Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Janesz válasza Side_ (#999) üzenetére


Janesz
őstag

a magas jelszint állítás az,hogy van egy pici gomb és ha azt benyomom szebben szól a magas (vagyis elvileg +3db)

(#1002) Side_ válasza Janesz (#1001) üzenetére


Side_
aktív tag

Értem.

Szerintem nézd át a kábelezést/bekötést, aztán hagyd járatódni a dolgot.
Jó lesz az, csak előbb legyen megfelelően bekötve és beállítva.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1003) Octi válasza Janesz (#992) üzenetére


Octi
aktív tag

Szerintem nézz körül a Soundstream kinálatában is. 16e HUF magasságában már van nekik is ováljuk, és nem szól rosszul.
Annál az erősitő bekötésnél szerintem is el van kavarva valami.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1004) tkazmer válasza Side_ (#989) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát csak nagyon hirdették a dolgot, így gondoltam elég jó lehet, meg ami van nekünk, abban is elég jól szól( van benne 11 hangszóró, meg egy csomó beállítási lehetőség), de az nem premium sound.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1005) Janesz válasza Octi (#1003) üzenetére


Janesz
őstag

ha nem lesz baja a rendszernek akkor nem bojgatom..végülis én botfülű vagyok és mindenben csak a hibát keresem..sajnos ez egy rossz tulajdonságom..:(
a bekötésre meg ránézek majd..először is rákötöm a rear-re,meglátom miben különbözik..


más kérdés: amcsiból rendelni akarok fejegységet..panasonic 7303 tipusút,de nemtom ha ugyanilyen tipusszámmal van nálunk forgalomban akkor faszán működnének -e a rádióadók??
mert van sok tipus amit ott kapni ,de más a tipusszáma és azok nem is mennek nálunk..

(#1006) Octi válasza Janesz (#1005) üzenetére


Octi
aktív tag

Amerikában a páratlan számú rádió csatornákat nem használják.
Tehát pl. a Danubius-t (103.3) nem fogod tudni befogni.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1007) Janesz válasza Octi (#1006) üzenetére


Janesz
őstag

:O

(#1008) Side_


Side_
aktív tag

Ezt mondtam énis, csak az a kérdés, hogy minden amerikai készülék ilyen-e?!
Mert ha vannak olyanok, amiket máshova is visznek, akkor azok ittis jók.

(Mondjuk nálam a danubius az egyetlen páratlan aminek mennie kéne - de úgysem hallgatok rádiót :) )

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1009) Sianis


Sianis
addikt

No, idén amint meglesz a pénz megveszem az erősítőt! :) Nem költök többet feleslegesen másra, ígérem! :)

(#1010) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Kinéztem egy MP3-as kütyüt a kisótómba.
Itt az adatlapja: [link]
Pioneer DEH-2800MP

Van valakinek ilyesmi? 25000-Ft-ba kerül. Esetleg van ennél jobb választás ilyen árkategóriában?

(#1011) Lala6 válasza Lala6 (#1010) üzenetére


Lala6
őstag

Senki nem jár erre?
Itt egy kép róla:
[kép]

(#1012) st.hubertus válasza Lala6 (#1011) üzenetére


st.hubertus
tag

Ez biztos 25? Én 32-ért láttam ezt a típust. Egyébként baromi jól néz ki :)

(#1013) Lala6 válasza st.hubertus (#1012) üzenetére


Lala6
őstag

Így kerestem: [link] Sok oldalon láttam 25k körül, de valóban van 30 felett is.

(#1014) Lala6 válasza Lala6 (#1013) üzenetére


Lala6
őstag

Ezt nem hiszem el. Végre találok egy olyan rádiót ami tetszik és amikor megakarom venni kiderül, hogy már nem is lehet kapni. Nincs egyik üzletben sem, mert ''2006-os modell''.

Ez van helyette:
DEH-2900MP
[kép]

De ez meg nem tetszik a tekerő miatt. Árban ugyanott van, mint a másik.

