Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52451) MunezXBK válasza Meghivott (#52450) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Annyiért nagyon gagyit kapsz. Ha elengeded a 2 DIN-t, jóval jobb és minőségibb cuccot vehetsz belőle.

(#52452) Meghivott válasza MunezXBK (#52451) üzenetére


Meghivott
addikt

Akkor mit érdemes megvenni? Mondjál légyszíves egy példát, köszi A 2 din maradna...

[ Szerkesztve ]

(#52453) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Jól érzékelem, hogy ide csak a megfelelő csatlakozó kell, és van audio Line out a rádión?
Mini ISO a másik vége, ez milyen csatlakozó lehet? VW MFD1-es fejegység.

Ez itt kicsit off, de érdekes, hogy vettem egy használt ARCS Mp3 interfészt, és a 8 pines CD-csatlakozóra kötve a 12 pint-t kell rajta beállítanom, különben be sem kapcsol (kis kapcsolókkal állítható, milyen autógyártó OEM fejegységére köti az ember)
lsd bekötés alul: [link]

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#52454) Drakoo


Drakoo
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni/véleményt! Adott egy eladó MNC láda 250watt 4ohm állítólag gyári állapot. Szobában volt használva. Szerintetek megér 8000-et? :S

[link]

[ Szerkesztve ]

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#52455) tboy93 válasza Drakoo (#52454) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem. Az mnc hulladek, ingyen se kene :D

(#52456) Drakoo válasza tboy93 (#52455) üzenetére


Drakoo
tag

Azt hiszem szívemből szóltál :) Elérhető top márkák? :) Skoda Octavia 500 literes csomagterébe kellene :D

[ Szerkesztve ]

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#52457) kacsa7 válasza Joe fiú (#52441) üzenetére


kacsa7
őstag

Autóhifi outletnél mindig készlethiány van. Amikor vettem a Rainbow szettemet, 6 nap volt írva szállításra, e-mailben írtak 1-2 hetet, telefonban hitegettek, hogy már ők is nagyon várják, bármikor megjöhet, a végén meg majdnem 2 hónap lett, mire a kezemben foghattam. Egy teljesen megbízhatatlan bolt. Jótállási jegyért nekem kellett könyörögnöm, mert ők "belerakták a dobozba". Mit ad isten, nem volt benne. Az egyetlen vonzó dolog az ár, és hogy néhány olyan terméket is hoznak, ami máshol nem nagyon van.

(#52458) Thomyyyyy válasza Meghivott (#52450) üzenetére


Thomyyyyy
tag

Szia!

Nagyjából ilyen koncepcióra gondoltam. Első ajtókban komponens szett, egy erősítő gondolom nem ártana és ha a keretbe nem fer be, akkor később egy sub.

Milyen márkát érdemes mazsolázni ha kb ennyi a keret? Ismerni jbl-t és hertz-et ismerem de autókban egyiket sem nagyon hallottam még...

Tamás

(#52459) lautnermark válasza kacsa7 (#52457) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Egy kezemen megszámolni nem tudom, hogy mennyi rendelésemet mondtam már vissza náluk, az állandó, hiteltelen ígérgetések miatt. Az egészben az a legszomorúbb, hogy elméletileg a régi nagynevű Autohifistúdiónak az utódja ez a szerencsétlen banda.

(#52460) Meghivott válasza Thomyyyyy (#52458) üzenetére


Meghivott
addikt

Kizárólag a buta gyári fejegységet szeretném lecserélni...

