Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51551) pengusz77 válasza stefi81 (#51550) üzenetére


pengusz77
senior tag

(Gladen Alpha 165)

(#51552) csejani válasza csejani (#51538) üzenetére


csejani
csendes tag

Erre esetleg valaki?

(#51553) KRISSTUS válasza kacsa7 (#51549) üzenetére


KRISSTUS
tag

A Manualt én is néztem de csak az első táblázatában kerestem (hamar feladtam).
Köszi.

(#51554) kacsa7 válasza csejani (#51552) üzenetére


kacsa7
őstag

Ebben az árkategóriában jelenleg a legjobb fej. Vedd meg nyugodtan. Ráadásul a JVC-nek az utóbbi időben elég jó hangja van.

(#51555) lautnermark válasza Gyumadár (#51542) üzenetére


lautnermark
aktív tag

A Kicx erő nagyon nem illik közéjük.

(#51556) lautnermark válasza stefi81 (#51550) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Ha csak elektronikus zenét hallgatsz, akkor kipróbálhatod a visítós Hertz DSK-t.

(#51557) lautnermark válasza KRISSTUS (#51548) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Nézzél szét a Kácsa hsz. kábelek között.

(#51558) Zsocy155 válasza csejani (#51552) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
Én vettem egyet, de sajnos nem sokáig élveztem. Nagyon tetszett, ténylen jól szól -legalábbis az előző Sony-hoz képest tuti.
Valószínű hibás darabot fogtam ki, mert naponta 2-3 alkalommal kikapcsolt pár másodpercre, majd vissza és kétszer csinált olyat, hogy szólt a rádió és nem reagált semelyik gombra. Csak a reset gomb segített. Nagyon sajnálom, mert ahogy említettem nagyon bejött.

(#51559) lautnermark válasza Samus (#51545) üzenetére


lautnermark
aktív tag

"Azért nem tetszett a hangja, mert a csipogót nem kötötted rá (a lényeg meg sem szólalt)."
De, megszólalt. Pontosítsunk: a zene "lényegi tartalmát" (kb. 50-3000 Hz-ig) a mélyközépsugárzó adja le. A magas a zene irányát (szélesség, magasság, mélység) pozicionálja.

(#51560) lautnermark válasza lautnermark (#51559) üzenetére


lautnermark
aktív tag


[link]

[ Szerkesztve ]

(#51561) Gyumadár válasza lautnermark (#51555) üzenetére


Gyumadár
tag

OK, akkor kipróbálom.
Köszönöm! :)

(#51562) kigoi válasza KRISSTUS (#51548) üzenetére


kigoi
senior tag

Én 50-est használtam.
Acoustic research ssw 1,5-ot ajánlok.
Nem tudom a rendszer többi eleme mi de az EL 6 szerintem nincs kihasználva a hxa45el maradéktalanul.
Még a focal ps165 szettem volt és a cde-178bt fejem mikor én váltottam hxa45ről,bár ha olcsón vetted akkor nem szóltam csak én úgy tudom hogy 27-30 körül cserélnek gazdát amit én sokallok ma már.

(#51563) kigoi válasza lautnermark (#51560) üzenetére


kigoi
senior tag

Ez így szép és jó de én is szoktam állítgatni úgy hogy a magasakat kikapcsolom és tény és való hogy még ha a közepet fel is viszem vagy 4khz-ig az akkor is sz ar.
Lehet hogy a lényeg a középből jön főként, sőt biztos de magas sugárzó nélkül semmit nem ér.
Nincs meg egyik sem a másik nélkül,szimbiózisban él a magas és a közép :D

(#51564) kacsa7 válasza kigoi (#51563) üzenetére


kacsa7
őstag

Konkrétan magas nélkül egy tompa dobozhang van :DDD A közép nélkül meg egy vékony semmi. Döbbenet egyébként, hogy együtt az jön ki a végén ami, mert külön hallgatva ezt nem gondolnám :D

