Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25601) katt777 válasza leviske (#25588) üzenetére


katt777
félisten

Ha nem OK a játék vagy a driver támogatása, az X2 is csak 1 szimpla 3870 (ha meg OK, látszik, mennyivel gyorsabb), annak a duplája meg semmiképp nem lesz. A 9800 GTX meg gyors. :DDD SLI-t (GX2) meg bizti jobban szereti a Crysis.

dobost: Egyeseknek nem tetszene ebben a topicban, ha megmondanám, milyen karit vegyél, de leginkább szerintem várd meg, mit tud majd a 48xx sorozat, illetve a 9800GT. Saját tapasztalataimat nézd meg itt, különös tekintettel a Vantage (default) tesztre, ahol bővebb összehasonlítást is találsz.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25602) dobost válasza katt777 (#25601) üzenetére


dobost
senior tag

Megvárnám a 4800as szériát csak az a baj, hogy mire elkészülnek a kártyák kb. június, Magyarországon júliusban lehet majd kapni, és ahogy a kereskedőket ismerem normális ára körülbelül október körül lesz. :DDD
Most integrált kártyával nyomulok és kéne már valamit venni... :))

A 40e forintos árat nagyon nem tudja majd lenyomni a 4870 ára, max 35re esik vissza szerintem.

(#25603) Calibos válasza katt777 (#25601) üzenetére


Calibos
addikt

Lehet hogy jövő héten búcsút intek az Atinak ;]

(#25604) TJZ83 válasza Speed® (#25598) üzenetére


TJZ83
csendes tag

Bocs a flegmáért, de nem volt szándékos.
Amúgy eszem ágában sincs ilyen konfigot venni, csak felvetettem mint érdekességet...
Én is tudom hogy nincs értelme ilyen konfignak, mivel rengeteg a buktatója, plusz még ahogy meg is jegyezted a CFX támogatás is akadozik driverszinten, ezért szinte lehetetlennek is hangzik a dolog, csak meg kívántam osztani veletek egyik agymenésünket...

Don't try - do your best!

(#25605) katt777 válasza Calibos (#25603) üzenetére


katt777
félisten

Akkor már szóba sem állsz velem? :O :F :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25606) Sanyix


Sanyix
őstag

Mekkora lehet kb a fogyasztása egy 512mb gddr3-mas 3850-nek full terhelésen?

Neten érdekes adatokat találok, 95 és 262 watt közötti értékekkel.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25607) Speed® válasza Sanyix (#25606) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Utóbbi érték a teljes konfig fogyasztása szvsz.
Előbbi körül alakul a kari fogyasztása, 80-90W.

(#25608) South Velen válasza Speed® (#25607) üzenetére


South Velen
addikt

A HD3870 is ilyen sokat eszik?

(#25609) katt777 válasza South Velen (#25608) üzenetére


katt777
félisten

Neked ez sok? :F Nézd már meg a konkurenciát! ;)
3870 105W körül.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25610) South Velen válasza katt777 (#25609) üzenetére


South Velen
addikt

Ismerem a konkurenciát, de a hd38xx- ektől kicsit kevesebbet vártam.

(#25611) TomBoy1986 válasza South Velen (#25608) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Az miért sok?
Az X1950XT ~135W körül fogyasztott. A 2900XT meg 160W-ot is megette :K

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#25612) szacsee válasza South Velen (#25610) üzenetére


szacsee
nagyúr

Sry, hogy betévedtem mi is a sok?
Nálam alúlfeszelt Quaddal 4 memóval 8800Gt-vel 2 hdd-vel Crysis és más játék közben átlag 220W-ot kajált a konfig a konnektor felől (x0,8). Ha ez sok, akkor S3 Trió való neked.
Az Ati naon jól megcsinálta a 3xxx kártyák energiagazdálkodását (idle kisebb freki, kisebb fesz ha jól tom) játék közben meg kit érdekel az az 1000Ft különbség évente.. :R

