Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) tboy93 válasza cibere11 (#51800) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mnc szinonimai: szemet, hulladek, lom. Keruld el messzire ;)

(#51802) cibere11 válasza tboy93 (#51801) üzenetére


cibere11
tag

Valahogy éreztem :DDD
Akkor valami mást tudsz ajánlani?

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#51803) tboy93 válasza cibere11 (#51802) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ilyen lcd-s cuccot nem igen. Mennyi a keret, mik az elvarasok?

(#51804) cibere11 válasza tboy93 (#51803) üzenetére


cibere11
tag

A kijelző,bt. navi esetleg android.Keret:minél olcsóbb fejegység jó minőségben. :R

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#51805) tboy93 válasza cibere11 (#51804) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat ezt passzolom, lcd-s fejekben nem vagyok otthon, de az tuti hogy lcd + jo hangminoseg az nem lesz olcso. A 3-bol kettot valaszthatsz :P

[ Szerkesztve ]

(#51806) lautnermark válasza PiciPeti (#51754) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Voltam Dunakeszin Sommeréknél. Röviden: Ők origináltat adtak fel, biztos a futárcégnél rá dobtak valamit. A csomagolással ne foglalkozzak, nem az a lényeg. A kábelt megvizsgálták, nem szakadt. Az, hogy koszos, dörzsölődés nyomok vannak rajta, őket nem érdeklik. A "kábel jó". Vagy elfogadom így, vagy visszaveszik, de cseréről szó sem lehet.
Titkon reménykedtem benne, hogy egy "normális" cégnél ilyenkor szó nélkül leakasztanak egy másikat a polcról és cserélik...... Hát remélem, hogy tényleg nem lesz semmi baja.

(#51807) kacsa7 válasza pengusz77 (#51783) üzenetére


kacsa7
őstag

Elégedett leszel vele. Szigetelt ajtóban, normális panellal jól fog szólni. Én a szigeteletlenben is meglepődtem, mert jól lemegy az is. Mellé könnyen hajtható, de jól terhelhető és nem lehet betorzítani. Majd írj, hogy milyen :)

(#51808) kacsa7 válasza lautnermark (#51806) üzenetére


kacsa7
őstag

Ügyfél kezelés 0, de ha szakadás mérővel megnézed, a jel megy a paláston és a tüskén is, akkor valószínűleg nem lesz gond. Ezek után ha veszek, akkor bemegyek személyesen, az fix...
Amúgy nekem a Sinus Live kábelem pl a 3. ki-be húzásnál megtört, úgy, hogy még műanyaggal is ki volt öntve a csatlakozó. Vághattam le és rakhattam rá 1 másik dugót. Azóta is tökéletes.

(#51809) lautnermark válasza cibere11 (#51804) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Kijelző, bt, navi, jó minőségben, 2 dines Kenwood, Alpine, Pioneer. újonnan 250-500 ezer, használtan is hat számjegy. Az 40-100 ezres noname szarok semmit nem érnek, ha szerencséd van akár pár hétig még működnek is, hangminőségre a monó Sokol rádió 10x különb.

(#51810) komipuli válasza MunezXBK (#51770) üzenetére


komipuli
csendes újonc

Nekem meg még nincs időkorrekcióm, viszont a gfq 6.2 őn én is jobbról hallom a zenét.Pedig bal oldalt egy cseppet már dőtöttem is magam felé.Az á oszlopon van a csipogó, kicsit a fülem alatt. Összefelé és felém nézve cseppet.

(#51811) kacsa7 válasza komipuli (#51810) üzenetére


kacsa7
őstag

Halkíts az egyik hangváltón a magason. Ebben az esetben a jobb oldalin, bár érdekes, hogy a távolabbi hangszórót halljátok hangosabbnak. A másik opció a balance-al játszani, viszont az a mélyközép hangerejét és viszi.

(#51812) lautnermark válasza komipuli (#51810) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Ha "cseppet" tovább fordítod, mondjuk a bal magast a jobb füledre, a jobbat a bal füledre nézzen, akkor is jobbról hallod ?

(#51813) simi811118 válasza komipuli (#51810) üzenetére


simi811118
aktív tag

Azért hallod a jobb oldalit hangosabbnak, mert (kétféle keresztezési frekvenciát olvastam a GFQ szettről, 3 és 4kHz-et) a bal oldali mélyközeped kb 2-3kHz körül már erősen halkul, míg a jobb oldali kevésbé.

Mivel ugye különböző szögekben "irányul" a füledre.