(#52461) simi811118 válasza balazska92 (#52435) üzenetére


simi811118
aktív tag

Az első részt jól írtad, csináld így.
A második, a gain-ek beállítása. Sokan sokfélén állítják. Régen túltekerés ellen én így állítottam be : (gyújtáskulcs a zsebben!!!) húzd le a komponens szett RCA-ját, vedd le a sub és a szett gain-jét is minimumra majd (kulcs vissza és) kapcsold be a rendszert. Tekerd a fejen a hangerőt 80-90%-ra (ha pl 0-32-ig lehet állítani a volume-t, akkor 26-27-re.) Kezdd el lassan(!!!) tekerni az erősítőn a sub gain-jét addig, amíg nem kezd torzítani. Onnan tekerd visszább néhány fokkal. Ha ez megvan, gyújtáskulcs megint zsebbe, majd a szett RCA-ját kösd vissza, gyújtáskulcs vissza, és kapcsold be a rendszert. Tekerd a fejen a hangerőt olyan állásba, ahol kb szoktad hallgatni. Zene indít, majd tekerd addig az erősítőn a komponens szett gain-jét, amíg fülre kb egyben érzed a láda hangerejével. Kész :)
Harmadik rész, magassugárzó fázisfordítás,szintén jól írtad, kösd át ahogy írtad.

(#52462) simi811118 válasza Lite (#52436) üzenetére


simi811118
aktív tag

Ezek közül az Axton-t, vagy a Rainbow-t venném (bár ezt a Rainbow-t elég drágának tartom)
Gladen-ek inkább erősítőhöz valók. Többit nem ismerem. Az új Hertz-ekről is jókat hallani, az sem lehet rossz.

(#52463) simi811118 válasza Thomyyyyy (#52446) üzenetére


simi811118
aktív tag

Autohificity. Debreceni, van honlapja is, sokan vásárolnak nála. Ahogy hallottam, elég normális fazon.

(#52464) Lite válasza simi811118 (#52462) üzenetére


Lite
őstag

És ezekhez milyen 2 DIN-es fejegységet tudsz ajánlani?

Mert ahogy nézem, itt inkább a hangszóró lesz a szűk keresztmetszet...
(Elektronikus zene, de bakelitről felvéve, nem gyári cd-k!)
Az Axton is ennyire jó? Réges-régen létezett egy drága audiofil márka, ACR Axton néven. Ez annak valami "maradványa"?

A Rainbow-t sem ajánlottál itt olyan sokan, pedig ez sem mai név... :)

(#52465) balazska92 válasza simi811118 (#52461) üzenetére


balazska92
senior tag

Értem köszi. A hpf lpf dolgokat megcsináltam, belőttem kb 95-re őket. A fordított magas és sub polaritas is megvan. Megcsinalom meg a leirtak szerint a gaineket is. Ha az is meglesz, kell még bármit csinálnom, vagy így már kész vagyok? :) Illetve fentebb írtad hogy nincs aktív időkorr a fejemben, viszont passziv zenere nagyon jo, ez mit jelent, hogy értsem? :D

(#52466) B-enji


B-enji
tag

Üdv. Szerintetek van-e jelentősége, hogy milyen irányba kötjük be a kábeleket, fontos-e betartani a kábelen található irány jelölést?

(#52467) footy válasza Thomyyyyy (#52446) üzenetére


footy
addikt

Köszönöm a véleményedet, de minden tisztelettel kérdezem, hogy ennyi?
A Fabiaba nagyon nehezen lehet ertekelheto hifit rakni. Az atlagtol rosszabb a kabin akkusztikaja. A legfontosabb hogy kicsereld a fejegyseget es kiszigeteld az ajtokat. ITT megtalalod hogy az en fabiam ajtaja hogy volt kiszigetelve. A ket legfontosabb komponens ami nelkul hozza se kezdj:
- Fejegyseg (15-20 korul indul)
- Szigeteles (ha magadnak csinalod 12 korul ki lehet hozni)

Ha ezek utan elegedetlen vagy az eredmennyel akkor meg mindig lehet hangszorot cserelni es erositot berakni.
Megtalaltam a regi hsz.-emet amiben a Fabiahoz ajanlott hangszorok vannak. Erositobol pedig valami regebbi analog hangu alpine-t raknek. Bar ezzel a ket utolso tetellel nemigen fogsz beferni a 60ezres hatarba.

Azert nem tudok ajanlani Debrecen kornyeki hifist, mert nekem rossz tapasztalataim voltak.
A martinnal nagyon dragan dolgoznak(vagy legalabbis dolgoztak mikor kerdeztem), a qautohifivel pedig en nem voltam megelegedve.

En 3ezerert vettem 1 par octavia hangszorot. (ket magas+2 melykozep).

ui:
Most latom, hogy fejegyseg mar van. Ha azon kivul meg 60 belefer akkor osszejohet egy utosebb elso szett es erosito kombo.

