Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#63997) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ahogy elnézem, ez a JVC CS-J410X ami jó lenne. (méretek alapján)
Tehát a 10cm -es ami beszerelhető.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64002) pengusz77 válasza MaxxDamage (#64001) üzenetére


pengusz77
senior tag

Jaja, a 13-as nem fog bemenni :) Hátul is csak 10-esnek van hely?

(#64003) MaxxDamage válasza pengusz77 (#64002) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csak a hátsót néztem, elsők (gyáriak) azok maradnak. (egy pár be is rendelve a 10-es párból)
Mondtam az illetőnek, hogy ha már új egység és 2 db hátsó hangszóró lesz, akkor a két elsőt is cserélném már... :K (gondolom előre is 10-es szerelhető csak)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64004) pengusz77 válasza #45553408 (#63999) üzenetére


pengusz77
senior tag

Állítólag a Pióknak jó a BT kihangosítója. Nekem JVC kdX330 van, de azzal sincs semmi gond (gondolom a 341,342 is hasonló). 20-30 közötti kategóriában nézelődj, és akkor a többi cucc is bele fog férni a keretbe

(#64005) pengusz77 válasza MaxxDamage (#64003) üzenetére


pengusz77
senior tag

Vagy esetleg javasold neki, hogy rakjon 16-ost az ajtóba :) A térképzsebet hátrébb lehet rakni, csak kiemelő kell a 16-oshoz. [Gladen Alpha] ez pl. egy ajánlott típus, akár fejről hajtva is (természetesen ebben az esetben el kell felejteni a gyári helyeket)

(#64006) MaxxDamage válasza pengusz77 (#64005) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
60-as ffi-nak lesz ez, célja, hogy munkába járva tudjon rádiót hallgatni :D :K

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64008) pengusz77 válasza #45553408 (#64007) üzenetére


pengusz77
senior tag

Véleményem szerint a 2 din felejtős... Legalábbis itt nem ajánlott ebben az árkategóriában.

(#64009) pengusz77 válasza MaxxDamage (#64006) üzenetére


pengusz77
senior tag

Akkor felejtsd el a hátsót, és nézz valami 10 centis koaxot a gyári helyre, és akkor arra költs a keretet. Annakidején én is ezzel kezdtem. Én Hertz koaxot raktam be a gyári helyre, és sokkal jobban szólt, mint a gyári.[link]

(#64010) MaxxDamage válasza pengusz77 (#64009) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm!
Amennyiben úgy döntene, hogy az elsőket is érdemes lenne kicserélni (szerintem igen) akkor a JVC KD-R784BT lejátszó mellé rendelt JVC CS-J410X pár hangszóró (hátsó helyre) rendelt mellé (majd első használatkor belátja, hogy a gyári elsők már a kukába valók egy ilyen JVC -hez képest :K )

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64011) Samus


Samus
addikt

Csúnya dolgot fogok kérdezni. Bekerült az erősítő az ülés alá (Alpine 3550), hídban hajtja az első szettet (tudom, tudom), viszont a forrás jelenleg egy jelszint átalakító, mert a fejen egy pár RCA van, ami a ládához megy. El tudnám osztani, de az első erősítőn nincs felüláteresztő szűrő (gyakorlatilag semmilyen szűrő nincs), az első szett pedig nem szereti, ha 80Hz alá kényszerítem (hallhatóan rosszabb lesz). A preout vagy felül vágott (Sub) vagy full scale, tehát ott sincs HPF, a magas kimenet viszont babrálható, ezért az átalakítás. Tehát a kérdés, hogy van-e valami egyszerű és olcsó módja, hogy a preout jelet levágjam kb. 80Hz körül? Nyilván fizikailag kell megoldani. Ha nincs, akkor hagyom, mert így is óriási a javulás a fejéről hajtáshoz képest.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64012) PiciPeti válasza Samus (#64011) üzenetére


PiciPeti
őstag

Miért nem az első szett megy RCA-ról, és a sub az átalakítóról? Sokkal jobban járnál... :U

(#64013) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Vaaaagy, keresel egy aktív crossovert, és akkor annyira nem gond az 1 pár RCA, és nem kell a jelszint átalakító.
Pl.: [link]

(#64014) Samus válasza PiciPeti (#64012) üzenetére


Samus
addikt

Az erősített kimenet alapból vágva van 60Hz alatt, ez az alapbeállitas, ezért ez ki van lőve a sub hajtása innen. A másik, mint írtam, hallhatóan rosszabb a szett, ha nincs vágva. Nem high end a cucc, hogy le tudjon menni a pincébe.

