lényeg, hogy szóljon valami. Milyet lenne érdemes vennem? 1din vagy 2din méretű érné meg jobban? Ha 1din, akkor milyen átalakítókat kell vennem, illetve milyen beépítőkeretet?

Előre is köszönöm a segítséget, bocs a sok kérdésért, nem nagyon vagyok otthon a témában. :)

(#51320) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok. Van egy JVC fejegysegem, ami par napja bizonyos idokozonkent lehalkul s elhallgat kb fel percre, s azutan megy tovabb. Eleg idegesito, nem tudjatok mi okozhat ilyen problemat? Koszi.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#51321) pengusz77 válasza tboy93 (#51315) üzenetére


pengusz77
senior tag

A másik szerelőnyílásnál csinálok egy "bass reflex" csövet a kárpitra :)

(#51322) Osynho válasza pengusz77 (#51321) üzenetére


Osynho
addikt

Miért?

(#51323) pengusz77 válasza Osynho (#51322) üzenetére


pengusz77
senior tag

Csak hülyéskedtem :D

(#51324) Osynho válasza pengusz77 (#51323) üzenetére


Osynho
addikt

Kár. Valami elborult sub beépítés érdekes lehet. :DDD

(#51325) Joe fiú válasza pengusz77 (#51323) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Pedig élhető út. Láttam/hallottam már, csak nagyon jól kell hangolni.

(#51326) tboy93 válasza Osynho (#51324) üzenetére


tboy93
nagyúr

Haver 20-as (vagy 25-ös) kis rokija amiről múltkor írtam, a 15L-es negyedrendű bandpassban, na egy-egy olyat be lehetne építeni az ajtókba :D Igaz nem reflex, de meghallgatnék egyet korrekt beépítéssel.

(#51327) mortalwombaR válasza Joe fiú (#51325) üzenetére


mortalwombaR
csendes tag

Sziasztok!
Hosszù szünet után ùjra a fedélzeten! (jelszò vesztés miatt picit mòdosìtott nickkel)

Az első generáciòs Lexus GS/Toyota Aristo ajtajában gyárilag(!) basszreflex kialakìtásù az ajtòkárpit!
Most csak ennyit fűznék hozzá, este mesélek még :D

(#51328) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Valaki találkozott már ilyennel? Nem tudja, hogy milyen csavarok mennek bele?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#51329) tboy93 válasza mortalwombaR (#51327) üzenetére


tboy93
nagyúr

Modik lehet tudnak segíteni visszaszerezni a korábbi acc-od :K

(#51330) PiciPeti válasza Speeedfire (#51328) üzenetére


PiciPeti
őstag

Amilyen menetfúrójuk, csavarjuk volt éppen a gyártónak. Legtöbb esetben M5, vagy M6, imbusz fejű hernyó.

(#51331) lautnermark válasza tboy93 (#51317) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Bocs, ha felhúztalak.

(#51332) tboy93 válasza lautnermark (#51331) üzenetére


tboy93
nagyúr

Reszemrol nincs harag :)

(#51333) Speeedfire válasza PiciPeti (#51330) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi, tippre nekem is M5/6 jutott eszembe. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#51334) LógaGéza válasza Speeedfire (#51333) üzenetére


LógaGéza
addikt

Beviszed a csavarboltba, hogy ebbe kell csavar!
Én anno mikor a hernyócsavarokat cseréltem erősítőn, akkor is bevittem, hogy ide kell csavar, ilyet adj.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#51335) Speeedfire válasza LógaGéza (#51334) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Elég sok csavar fog kellene a hétvégére és szeretném összevadászni őket, hogy ne utána kelljen rohangálni. Viszont lehet, hogy nálam is ez lesz.

Az "elosztóhoz" is kell 2*4, 2*3 csavar, meg az erősítők felfogatásához is akarok 2*4db-ot venni, ami "méretpontos" és rövid kiszerelésű. Viszont agyalok, hátha van valahol "csavar szett" (a conrad-be készülök menni a héten), anno facsavarból volt ilyen. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#51336) LógaGéza válasza Speeedfire (#51335) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ilyen facsavar szetteket pont a múlthéten láttam akcióban az OBIban.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#51337) Speeedfire válasza LógaGéza (#51336) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ilyen tudom, hogy több helyen is van, de "hagyományos" csavarból még nem láttam. :N
Bár tény, hogy ebből nem kell sok, csak 6db. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#51338) adyz. válasza adyz. (#51299) üzenetére


adyz.
aktív tag

jelentem, észrevettem a különbséget. tisztább, szebb, teljesen más dimenzió. :K

kérdés: ez az erősítő ér valamit? nem ismerem, a google annyira nem a barátom, elég sok német oldalt dob fel rá. [link]
a srác állítólag egy 500-as jbl ládát hajt róla, elmondása szerint elég szépen. nekem most a macaudio-t nem hajtja semmi. esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

