Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) orbano válasza hugi0 (#6998) üzenetére


orbano
félisten

a terhelhetőséget amolyan "megszemélyesítésként" értettem. ha áramot adsz neki, meg bemeneti jelet, rákötsz egy hangszórót és feltekered a gaint, akkor kvázi terhelésnek teszed ki az erősítőt :) nem elírás, inkáb csak nem szakmai a megfogalmazás.

BBéci: 98-tól gyártották őket az egyetlen konkrét infó alapján amit láttam. a manualban 14V-on van specifikálva a teljesítménye, viszont ahol régebben és most is olvastam róla ott azt írják, hogy kb. a dupláját képes leadni.
mondjuk nagyon nem érdekel, mert szépen teszi a dolgát, elégedett vagyok vele, jó párosítás lett a juniorral.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#7002) orbano válasza s4tch (#6997) üzenetére


orbano
félisten

köszi, majd nekifutok egyszer. hangszórók hangerejét hogyan szokták állítgatni? Nekem Szakáll -1db-t állított be a jobboldalnak, de pl. egész szépet ugrott hátrafele a színpad attól, hogy a jobb magason még csökkentettem -1db-t.
Teszt CD-m van dögivel, G.Zs. ellátott, meg egy kisebb azrenálnyit szedtem le mostanság (pl. Chesky recordos teszt CD-k baromi jópofák).

Hmm ha már itt tartunk egy kérdés: betettem egy olyan tesztet, ahol a színpad magasságát tesztelték: a padlóról indulva kezdtek valami rumbatök-szerű hangszerrel játszani, és szép lassan haladtak felfelé vele. amikor elérte a mikrofon magasságát, szólt a narrátor és ment tovább a plafon felé. amit hallottam: a mikrofon magasságáig nagyon szépen lehetett követni a magasságváltozást, bár az egész a magashangszórók síkjában indult, és a plafonig ért, viszont a mikrofon magasságától felfele eső résznél már azt hallottam, hogy a hang elindul visszafele (lefele). hiába szenvedtem vele, ennél csak rosszabb lett. Ez az autók sajátossága, vagy valamit nagyon rosszul állítok be?

amúgy mp3-at még csak a kocsi közelébe sem vittem amióta megvan a rendszer :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#7003) s4tch válasza orbano (#7002) üzenetére


s4tch
veterán

"hangszórók hangerejét hogyan szokták állítgatni?"

Nincs rá ökölszabály... Szerintem elsősorban a frekvenciamenetet kell kiszolgálni a hangszórók hangerejével, oldalanként egyenlő hangerőszintet szeretek, a térhez ott vannak az időkorrekciók. A színpadot valóban befolyásolja, kicsit balra-hátra fordítja, ha a jobb oldalt 1-2 decibellel lehúzod. (Az RSII automata beállítása -2dB-t hoz jobbra.) Szerintem jobb, illetve jobban tetszik, ha egyenlő hangerőn szólnak a hangszórók, és a színpadot inkább az időkkel mozgatod.

"Ez az autók sajátossága, vagy valamit nagyon rosszul állítok be?"

Jó kérdés, kíváncsi lennék a válaszra.

"mp3-at még csak a kocsi közelébe sem vittem"

Pedig nem rossz az... :) iPodon elfér kismillió zene, minimális különbség van a 320-as tömörített és a lossless muzsika között. Meg különben is, féltem a CD-imet, tesztelés kivételével csak másolatokat viszek le az autóba.

(#7004) G.Zs. válasza orbano (#7002) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Remélem pénteken te is ellátsz. :D

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#7005) BBéci válasza s4tch (#7003) üzenetére


BBéci
titán

Mi bajuk lesz a cédéknek az autóban? Van egy kiváló fejegységed és képes vagy másolatokkal etetni???
Egykori autóhifis főszerkesztőm szintén iPodról játssza le a WAV zenéket, jobban utálja az MP3-at, mint én. Az Ő high-end rendszerén nagyon kijön a különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7006) orbano válasza s4tch (#7003) üzenetére


orbano
félisten

minimális különbség????????? ne hülyíts. de komolyan. valami félre van állítva a rendszeredben :)
a hangerővel tudtomal azért kell csítelni, mert a magas hangoknál a fül jobban a hangerő alapján állpítja meg a hang forrását, és inkább a közép-mély tartományban fülel késleltetés/fázis alapján. Szakáll rzért is állította default -1db-re a jobb oldalt, de a -2 fényévekkel jobb. Ráadásul a frekvencia-átvitelnek is jót tett.
még hogy az mp3 minimálisan rosszabb csak... ááááá, efelett nem tudok napirendre térni.

