Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) radi8tor válasza KriszXJR (#51248) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a burkoltan fogalmazással van a lényeg. Mi is tudunk szöveget értelmezni, elhiheted.
Azzal van a gond, hogy egy konkrét hirdetés linkelése (legyen az Hardveraprós, OLX-es, akármilyen) mögött állhatnak anyagi érdekek (szomszéd, barát, saját hirdetés). Ezáltal pedig nem a segítő szándék vezérli az illetőt, hanem az anyagi érdek.

És igen, azzal nincs gond ha leírod azt a pontos címet amivel megtalálja ott.

⭐ Stella

(#51252) ugabesz


ugabesz
csendes tag

Ha már ennyit off-olunk :) Nekem konkrétan sokat segített az ominózus reggeli bejegyzés, ugyanis az olx-es hirdető nem adta meg az erősítő típusát, így sosem találtam volna rá... Viszont így már boldog tulajdonosa vagyok :)

(#51253) bojti175 válasza ugabesz (#51252) üzenetére


bojti175
csendes tag

A gm 4200?

(#51254) bojti175


bojti175
csendes tag

Szerintetek ez működhet, hogy indításkor ne vegye el az áramot a fejtől? egy 10 A egyenirányító diódára gondoltam és 10 db 1000uF kondira. Vagy valami egyéb ötlet? :) Ez milyen hatással lehet a hangra? másik fórumon láttam, hogy egy fórumtárs használ kis kapacitású kondikat a fejegység elé és azt mondta, hogy dinamikában hozott neki a fej előtti kondi, de első sorban a kikapcsolás miatt lenne, ha nincs negatív hatással.

[ Módosította: radi8tor ]

(#51256) KriszXJR válasza bojti175 (#51254) üzenetére


KriszXJR
tag

Létezik ilyen kondi gyárilag is (pl: Mundorf Headcap) azok 33000uF körül vannak. Hogy jó-e ez valamire azt én nem tudom, de igazából a problémádat más oldaná meg. Ez egy gyengécske akksira utal.

(#51257) PiciPeti válasza radi8tor (#51251) üzenetére


PiciPeti
őstag

Értem, miről írsz, és mi a félelmetek ezzel kapcsolatban, de ez hamar kibukik sztem, mivel itt fórumozik 10-15 ember aktívan, aki nap-mint nap ide jár. Ha valaki szemetet, vagy túlárazott dolgot hirdet, az fel fog tűnni nekik/nekünk. Ugyanígy ha valaki mindig egy adott eladó termékeit reklámozza, tukmálja. Ha ez kibukik, akkor természetesen megteszem én is megfelelő lépéseket.

Viszont amíg segítő szándék áll egy ajánlat mögött, addig kár, és hiba ezt tiltani szerintem. Persze ezt "kívülállóként" nehéz átlátni, de mint közösség, szerintem ez működő felállás, hiszen mint a példa mutatja, legalább 1 éve így megy ez itt, és nem korcsosult a topic "zsibvásárrá", ellenben mint az előző hsz-ek igazolják, sok-sok embernek sikerült ezzel IS segíteni, a szakmai tanácsok mellett...

Kérem, hogy gondoljátok át a dolgot ezzel kapcsolatban. Szerintem a tiltás itt csak susmorgást, kiskapuzást, és ügyeskedést fog szülni. (Utaljunk a hirdetésre, intézzük privátban, stb...)

Várom válaszod/válaszotok! :R

(#51258) bojti175 válasza KriszXJR (#51256) üzenetére


bojti175
csendes tag

Amikor új volt az aksi akkor is ezt csinálta :-( 45Ah-s varta.

