Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52301) footy válasza simi811118 (#52295) üzenetére


footy
addikt

Na megtalaltam kozben az en beepitesemet. A Melykozephez mar nem volt lelki erom panelt epiteni.

(#52302) t.kristof válasza lautnermark (#52298) üzenetére


t.kristof
senior tag

Hátul van az akksim, szóval szerintem 2*1,5 méter elég lesz..

PiciPeti: Sajnos nem ismerek az ismerősök között olyat aki normálisabban hifizne, csak dld, sal és társai vannak. Autóhifi boltról szintén nem igazán tudok (Szolnok). Piok bejönnek, 3 generáció van használatban (160,170,180ui). Alpine-ból ha jól látom az ute-92bt lenne ebben az ársávban. Hát nem tudom, az 560bt jobban bejön így elsőre.

Többi kábelre tudtok adni tippet?

[ Szerkesztve ]

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#52303) tboy93 válasza t.kristof (#52302) üzenetére


tboy93
nagyúr

RCA kábelből én a neotech khs321-et ajánlom, azt sokáig nem kell majd lecserélned jobbra ha tovább fejlesztenél :) Hsz kábelből kácsa lsw és flw egészen jó, vagy kickre mehet cordial cls hsz kábel is. Hegesztő kábel pedig tápnak tökéletes.

Alpi ute92-ről már hallottam ezt is azt is, van akinek bejött a hangja más a pokolra kívánja. Az tuti, hogy más fejnek ebben a kategóriában nincsenek ilyen funkciói (pl. időkorr).

[ Szerkesztve ]

(#52304) t.kristof válasza tboy93 (#52303) üzenetére


t.kristof
senior tag

Átlag user lennék, nem akarok időkorr.-t állítani, annyira azért nem izgat a dolog. :)) Kácsa kcb rca-val mi a helyzet? Gondolom nem használja senki sem itt, de egy laikusnak mennyire lenne szar kezdésnek? Hsz kábelből mekkorát? 1,5-es elég vagy kell a 2,5mm2? Tápkábelből milyen vastag kell kb 1,5 méterre? Még valamit elfelejtettem az előbb...biztosíték kell-e az akksi és az erősítő közé?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#52305) tboy93 válasza t.kristof (#52304) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hsz kabelbol kickre mehet 2,5-es, magasra meg 1,5-es. Erositotol valtoig mehet szinten 2,5-es. Akksi es erosito koze kell biztositek, a biztihaz legyen minel kozelebb az akksihoz.

Tapkabel hossz es erosito fuggvenye, ilyen rovid tavon egy 25-os tap kb. minden erositohoz eleg lesz :) A negativot is huzd akksirol.

Tovabba az akksi gyari testeleset is erositsd meg.

[ Szerkesztve ]

(#52306) t.kristof válasza tboy93 (#52305) üzenetére


t.kristof
senior tag

Biztosítékból milyen kell? Gondolom a subnak is elég lesz a 2.5-es kábel ugye?

Valakinek van tapasztalata az AS mx 12 subbal? Érdemes vele foglalkoznom, vagy lenne esetleg jobb?

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#52307) simi811118 válasza LógaGéza (#52297) üzenetére


simi811118
aktív tag

Direkt úgy lett betéve, hogy az "A" oszlpo körvonalába essen, mert engem is zavar ha valami belóg a képbe.

(#52308) simi811118 válasza footy (#52299) üzenetére


simi811118
aktív tag

Jártak nálam ilyenek is ((( de .... nem publikus események miatt nem került beépítésre..)))
Ezeknek most jelenleg kb fél liter kéne zártban. Szóval ez sem kevés. Most kb 0,4L nettó van nekik, és kb 500Hz-ig van leengedve. Ha bejáródik (néhány hét) és lesz neki másik keret, akkor mennek majd lentebb is.

(#52309) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok most vettem 13 cm-es hangszórókat előre a kocsimba. Jó választás volt a JBL CS752 ? :R

Még a Renegade márka lett volna de kicsit intettek hogy megvegyem, papíron több volt a teljesítménye meg jobban bírja a kakaót de lehet csak szépen hangzottak a számok nem ?