(#25613) Speed® válasza South Velen (#25608) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sok? Dehogy sok..régóta 100W körüli a felsőkategóriás megoldások fogyasztása CPU-GPU fronton. Az Ati féle megoldások a Powerplay miatt terheletlenül órajelet és feszültséget csökkentenek, tovább csökkentve a fogyasztást.
Tekintve hogy nagyrészt ebben a formában van használva egy átlag felhasználó gépében a videókari, éves szinten igen szép summát lehet megtakarítani. Power userek 2x is meg kell fontolják milyen alkatrészt vesznek. Mikor lecseréltem a 3.2Gn járatott E2140et egy 3GHzre feltolt Q6600ra a havi! villanyszámlám emelkedett 3kval. Igaz, 24\7 üzemben töltögetett és napi 8-10 órát konvertálgatással\játékkal töltöttem.

(#25614) South Velen


South Velen
addikt

Jóvanna' csak kevesebb rémlett

(#25615) Sanyix


Sanyix
őstag

Na megnyugodtam akkor. Ezekszerint az asus m3a 4400+ x2-vel, 2 giga ddr800-al, 3850-el, nem fogja megterhelni az öreg 360w chieftec tápomat :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25616) Speed® válasza Sanyix (#25615) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az öreg Sifid 12Von valszeg már igencsak határon lesz. Ajánlott a cseréje.
Főleg ha a proci tuningolása is szóbajön. Márpedig szóba fog, mert alapon karcsú a 3850 kihajtásához. 2.8-3G körül már ráfoghatjuk, hogy okés.

(#25617) Sanyix válasza Speed® (#25616) üzenetére


Sanyix
őstag

és ezt honnan veszed hogy a határon lesz 12v-n? Az inkább a hűtőventikre/meghajtókra megy. 216w mire nem lesz elég?

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25618) TomBoy1986 válasza Sanyix (#25617) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Igazat mond, hidd el. Régen úgy volt ahogy mondod, ma meg nem úgy van.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#25619) Speed® válasza Sanyix (#25617) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A kisujjamból :P Ha minden infót megkérdőjelezel, akkor miért kéred őket?
Az újabb HWk már elhanyagolható mértékben használnak 5Vot. Nézz rá egy újabb tápra, hogy milyen arányban oszlanak el a feszültségek.
216W arra nem lesz elég, hogy az optimális 80%os terheltségen kiszolgálja a tuninggal 180W körül kajáló CPU-GPU duón kívül a többi HWt. RAM(ok), HDD(k), alaplapi és vagy külső hang\hálókari, USBs eszközök stb.
Arról nem beszélve, hogy a 360as Sifi nem mai darab és már bizonyosan alulteljesíti azt, ami rá van írva. Ha nyugodt akarsz lenni, nézz egy 400+Wos FSP BSII tápot, 10 körül találsz.

(#25620) marcias válasza Speed® (#25616) üzenetére


marcias
őstag

Hm.. nekem is ilyen procim van (X2 4400), most 2,6-on futkorászik, ha veszek mellé egy 3850-et, akkor az FSP Bluestorm2 400W elég nem? :F
Mellesleg ez milyen ajánlat? LINK

Steam: marcias88

(#25621) Speed® válasza marcias (#25620) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A táp bőven elég. A 256os 3850es nem rossz vétel, feltéve ha nem tervezed nagyobbra cserélni a monitorod. Más képarányúra lehet, de 1440x900 feletti nem ajánlott 256MBos karival.
Mondjuk én már az 1950esek közt is egy 512es verzióval voltam a legelégedettebb, szóval ne várd, hogy heves bólogatásba kezdjek a 256os 3850es kapcsán..

