Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) k-feri65 válasza Az-X (#13000) üzenetére


k-feri65
senior tag

igen itt ülünk a teraszon a sörösüvegek között...van egy üres szobánk nem jöttök?

értem én de le sz@..m

(#13002) Az-X válasza k-feri65 (#13001) üzenetére


Az-X
őstag

Hááát milyen a hely? Milyen messzi van Sárbogárdtól?

:)

(#13003) Az-X válasza k-feri65 (#13001) üzenetére


Az-X
őstag

Neh akkor megyünk lefelé mi is :D Majd este állítgatok, mert a héten elmaradt.

Urak akkor a ma esti talit átettük Szántódra :))

:)

(#13004) orbano válasza k-feri65 (#13001) üzenetére


orbano
félisten

küldöm a dvd-t. raktam még rá pár random finomságot :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#13005) k-feri65 válasza Az-X (#13003) üzenetére


k-feri65
senior tag

Szántódi tali:))
Épp most jöttek a szomszéd telekre is a "lakók" aranyosan bejelentették a hölgyek, hogy ők isznak, meg énekelni fognak...

értem én de le sz@..m

(#13006) k-feri65 válasza orbano (#13004) üzenetére


k-feri65
senior tag

Köszönöm szépen :R :R

értem én de le sz@..m

(#13007) Az-X válasza k-feri65 (#13006) üzenetére


Az-X
őstag

Kb 10 perc és indulunk, el kell mennem lemosatni a kocsit, mert telibe fosták a madarak, nehogy már amiatt kizárjanak :DDD Utána beugrom a Lurdy-ba a cuccodért meg a kábelemért oszt megyünk. Vagy van esetleg arrafelé valami kocsimosó?

:)

(#13008) k-feri65 válasza Az-X (#13007) üzenetére


k-feri65
senior tag

Benzinkutat láttam sokat:) Mosót nem figyeltem

értem én de le sz@..m

(#13009) baloghzr2 válasza Peti66 (#12993) üzenetére


baloghzr2
tag

Hú Peti66,ez komoly tudományos magyarázat volt,köszi:)gy még úgy sem hallottam mi történik a hangszórókkal,érdekes,köszi.

Annyi kérdésem lenne,hogy ezt a ink-Rose zajt honnan tudom letölteni?
Ha letöltöttem utána 1 órát szóljon aztán 20 perc csönd?Milyen hangerőn szóljon?
Érdemes fokozatosan a 20 perc csönd után kicsit magasabb hangerőn megint egy órát járatni?

Válaszodat előre is köszi!

(#13010) k-feri65 válasza Peti66 (#12993) üzenetére


k-feri65
senior tag

be kell iktatni digitális csendet.....

az miaz?

értem én de le sz@..m

(#13011) aneda válasza Peti66 (#12997) üzenetére


aneda
aktív tag

Ezen logika szerint a bejáratás alatt a rézdrót annyira felmelegszik hogy az megnyúlik?
Majd ha abbahagytam a bejáratást, lehűl. És kezdhetem előről.
Ha napon hagyom az autót ugyanúgy bejáratódik a kábel? :F

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#13012) Typhoon47 válasza k-feri65 (#13010) üzenetére


Typhoon47
őstag

jah erre én is kivi vagyok!

"Education is important but big biceps are importanter"

(#13013) orbano válasza aneda (#13011) üzenetére


orbano
félisten

lényegében kovácsolni kell a hangszórót :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#13014) orbano válasza k-feri65 (#13010) üzenetére


orbano
félisten

kikapcsolod a hifit :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#13015) Peti66 válasza baloghzr2 (#13009) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia!
Jó a rálátásod,az 1 óra járatás ill. 20 perc Digital silence-t illetően :K
A hangerő semmiképen ne haladja meg az 50-55%-ot,később se,egészen a befejezésig. :K
Nem kell emelni a hangerőt :) Amit esetleg hallhattál a témáról,vagy nem, az a hangszóró lomhaság.De,ez kizárólag a sub-basszus sugárzók némelyikére,ezen belül is a dupla tekercses változatokat érinti de ez is(bekötésfüggő) :K
A szettekre csak pozitívan hat :K
Ez pld. nagyon jó minőség,én is ezt használom,ha szükséges :K
Itt:[link]
És, legalul ott a Digital Silence :K :)
Felül,meg ami Neked(+másnak is) kell(-het)--------> Pink Noise (stereo) ;)