(#52466) B-enji
Alap rendszernel nincs hallhato kulonbseg, de felso kategoriakban mar hozhat valamit. Masfelol ez semmibe nem kerul, max egy kis odafigyelesbe.

[ Szerkesztve ]

(#52468) mortalwombaR válasza footy (#52443) üzenetére


mortalwombaR
csendes tag

Nekem otthoni hifiben nem volt jo tapasztalatom CAT7-el: vágta a magasakat, fedte a reszleteket.
Utana lett Habia ezustozott rez ami hatalmas szivfajdalmamra mar nem beszerezheto, kulonben az kerult volna mar az elozo automba is :(

(#52469) footy válasza mortalwombaR (#52468) üzenetére


footy
addikt

A Cat7-et szerintem nem teszteltem. A Cat5e es CAt6 volt otthon, de ott sem mindegy a gyarto. En belden kabeleket hasznaltam. A felbontas nalam mindent vert, de csak a magasra lehetett rakni, mert a melynek eltunt az alja vele.
Otthoni hifim nem nagyon van, de a hazimozin is ugyanez a jelenseg volt megfigyelheto.

[ Szerkesztve ]

(#52470) Lite


Lite
őstag

Pls help!

Székesfehérváron (vagy környékén) tudtok ajánlani jó beszerelő(műhely)t?
Privátban is jöhet, nem reklámozni szeretnék, csak szereltetni. :)

(#52471) tboy93 válasza B-enji (#52466) üzenetére


tboy93
nagyúr

Javítsatok ki, de ha nem tévedek, akkor ennek csak bejáratott kábelnél van szerepe. Tehát egy friss kábelnél kvázi mindegy, de célszerű irányba állítani a későbbi esetleges csere-bere miatt.

(#52472) footy válasza tboy93 (#52471) üzenetére


footy
addikt

A szalhuzas iranya miatt nem mindegy. Bar ez mar nagyon audiophile varazslat szerintem.

(#52473) PiciPeti válasza footy (#52472) üzenetére


PiciPeti
őstag

Van benne valami anyagtani szempontból is, mivel nagyon nagy keresztmetszet változáson megy át a "drót", így nagy a csíra/kristányképződés is (bizonyos fokú alakítás felett egyre jelentősebb mértékben, de ez anyagjellemző), és ezeknek a kristályoknak az irányultsága nem mindegy, egyik irányba jobban vezetnek.
ELVILEG.
Ha már van, érdemes betartani... :K

(#52474) MunezXBK válasza Lite (#52470) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mit szeretnél? Tudok helpet.

(#52475) Lite válasza MunezXBK (#52474) üzenetére


Lite
őstag

Egy olyan szerelőt, ahol akár egyben meg tudom venni a cuccot (fej + hangszórók), be is tudja szerelni szépen (segédanyagok is rendelkezésre állnak, nem ott kell barkácsolni, hogy össze is tudja rakni a motyót..).

(#52476) MunezXBK válasza Lite (#52475) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Inkább legozzuk össze neked a motyót és ajánlok szerelőt. Jó lesz így?

(#52477) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Gyári hangszórók tönkrementek, ezért szeretném cserélni ezeket.

2 alternatíva van:

[link]

[link]

Mivel Peugeot 206-ba egy Pioneer deh-1700ub fejegység mellé megy, nincs magas elvárás, csak hozza a kötelezőt.

Megéri a 9-10k felár az Alpine szettért, vagy ilyen háttérrel a Hertz is kiszolgál, illetve van/nincs érdembeli különbség?

Aurea mediocritas

(#52478) tboy93 válasza AXisBOLD (#52477) üzenetére


tboy93
nagyúr

Inkabb a hertz, erzekenyebb es ezert konnyebben hajthato a fejegysegrol. Alternativa a gladen alpha 165.

