Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25351) Bali27 válasza katt777 (#25350) üzenetére


Bali27
addikt

Mert? 60-80K nak kell lennie és asusnak hogy cf ed legyen normális? Ugy tudom az x48 szinte semmiben sem különbözik az x38 tól.. Legalább is amit egy mezei user kihasználna..És mindekttöben ugyamn iolyan a PCIe támopgatás.. 2x16 os-.- És mondottam nekem nem asusom van hanem Gigabyte. Asusokkal eleget szivtam már..Giga megváltás.. legalább is fél éve van majdnem meg de tökéletesen jó..

[ Szerkesztve ]

(#25352) Bali27


Bali27
addikt

No meg tesztben valahol anno láttam iylen giga alaplapba cf teszteket is. Pont azért választottam ezt mert a nagytudásu asusod semmivel sem nyujtott többet. Persze olyan gamákba tesztelték amikbe a cf ment, mert tudom h nem minden gama viszi..

(#25353) katt777 válasza Bali27 (#25351) üzenetére


katt777
félisten

Hát, ha jó, akkor minden rendben. :DDD Te kérdezted, én meg megírtam, milyen lapban működött elfogadható hatásfokkal a CF (talán az X48 mégsem csupán egy bővített X38). Azt is, hogy ezek a tesztek ugyanúgy lehetnek némileg manipuláltak, mint az összes többi. Nekem hiába teszel ezért szemrehányást. :R Ahogy az ATI CFX-es driverei, úgy a hardverei is csak bizonyos kombinációkban működnek rendesen.
Ki mondta, hogy ASUS-om van? :F
És nem megy úgy más lapban sem, ahogy írják. Pl. 100%-ot írnak Bioshock-ra, aztán csak 60-nal megy.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25354) Produkció válasza katt777 (#25338) üzenetére


Produkció
senior tag

és az iponnak az miért jó hogy kihozta a drágább nv kártyákat szarnak? biztos a 30ezres atikon akar csak keresni:D

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#25355) Bali27 válasza katt777 (#25353) üzenetére


Bali27
addikt

Senki se mondta, csak totál ugy jött le hogy only asus és csak 60 ezertöl a csil-lagos égig ben müködik a CF rendesen.. Olvastam az eddigi ti fórumot, és igazábol az hogy cfbe max 70% os gyorsulást érhet el az ember, és nem minden játéknál elsomorit...
Szerinted van rá reális esély hogy az Ati megoldja h böviti a kihasználandó játékok körét, + ne 70 hanem legalább 100% os legyen a gyorsulás ha már .....Vagy szándékosan hanyagolják ezt a techionlógiát, hoyg inkább az egy nyákon levö bivalyerös kártyákat vegyék az emberek???

(#25356) Kecuhun válasza losi73 (#25347) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Nálam tökéletesen működik a 8.4 Catalyst Vista 64bit+SP1 alatt! A Crysis szinte "begyorsult" tőle. 5-10 FPS javulást tapasztaltam 1440x900-ban high beállítások mellett. :C

(#25357) Produkció válasza Bali27 (#25355) üzenetére


Produkció
senior tag

amúgy se használ mindenki intelt....phenommal is lehetne nyomni ahhoz meg 40alatt van az giga dq6

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#25358) katt777 válasza Produkció (#25357) üzenetére


katt777
félisten

Csak attól sem fog rendesen működni. ;]

Kecuhun: Vista SP1 + C1.2 60% gyorsulás. Nem a 8.4-es Catalyst.

