Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) kigoi válasza joy_k (#51049) üzenetére


kigoi
senior tag

Tényleg kevés az infó.
Legjobb vétel a piacon szerintem a 32ezres helix hxa400.
Nemrég vettem hxa400 mk2-őt és szerintem igen magasra teszi a lécet,hangra szerintem semleges,nem színez sehol.
Viszont nem mindegy szerintem hogy milyen szettre rakod,én csak olyanhoz ajánlom ahol halkítható a magas valamint nem fém magas van hanem puha membránú pl selyem.

(#51052) KisBundi


KisBundi
őstag

Kicx magas helyett tudtok vmi mást ajánlani? :) Fejegységről elég szerény a teljesítménye és az elektronikus zenéhez amit hallgatok kicsit kevésnek tűnik. Fogalmazhatok úgy is hogy túl selymes. :)

(#51053) kacsa7 válasza KisBundi (#51052) üzenetére


kacsa7
őstag

Az amit próbálgatsz, az életben nem lesz jó. Rakhatsz oda akármilyen magast. Pont azt a pénzherdálást csinálod épp, amit el akartál kerülni. Kell egy teljes szettet venni, másképp mindig szar lesz. Elektronikus zenén fejről pedig mindig hurka lesz. Soha nem lesz normális erő benne. Egy érzékeny szettel jobb lesz, de jó kb. soha.

(#51054) lautnermark válasza KisBundi (#51052) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Pesti vagy?

(#51055) KisBundi válasza lautnermark (#51054) üzenetére


KisBundi
őstag

Sajnos nem. Neked mi a bajod a Hertz magassal? :(

[ Szerkesztve ]

(#51056) lautnermark válasza KisBundi (#51055) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Semmi bajom nincs vele, csak sikerült olcsón DT-t szereznem és annak jobban tetszik a hangja.

(#51057) tboy93 válasza lautnermark (#51056) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyik haver is pont most rakott be carpower DT-t focal helyére. Szépen szól, jobb mint a focal, bár nem is csoda, 4x annyi az újkori ára.

(#51058) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Helló, DLD 500+-hoz, és Audio System MX 165+-hoz vennék erősitőt 10 ezer környékén. (Tudom bőven nem elég de valami kell :D )

Most ezt találtam az ajánlott márkák között: [link]
Érdemes lenne megvenni, vagy mást ajánlotok? :R

[ Szerkesztve ]

(#51059) PiciPeti válasza XP NINJA (#51058) üzenetére


PiciPeti
őstag

Subhoz nagyon-nagyon kevés lesz, inkább spórolj még mellé egy kicsit. Ez így inkább pénzkidobás... :(

A linkelt erő amúgy nem rossz, első szettnek pl tökéletes lenne. ;)

(#51060) ugabesz válasza PiciPeti (#51043) üzenetére


ugabesz
csendes tag

Helló!

Nem lehet hogy a táp volt gyenge ahhoz, hogy igazi mélyeket produkáljon? Az erősítőben lévő DC-DC konverternek általában nincs túl nagy puffer kondija, és ami van az is jó eséllyel már ki van száradva...
[link]
Érdemes lehet egy 1 Farádos kondival megtámogatni, gyanítom hogy egész más lesz a véleményed :)

(#51061) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Eladtam a zeném egy részét, mentek a mélynyomók és a nagy erősítő, kondik a lecsóba.
Kellet a hely!
Fejegység, szett, kis erősítő kábelek maradt.
Nos a kérdésem az lenne hogy elől 100Amperes Bizti van tápkábel 35mm
A kis erősítőbe 1 darab 30A bizti van.
Ha lenne valami zárlat kicsapná a 100A? Maradhat így?
Vagy érdemes lenne inkább 50A cserélni vagy kisebbre?

(#51062) Czimby


Czimby
addikt

Golf 4-be vagy Bora-ba hol érdemes behúzni a tápkábelt? Konkrétumot várok, nem azt, hogy a tüzfalon :-D

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#51063) Warloo93 válasza Czimby (#51062) üzenetére


Warloo93
tag

Szia. Tűz falon a pédalsor felett megy átt pár kábel egy gumis nyíláson. Azt szépen a vezetékek mellett át szúrod egy keményebb dróttal, végére ráragasztod a tápkábeled és áthúzod. Elég nehezen fog átcsúszni, de aztán már szépen megy. Nekem 2x25mm2 átment minden gond nélkül. Állítólag 2x50is átmegy.

