Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) LógaGéza válasza tboy93 (#52742) üzenetére


LógaGéza
addikt

Gondoltam rája én is, csak attól félek, hogy az lesz a bajom vele, mint neked... Nem fog tetszeni a karaktere, hiányozni fog belőle a "dög" - vagy végül ezt erősítőcsere orvosolta?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52752) tboy93 válasza LógaGéza (#52751) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem nem a fej csere a bajom. Egyszeruen a ZX450 kickre nem jo. Most magasra van kotve es ott teljesen tokeletes :K kicken meg a signat van jelenleg.

(#52753) LógaGéza válasza tboy93 (#52752) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor megtaláltad benne a dögöt? :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52754) tboy93 válasza LógaGéza (#52753) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mps es signat is sokkal dogosebb mint a ZX, a ketto kozul pedig az mps a reszletezobb, jobb hangu. Tobb dolgon is gondolkodom, elkepzelheto zx+mps felallas is, illetve mps+soundstream kombon is gondolkodom.

(#52755) LógaGéza válasza tboy93 (#52754) üzenetére


LógaGéza
addikt

Melyik Soundstreamet nézted? Én nagyon elégedett vagyok a Reference 604-el :)

Lennék kicsit közelebb, akkor próbálkozhatnánk, cserélgetéssel, én is meghallgatnám legalább a 80PRS-t...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52756) footy


footy
addikt

Egy ideje mar nem nezem a hasznalt hifi arakat, bearaznatok a baratomnak az erot is a ladat?

(#52757) tboy93 válasza LógaGéza (#52755) üzenetére


tboy93
nagyúr

REF szériát akarom én is kipróbálni :K

(#52758) simi811118 válasza footy (#52756) üzenetére


simi811118
aktív tag

10-15/db.
Jó cuccok, de annyira nincsenek sehol a használt árak, hogy drágábban csak árulni fogja, nem eladni :( ......

(#52759) bl0ck


bl0ck
tag

Üdvözletem.

Audi A4 B5 hátsó (kalaptartó alatt) hangszórókat lehet lecserélném, mivel kidolgozták magukat. Szakadt mind a kettőn a membrán, recseg-ropog-pattog-serceg, eléggé idegesít már.
Minden tisztelettel, mint laikus a témában kérdezem, Ki mit ajánlana nem kokain áron?
Nem lenne hátrány, pár hangosabb zenehallgatás után nem kellene megint venni, mert az is elhasal.
Sedanokban nincs gyári erőlködő, így a két hátsó adja a mélyet/magasat nem tudom pontosan mit.
Ha jók az információim 165mm az átmérő. Illetve tudom sok a kritérium, de nem akarom a kalaptartót sikítózni. :D
Fejegység egy Pioneer X380bt, ha esetleg számít. :)
Köszöntem előre is, aki megtisztel segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#52760) Huawei


Huawei
tag

Van valaki szaki, aki Miskolcon van közületek? Nem tudná valaki meghallgatni és véleményt mondani az erősítő - mélyláda párosról? Szerintem tuti nem stimmel valami. Tisztára olyan mintha a subsonic filter szarakodna, vagy nem tudom. Furcsa az egész. Azt hittem jobb lesz a Spectron után, de rosszabb lett. Pedig a márka is elvileg sokkal jobb, meg teljesítményre is elvileg jobb a jelenlegi.

(#52761) UHT09


UHT09
tag

Sziasztok!

Seat Cordobába menne a hangrendszer!
Jó lesz ez így?

Fejegység: http://tonesys.hu/hu/autoradiok/usb-s-autoradiok/pioneer/pio..

Hangszóró szett: http://tonesys.hu/hu/autohangszorok/16-5-cm-es-hangszoro-sze.. VAGY http://www.martincaraudio.hu/autohifi_hangszoro_szett_mikrod..

Mélyláda: (későbbiekben!) http://tonesys.hu/hu/autohifi-melysugarzok/reflex-melyladak/..

Erősítő: http://tonesys.hu/hu/autohifi-erositok/negy-csatornas-erosit..

(#52762) kacsa7 válasza LógaGéza (#52755) üzenetére


kacsa7
őstag

Azt meghiszem. Azzal én is elégedett lennék :DDD Mondjuk nálam is kb. az van, csak más arányokkal. Több watt a mélyközépen, jóval kevesebb a magason.