Renegade

Most csak egy alap szintű de minőségi hangszórópárt szerettem volna, még megy mellé előre 1 pár Mac Audió magas sugárzó :)

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#52310) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Két fejegység között vacillálok. Az egyik a Kenwood KMM-303BT, a másik a Pioneer MVH-X380Bt. Volt-e valakinek szerencséje hozzájuk? Tudom, hogy a Pio nagyon népszerű, viszont egy szakember szerint a Kenwood-nak egyértelműen szebb hangja van. :F

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#52311) PiciPeti válasza CJ3 (#52309) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ez minden lesz, csak jó nem... Főleg ha még melléteszel egy magasat, csak úgy... :(

Mondjuk a Renegade-nél jobb.. :DDD

(#52312) HornedReaper válasza HornedReaper (#52257) üzenetére


HornedReaper
senior tag

A JBL GX-A604 high level bemenete és a gyári fejegység között vastagabb Kácsa OFC réz hangfalkábelt érdemes használni, vagy elég a vékonyabb analóg összekötő kábel is (ami árnyékolt)?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#52313) footy válasza HornedReaper (#52312) üzenetére


footy
addikt

Hangfalkabelt hasznalj, abbol is lehetoleg arnyekoltat. (vagy tekerd be alufoliaba, ha zavar van)

(#52314) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Sziasztok.

Szerintetek volna értelme ilyen szigetelőanyagot tenni a gépháztető alá?
Nem beltéri szigetelés miatt (nem használok zenemotyót), hanem hogy a -benzin- motor még csendesebb legyen amikor jár a motor.

Gyárilag van a mocitető alatt az a fekete szigetelő, de nem is az egész felületen.
Szóval szerintetek volna ennek egyértelmű előnye a mostani gyárival szemben, ha csupán az a célom hogy csendesebben járjon a motor?

(#52315) kobefiam válasza alienpapa (#52310) üzenetére


kobefiam
csendes tag

Nekem KMM-303BT-m van. Nekem nagyon tetszik a hangja, szép tiszta természetes a hangzás. Szerintem kategóriájában jó választás. Sok funkciója van, amik használhatóak is. Egy probléma van vele. Nekem a zenéim 70-80%-a flac és ezért is vettem meg ezt csak, hogy van valami a flac zenék dekódolásával. Ha flac megy, akkor olyan mintha karcos cd-t hallgatnál. Haveromnak ugyan ilyen fejese van, és nála is ugyan ez van, plusz neten is olvastam már több helyen. Ezt én azzal oldottam meg, hogy WAV-ba minden flac számot átkonvertáltam, így hibátlan. Ha visszamehetnék az időben, lehet ezért mást vennék, mert WAV-ot sok minden lejátsz, akár használtan valami felsőbb kategóriás...

(#52316) footy válasza DeathAdder (#52314) üzenetére


footy
addikt

Ezzel csak kifele lesz csendesebb a motor es egy kis hoszigetelest adsz neki.

Ha befele akarod csillapitani a motor zajat akkor a tuzfalat kell zajcsillapitani, bar nekem az sem hozott szamottevo eredmenyt. A motorzaj szigetelese egyebkent eleg kenyes tema, tobb gyarto is dupla tuzfalat alkalmaz a hatekony szigetelesert. Ezen kivul a szellozorendszer kialakitasa is fontos, mert ott is jon be motorzaj, sot a rezges karakteret is megvaltoztatjak a szellozorendszer csovei. En nem talaltam igazan hatekony megoldast a motorzaj izolalalasara. A futomu zajait eleg konnyen lehet csokkenteni es a szel valamint a karosszeria zajat sem lehetetlen.
A motorzajnal viszont szinte csak az autocsere marad.

(#52317) alienpapa válasza kobefiam (#52315) üzenetére


alienpapa
senior tag

Akkor szerintem a Pioneer lesz a nyerő. Olcsóbb is 5 ezerrel, és ebben a topikban is ezt ajánlották. Azért tekingettem a Kenwood felé is, mert az egyik hifis oldal szakértője szerint annak egyértelműen szebb hangja van.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#52318) DeathAdder válasza footy (#52316) üzenetére


DeathAdder
veterán

Kifelé szeretném ha a motor mégcsendesebb volna. Befelé nem zavar ha bejön a motorzaj.

