Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51701) kacsa7 válasza tboy93 (#51693) üzenetére


kacsa7
őstag

Ez volt nálam is a REF500-al :DDD Majd ha beraksz 1 normális fejet és bi-ampba átrakod, akkor lesz még pofa leesés.
Egyébként ilyenkor röhögök, hogy 250W kell a 6020-nak stb. Ha PiciPeti-ét próbáltad, akkor az MPS2240 és 2*36W a gyári adat.

Szerk: már látom, hogy az :)

[ Szerkesztve ]

(#51702) Joe fiú válasza tboy93 (#51700) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nincs panel, gyári helyen van Golf 3 ajtóban szigetelés nélkül,de akkor is kellene, hogy legyen valami mélyközép. Még gondoltam arra is, hogy elég kacifántos a váltója, azzal mókolni valamit.

(#51703) Lusu


Lusu
aktív tag

Közben úgy néz ki meglesz a hiba oka. Valóban az egy jobboldali magas hangosodott a többihez képest és a gain poti miatt. Ahogy adom rá a gain-t a baloldal úgy éri utol a jobbat. Még egy kis poén, hogy hideg autónál csinálja, amikor megsüti a nap akkor minden helyreáll :) Remélem csak egy repedt forrasztás a baj.

(#51704) kacsa7 válasza Joe fiú (#51699) üzenetére


kacsa7
őstag

Ha nem tudod, mit kellene hallani, akkor nem fogod kihallani a fázishibát.
Ha nincs panel és szigetelés, akkor az is lehet gond. Kérdés milyen a Golf3 ajtó és hol/hány helyen tud szelelni. Nálam az Astra-ban sincs még szigetelés, mégis van mélyhang bőven. Az más kérdés, hogy cserébe búg néha...

(#51705) pengusz77 válasza tboy93 (#51700) üzenetére


pengusz77
senior tag

Te csináltad? :)

(#51706) tboy93 válasza pengusz77 (#51705) üzenetére


tboy93
nagyúr

Neeem dehogy. Panelt Gulacsi Zoli, szigetelest PiciPeti.

(#51707) Joe fiú válasza kacsa7 (#51704) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Passz, nem vagyok vájtfülű, de 7-8 éve igényes rendszerem van mindenhol. Elöző autómban ugyanez a rendszer volt, szintén "szigeteletlen" ajtóval igénytelen hangszóróbeépítéssel ( értsd. nem volt hely 16-os szettnek, lett vágva egy luk neki" és ott mégis hallhatóbb kick tartomány volt.

Állítólag ebben az ajtóban legendásan nehéz kick tartományt elérni.

Az Astrakban a gyári kombó viszont hihetetlen jó, olyan kick van a gyári rendszerrel kihegyezve, hogy hihetetlen.

(#51708) G.Zs. válasza Joe fiú (#51699) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Valoszinuleg inkabb ajto problema lesz az, ha tenyleg nincs semmi also tartomanyod.
A 75.4-nek sem az a tartomany az erossege. Az is lehet, hogy a ketto egyutt okozza.
Steg-bol nekem igazan a 105.4 volt az, aminel ugy ereztem, hogy rendesen megszolalt az X-Ion szett, igaz, nekem egy Leon ajtajaban volt, ami hifizesre az egyik legjobb.
En a 75.4-et neha kicsit gyengusznak ereztem. Szep hangja volt azzal is, de nem volt meg benne az az igazi atuto ero.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#51709) Joe fiú válasza G.Zs. (#51708) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ez az erősítő még tőled van, az ősidőkből :)
Az említett rendszert meg hallottam anno a Leonban, akkor indultam el ezen az úton, ezekkel a komponensekkel.
Lehet, hogy igazad van, ha jó idő lesz és nagyon unatkozom, akkor kipróbálom. Van egy Pioneer koax, próbából bedobom azt az Xion helyére.
Az is lehet, ahogy írod,hogy az erősítő is kevés. Azt hiszem a 2 ohmos kick papiron is 100 w rms körül igényel.

