Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) tboy93 válasza Logeeen (#52347) üzenetére


tboy93
nagyúr

A hsz erzekenyseget kell nezni, altalaban db-el adjak meg, minel magasabb annal konyebben hajthato. Leegyszerusitve :D

[ Szerkesztve ]

(#52352) tboy93 válasza footy (#52349) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jo tud lenni egy ilyen 6020, csak rendesen ki kell szolgalni. Szvsz olcsobb es konnyebb egy subot berakni mint a 6020-al szenvedni. Maga a szett 45k, nekem a panel volt hozza 40k, szigeteles minima 20k (hogy ne rezegjen szet az ajto, komoly szigeteles kell) es nagyon fontos a megfelelo erosito, de nem csak teljesitmenyben, hanem karakterben is. Nekem pl. a ZX450 lead 580w-ot, megsem olyan dogos es jo a kick vele... Kacsa-nak a soundstream ref. szeria valt be, nekem meg eddig a PG mps-el volt a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#52353) Lite válasza tboy93 (#52350) üzenetére


Lite
őstag

Ezt ajánlották: KICX ICQ 6.2 (Mondjuk, nehezen képzelem el, hogy egy hangszóró, ami 60 Hz-től dolgozik stabilan, tud elég mélyet adni, de ebben a szakmában a technikai adatok nem feltétlenül tükrözik a hangminőséget.)

A szub hiányára és a hátsó hangszórók jelenlétére két dolog utal:

1. ha én hallgatok zenét, a hátul ülő (gyerek) ne süketüljön meg
2. ha én elől beszélgetni akarok, de a hátul ülő (gyerek) hallgatja a zenét, mindenki vágya teljesüljön.

Furcsa dolog ez az autóhifi... Én 10 éve vettem utoljára cuccot, de akkor az Octavia-ban a gyári helyett az első ajtókba egy Sinus Live SL 160-as komponens cucc, hátra pedig (a kalaptartót is igénybe véve, magasak viszont az ajtóba) Sinus Live 24iL cucc került, JVC KD-G31 fejegységgel hajtva.
Valahogy nem volt kevés a mély... A nagyovál 28, a frontok 30 Hz-től dolgoztak és tetszett a produkció.

Azokat a zenéket, amihez színpad kell, azokat otthon hallgatom. De az egy nagyon más liga....

Itt a cél, hogy a hang kiegyensúlyozott legyen. Ne hiányozzanak és ne tolakodjanak frekvenciák.

(#52354) pengusz77 válasza Ear001 (#52340) üzenetére


pengusz77
senior tag

És "hangtompítanak" valamit?

(#52355) pengusz77 válasza Lite (#52353) üzenetére


pengusz77
senior tag

Ez a színpad téma engem is érdekelne, mert én világ életemben dizsibe jártam, koncertre nemigen. Jó, tudom, hogy versenyen ezt pontozzák, de a dizsiben ugye nincs "színpad". Ahogy olvastam, régen még versenyen is mentek ilyen kalaptartós oválok, mára meg eretnekség :D

(#52356) pengusz77 válasza tboy93 (#52350) üzenetére


pengusz77
senior tag

És a dizsiben hol van a színpad? :D

(#52357) pengusz77 válasza tboy93 (#52351) üzenetére


pengusz77
senior tag

Meg a Gladent a 3 ohm miatt ajánlják fejről nem?

(#52358) UHT09


UHT09
tag

Sziasztok! :)

Seat Toledo-ba milyen hangtechnikát tegyek majd?

Gyári hangszórókat ki kell cserélni?

Nem értek hozzá egyáltalán , ezért kérek segítséget

(#52359) G.Zs. válasza UHT09 (#52358) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Udv.

Hanyas evjaratu az auto?
Mennyi penzt szansz a hifire?
Milyen zenet hallgatsz?
Mik az elvarasok a hifivel kapcsolatban?
Hangos legyen, vagy jo minosegu? Esetleg mindketto?

Jo helyen vagy, itt segitunk. Remelem nem vettel meg semmit.
Az elso hozzaszolas alapos atolvasasat ajanlom elso lepesnek. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#52360) UHT09 válasza G.Zs. (#52359) üzenetére


UHT09
tag

Szia! :)

Először is köszönöm a segítséget , ez még csak terv

2001 évjárat!
100k-nál nem többet!