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#13016) Peti66 válasza Peti66 (#13015) üzenetére


Peti66
senior tag

Ezzel meg is szerkesztheted a sorrendet :K [link]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#13017) Peti66 válasza k-feri65 (#13010) üzenetére


Peti66
senior tag

Azt előállítják ill. generálják,mérik pld. ezzel (is)[link]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#13018) Typhoon47 válasza Peti66 (#13015) üzenetére


Typhoon47
őstag

És akkor ezt meglehet csinálni egy huzamban is? Tehát éjszakára kikötöm az akksit és 12 órát rajta hagyom a fejen ezt az 1:20 perces műsort szólni?

"Education is important but big biceps are importanter"

(#13019) Peti66 válasza aneda (#13011) üzenetére


Peti66
senior tag

Annyira sokrétű a téma,hogy bővebb kifejtést igényel :D
Ha tényleg érdekel a téma, :) bővebben is kifejthettem a különböző tisztaságú rezek fajlagos ellenállását a hőmérséklet függvényében.Beleértve az ultra nagy tisztaságú UNT-Cu-t is :K :D
Termodinamikai és spektrofotometriai vizsgálatokat.És persze a szemcse határokat is :D
Ezek,már tényleg komoly dolgok. :K Elhiheted, :K és persze a valóságban is léteznek :K
Ha Feri,Viktor,Tomi és a többiek is :K rábólintanak----nos, akkor kifejtem itt :R

De,ha egyszerűbben is megfelel, akkor mondjuk elég legyen annyi,hogy a hőmérséklet függvényében is változik az elektromos ellenállás a rézben meg úgy általában mindenben :K :R sőt, még benned is :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#13020) Peti66 válasza Typhoon47 (#13018) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia!
Persze,hogy meglehet csinálni,de az aksit miért kötnéd le. :U
Ja,csak a fejet táplálnád,gondolom így érted :) :K
De,ha erőről tápolnád,nos oda azért jó akku kell :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#13021) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Mi a reális ár, amit egy erősítő beszereléséért elkérhetnek?
(csak egy első szettel kellene összekötni)

üdv.: ocsi

(#13022) Peti66 válasza ocsi19 (#13021) üzenetére


Peti66
senior tag

Minden szerelési anyagod megvan hozzá :U

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#13023) cicmanyek


cicmanyek
aktív tag

Valaki beszámolhatna , hogy mi volt tegnap...

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#13024) k-feri65 válasza cicmanyek (#13023) üzenetére


k-feri65
senior tag

Meleg:)

passziv
1 Bakondi Zoli
2 Golf
Minimál 2 út
1 Multipla
2 Kovács Peti seat
2 út
1 Andris audiA6
2 kferi65
3 út
1 Skoda
2 Audi a6 fekete
Profit nem tom,,,,

bocs a neveket sem tom

értem én de le sz@..m

(#13025) cort x-1


cort x-1
tag

Hi. Clarion DXZ788RUSB- fejről vélemény? :)

Lumia 620

(#13026) cicmanyek válasza k-feri65 (#13024) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Köszi.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#13027) cicmanyek válasza cort x-1 (#13025) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Elég jó fej , minden funkciót tud amivel komoly rendszert lehet építeni , de volt egy széria ami hibás volt és javíthatatlanul megkotlottak.
Egyébként én is szemeztem vele , de annyira csúnya , hogy elvetettem... :K

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#13028) cort x-1 válasza cicmanyek (#13027) üzenetére


cort x-1
tag

Hi. Kössz a választ:) és ő Alpine CDA-117Ri?