Erre ezek szerint a fentebb linkelt szigetelő alkalmas volna? és még hőt is képes elnyelni?
Nem olcsó, de igazából ha azt mondjátok, hogy egyértelműen csendesebb lenne így a motor -kívülről- a gyári szigetelőhöz képest, akkor megvenném :) A mérete is pont akkora mint a mocitetőm.

Köszönöm szépen a választ :R

(#52319) Logeeen


Logeeen
senior tag

Sziasztok!

Adott egy '99-es Audi A4, amibe kisebb rendszert szeretnék rakni. Eddig a sub meg annak az erősítője megvan (zeus hifonics zxi 6000 + hertz hx 250).

Nos az első ajtókba nem fér be faragás nélkül a 16-os hangszóró, ezért 13-as lesz.
Hertz ESK 130.5

Ez megfelelő lenne? Esetleg tudnátok jobbat ajánlani ezért az árért?

Fontos a hangereje mert a fejegység fogja hajtani.

:R

#Xiaomi 13T#

(#52320) MunezXBK válasza Logeeen (#52319) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mi a Hertz ára?

(#52321) Kleroo válasza DeathAdder (#52318) üzenetére


Kleroo
veterán

Mi értelme? Reggeli munkába-járásnál, indításnál halkabban osonj ki és ne ébreszd fel a többieket? vagy mi? (ott meg úgyis az indítózás és kipuff lesz a tényező, nem a motorblokk)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#52322) Logeeen válasza MunezXBK (#52320) üzenetére


Logeeen
senior tag

36k a szett.

#Xiaomi 13T#

(#52323) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy nagyon láma a kérdés, de azért bátor vagyok és felteszem:

Ugyanolyan gyártmányú, méretű hangszórók (16.5 cm komponens) esetében van különbség a hangban, ha a mélysugárzó része normál vagy lapos kivitelű? Illetve: a lapos kivitel (kisebb beépítési mélység) okoz valami hangbeli változást?

Köszönöm!

(#52324) pengusz77 válasza DeathAdder (#52314) üzenetére


pengusz77
senior tag

(#52325) DeathAdder válasza pengusz77 (#52324) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez jobb mint az általam fentebb linkelt stp cucc?

(#52321) Kleroo - hogy még halkabb legyen kifelé a járó motor, gondolom részben ezért is vannak kitalálva. Sok értelme nincs, de én mégis ezt szeretném vele elérni.

(#52326) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

sziasztok! Budapesten tudnátok javasolni/ajánlani megbízható helyet, ahol kicserélik egy Peugeot 406-os gyári Clarion rádióját? Kell hozzá beépítő keret is, de gondolom, ez akad minden helyen - ha nem, megveszek én szívesen mindent és elviszem. Úgy hallom, hogy a gyári hangszórók elég meggyőzően szólnak, így egyelőre csak a fejet venném meg, aztán meglátjuk, milyen az összkép és annak megfelelően lépek tovább, ha nem érzem számomra megfelelőnek. Köszi!

(#52327) Ear001 válasza DeathAdder (#52325) üzenetére


Ear001
addikt

Nem jobb.

(#52328) footy válasza Ear001 (#52327) üzenetére


footy
addikt

En csak azt nem ertem, hogy miert utolag(vasarlas utan) kerdez valaki. Meg ha neki tetszik ugyis tok mindegy mit mond a masik.

(#52329) MunezXBK válasza Logeeen (#52322) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Annyiból találsz jobbat is, szvsz.

(#52330) Kleroo válasza DeathAdder (#52325) üzenetére


Kleroo
veterán

Érdekes "becsipődés". :D
Semmilyen motivációt nem tudok mögé-képzelni. bent ülve ugyanúgy ordít, csak kint, mellette állva, járó motornál legyen kicsit halkabb elől a motor mellett állva. mindezt 20k-ért :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#52331) Huawei


Huawei
tag

Nos, elég hülye helyzetbe kerültem. Vettem 25mm^2 hegesztőkábelt 5m-t. Hát kiderült, hogy lehet pont nem lesz elég, és ebben még a test nincs benne. Ha netalántán tényleg nem lenne elég, akkor ezt lehet valahogy toldani vagy kell tekernem még egy kört a szopórollerral? Testkábelt mindenképp kell még vennem. Annak is mindenféleképp ugyan ilyennek kell lennie? Csak azért kérdezem, mert Ózdon egy szaros boltban nem kapok még hasonló kábeleket sem. Mindenhol a 10 meg 16mm^2-es kábelt akarnák rám beszélni. Vagy akár jó lehet az is?