(#1015) sosperecek18 válasza Lala6 (#1014) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Nekem tekerővel jobban tetszik, de hát te veszed, a te igényednek kell megfelelnie! :U

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#1016) st.hubertus


st.hubertus
tag

Én most egy Kenwood kdc 4021-et vettem használtan, 12-ért. Nem gondoltam volna, hogy ennyire jó kis eszköz. van rajt egy pár rca is, így ha olyanom van, akkor teszek rá egy szimpatikus erősítőt, és nagyon szépen fog szólni. előre beszereltem a gyári helyre egy MACaudio SUPER AUDIO 10.2-t a roadstar hangszórók helyére. persze ez még messze van az igazi autóhifitől, de egyszerre sosincs sok pénzem, így mindent darabokban tudok csak megvenni.

Amivel gondban vagyok: hátra nem tudom, hogy egy kisebb mélynyomót tegyek be, vagy igyekezzek valami ovál 3 utas hangszórót beszerelni. Ezzel kapcsolatben jó lenne néhány tanács. Annyira nem akarok dübörögni, nagyon drága cuccot se akarok venni, mivel a cd-im többnyire mp3-ból vannak, és egy jobb cuccal azért meg lehet hallani, hogy valami nem oké.

[link] ez a fejegység
http://www.macaudio.hu/termekoldalak/hangszorok/superaudio/superaudio102big.htm ez pedig az előre beszerelt hangszórószett.

Persze 500 000-es hifi sosem lesz az autómban, lévén a gép teletankolva nem ér annyit, és különben is..

[Szerkesztve]

(#1017) Octi válasza st.hubertus (#1016) üzenetére


Octi
aktív tag

Szerintem mélynyomót tegyél be. De ahhoz már erölködő kell, nem tudod fejegységről hajtani.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1018) st.hubertus válasza Octi (#1017) üzenetére


st.hubertus
tag

Ja, csak ugye kis pénz, kis hifi.

A gond így ugye az lesz, hogy már meglévő cuccot fogok bővíteni, ami ugye a legnagyobb jóindulattal is csak low end, így kicsit macerás lesz a hozzá passzoló alkatrészek megvétele. Már néhány fórumot átolvastam, és nagyon sokan írták, hogy ráköltöttek 200 000-et, és nem úgy szól, ahogy kéne, sőt, igazából szarul szól. Én meg ugye olyan 60-70-ből fogok összerakni valami hangot, ráadásul olyat, ami szerintem élvezhető is lesz, és ''olcsó''.
:))

(#1019) Dictator^


Dictator^
veterán

pontosan nem vagyok otthon a témába, de azért remélem nem hülyeséget kérdezek, szóval: ismerősőm venni akart, egy autos erősitot (blaupunkt remélem jól irtam le), és egy Sal (250w) mélynyomot. A lényeg, hogy van egy faszán berendezett pincéjük, ahova tenné a rendszert, de néha kocsiba is áthelyezné, ekkor figyelmeztették, hogy ezek a mélyládák és erősitők autora vannak tervezve, frenkveciák mások vagy mik tehát egy nagyobb helyen nem szolna ugy mint a kocsi csomagtartojába pl...ezért ajánlottak aktiv mélyládát kb 3x akkora áron mint az a Sal 250w-es lett volna..ebből mi igaz?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1020) Octi válasza Dictator^ (#1019) üzenetére


Octi
aktív tag

Teljesen jogos volt az észrevétel. A szobai és az autó hifi két teljesen különböző dolog.
Arról nem is beszélve, hogy azt az erősítőt meg is kell ám hajtani, és nem elég neki egy mezei trafó. Oda biza leadott amper is szükséges (mint egy autó akkunál).