(#51710) kacsa7 válasza Joe fiú (#51707) üzenetére


kacsa7
őstag

Akkor részben válaszoltál magadnak, hogy abban az ajtóban szigetelés nélkül kb. halott lesz. Erősítő csere nem fogja megoldani, max segít rajta valamennyit, de mivel nincs igazán zárt tér ezekszerint, csoda sosem lesz amíg nem szigeteled.

(#51711) pengusz77 válasza tboy93 (#51706) üzenetére


pengusz77
senior tag

Csitt, semmi hírdetés :D
Már én is ledaraboltam hozzá az anyagot.

(#51712) tboy93 válasza pengusz77 (#51711) üzenetére


tboy93
nagyúr

Há basszus, te kerdezted :DDD

(#51713) pengusz77 válasza tboy93 (#51712) üzenetére


pengusz77
senior tag

Csak hülyéskedtem a tudodkik miatt :)

(#51714) kacsa7 válasza pengusz77 (#51713) üzenetére


kacsa7
őstag

Akiknek nem mondjuk ki a nevét? Fú, tiszta Harry Potteresek vagytok :DDD

(#51715) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni?
Most kaptam meg a csere fejegységet az előző hibás helyett. Egy JVC KD-X330BT-t. Be lett téve az előző helyére minden oké csak a telefonnal nem tudom összehozni. Látják egymást, viszont a rádió azt írja, hogy volume-yes, back-no a telefon pedig, a párosítás sikertelen volt az eszközzel, hibás PIN kód vagy jelszó miatt. A jelszó természetesen stimmel.
Van valami javaslatotok vagy vigyem vissza ezt is?
Kösz szépen.

(#51716) Speeedfire válasza Zsocy155 (#51715) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Lehet, hogy csak 1 telefont lehet vele párosítani. Törölni kell magnobol a régit. Valami menupontnak lennie kell.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#51717) Zsocy155 válasza Speeedfire (#51716) üzenetére


Zsocy155
őstag

Papiron kettőt lehet, de akkor lehet az megzavarta, hogy amikor először próbáltam párosítani, akkor a telefonon az előző "JVC UNIT"-hogy próbáltam csatlakozni majd rögtön ehhez.
Megkeresem és törlöm.
Köszi. Remélem így jó lesz.

(#51718) Zsocy155 válasza Speeedfire (#51716) üzenetére


Zsocy155
őstag

Neked köszönhetően megnéztem a használatiban a Bluetooth csatlakozós részt és csak egy gombnyomás hiányzott a rádión kapcsolódás közben éééés minden oké!
(az elsőt szerelő szerelte be gondolom ő tudta és megnyomta amit kellett. :)
:R

[ Szerkesztve ]

(#51719) tboy93


tboy93
nagyúr

Pg M50-el van valakinek tapasztalata?

(#51720) mmatta1000


mmatta1000
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkozok egy szetten...

Hertz ESK 165.5
Hertz EBX 300.5
Hertz HCP4

Ezt a 3 "alkatrészt" akciós csomagban megtaláltam a neten, de ide nem szeretném linkelni, nehogy baj legyen belőle.

Szerintetek jó ez így együtt? :R
Esetleg kondi mellé? (Ahogy feljebb olvasok, látom már volt róla szó, hogy inkább egy jó aksi kell meg kábelek... nos az meglesz, megvan...)

Köszi szépen a segítséget előre is :)

(#51721) kacsa7 válasza mmatta1000 (#51720) üzenetére


kacsa7
őstag

Szia! Ahhoz a ládához egész biztosan kevés lesz az az erősítő. Egyébként használt cuccokkal jobban járnál. Feléből kihozod ugyanezt a szintet, vagy ennyi pénzből egy korrekt rendszert.

(#51722) mmatta1000 válasza kacsa7 (#51721) üzenetére


mmatta1000
csendes tag

Szia!