Az aktív hangváltó jó tipp, köszönöm.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64015) SoLo83


SoLo83
csendes tag

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni olyantol aki ismeri vagy hasznal Alpine UTE 92 bt auto radiot. Nem talalok korrekt tesztet sehol. A kihangosito resze erdekelne a legjobban, hogy az mennyire jo, vagy rossz? Gondolom a mostani regi alap cd s pioneer nel szebben szol majd. :) Barmilyen mas segitseget is elfogadok! Max ar 45e es bluethoot kihangositas, usb, es szin valtoztatas a lenyeg nekem :)

Elore is koszonom mindenkinek!

SoLo

(#64016) Dzsedáj válasza Lajos1966 (#63983) üzenetére


Dzsedáj
tag

Köszi a tippet. Én is úgy gondolom, hogy a gyárinál minden jobb (kivéve ha bose, mark levinson, stb. gyári cucc van a kocsiba). Egyébként kiderült, hogy már nem gyári hangszórók vannak az autóba. Hanem Pioneer, érzékenyésge beleesik abba a tartományba amit írtál. Egyébként 80-90%-ban tuc-tuc :DDD (techno, deep) maradék 10-20% hipi-hopi, poros rock,stb. Mélyből majd valami aktívat szeretnék, minél kisebb helyet foglaljon a csomiba :)

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#64017) Dzsedáj válasza kismanús (#63974) üzenetére


Dzsedáj
tag

Ugyan ezt a kettőt néztem, de ha egy kicsit visszább olvasol pont az Alpine-ről kérdeztem Tiger kollégát. Nem egészen 1 oldalt kell visszalapoznod.

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#64018) Mankó


Mankó
veterán

Nemsokára be fut a JVC KD-X342BT új hifim és haver mondta, hogy nézzük meg, hogy kell e majd új beszerelő keret. Meg látta a mostani cd playert és rácsodálkozott, hogy miért akarom lecserélni?
Szerintetek is vissza lépés lesz a fenti JVC a mostani Alpine CDA-9847R-hez képest?
Érhet még valamit ez az Alpine, ha el akarnám adni?

[ Szerkesztve ]

(#64020) Lusu válasza Mankó (#64018) üzenetére


Lusu
aktív tag

A CDA9847 egy minimális tudású fej, de a régi Alpi CDA sorozatnak jó és részletes hangja van. De ez nagyban függ attól mi van utána? És ettől függ az is, hogy hangban visszalépésnek érzed-e majd a JVC-t avagy sem :)
Eladásnál nem sokat fog érni, mert akinek már számít a hangminőség a bővebb hangbeállításokkal rendelkező típusokat keresi, pl. 9855, 9887
Bár egy hangprocesszor elé szerintem remek választás.

(#64021) Mankó válasza Lusu (#64020) üzenetére


Mankó
veterán

Sokat nem hallgattam az Alpine-t, úgy hogy sok visszalépést lehet nem fogok hallani. A JVC-hez majd külön építem fel a rendszert. Még azt sem tudom milyen hangszórók képezik a mostani rendszert, csak annyit tudok, hogy 2 csipogó, elől 2, hátul 2 hangszóró.
Megnyugodtam akkor, hogy nem rossz választás ez a JVC. Az Alpine meg majd kap egy 5 ezres árat, annyiért talán el viszik.

(#64022) stickrs


stickrs
senior tag

Sziasztok. Mennyit érhet most egy steg 105.4? Most lett egy alap rendszer beszerelve az automba, Hertz esk 165.5 Titan tax 101 erösitöröl, JVC R981BT, Pioneer Ts-w304r pioneer 3500t erösitövel, és piszkàlja a fantàziàm milyen lenne ha egy minöségibb eröt alàtennék..am 90eu-t kérnek a Steg-ért. Üdv

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#64023) MunezXBK válasza stickrs (#64022) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én inkább a Hertzet cserélném.

(#64024) kismanús válasza Dzsedáj (#64017) üzenetére


kismanús
csendes tag

Rendben köszönöm a választ megnézem! :)

(#64025) #28001792 válasza MunezXBK (#64023) üzenetére


#28001792
törölt tag

Tehát van egy alsó alsó katos erő,amit jobbra cserélne,de inkább cserélje le a szettet ami azért nem a legalja? :)

(#64026) MunezXBK válasza #28001792 (#64025) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Első körben.

(#64027) troll81 válasza stickrs (#64022) üzenetére


troll81
addikt

szia melyik szeriás steg QM vagy AQ az előbbi 53 ert ment el itt phn a masik újabb széria.a 90 baráti ár vedd meg ha nem gányolt,jó erősitők.

(#64028) Gyumadár válasza MunezXBK (#64026) üzenetére


Gyumadár
tag

Minden Tiszteletem a Tiétek, de most a Janival értek egyet, bár ez nem szempont! :))

(#64029) troll81 válasza MunezXBK (#64023) üzenetére


troll81
addikt

miert is? az erositot de azonnal :DDD stegre vagy mosconira :DDD alap hertz kis bealitassal halgathato rendesen :K

(#64030) MunezXBK válasza troll81 (#64029) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerintem borzalom, de mindegy is.