Electro zenéket , meg remix zenéket hallgatok
Inkább legyen jó minőségű

(#52361) simi811118 válasza Lite (#52353) üzenetére


simi811118
aktív tag

Én ilyen fejről hajtott 4 ajtóhangszóró témában kipróbálnám az új - "4x100W" - kimenetű Pioneer fejeket. Egy mechanika nélküli Pioneer MVH-280FD már 33Eft-tól megvehető, játszik flac-ot, wav-ot, és ha kell, később 2 pár RCA-n bővíthető.
Ahogy olvastam, valóban erősebbek a sima "4x55W" fejegységeknél.

Tehát bepróbálnék egy ilyet. Mellé pedig ugyanazon hangszóróból előre egy komponens szettet, hátra meg ugyanazt csak koax-ot. Például a Rainbow Experience sorozatból. Az atjókba tennék néhány csík bitulapot és kész :K esetleg a későbbiekben egy ülés alá tehető lapos, aktív mélynyomót....

(#52362) kacsa7 válasza Lite (#52353) üzenetére


kacsa7
őstag

Az utolsó mondatodat autóban elég nehéz elérni. Ajtó szigetelés nélkül lehetetlen, fejről hajtva detto. Kell az egészhez egy NORMÁLIS erősítő, kábelezés. Anélkül ez nem fog menni, de még így is elég zsebbe nyúlós a dolog.
Az, hogy egy hangszóró honnan dolgozik, megint érdekes kérdés. A sokat emlegetett 6020-at használom, ami tényleg brutál lemegy. Jó az alja, akár szub sem kellene, DE egész más hangja van ha leengedem teljesen és megint más hangja van a közép tartománynak, ha teszem azt 80hz-en megvágom, alatta pedig a szub dolgozik inkább.

(#52363) KriszXJR válasza simi811118 (#52361) üzenetére


KriszXJR
tag

4ch full range digital ic adatai ami benne van:
[TAS5414][/L]

(#52364) Meghivott


Meghivott
addikt

Üdv, 2004-es Toyota Avenisbe néznék valami fejegységet, a gyári cd-s (mp3-at sem tud) helyére.
Navigációt nem kell tudnia, pendriveot, sd-kártyát fogadja be és jó lenne valami mutatós (2 din-es) darab.
Miket tudnátok ajánlani, köszi

[ Szerkesztve ]

(#52365) Lite válasza pengusz77 (#52355) üzenetére


Lite
őstag

Szerintem itt azért a színpadot könnyű összekeverni azzal, hogy a hang leválik a hangszórókról (ergo nem a beépítés helyéről hallod a hangot szólni, hanem szépen a térből jön, csukott szemmel nem mondod meg, hol a hangszóró).

Én is "dizsibe" jártam, nekem is olyan zenére kell a megoldás.

Mellékesen: egyre jobban az az érzésem, hogy a fenti megállapításom igaz lesz az összekeverésről. Nem leszólni akarok senkit, de az otthoni hifi-n is, hogy színpadod legyen, sok-sok autóhifi árát el kell költeni, a szobaakusztikáról nem is beszélve, ami azért jelentősen bajosabb egy sokkal kisebb térfogattl rendelkező autónál...

(#52366) Lite válasza simi811118 (#52361) üzenetére


Lite
őstag

Hú, ez érdekes, amit írsz! Pio-ban nem gondolkodtam, de ezek után kicsit jobban körülnézek! Van esetleg 2 DIN-es, mechanikás is? Sok a cd-m... ;)

(#52367) Lite válasza kacsa7 (#52362) üzenetére


Lite
őstag

Tiszta ügy, hogy azt a homogenitást, amit képzelek, nagyon nehéz elérni. Még szobai rendszernél sem olyan egyszerű... De a gép felhasználásának jellege miatt esnek ki ezek az extra megoldások és ezért keresem azt a hangszórókészletet, ami vágás nélkül tud elég mélyet adni.

Tudom, a hiba bennem van, de 14 éve, mikor a Sinus Live 16iL-t meghallottam a "hülyeazértnemvagyok" áruház falában szólni, összehallgatva a többi, agyonsztárolt cuccal, leesett az állam a mélytől és szerelem lett első hallásra... 30 Hz-ig ment a sugárzó, hivatalosan, és beépítve sem kellett csalódnom... Valahogy most is ezt keresem és egyszerűen a 60 Hz-es alsó freki nem győz meg.