Bali27: Még mindig: kérdezted, pontosan arra válaszoltam. Hogy neked másképp "jött le", arra nem tudok mit mondani. Ahány jobb eredményes tesztet megnéztem, mindig ASUS csúcslap volt alatta, de minimum valamilyen X38-as, és abból sem "mezei".
Preyben 80% fölött is értem el, 3D06-ban meg 95% körül. Amúgy nem, nem fogja megoldani az ATI a CF-t, legfeljebb majd az új programokban javítanak rajta. A régebbi chipsetek tulajdonosai is le vannak tojva, hát még akkor a régebbi, igényesebb játékok kedvelői! :DDD Mert most legyen a játék csilivili, meg multigpu-s, az meg rég nem érdekel senkit, hogy valami játékélménye is legyen a vásárlónak. Vedd meg, játssz, dobd el. Ennyi. De ha így megy tovább, akkor vsz. megspórolok minden további fejlesztést. ;)
CF-nek akkor lehet értelme, ha tele vagy lével, megveszed a legmenőbb cuccot, és csak + kártyákkal tudsz gyorsítani rajta. De hogy nem gazdaságos, az tuti... :(((
Ja, és a gyorsulás nem lesz 100%-os (az ilyen teszt tuti kamu), mert már a párhuzamosítás erőforrás-igényes.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25359) TTomax válasza katt777 (#25358) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azt mar számtalanszor leírta itt is meg máshol is mindenki,hogy ez nem működik...nem egyenesen aranyos a teljesítmény és az ár, 2x teljesítményért nem kétszeres arat kell fizetni hanem 3-4X-est,soha nem is volt olyan hogy egy kétszer erősebb VGA vagy CPU 2X annyiba kerüljön,és ahogy közeledsz a csúcs fele úgy fordítottan aranyos.Ez csak te gondolod a te kis logikáddal,hogy 2x pénzért 2x FPS.Sosem volt ez igy.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#25360) raziel01 válasza raziel01 (#25341) üzenetére


raziel01
veterán

Valaki?
Googleztem, de nem jöttem rá.

(#25361) raziel01


raziel01
veterán

(#25362) ambrus14


ambrus14
tag

HI!

A segítségetekre lenneszükségem!
Katt barátunk bios-modleírása alapjánmegpróbáltam egy modosított biost a videokártyámra rakni,csak amikor rá próbáltam flashelni akkor megfagyott a gép,így a bios sem került rá! Kérdésem: hogy lehetne életre kelteni a szerkezetet? :O

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#25363) varga911 válasza ambrus14 (#25362) üzenetére


varga911
senior tag

Veszel egy PCI-os videokártyát ha nincs (olyan 1 ezer Ft körül kapható), bebootolsz egy flopiról/pendriveról, és visszaflasheled a gyári biost. Ugye nem windows alól csináltad? Lementetted a gyárit előtte?

(#25364) ambrus14 válasza varga911 (#25363) üzenetére


ambrus14
tag

windows alatt merészeltem, de lementettem a gyári biost!
van valami konkrétleírásod arrol a módszerről amit mondtasz,a floppys dolog? :( :O

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#25365) TTomax válasza ambrus14 (#25362) üzenetére


TTomax
nagyúr

Amikor megfagyott a gép akkor várni kellett volna mert van hogy fel percig is úgy néz ki mintha megfagyott volna a gép.Ezt úgy néz ki maga szúrta el kérem.Tucatszor cseréltem win alól de eddig meg gondom nem volt.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#25366) ambrus14


ambrus14
tag

igen...kétségtelenül én rontottamm el! beismerem, de itt nem is arrólvan szó, hogy ki csinálta, hanem arról van szó,hogy mit csináljak szegénnyel, hogy ujra működőképes legyen ? :( :F

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#25367) TTomax válasza ambrus14 (#25366) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen persze,jogos.Amit Varga911 irt csak az maradt,PCI VGA beszerzése,boot pendrive-rol,floppirol visszaflashelles...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#25368) varga911 válasza ambrus14 (#25364) üzenetére


varga911
senior tag

Fogsz egy flopit, megformázod rendszerlemeznek. Utána rámásolod a régi bios fájlt, és a legfrisebb ATIFlash-t. Bebootolsz floppiról és ráflasheled a régi biost:

atiflash -p 0 -f regibios.bin

Itt a regibios.bin legyen a lementett biosod fájlneve.
Ha vége nyomsz egy resetet és öröm é bódottá. ;)

(#25369) ambrus14 válasza varga911 (#25368) üzenetére


ambrus14
tag

rendben!így nagyjából értem, hogy mit kéne!Holnap be is szerzek egy pci-os videokártyát és próbálkozom!Előreis köszönöm! :R

H valahol mégis beakanék akkor írok! :))