BBéci: az ipod+WAV vs. gyári CD között van különbség? ha van mekkora? milyen rendszer kell az észleléséhez?

A vér nem válik VAZZE!™

(#7007) orbano válasza G.Zs. (#7004) üzenetére


orbano
félisten

emlékeztess majd még rá, felpakolok egy pendrivera mindent mi fülnek ingere.

A vér nem válik VAZZE!™

(#7008) Xero válasza orbano (#7006) üzenetére


Xero
nagyúr

Van, de nagyon kell figyelni, hogy kihalld a különbséget. Egyébként én is iPod+Lossless párti vagyok, viszont a gyári nyomott CD-k máshogy szólnak. Nem tudom elmagyarázni, de máshogy. :)

Nem is olyan régen valamelyik topicban posztoltak egy mp3 vs. wav tesztet! Na ott azért vagy 3-4x meg kellett hallgatnom, hogy eltaláljam melyik melyik. Kevés volt az igazán mély és magas így nem volt olyan feltűnő. :)

(#7009) BBéci válasza orbano (#7006) üzenetére


BBéci
titán

Korábban már írtam, milyen rendszeren hallgat zenét egykori főszerkesztőm.
Nakamichi 700, Celestra erősítők, Focal Utopia, JLAudio hangszórók. Passzívban!!!
Szerinte a különbség elenyésző, viszont a kényelem szuper.
Csakis eredeti CD-ről írt WAV-ba, nem letöltött zenékről van szó..

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7010) G.Zs. válasza orbano (#7007) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Most jutott eszembe, hogy péntek nem jó. Veszprémben leszek. Max vasárnap este megint. :K

Nálam a 9833-on nem is lehet oldalanként jelszintet állítani. :(
Ennyivel tudnak többet az új fejek.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#7011) Dictator^ válasza BBéci (#7009) üzenetére


Dictator^
veterán

Ment egy privi BBéci. Remélem nem gond.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7012) Dictator^


Dictator^
veterán

Infinity 475a erősítő

4 csatornás autóhifi-erősítő, kimagasló stabilitással és hangminőséggel a kategóriájában! Power Output 75 watts RMS x 4 channel at 4 ohms and ≤ 1% THD + N 180 watts RMS x 2 channel at 4 ohms, 14.4V supply and ≤ 1% THD + N Signal-to-Noise Ratio 85dBA (reference 1 watt into 4 ohms) Dynamic Power 117 watts at 2 ohms Effective Damping Factor 6.315 at 4 ohms Frequency Response (-3dB) 10Hz to 100kHz (-3dB) Maximum Input Signal 6V Maximum Sensitivity 100mV

Jónak számít? Megért 25e-ret? Ti irtátok, hogy inkább használtan.

Nos ez?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7013) Xero válasza Dictator^ (#7012) üzenetére


Xero
nagyúr

Meg meg! :D
Én ha nem lenne perpill erősítőm úgy megvenném mint a szélvész és meg is lenne a teljes Infinity rendszer! :D

szerk: Rám ne hallgass Infinity buzi vagyok! :B

[ Szerkesztve ]

(#7014) Dictator^ válasza Xero (#7013) üzenetére


Dictator^
veterán

Az tudom, hogy az infinity fasza márka, csak oltottatok, hogy ne vegyek újonnan mert kidobott pénz stb.

Nos ez ha jól látom ilyen 50k körül mozog, 25ért hozhatnám, szóval gondolom nem rossz.