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1021) st.hubertus válasza Dictator^ (#1019) üzenetére


st.hubertus
tag

Én pont fordítva próbálkoztam. Egy 3 utas ovál hangszórónak akartam dobozt építeni (vhol neten találtam is egy hangdaltervező progit. ) össze is raktam, erősítőre rátettem, és valami igen gyenge hangja volt. Ugyanez az eszköz autóban igen jól szólt, és szól a mai napig. Azzal kell tisztába lenni, hogy amíg egy autó van fémből, üvegből, és rengeteg kárpitanyagból (némi műanyaggal) addig egy szobában, garázsban más anyagokkal találkozunk. Ezek máskép nyelik el, vagy verik vissza a hangot, mint az autókban használt anyagok. Másrészt a méretek is mások (hacsak nem egy Ikarus buszba akarja a haverod ezt beszerelni).

(#1022) Sianis válasza st.hubertus (#1018) üzenetére


Sianis
addikt

Nem az a lényeg, hogy mennyit költesz, hanem, hogy mit veszel.

Én ráköltöttem 50-et a fejegységre, mert sokat tud, legalábbis azt amit elvárok tőle. Utánna vehettem volna én nagyon sok pénzért akármilyen szettet, de Side mondta, hogy van akcióban 40-ezres fasza szett. 20-ért vettem vadonat újan JBL GTO szettet. Sajna most megint nagyobb tétel jön, mert a 4 utas erősítő 60k. De megfogadtam, hogyha sokáig tart, sokáig tart, de JBL GTO-ból rakom össze. Side otthon van a témában, ő azt mondta, hogy fasza lesz a dolog, én elhiszem.

Aki meg 200-ért csak úgy helyből összerakat valamit az hülye. Megveszi a friss, ki nem próbált dolgokat, persze, hogy drága.

Úgyhogy én azt mondom, hogy járd körül a témát, nem szar ez, hogy elkapkodjuk. :DDD Ha meg tényleg nem költesz rá sokat, akkor ne várd, hogy mindenki dícsérje, de egy a lényeg, hogy te légy vele megelégedve!

(#1023) Janesz


Janesz
őstag

mostanában elég sokat hallgattam a cuccot és komolyan mondom szebben szól mint az elején...(JBL GTO 937 ovál) :R

(#1024) Beri


Beri
addikt

Hello mindenkinek!
Már nagyon régen írtam ide, azóta sikerült újítanom egy JBL GTO 75.2 erősítőt egy JBL GTO 1204 BR méllyel. Nagyon állat, imádom. Viszont kissé elkalandoztam a JBL mélynyomókínálatában és a W12GTi-nél fura dolgot vettem észre. Ez a cucc 3 vagy 12 Ohm-os. :F [link]
Ez most hogy is van? Mivel lehet hajtani? Mert a GTi erősítőknél sincs ilyesmi h 3 Ohm...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1025) st.hubertus válasza Sianis (#1022) üzenetére


st.hubertus
tag

autószerelő hazavágta a fejegységet úgy, h nem is a biztosíték szállt el. most szerelés alatt van a fejegység, jóesetben a betáplálás melletti kondi szállt el, rossz esetben... :(

sajnos nekem nem is a hifi kerül sokba, hanem az, hogy az autó nem fiatal, és nem minden esetben felel meg a mostani szabványnak. Jelenleg annyit költöttem az autóra, hogy nem tudom még a Roadstar hangszórókat se lecserélni, csak köv. hónapban. Szerintem nyárra lesz ZENE az autóban. Addig csak szólni fog valami

(#1026) Side_ válasza Beri (#1024) üzenetére


Side_
aktív tag

Az új GTi szub 2tekercses, tekercsenként 6ohmos.
Így beköthető 12, 6 v 3 ohmra.
De ez miért akkora probléma?
(Jó, nem a leglogikusabb, de nem jelent gondot.)

