Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26451) illusiON


illusiON
őstag

sosem lesz új catalyst?:F

( : no woman no cry : )

(#26452) HarryPotter válasza Diniboy (#26449) üzenetére


HarryPotter
őstag

továbbá: ha visszaolvasol 20-25 hsz-t, pont ebben a témában hasznos infókat találsz.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26453) TTomax válasza illusiON (#26451) üzenetére


TTomax
nagyúr

:O

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26454) katt777 válasza HarryPotter (#26450) üzenetére


katt777
félisten

Az ám a király passzív hűtés, amit egy plusz venti old meg! :Y :))
Nekem is passzív 3870-em van, csak gyárilag szereltek rá egy ventit a jobb légelvezetés miatt, hogy ne nekem kelljen bajlódnom vele. :DDD Most megkapd ezt "csináld magad" változatban, drágábban.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26455) petyuska74


petyuska74
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, nem tudom hol tegyem fel a kérdést, úgy döntöttem, hogy itt (is) bepróbálkozom vele (a videókártya miatt).
A problémám, hogy nem akar futni a Crysis a gépemben. (X2 5000+ BE, 2GB RAM, HD3850 256MB).
Amikor elindul, a "logós" résznél szaggat, és mindenféle zöld színek látszanak. nagy nehezen betölt, játékindítás aztán a játék is lassú + pl az első pályán még a repülőgépben, a karakterek nem látszanak illetve átlátszóak.
próbáltam az alapjátékot, illetve 1.1-1.21-ig a frissítésekkel is de a helyzet változatlan.
lehet, hogy a videókártya? bár csinált ilyen indulást az előző kártyával is (8600GT) de egy újraindítás segített.

ötlet?

a segítséget előre is köszönöm.

üdv

(#26456) katt777 válasza szitaati (#26448) üzenetére


katt777
félisten

és ko-ko82: Nem, 3,2-n kizárólag kevés lehet a proci kis felbontáson. Az éppen/majdnem elég az 1680x1050 + HDR + 8XAA + 16XAF beállításokra vonatkozik (tudom, teszteltem). Mivel pedig a játékok többsége mindezt nem tudja egyben, C2D kell oda (X2 alá), ez van.
Persze a játékok többsége képtelen kezelni a több GPU-t (magyarán az X2 egy szimpla 3870), vagy ha kezeli is, pocsék hatásfokkal, így a CPU-limit lejjebb száll, de ez a hemzsegő programhibáknak köszönhető, nem a CPU erősségének, magyarán jó programoknál megint ott van az ember, mint egy gyengébb kártyával. Ebből a szempontból (is) jobb volt a 8800GT, mert mindenben gyors, és tutira elég neki a 3GHz, AMD-vel meg 3,2.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26457) HarryPotter válasza katt777 (#26454) üzenetére


HarryPotter
őstag

ok, ok, de mégis lehet különbség. egyrészt: az ultimate-en egy rettentő komoly hűtőborda van, ami messze komolyabb, mint a ref.
másrészt ha (pl. tuning miatt) ez nagyon melegszik, és teszel rá egy jobb ventit, az azért lényegesen halkabb, mint a ref. hűtő ventije. Abban persze igazad van, hogy innen ez nem passzív hűtés... :R
....de mindenképpen egy jó opció

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26458) katt777 válasza petyuska74 (#26455) üzenetére


katt777
félisten

Friss drivert telepíts.
Vista SP1-et telepíts (már he nem XP-zel, de a hibából ítélve Vista, ha már nem írtad).
Crysis 1.2-től jó.
256MB-os kari... :))
1GB VRAM-mal nálam 3870CF-ben még majd' 1 GB rendszermemóriát használt, 1 db 3870-nel 1,8GB-ot is elevett a RAM-okból. Szóval gond ott a 2GB RAM is (virtuális memóriával meg még lassabb lesz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26459) katt777 válasza HarryPotter (#26457) üzenetére


katt777
félisten

És hova küldi a meleget? A proci alá! :C (meg az alaplapi cuccokra) Jó opció, tényleg. De aki beveszi... :U
Én a kifúvós megoldásokra szavazok. Ott a meleg ki van qrva a házból, oszt' jó napot! HIS IceQ3 turbo. Csendes is, tuning is, levegő is ki, na, ez a jó opció. Persze erre is rá kell fizetni, szóval én beérem egy jól szabályozott ref. hűtéssel, amely csak igazán nagy terhelés alatt hangos (de akkor meg úgyis az ellen legyakásával vagyok elfoglalva ;] ).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26460) HarryPotter válasza katt777 (#26459) üzenetére