(#52763) kacsa7 válasza punish3r (#52748) üzenetére


kacsa7
őstag

Signat RAM széria, Emphaser, Rockford Fosgate Punch széria, Alpine 35-ös széria és az MRV-k, Soundstream Reference. Én ezek közül választanék. Megbízható, masszív darabok. Ha kell dögös a hangjuk, ha kell, elviszik a hangszeres zenét is jó minőségben.

(#52764) tboy93


tboy93
nagyúr

Majdnem biztos, hogy elmegy a zx450-em, így tervezgetem az új erősítőket. Adott egy 80prs, kicx6020, kicken khs321 rca, magason jelenleg audison best, de remélhetőleg az is hamarosan cserélődik hicon ambience-re. Hsz kábel magason kácsa flw, kicken lsw. No, az első szettet két erősítővel szeretném meghajtani. Jó eséllyel az egyik erősítő egy PG MPS lesz, de nem tudom hova kerüljön. Igazából passzívban már hajtotta a kicxet egyedül is, úgy tetszett az alja és a teteje is, de mivel 2 csatis, így ez nem opció. Szeretném ha dögös lenne az alja, így egy Soundstream ref404-re gondoltam és akkor az MPS mehetne a magasra. Vagy menjen az MPS kickre és keressek mást magasra?

(#52765) simi811118


simi811118
aktív tag

Sziasztok!

Végre többedmagammal is meghallgattuk az Alpine UTE92BT-t.
A rendszer jelenleg egy gyerekcipőben járó 3way - itt-ott kezdetleges "low budget" megoldásokkal.
Vélemény : (csak röviden) - abszolút vállalható hang, kissé digitális beütéssel a magasabb tartományokban, ami igazából a modernebb - az elektronikus, funky-s, jazz-es zenéken inkább még előny is. Nem komolyzenére való,legalábbis nálam ez tűnt a leggyengébbnek.
A BT mindenkinek tetszett. Beállítások szempontjából - ami talán inkább csak a 3 útnál volt hiányosság - a vágások limitáltsága volt.

(#52766) Lusu válasza Huawei (#52760) üzenetére


Lusu
aktív tag

Szia. Szaki nem vagyok, de miskolci :) Ha gondolod valamikor szívesen ráhallgatok a zenédre, hátha találunk valami megoldást.

(#52767) Huawei válasza Lusu (#52766) üzenetére


Huawei
tag

Oké. Legalább elmondod a véleményed, mert szerintem gáz. Hallottál már esetleg valami hasonló kaliberű cuccot? Csak azért kérdezem, hogy tudjuk e majd hova tenni a hangzást, de nekem óriási csalódás eddig. Nem hiszem el, hogy jobb lenne a Spectron, szerintem valami baja lehet az erősítőnek. Azt hittem, hogy a Spectrontól, ha nem is sokkal, de jobb lesz. Nemhogy jobb, még rosszabb. Jelenleg ki van tekerve az erősítő szeme és mégsem szól normálisan.

Megmértem a mélynyomó hangszórókábelén a feszültséget 20as hangerőn. Ott 4V-ot mért a multiméter.

(#52768) simi811118


simi811118
aktív tag

Egy tiszaújvárosi közös hallózás is kellene lassacskán újra :)
Jön a jó idő, alakulnak a rendszerek . . .

(#52769) LógaGéza válasza simi811118 (#52768) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azért a jó idő még arrébb van :P

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52770) Huawei válasza simi811118 (#52768) üzenetére


Huawei
tag

simi811118: Te tiszaújvárosi vagy? Ha jól emlékszem te említetted, hogy neked is volt valami hasonló kaliberű axton dörmögőd. Te nem tudnád meghallgatni. Bemennék én Tiszaújvárosra, ha lenne időd valamikor.

(#52771) kacsa7


kacsa7
őstag

Ha valaki bagóért akar venni normálisabb időkorrekciós fejet, megint van fent egy Kenwood KDC-BT53U kevesebb, mint a bolti ár feléért.

(#52772) simi811118 válasza Huawei (#52770) üzenetére


simi811118
aktív tag

Írtam prv.