Mellegleg ami 2 ohm stabil, annak nem jelent gondot a 3 ohm...csak annyi a lényeg, h kisebb terhelés ne legyen - nagyobb lehet.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1027) Beri válasza Side_ (#1026) üzenetére


Beri
addikt

Tehát akkor pl. egy JBL BP2200.1 elhajt belőle 2-t is?
650W RMS x2 4Ohm mellett.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1028) Beri


Beri
addikt

A másik kérdés: akkor milyen hagyszórók hajtására készítik a GTi sorozatú erősítőket? Mert azok sokkal kraftosabbak mindegyik általuk gyártott hangszórónál.
Bocs a kérdések miatt, csak érdekel a dolog... Tudom h nem átlagos halandónak készülnek ezek a cuccok, pl. GTi 3000-es erősítő kb. 1,4milla...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1029) Side_ válasza Beri (#1027) üzenetére


Side_
aktív tag

GTi szubot elhajtja a 2200.1, de nem mindegy, hogy kötöd be.

Ott elég sok lehetőség van, mivel az egy 2csatornás szuberősítő, ami ph-ba is köthető.
Ezeket tudja (ha jól tudom):

2x650W_4 ohm
1x2450W_4 ohm híd-mono
1x1810W_1 ohm ph-mono

Namost ezeken kívül nyilván többféle lehetőség van még, de pl:
ottvan mondjuk, hogy ph-ba kötöd az erősítőt, és 3ohmra a szubot.
Vagy 6ohmot egyik, 6ohmot a másik oldalra.
Vagy 12ohmmal is terhelheted hídban, de az az eddigi leggyengébb felállás.
A lényeg, h ne kapjon alacsonyabb terhelést, mint amennyit elbír - de már írtam.
Ki kell számolgatni/meghallgatni hogy a legjobb.




A GTi-t meg meg lehet venni a GTi szetthez, szubhoz, és nem hal meg tőle.
A 3000res a szetthez, a 6000res a szubhoz való.
A hangszóró nem a nagy teljesítménytől hal meg. Sokkal inkább a torz jeltől! Vagy attól, ha kevés az erősítő. (Illetve figyelmetlen a user...)

Kieg: ja, sorry
ha 2-t kell meghajtani, akkor megint változik a felállás, ugyanis akkor a terhelést már 1,5 ohmra is tudod csökkenteni, illetve kötheted ahogy akarod.
Ha 2 nyomód van, akkor veheted úgy, hogy van 4db 4ohmos tekercsed, meg hozzá 2 erősítőcsatornád. Ami így ekkora, úgy meg akkora terhelést bír el...
Úgy variálod, ahogy akarod! Túl sok a lehetőség ahoz, hogy most végigírjam az egészet. Mellesleg most így nem tudom, hogy teljesen pontosan mikor hány ohmot bír el az erősítő.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1030) st.hubertus válasza Side_ (#1029) üzenetére


st.hubertus
tag

Nekem ehhez képest csak egyszerű - és lényegtelen - kérdésem lenne. Hangszóró kell gyári helyre, 10 cm-es. max 10-ért, olyan ami jól szól így magában is, mivel most nincs több pénzem. van valami ötleted? JVC fejegységem van és R&B-t halgatok, tehát jó lenne, ha a viszonylag mély hangokkal is megküzdene.

(#1031) Side_ válasza st.hubertus (#1030) üzenetére


Side_
aktív tag

Egy 10estől sajnos nem várhatsz mélyeket.
Nem is tudom mi lehetne megfelelő...
Ha kellenek mélyebb hangok is, akkor a 16os ajánlott. (Kiemelővel vagy ahogy fér.)
Még egy 13as szettnek sincsenek értékelhető mélynek tűnő hangjai sajnos.
Erősítő nélkül meg főleg lehetetlen a dolog.


Hallgass meg minél több szettet, mielőtt bármit is veszel. Én mondhatok bármit, de nem biztos, hogy az neked tetszik, és akkor én leszek a hibás. Meg minden másképp szól. A különbségek lehetnek kicsik, de lehetnek nagyonis szembetűnőek.