Mégegyszer köszönöm! :C :R

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#25370) katt777 válasza ambrus14 (#25362) üzenetére


katt777
félisten

Nem fagy le a gép, csak úgy tűnik. Géptől függően 0,5-2 perc, amíg felírja, addig semmit nem tudsz csinálni, aztán kiírja, hogy OK.
DOS-os flash a másik cikkemben le van írva.
Kölcsön is ad valaki biztosan egy VGA-t, vagy egy CF-es lapban helyreállíthatod akár Windows alól is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25371) varga911 válasza ambrus14 (#25369) üzenetére


varga911
senior tag

Ha nincs flopi akkor pendrive is jó, azt a HP USB Disk Storage Format Tool-al tudod megformázni bootolhatóvá. Onnan úgyanúgy megy a folyamat. Ha nem sikerül szerezni PCI-os kártyát, akkor meg lehet próbálni vakon is, annyi hogy bebootolsz és sötét képernyőn begépeled papírról amit kellene, és entert nyomsz. :) Ha szerencséd van és jó, akkor minden rendben lesz a következő bootnál. :K

(helyesírási hibákra ne tessék figyelni, septében írtam)

(#25372) katt777 válasza TTomax (#25359) üzenetére


katt777
félisten

Az én kis logikám egy dolog, és helyes (ez az érték), a piac (az ár), meg egy másik. Sosem mondtam, hogy a kettő fedi egymást. Ettől függetlenül gazdaságtalan a CF, viszont ha mindenben úgy működne, mint 3D06-ban (95%), akkor senki nem szólhatna rá egyetlen rossz szót sem, mert az belefér a sebességért, ha nincs alternatíva. Ha viszont akár csak egyetlen konfigon, akár csak egyetlen játékban nem működik, vagy akár csak nem megfelelően, akkor szar. Logikusan. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25373) gombcomp válasza Bali27 (#25349) üzenetére


gombcomp
senior tag

A driver az tök ugyanaz. :K Az SB meghajtó a HDMI támogatás miatt kell,a hangchip,ami a
VGA-n van( nem mindegyiken!) ezzel működik rendesen.A hiba detektáló rész az olyasmi mint a windows
"hiba jelentő szolgáltatása" a Microsoft felé,csak ez az ATI-nak küldi el.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#25374) katt777 válasza gombcomp (#25373) üzenetére


katt777
félisten

Az SB meghajtó az SB600, és egyéb AMD SouthBridge (mint a neve mutatja) verziók támogatására kell, Intel lapon nem ilyen van (így nem is kell). A HDMI miatt a High Definition Audio driver kell, ami ált. nincsen benne a driver-csomagokban, és ha nem telepíted fel, nem is fog működni, hiába telepítesz SouthBridge drivert..

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25375) Bali27 válasza katt777 (#25374) üzenetére


Bali27
addikt

A High Definition Audio driver fingom nincs mire való.. Csak azt tudom hogy automatikusan felrakta a vista, sőt.. Most még ujjat is töltött le hozzá, és örökké összeakadt az Audigy2Zsm el.. Uh le kellett tiltani a High Definition Audiot,,,

(#25376) Bali27


Bali27
addikt

Utánannéztem.. A HDMI (High Definition Multimedia Interface) kiagyalói ezt a két összeköttetést túl soknak találták és megalkották ezt az új összekapcsolási szabványt, mely az ismert legjobb minőségű digitális képinformációt és a szintén digitális hangot mindenféle további felesleges csatlakoztatás nélkül egy kábelen továbbítja.
Nem si hülyeség.. Csak hogy tudom én ezt kiaknázni? A gépet szoktam összekötni a tv vel...

(#25377) gombcomp válasza katt777 (#25374) üzenetére


gombcomp
senior tag

Igazad van! :R Intel alaplapom van,de telepult az SB meghajto is... De pl. a HIS csomagban benne van High Definition Driver . :K

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#25378) Wishmaster81


Wishmaster81
csendes tag

Sziasztok!

Ma kaptam meg a HD3870-es videokarit, viszont hazaérve és kibontva úgy látom, nem azt kaptam, amit vártam. Én ugyanis ezt rendeltem: SAPPHIRE HD3870 512MB GDDR4 HTD Full PCIE
De ezt kaptam: SAPPHIRE HD3870 512MB Sapphire Edition HTD PCIE

Meg tudjátok mondani, mi a különbség a kettő között? Őszintén szólva kissé szegényesnek tűnik az, amit a kari mellé adtak :((

(#25379) Bali27 válasza Wishmaster81 (#25378) üzenetére


Bali27
addikt

a teljesitmény a lényeg;)

(#25380) raziel01 válasza Wishmaster81 (#25378) üzenetére


raziel01
veterán

De két slotost kaptál?
Mert én ugyanazt rendeltem, mint te és holnap küldik nekem.
Remélem nem basznak át, mert akkor küldöm vissza.