Lumia 620

(#13029) Typhoon47 válasza cort x-1 (#13025) üzenetére


Typhoon47
őstag

buzi ronda:(

"Education is important but big biceps are importanter"

(#13030) T1b33


T1b33
tag

Hawerom fejegységet akart a kocsijába, kis alap usb-s fej kellett neki, ezért a Pioneer DEH-2320UB-ra esett a választásunk, nagyon csinos, szép kis fej! :) Nekem tetszik!

(#13031) Az-X válasza Peti66 (#13019) üzenetére


Az-X
őstag

Szerintem mindannyian nagyon szívesen olvasunk olyan extra tudományos infókat amiről nem tudjuk, nem akarjuk tudni vagy egyszerűen csak nem hisszük el, hogy létezik ilyen :DDD Amúgy szerény személyem is tanult korábban anyagszerkezettant, illetve ezzel kapcsolatos vizsgálatokat. A 2.-3. félévben már olyan szinten tartotta a tanár az előadásokat, hogy inkább csak nézegelődtünk mint, hogy felfogtunk volna valamit :)) Mondjuk úgy, hogy tisztában vagyok vele, hogy a fémeknek vannak olyan tulajdonságai amikről nekünk átlag embereknek fogalmunk sincs. De valószínűleg nincs is rá szűkségünk a gyakorlatban, hogy azt a szintű elméletet megértsük. Elég csupán ha tudjuk, hogy miként viselkedik az anyag :)

Amúgy szerintem pl egy hangszórókábel terheléstől megnövekedő hőmérséklet miatti anyag illetve hang változás szerintem olyannyira elenyésző, hogy nincs ember aki meghallja, de elméletben biztosan létezik :)

De szerintem a hangszóró illetve RCA kábel bejáratásával kapcsolatban is a nagy többségnek elég annyit tudnia, hogy:
1, mikor rádugod a rendszerre köze nincs a végleges hanghoz.
2, kb 20 óra után már alkotható róla vélemény nagy körvonalakban
3, kb 50 óra után már nevezhető szinte véglegesnek a hangja
4, 100 óra után ha változik is már nem észrevehető

Persze ha irdatlan mennyiségű szabadidőd van, illetve nem tudsz azzal mit kezdeni, és nem sajnálod a gyöngyöket a disznók elé vetni :C :C :C Senki nem fog megharagudni ha leírod ;)

:)

(#13032) Peti66 válasza Az-X (#13031) üzenetére


Peti66
senior tag

Most jöttem haza a pecából..A Tiszán tikadtunk,de semmi :B :(((
Még van 1-2 dolgom,de utána belekezdek :K :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#13033) cort x-1


cort x-1
tag

70-80k ig milyen fejet ajánlotok kicsit gondba vagyok:S:)

Lumia 620

(#13034) cicmanyek válasza cort x-1 (#13033) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Milyen rendszerhez?

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#13035) Az-X válasza cicmanyek (#13034) üzenetére


Az-X
őstag

No meg milyen elvárásokkal...

:)

(#13036) Az-X válasza Peti66 (#13032) üzenetére


Az-X
őstag

Ejj ejj... ugyan a Tiszától igen messzi van, de ha egyszer van időd, gyere el ide: Alerán tó!
Párom édesapjáé, garantálom, hogy rendesen van benne hal. Mi minden 2.-3. hétvégét itt töltjük :) Amúgy a Tiszára én is le akarok menni egyszer, sosem fogtam még kecsegét :B

:)

(#13037) Az-X


Az-X
őstag

Van köztünk olyan aki kezdőként aktív rendszert készül építeni? Most találtam meg itthon a volvo-ba elsőként beépített NeoTech KHS-65 IC (RCA) kábeleket. Nem HighEnd, de én is ezzel kezdtem :) 3x5-6m van belőle, össze bandázsolva, viszont csatlakozók nélkül. Tehát ezzel bekábelezhető egy 2 utas első szett illetve egy láda. Meggazdagodni nem ezen szándékozom, úgyhogy ha valakinek ezen múlna a hifis karrierje, és eljön érte, ajándékba adom :) Azt azért kérném, hogy olyan ne jöjjön aki elvinné azért, hogy majd eladja!