(#51259) PiciPeti válasza KriszXJR (#51256) üzenetére


PiciPeti
őstag

A legtöbb modernebb autó megszakítja az ACC állásban működő részegységek áramellátását az indítózás idejére. Egyrészt az akkut védik a túl nagy áramfelvételtől, másrészt a fogyasztókat a hirtelen feszültségcsúcstól, áramlökettől. :K

(#51260) Czimby válasza bojti175 (#51258) üzenetére


Czimby
addikt

A Bosch és a Varta aksik elég gyengék sajnos, inkább MOLL, Rocket, Exide stb...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#51261) kacsa7 válasza PiciPeti (#51259) üzenetére


kacsa7
őstag

A start/stop-os autókhoz való fejeknél nincs ez a jelenség. Az Alpine CDE-178BT-m pl ilyen volt. Az nem volt érzékeny az indítózásra, észre sem vette. Persze jó akksi is kell hozzá, mert a gyári GM akksival néha kikapcsolt. Amikor bekerült az Exide Premium megfelelő indító árammal, onnantól nem csinálta.

(#51262) PiciPeti válasza kacsa7 (#51261) üzenetére


PiciPeti
őstag

Valószínű csak akkor kapcsol ki, ha az ACC szálon x idő után se jelenik meg a +12V.

A kolléga kérdésére is ez a válasz amúgy, vagy átköti fixre, tehát hogy gyújtás nélkül is menjen a fej, vagy felkondizza az ACC szálat, egy diódával, ahogy az ábrán is szerepel. :K

(#51263) LógaGéza válasza PiciPeti (#51262) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mondjuk az a vicc, hogy a Clarionomnál van egy kis kikapcsolás animáció, ami a kikapcsolás után 3 másodperc alatt fut le. Ergo mikor ráadom a gyújtást, akkor bekapcsol, megvárom, hogy kattan a főrelé, ekkorra már pont megszólalna a fejegység, de mivel indítok, ezért a fejegység lekapcsol, lejátsza az animációt, de mire végigmegy, akkora jár a motor, ergo újra bekapcsol... Szép megoldás :U

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#51264) bojti175 válasza PiciPeti (#51262) üzenetére


bojti175
csendes tag

Ja igen, az acc és a +12 össze van kötve jelenleg és aksiról kapja.

(#51265) MunezXBK válasza LógaGéza (#51263) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én ki szoktam kapcsolni a fejet. :B

(#51266) KriszXJR válasza Czimby (#51260) üzenetére


KriszXJR
tag

Tapasztalatom ugyan ez. 15év alatt volt 5db Banner akksim, 2éve váltottam Vartát vettem. Nem teszem többet. Viszont a 8éves Blue Top még mindig üzemkész, ha rosszabb esetben szükség van rá.

(#51267) ugabesz válasza bojti175 (#51253) üzenetére


ugabesz
csendes tag

Igen :)
Az akkus kérdésedre pedig sztem a 10x1000uF semmire sem elég, de pl ha szerzel egy 1F kondit (a használt piacon 5-10eFt), az megoldhatja a problémádat, ha csak az RCA kimenetet használod (ebben az esetben akár 1 percet is el tud róla menni a fej), vagy ha nem - az indítás idejére lejjebb veszed a hangerőt. Mivel ezeknek a kondiknak külön ki és bemenete van, elektronikával elválasztva, így kiegészítő diódára sem lesz szükséged.

(#51268) Czimby válasza ugabesz (#51267) üzenetére


Czimby
addikt

Azért az utolsó mondatodban van némi sci-fi :DDD

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#51269) szilva01


szilva01
őstag

Csókolom!
Ha hülyesége(ke)t kérdeznék, kérlek nézzétek el, nem értek semmilyen hangtechnikához. :DDD A topikban is keresgéltem egy kicsit meg a guglin is de nem találtam kielégítő választ sajnos. Bedöglött a 8000 forintos osanos fejegységem egy 2001-es suzuki swift-ben (szedán ha ez számít valamit), amit nem is sajnálok, mert még a számítógépem hangszórójához képest is szörnyen szólt. Gondolom ez a gyári hangszóróknak is köszönhető kisebb-nagyobb részben. Na, a lényeg az, hogy 20-30k környékén keresek a gyári cucchoz fejegységet, 1 din méretűt. Nyilván minél kevesebb, annál jobb. Az egy dolog amit szeretnék tőle, hogy a hangminősége minél jobb legyen (mondjuk nem tudom van-e olyan szituáció, hogy nem ez számít :F :DDD ), nyilván pénzmag és a gyári hangszórók határain belül. Ha rá lehet dugni pendrive-ot, vagy androidos telefont annál jobb, de ha van olyan egység ennyiért ami csak CD-t olvas, de behugyozok a hangminőségtől, akkor majd írogatom hetente a CD-ket. :DDD

