Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) opeter70 válasza Adonimus (#52143) üzenetére


opeter70
senior tag

Nem szabad sajnos hirdetni.
Megy privát...

(#52152) Krati1982


Krati1982
csendes tag

Üdv. Beárazást szeretnék kérni valami hozzáértőtől az alábbi cuccokra:

1db JBL 1201.1 monoblokk erősítő 1x1600W 1 ohmon.
1db Fusion Nv-sw15" 40cm-s mélysugárzóval szerelt reflex mélyláda 2500W-s.
1db Massive Audió 2 farad-s puffer kondenzátor.
kb. 6m 50mm2-s tápkábel
1db biztosítékház
4db 200A-s biztosíték.

(#52153) Kleroo


Kleroo
veterán

Hali újra. :)

Van valami jó tipp, hogy gyári fejegységhez mi a legjobb megoldás ha erősítőt akarok rákötni? Tudtommal RCA helyett van "hangszóró" csatis verzió is pont ilyen esetekre. Ez mennyire fos? (Mk2.5 fullos Fókában lévő navit nem kukáznám, inkább kivnném belőle a lehető leghamarabb a jelet egy frankó erősítőbe, és onnan a hangszórókhoz, így a kecske is elhízik, de káposztaültetvény is nő remélem. :)

szerk:
Dobozos, nagyon szép állapotú CDE-9884R fejegység érdekelhet valakit?

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#52154) footy válasza Kleroo (#52153) üzenetére


footy
addikt

Tudtommal RCA helyett van "hangszóró" csatis verzió is pont ilyen esetekre. Ez mennyire fos? Nagyon
Vagy kell egy high-low konverter(jó minőségű!!! 8e+) vagy pedig egy erősítő ami tudja a magas szintű jelbemenetet.

Szerk: Most így visszaolvasva szerintem te is a magas szintű jelbemenetre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#52155) tboy93


tboy93
nagyúr

No, ma ugy tunik elviszik a keni 8531-em, kemeny egy napot hirdettem :D

(#52156) lautnermark válasza pengusz77 (#52146) üzenetére


lautnermark
aktív tag

"szerkezetileg" megnézheted a Gulácsinál, csak a részegységek már párszor lecserélődtek azóta.

(#52157) pengusz77 válasza lautnermark (#52156) üzenetére


pengusz77
senior tag

Ja az az egyik, amit találtam :)
Magasak jó helyen vannak? És mit jelent a képaláírás? :D

(#52158) civicfan


civicfan
tag

Hello!
Tanácsotokat kérném, hogy melyik erősítőnek szebb a hangja és térhangzása!
- Alpine MRV-F400
- Audison VR404
Aktívhoz kellene

(#52159) akela91


akela91
addikt

Tud valaki ajánlani megbízható szakszervízt, vagy akár magánszemélyt, aki hozzáértően kellő tapasztalattal szerel be komplett cuccot? A fejegység kicserélése még nekem is ment, de egy teljes bekábelezés / erősítő / mélyláda / front komponenes szett / szigetelés kombónak nem merek nekifogni, mert annyi helyen el lehet vérezni utánaolvasás után, hogy csak elrémültem tőle. (elektronikai ismereteim nullával egyenlőek szinte, nem szeretném gallyra vágni a vásárolt rendszert)

Elsősorban Szeged környéke, Bács megye lenne optimális, de akár messzebre is elmegyek, ha megoldható egy szombati napon...

(#52160) lautnermark válasza akela91 (#52159) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Rudolf Tibi, Baja. Régebben volt még a Paksi Dénes Kiskőrösön, nem tudom, hogy Ő szerel-e még.
Ha Pest nincs messze, akkor Gyálon Gulácsi Zoli vagy Dunaharasztin PiciPeti.
A teljes bekábelezés egy nap, a szigetelés még egy nap és ha még hangszórópanel is kell, az is plusz idő.

[ Szerkesztve ]

(#52161) borat26


borat26
aktív tag

Üdv Urak!

Ajánlásokat szeretnék kérni mélynyomó ügyben.