(Nekem a JBL hangja tetszik egyébként GTO és fölfelé , de 10est nem hallottam még belőle!! Bár a hallottakból következtetve nem lehet rossz, de mélye 100%, hogy nincs. Közepe annál inkább jó.)


Ja, és autóban minden másképp szól, mint falban. De 2 autó között is nagy különbségek vannak.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1032) st.hubertus válasza Side_ (#1031) üzenetére


st.hubertus
tag

oké, köszi. igyekszem megfontoltabban választani, mint a fejegységeknél. sajna azért 10-es, mert ez a gyári helyre megy előre. hátra valami oválban gondolkoztam, de a kalaptartó alja fémből van, és elég hülye helyre lehetne csak betenni a gyári méretnél nagyobb cuccokat. ahova vittem, hogy nézze meg szaki autóhifis, azt mondta, hátra is max 13-as megy be kiemelővel, de már akkor is fúrni kell, mert nem ott van a gyári forat, mint ahova a hangszóró menne

most egyébként a gyári, 13 éves roadstar van, ami mindent csinál, csak szólni nem szól...

[Szerkesztve]

(#1033) Octi válasza st.hubertus (#1032) üzenetére


Octi
aktív tag

Csak egy javallat: FLI Integrator 4 [link]

Br. 6.990.-

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1034) Beri válasza Side_ (#1029) üzenetére


Beri
addikt

Először is köszönet a terjedelmes válaszért.
Másodszor mi az a ph-ba kötés erősítőnél? Olvastam valami parallel-bridged dologról. Az lenne az? És mit jelent ez a dolog?
A 2200.1 adatai:
2200W x 1 into 2 ohms
2200W x 1 into 4 ohms, series-bridged
2200W x 1 into 1 ohm, parallel-bridged - a JBL.com szerint. Ők nem adnak meg adatot 2 sávon 4Ohm mellett. Fura...

Jaés azt írod h ''A hangszóró nem a nagy teljesítménytől hal meg. Sokkal inkább a torz jeltől! Vagy attól, ha kevés az erősítő. (Illetve figyelmetlen a user...)
Ez azt jelenti h mondjuk egy 1000W-os erősítővel hajtott 500W-os hangszóróval semmi nem történne? Max. hangerőn sem? Viszont ha fordított a felállás (1000W hagszóró, 500W erősítő), akkor azt a hangszóró sínyli meg?

Szerk.: Még egy kérdés. Hogyan megy tönkre egy hangszóró? Egyszer csak fogja magát és vége, vagy ez egy hosszú folyamat? És ha lassacskán egyre rosszabb állapotban van, az hogyan jelentkezik? Fura hangokat ad a cucc? Zizeg vagy ilyesmi? Mert hallottam egy mélynyomót úgy szólni. Olyan volt, mintha nem lenne rendesen lerögzítve, vagy rezegne valami. Pedig erről szó nem volt.
Húúú, ez nem egy kérdés lett :DDD sorry :B
Csak érdekel a téma és ahogy egyre jobb, minőségibb hangcuccokat van szerencsém hallani, egyre tökéletesebbé szeretném tenni a saját rendszeremet, és olyan hifik, összeállítások hibáit fedezem fel, amiket eddig istenítettem. Viszont ez egy autóhifis topic, gondoltam ide nyugodtan ömleszthetem gondolataimat :DD

[Szerkesztve]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1035) Side_ válasza Beri (#1034) üzenetére


Side_
aktív tag

A JBL.com szerint és a pdf-szerint sem úgy vannak, ahogy te írtad...inkább, ahogy én.
A PH-ba kötés az a parallel...és azt jelenti, hogy az erősítő 2 csatornája párhuzamosan üzemel, tehát közel 2x akkora áramot (és ezáltal teljesítményt) tud szolgáltatni.