(#64031) stickrs válasza troll81 (#64027) üzenetére


stickrs
senior tag

QM szériás, külső sérülést nem látok rajta, az eladónak 200 fölötti pozitiv értékelése van, szóval szerintem oda irná ha hibás darab lenne :) 53-ért? akk kb duplájáért mint amit ez az eladó kér....igazából itt Szerbiában senki nem ismeri ezt a gyártót, én is csak itt a fórumon találtam róla pár hozzászólást..köszi az infót.

MunezXBK: A Hertz-re először kiváncsi vagyok mit lehet belőle kihozni, igazából csak pár hete hallgatom még, de elsőre annyira nem szörnyű.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#64032) tempera válasza troll81 (#63979) üzenetére


tempera
csendes tag

Köszi a választ! :)
Tudsz ajánlani esetleg erősitőt használtan milyet keressek 30e környékén, ami elég bitang?

(#64033) troll81 válasza stickrs (#64031) üzenetére


troll81
addikt

próbáld ki ha van rá lehetőség a 90 et éri szerintem a 105.4.jó kis erősitők szeretem őket. :R

(#64032) tempera sajnos nem igazán tudok ajánlani neked erősitőt. elolvastad amit írtam gondolom megértetted.1.kw körüli folyamatos teljesítményű 2 ohmos erősitőt keress legalább. ez amit tudok javasolni :K

[ Szerkesztve ]

(#64034) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok !
Aztvolvastam itt , hogy fejről hajtva egy új set lehet hogy még úgy sem szól mint a gyári... :( Na nálam most az a szitu hogy az utasoldalon már meg lett csinálva a szigetelés és bent van az új set a vezető oldalon még minden a régi. Most a balance-szal szórakozva hasonlítgatom össze a kettőt és ami nekem furcsa az az hogy a mély hangok jobban szólnak a gyári oldalon. Ez normális !? :F én inkább csak nagyobb hangerőre számítottam volna a gyáritól ,de rosszab mélyre... Vagy ez az erősítő (fej) gyengesége !? 90% hangerőn meg elég durva torzítás volt , de gondolom nem a hangszóró volt túlhajtva... :F
Köszi... :R

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#64035) Champipi


Champipi
senior tag

Toyota Prius-ba rakott már valaki extra hifit? Az enyémben egy JBL erősítő van. Az első hangszórókat filterezi sajnos csak 70 Hz felett engedi rá a hangokat.

Állítólag a hátsó csatornák már kevésbé szűrtek, arra érdemes ménynyomó erősítőt kötni.

Van ebben tapasztalat?

Meg arra gondoltam, hogy mivel az indító akksi elég soványka, egy 45 AH-s modell, így inkább csak egy digi erősítőt kötnék rá extrában, mondjuk egy Clarion XC1410 erősítőt, és az hajtana mondjuk egy Free Air típusú 8" mélyet, amit a csomitartó takaró lemezébe vágnék bele.

Amúgy van egy JL Audio 500.1 digi erősítőm is egy szintén JL Audio 10" subbal, de félek az már lezabálná az akksit.

Másik ötletem, hogy hátsó ajtókba tennék valami combosabb 6" kickbass-t és akkor ott sztereóban jönne a fincsi középbasszus.

Esetleg valami ülés alatti, kis aktív cucc?

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#64036) kismokesz


kismokesz
tag

Error 13-al mit lehet csinálni? Usbre irja ki a rádiò

(#64037) Lusu válasza Asztee (#64034) üzenetére


Lusu
aktív tag

Szia!

Sajnos iskolapéldáját éled át annak ami a fejre kötött aftermarket hangszórók esetében általában történik.

A gyári hangszórók egyvalamiben nagyon jók, hogy igencsak érzékenyek. Fejről jól hajthatóak és nemes egyszerűséggel ezért hallod erősebbnek a basszust (meg úgy általában mindent) még szigetelés nélkül is, mert a fej torzításhatár előtti hangerőn leadott minimális teljesítménye is képes jól meghajtani. Az aftermarket hangszórók kivétel nélkül igénylik az erősítőt a kisebb érzékenység és a magasabb terhelhetőség miatt is.
Annak külön örülj, hogy a torzítás csak 90% hangerőnél jelentkezik én már 70%-tól felfelé várnám :) És jól mondod, a hangszóró nincs túlhajtva. Viszont éppen azért megy tönkre amiért torzít: a membrán nem tud kitérni a hanghullám mentén a kis teljesítmény miatt, a csúcspontok előtt megáll és az elektromos energiát nem mozgássá, hanem hővé alakítja és idővel szépen leég... Ezért javasoljuk, hogy ha fejről kell hajtani egy szettet akkor Loud off és a mélyhang kiemeléssel is csínján.