Keresek arany középutat a minőség és erő között. Szóval olyan 8-10"-os nyomót keresek, ami 4Ohm (esetleg 2x2), zárt ládába ajánlott, és a minőség mellett azért terhelhető is.

Kiegészíteném azzal, hogy ca. 40.000 HUF-ban határoznám meg a rászánt összeget.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#52162) lautnermark válasza pengusz77 (#52157) üzenetére


lautnermark
aktív tag

A magasak jó helyen vannak, egy tengelyben a mélyközéppel és majdnem fülmagasságban. A befordítás mértéke hangszóróként változó, nekem idáig megfelelt. Sajnos a színpadom balra húz, majd később egy időkorros fejjel javítunk ezen. A magassága és mélysége az én botfúleimnek megfelel.

(#52163) lautnermark válasza borat26 (#52161) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Milyen zene? Mi a rendszer többi része? Milyen kialakítású a kocsid?

(#52164) borat26 válasza lautnermark (#52163) üzenetére


borat26
aktív tag

Sedan Astra F a kocsi.
Alpi 9853R fej
Audison AV K6 szett
Erők a szettre: Alpi 3555 és 3539
Az erő ami a nyomót hajtaná ETON PA282.
Kácsa és Gladen RCA-k, Klotz hangszóró kábelek.

Zenei ízlés? Főleg elektronikus, de azon túl mindenevő

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#52165) simi811118 válasza borat26 (#52161) üzenetére


simi811118
aktív tag

Típust és márkát nem ajánlok, mert nem vagyok nagy sub szakértő, de azért sztem próbálj ki egy refit vagy egy sliccelt ládát. Én is zárt párti voltam. ... egy ideig. Persze vannak jó zárt ládák is, de én abból csak 30-ast hallottam, aminek volt ereje is.

(#52166) B-enji válasza borat26 (#52161) üzenetére


B-enji
tag

Eton Force 10-600G zárt ládában, újonnan pont annyi amennyit te rászánnál.

(#52167) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Mennyire járható út, ha a Steg 75.4-et behidalom az Xion 165 szettnek? A szett 2ohmos, mennyire bírná ezt az erősítő tartósan hidalva? Vagy néztem AS F2-130 erősítőt ami híd 2 ohm stabil, ez elég lenne a szetthez?
Volt az elmúlt napokban itt a nagy wattmánia a szetteknél, ezért gondoltam, hogy külön szedem a kick és szub erősítést, mindkettő kapjon tisztességes wattokat.

(#52168) tboy93 válasza Joe fiú (#52167) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ahogy nézem az a steg nem 2ohm stabil, tehát ha nem akarod gallyra vágni akkor ne kösd 2 ohmra :D

(#52169) Joe fiú válasza tboy93 (#52168) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Az a része stimmel, csak a kisördög gondolkodtatott, hogy ugye egy szett nem rángatja úgy le, mint mondjuk egy szub esetén, de lehet valóban más irány felé nézelődök.

(#52170) Gábor984 válasza Joe fiú (#52167) üzenetére


Gábor984
tag

Sztem ez annyira fölösleges. Akkor inkább aktívban hajtsa a 75.4 az X-ion szettet. Sokkal jobb eredmény várható.

(#52171) tboy93


tboy93
nagyúr

Ééééés megérkezett végre :C :B

(#52172) G.Zs. válasza tboy93 (#52171) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Zsiiir! :C
Mit csereltel le erre?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#52173) tboy93 válasza G.Zs. (#52172) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy Kenwood KDC-W8531Y volt előtte, szerettem nagyon, de eljárt felette az idő. Kedden felraktam nyafogásra és tegnap este el is vitték, ma meg meg is jött ez a csoda :))

(#52174) G.Zs. válasza Joe fiú (#52167) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Biztosan 2 ohmos az az x-ion szett?
Az enyem regi 4 ohmos volt es ugy emlekszem, hogy a dupla 165-4 volt csak ket ohmos. Az ujabb fajta meg 3 ohmos.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#52175) Joe fiú válasza G.Zs. (#52174) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Biztosan 2 ohmos,habár elég nehéz beazonosítani. Egyedül a hangváltóból látszik,más a típusszáma. ( Ez is dupla kickes váltó egyébként )

(#52176) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Urak, belefutottam a minap egy érdekes erősítőbe.Ismeri esetleg valaki? Audi System F4-400
Ahogy nézegettem két táprész és két be/kimeneti része van. Olyan mintha két erősítő volna egybe impregnálva.