(#52368) Huawei válasza PiciPeti (#52337) üzenetére


Huawei
tag

Igen, fogad 25-ös kábelt. Pont elég lett a tápkábel. :) Már csak testkábelt kell szereznem, de az a jövőhétre marad.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#52369) G.Zs. válasza Lite (#52365) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A topikba iro tapasztaltabb userek jelentos reszenek van normalis szinpadkep az autojaban, ebben biztos lehetsz. Nem elerhetelen dolog ez az autohifi vilagaban. Altalaban sok munkat kell belefektetni, de a vegeredmeny karpotol.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#52370) G.Zs. válasza UHT09 (#52360) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hasznalt cucc johet? Ha igen, akkor talan belefer egy normalis alap rendszer a 100k-ba.

Tehat, ha rendes hifit akarsz, szukseged lesz a kovetkezokre:
- 1 fejegyseg legalabb ket par RCA kimenettel
- 1 par komponens hangszoro szett az elso ajtokba
- 1 db 2 csatornas vagy 4 csatornas erosito, attol fuggoen, hogy kesobb akarsz-e melyladat (javaslom a 4 csatornasat a kesobbi bovithetoseg miatt)
- Tapkabel szett az erositohoz
- 2 RCA kabel
- Szigeteloanyag az elso hangszoro beepiteshez
- Kesobb meghallgatas utan a rendszerhez valasztott melylada

Necces, hogy belefer 100k-ba, de talan nem lehetetlen.
A tobbiek majd ajanlanak konkret dolgokat. En nem vagyok kepben a magyar hasznatpiac araival.
Addig nezegesd a hirdeteseket. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#52371) footy válasza Lite (#52367) üzenetére


footy
addikt

Az a hangszóró biztosan nem produkál értékelhető nyomást 30 Hz-en. :(

[ Szerkesztve ]

(#52372) UHT09 válasza G.Zs. (#52370) üzenetére


UHT09
tag

Köszönöm!

(#52373) Joe fiú válasza Lite (#52367) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hallottad hogy 30hz-ig ment? Még az olyan kick is ritka ami 60hz-en értékelhető hangnyomást produkál, úgyhogy ha ez a cél akkor szub, de azoknál sem mind értékelhető 30hz-en.

(#52374) PiciPeti válasza footy (#52371) üzenetére


PiciPeti
őstag

Én qrva boldog lennék, ha a 30-as subom lemenne addig... :DDD

(#52375) Lite válasza footy (#52371) üzenetére


Lite
őstag

Valószínűleg nem. Mindegy, szub akkor sem lesz.

Van esetleg valahol olyan autóhifi-szakbolt, ahol össze lehet hallgatni a különböző cuccokat? (Úgyis ez adja meg a végső választ, nem az adatok...)

(#52376) Lite válasza G.Zs. (#52369) üzenetére


Lite
őstag

Egy szóval nem mondtam, hogy senkinek sincs és mindenki keveri a szezont a fazonnal! Azzal is tisztában vagyok, hogy meg lehet szépen csinálni a dolgokat, a szobai rendszernél én is végigjártam ezt az utat.
De a munkába járás miatt (aminél a reggel mivolta miatt úgyis a rádió szól), nem szeretnék megint 7 számjegyű összeget költeni... (És ezt a saját hülyeségemre értem, mert az tuti, hogy vagy 4-5 féle hangfalkábellel áthuzatnám a kocsit, hogy melyik a legjobb. :) )

(#52377) lautnermark válasza Lite (#52367) üzenetére


lautnermark
aktív tag

30 Hz, ja, papíron. Csak általában elfelejtik odaírni, hogy mekkora hangnyomással. Ritka az a gyártó, aki ezt megteszi. Többnyire ilyen -25, -30 dB szokott ott szerepelni.
A dizsizenét nem igazán szokták 40 Hz alá "letolni", minek is tennék akkora hatalmas térben.
A médiában amikor hallgatóztál, előtte ugye odamentél a fejegységhez is, és kikapcsoltad rajta a loudnesst és lenulláztad a hangszíneket meg a többi sz@rságot?

(#52378) footy válasza Lite (#52375) üzenetére


footy
addikt

Nekem se volt szinte soha szub az autómban, itt leírtam a járható utakat.
Nem kell 7 számjegyű összeget ráköltened ha hajlandó vagy használtat venni és magadnak megoldani néhány dolgot.
- Szigetelés 10-12-ből megvan
- Valami régebbi erő szintén 10-12
- Kicx Pro 6020 használtan volt már 30 körül, vagy X-ion is van annyiért vagy Carpower szettek is voltak.
- Kábelezés szintén 10-12

Dúrván 70-be megáll.