(#25381) Wishmaster81 válasza raziel01 (#25380) üzenetére


Wishmaster81
csendes tag

Két slot-osnak éppen két slotos, de másképpen néz ki, mert ennek a közepén van a venti, és ahogy körülnéztem, ez bizony a lite verziója a karinak - 1 nyomorék CD-t adtak hozzá...

(#25382) raziel01 válasza Wishmaster81 (#25381) üzenetére


raziel01
veterán

Te akkor a limitált kiadást kaptad.
Nekem az a lényeg, hogy két slotos. HL2 már úgyis meg van.
Hűtés hangos?

(#25383) Wishmaster81 válasza raziel01 (#25382) üzenetére


Wishmaster81
csendes tag

Még nem próbáltam, mert az új géphez a proci még nincs meg, csak holnap/holnap után. Meg amúgy is, holnap visszaviszem szerintem. Mi a különbség a limitált kiadás között? Csak mert látni annyit látok, hogy kevesebb cuccot adtak hozzá.... :((

(#25384) raziel01 válasza Wishmaster81 (#25383) üzenetére


raziel01
veterán

Annyi a különbség, hogy állítólag a hűtés jobb rajta, meg nincs hozzá black box amivel lelehet tölteni a Half Life 2: EP2-t és a Portalt+A Team Fortress 2-t.

(#25385) katt777 válasza gombcomp (#25377) üzenetére


katt777
félisten

Azért írtam. hogy ált. nincs benne. A HIS persze minőségi gyártó. Catalyst csomagban ki lehet választani, mi települjön. De amúgy sem rakja fel automatikusan az AMD drivereket. Vagy látsz ilyesmit az eszközkezelőben? Én mindenesetre hozzáértő módban telepítettem, és nem tettem föl. Semmi gondja a gépnek.

Bali27: Összekötheted a gépet a TV-vel. HDTV PC, Blue-Ray/HD lemez lejátszás.

Wishmaster81: Ha nem azt kaptad, amit rendeltél, reklamálhatsz. Ha akarsz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25386) Wishmaster81 válasza katt777 (#25385) üzenetére


Wishmaster81
csendes tag

Köszi Katt777.

Szerinted/szerintetek érdemes kicseréltetni a Full-ra, vagy tényleg sokkal jobb a hűtése ennek a spec. edition-nek?

[ Szerkesztve ]

(#25387) katt777 válasza Wishmaster81 (#25386) üzenetére


katt777
félisten

A ref. kiépítésű VGA hűtője jó, a hűtése a hűtés-szabályozás miatt rossz.
Nézd meg, hogy a tiéd GPU-lockos-e, mert ha az, nem valószínű, hogy javított biost találsz hozzá, ha viszont nem és ráadásul halk és hűvös is, akkor tartsd meg.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25388) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Használ valaki 1920x1200-as (fullhd) monitort 3870-es VGA-val? Édekelne hogy bírja a mai játékokat (Crysisen kívül) ekkora felbontásban. Élsimítás nélkül, AF-el max grafikán játszhatók ilyesmik mint a COD4, Bioshock, Assassins Creed (natív felbontásban)?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25389) losi73 válasza Kecuhun (#25356) üzenetére


losi73
senior tag

üdv na felraktam én is a pistára az sp1et és láss csodát 15-18 fps-röl fel ugrott 24-28 fps-re ugy hogy az ultra 1.3 patch is fent van :)) ja mindez 1900x1200-on :C

[ Szerkesztve ]

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#25390) katt777 válasza janos666 (#25388) üzenetére


katt777
félisten

Mennie kell mindennek, mert alacsonyabban sem a felbontás, hanem a szűrők fogják meg a megjelenítést. Igazi DX10-ben ne is reménykedj, semmilyen mai játékkal, full grafikával, ekkora felbontással, éppen nemrég teszteltem Vantage-dzsel. Szűrőkkel már 1680-ban is 0-7 FPS volt. :Y

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25391) TTomax válasza losi73 (#25389) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem az meg mindig a játszhatatlan kategória.... :K

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#25392) losi73 válasza TTomax (#25391) üzenetére


losi73
senior tag

üdv na igen egy 3870-es vagy 8800gt az minimum kell hozzá hogy haladjon rendesen :)

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#25393) Wishmaster81 válasza Wishmaster81 (#25386) üzenetére


Wishmaster81
csendes tag

Van valakinek tapasztalata a limitált kiadású HD 3870-es karival? Nekem még nincs meg a proci az új géphez, ezért kéne infó, hogy érdemes-e visszavinnem és a Full-ra kicseréltetni, amit rendeltem.