(#52479) pengusz77 válasza PiciPeti (#52473) üzenetére


pengusz77
senior tag

Szilárdtestfizika vizsgán repültem volna egy ilyen elmélettel :)

(#52480) Meghivott válasza Meghivott (#52460) üzenetére


Meghivott
addikt

Egyszerűsítem, innen melyiket válasszam:
[link]

(#52481) Lite válasza MunezXBK (#52476) üzenetére


Lite
őstag

OKs! :)
Ment privát,bár azt hiszem, ott félreértettem valamit... :)

(#52482) AXisBOLD válasza tboy93 (#52478) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszönöm

Aurea mediocritas

(#52483) B-enji válasza tboy93 (#52471) üzenetére


B-enji
tag

Én is inkább ezen a véleményen vagyok, ha már bejáratódott egy kábel egy irányba, akkor utána inkább ne változtassuk meg az irányt.. :N Mondjuk egy polaritás cserét ezért végzek inkább a hsz-en, mint az erő vagy a hangváltó kimenetén... biztos ami biztos... :)

(#52484) UHT09


UHT09
tag

Sziasztok!

Tegnap nézelődtem Vw Golf 4-be Hifit!
És ezeket találtam , mennének bele?

Ezeket találtam:

Fejegység: http://qautohifi.hu/mp3-usb-aux/2383-jvc-kd-r651.html

Első szett: http://qautohifi.hu/5-cm-hangszoro-szett/2607-gladen-audio-rs-165-komponens-szett.html
http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=33&termek=49386 MELYIK a jobb?

Erősítő: http://qautohifi.hu/4-csatornas-erosito/1035-jvc-ks-ax3204dk.html

Később mélyláda: http://qautohifi.hu/30-cm-melylada/2664-gladen-audio-rs-12-zd-autohifi-subwoofer-zart-ladaban.html

Jók lesznek ezek?

(#52485) simi811118 válasza Lite (#52464) üzenetére


simi811118
aktív tag

2DIN-es kérdést passzolom.
Axton-t használtam régebben (CAC2.16-ot), de az újabbak még mindig ajánlott vételek ebben az osztályban.
Rainbow-t pedig bármikor, bárhol. Jó hang volt régen, és ma is az. Persze árban az Axton fölött van.
Ezeket a márkákat itthon talán 1-2 cég/ember, ha forgalmazza....

(#52486) simi811118 válasza balazska92 (#52465) üzenetére


simi811118
aktív tag

"Ha az is meglesz, kell még bármit csinálnom, vagy így már kész vagyok?"
Fülelni, hogy minden olyan-e amit elképzeltél. Ha nem, akkor finomhangolás. De ezt már nem írom le, mert nincs elég oldal hozzá. Próbálkozz Te magad 1-2 dolgot finomhangolni, állítani, ha valami nem kerek, esetleg előtte kérdezz rá itt. (Érdemes kilátogatni hangminőségversenyre, vagy hasonló zenei összejövetelekre, ahol meg tudsz hallgani pár autót, és így képben lehetsz, hogy a tiédnek milyen erősségei / hiányosságai vannak)

"Illetve fentebb írtad hogy nincs aktív időkorr a fejemben, viszont passziv zenere nagyon jo, ez mit jelent, hogy értsem?" Hát úgy, ahogy írtam. Többféle besorolás mellett kétféle (illetve inkább három) "csapásvonal" létezik. Aktív és passzív rendszer (mellette félaktív és hasonlók, de ebbe ne menjünk bele) Szóval passzív : nincs DSP, illetve aktív, amikor van. Pár szóban annyi, hogy a fejegységedben nincs DSP (hangprocesszor) amivel szabadon tudsz frekvenciát / vágási meredekséget / csatorna időkorrekciót / többsávos EQ-t....stb stb-t állítani. Ebben a passzív kategóriában a fejegységed nagyon jó hangúnak és felszereltésgűnek mondható. (passzív zenére kiváló)

[ Szerkesztve ]

(#52487) Lite válasza simi811118 (#52485) üzenetére


Lite
őstag

Amit linkeltem, Németországban van,de olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy meg tudom hozatni, viszonylag egyszerűen.

Erre az Axton-ra gondolok:

Axton AE652C

Ez vajon jobb, mint az itt sűrűn ajánlott Kicx ICQ6.2, vagy egy Audison APK165?