Erre gondolom megoldható, hogy előre két komponens, hátúl meg bridgelve egy mélyláda igaz?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7015) Xero válasza Dictator^ (#7014) üzenetére


Xero
nagyúr

Ennyiért szerintem jó üzlet. :) És simán ellátná a feladatát. :K

(#7016) Dictator^ válasza Xero (#7015) üzenetére


Dictator^
veterán

tehát sokkal menőbb mint a 40e ft-os ground zero meg pajtásai?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7017) Xero válasza Dictator^ (#7016) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem mondom, hogy menőbb GZ-ből nem tudom milyen a 40e-s kategória, de ezt már hallottam és jól szól. Egyébként sem szoktak szart gyártani! :C

(#7018) Dictator^ válasza Xero (#7017) üzenetére


Dictator^
veterán

No mert nálam azt irtátok, hogy 40e-res kategoriánál is jobb, a 30-es használt -.-

Kiváncsi vagyok orbano és BBéci mit szól hozzá :)

#7012

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#7019) kisboxi válasza Dictator^ (#7018) üzenetére


kisboxi
tag

Én is nézeget ezt az erőt mielőtt megvettem a mostanit. Mondjuk akkor még használtan is ilyen 35-40k volt az ára.(már legalábbis amit találtam)Aztán egy jó árért beugrott a jelenlegi, Szóval a helyedben nem gondolokoznék a megvételén.
De majd jönnek a nagyok és megmondják.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#7020) BBéci válasza Dictator^ (#7018) üzenetére


BBéci
titán

Őszintén bevallom, még sosem találkoztam Infinity erősítővel, csak hangszórókkal, hangdobozokkal. Azok között többségben voltak a jók, egyet kivéve, ami kegyetlenül szarul szólt, (40e körül volt a listaára) tesztelése óta időnként eszembe jut és nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek. Emlegetett főszerkesztőmmel többször szóba került, mint elrettentő példa. :O

8 éve majdnem vettem egy pár Kappa 80-ast, valahogy így néztek ki. [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7021) Xero válasza BBéci (#7020) üzenetére


Xero
nagyúr

Lehet tudni melyik volt az?

(#7022) BBéci válasza Xero (#7021) üzenetére


BBéci
titán

Fejből nem tudom, elő kellene kotorni az újságok közül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7023) Xero válasza BBéci (#7022) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha van időd megköszönném, érdekel. :)

szerk: Ó ha azokat a kappákat lenne hova raknom... :U :DDD Ha van még egy kis időd nézz már át véleményezni a végső döntésemet home hi-fi topicban! :R

[ Szerkesztve ]

(#7024) BBéci válasza Xero (#7023) üzenetére


BBéci
titán

Megtaláltam.
Infinity Kappa 60CS. Az ára 55000 Ft volt, méghozzá 2000. nyarán!!!
A tesztben szokás szerint nem lehetett őszintén leírni a tapasztaltakat, mert azonnal elvesztettünk volna egy hirdetőt és az újság nélkülük nem életképes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7025) Xero válasza BBéci (#7024) üzenetére


Xero
nagyúr

Hmm. Na ezt sem gondoltam volna, hogy egy kappa lesz az! Köszi az infot!

(#7026) BBéci válasza Xero (#7025) üzenetére


BBéci
titán

Elképzelhető, hogy selejtes darab volt. Bár egy komponens szett esetében...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7027) Xero válasza BBéci (#7026) üzenetére


Xero
nagyúr

Az is vérciki, ha egy ilyen kategóriájú cuccból kijuthat selejtes. Még ha reference lett volna azt mondom ok, de így... :(

(#7028) s4tch válasza orbano (#7006) üzenetére


s4tch
veterán

Járó motornál már komoly hangerő kell ahhoz, hogy - azonos forrásból - meghalld a 320-as mp3 és az ALAC közötti különbséget. Hétköznapi használatnál, tehát amikor csak úgy zenét hallgatsz, nem pedig tesztelgetsz, fülelsz, nincs sok különbség. Autópályán, nagy hangerőnél a legdurvább az ALAC előnye.

Gyári CD és iPod+wav/ALAC között a legnagyobb különbséget az RSII és az iPod d/a konvertere jelenti.

------

Hátha érdekel valakit: uDim Jr4.300 az ebayen.

(#7029) MaciG


MaciG
addikt

szewasztok!