(#25622) proci985 válasza marcias (#25620) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az FSP és a Chieftec azért korántsem egy kategória.

szerintem dobj rá 3-4ezret, és vegyél egy 512est. itt nincs akkora különbség árban, mint volt az 1950eseknél, a pixmanianal meg van gari, de elég hosszú ideig tart érvényesíttetni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25623) Bundás22 válasza Sanyix (#25617) üzenetére


Bundás22
őstag

hagyjad hülyeséget beszél, biztos számítógép eladó boltos :P
a8n-e
4200+ X2 s939 90nm(tehát a régi fajta)@2,6 ghz
2X1gb ddr1 ram (ami többet fogyaszt mint ddr2)
3850-es tunningolva, egy 350W-os chiefteccel semmi baja nem volt úgyhogy nyugodj meg nem kell új táp, én tapasztalatból beszélek lényegében ugyanolyan gépem volt
most meg visz egy 3.4 ghz-es c2d-t szénné húzott ramokkal(feszemeléssel) és 3850-nel(tunningolva) és semmi baja, nem kell szórni a pénzedet ;)

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#25624) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok !

Lehet már más is kérdezte, de én fórumon nemsűrűn vagyok aktív, szal gondoltam megkérdezem tőletek, ha már többször kérdezték, akkor bocsi :B

Kikérném a véleményeteket [link]
Erről.

Mert lehet szert tudnék tenni 1 ilyenre, még a héten...de még nem biztos, és tudni szeretném, hogy mik a vélemények az msi kártyálró... Mert a másik az sapphire lenne, de azon 1 slotos hűtő van, ebben a 2 slotosban csak jobban bíznék..a hangja nem számíít...

Előre is köszönöm a segítségeket :)

Véleményem szubjektív...

(#25625) Speed® válasza Bundás22 (#25623) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jófej vagy, de engedd meg, hogy mások ne csontra terhelt táppal használják a gépüket. Bizonyosan elkerülte a figyelmed, neki nem 350Wos Delta beles GPS szériás a Chifije, hanem a régebbi szériából egy 360as, ami 12Von nem olyan hűde bitang. Arról nem beszélve, hogy a hatásfoknak köszönhetően egy új táppal még a fogyasztás is csökkenne valamelyest. De ez utóbbi kevésbé fontos szempont, a lényeg, hogy ne csúcsra terhelt fullon pörgő ventis megoldás szolgáltassa a kakaót. És ez nem pénzszórás, a 360as Chifit eladva a csere max 5kból kihozható. Ami után lesz egy csendesebb üzemű jó minőségű tápja, újabb 3-5 évi gondtalansággal.

(#25626) Bundás22 válasza Speed® (#25625) üzenetére


Bundás22
őstag

hol lehet megnézni milyen tápom van? everest kiírja?
2006 őszén vettem, azóta kutya baja :R
én azt mondom próbálja ki a tápjával, ha nem megy vegyen újat, minek mást rábeszélni h szórja a pénzét? ez olyan felháborító :((( [link]ráadásul ennek fényében :((( kábé a 3870 -es szintjére húzza a karit akkor is 218 watt(még annyi sincs mert nem emel feszt a vga) 2,6 ghz-es c2d-vel, ráadásul nekem 90nm--es procim volt neki 65nm-es a 4400+, tuti h bőven elég nincs igazatok :P , vagy ezt is megmagyarázod? :U, hol van itt a 360W-tól oly messze mint Makó Jeruzsálemtől ;]

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#25627) Sanyix válasza Speed® (#25619) üzenetére


Sanyix
őstag

Csak itt az a gond, hogy a proci pl a 3,3V-ost eszi, és az alaplap is, az 5v-al kiegészítve.
12v-t mi eszik a videokártyán a ventin kívül? A gpu-k is bőven 3,3 v alatt vannak, elég logikátlan lenne a 12v-t konvertálgatni, amikor van kissebb is.
Még ha alulteljesíti a 360w-t, és 180 watt a fogyasztása (amit tuti nem egészben a 12v-ről szed), még akkor is bőven elégnek kéne lennie.
Egyébként az említett cuccok lesznek a gépben, meg egy 250-es vinyó, és egy dvd író. Usb eszköz (1 mp3 lejátszó) 2 naponta 2 órát lesz rajta töltődni, minden másnak saját tápja van.