(#51270) tboy93 válasza szilva01 (#51269) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! 30k-ert 2 opciod van. Vagy veszel egy uj jobb minosegu fejet, aminek atlagos hangja van vagy veszel egy regebbi csak CD-s fejegyseget, ami anno felso kategoria volt es brutal jo hangja van. Az elso opciot akkor javasolnam, ha nem akarsz a fejegysegen kivul masra kolteni. Egy pioneer 180ui boven tobb, mint amire a gyari hangszoroknak szuksege van, funkciok teren is kiszolgal majd. Ha bele szeretnel menni komolyabban, azaz uj elso szett, erositok, lada stb. akkor egy komolyabb hasznalt fejet javasolnek.

(#51271) ugabesz válasza tboy93 (#51162) üzenetére


ugabesz
csendes tag

Tegnap meghajtottam a Pio TS-E170Ci szettet egy komolyabb négycsatornással hidalva (lemérve 4 ohmon ~2x250W RMS-t visz). Sajnos elég hamar lekoppan a mélyközép :( Úgy képzeld el, hogy normál mennyiségű mélyet tartalmazó zenével az erőlködő elé kötött 15A biztosítékot nem sikerült megolvasztanom... Viszont egy akusztikus felvétellel - csak gitár + énekkel igen, utána kicseréltem egy 25A-ra az bírja, de ez még közel sem az erősítő vége...
Kéne elé egy felül áteresztő szűrő 30-40Hz körüli, azzal még nyernék egy picit. Lehet ilyet külön kapni, valami értelmes áron, vagy inkább rakjak össze egy ilyet: [Sallen & Key másodrendű HPF]

(#51272) ugabesz válasza Czimby (#51268) üzenetére


ugabesz
csendes tag

Bocs, igazad van, legtöbb esetben csak a kondi és a betáp között van elektronika, szóval lehet hogy mégiscsak kelleni fog az a dióda :)

(#51273) szilva01 válasza tboy93 (#51270) üzenetére


szilva01
őstag

Nem tudom meddig lesz meg a verda, lehet még sokáig, meg (gondolom) a hangot lehet vinni másik autóba, de a biztonságos üzemhez szükséges költségeken kívül nem szeretném erre az auóra locsolni a pénzem, viszont zene nélkül megőrülök, főleg egyedül. A fejegységet meg köszönöm! :R

(#51274) Czimby válasza szilva01 (#51273) üzenetére


Czimby
addikt

A tboy által ajánlott fejegység nagyon jó az árához képest, és a 30e Ft-os sem szól semmivel sem jobban mint ez, csak 1-2 felesleg dolog, állítható színek stb van benne. a Bele kb ugyanaz.

De ha a fennmaradó 12e Ft-ot esetleg hangszóró cserére költöd, vagy ajtó szigetelésre annyit fog változni a hangminőség, hogy leesik az állad.
(Ha jól emlékszem a sedannak az ajtóban van a hangszóró, nem a műszerfalban :F )

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#51275) Czimby válasza ugabesz (#51272) üzenetére


Czimby
addikt

Maradjunk annyiban hogy az az elektronika csak a kijelző és semmi más, a kondik 99%-ban.

A kondiból kiáll 2db kb 8mm vagy nagyobb átmérőjű kivezetés amit semmiféle relé vagy kapcsoló nem szakít meg. Ezért is kell ellenálláson keresztül tölteni őket beüzemeléskor.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#51276) simi811118 válasza szilva01 (#51269) üzenetére


simi811118
aktív tag

Szia!
Én gyári hangszórókhoz ebben az esetben inkább egy mechanika nélküli fejet vennék, ami tud lejátszani valami veszteségmentes formátumot. Flac, wav. Kenwood kmm széria vagy Pioneer mvh széria. Jvc-t is lehet, azok is jók. 16-25 között vannak az árak, újonnan, boltból garival.
Szvsz én ebben a helyzetben egy kenwood kmm 361-est vennék. Régebbi CD-s fejet abban az esetben vennék, ha lenne mögötte kicsit komolyabb rendszer és szükséged lenne aktív vágásra és/vagy időkorrekcióra.