(#52379) Ear001 válasza pengusz77 (#52354) üzenetére


Ear001
addikt

Igen.

(#52380) kigoi


kigoi
senior tag

Ez milyen fajta láda lehet?
zárt,reflex,bandpass?
[link]

(#52381) simi811118 válasza Lite (#52367) üzenetére


simi811118
aktív tag

" keresem azt a hangszórókészletet, ami vágás nélkül tud elég mélyet adni. "

Na, ez is olyan, mint amit írtál, hogy akár 5x is átkábeleznéd az autót, hogy megtaláld a legjobb hangot.
Az ajtód minden hangszóró esetében másképp fog szólni, ha szobaiban otthon vagy akkor képben vagy a térfogattal és a formákkal, amik a hangot befolyásolják. Ezért írtam lentebb a néhány csík bitulap+szerelőlyukak lezárását. (a legolcsóbb somogyi hangszóró esetében is jelentős javulást hoz!)
Járt nálam a sokat emlegetett Kicx Pro6020 szett, 2 útban, biampban; hajtottam kétcsatis és négycsatis erővel (hídban); szigetelet ajtóba, MDF kiemelővel. Nem adta az áldást.... Egy alsó-középkategóriás flat (lapos) Dragster középhangszóró pl simán átlépte mélység téren. Ahhoz jobban passzolt az ajtóm. Ennyi. Nálam a drabális, nagy mágneses dögök elvéreznek. (Pedig kakaó az van mögöttük) A kisebb, normál vagy flat hangszórók a bejövősebbek. Ezért javasoltam a belépő Rainbow-t. Annak a hangjával is bizonyosan elégedett leszel. És ezért javasoltam a minél erősebb végfokú fejegységet. (nagyobb kontroll) - ha már külső erősítő nem lesz.

(#52382) pengusz77 válasza Lite (#52365) üzenetére


pengusz77
senior tag

És akkor még a keverőpultról nem is beszéltünk :)
Sok számban hirtelen azt hittem, hogy kiment a magas, aztán rájöttem, hogy csak "lehúzták" a potikat :D
Pár számnál például hallok különböző irányokból hangokat, de nem a hangszóró felől konkrétan (nekem egy nagyon eretnek a rendszerem egyelőre :D)
Mondjuk egy Emmanuel Top, Drax Ltd., Green Velvet számnál nem tudom, hogyan kéne értelmezni a színpadot :)

(#52383) kacsa7 válasza pengusz77 (#52382) üzenetére


kacsa7
őstag

Vonatkoztassatok el attól a szótól, hogy színpad. Inkább arra koncentráljatok, hogy az összes hangszóróból egy időben halljátok a hangokat. Akkor lesznek fázisban. Fele akkora hangerő elég lesz, hogy ugyanannyira ütősnek, vagy még ütősebbnek érezzétek a zenét. Amikor leütnek egy dobot, az tényleg olyan legyen, amilyennek lennie kell. Stb stb stb. Ennek csak egy része, hogy a hangok előled szólnak. Időkorrekció nélkül ez sosem lesz olyan. Meg kell hallgatni egy normálisan beállított autót, és nem akartok időkorrekció nélküli fejet utána. Egész más világ, pozitív értelemben.
Szívesen megmutatok pl. egy Metallica - Seek and Destroy-t időkorral és anélkül. Nem egy színpadi mű, mégis döbbenet különbség van.

[ Szerkesztve ]

(#52384) pengusz77 válasza kacsa7 (#52383) üzenetére


pengusz77
senior tag

Bocs, de a rock nem az én világom :)
Ne legyen sértődés belőle :)

(#52385) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Urak! Adott egy Dragster DA2002. Mekkora biztosítékot igényel? Ugye nincs belső biztije.

(#52386) PiciPeti válasza Joe fiú (#52385) üzenetére


PiciPeti
őstag

60A

(#52387) Joe fiú válasza PiciPeti (#52386) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Köszi. Nem vagyok biztos, de úgy emlékszem én 80A-rel használtan, de akkor lesz 60A.

(#52388) kacsa7 válasza Joe fiú (#52387) üzenetére


kacsa7
őstag

[link]
A válasz a kérdésedre. 2 csatisként 60A is elég, ha hídban használod akkor inkább 80A. Persze a kábel sem elhanyagolható, ami megy bele.