Köszi szépen a gyors választ :C
Én is így voltam vele, hogy az az erősítő kevéske lesz a ládához... :O
Megfogadom a tanácsodat, keresek használtan valahol... hátha akad a horogra valami :D

(#51723) Speeedfire válasza Zsocy155 (#51718) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezért is fontos elolvasni mindig a kezelési útmutatót. :)
Lényeg, hogy összejött. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#51724) czirok000


czirok000
csendes tag

Sziasztok!
Fejleszteni szeretném autóm gyári hifijét de a cél hogy hallgathatóbb legyen mint a gyári légycsapós hangszórós verzió. Gyári cd fejegység marad , kiegészíteném egy yatour usb olvasóval.
2004 es Honda Accord az alany, a gyári hátsó oválokat cseréltem komolyabbra, így is sokkal emberibb lett a hangzás, előkerültek a "mély" hangok :)
Az első ajtókban lévőket is upgrade-elném de itt elvesztem teljesen , koaxiális vagy komponens szett ( nekem gyárilag nincsenek csipogók a műszerfal tetején, üresek a lyukak )
Annyi infót sikerült gyűjtenem hogy 13 cm es hangszóró megy be a gyári helyre kényelmesen de a 16.5 es is megoldható de valószínüleg faragni kell amit nem igazán szeretnék. Van valakinek tapasztalata az adott típussal hogy tényleg milyen méretű hangszóró ami kényelmesen beszerelhető a gyári helyre? Gyári fej elbírna mondjuk egy 13 cm es komponens szettet vagy felejtős és elég a koaxiális? A csomiba még egy tudom hogy nem ajánlott de egy aktív ládán is gondolkodtam, az is össze hozható a gyári honda fejjel ? Vagy láda + 4 csatornás erősítő ami meghajtja az oválokat + a ládát elöl az ajtóban meg menne vmi koaxiális hangszóró? Persze ez is a gyári fejjel , már ha össze hozható :O
Na ennyi elég is lesz egyenlőre szerintem így is belebonyolódtam rendesen a történetbe , remélem valaki tud segíteni pár hasznos tanáccsal, tippel , köszi előre is mindenkinek :)) :R :R

(#51725) G.Zs. válasza Joe fiú (#51709) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Jaja, emlekszem, hogy az meg az enyem volt.
Probalgasd, hogy mi okozza az also tartomany hianyat.
Kerd kolcson akar mas szettek kozepeit is kiprobalasra. Lehet egy hangszoro akarmennyire is jo, ha nem szolal meg az ajtodban akkor nem sokat er. Probalgatni kell, addig amig talalsz valamit, ami jol szol. Nekem szerencsem volt, megvettem az X-Iont, bedobtam az ajtoba es jo volt. Nem is csereltem le semmi masra.

Ha meg ugy dontesz, hogy nagyobbra csreled az erositot, dobj egy privit, mert lehet visszavennem. Ugy emlekszem, hogy jo allapotu darab volt. Lassan ideje lesz elkezdenem beszerezni az uj rendszer elemeit.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#51726) Samus válasza czirok000 (#51724) üzenetére


Samus
addikt

kiegészíteném egy yatour usb olvasóval.
Ugye ez nem egy FM Transmitter?

Egyébként előre mindenképp komponens szettet tegyél, és ha lehet 16os méretben. Ha a gyári fejen van kimenet erősítőnek (ez egy pár RCA), akkor a jelen felállás mellett is berakhatsz aktív ládát, ha nincs ilyen lehetőség, akkor döntened kell, hogy a két hátsó ovál, vagy inkább láda.

Komponenseket a hozzáértők ajánlanak, azt írd le, mennyit szánnál az egészre.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#51727) pengusz77


pengusz77
senior tag

Jelenleg itt tartok a kiemelővel (óvatosan haladok :D )
A kérdésem az lenne, hogy egyrészt látszik, hogy a nyílás tetején belóg egy kicsit az ajtó belső lemeze.
Ez mennyire gond? (nem szívesen vágnék bele). A hangszóró meg lesz döntve felfelé. ( kábelköteg helyét kivágtam illesztőfűrésszel, illetve kivéstem, azokat sem raknám belülre)
Úgy terveztem, hogy ez az alsó keret lesz rozsdamentes imbuszfejű csavarral, rm. önzáró anyával lefogatva a lemezhez ( a feje be lenne süllyesztve természetesen ebbe a keretbe). Ehhez ragasztanám hozzá a másik 3 kisebb átmérőjű gyűrűt, felszabályoznám őket, hogy szépen fussanak (száradás után), és utána süllyeszteném bele a felsőbe, 2 fokos felfelé döntéssel a 16-ost (CNC-vel készül fusiban ;) ). Így szerelhető maradna a cucc.