(#52773) bognar110


bognar110
őstag

Sziasztok mélyláda és erősítő vásárlás előtt állok, először a mélyládát szeretném megvenni. Eddig kettő kiszemelt van Ground Zero GZIB 300BR MAGNAT Destroyer JK 3000 Vélemény ? Passat b5 csomagtérbe menne bele.

[ Szerkesztve ]

(#52774) tboy93 válasza bognar110 (#52773) üzenetére


tboy93
nagyúr

Rossz a sorrend :) Legeloszor jo lenne ha az elso szett rendbe lenne, de ha minden aron a ladaval akarsz kezdeni, akkor is inkabb eloszor legyen bent egy normalis erosito, hasznalatra keszen es utana vegyel hozza ladat, szigoruan proba utan. Ami jol szol az egyik kocsiba, az egy masikba szolhat szarul. Altalaban a lada az utolso komponens amit a rendszerbe kell illeszteni.

Ladat a hasznaltpiacrol vadassz, ebbol a penzbol kategoriakkal jobb cuccot kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

(#52775) Bloksma válasza UHT09 (#52761) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Szia
Nem jók a linkek. Próbáld a Link gombot használni.

(#52776) bognar110 válasza tboy93 (#52774) üzenetére


bognar110
őstag

Köszönöm a választ olyan komoly cuccot nem akarok, csak egy kis basszust az autóba első szettet majd később vennék talán. Erősítőt hogyan vegyek mondjuk ezekhez a mélyládákhoz ? Milyen erősségű erősítő felel meg ? Ground Zerot hallgattam már meg a media marktba a múlt héten elég jól szólt.

(#52777) lautnermark válasza bognar110 (#52776) üzenetére


lautnermark
aktív tag

szedán vagy kombi? Milyen zenéket hallgatsz?
Milyen fejegységed van?
Németországban akarsz vásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#52778) bognar110 válasza lautnermark (#52777) üzenetére


bognar110
őstag

Sedan. Fejegység jvc kd R469 Zene: Trance House Techno Dance Rap igen Németországban szeretnék vásárolni.

(#52779) punish3r válasza kacsa7 (#52763) üzenetére


punish3r
aktív tag

Köszi. Körbenéztem és ezen az Emphaseren megakadt a szemem. Le kéne rá gyors csapni, bár ahogy nézem az eladó rosszul írta az adatokat mert itt 4X156W van feltüntetve ő meg "csak" 4X125öt ír. Nem lesz sok az első szettnek? ;]

Már a jövő sem a régi...

(#52780) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

A modern D-osztályú 4 csatornás erősítők még mindig nem igazán ajánlottak? Főleg hangszeres zenére (nem komolyzene) kellene + rádió, és nem kell hogy ordítson (csak néha).. A helykihasználás / kábelek hossza miatt nagyon gondolkodom rajta, ilyen 20x20x6cm-es erőlködő kerülhetne pl. kesztyűtartó alá.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#52781) punish3r válasza punish3r (#52779) üzenetére


punish3r
aktív tag

Kicsit googleztam és valószínű a 4150XT lesz. Rossz képeket tehetett fel az eladó. Ilyen "új" MOSFET-es csodákat nem szabad venni ha jól tudom, de javítsatok ki.

Már a jövő sem a régi...

(#52782) tboy93 válasza HornedReaper (#52780) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ülés alá is érdemes lehet pakolni, nekem is ott van a két erőlködő :K Már amikor a kocsiban vannak :DDD

(#52783) HornedReaper válasza tboy93 (#52782) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Oda sajnos nem fer el a legbeomlok miatt, meg nem szeretnem ha a gyerekek szettaposnak :D

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#52785) pengusz77 válasza HornedReaper (#52783) üzenetére


pengusz77
senior tag

Ha visszalapozol pár oldalt, valakinek pont ugyanilyen beépítése volt, meg volt emelve az erősítő asszem (képek is voltak) pont a légbefúvó miatt. Amúgy nekem is ott a gyerek hátul, de messze van tőle, hogy rátaposson.

(#52786) tboy93 válasza pengusz77 (#52785) üzenetére


tboy93
nagyúr

Illetve ha befele allnak a csatik, akkor nem is gaz ha rajta a laba valakinek :) legtobb erosito eros femhazas, kutya bajuk nem lesz...