HarryPotter
őstag

....ez a kifújós dolog szöget ütött a fejembe. nálam egy zalman vf1000 dolgozik a ref hűtés helyett -- [link]
nos, ez nem kifele fújja, és érdekes a működése: idle-ben is magas a hőfok, cca. 55-59C, gyanítom azért, mert nem tudja a meleget kiküldeni a házból. De terhelve is max 61C! Szóval érdekes: szinte mindegy neki, hogy terhelt vagy idle, 60C környékén folyamatos a hőmérséklet. Csak azt nem tudom igazán, hogy ez most jó vagy nem jó nekem...(tudjátok: "örülünk, Vincent?")
mondjuk az a ku.. nagy rézborda állat látvány :DDD

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26461) foreveryoung


foreveryoung
tag

Mindíg összerezzenek, ha valaki IceQ Turbót említ :Y :Y :Y

foreveryoung

(#26462) HarryPotter válasza foreveryoung (#26461) üzenetére


HarryPotter
őstag

hogy álltok a gpu-val?
(bocs, ha összerezzensz megint -- :B )

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26463) foreveryoung válasza HarryPotter (#26462) üzenetére


foreveryoung
tag

Szépen fut, csak nem esik vissza az órajel 2D alkalmazásnál, meg se húzni, se semmit állítani nem tudunk rajtuk rajta. Tegnap kipróbáltam a Grid-del, ami állítólad elég gyilkos játék, de fullon is tökéletes volt. Bios cserén gondolkodunk, csak már annyit szivatott a kártya, hogy kicsit félek tőle.

foreveryoung

(#26464) petyuska74 válasza katt777 (#26458) üzenetére


petyuska74
tag

szia,

szinte teljesen újonnan telepített xp3-at használok, de az újratelepítés előtt is ezt csinálta.

az előző gépem egy 4200+ volt 4*512 MB-vel és elszaladgált a játék probléma nélkül.
a karit 1 hónapja vettem, akkor töltöttem le az MSI-től a drivert hozzá (attól még lehet régi).

egyéb ötlet?

a segítséget azért köszi

(#26465) illusiON válasza petyuska74 (#26455) üzenetére


illusiON
őstag

nekem a legutóbbi patch van fenn crysison és vista SP1 nélkül (hol irja hogy van-e nekem SP1em? én csak onnan veszem hogy nincs, mert assassinban nincs állitható élsimitásom :DDD pedig szokta töltögetni frissitéseket vistához) és 3850 256mb és megy, ugyan a betöltőképernyők hibásak nálam is de maga a játék hibátlanul megy leszámitva a hihetetlen lassuságot .. de ha nem mozgatom az egeret és betölti akkor az abszolut maximum beállitásoknál is @ 1280x1024 fixálódik 1 idő után 15-20 fps körül :DDD

jaigen 8.4 catalyst van fenn cata control izé nélkül

[ Szerkesztve ]

( : no woman no cry : )

(#26466) petyuska74 válasza illusiON (#26465) üzenetére


petyuska74
tag

hát nem tudom, csak a crysis miatt nem szeretném a vistát felrakni.
megpróbálom frissíteni a drivert (már ha nem a legújabb van fent). hátha az segít.
én nem vártam sokat, hogy lássam megy-e normálisan, de eleve nem látszottak a karakterek rendesen.

(#26467) katt777 válasza petyuska74 (#26464) üzenetére


katt777
félisten

Az VGA driver hiba lesz, bár ált. a gyári driver-ek pont jók szoktak lenni. Anno az ASUS karim ASUS driverrel mindig OK volt, miközben mindenki szidta az ATI drivereit, hogy ez szar, meg az szar. Esetleg nézhetnél új MSI drivert is.
VGA-beállításokban geometry instancing szokott még bezavarni (ill. az, ha nincs bekapcsolva). Nálam úgy Witcher, Dirt, meg még pár más játék is esett szét.
Crysis amúgy klinikai eset.