(#25394) Zsolt89 válasza Wishmaster81 (#25378) üzenetére


Zsolt89
csendes tag

Hali!
Ha ezt kaptad akkor szerintem jól jártál mert én is ilyet kaptam:
SAPPHIRE HD 3870 512MB GDDR4 PCI-E Dual Slot Fansink SP (Sold out)

Igaz eleinte én is elég szegényesnek találtam a csomagolást, de teljesítményileg nincs vele gondolom, meg hűtésileg se. Idle 32-35°C, full loadba meg nem láttam még 60-on (58 volt a max), meg úgy aránylag elviselhető szvsz a hangja a ventinek. Viszont venti fordulatszámát nem lehet szabályozni rajta, legalábbis Rivatuner-be és Ati Tray Tools-ba néztem és azt írja, h 0%-on pörög..
Bios pedig 0.73-as van rajta alapból.
Remélem tudtam segíteni ha ezt a típust kaptad.

(#25395) raziel01 válasza Zsolt89 (#25394) üzenetére


raziel01
veterán

Ezen ha jól látom akkor heat pipe is van. A sima 2 slotoson nincs.
Magától azért szabályozza a kártya a ventit? Tehát idle-be lassabban pörög?

(#25396) Wishmaster81 válasza Zsolt89 (#25394) üzenetére


Wishmaster81
csendes tag

Hali!
Köszi az infót, ezt a karit kaptam ma. Remélem tényleg jobban járok majd vele! Köszi még1x.

(#25397) Zsolt89 válasza raziel01 (#25395) üzenetére


Zsolt89
csendes tag

Valószínűleg igen, mert néha gépbekapcsoláskor felpörög teljes fordulatra egy pillanatra a venti, de utána egyből visszaveszi és azért van bőven különbség közte :) . Játék alatt is biztos magasabb fordulatszámra állítja, csak kicsit nehéz észrevenni nálam a különbséget, mert elnyomja a hangját a procim ventie mikor felpörög, meg a ház oldalán is 25cm átmérőjű venti van.. :)

Wishmaster81: Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#25398) katt777 válasza Wishmaster81 (#25396) üzenetére


katt777
félisten

Annyit tudok hozzátenni, hogy a 073-as bios már nem gpu-lockos, azaz tuningolhatod a karit, viszont 073-asból javított hűtésű, meg régi fajta is van. Vsz. a két különböző kártyához.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25399) katt777 válasza Produkció (#25354) üzenetére


katt777
félisten

Biztos a készlettől akarnak megszabadulni (jön a 48xx széria), nV-kről meg úgyis tudni, hogy gyorsabbak az ATI-nál. De nem ez a lényeg, hanem a manipulált tesztek. Ha akarom, fogok néhány abszolút nem támogatott játékot CF-re (vagy támogatottat, de mondjuk 580X-es lapba teszem), meg párat, amelyben ha megy is, de szarul, aztán kiderül, hogy a nem drága nV karik is lenyomják a CF-t. Csak az a kérdés, mit akarsz bizonyítani.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25400) proci985 válasza janos666 (#25388) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem két monitorom van (2x1280x1024, tehát 2560x1024ben nyúzom), szóval csak a supreme commanderről tudok nyilatkozni, az támogatja ezt. 2xFsaa 16AF mellett tökéletesen fut.

viszont a tomshardwaren volt egy szép cikk: [link] innen indulnak a játékok, 9800gtx teszt, 1650 és 1920as felbontásokkal... és láss csodát, a 3870es bírja. szóval engem sikeresen meggyőzött, hogy annál nekem nem kell erősebb (mondjuk az Nvidia nekem kiesett a filmnézési szokásaim miatt).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.