Volna pár kérdésem a témával kapcsolatban ,de az igazság az ,h nem igazán vagyok szakértő a témában.
Kinéztem itt a pH-n egy hangszóró párt , konkrétan ezt: M.N.C. Devil-X (13cm)!. Kérdés az ha ezt így szimplán rákötöm pl. egy M.N.C. innocd fejegységre akkor az úgy működni fog nekem rendesen? A cél az hogy szépen szóljon és legyen benne mély is a magas hangerő nem lényeg, mivel úgyse szoktam üvöltetni vezetés közben a zenét.
De ha ez így nem okés, vagy van valakinek ötlete, hogy ezek helyett milyet lenne érdemes venni az ne tartsa magában. :)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#7030) kisboxi válasza MaciG (#7029) üzenetére


kisboxi
tag

Hát, 13-as hangszórótól csodát ne várj mély terén. Én személy szerint kihagynám azt a hangszórót az autóból. Milyen autóba lenne? Inkább, nézz egy érzékenyebb 16-os szettet.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#7031) MaciG válasza kisboxi (#7030) üzenetére


MaciG
addikt

Buszba lenne a fülkébe. :) azért nem kell h nagyon hangos legyen.
"Inkább, nézz egy érzékenyebb 16-os szettet." -Esetleg tudsz valamit ajánlani, mert én tényleg nem értek hozzá. :B

BANZAII

(#7032) kisboxi válasza MaciG (#7031) üzenetére


kisboxi
tag

Na ezért lehet kapni fogok.

Buszba ez is jó választás lehet. Ennyiért nem is rossz.

[ Szerkesztve ]

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#7033) Joe fiú válasza kisboxi (#7032) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Szerintem is jó választás lenne.A kérdés már csak az,hogy buszba,hogy tudja berakni a 16-os szettet. Nem hiszem,hogy gyárilag lenne 16-os hely.

(#7034) Boci_83


Boci_83
őstag

Srácok! Olyan bontó elérhetőségére lenne szükségem, ahol autó erősítőket bontanak. Hangszóró kimeneti csatlakozót szeretnék cserélni az erősítőmön. Ötlet, hogy honnan szerezhető be ilyen csatlakozó?

**********

(#7035) kisboxi válasza Joe fiú (#7033) üzenetére


kisboxi
tag

Nem is írtam oda, ez nem szett hanem koax.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#7036) s4tch válasza MaciG (#7029) üzenetére


s4tch
veterán

Ha a vastag mély a fontos, akkor ekkora hangszórókkal nem jársz jól. A busz amúgy sem egy jól uralható akusztikai környezet, nehéz lehet oda valóban szépen zenélő rendszert építeni. A nagy üvegfelületek és a pokoli nagy légtér miatt a szigetelésnek semmi értelme, a mélyeket elősegítő ajtópanelt - klasszikus ajtó híján - nem lehet építeni, szóval máshogy kell a mélyeket előcsalogatni. A fej ismeretében a minőségi rendszer úgysem lesz kiépíthető... A helyedben inkább egy aktív mélysugárzót keresnék, amit be lehet tenni pl. ülés alá-mellé. Elvileg ezen az MNC innocd-n van 4 RCA, abból egyet kell összekötni a mélysugárzóval, oszt' hadd szóljon.

(#7037) arthropod


arthropod
tag

Sokszor olvastam hallottam hogy mnc, sal... hangszórói milyen rosszak! Ok, én laikusként ezt elfogadom! Viszont érdekelne a miért! Tehát mi az amitől, miatt ennyire hulladék kategóriába sorolandók?

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#7038) Joe fiú válasza arthropod (#7037) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nekem SAL van és úgy írom ezt.Ezen én is sokat gondolkodtam és arra jutottam,hogy a Sal hangszórók konkrétan elég gyengék teljesítményüket nézve.(Alacsony hangnyomás,rossz frekvenciaátvitel)legalábbis én erre tudok gondolni.
MNC-nél szerintem a rossz anyagszerkezet lehet a bib,láttam pár szanaszét szakadt papírmembrános MNC nyomót,amely a ráírt teljesítmény 20%-át ha tudta.

Amúgy nekem a SAL első hangszóróimmal semmi bajom nincs,nagyon szeretem őket(mikor vettük Pio-val hasonlítottuk össze,és kategóriákkal jobb volt tőle).

kisboxi:Igen-igen...boccs...Nálam két első hangszóró már szettnek számít.

s4tch: Ugyan nem tudom,hogy milyen buszról van szó,de én olyannal még nem találkoztam amiben mélysugárzó lenne.Ha csak munkaeszköz akkor szerintem totál felesleges ennnyit költeni rá.Buszvezetők inkább az útra koncentrálnak mint a zenére,szóval szerintem a fenntebb linkelt 16-os koax bőven jó.