(#52177) kacsa7 válasza Joe fiú (#52176) üzenetére


kacsa7
őstag

Ez így van. Nem egyedi a dolog, más erősítőnél is alkalmaznak ilyen megoldást. Egy házba van több erősítő építve. Így az egyik oldal nem húzza le a másikat, ha van egy komolyabb teljesítmény felvétel.

(#52178) Joe fiú válasza kacsa7 (#52177) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Esetleg volt már szerencséd is hozzá? Nagyon gondolkodóba ejtett. Passziv rendszerhez bőven jó lenne, hogy a szub több krafthoz jusson.

(#52179) simi811118


simi811118
aktív tag

Mai szerelés eredménye :)
(szebb fotóra most nem tellett ;] )

(a sárga-zöld szigetelőszalag csak a feliratozás miatt került fel, és épp ez volt kéznél...)

[ Szerkesztve ]

(#52180) tboy93 válasza simi811118 (#52179) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez az a rainbow amihez távirányító kell, különben nem lehet állítgatni?

[ Szerkesztve ]

(#52181) simi811118


simi811118
aktív tag

nem, az a kraftwerk.

(#52182) kacsa7 válasza Joe fiú (#52178) üzenetére


kacsa7
őstag

Ehhez és ilyen jellegű felépítéshez nem, de nincsen semmi különleges. 1 házban van, nem 2-ben. 2 külön nyákon van az egész, külön biztosítékolva stb., szóval tényleg olyan, mint ha 2 külön erősítőd lenne.
Egyébként a másik autónkban egy Alpine 3566 van, amin hídban hajtja 2 csati az ajtókat, a 5+6 csati pedig hídban a mélynyomót. Abban az erősítőben egy nyákon, de 2 külön független táp kör van. Az egyik a 4 ajtó hangszórónak (amit hídban használunk), a másik kör az 5+6 csatinak ami mélynyomó hajtásra van. Nem venni észre, hogy a nyomó lehúzná az ajtó hangszórókat.

Egy-két hasonló:
Route 66
PG

(#52183) borat26 válasza simi811118 (#52165) üzenetére


borat26
aktív tag

Hát nem véletlen keresek zártba való sub-ot. Astra F Sedan csomagteremben járt már több reflex doboz, volt köztük gyári és volt jól megépített homemade, de valamiért sehogy sem hozta azt, amit a zárt dobozba rakott sub-ok. Jelenleg egy Alpi SWR1221D-m van, de túlzottan nagy a mérete. Nem megy pince mélyre, de talán alul méreteztem a dobozt. Viszont a még nagyobb dobozt kerülném.

B-enji: a gyári zárt dobozt kerülném, valószínűleg csak a vásárlásig lenne benne a nyomó.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#52184) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!

Golf 3 tulajok segítségét kérném elsősorban, akik háziasítottak már össze gyári Nokia hangrendszert, Philips Gamma IV DSP fejegységet Yatour MP3 illesztővel és működik is nekik.

A problémám, hogyha a Yatourt bedugom, akkor nagyon rosszul szól a rendszer, csak bal első hangszóró és csipogó szól a mélynyomóval, de mintha egy barlangban lennék. A többi nem szól, mert a Yatour által kitúrt 10 pines ISO is kell a többihez. Sajnos most nem vagyok az autó közelében, de amint ott leszek pontosan leírom, hogy mi az amit össze kéne elvileg forrasztani, hogy jó legyen. Nem szeretném babrálni a gyári kábelt, inkább építek egy ISO Y kábelt. Ez mennyire működhet? Ragaszkodom a Nokiához úgy ahogy van, gyönyörűen szól számomra, egyedül a kazettákat hallgattam már rongyosra. :D

Köszönöm előre is! :R

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#52185) Pityke85


Pityke85
csendes tag

Sziasztok!

Egy Opel Zafira A OPC-ben szeretném kicserélni a jelenlegi VDO CDR500 típusú fejegységet. A multikormányt továbbra is használni szeretném.