Nem biztos, hogy egy 500as mély 1000W-tól nem menne tönkre. Egyébként meg miért hajtanád full hangerőn? Hallgatni úgyse bírod - max versenyzés céljából lehet, de ott meg már nehogy ezen múljon, és hazavágj párszázezres technikát.
500as erősítő is hazavághat egy 1000res szubot - mivel a user azt akarja, h szóljon. Nemszól-nemszól, tekeri egyre feljebb, torzul a jel, elfogy az erősítő . . .


Hangszórón pl érzed, h füstöl a tekercs, hallod, h torzít, kopog, zizeg vagy lehet gyorsabb folyamat, és akkor egyszerűen nem szól, vagy csak nagyonxarul. (Bár ezek közül lehet olyan, ami egyszerűen a rossz ládaméretezéstől van, de ilyen hibát nem illik elkövetni.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1036) Beri válasza Side_ (#1035) üzenetére


Beri
addikt

JBL BPX2200.1: [link] - itt írták azokat az adatokat...

Tehát akkor a rosszul méretezett erősítő sosem jó. Mekkora hangszóróhoz mekkora erősítő illik? RMS vagy max. teljesítményt kell nézni?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1037) st.hubertus


st.hubertus
tag

Volna egy láma kérdésem.Hangszóró beszereléssel kapcsolatos. Van egy hangszóróm, plusz ugye a 2 kábel az autóban. Ezeket szeretném összekötni. A két kábel gyárilag fehér, az egyiken asszem vannak szürke csíkok, a csatlakozók egyformák. A hangszórón persze egy keskenyebb és egy hasonló csatlakozó van. A kérdés ez lenne: hogyan?

Vagy vigyem szakemberhez? :B

(#1038) Side_ válasza Beri (#1036) üzenetére


Side_
aktív tag

Én itt néztem: [link]

Mekkora hangszóróhoz mekkora erősítő illik?
Ez nem egészen így működik...nemigen lehet rá válaszolni.
Én mindenképp úgy csinálnám, hogy az erősítő erősebb legyen a hangszórónál. Azt nem tudom, h mennyivel, a lehetőségek mindíg adják magukat.
Ha van egy 60W-os szettem, akkor gond nélkül hozzárakhatom a 75ös, a 100as vagy a 120as erősítőt. Működni fog. (Persze csak addig vezérlem ki, ameddig kell.)
De ha egy márkán belül azonos típust vesz az ember, akkor az jó kell hogy legyen együtt, mivel azokat egymáshoz tervezik...egy bizonyos szint felett legalábbis mindenképp.

De ha egy kategóriával nagyobb a hangszóró (jelen esetben power erősítő és GTi szub) akkor érdemes eljátszani a dologgal, hogy mit hogy is kellene meghajtani. Esetleg nem árt kipróbálni is.
És ha nem azonos kategóriájúak a cuccok, akkor soha nem fog úgy szólni, ahogy kellene. Nyilván lehet javítgatni a hangon, de olyan jól, mintha azonos kat. lenne, soha nem fog szólni.


Egyébként meg nem a wattok számítanak, ez csak amolyan irányadó-jellegű dolog - így könnyebb beszélni róla - de tényleg nem ez a fontos.


RMS vagy max. teljesítményt kell nézni?
Ahogy tetszik :)
Nyilván RMS-t - a csúcs nem olyan fontos, mert azt úgyis csak nagyon minimális időre tudja.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1039) Side_ válasza st.hubertus (#1037) üzenetére


Side_
aktív tag

hát...ha ennyire nem megy :)

Egyébként nem értem amit leírtál :) Az új cuccot úgy kösd be, ahogy a régi volt - akkor nem lehet nagy gáz.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1040) Beri válasza st.hubertus (#1037) üzenetére


Beri
addikt

Elvileg a + kábel az amelyiken a csíkok vannak. A hangszórón pedig a szélesebb csatlakozó. A - keskenyebb, így vagy másik papucsot raksz a kábel végére, vagy ráforrasztod.
Ez persze nem biztos, csak elvileg van így...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1041) st.hubertus válasza Beri (#1040) üzenetére


st.hubertus
tag

Mi van, ha rosszul kötöm be? Észreveszem és megcserélem, vagy elcsesztem, és vehetek másikat? Mer akkor inkább elviszem szerelőhöz, és rakja össze ő. :D