(#52787) pengusz77 válasza tboy93 (#52786) üzenetére


pengusz77
senior tag

Jaja, nekem is úgy van.

(#52788) bognar110


bognar110
őstag

Mondjuk ehhez mit szóltok ? Találtam ezt a Crunch erősítőt meg akkor ez a [Ground Zero ] mélyláda később meg Hifonics előre.

(#52789) bl0ck válasza bl0ck (#52759) üzenetére


bl0ck
tag

Valaki esetleg? :)

(#52790) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok rég írtam ide, gondoltam egyet és ha van valami (nem a lustaság vezérel) ami esetleg tippetek lenne, hogy a udimension jr 1004 emet rendesen meghajtana, mondanátok pár tippet? jelenleg egy jr 2 csatis erővel van hajtva, de kíváncsi lennék milyen lenne, ha valami izmosabbra aggatnam rá.

láttatok mostanában valami jó sztereó vagy monoblokkot aprokon?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#52791) Ear001 válasza zsolt19900 (#52790) üzenetére


Ear001
addikt

Melyik Jr van neked, amit kevésnek érzel?

(#52792) zsolt19900 válasza Ear001 (#52791) üzenetére


zsolt19900
őstag

ugye a nyomó sem egy "watthajhász" darab, de nekem sohasem az volt a lényeg, kiépitettem egy elég korrekt rendszert, csak azért gondolkodom el néha-néha egy erősebb ládatámogatón :) mert pl az első szettet hajtja egy jr4300 és kb negyedig van feltekerve és nem is teljesen hidban van, hanem csak alapra az első szett bekötve de a ládát hajtó 2.370 pedig majdnem "kockajelig" (természetesen alatta) fel van tekerve és néha olyan kevésnek érzem. Dinamika, tér, tartomány és a "szépsége" marha jó, szóval ilyen faék erősitőre nem cserélném le, de valahogy kevésnek érzem néha

hiába van a nyomónak is pl 150rms 300max értéke, régebben amikor aktivabb voltam itt, akkor ugye mindenki azt mondta, hogy akár 500-600rms erővel is meg lehet hajtani ilyesmit :)

mert nem hiszem, hogy én kötöttem volna be rosszul pl. a 2.370et, mert hidalva van és csókolom :D szóval ennél jobban nem tudom bekötni

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#52793) footy válasza zsolt19900 (#52792) üzenetére


footy
addikt

Ha hidba kototted, akkor egy eros 400 wattnak le kellene jonnie. Az meg mar nem olyan keves.

(#52794) PiciPeti válasza zsolt19900 (#52790) üzenetére


PiciPeti
őstag

Akku, tápkábel rendben van? Mértél feszt zenehallgatás közben? Mennyire esik be?

Fordított polarítással bekötve nem jön meg jobban az ereje? RCA nincs megsérülve, és mondjuk csak az egyik oldalon kap jelet?

Elégnek kellene lennie sztem... Nem egy beton kemény sub az... :K

(#52795) zsolt19900 válasza PiciPeti (#52794) üzenetére


zsolt19900
őstag

footy: mérési lapom van hozzá 375wattal, de azért kíváncsiságból rákötnék egy nagyobb erőt :)

Peti: ilyesmiket nem tudtam sajnos megmérni, mivel mérőeszközeim nincsenek, az akku kötések stb. stb. rendben vannak, de max végignézem mindegyiket még egyszer

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#52796) MunezXBK válasza zsolt19900 (#52795) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Majd ha jössz, ráakasztjuk a Mosconira. :D

Mérni is tudunk.

(#52797) zsolt19900 válasza MunezXBK (#52796) üzenetére


zsolt19900
őstag

amint esedékes lesz megejtjük azt is :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#52798) tboy93


tboy93
nagyúr

Na most adtam fel postára a zx450-et, mehet az új erősítő utáni keresgélés :C

(#52799) MunezXBK válasza tboy93 (#52798) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én meg várom, hogy elvigyék a JVC-t, rendelem a PRS-t. :D

(#52800) tboy93 válasza MunezXBK (#52799) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez a beszéd :C

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.