Másrészt ugye a lemeznem egy sík felület. A kérdésem az lenne, hogy ahol "luk" van a kiemelő alatt, és stabilabbá tenné a felfogatását (nem billegne annyira) ott lehetne-e bejlagolni a PF830-cal? (kb. 2 réteg elég lenne)

[ Szerkesztve ]

(#51728) czirok000 válasza Samus (#51726) üzenetére


czirok000
csendes tag

Usb adapter amit a cd tár vezérlőjére lehet kötni, ennyit tudok én is, ajánlották ezt a márkát.
Na ezaz, gőzöm sincs az rca k számáról, de szerintem a gyári fejen semmilyen ilyen lehetőség nincs :B :F

(#51729) bojti175


bojti175
csendes tag

Hali! ESX SIGNUM SX-4120 erősítőt használ valaki? hangja milyen lehet? a steg qm45.4-hez vagy az impact hq50,4-hez képest? Ahogy elnézem karft az van benne rendesen.

(#51730) _Lacos_


_Lacos_
tag

Helló!

Motortér zajszigetelésre (mocitetőre) milyen cuccot érdemes használni?
Milyen vastagon/hány rétegben?
A gyári szigetelés cafatokban szakadozik már le...

[ Szerkesztve ]

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#51731) B-enji válasza _Lacos_ (#51730) üzenetére


B-enji
tag

Dynamat the Hoodliner. Keress rá!

(#51732) B-enji válasza B-enji (#51731) üzenetére


B-enji
tag

Vagy Hanno Protecto 20. Ez kicsit olcsóbb.

(#51733) tboy93 válasza B-enji (#51732) üzenetére


tboy93
nagyúr

820-as hannobol ket reteg fog kelleni tutira, az eleg vekonyka. A 830-asat szoktuk itt ajánlgatni.

(#51734) footy válasza _Lacos_ (#51730) üzenetére


footy
addikt

A gyari szigeteles a motorhazteton csak kifele csillapit (de annak is inkabb a hotartas a szerepe). Ha a kabin fele akarod csokkenteni a zajt akkor a tuzfalat kell szigetelni. (Bar itt sem kell nagy eredmenyre szamitani)

[ Szerkesztve ]

(#51735) tboy93 válasza footy (#51734) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1, szerintem se nagyon érdemes foglalkozni vele

(#51736) pengusz77 válasza tboy93 (#51733) üzenetére


pengusz77
senior tag

[PROTECTO 20]

A Protecto 20 a motortérbe való, nem PF820 :)

(10mm vastag!)

[ Szerkesztve ]

(#51737) tboy93 válasza pengusz77 (#51736) üzenetére


tboy93
nagyúr

Upsz, sorryka :R

(#51738) B-enji válasza B-enji (#51732) üzenetére


B-enji
tag

Én bitut nem raknék motorháztetőre, a hanno protecto 20-as habszivacs kifejezetten erre való, de ahogy előttem mondták, nem csak a motorháztetőre, hanem tűzfalra, szabadon lévő lemezfelületekre és a motortér alsó takarólemezére (ha van) is kell tenni, így fogja legjobban csökkenteni a visszaverődéseket, és a motortérben tartani a zajokat.

(#51739) lautnermark


lautnermark
aktív tag

Van valaki, aki Sommer Hicon Ambience rca kábelt vett a Media Dottól?

(#51740) kacsa7 válasza lautnermark (#51739) üzenetére


kacsa7
őstag

Itthon kb. tőlük tudod venni. Ha jól emlékszem, kigoi vett Hicon-t.
Nekem is az van tervben, hogy magasra még behúzok egy Ambience-t.

(#51741) lautnermark válasza kacsa7 (#51740) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Futár hozta. Borítékot kinyitottam, bliszteres csomagolás nyitva, a kábel koszos, karcos, horzsolásos foltok vannak rajta. Úgy látszik a Sommernál ilyen az új kábel. Holnap rászánom a benzint és kimegyek Dunakeszire.