(#51064) Warloo93 válasza Czimby (#51062) üzenetére


Warloo93
tag

[link] így talán egyszerűbb.

(#51065) Czimby válasza Warloo93 (#51064) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi szépen!
Youtube eszembe se jutott volna :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#51066) opeter70 válasza K Norbi (#51061) üzenetére


opeter70
senior tag

Problémát nem fog okozni, ha marad a 100-as, de azért nem árt kisebbre cserélni.
A főbiztosítékkal a kábelt biztosítod, nem az erősítőt.
Ha az erősítőben keletkezne zárlat, arra ott a saját biztosítéka.

(#51067) K Norbi válasza opeter70 (#51066) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm :R
Pl küszöb alatt kidörzsölődik és hozzáérne a kasznihoz ;] akkor kicsapná vajon a biztosítékot? Vagy inkább melegedne? 50A szerintem is jobb lenne.

Visszaolvasok azért vannak még gyógyításra szoruló emberek. Csak nehéz belőle kigyógyulni. ;]
Többet a büdös életbe nem tennék zenét autóba. Elvitte minden pénzemet állandóan, nem volt sose megállás. Most ez nem jó, az nem jó. Örülök hogy féleg kigyógyultam ebből az ördögi körből.

Akkor kellet volna jól elverni mikor beleraktam.

[ Szerkesztve ]

(#51068) Osynho válasza K Norbi (#51067) üzenetére


Osynho
addikt

A biztosíték azért van, hogy elszakadjon ilyen esetben. Ettől teljesen független, hogy a másik végén milyen erősítő van. Eddig nem aggódtál emiatt?

(#51069) PiciPeti válasza ugabesz (#51060) üzenetére


PiciPeti
őstag

MInden erősítőt ugyanilyen körülmények között próbálok ki, pont ezért, hogy összehasonlítható legyen a produktum. A táp amúgy 15A-ig beton stabil, de 20-22A-t is kiizzad ha kell, és nincs híján kondinak se annyira.
Illetve próbáltam akksiról is, ott is ugyanezt az eredményt produkálta.

Más erősítők, pl a PG MPS ugyanitt lényegesen több, jobb, karakteresebb mély hangot produkál, pedig az még idősebb ennél... Hifo VI gen-ről nem is beszélve. :U

(#51070) kelix


kelix
csendes tag

Sziasztok !
Segítségetek szeretném kérni :
Gyári 8 hangszórós VW hangrendszer gyári fejegységét ( VW Deltha 6 ) lecseréltem, egy Pioneer-MVH X560BT-re. A korábbi hangzáshoz képest is sokkal rosszabb lett az eredmény ( doboz hang,… )
Gondoltam beállítási probléma, de már szinte mindent kipróbáltam a fejegységen, de a lényeg nem változott.
Lehetséges hogy egy plussz erősítőt igényelne a rendszer és megoldódna a probléma, vagy valami más ?
Köszi

(#51071) simi811118


simi811118
aktív tag

Ezt a videót minden embernek érdemes megnézni :

VIDEO

Íme, mérőműszerrel bizonyított tény, hogy hogyan is van "belőve" egy gyári audió rendszer... (((és mennyit is jelent a fej és a hangszórók cseréje)))

(#51072) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Ha valaki aktív, jó hangú, és olcsó fejet keres: Alpi 7893 ;)

(#51073) bojti175


bojti175
csendes tag

[link]

Valaki próbált már ilyet? olcsóbb mint egy oszcilloszkóp :)

(#51074) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!

Van egy MK3-as mondeom és már 2 gyári hangszórót lőtt ki a vezető felőli oldalon elöl. Gyári fejegység van benne és olyat csinált hogy mikor indítottam pukkant egyet az az egy hangszóró, de csak indításnál mikor simán ráadtam a gyújtást nem volt semmi.

És ma megint kilőtte a cserélt gyári hangszórót. Ez mitől van szerintetek?
Rosz a fejegység erősítője vagy valahol kábel kontakthiba van? :R

(#51075) ugabesz válasza PiciPeti (#51069) üzenetére


ugabesz
csendes tag

Oké, nem szóltam :)

Amúgy tudsz esetleg 2DIN-es méretben is valami jó ár/érték arányú fejet ajánlani?
Egy Pioneer FH-X720BT-t nézegettem, írnak róla jót is rosszat is, úgyhogy passz.
Létezik olyan esetleg amit rá lehet kötni a VW féle CAN buszra, mint a gyári fejegységet?