(#64038) Lusu válasza Champipi (#64035) üzenetére


Lusu
aktív tag

Részemről az összes lehetőséged közül egyedül az ülés alatti aktív nyomót húznám ki.

Az ajtós kick esetén bitang ajtószigetelés kellene, hogy úgy ahogy mélyre menjen, vagy egyedi doboz.

Próbáld ki azzal ami van, a fogyasztás úgyis a hangerő függvénye. Ha menet közben hallgatod akkor gondolom van töltése az akksinak, az álló helyzetű zenehallgatás időtartamát és terhelhetőségét meg töltő közelében próbálgasd :)
Ja és még plusz, hogy a 10" mélyebbre megy mint a 8". És az a Clarion, vagy bármely másik gyártó kompakt erősítője inkább a helyszűke miatt szülte szükségmegoldásnak jó... (vagy épp ezért vágnál kalaptartót?)

(#64039) troll81 válasza Asztee (#64034) üzenetére


troll81
addikt

szia milyen fél szetted van bent? mit varazsoltál be? :DDD amúgy normális ha a gyárit jobbnak hallod itt irták miért is van ez.támogasd meg erősítővel és megjavul. :K

(#64040) Asztee válasza Lusu (#64037) üzenetére


Asztee
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Tulajdonképpen megnyugtattál. Azt a választ kaptam amiben reménykedtem. :K Karácsonyra (azthiszem :U ) kapok egy erősítőt. Akkor reménykedhetek még hogy utána erőteljesebben ,mélyebben,dinamikusabban fog szólni az új hangszóróm is ? :)

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#64041) Asztee válasza troll81 (#64039) üzenetére


Asztee
aktív tag

Ja, bocs , az lemaradt... Vibe Blackair 6

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#64042) troll81 válasza Champipi (#64035) üzenetére


troll81
addikt

szia egy combosabb 75 ah aksi elviszi a kettő erősitőt.persze ésszel használva nem órákig állo helyzetben hallgatva. nekem is egy mosconi es egy zeus xi van rajta el van vele az exidie aksim még.de nincs egy éves.

(#64041) Asztee : nézd meg a két mágnes méretét a nagyobbhoz több erő kell.egy jó hangú erősitővel meg fog lepni és boldog leszel.de ne mac audiot vagy renegedet nezz :D :D

[ Szerkesztve ]

(#64043) Asztee válasza troll81 (#64042) üzenetére


Asztee
aktív tag

A próféta szóljon belőled ! :D Egy Hifonics a kiszemeltem. (Feljebb már beszéltünk róla)

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#64044) troll81 válasza Asztee (#64043) üzenetére


troll81
addikt

azért gondold meg át azt a hifonicsot,ez csak egy jó tanács.nézelődj még ne siesd el.az a hifo nem a régi jó hifo. érdeklődj még keresgess :K ezt nem véletlen irtam neked:jó hangú erősitővel meg fog lepni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64045) Chris82 válasza Asztee (#64041) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem is Black Air van bent, Mosconi erősítővel hajtva nagyon jó hangja van :K :K :K

(#64046) troll81 válasza Chris82 (#64045) üzenetére


troll81
addikt

Mond el a vaknak hogy megvirradt az a hifo hangos erős de nem éri utol a régieket.melyik Mosconi val hajtod? :R

(#64047) Asztee válasza troll81 (#64044) üzenetére


Asztee
aktív tag

Sajnos mások átgondolták helyettem... :O ma hívtak hogy már elfogyott. :O
Erről (In Phase IPA1041 1000 Watts 4 Channel Amplifier) mi a véleményed/véleményetek ? Ezt ajánlották helyette. Az árat ne nézd, nem amnyi !

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#64048) Chris82 válasza troll81 (#64046) üzenetére


Chris82
senior tag

Én is úgy hallottam hogy az új Hifo erősítők már nem olyan jók, ezért döntöttem a Mosconi Gladen One 120.4 mellett. Nem bántam meg :DD

(#64049) kismokesz


kismokesz
tag

valakinek valami ötlet?

(#64050) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy hangszórót (mélynyomó), ami majd besuvasztanék a pótkerék közepében egy megfelelő dobozba.
A kérdésem az, hogy keresgéljek hangszórókat? Sajnos sehol nem találni ezekről a hangszórókról érdemi információt. Külföldi beszerzés is játszik.

Egy nem túl nagy (16-25 centi) méretű, nagy terhelhetőségű, alacsony rezonancia frekvenciájú példányra lenne szükségem.
A parts-express-en találtam egy Dayton audio-t 100 USD-ért, de mire ez ideérne...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.