Kicsit körbejárva a dolgot ez a két típus az ami tetszik, de nem tudok választani.

Pioneer MVH-X380BT
JVC KD-X330BT
Melyik és miért lenne jobb választás?

Ha jól értem, akkor egy ilyen adapter beépítésével működtetni tudom majd multikormányról is a fejegységet.
[link]

Gondolom erre a típusra van szükségem.:CTMULTILEAD

Szükségem van még ezen kívül valamire? A hangszórók egyenlőre maradnak.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#52186) simi811118 válasza borat26 (#52183) üzenetére


simi811118
aktív tag

Szedán autóba sztem kicsi lesz egy 20-as nyomó. Járt nálam régen egy Soundstream PCW12 nyomó kb 38-40L zárt ládában. Na, az nem a pincébe, hanem a bányába ment le. (Most valahol újra láttam, hogy eladja a tulaja) Arról tudom, hogy nagyon jó, és azt merem is ajánlani. Axton subok jártak nálam még, 25-ös és 30-as is, azok szeretik pl a modernebb zenéket.
De most van egy eladó Gladen SQX nyomó vmelyik face csoportban. Azzal esetleg lehetne kezedni valamit.

(#52187) akela91 válasza opeter70 (#52086) üzenetére


akela91
addikt

Szia. Bocsi hogy csak most válaszolok. Köszi a két képet. EBből a Hanno Protector 830-ból ha veszek 2 táblával (~10k), az elég a két első ajtóra? Illetve ugyanezt kell tenni a külső lemez belsejére illetve a szerelőnyílások letakarására IS? (Ford focus 99 sedan 1.8) - Gladen Alpha front szett. Egyáltalán megéri ehhez a szetthez ennyit költeni?

[ Szerkesztve ]

(#52188) opeter70 válasza akela91 (#52187) üzenetére


opeter70
senior tag

Előszöris neked is szólok, hogy nam saját képek, hanem a netről vadásztam össze.
Az már csak a véletlenek egybeesése, hogy a második képen egy itteni fórumtárs ajtaja szerepel.

2 tábla? Ugye 2x 1 m2-re gondoltál? Mert van belőle kisebb tábla is (50x50 cm).
Szerintem határeset, ajtója válogatja.
Van akinek elég volt oldalanként 1 m2, van akinek másfél is elfogyott oldalanként.
Mivel nem ismerem a Focus ajtórt, így a te döntésed, hogy veszel 2 táblát és ha elfogy akkor el kell menned még egyért, vagy inkább veszel 3-at és akkor biztosan elég lesz. A maradékot simán el lehet használni csomagtartóba, ide-oda.

Nem feltétlenül szett-függő, hogy megéri-e.
Minden szett hangján (még a gyári hangszórókén is) sokat javít (főleg a méyltartományon).

[ Szerkesztve ]

(#52189) Huawei


Huawei
tag

Olyan létezhet valami hiba miatt, hogy egyik nap máshogy szól a mély láda mint az az előtti nap? Tapasztalt már valaki ilyet? Tudom, hogy közrejátszik a hőmérséklet meg sok egyéb tényező, de nem lehet, hogy a rendszerben is van valami hiba? Konkrétan sokkal erőtlenebb. Van hogy meglepődök de jól szól, máskor meg rácsodálkozok hogy mennyire nem. Ja, és ugyan azoknál a zenéknél.

(#52190) akela91 válasza opeter70 (#52188) üzenetére


akela91
addikt

Tudom, hogy nem saját képeid, csak megköszöntem a példa képeket. :) Jövőhéten nekilátunk a szigetelésnek.

(#52191) simi811118 válasza Huawei (#52189) üzenetére


simi811118
aktív tag

Erősítő gond lehet, forrasztásokat érdemes átnézni. Esetleg a nyomó bevezető szál.

(#52192) Huawei válasza simi811118 (#52191) üzenetére


Huawei
tag

Uhh, szuper. Jövőhéten hétvégén fogom cserélni az erősítőt (Spectron SP-A2200Z -> Emphaser EA450-300). Akkor ezeket átnézem rendesen. Másik kérdés. Nekem jelenleg az aksinál a tápvezetéknél 40 amperes biztosíték volt a Spectron erősítővel. Kell cserélnem ha beteszem az Emphaser-t? Ha igen milyenre?