Én a helyedben először megpróbálnék fázis fordítani. Először a magasakat fordítsd meg.

(#51814) Degradator


Degradator
tag

Sziasztok!

Hülye kérdés(vagy mégsem?).
Van egy 1994 es F astrám amiben kicserélem a gyári kazettás blaupunkt vacakot. De ennek 3 soros csatlakozója van, az új egységnek pedig csak 2 soros.
Opel fórumban mondják hogy válasszam szét, és a 2 sorost dugjam rá, mert a 3. sor csak a beépített opel kijelzővel kommuniál. Én rá is dugtam, de se kép, se hang.
Mit kéne tennem hogy működjön? Szerintem nem kap szuflát.
Képek mellékelve:

http://kepfeltoltes.hu/view/160322/WP_20160322_016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160322/WP_20160322_017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#51815) simi811118 válasza mortalwombaR (#51776) üzenetére


simi811118
aktív tag

Ha tudjuk, hogy az adott felvételen az énekes középen van, akkor igen, ott középen kellene lennie.

Napi használatban én is úgy hallgatom a zenét, hogy lehetőleg a közép az a kormány felett legyen előttem.

((( Illetve igazából csak kb van oda behozva, mivel nem egy high-end prociról beszélünk, ahol század pontossággal tudsz mindent állítani, a lényeg inkább az hogy ne legyen se jobbra-se balra kihúzás, és ne lehessen ráhallani a hangszórókra....)))

Menet közben nekem zavaró volt amikor az autó középvonalába voltak rendezve a dolgok.
SQPA- n azért van így, mert autóban csak így hozható létre kb szimmetrikus színpad és pontosabb fókuszok.

[ Szerkesztve ]

(#51816) kacsa7 válasza Degradator (#51814) üzenetére


kacsa7
őstag

Rendesen össze volt dugva? Ugyanis annak mennie kellene, viszont a kép alapján kizárt, hogy a gyári autó oldali ISO csatlakozó rámenjen normálisan a rádióra.
Nálam G Astra van, ugyanez a csatlakozó és a 2 keskenyebb csatlakozót használom csak. A 3. szélesebb ott lóg üresen.

(#51817) komipuli


komipuli
csendes újonc

Ezt a forgatgatás dolgot már nem nagyon tudom fokozni mert sajna az á oszlop műanyag boritóit fixre csináltam.Így ez már arra néz amerre.A fázisfordítást még kipróbálom.Ellenben, ha minden jól megy a jövőhéten beruházok közmegegyezésre egy jvc KD-R90BT-re.És minden állítgatás kezdődik újra :C .

(#51818) Degradator válasza kacsa7 (#51816) üzenetére


Degradator
tag

Igen, ráment, mert szétszedtem a csatikat.
Elvileg mennie kéne de meg se nyekken. A régi viszont megy. Nem értem:(

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#51819) komipuli válasza Degradator (#51818) üzenetére


komipuli
csendes újonc

Biztosíték az új fejegységben rendben??

(#51820) pengusz77 válasza kacsa7 (#51807) üzenetére


pengusz77
senior tag

Igyekszem becsületesen megcsinálni, feljebb kértem is tanácsot, de senki :D

(#51821) lautnermark válasza simi811118 (#51813) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Úgy érted, hogy létezik bal oldali és jobb oldali váltó? 2 útban 2 Fx?

(#51822) mezaron válasza kacsa7 (#51795) üzenetére


mezaron
csendes tag

Köszönöm az infot!
Ezek szerint a Rainbow és a Gladen szett közül szemezgethetek bátran az erősítőmhöz. Ahogy néztem árban egy kategória újonnan.
A Rainbow magasa 20mm míg a Gladen RS 25mm. Okozhat ez gondot hangzásban, színpadképben vagy így is kifinomultabb a Rainbow? Gondolom a választás egyéni ízlés dolga... vagy a tapasztalaté! :K
RCA kábelből mi lenne a jó választás? Olvastam itt pár hsz-ban a Sommert..meg az utat is míg a vevőhöz ért :F

(#51823) tboy93 válasza mezaron (#51822) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy kacsa khs vagy egy cordial cls boven jo lesz neked.

(#51824) simi811118 válasza lautnermark (#51821) üzenetére


simi811118
aktív tag

A neosetnek a hangváltója (meg még több ilyen váltó is van, hogy) például a meredekséget is tudják változtatni.
Az alap kategóriás szettek elég magasan vannak váltva. Ami egyébként nem probléma, csak akkor a beépítést kell jól kivitelezni.