(#52389) Joe fiú válasza kacsa7 (#52388) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igen, ezzel tisztában vagyok,ismerem az oldalt. Kb. két éve volt ilyen Dragem, csak nem voltam biztos, hogy milyen biztosítékkal használtam. Kétcsatisként lesz használva, de előtte lehet kipróbálom szettre is. Köszi mindkettőtöknek.

(#52390) PiciPeti válasza kacsa7 (#52388) üzenetére


PiciPeti
őstag

A mini Anl (ezt javaslom inkább elé), vagy az AGU sokkal "lassabb" biztosíték mint egy késes mondjuk. A RAM 3-ban is 2x30A késes van, sose volt kevés, sőt egy forrasztás hiba miatt "sok" is volt, még szerencse, hogy ügyes hővédelme van az erősítőnek.

Szóval én akkor tennék 60A-nál nagyobbat, ha terhelésen kiolvasztja... De nem fogja... ;) Zenével ha 40A-nél többet felvesz tartósan, akkor meglepődök... :)

(#52391) kacsa7 válasza PiciPeti (#52390) üzenetére


kacsa7
őstag

Ez így teljesen igaz. Ha kitekeri a szemét, csak akkor lövi el a 60-ast.

(#52392) Joe fiú válasza PiciPeti (#52390) üzenetére


Joe fiú
senior tag

80ANL biztim van házzal, de akkor veszek inkább egy 60A AGU-t. Legutóbb 20mm2 tápom volt. Gondolom az most is elég lesz.

(#52393) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok, régebben írtam hogy tervezem beszerelni életem első erősítő, mélyláda, komponens szettjét a verdába. Megvan már minden, viszont a komponens szetthez jelenleg a gyári hajszálvékony hsz kábelek mennek, ezek helyett vettem 2,5-öst. Hogy tudom erre kicserélni a gyári kábeleket? Mert a gyári kábelek pl ilyen kapcsolóra mennek, meg ugye ott a hangváltó, abba is megy kábel. Illetve jelenleg a mély és az erő úgy van összekötve, hogy a mélyből a pozitiv az erő pozitivjára megy, a negativ pedig a negativra. Tudom hogy ez elvileg igy jo, de hallottam hogy subnal fel lehet cserelni a polaritast, mert ugy valamivel masabb, errol mit gondoltok? A komponens szettnél hogy tudom a megfelelő polaritás alapján bekötni a kábeleket? Mert ugye ott nincs ráírva hogy +-

[ Szerkesztve ]

(#52394) pengusz77 válasza Joe fiú (#52392) üzenetére


pengusz77
senior tag

én 16-os hegesztőkábelt raktam a 50A-hez. (az anl bizti 60A)
Kollégának is ekkora volt a 60A-hez.

[ Szerkesztve ]

(#52395) tboy93


tboy93
nagyúr

Kis szösszenet az elmúlt napokból.

Alapfelállás: 80prs fej, kicx 6020 szett, Kácsa neotech khs321 rca kick-re, audison best rca magasra, noname rca subon, kácsa lsw hsz kábel kick-en, kácsa flw magason, phoenix gold hsz kábel subon.

Erősítők: Phoenix Gold ZX450, Alpine 3539, Signat RAM 3 MKII, Zapco Z300, Hifonics hercules VII gen.

Előző napokban meghallgattam az alpi 3539-et magason + zx450-et kicken passzív biampban. Az összkép nagyon nem jött be. A teteje ugyan nagyon részletező volt, viszont hideg (ez alpi sajátosság, kiemel felül, kevés a közép), az alja meg totál langyi, semmi dög nincs a ZX-ben alul.

Utána ZX450 magason, Signat ram3 kick-en. Bekapcs, 1.5 percet tudtam hallgatni, utána el-el ment a bal kick + elhalkult a bal magas. Amíg jó volt, addig elég meggyőző kicket adott a signattal a 6020, csak sajnos nem volt elég idő hallgatni. Átmentem haverhoz, hogy ki-debuggoljuk a dolgokat. Átkötöttük aktívra a rendszert, váltók ki, ZX magason, signat továbbra is kick-en, de továbbra is hasonló hibát produkált. A signatnak az egyik csatornája bajos, néha elmegy :(