:)

(#13038) Peti66


Peti66
senior tag

Tehát, akkor ahogy ígértem belevágok a közepibe :D De, előbb jöjjön 1 kis bevezető
A 3d-típusú átmeneti fémek többsége (mint például a vas a réz, a nikkel, kobalt, króm és a mangán, valamint a felhasználás szempontjából rokon jellemzőkkel rendelkező cink) már hosszú ideje az ipari termelés és az erre épülő civilizáció alapvető anyagai. Ezek elterjedt felhasználását a jellemző tulajdonságaik indokolják, melyeket az előírt összetétel és tisztaság határoz meg. A technikai fejlődés a megfelelő különleges anyagok felhasználásán alapul. A fémek tulajdonságai és tisztasága között szoros az összefüggés. Ez alapján a tiszta fémek újszerű anyagként tekintendőek :)
Az ultra-nagy tisztaságú fém előállításához általában a metallurgiai módszerekkel előzetesen raffinált, technikai tisztaságú fémekből lehet kiindulni.
A réz esetében általában 99,9999 %-os (6N) koncentrációval jellemezhető ultra-nagyfokú tisztaság elérése ezért konvencionálisan több művelet kombinációját igényli, melyek között általában szerepelnek a frakcionált kristályosításon, vagy vákuumos illósításon alapuló finom tisztító lépések.
A szállított elektromos jel minősége észrevehetően javul, ha az iparban használt legtisztább – kb. 99,99 % tisztaságú - OFHC (Oxygen-Free High Conductivity Copper) réz helyett :Y egy különlegesen tisztított és feszültségmentes 6N (99,9999 %) tisztaságú minőséget alkalmaznak :K
Egy ilyen anyagban a szennyezők összesített koncentrációja kevesebb mint 1 ppm (milliomod tömegrész) :Y
A fémtisztítás gyakorlatában használt eljárások:
Itt, most csak a fizikai-ról lesz szó :)
Fizikai:Atomok megoszlása szilárd és folyékony fázisok között
-Zónás olvalsztás,
-Frakcionált kristályosítás
Különleges olvasztó-kristályosító technikával kihasználható a visszamaradt szennyezőnek az alapfém szilárd és olvadt fázisaiban eltérő oldhatósága, amit az adott elem egyensúlyi megoszlási hányadosa.
Az ion és anion fémtisztást nem taglalom,mert itt már a tanárok 1része is csak kamillázik :D
A tisztaság kimutatása közvetlen módszerekkel:
Az alapfém tisztaságának kifejezéséhez a lehető legnagyobb számú szennyező elem koncentrációját kell analizálni. A laboratóriumokban szokásosan rendelkezésre álló módszerek az atomabszorpciós spektrometria (AAS), az induktív csatolású plazma atomemissziós spektrometria (ICP-AES), illetve ennek tömegspektrométeres változata (ICP-Mass).

A szennyezők legteljesebb körének analitikájára a nagy érzékenységet és nagy számú elem analitikáját is biztosító Glimm-kisüléses tömegspektrometria a Glow Discharge mass Spectrometry – GDMS) a legalkalmasabb, noha a berendezés költségei rettentően magasak. A könnyű szennyező elemeket (C,N,O és H) hagyományos módon gázkromatográfiával lehet meghatározni, vákuumos, vagy inert gázos extrakció, illetve nagy hőmérsékletű égetés után. :K
folyt.következők-ben -ha, még bírja a T. publikum :) :D

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#13039) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Üdv mindenki!
hamarosan tulajdonomba kerül egy Seat ibiza stella típusú kocsi (2003-as) és szeretnék előre gondolkodni hifi terén. főleg rock zenét hallgatok, itthon van egy qln rendszerem onkyo erősítővel, egy kellemesen szóló rendszert szeretnék a kocsiba is. első hangon 100 ezer forint körül gondolkodnék max 150, ebbe akarom belesűríteni a fejegység, az első szett, egy 4 csatornás erősítő és a bekötés költségét, később bővíteném egy mélynyomóval. érdekelne milyen komponenseket ajánlotok. az első ajtóba ha jól tudom gyárilag beleférnek a 16os hangszórók. mennyire szükséges az ajtók átalakítása és kb. mennyibe kerül bekötéssel együtt egy ezzel foglalkozó műhelyben? ezek az átalakítások visszaalakíthatók a gyári állapotra ha esetleg továbbadnék az autón?