És igen megkérdőjelezem az infokat, mert olyan infok között, hogy "ne vegyél amd procit mert nagyon melegszik és elég", vagy "ne vegyél atit mer nemjó a driver" vagy "ne linuxozzál mert nehéz a paranccsoros kezelés", soha nem lehet tudni ki mond igazat, és ki hisz csak valamit.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25628) katt777 válasza hackeeeee (#25624) üzenetére


katt777
félisten

MSI OC hűtés és bios miatt szívás lehet. Viszont DOT-ot tud (beépített tuning). Én persze MSI-t nem vennék (lásd aláírás ;) ), és 3870-et is csak akkor, ha valami irdatlan jó árban van. Mondjuk 34k alatt. Ha valami, akkor a felár még kevésbé éri meg OC 38xx-ekért, mert a "mezei" 38xx-ek is tudják uazt.
2 slotos hűtés jó, bios-moddal, vagy RivaTunerrel okosan lehet szabályozni (OC kariknál nem feltétlenül).

Bundás22: Ne kötözködj, nem csak az számít, hány W-os a táp, Speed(R)-nek igaza van (ált. van neki :DDD ). Hatásfoka is számít, valamint hogy hány A-t ad le a 12V-os ágon. ATI 30 A-t kér 3870-hez, gondolom, 3850-hez sem sokkal kevesebbet, de 18A-től elmegy (de nekem ez 3X van), ha tényleg nem maxra terhelve dolgozik a táp (amitől az élettartama is rövidül). Határesetet inkább nem próbáltam.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25629) Bundás22 válasza Sanyix (#25627) üzenetére


Bundás22
őstag

próbáld ki azt ha nem jó vegyél újat de tuti jó lesz, nekem is 1 winyóm 1 dvd meghajtóm, egy házventi van pluszba(átlagjúzer), ráadásul a tápom nem is 360 hanem csak 350W-os a gyár szerint hitelesítve, tuti jó lesz erre mérget vennék

egyébként a proci 90nm vagy 65nm-es a 4400+?

katt: jó lesz az, chieftec az nem hagy cserben

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#25630) hackeeeee válasza katt777 (#25628) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem ismerem az msi karikat, azért kérdeztem...de sztem ez elég is, mert addig sapphire karijaim voltak.
Mert most vacillálok..mert lehet még akár sima 1slotos hűtéssel sima sapphire, 512mb gddr4 ..akkor inkább az? És max 1szer cserélek rajta hűtést...

Gariban cserélik az x1950pro ultimate 256mb-s karimat, és arra kellene ráfizetnem..v filózok még nv karin, de az ati pártyát fogom én személy szerint inkább :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25631) katt777 válasza Sanyix (#25627) üzenetére


katt777
félisten

Hát, pár topicból azért lehet tudni, hogy kinek lehet adni a véleményére, és Speed(R) a kevesek között van, anélkül, hogy nyaliznék, mert ez a tény.
12V-ot? Hát, esetleg vinyó, DVD, hasonlovak. De ha úgyis OK neked a konfig, nem kell érdeklődnöd, hogy aztán bizonygathasd, mennyire nem hiszel senkinek. :) :R Próbáld ki, legföljebb majd csodálkozol, hogy hát elég a tápod (hiszen működik a gép), de más egy hasonló konfiggal, de komolyabb táppal jobb teljesítményt kap. Nálam egy 6000+ simán lehúzta a VGA teljesítményt (igaz, nem sokkal, és csak a tuningolás csúcsán) a 4200+ után, pedig ahhoz is totál elég volt a tápom. Gyengébb táppal meg... :U

Én ált. SAJÁT tesztekkel alapozom meg a véleményemet, vagy közvetlen user infó-ból dolgozok.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25632) katt777 válasza hackeeeee (#25630) üzenetére


katt777
félisten

Sima Sapphire 3870 512MB GDDR4 jó, van hozzá sokféle bios, könnyen moddolható is. Ha 010.067-es bios-szal szállítják, bios csere szükséges a GPU-lock eltüntetéséhez.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25633) Bundás22 válasza katt777 (#25631) üzenetére


Bundás22
őstag

jó ezt csak azért mondod h ne nekem legyen igazam, utálom ezt :(((
100%-osan terhelve 180W a fogyasztása a gépnek nehogymá ne legyen elég, leadja a teljesítményt a chiftec

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#25634) hackeeeee válasza katt777 (#25632) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Még annyira nem is fontos, hogy tuningolható legyen, csak legyen meg..számomra ez így elég, mert még alapon se nagyon fogja kihajtani még az aktuális konfig. :) Akkor maradok az 1slotos sapphire-nél :) Köszi.