(#51076) K Norbi válasza Osynho (#51068) üzenetére


K Norbi
addikt

Jogos! :) :) A nagy erősítőhöz írta a könyve a 100A biztosítékot, és a 35 ös tápot. Pioneer PRS-D3000SPL volt. Minden Pioneer az autóba imádom a hangját.
Már most hiányzik a mély! :) Pioneer TS-WX610A Hallott már valaki ilyet szólni? Ez lesz az utód, így lesz helyem, tudok kereket cserélni és remélem egy kis mély is érkezik hátulról.

(#51077) Ear001 válasza simi811118 (#51071) üzenetére


Ear001
addikt

Használtál te már ilyen Audiocontrol műszert?

(#51078) simi811118 válasza Ear001 (#51077) üzenetére


simi811118
aktív tag

:(

(#51079) Ear001 válasza simi811118 (#51078) üzenetére


Ear001
addikt

Akkor elmondom neked, hogy egyszerre túl érzékeny és érzéketlen. A mérő mikrofon milliméteres elmozdulására is egész más frekit rajzol, ezért is van, hog versenyen, ahol ezt használják, őrületes sablonozás, meg helyezgetés van, hogy legalább egy kicsit hasonlót lehessen vele mérni és pontozni kétszer egymás után. A magas tartományban viszont egész durva difiket nem jelez ki.
Volt már alkalmam gyakorlatilag nyíl egyenesre ki EQ-ni, DSP-ni nem egy rendszert az Audiocontrol számára, mindegyik hallgathatatlanul szarul szólt ilyen formában.
Szóval maradjunk annyiban, hogy a videóról kiderül, hogyha az autóhifi láncban valamit kicserélsz, akkor az másképp fog szólni.

(#51080) simi811118 válasza Ear001 (#51079) üzenetére


simi811118
aktív tag

De saját fülemmel már többször, saját autóimban is hallottam, hogy ha van egy átlagos gyári rendszered, és új hangszórókat használsz a gyári fejjel - és nemrég itt egyik kolléga is ezt tapasztalta - akkor az nem biztos hogy javulást fog hozni, ellenben a fejegység cseréje még a gyári hangszórókkal is nagyságrendi javulást eredményez.
Itt ezen van a hangsúly!
Valamint az amatőr számára is jól látható (erre volt hivatott a műszer, ez látványosabb, mintha csak valaki elmondja - akár az itteniek közül, századjára is) hogy milyen és mekkora lépcsőfokok vannak a gyári és az aftermarket cuccok és azok cseréje között.

[ Szerkesztve ]

(#51081) bojti175 válasza bojti175 (#51073) üzenetére


bojti175
csendes tag

Senki nem használt még vagy épített clipping indicatort?

(#51082) footy válasza bojti175 (#51081) üzenetére


footy
addikt

Nekem a Bit Ten-be be volt építve. Mondjuk nem tudom miért olyan fontos, ha úgy állítod be az erősítőt ahogy már le lett írva a fórumban 1682x, akkor nem kell külön céleszközt építeni.

(#51083) Ear001 válasza simi811118 (#51080) üzenetére


Ear001
addikt

Ja, csak aki hazsnált már ilyen műszert, az pontosan tudja, hogy ahhoz, ami rajta látszik nem kell se fejegységet, se hangszórót cserélni.... ;]

(#51084) bojti175 válasza footy (#51082) üzenetére


bojti175
csendes tag

Azért voltam rá kíváncsi, mert a gyári gyári adatok vannak csak meg az erősítőről, ezzel pedig osczilloszkóp nélkül meg tudom állapítani, hogy hol van a max. Illetve a fejen is meg tudom, hogy hol a határ.

(#51085) Czimby válasza bojti175 (#51084) üzenetére


Czimby
addikt

De ehhez meg kell bontanod az erősítőt azt ugye tudod?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#51086) simi811118 válasza Ear001 (#51083) üzenetére


simi811118
aktív tag

Nem értem. ...
Akkor feleslegesen van nem gyári fejegységem és nem gyári hangszóróm?

(#51087) bojti175 válasza Czimby (#51085) üzenetére


bojti175
csendes tag

Hogyhogy? Ezért kérdeztem, hogy valaki próbálta-e?.ehhez csak nem?

http://www.redcircuits.com/Page132.htm

[ Szerkesztve ]

(#51088) Lusu válasza simi811118 (#51086) üzenetére


Lusu
aktív tag

Szerintem inkább arra próbál rámutatni, hogy a műszerrel nagyon nehéz kétszer ugyanolyan mérést produkálni és -feltételezem- a mikrofon elhelyezésével nagyban befolyásolható a mért eredmény.