(#51825) kacsa7 válasza mezaron (#51822) üzenetére


kacsa7
őstag

Rainbow teszt
Érdemes elolvasni, fordítóval tudsz belőle akár angolt is csinálni, úgy már egész értelmezhető.
A 20-as magasa elég jó tartományt lefed, kiemeli a teszt is.
Ettől függetlenül általánosan minél nagyobb, annál lentebb tud menni és annál "kiegyenlítettebb". Ez persze onnantól édes mindegy, hogy a gyári váltó adott frekin vág.
Nem igazán lesz itt olyan, aki mindkettőt hallotta már. Az RS sem tűnik rossznak, külföldön pedig árban azért 200 EURO körül adják, így én lehet azt választanám. 3 ohm miatt úgyis könnyebben tudod hajtani.

RCA-ból Ká-Csa KHS321 ami már jó, ott 5m 10eFt körül jön ki dugózva. Ezen kívül a Hicon Ambience (ez Sommer) 13eFt jó még ár-érték arányban. Ezek alatt lehet próbálkozni, de mindenki ezekre váltott felfelé onnan és hallani a különbséget.

(#51826) lautnermark válasza simi811118 (#51824) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Ha a GFQ váltója is állítható meredekségű, akkor miért a fázisfordítást tanácsolod elsőnek, miért nem inkább azt, hogy nézze meg a váltókon a meredekség beállításokat? Lehet, hogy az egyiken el lett állítva, nem?
Mondjuk én nem látom, hogy ezen a váltón hol lehetne meredekséget állítani, ezért nem értettem a 2 különböző Fx-s válaszodat, azt hittem, hogy úgy értetted gyártanak hozzá külön jobbos és balos váltót más vágásokkal. Na, az vicces lett volna.
[link]

tboy93
"Egy kacsa khs vagy egy cordial cls boven jo lesz neked."
Nem értem a "vagy" szót!? A khs IC kábel, a cls meg hsz.

(#51827) tboy93 válasza lautnermark (#51826) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kicsit f@szul fogalmaztam, nezd el nekem, hajnal 5kor irtam :DDD Kacsa khs rca, kacsa lsw/flw vagy cordial cls hsz kabel jo lesz neki. Cls talan kickre jobb is mint az lsw.

[ Szerkesztve ]

(#51828) lautnermark válasza tboy93 (#51827) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Akkor jó reggelt. Csak a kérdezőre ne nézzenek csúnyán a bótban amikor kábelt kér.

(#51829) mezaron válasza lautnermark (#51828) üzenetére


mezaron
csendes tag

Üdv. Mindenkinek!
Igen, furcsa volt a válasz de értettem és utána néztem. A CLS nekem is lejött, hogy hsz kábel mert CLS225 van nekem is itthon. De köszönöm az észrevételt!!! :K :R

(#51830) mortalwombaR válasza mezaron (#51829) üzenetére


mortalwombaR
csendes tag

MC5000 mikrofonkábelből csináltam IC-t régebben. Az Elimextől vettem. Home audioban jò a reputáciòja.

(#51831) simi811118 válasza lautnermark (#51826) üzenetére


simi811118
aktív tag

Rosszul értelmezted amit írtam :)
Vannak olyan váltók ahol ezt lehet állítani, de sztem ezen nem lehet (nem is írtam, hogy ezen pont lehet)

Gondolom az volt félrevezető, hogy azt írtam, kétféle keresztezési frekit olvastam ehhez a szetthez. Mármint úgy értem hogy egyik helyen 4 khz et írnak, másik helyen meg 3 khz et.

[ Szerkesztve ]

(#51832) lautnermark válasza simi811118 (#51831) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Igen, ez volt félrevezető.

(#51833) kobefiam


kobefiam
csendes tag

Sziasztok!

Az ajtómat szeretném kiszigetelni, igazából a fő probléma az, hogy mióta a gyári hangszórót lecseréltem szettre, azóta "életre kelt " a kárpit, illetve a porvédő fólia is recseg alatta. Holnap jön meg az új fejegység, a gyárit cserélem le vele, és szinte biztos vagyok, hogy utána még nagyobb lesz a baj. Beleolvastam elég sokat a fórumba, és láttam több helyen, hogy ezt ajánljátok: [link]
Az lenne a kérdésem, hogy az STP Silverrel összehasonlítva ez mennyire megbízható, illetve milyen a hatásfoka? Hallani rémtörténeteket, hogy a melegbe megolvadt a bitumen, stb.
Vonzó benne, hogy fél áron többet tudnék venni belőle mint az STP-ből.