Ha aktuális lesz a bioscsere, akkor majd kérdezek itt, bár az x1950pro-ban is cserélni kellett, mert gyárilag hibás bios volt benne..de sajnos az sem segített rajta, mert hibás volt :( Köszi a gyors választ, segítséget :B :R

Még1 kérdés. Azt tudom, hogy visszafele kompatibilis a pci-e 2.0..De nekem a8n-e vasba megy majd a kártya..és ugye az pci-e 1.0, vagy 1.1 nemtudom pontosan..

És ez annyit tesz, hogy a tápról több feszkót fog szívni a kártya? Mert a pcie 2.0 tudomásom szerint azt eredményezi, hogy több feszt kap alaplapról a kari. De javítsatok ki a ha tévedek :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25635) katt777 válasza Bundás22 (#25633) üzenetére


katt777
félisten

Nem azért mondom, tudod jól. De ha pl. 14A-t ad le, hiába csak 180W a fogyasztás, nem feltétlenül lesz elég! :( Persze nem veszi észre tápcsere nélkül a különbséget, ha van.
Egyébként a pontos táp-specifikáció megtekintéséhez leg1szerűbb a szgép oldallapjának levétele.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25636) katt777 válasza hackeeeee (#25634) üzenetére


katt777
félisten

Szívesen. Olvass pü-ket is. Mindenesetre a 2-slotos Sapphire-ről írtam.
Bios és egyéb ügyben infók a tesztoldalamon.

mod: Most, hogy így mondod, megnéztem a konfigodat, Azt hittem, tudod, mihez kell a 3870. Ez a cucc még egy 3850-et sem fog kihajtani neked, akkora CPU-limited van 38xx-ekhez (meg nV 9x, 8x-hez is). Tuninggal 1950XT-hez jó (tudom, nekem volt). Szóval nem feltétlenül kapsz látványos 3D javulást (esetleg semmit, mert a VGA csak vár a procira, és vár, és vár...). Inkább vegyél olcsóbb AM2+-os lapot, és egy legalább 3GHz-ig tuningolható AMD procit, az már határeset lesz, feltéve, hogy 1600-as felbontás felett játszol, szűrőkkel. Máskülönben C2D. Szóval gondold meg, mire költöd a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25637) Bundás22 válasza katt777 (#25635) üzenetére


Bundás22
őstag

Persze nem veszi észre tápcsere nélkül a különbséget, ha van. hát ha nem veszi észre? akkor minek? nekem se lesz gyorsabb a gépem ha belerakok egy 600W-os tápot biztos ami biztos alapon :)) vagy igen? :W

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#25638) Sanyix válasza Bundás22 (#25629) üzenetére


Sanyix
őstag

"egyébként a proci 90nm vagy 65nm-es a 4400+?"

Hát úgy tudom 4400+ am2-es x2-ből csak 65 nm-es létezik, úgyhogy akkor annyi.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25639) katt777 válasza Bundás22 (#25637) üzenetére


katt777
félisten

Mondtam már, hogy a teljesítmény nem minden. 400W-osból is vannak kemény tápok, meg erősebből is gagyik.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25640) katt777 válasza Sanyix (#25638) üzenetére


katt777
félisten

Megmérted? Vagy csak úgy hiszed, mert ezt mondják? :)) ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25641) Sanyix válasza katt777 (#25631) üzenetére


Sanyix
őstag

"Próbáld ki, legföljebb majd csodálkozol, hogy hát elég a tápod (hiszen működik a gép), de más egy hasonló konfiggal, de komolyabb táppal jobb teljesítményt kap. Nálam egy 6000+ simán lehúzta a VGA teljesítményt (igaz, nem sokkal, és csak a tuningolás csúcsán) a 4200+ után, pedig ahhoz is totál elég volt a tápom. Gyengébb táppal meg.."