(#51089) Ear001 válasza Lusu (#51088) üzenetére


Ear001
addikt

Pontosan. Nem feleslegesen, csak épp az a videó nem éppen sziklaszilárd alapokon nyugszik, amikor bizonyítani akar.

(#51090) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Fej egységet szeretnék venni mivel a meglévő Kenwood bt61u elhalàlozni làtszik.
Milyet tudnàtok nekem ajànlani ebben az àrkategóriàban? Minőségileg legalàbb ezt a szintet hozza. Olyan 70.e költenék rà,de ha van olcsóbban is ajànlott akkor természetesen az is jöhet.
Focal hangsugàrzóim vannak.

[ Szerkesztve ]

(#51091) MunezXBK válasza tomic (#51090) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

JVC KD-R90BT? :B

(#51092) tomic válasza MunezXBK (#51091) üzenetére


tomic
addikt

Tetszik a megjelenése. Kérdés milyen minőséget képvisel pl egy Kenwood 92BT-hez képest.Ez sokszor volt a fórumban ajánlva. Ezt találtam vele közel egy árban.

[ Szerkesztve ]

(#51093) MunezXBK válasza tomic (#51092) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

JVC/Kenwood egy cég.

Ahogy látom, a JVC 5V-os RCA-val rendelkezik, Kenwood 4V-os.

JVC 2 telót is kezel egyszerre. Nagyjából ennyi különbséget látok.

Ja, amúgy nemrég beszélgettünk erről a JVC fejről, keress rá.

[ Szerkesztve ]

(#51094) tomic válasza MunezXBK (#51093) üzenetére


tomic
addikt

Igen ezt olvastam. Esetleg te használtad a JVS-t?
Nézegettem a többi gyártó egységeit is. Pl Alpinet,de az pl nagyon gagyi megjelenésűek.
Sony wx 900BT-t esetleg,Pio 8700BT-t de ez pl még gagyibb kinézetű mint az Alpine.Ugyanitt a 9600BT ami ugye még drágább is.
Clarionokat régebben sokat dicsérték de sosem használtam.Ezekről esetleg van v
tapasztalat?
Nem nagyon marad más,mint a Kenwood/JVC vonal ebben az ársávban szerintem.

(#51095) MunezXBK válasza tomic (#51094) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Használom. :K

(#51096) Osynho válasza tomic (#51094) üzenetére


Osynho
addikt

Használt 80 prs?

(#51097) kacsa7 válasza tomic (#51094) üzenetére


kacsa7
őstag

JVC R90BT és a Kenwood BT92SD teljesen hasonló, jó hangú fejek, belül majdnem ugyanazok. 80PRS alatt ezekkel van még értelme foglalkozni. Esetleg az Alpine CDE-178BT. Clarion zajos, minden más fejben meg vagy időkorrekció nincs, vagy legalább 4V-os RCA. A héten ki fogom próbálni az R90BT-t a saját rendszeremben, CDE178BT után.
Az anyaghasználatra meg azt mondom, a 80PRS is kb. csöves ha a kezedben van, az Alpine-ról is ez jut eszembe, ha nyomkodom a gombjait és tegnap a kezembe vettem az R90BT-t, hát semmivel nem minőségibb mint a másik 2 említett fej. A kijelzője a 3 közül kb. az Alpine-nak a legnormálisabb.

(#51098) MunezXBK válasza kacsa7 (#51097) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, az R90BT-é elég puritán.

(#51099) tomic válasza Osynho (#51096) üzenetére


tomic
addikt

Jöhet. :K Tudsz esetleg eladót? Az új ára nem semmi. Legalább is nekem kicsit sok.Ennyit nem szánnék rá soha.A mostanimat is egy 20-ért vettem két évvel ezelőtt.Eddig bírta.

kacsa7 Most értem haza a szervizből. Leadtam javíttatni a fejegységet. Hétfőn hívnak,hogy kuka vagy lehet vele kezdeni valamit. Megosztod majd a tapasztalatodat velünk,hogy milyen is az a JVC? Egyel több tapasztalat csak jól jöhet.

(#51100) opeter70 válasza tomic (#51099) üzenetére


opeter70
senior tag

Fehér hollót hamarabb találsz, mint eladó használt 80 PRS-t. :D Ha mégis rábukkansz egyre, akkor gyorsan csapj le rá, mert percek alatt el szokták kapkodni.
Szerencsés esetben olyan 70-75 körül szokott lenni a használt áruk.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.