(#51565) kigoi válasza kacsa7 (#51564) üzenetére


kigoi
senior tag

Igen,még furcsább hogy mégis mennyire lehet hallani a különbséget pl egy másik magassugárzóval,holott ha csak azt szólaltatjuk meg tényleg szinte csak cincogás,sziszegés szerű hang van,együtt meg mégis mennyit változtat egy másfajta vagy minőségű magas.
Mivel a fejegységemen gombnyomásra kikapcsolható bármelyik hangszórópár vagy hangszóró így én laikus hallgatóknak ha van idő meg is szoktam mutatni hogy miként is szól ha csak az egyik illetve csak a másik szól.
Érdekesség képen hogy döbbenjenek rá milyen sokat is számít az az ici pici hangszóró amit magasnak hívunk,sajnos méretük alapján laikusok eléggé le szokták nézni őket.

(#51566) bojti175


bojti175
csendes tag

Valaki használta már az Alpine 3672 aktív hangváltót? érdemes lenne beruházni rá szerintetek?

(#51567) simi811118


simi811118
aktív tag

Mindenkinek válaszolok aki a magassugárzós témához szólt.

Ezért kell a magassugárzó. (felharmónikusok témakörben tessenek olvasódni :)
(((Tehát ha nincs jó magas, nem lesz jó közép és jó mélyhangod sem - igen, jó sub sem)))

[ Szerkesztve ]

(#51568) pengusz77


pengusz77
senior tag

Üdv a fórumtársaknak.

Szeretném a segítségeteket kérni a leendő 16-os hangszóró beépítésével kapcsolatban.
Kb. milyen irányban döntsem meg a hangszórót? (A 16-ost) Egyelőre a beépítőkerettel variálok (nincs gyári hely)
Az ajtó szigetelésével kész vagyok teljesen. Láttam, hogy a kárpit is le van szigetelve belülről. Oda lehet OV Soft-ot rakni? (van még egy guriga)
Hogyan lehet megoldani, hogy az ajtó "szervizelhető" legyen? Ugye ha lecsavarozom a beépítőt a ajtó belső feléhez, majd összegittelem a kárpittal (azért valahogy kinézzen má :D), akkor nem lesz bontható az ajtó (a hangszórón kívül ha bármit javítani kell)

(#51569) PiciPeti válasza lautnermark (#51559) üzenetére


PiciPeti
őstag

Számszakilag helyes megközelítés, de valójában rengeteget számít a magas hangja is... Részletek, felharmonikusok, stb... Ez teszi természetessé a hangzást...

És ugyanez igaz a subra, pedig az aztán 50-60Hz-nyi tartományt szól, és mégis mennyire tud hiányozni, ha nincs... Ha 2Khz-nél kivágok 50-60Hz-et a rendszerből, az 10 emberből 9-nek nem tűnik fel, de ha a subot kikapcsolom, az mindenkinek... ;)

(#51570) kacsa7 válasza pengusz77 (#51568) üzenetére


kacsa7
őstag

A mélyközepet egy picit felfelé döntsd, hogy jobban a füled irányába szóljon. gulacsigalery oldalán találsz képet switről és ignisről is, hogyan kellene állnia.

(#51571) pengusz77 válasza kacsa7 (#51570) üzenetére


pengusz77
senior tag

Jaja, ott láttam, meg a paradoxnál van még 1 beépítés (kb. ugyanaz).
Akkor egymás felé nézzenek, és kicsit fölfelé mindkettő?
A magassal meg próbálkozni kell?
Ehhez a Rainbow szetthez hol lehet hangszórórácsot szerezni?