(#13040) csuszi válasza Az-X (#13037) üzenetére


csuszi
aktív tag

en augusztusban ahogy igertem erkezem :)
:))

(#13041) k-feri65 válasza Peti66 (#13038) üzenetére


k-feri65
senior tag

én átsiklok felette:)

értem én de le sz@..m

(#13042) Az-X válasza Peti66 (#13038) üzenetére


Az-X
őstag

Meglehetősen lekurtítottad a közel 100 oldalas tanulmányt :)) Szerintem itt a tisztelt Publikum közel sincs ehhez a szinthez... (magamat is beleértve). De ezzel nincs is semmi baj, szerintem nem sokan vagyunk itt akik kábelt akarnak gyártani. Amúgy a Miskolci Egyetemre jártál, vagy véletlen ott tanítasz? :B De ha már belecsapunk ebbe a témába, volna pár teljesen laikus kérdésem.

Füllel abszolút hallható, hogy a kábeleknek frekvencia függvényében változik a csillapítása. Illetve vannak olyan kábelek amiken az apró finomságok egyszerűen eltűnnek. Persze van itt OFC meg OCC, UP-OCC... Illetve nyilván az erek között valamiféle kapacitás ami miatt aztán a drágább kábelek erei közé raknak mindenféle szilikont, teflont, csövet, tömör cuccot... Aztán van olyan is, hogy a vezetők viszonylag vastag keresztmetszetűek és tömörek, van ahol nagyon finom szálakból szövik... De nem egyértelmű a dolog, mert van olyan IC kábelem ami nagyon finom szálakból van és mégis mélybe húz (pedig fizika alapján magasba húzónak gondolnám) illetve olyan IC-m is van amiben 6 szál viszonylag vastag tömör ér van és olyan részletgazdag, magasban is kiváló a hangja, hogy na... :)) Pedig nincs benne ezüst, csak 6 szál tömör réz. Ezekkel kapcsolatban van valami infód, hogy melyik anyag illetve szigetelés milyen irányban módosítja a hangot. Ha neten van, az is elég ha csak belinkeled :)

:)

(#13043) ocsi19 válasza Peti66 (#13022) üzenetére


ocsi19
senior tag

Konkrétan még semmi, csak körbejárom a témát.
A hangszóró szett, fejegység adott, vennék egy erősítőt és a hozzávaló kábelszettet.
Úgy ~ mennyi lehet?

(#13044) orbano válasza Deadzone41 (#13039) üzenetére


orbano
félisten

első körben, mielőtt nekiállnál bújni a netes katalógusokat, vagy a fórumokat, hallgass meg pár kocsit, ha tudsz. 100-150k már reális. Kérdés, hogy hajlandó-e vagy használt cuccokat vásárolni.
Amúgy árban kb. úgy számolj durván, hogy használtan egy jó fej 40-60, szett + erősítő 40-60, beépítés 40-50 körül lehet.
Az ajtónem biztos, hogy visszaalakítható marad, de ez nem feltétlen baj, ha szépen meg van csinálva, jól illeszkedik az utastérhez.