Ugye nem azt akarod mondani, hogy a a kevés tápteljesítmény miatt LASSULT a géped? Mert az nem lenne éppen helytálló. Számítógép digitális, nincs olyan hogy félig működik. Vagy megy, vagy nemmegy. Ha egy procinak vagy videokártyának kevés a táp, lefagy, kékhalál, stb, de olyan hogy lelassul, olyan nem lehet. Mellesleg a 4400+ és a 6000+ között van egy "csekély" fogyasztásbeli különbség :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25642) Bundás22 válasza katt777 (#25639) üzenetére


Bundás22
őstag

szerinted a chiftec gagyi?
lool
egy szó mint száz nincs igazatok ;] :P

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#25643) katt777 válasza Sanyix (#25641) üzenetére


katt777
félisten

Cáfolsz, aztán igazolsz, remek. Szóval +1x: Mivel a 6000+ (jóval) többet fogyasztott, ugyanannyi kraftból kevesebb jutott egy eszközre. És bizonyára én vagyok a hülye, de ettől kezdve ugyanahhoz a tuninghoz több fesz-t kellett adnom az 1950XT-nek, hogy stabilan működjön (mert valahogy nem feltétlenül áll le, bizonyára azért, mert nem hallotta még a jól megalapozott okfejtésedet ;) ). Ez a TÉNY, nem úgy találtam ki. De nyugodtan okíts ki mindenkit. ;) :R
Bizonyára sokat teszteltél, így azt is "tudod", hogy pl. egy proci tuningnál, ha nincs megfelelő áram, rögtön el sem indul a gép, nem esetleg csak 1-2 óra Prime teszt után kezd el hibázgatni (és még akkor sem feltétlenül áll le). :DDD VGA is hasonló, teszttel, 8 féle játékkal simán megy, a 9-iknél meg lekapcsol. És ez még mindig nem azt jelenti, hogy feltétlenül rossz/kevés a mostani tápod.
De én csak beszélek itt össze-vissza mindenfélét, abba is fejezem... :R

Bundás22: Érted te, hogy mit írok? Ct-em van nekem is. :Y Nem arról beszéltem, hanem arról, hogy... de olvasd el még 1x. Egyébként Ct-nek is sikerült gagyi szériákat kiadnia régebben. Tök fölösleges a vita, mert úgyis eldöntötte, hogy neki jó, csak gerjeszti itt az off-ot. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25644) Sanyix válasza katt777 (#25640) üzenetére


Sanyix
őstag

omg...

1. Szépen felmegyek az amd oldalára, bejelölöm a proci típusjelzését, és a foglalat típusát, és hopp kidobja, hogy 65nm.
2. 2006 közepén tértek át a 65nm-es gyártásra, gondolod hogy még lehet találni újonnan 90-est?
3. Nem volt 90nm-es brisbane (és általában nincs is ugyan az a mag két méretben, mivel tökmás a 2), csak 65nm-es.
4. Már a régi 4400+ és az új 4400+ adataiból is simán lehet tudni hogy milyen. Régi 4400+ windsor mag, 2,2 ghz, 1 mega l2 socket 939, új 4400+ brisbane mag, 2,3 ghz, 512 kb l2 socket am2. Szerinted össze lehet téveszteni a 2-t?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25645) Bundás22 válasza Sanyix (#25644) üzenetére


Bundás22
őstag

hagyjuk az off-ot, kipróbálod megy megy, ha nem veszel újat szvsz kár ezen morfondírozni, alapon viszont 99% h elindul, szal nagy baj nem lehet, majd megírod ha tényleg nekik lett igazuk(ez valószínűtlen szvsz), pláne 65nm-es procivval és 55nm-es gpu-val