Köszönöm!

Üdv

(#51834) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok, úgy néz ki minden meg van a szettemhez.
Audio system mx 165 plus
Axton c609
16mm2-es tápkábel,
60Amperes biztosíték házzal,
Hangszóró és remote kábelek.
A fejegység egy LG LCS 500UR.

A kérdésem az lenne, hogy a hangszóróhoz kapott hangváltót hova és hogyan kössem be?
Egy pár kábel megy bele, és egy pár jön ki. :F

[ Szerkesztve ]

(#51835) tboy93 válasza XP NINJA (#51834) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy par bele es ket par ki. Az erositobol 2 par jon ki, 1 par megy egy valtoba. Valtobol egy par megy a kozepbe es egy par a magasba. Ha nem csinaltal meg ilyet, inkabb bizd erto kezekre, nehogy elpukkanjon valami ;) Ha kell tudok olcso es jo szakit ajanlani.

[ Szerkesztve ]

(#51836) simi811118 válasza XP NINJA (#51834) üzenetére


simi811118
aktív tag

Audio System MX szetthez gyárilag ilyen váltót adnak. Én nem is hívnám váltónak, ez csak a magassugárzóról vágja le a mély hangokat. Ezért van csak egy pár be és egy pár ki.
Ezt a mélyközép sugárzóra kötik rá párhuzamosan.

Ha valahol találsz Audio System Radion szetthez való hangváltót, azzal már egy picit tudsz is tuningolni a szetten. Ez már a magas és a mély hangokat is megvágja. (Audio System FWR néven találod, elvileg még kapható is néhány üzletben)

(#51837) lautnermark válasza simi811118 (#51836) üzenetére


lautnermark
aktív tag

dldshop -ban van radion váltó

(#51838) tomic


tomic
addikt

Sikerült tegnap beszereznem egy Audison LRX2.500 erősítőt(35.e FT volt).Egy ESX Signum SE4120 váltott le.
Subot nem használok így gondoltam nekem elég a két csatorna is.
Megosztanám az első benyomásom vele.
Fejegységem egy Kenwood bt61u.Hangfalak Focalok.
Pozitívum: Az erősítővel sokkal több részlet jön elő mint az ESX-el.Én egy picit tisztábbnak érzem az egészet vele.A beszédhangok jobbak lettek.Ha lehet ilyet mondani, a térérzet javult.
Negtívum: Az egész erősítő magasba húz. A mély hangok koránt sem olyan mélyek mint at ESX-el volt. A magas hangok már már bántóan ércesek,néha még az ének hangokon is túl tesznek.Persze ezt zenéje válogatja. És eddig nem is tudtam belőle lejjebb állítani(lehet csak időhiány miatt).

Lehet szimplán csak kevés a forrásom ehhez,vagy valami más nem passzol a láncba,de nekem ez még mindig nem a várt minőséget hozta.
Ugye van az a mondás,hogy amit egy cső elején nem öntesz bele az a másik végén nem is jön ki.Gondolkodom esetleges fejegység cseréjébe.De melyikre?

(#51839) kacsa7 válasza tomic (#51838) üzenetére


kacsa7
őstag

Fejegységről nem tudsz előnyösebb karakterre váltani, mert a Kenwood - JVC kb. ugyanazt hozza, értelmes közép tartománnyal, normális magassal. Az Alpine viszont mélybe és magasba húz, az tuti csak rontana a magas helyzeten. Az alján persze javítana. Pio-nál pedig 80PRS alatt nincs időkorr, az alapból felejtős. Az ércességere Focal-nál szoktak panaszkodni. Milyen szett pontosan? EQ-val lehet próbálkozni, vagy bejön, vagy nem. Akik Focaloznak, majd elmondják van-e rá orvosság, azon kívül, hogy selyem dómot használsz.

(#51840) tomic válasza kacsa7 (#51839) üzenetére


tomic
addikt

Sajna nem tudom a pontos típusát. Kb 30.e volt a használt ára kb 1-2 éve.

(#51841) tomic


tomic
addikt

Visszakerestem. Focal Polyglass 165 V.
Merre lehetne elindulni hangszóró csere ügyben, Egy két típust tudnátok nekem ajánlani az erős közép,felső közép kategóriából?