(#51277) simi811118 válasza simi811118 (#51276) üzenetére


simi811118
aktív tag

Vagy egy Kenwood KMM-122 -t. ;)

(#51278) Gábor984 válasza ugabesz (#51271) üzenetére


Gábor984
tag

Hát szerintem arra szettre tök fölösleges egy ekkora erősítőt rákötni. 60W rms-t bír az a szett. Jóhogy hamar felkoppan. Értem én, hogy dinamika, meg tartalék, meg minden, de ez már túlzás. Szerintem nem azt kellene nézni, hogy hány wattos az erősítő. Nekem egy steg K4.01 volt 4x85 W rms teljesítménnyel és nem éreztem, hogy nincs dinamika, nincs tartalék ugyanezen szettet hajtva. Tökéletesen elég volt neki, tökéletesen kontrollálta a szettet.

(#51279) simi811118 válasza ugabesz (#51271) üzenetére


simi811118
aktív tag

Az erősítőn vagy a fejegységen nincs hpf?
(((Ha hangerő kell, nem biztos hogy ez a szett jó választás volt)))

[ Szerkesztve ]

(#51280) szilva01 válasza Czimby (#51274) üzenetére


szilva01
őstag

Igen, az ajtoban van. Ha ilyen gagyi hangszoroknal is ennyit szamit a szigeteles akkor lehet (ezen a rettento hosszu hetvegen :DDD) kicsit jobban beleasom magam a temaba!

(#51281) Czimby válasza szilva01 (#51280) üzenetére


Czimby
addikt

Hanno protecto pf830-al 12e ft-ból kijön a két ajtó. Youtubeon van video, hogy kell felrakni bitulapot. A komfort is jobb lesz, és a zene is. Hiszen ezután mondhatni hangfalban van a hangszóró. Fontos, hogy a szerelő nyilásokat az ajtón lezárd a lappal.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#51282) pengusz77 válasza Czimby (#51281) üzenetére


pengusz77
senior tag

Én ma vettem 2nm-t 9200-ért. Jövő héten én is nekiugrok.

(#51283) Czimby válasza pengusz77 (#51282) üzenetére


Czimby
addikt

Hol volt olyan olcsón?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#51284) pengusz77 válasza Czimby (#51283) üzenetére


pengusz77
senior tag

Téged biztos a moderátorok küldtek :)

(#51285) lautnermark válasza Czimby (#51281) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Csak a kötekedés kedviért: Most van hangfalban a hangszórója. Szigetelés után már hangdobozban lesz.

(#51286) szilva01 válasza Czimby (#51281) üzenetére


szilva01
őstag

Ejj, irulokpirulok, 2001 ota csaladban van az auto de nem tudom hol a hangszoro, csukott allapotban olyan szepen osszesimul az ajto meg a muszerfal... :B

(#51287) pengusz77


pengusz77
senior tag

Nemsokára hangszórókábelt kell vásárolnom. Szerencsére itt kaptam ajánlást, köszönet a segítségért.
Közben olvasgattam, keresgéltem, és a következő gyártóra bukkantam:

[Kábelgyár]

Itt közvetlenül a hangszóró kábel katalógust linkeltem be (mint látható millióféle termékük van)
Kérdésem az lenne, hogy mit is takar pontosan a "Rendkívül finoman sodrott rézvezető (6-os osztály)"
Mik ezek az osztályok, és miben jobb mondjuk egy LSW25?
A fenti gyártó pl. gagyinak számít? (nyilván nem a legfullosabb High end kábelekhez viszonyítva :)

(#51288) opeter70 válasza pengusz77 (#51287) üzenetére


opeter70
senior tag

Ez nem egészen így működik sajnos.
Ez a hangszórókábel dolog egy elég nagy "mágia". Nem lehet pusztán csak a műszaki paraméterek alapján megmondani egy kábelről, hogy jó, vagy rossz (milyen egyszerű is lenne az élet, csak kiválasztanánk egy táblázatból a számunkra legjobb szerkezetű, összetételű kábelt és máris megvan "álmaink kábele". :) ).