[ Szerkesztve ]

(#51572) kacsa7 válasza pengusz77 (#51571) üzenetére


kacsa7
őstag

Igen.
A magasat attól függ, az ajtón vagy az A oszlopon helyezed el. Valahol középen a váltó környékén keresztezd első körben, aztán onnan lehet forgatgatni, és hallgatni hogy jobb. Játszani a hangerővel (a hangváltón tudod állítani 3 állásban).
Nem is értem ehhez miért nincs rács. Egy 10eFt-os szetthez is már adnak. Nekem mondjuk mindig csak púp volt a hátamon, mert az Astrába pont nem kell.

(#51573) bojti175


bojti175
csendes tag

Hali. Hifo txi6000-ről mi a véleményetek?

(#51574) Speeedfire válasza drunkyboy (#51540) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi. :R
Nekem meg másra nem kell, max egy kis utazó táska szokott bekerülni hátra. Így adott volt, hogy kialakítsam.


kigoi: Tudom, hogy nagy esés. De egyelőre nem tudom, hol a hiba oka. A generátorra gyanakszom, hogy vagy nem jó már vagy kevés. Igazából egy 1F-os kondin is gondolkozok, az biztos elég lenne ennek kb 500-600W-ot vehet fel és akkor az akku is kímélve van.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#51575) opeter70 válasza Speeedfire (#51574) üzenetére


opeter70
senior tag

Bocs, hogy beleszólok, de pont ezért nem javasolt a kondi, mert a legtöbben a tápellátás hiányosságait, gyengéit igyekeznek vele kiküszöbölni, több-kevesebb sikerrel.
Lehet kondit használni, ha valaki nagyon ragaszodik hozzá, de a tápellátás rendbetételét ezzel nem lehet megúszni.
Az akku negatív pólusa és a testpont közötti kábelezés rendben van?
Tipikus hiba, hogy erről sokan megfeledkeznek.

(#51576) stefi81 válasza pengusz77 (#51551) üzenetére


stefi81
tag

Köszi, elsőre tetszik!
Esetleg az segíthet egy kis mély hang kipréselésében, ha a kalaptartóba vennék a az első ajtókban lévő Gladen Alpha 165-hoz (amit még meg sem vettem :D ) valami olcsó mély közép hangszórót amit a magnóval csak mély frekik kiadására kényszerítenék? (van ilyen lehetőség a magnóban hogy pl. a hátsók csak subként üzemeljenek és a freki tartomány is állítható)
Pl valami ilyet
Vagy hülyeség?

(#51577) pengusz77 válasza stefi81 (#51576) üzenetére


pengusz77
senior tag

Majd a profik válaszolnak :D
A Gladen-t akkor szokták ajánlani, ha fejről hajtod, mert 3 ohmos. Én is azt akartam, de aztán vettem erősítőt :D (nem bántam meg, sokkal szebben szól)
Ja és használtat vegyél. Biztos segítenek a fórumtársak.
Hátra nem szoktak semmit ajánlani a subon kívül.
Inkább szigeteld ki az ajtót. (8000 a belinkelt hangszóró, 10000-ből kiszigeteled a két ajtót - 2nm - )

[ Szerkesztve ]

(#51578) kigoi válasza stefi81 (#51576) üzenetére


kigoi
senior tag

Bizony hogy hülyeség mert annyit vennél észre hogy jár a membrán de hangerő nuku.
Ez nem éppen így működik hogy akármilyen hangszórót beépítesz free-air ként aztán csak alacsony frekit adsz neki és akkor ő majd mélyként fog funkcionálni.
Fejről pedig legrosszabb ha alacsony frekit akarsz neki adni,mivel azoknak a legnagyobb az amplitúdója így fejről pik pakk 4szögjelel bombázod majd.

Megfelelő ajtó szigetelés kell,egy jó első szett és neki egy jó erősítő,és akkor lesz valamennyi mélyebb hangod is nyomó nélkül.

(#51579) stefi81 válasza kigoi (#51578) üzenetére


stefi81
tag

Akkor inkább leszigetelem...
De mivel és hogy?
Ezzel?
Vagy ezzel?