(#51842) pengusz77 válasza kobefiam (#51833) üzenetére


pengusz77
senior tag

Nekem is itt tanácsolták a PF830-cat. A hátsó ajtóba meg a csomagtartóba PF820-at raktam, de a 830 tényleg sokkal jobb. Könnyebb vele dolgozni. Azóta már bontottam szét az elejét, egy-két helyen "lefordult" a széle kb. fél centi x 2-3cm, de az csak az én trehányságomnak köszönhető. Szerintem ez nem olvad le, az csak a bádogos bitumeneknél lehetséges (de az ugye nem ide való). Nekem nincs hőlégfúvóm, hajszárítóval puhítottam kicsit, de az is elég volt :D

(#51843) Eddy_ válasza pengusz77 (#51842) üzenetére


Eddy_
csendes tag

A konkrét anyagot (pf830) én is most fogom felrakni és először dolgozom majd vele de mást már használtam. A lényege pont abban van hogy jól át kell melegíteni hogy tapadjon amihez a hajszárító kevés :( (nyilván a jól előkészített felület is alapkövetelmény)

(#51844) pengusz77 válasza Eddy_ (#51843) üzenetére


pengusz77
senior tag

Hát nekem a Techfoam-nál azt mondták, hogy ilyen tavaszias hőmérsékleten már nem kell melegíteni. Ha gondolod csinálok hétvégén képeket az első szigetelésről, meg az utolsóról. Az utóbbin sehol nincs elválás, és szerintem jól rá is tudtam dolgozni a formákra. Majd te is meglátod mennyire könnyű vele dolgozni. A zsírtalanítást alkonekkel csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#51845) pengusz77


pengusz77
senior tag

Csak száraz, zsírmentes és tiszta felületekre ragasztható. A ragasztandó felületeket jól össze kell
nyomni. Teljes felületi tapadást kel biztosítani! Hidegragasztásnál a tapadó szilárdság döntően a
nyomóerő nagyságától függ. A részeket óvatosan, teljes felületükön szorosan kell összepréselni.
Optimális felhasználás +15°C és +30°C között. Az alacsony hőmérséklet megnehezíti az
alkalmazást, magasabb nyomóerő szükséges.
Az anyag könnyen illeszthető, és egy éles késsel könnyen szabható.

Forrás zajcsillapitas.net

(#51846) bojti175


bojti175
csendes tag

Sziasztok!
Akadt egy kis problémám. Ami van: kenwood kdc-6051, szett: pioneer ts-e170ci, kábelek:neotech khs-321, kácsa flw15 a magasaknak, cordial cls225 a középnek, kácsa flw40 a mélynek. Erősítő a szettnek steg qm45.4, a mélynek pioneer gm 4200, mély helix e10w.
Az erősítők be lettek állítva a max-ra, hogy ne kapjanak torz jelet, de a mély nagyon halk. A mély szintjét már +15-re emeltem és még így is hátra kell faderelni az első szettet kb 7-tel (15ből), hogy nagyjából azonos legyen a hangerő a mély és a szett között. Lehetséges, hogy a GM ennyire kevés a ládának vagy van valami ötletetek, hogy hol keressem a bibit?

(#51847) MunezXBK válasza bojti175 (#51846) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Miért maxra?

Lődd a ládához az első szettet és nem lesz halk.

(#51848) bojti175 válasza MunezXBK (#51847) üzenetére


bojti175
csendes tag

Gondoltam az a 120w nem olyan sok a szettnek és hangosabb hallgatáshoz nem akartam 20 fölé tekerni a fejet

(#51849) ugabesz válasza bojti175 (#51846) üzenetére


ugabesz
csendes tag

Szia!
A GM4200-nek valamivel kisebb az érzékenysége, mint a legtöbb erősítőnek, elvileg 400mV kell neki a max kivezérléshez, viszont ez egyáltalán nem gond, mivel a fejegységed ennek pont a tízszeresét tudja, 4000mV-ot az RCA kimeneten. Nem hiszem, hogy bárki is ajánlaná, hogy ennyire alacsony jelszintet használj, ha már van lehetőséged nagyobbra, én inkább pont a másik végét javasolnám, hogy minél tisztább legyen a jeled, valamivel a maximum alá lődd be, nem fog torzítani az RCA kimeneted, hiszen nincs rajta igazán terhelés...

(#51850) tboy93 válasza bojti175 (#51846) üzenetére


tboy93
nagyúr

Erositon a gaint ne emeld 80% fole, mert abbol lesz a baj. Ott a munkapont, folotte csak torz jelet fog kuldeni a hangszoronak.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.