(#51742) simi811118 válasza lautnermark (#51739) üzenetére


simi811118
aktív tag

Sommer-em van, de nem szerelt, hanem én szereltettem náluk, ugyanabból a kábelből, Hicon dugókkal (4,5m-esekre volt szükség, ezért nem az előre szereltet vettem).
Nálam is volt egy kis gebasz, "gyárilag" hibás volt a bekötése - mindkét párból a bal oldali. Értesítettem őket a hibáról, éppencsak elnézést kértek, és részükről le volt zárva a téma....
Szóval a hozzáálláson lenne még mit csiszolni....
(((Magam javítottam ki a hibát itthon, szerencsére pár perc alatt sikerült megoldani)))

(#51743) mmatta1000


mmatta1000
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata a Kicx PRO-6020-al? Ahogy nézegettem itt a hozzászólásokat nagyon sokan ajánlják, és a brutális mélyekről beszélnek... meg hogy mély láda se kell, mert akkorát szól.
Persze önmagában nem sokat ér, ha az ajtó nincs jól megcsinálva illetve az erősítő se épp a legjobb.
Szóval tényleg olyan brutális, ha minden patent?
Milyen erősítő a legjobb neki? (Valaki írt olyat, hogy 4 csatornás a legjobb mert akkor azon lehet a mélyeket és a magasat külön állítani... nem akarok hülyeséget írni...)

Köszi szépen a segítséget előre is :)

(#51744) tboy93 válasza mmatta1000 (#51743) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Tenyleg tud szep melyeket adni, de nagyon ki kell szolgalni hozza. Kell egy normalis panel (40k), brutalis ajtoszigeteles (20k) es megfelelo erosito moge (30k+...). Nekem igy tenyleg szep melyeket ad, de a ladat azert nem nelkuloznem ha nem muszaj.

(#51745) lautnermark válasza simi811118 (#51742) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Vajon a gyári szerelésű kábelnél a Hicon dugók újraszerelhetőek? Meg sem néztem, hogy szétszedhető-e, először szeretném tudni a véleményüket az "új" kábelükről.

(#51746) pengusz77 válasza tboy93 (#51744) üzenetére


pengusz77
senior tag

20k a szigetelés? Ne rémiszd már el :) Te mondtál nekem 2nm-t (10k), de nekem tuti marad belőle :D

(#51747) Osynho


Osynho
addikt

13-as komponens szettek közül főleg elektronikus zenére, Audison SRx4-el hajtva, 25-ös zárt Clarion láda mellé, mit érdemes venni? Gladen Alpha 130, Impact KS 50, Kicx ICQ 5.2?

[ Szerkesztve ]

(#51748) MunezXBK válasza Osynho (#51747) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én GFQ 5.2-vel operálok.

Mi a különbség ez és az ICQ között?

(#51749) kacsa7 válasza mmatta1000 (#51743) üzenetére


kacsa7
őstag

Szia!

Nekem szigeteletlen ajtóban is elég jól muzsikál, nagyon jól lemegy. Ettől függetlenül bizonyos stílusok, pl rap megkövetelik a ládát. Ezeknél nem tudod kihagyni, de az tény, hogy nem sok 16-os hangszóró van ami mélyebbre megy. Kell mögé egy normális, erős erősítő és valóban a gyári váltója tud bi-ampot is. Ez annyit takar, hogy vagy egy csatornáról hajtod meg a mélyközép-magas hangszórókat, vagy külön-külön csatornáról mind a 4 hangszórót (2 mélyközép és 2 magas). Külön csatornákról hajtva jobban finomhangolható. Írogatnak olyat, hogy 250W is kevés neki, ez persze hülyeség... Nekem a Soundstream Reference 500 125W-al hajtja és kiugrik az ajtóból :) Az igaz, hogy ez már a 30+eFt kategória. Előtte az Alpine 3544 ~150W-al hajtotta, akkor még nem bi-ampolva és ott sem volt gond. Szerintem árkategóriájában nem sok jobb szett van.

(#51750) Osynho válasza MunezXBK (#51748) üzenetére


Osynho
addikt

Más kosár, membrán, hangváltó, magas. Kb mindenben más. :D GFQ komolyabb. Neked hogy vált be? Mivel hajtod?

Más: a Kenwood KMM-121Y nem tud hpf-et?

kacsa7: Azt hallottam, hogy a magasa nem nagy eresztés. Ez mennyire igaz?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.