Úgyis fel kell tenned a Vistát, ha DX10-es játékokat akarsz tolni. Elvan az ott egy 2. rendszerpartíción.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26468) rollins válasza petyuska74 (#26464) üzenetére


rollins
őstag

A menüben a szaggatásra a megoldás írva vagyon itt a témában (kereső). [link]
Nekem xp sp2 alatt semmi problémám nem volt 8.4 katával.
katt777: Vegyen vistát? Az aztán jó gondolat.....

[ Szerkesztve ]

(#26469) katt777 válasza foreveryoung (#26461) üzenetére


katt777
félisten

IceQ Turbo! ;]
Vagy Frau Blücher... (ha láttad az Ifjú Frankensteint :DDD ) Nincs új a nap alatt... :U
Hallom (olvasom), nincs floppytok. Nézz valami Dos-boot pendrive image-et, addig keresek én is.

rollins: Előbb-utóbb úgyis kell. Vagy havonta felteszi tiszta partícióra a próbaváltozatot.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26470) illusiON válasza petyuska74 (#26466) üzenetére


illusiON
őstag

nem is mondtam h tedd fel egyébként előbb vagy utóbb úgyis elterjed az a vista szerintem :)
azon gondolkoztam hogy mi lesz ha ez a 256mb a vga-mon kevésnek bizonyul majd? :F lehet pluszba hozzá csatolni még ramot?:DDD

( : no woman no cry : )

(#26471) katt777 válasza illusiON (#26470) üzenetére


katt777
félisten

Ja, persze... :DD Forrasztással, ragasztóval, miegyéb, csak működni nem fog. De rajta lesz. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26472) katt777 válasza HarryPotter (#26460) üzenetére


katt777
félisten

Azért, mert nem pörög a venti rendesen 2D-ben, a halk működés érdekében, mert a hűtés így is megfelelő. Legalábbis a VGA-nak, a gépben attól még meleg lesz. Azért a ház hátába egy kifúvó venti nem árthat, illetve oldalról egy be, de ezt ki kell kísérletezni, nehogy összeakadjanak a légáramlatok, aztán több ventivel rosszabb legyen a hűtés.
Ultinak ugyanakkor felül vannak a bordái, a proci alatt, és a lap alkatrészei fölött, szóval az gázosabb, ha meg arra teszel ventit, esetlen a procihűtő nem fér el, stb. Sztem a legjobb még a Tomboy-féle Chilla megoldás ilyen téren, de eszerint a Zalmi sem rossz, kérdés, mennyi az ára. Gyári hűtéssel is szépen hűs nálam a 3870, GPU-CV elviszi 75°C-ig, játékok csak 65-ig tuninggal. Attól meg ugyan nem fog jobban károsodni a kari, mint ha 60°C-on megy. Ja, 2D-ben 40°C alatt van.
De ha akkora látvány, gép már nem is kell. Én sosem értettem ezeket a csicsás meg világító cuccokat, hát, használat közben én ugyan nem nézegetem a gépet.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26473) HarryPotter válasza katt777 (#26472) üzenetére


HarryPotter
őstag

ha ki van kapcsolva a C&Q, akkor is megy a terheléstől függő automatikus venti vezérlés?

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26474) katt777 válasza HarryPotter (#26473) üzenetére


katt777
félisten

Mármint a VGA-n? :F Semmi köze hozzá.
Alaplapon sem. A CnQ egy energiatakarékossági megoldás, a venti fordulata meg a hőmérséklettől függ. Persze az én GB lapomon simán ki van ez iktatva, szóval ha Gigánál ez az új lapoknál általános, akkor neked is potira lesz szükséged.
Azzal azért nem árt vigyázni, hogy C&Q-val a prociból nem jön ki a maximális teljesítmény (csak kimondottan számítási feladatoknál), ergo még a normálisnál is bénább eredményeket kapsz 3D tesztekben.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26475) HarryPotter válasza katt777 (#26474) üzenetére


HarryPotter
őstag

úgy érted, hogyha megy a C&Q, akkor nem megy a proci a max teljesítményen? Mert nálam C&Q ki van kapcsolva, pont a teljesítmény növelése érdekében.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26476) katt777 válasza HarryPotter (#26475) üzenetére


katt777
félisten

Akkor mi a gond?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26477) HarryPotter válasza katt777 (#26476) üzenetére


HarryPotter
őstag

gond egy szál se. csak az merült fel bennem, hogy ha nálam ki van kapcsolva a C&Q a proci teljesítményének emelése érdekében, akkor működik-e a terhelésfüggő aut. venti szabályozás a CPU-n és a GPU-n. Ha jól értelek: igen.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26478) HarryPotter válasza illusiON (#26465) üzenetére