(#52193) PiciPeti válasza Huawei (#52192) üzenetére


PiciPeti
őstag

Milyen tápkábel?

Nekem amúgy a komlett hifim napról-napra máshogy szól, mikor milyen kedvem van, vagy mennyire vagyok fáradt... :) ;)

(#52194) Huawei válasza PiciPeti (#52193) üzenetére


Huawei
tag

Egyenlőre ilyen van benne: Gladen, de ezt cserélni akarom 35mm^2-es hegesztőkábelre.

Erre gondoltam én is, lehet más a hangulatom másik nap vagy nem tudom, azért is lehet máshogy hallom.

[ Szerkesztve ]

(#52195) PiciPeti válasza Huawei (#52194) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ezt mindenképp cseréld, nagyon kevés lesz a leendő erődhöz. Biztosíték maradjon 40A, max 60A.... 35-ös kábelnél biztosíthatsz 100A-ig, de erősítő max áramfelvétele +~20% a legbiztonságosabb. ;)

(#52196) Huawei válasza PiciPeti (#52195) üzenetére


Huawei
tag

Rendben! Köszönöm! :)

(#52197) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Hát én meg az első szettből hiányolom mostanában a mélyet. Tegnap d.u.kicsit "zenélgettem" és úgy éreztem, hogy az első szettből eltűntek a mélyek. Nem lehet, hogy a szigetelés (bitulap) megpuhult és ettől gyengült a mély?
Igaz nálam is csak gagyi 10mm2 tápkábel van bent még, de azt csak nem befolyásolja ennyire a hőmérséklet?!

(#52198) Peti66 válasza KRISSTUS (#52197) üzenetére


Peti66
senior tag

Én úgy gondolom,hogy hőmérséklet függő,,mármint a beállítások,,,a láda tervezők, úgy mint pld. a bassbox
20C'-ra van optimalizálva,de ha továbbgondolnám,vegyük példának egy fekete autó külső lemezét..
na az nyáron szerintem okádja befele is a nyári nap hevét..legyen mondjuk bent 60-70C'fok..a bentlevő
mágnes/ cséve simán lehet 40-50C' fok közt is,,megspékelve azzal a ténnyel,hogy atomra be vannak zárva..az ajtókban...
a villamos vezetőkre,hogy mennyire hat a hő,,,na van egy alkalmazás a gugli pléyen ami többek közt ezt is precízen számolja,,,meg lesznek itt páran döbbenve ilyen kábelhossz,hő veszteség adatoktól,,,jó kis móka
lesz ez a számolós alkalmazás ez fix... ;) Electro droid(free)
ui.az lehet hogy puhább lesz a butyl,de maga az anyag tömege felel a lemez rezonáns fluktáció csökkentéséért...

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#52199) tboy93


tboy93
nagyúr

Ha forditva kotom be az erobe a hangvaltokat (+/-) az mennyire gaz? :D

(#52200) akela91


akela91
addikt

1 hülye kérdés: Van értelme 4 csatis erősítőnek ha a fejegységemből csak 1 pár rca jön ki (jvc kd-x220 )?
Ami eddig van: Gladen Alpha 165 front + jvc rádió

a terv: nem bántom a front szettet hajtja tovább a fejegység, de veszek hozzá a csomiba egy zárt ládát (25 - 30 cm nyomóval) és azt kiszolgálom egy 2 csatornás erősítővel. Tehát az 1 pár rca kimenet ami jön a fejegységből, menne a 2 csatis erősítőbe, majd abból hátra a subhoz.

Az erősítő jó lenne ha beférne az ülés alá.

Ez életképes kombó lenne?

Ajánlanátok nekem aktív ládát nyomóval és ehhez passzoló 2 csatornás erősítőt?(Zsoltitól rendelném :DDD )

bónusz kérdés: A fent említett esetben, be lehetne lőni azt hogy a sub tartomány (<80hz) csak a subról szóljon?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.