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#25646) katt777 válasza Sanyix (#25644) üzenetére


katt777
félisten

:R Nem értetted a smiley-t! :)
Azért írtam, mert te írtad, hogy nem hiszel csak úgy bemondásra. :R Márpedig az a sok info is csak "mondja valaki", ha magad nem mérted le. Csak sarkítottam a dolgokat, bocsesz. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25647) Sanyix válasza katt777 (#25643) üzenetére


Sanyix
őstag

Tudom hogy tuningnál el sem indul a gép ha nagyon nem elég a feszültség. De ha épphogy nem elég elindul, csak nagyobb terhelésnél hibázik -> kékhalál, fagyás. VGA-nál is hasonló lehet, de mivel az hibatűrőbb, először csak képhibák jelennek meg.
Mind2-ből húztam nem 1-et... A mostani gépemben is 2100-on ketyeg az 1750-es tbred(1,6v), kb 1 hét tesztelés után lett meg az az 1,75v-s fesz amin minden esetben betonstabil.

Elég jól megalapozott ez az okfejtés, mert 1. mindenkinek így működik, 2. énis tapasztaltam.
De te lassulásokról beszéltél, nem hibákról és nemműködésről, amivel szerintem egyedül vagy :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25648) Sanyix válasza katt777 (#25646) üzenetére


Sanyix
őstag

Munkahelyen nincs szmájli :D legalábbis nem látszik, csak szöveges módban, és itt meg az kép. Most látom ha föléviszem az egérkurzort megjeleníti szöveges, prau :)

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25649) Speed® válasza Sanyix (#25627) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az itt a gond, hogy majdnem annyira értesz hozzá mint Bundás :B
3.3Vot a PCIos eszközök meg egy-két alaplapi kütyü eszik.
5Vot asszem a HDD\ODD fejmozgató mechanikája. A forgórész 12es.
Azon túl minden (NB\SB, CPU, RAM, VGA) a 12Vot kajolja.
Hiába logikátlan, a stabilitás jegyében jobb a transzformálás.
Mit gondolsz miért melegednek a PWM\FET részek?
Szóval légy nyugodt, határértéken üzemel majd a tápod.
De ha gyakorlati példa kell: egy a tiédhez hasonló korú 410Wos régi Siftek nem bírt megbírkózni a régi 1950Prommal egy D805 mellett átlagosan felszerelt gépben (1HDD&ODD, 2G memó, hang+WiFI+tuner). Azt csinálta, hogy játékok alatt fagyogatott ill. szemetelt a vidkari. Tápcsere után (FSP350 PNFre..) minden tökéletesen ment. Ne felejtsd majd ezt el ha gondjaid lesznek ;p

Bundás22
Vannak tiszta pillanataid néha és olyankor nincs különösebb problémám veled. Ám amikor a szavahihetőségemet vonod kétségbe a hiányos szakmai tudásoddal, az nem ezen pillanatok közé sorolható. Ha nem vagy tisztában a ténnyel, hogy a 350Wos GPS szériás Sifid jóval újabb fejlesztés és 12Von masszívabb mint Sanyix 360asa, akkor megkérlek tartózkodj a kétségbevonhatatlannak vélt véleménynyílvánításoktól. Köszi, tényleg.

(#25650) Sanyix válasza Speed® (#25649) üzenetére


Sanyix
őstag

Linkelj pár forrást, olvasnék még erről egy kicsit.
Egyébként a tápom nem olyan régi, csak 5 éves. A példád meg nemhiszem hogy jó, ugyanis ha jóltudom a d805 valami gagyi kályha szériás p4 akar lenni (bár nem találtam róla infot, csak az emlékek), ami legalább 2x, de akár 4x annyit is fogyaszthat, mint az x2.

De mind1, kiderül majd mennyire elég, gondolom ha csak a 12v van terhelve akkor is jól melegszik a táp, így a ventik hangerejéből kb meg lehet állapítani mennyire is van terhelve.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.