(#52332) Logeeen válasza MunezXBK (#52329) üzenetére


Logeeen
senior tag

Pl? Ilyen audison meg az ilyen számomra ismeretlen márkák mennyire megbízhatóak ill jók ?

#Xiaomi 13T#

(#52333) G.Zs. válasza Logeeen (#52332) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hat most beletrafaltal az egyik legjobb, legnagyobb hagyomanyokkal rendelkezo autohifi markaba.
Izlesek es pofonok, ki melyiknek a hangjat szereti, de attol nem kell felni, hogy az Audison gagyi lenne. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#52334) Joe fiú válasza Huawei (#52331) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Mivel az akksitól biztosítékot is raksz a kábelbe,ott tudsz nyerni rajta valamennyit. Test kábel legalább ilyen,vagy vastagabb legyen, vékonyabb semmivel se !

(#52335) Huawei válasza Joe fiú (#52334) üzenetére


Huawei
tag

Az a baj, hogy már rajta van a biztosítékház. :D Már csak az aksi oldalán kell megcsinálni a sarut. Ha mázlim van, akkor pont elég lesz. Az a furcsa, hogy nem egy nagy kocsi, bár sedan. Előtte kábelszett volt berakva, és az is 5 m volt és elég lett, de a fene tudja, most lehet "jobban" sikerült elvezetni a kábelt. Vastagabb is, nehezebb vele dolgozni.

(#52336) pengusz77 válasza Ear001 (#52327) üzenetére


pengusz77
senior tag

Használtad mindkettőt? Mi a különbség a kettő között?

(#52337) PiciPeti válasza Huawei (#52331) üzenetére


PiciPeti
őstag

Tápkábelt lehet toldani, megfelelő forrasztással, és szigeteléssel. Amúgy az erősítőd fogad 25-ös kábelt? Mert ha nem, akkor a legelegánsabb megoldás egy táposztó lenne, amivel keresztmetszetet is tudsz csökkenteni biztonságosan, és nem is kell stupekolni. ;)

(#52338) Lite


Lite
őstag

Erre valaki?

52323

Sehol sem találok róla infot...

(#52339) footy válasza Lite (#52338) üzenetére


footy
addikt

Van, a Flat hangszorok altalaban joval gyengebbek es kevesebb melyt adnak mint a nem falt hangszorok.
Kulonosen rosszak ilyen szempontbol a "kiforditott" hangszorok, amikor a konusz ele kerul a magnes.

(#52340) Ear001 válasza pengusz77 (#52336) üzenetére


Ear001
addikt

Hannot nem használtam, de többféle STP cuccot, meg Dynamat Hoodlinert is használtam. A Hanno egy egyszerű nyitott cellás PU szivacs, míg a másik kettő több rétegből álló, szélesebb frekvenciasávban és nagyobb hatékonysággal működő komplex cucc.

(#52341) Lite válasza footy (#52339) üzenetére


Lite
őstag

Köszönöm!

Akkor inkább maradjon a beépítőkeret, de rendes hangszóró?
Illetve: a nem igazán flat, (4 cm körül beépítési mélyég), hanem a "lapított" cuccok (kb 5-5.5 cm beépítés) is rosszak? A normálban a 6.3-7 cm-re gondolok...

Valami ilyesmire gondolok:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#52342) footy válasza Lite (#52341) üzenetére


footy
addikt

Igen, beepito keret kell, de abbol is lehetoleg MDF karika, vagy a legjobb az alutombbol keszitett, bar ez mocskos draga. Low end megoldasnak esetleg az is megteszi ha a muanyag karikat kiontod mugyantaval. es duplan korberagasztod szigetelovel.(Ezt mondjuk csak akkor ha mar megvetted a muanyag beepito keretet es gyantad is van otthon.) 5,5 melybe mar hallottam jot. Valami ESX qe vagy mi volt, na az jol szolt es kellemes volt a melye is.
A Sinuslive hangszoroit inkabb hagyd, a kabeleik nem rosszak, a csillapito anyaguk meg a szereloanyaguk jo, de az erok meg a hangszorok inkabb felejtosek.