HarryPotter
őstag

ha megnézed a windows frissitésekről a naplót, abban látod, hogy fenn van-e az sp1. de szerintem már fenn van, mert nálam is automatikusan felszaladt a hétvégén

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26479) foreveryoung


foreveryoung
tag

Bocsánat, elszunyókáltam. Jól hallottam? Valaki turbózott???

foreveryoung

(#26480) TomBoy1986 válasza HarryPotter (#26477) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Persze hogy működik. De azért én a helyedben használnám (és használom is) a CnQ-t. Annyi az egész, hogy Vistában, ha több teljesítményt akarsz, akkor Teljesítménycentrikusra állítod az energiagazdálkodási profilt. Ezzel pedig ki is kapcsoltad a CnQ-t. És ha meg filmet nézel/leöltesz/netezel, akkor 4-5 kattintás és visszakapcsolod újraindítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#26481) HarryPotter válasza TomBoy1986 (#26480) üzenetére


HarryPotter
őstag

köszönet, :R

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26482) petyuska74 válasza illusiON (#26470) üzenetére


petyuska74
tag

köszönöm a segítségeket, majd megpróbálok még mindent.
csak egyet nem. a Vistát.
mire elterjedne, addigra itt kesz a következő.
minek futtassam dx10-ben a játékokat, ha épp amiatt belassul, játszhatatlan lesz. nem mintha most a crysis játszható lenne :((

a linket is köszönöm, a ráérkezett válaszokat is átböngészem otthon.

üdv

(#26483) proci985 válasza katt777 (#26472) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az ötlet nem annyira rossz egyébként. ha megnézed, a vgan a ventid max 13.8 CFMet képes megmozgatni... nálam a procin egy 96 és egy 140CFMes venti van... a vga hátuljáról húzza most a levegőt, egész jó hatással, cpun nem nagyon melegít ( elhanyagolható), GPUn azért érezhető a hatás. meg alapból jobb ötlet a felfelé szálló meleg, mert a meleg levegőnek van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy alapból is felfelé száll. ilyen szempontból az optimális vagy a házból ki megoldás (bár itt kevés levegőt lehet kimozgatni szélzaj nélkül), vagy a felfelé küldi megoldás (konkrétan HR03mon gondolkodtam).

a led meg neon meg hasonló szvsz felesleges... áramszámlát növeli, tápot terheli, teljesítményt nem növel, ha meg villantani akar a delikvens, inkább rakna be egy 2-3 radis vizet, az impresszívebb;>

petyuska74: a vista nagyon jó dolog. sokan szidják, de nálam gyorsan bootol, gyorsan települ, remekül konfigurálható. a Crysis vh beállítása pedig optimalizálatlan és leginkább parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26484) katt777 válasza petyuska74 (#26482) üzenetére


katt777
félisten

Nono, nem csak Crysis van, DX10-ben van pár játszható game (főleg 88GT-vel ;] ,de nem szóltam...).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26485) katt777 válasza proci985 (#26483) üzenetére


katt777
félisten

Tudom, merre szállna a meleg (ezért tudnak a buzik repülni :DDD ), csakhogy pl. a 3870-ben ott a nyák, a réz hűtő pedig lefelé bordázott, onnan tolja ki a meleget a venti, még mielőtt az elgondolkodhatna, hogy merre is repüljön. Felül így nem is nagyon melegszik (ellentétben a 88GT-vel, amelyen már ennyit jelent az alu hűtőborda).
Viszont, ha külső bordát raksz rá, főleg a tetejére, akkor máris olvasztod a procit keményen, még ha ez most némi képzavarnak tűnik is. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26486) illusiON válasza petyuska74 (#26482) üzenetére


illusiON
őstag

crysis nem is DX10 az 1 nagy kamu :) XP-n is megy a ''dx10'' módbna...