Beköttöttünk egy Zapco Z300-at kickre (ZX magason) és elkezdtük normálisan beálíltani az aktív rendszert. Nekem ez volt életem első aktívozása, haver valamelyest jobban értett hozzá, de lehetett volna még bőven hangolni a dolgokon, közel sem volt tökéletes. Az elején nekem kicsit sértőbb volt a kicx magasa aktívon mint passzívban, később jobban sikerült behangolni. Kick - magas összereesztése először 3-4khz között, majd 2.5khz körül történt. Előbbi esetben tök más hangja van mint utóbbiban, így első blikkre nem tudtam eldönteni melyik tetszik jobban. 2.5khz-en vágva a műszerfal tetején volt a színpad, ha feljebb engedtem a kick-et akkor lejjebb mászott a színpad. Simán lehet, hogy nem volt jó a beállítás, de mi ezt tapasztaltuk. Másik, a kick alját vágtam 40-50-63-80hz-en is, a 40 nem jó neki, a 63-80 között kb nincs különbség, az 50 és 63 között vaciláltam, végül maradt 50-en. Egyébként nagyon érdekes, de ha leengedem 40hz-re totál más hangja van a közép tartománynak is mintha csak 80hz-ig engedem le.

Miután nagyjából beállítottuk a vágásokat stb. meghalóztuk a rendszert némi SQ-s zenével. A közép-magas szekció zseniális lett, az énekhangok pontosak, élettel teliek lettek. A 80prs + zx450 + zapco kombó ezt a szekciót tényleg nagyon jól megszólaltatja. Viszont ahogy beraktunk egy rock vagy elektronikus számot, le is olvadt a mosoly az arcunkról, kick az kb teljesen eltűnt!!!!!444nééégy

Erre föl, beüzemeltük a subot is, legyen mán egy kis mély. Mivel a signat egyik csatija nem volt az igazi, felkaptunk egy hifo herculest és rákötöttük a csomiban lévő roki rfp 3415 nyomóra (70L zárt láda). A hifora a gyártók pofátlan módon képesek voltak 200w-ot ráírni... majd széttépte a csomimat a sub :D Sokkal pontosabb és gyorsabb volt a sub a hifoval mint korábban a ram3-al, valószínűleg nagyobb a dampingja, ami egy 38-as nyomónál azért fontos tényező.

Utána kikötöttünk mindent, most várok egy PG MPS-re, terveim szerint zx lesz magason, MPS kicken és lehetőleg aktívban. Persze ezt be is kéne tudni állítani rendesen, ebben számítok majd PiciPetire :P

[ Szerkesztve ]

(#52396) kacsa7 válasza tboy93 (#52395) üzenetére


kacsa7
őstag

Ezért használom a 6020-at újabban 80Hz-en vágva 12db/oct-al. Szub mellé szintén 80Hz. Úgy egybe simul, hogy rap/hip-hop vonalon kívül észre sem venni, hogy szub van az autóban. Nekem ha lentebb engedem, sokkal kevésbé tetszik a közép tartomány, pedig ha nem vágod az alját egyáltalán, akkor sem hallod, hogy a hangszóró ne szeretné. Csak más lesz a hangja.

(#52397) tboy93 válasza kacsa7 (#52396) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem ez a 38-as nyomó szerintem kissé lassú. Szerencse, hogy csak kölcsön láda :D

(#52398) opeter70 válasza tboy93 (#52395) üzenetére


opeter70
senior tag

A Signat rendbehozására egy tipp:
Vedd le a hátlapját és a HPF-LPF szűrő tolókapcsolóját kontakt spray-zd be!
Majd kapcsolgasd ide-oda 10-15 alkalommal!
Nekem ugyanilyen tüneteim voltak a RAM3-mal és ez volt a megoldás.
Sajnos az a hátlapi kapcsoló nem a legszerencsésebb megoldás, gyakran kontaktos lesz és van úgy, hogy csak az egyik oldal megy el.

(#52399) tboy93 válasza opeter70 (#52398) üzenetére


tboy93
nagyúr

Wd40 van talán, kontakt spray nem hiszem. Hun lehet olyat kapni? :D

(#52400) opeter70 válasza tboy93 (#52399) üzenetére


opeter70
senior tag

WD40 nem túl jó ehhez, mert az olajos.

Így keress rá a gugliban: Kontakt 60
Ez kifejezetten ilyen célra való.
Egyébként szinte bármelyik elektronikai boltban kapsz.

"A KONTAKT 60 oxideltávolító kontakttisztító, különösen korrodált, erősen igénybe vett, szennyezett érintkezések helyreállításához ajánlott. Visszaállítja az alacsony érintkezési ellenállást, így biztosítva a minimális feszültségcsökkenést még minimális érintkező nyomásnál is."

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.