Példának okáért az LSW25 egy viszonylag durva (értsd: az átlagnál kissé vastagabb) elemi szálakból készült kábel, és mégis nagyon jó a "hangja".
Találkoztam már sok finomabb szálakból készült kábellel, ami a nyomába sem ért.

A kábel anyaga, összetétele már többet mond el (általában jobb, ha minél tisztább réz, de lehet ezüsttel, vagy ritkábban más fémmel ötvözött is), de még ezek alapján sem lehet "vakon" megmondani, hogy neked melyik lesz a legjobb, mert a hangszóróktól és a rendszer többi elemétől is függ, hogy milyen kábel passzol hozzá.

Ezügyben inkább hallgass a többség tanácsára, vagy esetleg próbálj ki több kábelt (tudom, ez autóhifiben nagyon nagy macera).

(#51289) bojti175


bojti175
csendes tag

[link]

Ha valaki kíváncsi hogy honnan kezd torzulni a sinus jel.. Kipróbáltam működik :-) csak a próba szálon lévő ellenállást cseréltem egy 1M potméterre.

(#51290) lautnermark válasza szilva01 (#51286) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Szerintem a műszerfal alatti "térdsugárzóid" vannak.

(#51291) pengusz77 válasza opeter70 (#51288) üzenetére


pengusz77
senior tag

Igen, de a linkelt katalógusban legalább számszerű adatok vannak (322 db. 0.1mm átmérőjű rézvezetékből van sodorva). Szabványt nem találtam a sodrási osztályokról

(#51292) simi811118


simi811118
aktív tag

Ma végre rászántam magam a kis Rainbow erő rendbe rakásának utolsó előtti lépéseire : kapott új terminál csavarokat, mert a gyáriak szerteszét voltak már gányolva, valamint egy kis takarítás is ráfért. Belseje rendbe téve (cserélve lett egy FET, és újra lett pasztázva az egész) - még a biztosítékát kell pótolnom és kész is van :)
Ha az időjárás kegyes lesz, akkor a jövő héten meg is szólal majd végre........

Jó, okés, nem szép. De legalább csúnya - hála az előző tulajnak :(((

[ Szerkesztve ]

(#51293) szilva01 válasza lautnermark (#51290) üzenetére


szilva01
őstag

Igen, ott vannak. Lottem rola kepeket is de a mobilnetem meg nem volt hajlando feltolteni sehova.

(#51294) tboy93 válasza szilva01 (#51293) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na azokkal kezdhetsz akarmit, sose fognak jol szolni :(

(#51295) adyz.


adyz.
aktív tag

üdv az uraknak!

szert tettem nagyon-nagyon olcsón (érdemes piacon nézelődni) egy jbl rn3504 erölködőre. szinte új állapotnak örvend, amp-performance szerint 4*45w-ot tud. namármost, ez elég lenne a 4db hertz dcx-nek? jelenleg egy toxic tx-1000-ről (igen, tudom...tudom... :D ) mennek, ezt szeretném sürgősen kiváltani.

[ Szerkesztve ]

(#51296) simi811118 válasza adyz. (#51295) üzenetére


simi811118
aktív tag

Igen, elég. Igen, sürgős lenne az a csere ;] :C

(#51297) KisBundi


KisBundi
őstag

Gladen alpha magas hangváltójának ha elvágom a kis piros vezetékét, akkor emelkedik a hangereje 3dB-elt? :)

(#51298) bojti175 válasza KisBundi (#51297) üzenetére


bojti175
csendes tag

Elvileg ilyenkor csökken

(#51299) adyz. válasza simi811118 (#51296) üzenetére


adyz.
aktív tag

észre fogom venni a különbséget? :B

(#51300) KisBundi válasza bojti175 (#51298) üzenetére


KisBundi
őstag

:R

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.