[ Szerkesztve ]

(#7039) No-kia


No-kia
őstag

Hello!
Lenne egy kérdésem felétek. ezt a szettet + még egyszer ilyent, rámerjek kötni egy 4*50W-os carpower erősítőre? eddig azt mondták, hogy hamar kicsinálná az erősítő, nektek erről mi a véleményetek? // a fejegységem egy átmeneti SAL VB 2000 (4*25W ) ez lenne a másik választás, hogy erre kötöm, azt mondták ez is tökéletesen fogja megszólaltatni..
köszönöm a válaszzt

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#7040) Xero válasza No-kia (#7039) üzenetére


Xero
nagyúr

Miért csinálná ki? Nyugodtan kösd rá. Egyébként minek ebből a szettből kettő?

(#7041) No-kia válasza Xero (#7040) üzenetére


No-kia
őstag

vgay is nem kettő, csak gyorsan írtam, hátra egy integrator 5 került, nem comp, egyelőre nincs mélynyomó , az majd csak jövőre, és csak az első kettő elég kevés lenne már hátra szerintem , csak azt nem tudom, hogy az integratorokat(triax) a hátsó ajtóba, vagy a kalaptartóba tegyem

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#7042) Joe fiú válasza No-kia (#7039) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Szerintem nyugodtan rákötheted,legfeljebb a gaint csavard kicsit lejjebb.Az a fejegység kb. mindent tudna vele csinálni,csak normálisan megszólaltatni nem.

Ha a 20cm-esre gondolsz akkor kalaptartóba.16-ost ajtóba,de ezt az ötleted gyorsan elfogják itt hesegetni.

[ Szerkesztve ]

(#7043) Xero válasza No-kia (#7041) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha érdekel a véleményem, akkor nem raksz hátra semmit. Abból a pénzből amiből hátra vennél valami izét, simán vehetnél egy jó használt ládát! :K

(#7044) orbano válasza arthropod (#7037) üzenetére


orbano
félisten

Szerintem nyilvánvaló, hogy a hangszórókat a hangjuk alapján ítélik meg :)

s4tch: Hondám van, ami halk :P

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#7045) BBéci válasza arthropod (#7037) üzenetére


BBéci
titán

Ahogy Orbano Nagyúr mondotta volt, azért szarok, mert szarul szólnak.
Ezen nincs mit magyarázni.
Azt is el kell fogadni, hogy párezer forintért egyszerűen nem lehet jó minőségű hangszórót kapni. :(
Van egy bizonyos szint, ami alatt inkább nem hallgatok zenét, hanem dúdolok, énekelek, fütyülök magamnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7046) MaciG válasza kisboxi (#7032) üzenetére


MaciG
addikt

Szóval akkor ha ebből veszek 2db-ot az nekem tökéletes?

s4tch : Mélyláda egyszer az egyikbe volt még pár éve ,de kivetették. :D

Joe fiú : Munkaeszköz igen. Épp ezért mondom, hogy pl. olyan hangfalak amiket mondjuk gyárilag tesznek az ilyen focusokba tökéletesen jók, csak fogalmam sincs azok milyenek, de szépen szólnak és mély is van benne elég. :K

BANZAII

(#7047) BBéci válasza MaciG (#7046) üzenetére


BBéci
titán

Azok hangszórók, nem falak és a gyárik igencsak gagyik. Nem csak a Focusokban, szinte mindegyik autóban. Kiráz tőlük a hideg. :O

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7048) hugi0 válasza Xero (#7013) üzenetére


hugi0
őstag

Ehh . . .

Mibol all ez a rendszer ?

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#7049) hugi0 válasza BBéci (#7020) üzenetére


hugi0
őstag

Es mi lett helyette ?

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#7050) hugi0 válasza Boci_83 (#6999) üzenetére


hugi0
őstag

Felre rakattam 20 metert a kabelbol:
Nekem 2*4 meter kell. Szerintem neked is eleg lesz 2*6 meter.

Dobj meg egy maillal.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.