(#52488) G.Zs. válasza UHT09 (#52484) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az alapjan amit tegnap privatban ajanlottam:
- Erositobol en mindenkepp a u-Dimension Element-et vennem inkabb, mint ezt a JVC-t.
- Az elso szettbol mindketto jo lehet. Az altalam ajanlott u-Dimension Element szettnek a magasa jobb, a Gladen szettnek viszont a hangvaltoja jobban testre szabhato es passziv rendszer eseten ez elonyos lehet.
- A lada jo lehet, de mindenkepp meghallgatas utan, ha a tobbi cucc mar bent van.
- Fejet majd a tobbiek velemenyezik, en utoljara 10 eve neztem korul ebben a kategoriaban.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#52489) UHT09 válasza G.Zs. (#52488) üzenetére


UHT09
tag

Köszönöm! :)

(#52490) simi811118 válasza Lite (#52487) üzenetére


simi811118
aktív tag

Ha fejről akarod hajtani, akkor szvsz igen.

(#52491) pengusz77


pengusz77
senior tag

(#52492) Lite válasza simi811118 (#52490) üzenetére


Lite
őstag

Sirály! Meg is rendeltem! :)

(#52493) MunezXBK válasza Lite (#52492) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont most találtam 2 pár Audison szettet, jó pénzért, de akkor nem linkelem. :))

(#52494) Lite válasza MunezXBK (#52493) üzenetére


Lite
őstag

Azért jöhet... :) Max ezt visszamondom. :) Köszönöm!

(#52495) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Kicx Pro közép mennyire tud lemenni? Most látom, hogy van felrakva pár, és fejembe jutott, hogy be tudnám rakni hátra az ajtókba, rákötni a RAM3-ra, és akkor kirakhatnám a mélyládát.
Vagy egy kicsit elrugaszkodtam a valóságtól? :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52496) tboy93 válasza LógaGéza (#52495) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem nem valt ki egy jo subot.

(#52497) simi811118 válasza LógaGéza (#52495) üzenetére


simi811118
aktív tag

Azok a Pro 62N közepek inkább az ütősebb kicket célozzák meg. APro 6020-asai pedig SQ-sabb jellegűek. Subot egyik sem fog kiváltani, legfeljebb épített dobozban (azt is inkább reflex dobozban)
Hátsó ajtós mutatványra inkább 20-asok kellenének (azokból is mélyebb, combosabb darabok)

[ Szerkesztve ]

(#52498) footy válasza LógaGéza (#52495) üzenetére


footy
addikt

Nekem PVI 164 volt a hatso ajtokban es teljesen elgedett voltam veluk.

(#52499) LógaGéza válasza simi811118 (#52497) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az a baj, hogy nagyon nem vagyok biztos, hogy beférnének-e. Ugyebár 7gen 3 ajtós Civic, nem a lábtérben, hanem a ülés mellett vannak a hangszóróhelyek, és nagyon extra kiemelést, módosítást nem tudok csinálni, mert egyszerűen nincs hely lefele, így is belóg a kárpit mellé. Itt látszik, hogy hol van nagyjából két oldalt.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52500) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Szép napot urak, hagy büszkélkedjek kicsit. Két taggal bővült a hifis család és elég nagy dilemmát is okozott.
A 9812RB nem okozott csalódást, mindenféle állítgatás nélkül is tökéletes, viszont a Dragsterrel már bajban vagyok. Az eredeti elképzelés, hogy ment volna a Steg helyére, vagy ülés alá, viszont túl nagy, és sehol nem fér el, csakis háttámlán. Tud valaki ajánlani megbízható és olcsó tápkábel forrást?Akit megkérdeztem 2000ft-ot mondott a 20mm2 táp méretére.

Viszont rákötöttem a szettet a Dragsterre ( 375w/2ohm). Hangban óriási változás, teljesen más lett a magas, mélytartomány, közép az negatív irányban, dinamikában óriási lépés a 3x-os erősítőteljesítmény, viszont az igazi kick tartomány továbbra sem lett meg, szóval bele kell tőrödnöm, hogy ebben az ajtóban ez a kick ez nem érzi jól magát.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.