Nem az ajtónak a külső lemezére kell a szigetelés, mert a képen a nem ott van.

(#51580) komipuli


komipuli
csendes újonc

Üdv Mindenkinek!
Mai megfigyelésem.:mint írtam még a JVC KD-X320BT el muzsikálok .Flac zenéknél néha-néha, előkerült egy olyan jelenség, hogy pillanatra ugrott a zene.Nem volt vészes, de piszkálta a csőröm mi lehet? Már mindenre gyanakodtam. Mígnem PiciPeti javallatára a konvertált zenéimmel wav-ba, a mai zenehallgatásnál ezek az apró szünetek eltűntek. Valszeg a jvc nem olvassa kellőképpen a flac fájloka?Nem tom. Mindenesetre leírtam, hátha valaki ebben a cipőben jár egyszer, s tudja.

(#51581) simi811118 válasza stefi81 (#51576) üzenetére


simi811118
aktív tag

Fejegységgel sosem lesz mélyhang. Szigeteléssel javulhat ugyan a helyzet, de a teljesítmény akkor sem fog változni. Ha ettől jobban nem akarsz beruházni és belemélyedni a dologba, sokkal jobban járnál egy aktív subbal. Ezek kicsik, tényleg nem sok helyet foglalnak el, kis teljesítményük ellenére jól kiegészítik az alap rendszereket. Beépítésük sem eget rengető meló. És sokkal jobbnak fogod hallani. A fejről hajtott szettek semmilyen ajtóban nem fognak igazán mélyre menni. De egy kis aktív sub igen.

(#51582) simi811118 válasza komipuli (#51580) üzenetére


simi811118
aktív tag

Milyen bitrátásak voltak a megakadó flac-ek?

(#51583) pengusz77 válasza stefi81 (#51579) üzenetére


pengusz77
senior tag

Hanno Protecto PF 830.

(#51584) kigoi válasza stefi81 (#51579) üzenetére


kigoi
senior tag

Hanno protecto 830-as.
Az ajtó teljes belső lemezfelületeire is kell,plusz oda ahol a képen is látszik.
De erősítő kell ha már nem gyári hangszórót hajtasz.
A fej nem bírja majd rendesen kontrollálni a nagyobb mozgó tömeget,tehát ajtó szigetelés és gyári hangszóróval fejről hajtás esetén jó eséllyel több,és kontrolláltabb mélyfrekid lenne mint így egyébként jobb hangszóróval.
Egész olcsón lehet már szerezni megfelelő erősítőket használtan,kis méretűek akár ülés alá is beépíthetőek.

Az aktív sub nem rossz ötlet,nem tudom mennyire vagy az ellen hogy legyen egy kis láda a csomiban.

(#51585) komipuli válasza simi811118 (#51582) üzenetére


komipuli
csendes újonc

Nem vészes, de a folyamatos zenehallgatást pont zavaróan befolyásolta. Szóval qrvára idegesítő volt.

(#51586) Speeedfire válasza opeter70 (#51575) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Az erősítő negatív kábele a kasztnihoz van rögzítve. Ez így nem jó? :U
A kábel szettekben is csak fél méter a negatív kábel.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#51587) footy válasza Speeedfire (#51586) üzenetére


footy
addikt

A kasztni es az akku negativ polusa kozott a gyari tyukbel van vagy raktal normalisat?

[ Szerkesztve ]

(#51588) lautnermark válasza Speeedfire (#51586) üzenetére


lautnermark
aktív tag

A karosszéria és akku ill. a karosszéria és motorblokk közötti kapcsolatot is meg kell(ene) erősíteni.

(#51589) Speeedfire válasza footy (#51587) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem raktam. Nem tudom, hogy milyen kábel van ott. Oda is kellene egy 20-as táp az akku és a kasztni között?


lautnermark: Kasztni és a blokk? :U

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#51590) footy válasza Speeedfire (#51589) üzenetére


footy
addikt

Igen.