[ Szerkesztve ]

(#52343) Lite válasza footy (#52342) üzenetére


Lite
őstag

Az előző kocsimban az volt, nekem tetszett. Jelenleg egy Kenwood DPX-5000BT fejegységen gondolkozom, illetve, ha ennél is gondok vannak a flac lejátszással (pattog?), akkor JVC 920BT. Ahhoz javasoltak már Kicx-et, Audison-t. Mi az, ami illik még? (Műfaj: trance, elektronikus, régi elektronikus). Csak fejegység hajt, erősítő nem lesz...

(#52344) tboy93 válasza Lite (#52343) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha csak fejegysegrol fog menni a hsz, akkor a legfontosabb, hogy konnyen hajthato legyen. Pl. Gladen alpha 165 megfelelo ilyen celra. Sokat dobhat meg egy jo ajtoszigeteles is a hangon :K

(#52345) Lite válasza tboy93 (#52344) üzenetére


Lite
őstag

A Gladen-t már javasoltad...! :) Illetve a fejeket is, csak nemrég láttam egy bejegyzést itt, hogy a Kenwood másik típusánál a flac lejátszás nem volt problémamentes, ezért kezdtem el gondolkodni a JVC-n.
Hol lehet meghallgatni? Máshogy kérdezem: Székesfehérvár-Budapest vonalon van-e olyan autóhifi bolt, ahol szombat délelőtt lehet hallgatózni / vásárolni?

Az ilyen régi márkákról, mint Mac Audio, Hertz,Rockford Fosgate, mi a vélemény?

Plusz kérdés: hátra nem komponens szettet javasolt az egyik bolt, hanem koaxot, mert jobb lesz a tér. Tényleg?

(#52346) footy válasza Lite (#52345) üzenetére


footy
addikt

Plusz kérdés: hátra nem komponens szettet javasolt az egyik bolt, hanem koaxot, mert jobb lesz a tér. Tényleg?
Nem, pont ellenkezoleg. Hatra semmi nem teszunk, max szubot.

(#52347) Logeeen válasza tboy93 (#52344) üzenetére


Logeeen
senior tag

Mitől függ a könnyen hajthatóság? Mit kell néznem a spec-ben?

#Xiaomi 13T#

(#52348) Lite válasza footy (#52346) üzenetére


Lite
őstag

Éreztem én, hogy huncutok...
Az alap elképzelés az volt, hogy miután 2x 16.5cm szett van a kocsiban, az új is az lesz, egyforma, jó minőségű cucc. (Azért legyen kakaó benne, meg ugye dupla membránfelület tolja a mélyet.)

Ezzel szemben koax???? Miután családi autó, a szénné pimpelésnek itt nincs lehetősége, ergo a kulturált megoldásokból kell a maximum...

(#52349) footy válasza Lite (#52348) üzenetére


footy
addikt

Ha tobb mely a cel akkor a legegyszerubb a szub. Ha nem akarsz szubot, akkor pedig szigetelt ajtoba kell epiteni erositorol hajtott hangszorot. Nalam is volt ilyen koztes megoldas, 16,5 melyhangszorok (100hz ala vagva) kerultek a hatso ajtoba.
Ha levegot akarsz kontrollaltan mozgatni, akkor az erositot es a szigetelest nem tudod kikerulni.
Vannak egyebkent olyan hangszorok mint pl a kicx pro 6020 amik kivetelesen melyre mennek es legtobben nem erzik szubnak szukseget. (de ez is csak akkor all ha megfelelo beepites mellett a megfelelo teljeitmennyel vannak ellatva)

(#52350) tboy93 válasza Lite (#52345) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mac audio legtobb szeriaja hulladek. Van egy ket regi mac, ami eleg jo, de foleg azert mert az nem mac, csak azzal a nevvel jott ki :DDD Rokibol is mi, az a kerdes... Pl. vannak igen jo erositoik, meg nyomoik, de nyomobol is inkabb az rfp sorozat a jo. Hertzbol vannak jo hsz-ek, de ott is kerdes melyikrol van szo. Van amelyik magasa visit mint allat.

Hatra subon kivul semmit nem szabad rakni. Az eletben nem lesz szinpadod! Koncerten sem hattal ulsz a zenenek...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.