(#1042) Beri válasza st.hubertus (#1041) üzenetére


Beri
addikt

Persze h észreveszed. De a tuti az ha megnézed a magnó kimenetét, h melyik kábel honnan jön.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1043) Side_ válasza st.hubertus (#1041) üzenetére


Side_
aktív tag

Semmi nincs, ha fordítva kötöd be...
vagyis van, de fizikailag nem lesz baja, csak hangilag maximum.
Ha fordítva kötöd rá, akkor ellenfázisban kapja meg a jeleket.
Autóban gyakran jobb hangot eredményez, ha a magfelelő hangszórókat fordított fázisban kötik be. (De erre nincs szabály, h melyiket hogy - csak próbálgatni lehet.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1044) !Overdose! válasza Side_ (#1043) üzenetére


!Overdose!
őstag

Hát nem tudom, ha én fordítva kötöm be, akkor semmi mélyet nem szól!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1045) Side_ válasza !Overdose! (#1044) üzenetére


Side_
aktív tag

Mondom, hogy nincs általános szabály.
Van amikor így jó, van amikor úgy...

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1046) Nite


Nite
őstag

szevasztok... nem kimondottan autó-hifi, de remélem azért tudtok segíteni :)

az a problémám, hogy a rádió vétel nagyon szar a kocsiban... próbáltam már antenna cserélgetéssel, de az sem segített a dolgon...

tegnap este viszont arra lettem figyelmes, hogy álló helyzetben sokkal jobban szól, mintha jár a motor. sőt, van olyan adó, ami menet úgy be sem jön, de ha leállítom az autót akkor azonnal, ráadásul sztereóban...

legjobban a sima gyújtás zavarja, ha a motor is beindult akkor egy kicsit jobb lesz, viszont ha bekapcsolom a fényszórókat, se kép se hang...

van erre valami ötletetek? :F előre is köszönöm...

Paid my dues!

(#1047) st.hubertus válasza Nite (#1046) üzenetére


st.hubertus
tag

én láma vagyok, de lehet, hogy nem éppen jó a fejegység, vagy az antennakábel sérült. de ez csak tipp, én láma vagyok :DD

(#1048) Side_ válasza Nite (#1046) üzenetére


Side_
aktív tag

Ha minden jól van bekötve, akkor a fejjel lehet valami.
(Bár vannak olyan autók, amik sehogy nem akarnak jók lenni rádió ügyileg, de azok a gyújtás ráadásával inkább javulnak, mint romlanak...)

De a leírtak alapján, szerintem a legvalószínűbb valami bekötési probléma (tápok, illetve testelés) - és ha mégsem, akkor a fej lesz a hibás.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1049) Nite válasza Side_ (#1048) üzenetére


Nite
őstag

hát standard iso csatlakozó van a kocsiban, egyszeruen betoltam a fejbe és minden müködik, egyébként gondoltam rá, kölcsönkértem egy méregdrága kenwoodot, ugyanaz...

Paid my dues!

(#1050) Side_ válasza Nite (#1049) üzenetére


Side_
aktív tag

Akkor marad az, hogy xar a bekötés.
Az lehet, h ISO-csatis, de ha az ISO-csati rosszul van kötve, akkor eléggé lehetetlen, hogy jó legyen.

Nálad most kulcs nélkül is megy a cucc? (Ott is lehetnek zavarok akkor...bár nem jellemző, h ettől bármi is rossz lenne.)
Illetve testelési problémák lehetnek, vagy olyan kábel is be lett kötve 12V-ra, aminek nem feltétlen kellene...



Csak azért mondom, hogy a bekötésen kívül nemigen lehet más, mert írtad, h másik antennával sem jó, illetve másik fejjel sem.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.