(#51591) andras888


andras888
aktív tag

Sziasztok!

JBL CS-6C
Impact EF 65S
Impact EF 66S
Impact KS65SR

Ezek a szettek közül melyiket választanátok?
Vw Vento első ajtajában lesznek, elsőnek fejegységről, majd erősítőre szeretném kötni.

(#51592) lautnermark válasza Speeedfire (#51589) üzenetére


lautnermark
aktív tag

- kasztni és blokk
ÉS
- kasztni és akku

Legalább 20 mm2-st.

(#51593) lautnermark válasza andras888 (#51591) üzenetére


lautnermark
aktív tag

KS65SR-t kb. 1,5 éve akartam venni kipróbálásra, már akkor kifutott volt és itthon beszerezhetetlen. Csak sok webáruház cseszik frissíteni az oldalát. EF-ből inkább a 66-s, annak nagyobb az érzékenysége, 25-s selyem magasa van és a mélyközépnek lentebb van a rezonanciája.

(#51594) mortalwombaR válasza lautnermark (#51592) üzenetére


mortalwombaR
csendes tag

Kasztni és blokk közti kapcsolat hogy jön képbe autòhifivel kapcsolatban?
Az igaz, h az autò saját testkábele (kasztni és akksi között) legyen azonos átmérőjű az erősìtőhöz menő pozitìv kábellel.

(#51595) andras888 válasza lautnermark (#51593) üzenetére


andras888
aktív tag

Köszönöm a választ!

(#51596) lautnermark válasza mortalwombaR (#51594) üzenetére


lautnermark
aktív tag

"Az igaz, h az autò saját testkábele (kasztni és akksi között) legyen azonos átmérőjű az erősìtőhöz menő pozitìv kábellel."
Nem, azt ráadásként teszed be, hiszen az autó testkábelére is szüksége van a gyári fogyasztóknak.

"Kasztni és blokk közti kapcsolat hogy jön képbe autòhifivel kapcsolatban?"
A generátorod hová van testelve? A blokkhoz vagy az akkuhoz?

(#51597) PiciPeti válasza lautnermark (#51596) üzenetére


PiciPeti
őstag

És a generátor töltés szálát is kicseréled? Mert akkor ugyanúgy csak az egyik felét erősíted, aminek nem sok értelme van. A töltés szálat kicserélni meg nagy munka, és 99%-ban fölösleges is. Ahogy a blokk testelését is, általában elég csak a gyári kábel felfekvő felületeit felpucolni, lekezelni korrozió ellen... :K

Mivel a gyártók a generátorhoz méretezik ezeket a kábeleket (nem a fogyasztókhoz!), így sokat nem tudsz javítani a cserével. Szemben az akku + testelésével, mert az viszont már a fogyasztókhoz van (alul) méretezve. ;)

(#51598) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Az autóm egy 98-as corolla amiben gyári hangszórók vannak és egy ilyen [JVC-KD-G331] fejegység. Nem túl erős nem tud sok mindent de a hangkép vállalható. Nem vagyok teljesítmény vagy mély fetisiszta.
A fejegységet szeretném cserélni funkcionalitásban gazdagabbra (USB,BT). Az autó műszerfal világítása zöld az anyagi keret max 40k. Elég sokat utazok ezért lenne fontos a BT. és kevésbé az USB.
Ezeket néztem:

JVC KD-R961

Alpine CDE-173BT

Melyiket érdemesebb megvenni? Melyik szólhat szebben? Illetve ha tudtok mást ajánlani akár mechanika nélkülit is szép hanggal jó lenne.

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#51599) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Bocsánat lejárt a szerkesztési idő!
Ő is játszik még Clarion FZ502E

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#51600) lautnermark válasza PiciPeti (#51597) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Ámen. Egy kis túlméretezés sosem árt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.