A vér nem válik VAZZE!™

(#13045) Deadzone41 válasza orbano (#13044) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem szeretnék használt cuccokat vásárolni tudom jobban ki lehet vele jönni árba de sok a macera. lehet első körbe csak fej egységet + az első szettet szerzem be hogy azért szóljon valami olyan 100forintba. az autó nem lesz napi rendszerességgel használva, nem szeretnék sokat költeni ezért hifire, szerintem a minőségi zenehallgatás helye otthon van ahol nyugodtan le tudok ülni, és figyelni a zene részleteire, éppen ezért nem vettem pl. utcára high-end fülhallgatót az mp3 lejátszómhoz. sajnos az autó kis tere, akusztikája, menetzajai, hangszórók elhelyezhetősége nem éppen kedvez a hifinek és gondolom többszörös ráfordítással lehet csak egy otthoni sztereóhoz hasonló hangú rendszert építeni. persze ha az anyagi lehetőségeim megengednék biztosan beépíttetnék egy csúcs rendszert mert szeretem a zenét :).
le tudná valaki írni milyen munkálatokkal jár az első ajtó korrekt beépítéskor?
ha csak simán a gyári helyre teszem be a hangszórót semmi extra, semmi kátránylapozás stb akkor nem is érdemes többet költeni jobb hangszóróra? kb milyen arányban kell költeni a különböző komponensekre? pl egy 40ezres fejegységhez és egy belépő erősítőhöz gondolom nem érdemes 100ezres hangszórókat venni, bár ha jól tudom a hangot legnagyobb részben a hangszórók határozzák meg.
ahogy nézegettem csak a drágább fejegységek támogatják a flac formátumot, és mivel nem szeretnék cd gyűjteményt tartani a kocsiba sajnos marad az mp3 ami ismét nem a minőségi zenehallgatásnak kedvez :\

(#13046) orbano válasza Deadzone41 (#13045) üzenetére


orbano
félisten

háááááááát. olcsó új fejegységgel bukod az aktívot, ami azért erősen bekorlátozza az elérhető minőséget szerintem.
az ajtó korrekt beépítése: kap egy bituzást a külső fal, illetve a belső is, a szerelőnyílások lezárásával. A hangszóró helyén épül egy kis kiemelő keret, ami enyhén feléd fordítja a hangszórókat, illetve hagy neki helyet rendesen levegőzni az ajtóba, hogy legyenek mélyeid. Ez általában MDF karikákból épített, aztán kigyantázott, bebőrözött kis keret, ami szépen hozzáilleszthető a belső tér formáihoz, színvilágához.
legalább a fejegységet vedd meg használtan, hogy legyen egy jó kiindulási alapod. Hangszórót már kapsz újonnan is normális áron, de egy tisztességes fejegység boltban olyan 150e-nél kezdődik (ennyiért használtan már high-endet kapni), míg mondjuk egy pio P88RSII, vagy alpine CDA-9887 50-60e körül szerezhető használtan.
A jó minőségű mp3-ban meg azért van tartalék, kell annak is az erős hardver.
Erősítőt sem éri meg újonnan venni, egy 2-3-4 éves darabban semmi olyan alkatrész nincs, ami még ne bírna ki minimum 5-10 évet.

A vér nem válik VAZZE!™

(#13047) Deadzone41 válasza orbano (#13046) üzenetére


Deadzone41
őstag

kezdem úgy érezni minél jobban informálódok, belefolyok a dologba annál jobban kezd elmenni a saját és a pénztárcám kedve az egésztől :) az első mondatod nem igazán értem, mit jelent hogy bukom az aktívot?

(#13048) G.Zs. válasza Az-X (#13037) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hozd ki őket legközelebb Lurdyba. Összehasonlítanám a cat6-tal. Ha tetszik, akkor viszem. Privibe dobj egy árat lécci.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#13049) Typhoon47 válasza Deadzone41 (#13047) üzenetére


Typhoon47
őstag

ha aktív rendszert akarsz építeni megcélozva a jóval jobb hangminőséget a passzívval szemben és mindezt új elemekből építeni, akkor csak a fej elmegy 150k-ból és kész puff ennyi : ) használtan meg bőven jó lennél ennyi pénzből... újonnan annyit tudsz, hogy passzív rendszert hogy egy állítasz össze.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#13050) Deadzone41 válasza Typhoon47 (#13049) üzenetére


Deadzone41
őstag

de mit jelent hogy aktív vagy passzív a rendszer? bocsi a láma kérdésért

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.