( : no woman no cry : )

(#26487) katt777 válasza TomBoy1986 (#26480) üzenetére


katt777
félisten

Feltettem a friss adatokat, képmentéseket, és az összehasonlító grafikonokat. Az eredmény nem sokat változott. Valamit persze gyorsult. A vistámon meg semmi sincs, csak a Vantage, meg pár kisebb progi (CPU-Z, GPU-Z, CPU-ID, Everest). Továbbra is látni, hogy a 8800GT-vel ellentétben az ATI a processzorral végezteti a grafikus számítások egy részét, mint azt a tuninggal megugró 3D-teszteredmények jelzik.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26488) katt777 válasza illusiON (#26486) üzenetére


katt777
félisten

Ha már itt tartunk, az ATI DX10.1-e is nagy kamu, lásd előbb.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26489) TomBoy1986 válasza katt777 (#26487) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Hiba van az összehasonlító táblázatban. A 3DMark Vantage-nál, mégpedig a:

9550 2.2 HD3870 860/1200
9550 2.7 HD3870 775/1126

sor teljesen megegyezik 1280*1024 default beállítás mellett.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#26490) raziel01 válasza katt777 (#26488) üzenetére


raziel01
veterán

Miért lenne kamu? Assassin's Creed is gyorsabb dx10.1 módban AA-val.

[ Szerkesztve ]

(#26491) edeleny válasza petyuska74 (#26455) üzenetére


edeleny
őstag

Rossz hirem van,a DirectX csinálja a hibát.
Nálam olyan volt,hogy a kezeken ,illetve a fegyvereken kivül csak szürkeség volt.
Csak az ujra telepités,(nálam Acronis visszaállitás) hozott eredményt.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#26492) katt777 válasza raziel01 (#26490) üzenetére


katt777
félisten

Azért, amit írtam. Azért.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26493) katt777 válasza TomBoy1986 (#26489) üzenetére


katt777
félisten

Mindjárt megnézem.
Javítva. Kösz.
Mégse. Megint leszakadt a freeweb. Szóval javítottam, idővel meg majd fel is töltöm. :W

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26494) raziel01 válasza katt777 (#26492) üzenetére


raziel01
veterán

Mit írtál pontosan? Nem látom, hogy mit kéne elolvasnom.
Vantage teszt meg hülyeség teljesen. Semmit nem jelent. Az a lényeg amit a játékokban tud.

[ Szerkesztve ]

(#26495) Diniboy válasza HarryPotter (#26452) üzenetére


Diniboy
aktív tag

oké köszi, gépöszerakás nem kell , de a a gyárag tuningolt toxic megfogta a tekintetem, és el nem eresztette :D amugy a toxic hütése sem kintre fujja a meleget :U
na meglátom hogy alakul a pénzügyi mérlegem és aszerint döntök, de arra a kérdésre hogy a ddr3as 3870 mennyivel rosszabb senki nem tud felelni ugy látom ;]
ja amugy coolermaster elite házam van a brutális ventivel gyárilag , szóval a légmozgás annyira nem rosz ám :D 360 as fsp táp birni fogja vajon? :B

(#26496) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

sziasztok, mi a véleményetek erről a kariról, jóféle a HD3870-esek között? Hangos? Jó a hűtése? Ilyenek érdekelnének.

HD3870 29.867Ft-ért

(#26497) raziel01 válasza tzsolesz (#26496) üzenetére


raziel01
veterán

Azt mondják, hogy a hűtés jó, de sz*r a szabályzása és ez miatt melegszik. Bekell állítani RivaTunerben is jó lesz. Pixmanian semmit ne vegyél. Ha elromlik akkor lehet Franciaországba postázni a cuccot. Meg előre is kell utalni a pénzt.

(#26498) katt777 válasza Diniboy (#26495) üzenetére


katt777
félisten

Azt a gyári tuningot aztán zsebre teheted a pénzedért. Sima 3870 a jó öreg és hatékony 2 slotos hűtéssel lazán viszi a 860/1200-at.
DDR3-ra már feleltek, és a Giga karival kapcsolatban még én is.
450-es táp, min. 18A-es 12V ágakkal.

tzsolesz: lásd fent.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26499) TomBoy1986 válasza katt777 (#26498) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ezért érdemes a toxicot venni. Most a helyében én is ezt tenném.

[link]


[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#26500) raziel01 válasza katt777 (#26498) üzenetére


raziel01
veterán

"450-es táp, min. 18A-es 12V ágakkal."

Elég ott a 400W-os 14A is. Nekem is ilyen és semmi gond több óra Crysis után se.

#26499: Ezzel is jól járna: [link]
Nekem ez 70 fokos terhelve úgy, hogy a venti 10%-on pörög.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.