(#51339) pengusz77 válasza Osynho (#51324) üzenetére


pengusz77
senior tag

És zárt ládaként?
Én nem értek ám a ládaépítéshez és hangoláshoz

(#51340) pengusz77 válasza Speeedfire (#51335) üzenetére


pengusz77
senior tag

Ha csavar, akkor szögker vagy nagy és nagy kft.
Vagy valami helyi csavarbolt. Remélem ez nem minősül hirdetésnek :D

(#51341) mortalwombaR


mortalwombaR
csendes tag

Előre is bocs' az ékezetek hiányáért...
Par szoban osszefoglalnam, mi tortent azalatt az ido alatt, mig csak read only modban voltam.
Bar a vegen PiciPeti segedelmevel egesz jol osszeallt az Audison VRx 6.420 altal hajtott rendszer,a kisordog belem koltozott, h full aktiv,idomorrekcios rendszert kell epitenem...
Rodolpho meghirdetett egy VRx EX CS 4.300-ast, es miutan utananeztem mit tud (kikapcsolhato valtok, a 6.420-ase nem. A sors fintora, h vegulis pont ez a tulajdonsaga nem lesz hasznalva, de ne szaladjunk ennyire elore)
Szoval elerkezettnek ereztem az idot:eladtam a 6.420-ast, megvettem a 4.300-ast, es PiciPeti ajanlasara egy 2.150-est is :D ha mar lud, legyen kover alapon.
Meg ha mar erosito csere, akkor rakjuk rendbe a kabeleket is, igy beszerzesre kerult 2*5m Hicon Ambience, meg 20m Sommer Orbit 225...
A fejet illetoen sokaig vacilaltam, vegul a tobb helyrol pozitiv ertekelest kapott JVC KD-R90BT mellett dontottem. Szamomra fontos a zenei megszolalas, a Pio 80PRS-nel tartottam attol, h a DEH77-hez kepest vesztek a zeneisegbol.
Kivancsi vagyok, h kacsa7 tapasztalatait mennyire tamasztja majd ala az en rendszerem.
Es itt jon a sors fintora, h vegulis egy olyan fej lett, ami nem tud aktiv vagast-tehat megmaradhatott volna a 6.420 :D Nem baj a ChromeShadow felulet sokkal szebb :D
A hosszu hetvege alatt beepul a cucc, majd beszamolok a fejlemenyekrol...

(#51342) kacsa7 válasza mortalwombaR (#51341) üzenetére


kacsa7
őstag

Erre én is :DDD Az elektronok áramlása jó hatással van az R90BT-re, amin pedig nem segített, azt némi EQ-val már egész helyre raktam :)

(#51343) mortalwombaR válasza kacsa7 (#51342) üzenetére


mortalwombaR
csendes tag

Ùj akksi? Vagy tápkábel(ek) ?

(#51344) kacsa7 válasza mortalwombaR (#51343) üzenetére


kacsa7
őstag

Egyik sem. Inkább csak hiszek abban a Voodoo-ban - ezt RCA cserénél is tapasztaltam - hogy új komponens beszerelés után kell néhány nap, hogy elérje az igazi karakterét a rendszer. Hogy ez megszokás, vagy micsoda, nem tudom, de mindig érzem.

(#51345) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Hali! Ha ismét előjött a JVC R90BT, így kérdezném a tulajokat, hogyan lehet a színt fekete háttér-fehér betűre állítani?
Nekem igaz a kistestvére, X70BT van, de elméletileg ennek is tudni kellene az ilyen kinézetet, a dobozán is így látni. Csak én nem jövök rá most már kb. két éve :B Addig sikerül, hogy az egész kijelző fekete, beleértve a betűket is, de persze így semmi nem olvasható.

(#51346) MunezXBK válasza drunkyboy (#51345) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sorstárs. :))

(#51347) pengusz77


pengusz77
senior tag

Sziasztok!

Tápkábelre mekkora biztosítékot válasszak? 2x25A biztosíték van az erősítőn, 16-os hegesztőkábellel lesz bekötve.

(#51348) tboy93 válasza pengusz77 (#51347) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy 60A elvileg eleg lesz.

(#51349) pengusz77 válasza tboy93 (#51348) üzenetére


pengusz77
senior tag

Köszi :)

(#51350) Speeedfire válasza kacsa7 (#51344) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Használt komponenseknél ritka, hogy kellene neki pár nap. Viszont újaknál egyértelmű, hogy kb 100 óra alatt nagyon sokat változik a hang. Általában feszesebb, pontosabb lesz.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.